Užitočné tipy

Blog šťastia!

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa všeobecného výkladu nervové zrútenie - Jedná sa o ochrannú reakciu tela pred nepriaznivým útokom na nervový systém. Môže to byť konflikt s manželom / manželkou, neustále napätie, neposlušnosť detí. Výsledkom je duševná námaha spôsobená dlhodobým a intenzívnym mentálnym stresom.

Príznaky a príčiny nervového zlyhania.

Medzi príznakmi, ktoré spôsobujú nervové zlyhanie, si často všimnete, že:

 • Zažívate chronickú únavu, slabosť.
 • Žiadosti od ostatných spôsobujú podráždenie a neochotu robiť čokoľvek.
 • Začnete praktikovať bičovanie, často si na seba myslia zle. Najčastejšie sa obviňujete za to, že ste sa museli vyrovnať s okolnosťami.
 • Slová a činy, ktoré vám predtým nespôsobili žiadne emócie, vás zranili. Zdá sa vám, že chcú ublížiť, uraziť, pokaziť vzťahy s blízkymi.
 • Narušili ste spánok, chuť do jedla, schudli a nerobíte sa dobre v práci, štúdiu.
 • Veľa plačete, zatiaľ čo sa cítite bezmocní.

Tieto príznaky sa neobjavujú len takto. Všetky vyššie uvedené sú len signály a dočasná reakcia na interný rozpor vašich túžob a toho, čo každý deň stretávate. Je veľmi dôležité naučiť sa ich včas upozorniť!

Inými slovami, vnútorné napätie stúpa bez toho, aby sme sa dostali von, napríklad keď dlhodobo vydržíme podmienky, ktoré nám nevyhovujú.

Keď trávime viac energie, ako dostávame týždne, mesiace a dokonca roky, môže dôjsť k nervovému rozkladu. Táto situácia sa často vyskytuje vo vzťahu, keď sa manželka pokúša dosiahnuť lásku a pozornosť svojho manžela prostredníctvom úspechov (Napríklad: manželka môže udržiavať svoj dom čistý, starať sa o svojho manžela, venovať mu veľa pozornosti, ale nedostáva spätnú väzbu).

Vo vyššie uvedenom príklade bude žena na pokraji nervového zrútenia a práve jej prielom sa môže stať spôsobom, ako uvoľniť nahromadenú negatívnu energiu. Takéto poruchy veľmi často vedú k rozpadu, rozvodu alebo hospitalizácii v neuropsychiatrickom výdajni. V skutočnosti to nevylučuje nervové poruchy v budúcnosti. Koniec koncov, prerušenie vzťahov alebo liečba drogami sú metódy, ktoré dočasne bránia hromadeniu stresu. A akonáhle sa v takýchto podmienkach (vzťahoch) alebo v akomkoľvek inom stresu zvýši pravdepodobnosť ďalšieho zlyhania. Najlepšie je vyhľadať radu psychológa a porozumieť správaniu a svojim vlastným motívom. Blízki ľudia nie sú obviňovaní z toho, že neviete, ako „požiadať“ o pozornosť a starostlivosť iným spôsobom.

Je veľmi dôležité, aby rozpad nebol oneskorený a neviedol k negatívnym dôsledkom na celkový stav tela. Samozrejme, ak ste vystriekli svoju agresiu, plakali a upokojili sa, potom v tomto prípade vaša psychika dostane iba výtok. Ale teraz, ak sa nemôžete vrátiť k normálu, možno budete potrebovať pomoc psychológa.

Musíte zmeniť stratégiu správania, čo sa deje na psychologickej konzultácii, kde psychológ a klient vybudujú model správania a vzťahov, ktoré pre klienta navrhujú najlepší spôsob, ako prekonať stresovú situáciu.

Naše postoje a viery (často v bezvedomí) veľmi často zasahujú do okolností, ktoré nás utláčajú. Spravidla sa jedná o postoje zamerané na vzťahy.

Všetci chceme byť akceptovaní, milovaní, vytrvalí, komunikovať s nami a priateľskí, ale v mnohých rodinách boli náhrady za túto lásku „propagované“. Napríklad: aby sme boli chválení, potrebovali sme vyčistiť izbu, priniesť dobrú známku alebo byť zdvorilí k rodičom. A potom sa v nás rodia postoje, že ak niečo urobíme alebo povieme, čo od nás chcú počuť, budú nás milovať. To všetko je dobré, ale fungovalo to všetko v detstve a teraz je to ďalšia realita, ktorá od nás vyžaduje svoje záujmy a potreby. Spravidla tieto potreby neuspokojujeme. Buď sme príliš zdvorilí a trpezliví, alebo sa v dome snažíme zarobiť viac. Toto neprináša lásku a my utrácame veľa peňazí fyzicky aj emocionálne. A tak celé roky. Takto dostávame buď nervové zlyhanie alebo psychosmatiká.

A zároveň sú s veľkými ťažkosťami pripravení prijať, milovať, vydržať druhého.

Nemyslite si, že ak sa človek iba často zmení náladu, potom je na pokraji kolapsu. Ale v tomto prípade, ak sa tieto príznaky nervového zlyhania v komplexe začnú prejavovať závideniahodnou pravidelnosťou a osoba je neustále zakrytá náhlymi zmenami nálady, potom je v tomto prípade vhodné premýšľať o tom, že sa obrátiť na psychológa.

Častými prekurzormi nervového zlyhania sú: slabosť, chronická únava, zvýšená podráždenosť a výskyt nespavosti. Preto sa výskyt všetkých týchto porúch vo všeobecnom zdravotnom stave a správaní môže stať signálom, že existujú vážne problémy.

Je nemožné dovoliť taký stav driftu, pretože nervové zlyhanie môže spôsobiť poruchy nielen v duševnom stave, ale môže spôsobiť vážne problémy aj s inými orgánmi a systémami tela. Preto je prevencia nervového zlyhania kľúčom k normalizácii stavu.

Musíte si oddýchnuť, ale ak dovolenka nie je skoro, doprajte si 4 hodiny denného odpočinku bez ohľadu na to, čo robíte. V takom prípade môže byť zmena tiež zmenou v druhu činnosti. Musíte zmeniť svoju každodennú rutinu. V tejto chvíli by ste mali urobiť viac toho, čo sa vám páči, získať z toho radosť a spokojnosť. Urobte si čas na svoje telo, môžu to byť olejové kúpele, masáže alebo prechádzky po meste (aj keď je zima).

Začnite čistiť svoju stravu. Necítiš hlad? Začnite jesť trochu vlašských orechov s medom (vyvoláva hemoglobín), pite kefír, vaše črevá by mali fungovať. Jedzte trochu, netlačte do seba násilne. Zároveň sa oplatí zneužívať jedlo, pretože jesť veľa je rovnako škodlivé ako jesť takmer nič.

Určite si nájdite čas na zábavu. Nech je život viac ako jedným zamestnaním. Nech je to nejaký koníček, ktorý by odstránil monotónnosť a priniesol uspokojenie.

Cvičenie zmierňuje stres spôsobený stresom, preto je pravidlom vyhradiť si čas na intenzívne cvičenia, najmä ak fyzicky nepracujete v práci. Telo potrebuje našu pozornosť a špeciálne cvičenie oň bude venovať pozornosť.

Je dôležité, aby ste sa s niekým porozprávali a podelili sa o svoje pocity. Ak priatelia už pre vás nie sú zdrojom, mali by ste vyhľadať radu psychológa.

Dobrá empatia

Hovoríte: "Vidím, ako si naštvaná, čo sa stalo, Katya." Chcem pomôcť. “.

Ukazujete, že rozumiete pocitom, ktoré človek prežíva, a chcete ho podporovať. Preukazujete empatiu, starostlivosť a podporu. To je presne to, čo ľuďom v konflikte chýba. Pri komunikácii s nimi budete musieť ísť nad rámec obvyklého počúvania (keď iba prikývnete alebo opakujete podstatu toho, čo ste počuli) a pridajte niečo od seba, napríklad, aby ste preukázali svoju ochotu pomôcť. Je dôležité vytvoriť pocit, že „my“ spolupracujeme na probléme, a nie neprimerane sa dištancujeme od druhej osoby.

So zameraním pozornosti

„Poďme si o tom pohovoriť, je pre mňa naozaj dôležité porozumieť tomu, čo sa deje“.

Zdôrazňujete, že ste pripravení venovať pozornosť problému. Po vypočutí sa väčšina ľudí okamžite upokojí. Sme radi, že vás nebudú musieť presvedčiť, aby ste sa vysporiadali s ich problémami.

Čím väčší je o vás záujem, tým menej času trávite naladením. Jazyk tela vám pomôže. Mali by ste sa zaujímať: ohnite sa k účastníkovi rozhovoru, pri počúvaní mierne prikývnite, udržujte očný kontakt. Uvoľnite sa, nestojte v zatvorenej polohe alebo pevne zatiahnite ruky. Pocit pozorného počúvania je dosiahnutý viac na úkor držania tela a tónu hlasu, ako zo slov, ktoré vyslovujete.

„Oceňujem vaše úsilie o vyriešenie problému.“.

Pre veľa ľudí je to to, čo skutočne chcú: byť rešpektovanou osobou a zabezpečiť, aby boli braní vážne. Či už ste zákaznícky servis alebo špecialista podpory, priateľ alebo cudzinec, ktorý komunikuje s frustrovanou osobou, prejavte úctu k pocitom iných ľudí - to je kľúč k vyriešeniu problému. Toto je obzvlášť efektívne, ak ste urazení alebo naštvaní. Konfliktné osobnosti niekedy útočia na najbližších ľudí.

Metodika EAR nemusí zahŕňať všetky tri zložky. Niekedy stačí empatia. Pozornosť upokojuje ľudí. Niekedy je efektívne zdôrazniť vašu úctu. Podľa prieskumu sa 90% ľudí upokojí do 30 sekúnd, keď použijete techniku ​​„EAR“.

varovanie

Samozrejme, žiadna technika nefunguje pre všetkých ľudí a vo všetkých prípadoch. Niektorí ľudia jednoducho chcú zostať naštvaní alebo tak depresívni, že môžu potrebovať veľa sympatických slov, sústredenú pozornosť a úctu k upokojeniu.

Použitie techniky EAS neznamená, že veríte alebo súhlasíte s druhou osobou. Ak to nie je pravda, nehovorte to.

V opačnom prípade budete zodpovední za neľútostný súhlas s ním. Ľudia môžu každému povedať, že ste na ich strane, a to nebude pravda.

Takže povedzte niečo ako: "Nebol som tam, takže nikdy nebudem vedieť, čo sa skutočne stalo." Ale viem jednu vec: Chcem ti pomôcť. Uvidíme, čo sa dá urobiť hneď teraz. “.

Ale ak ste v nebezpečnej situácii, zažívate domáce násilie, šikanovanie na pracovisku, nepoužívajte metódy „EAR“. Naliehavá dovolenka! Vaša bezpečnosť je na prvom mieste.

Metodika EAR je jednoduchá a nenáročná. To vám umožní prispôsobiť sa akejkoľvek osobe. Táto technika je užitočná, keď musíte nahlásiť zlé správy. Môže byť použitý v dielni, aj pri rozhovore s temperamentným príbuzným. S ním môžete ukončiť vzťah alebo zabaliť konflikt. Pravidelným používaním techniky EAR, a to aj v reakcii na nepriateľstvo, urobíte zo sveta lepšie miesto!

Kedy sme nervózni?

Nervozita a nervozita, to je pocit nepohodlia, ktoré zažívate pri predvídaní dôležitých zodpovedných udalostí a udalostí, počas psychického stresu a stresu, v problémových životných situáciách a máte len obavy z každej maličkosti. Je dôležité pochopiť, že nervozita má psychologické aj fyziologické príčiny a podľa toho sa prejavuje. Fyziologicky je to spojené s vlastnosťami nášho nervového systému a psychologicky s charakteristikami našej osobnosti: tendencia k prežívaniu, nadhodnotenie významu určitých udalostí, pocit sebapochybnosti a toho, čo sa deje, plachosť, vzrušenie z výsledku.

Začíname byť nervózny v situáciách, ktoré považujeme za nebezpečné, ohrozujúce naše životy, alebo z nejakého dôvodu alebo z iného významného, ​​zodpovedného. Myslím si, že pred nás obyčajných ľudí sa tak často nevyskytuje ohrozenie života. Preto považujem situácie druhého druhu za hlavný dôvod nervozity v každodennom živote. Strach z neúspechu, nevhodného pohľadu pred ľudí - to všetko nás robí nervóznymi. Pokiaľ ide o tieto obavy, dochádza k určitému psychologickému postoju, čo má málo spoločného s našou fyziológiou. Preto, aby sme prestali byť nervózni, je potrebné nielen uviesť nervový systém do poriadku, ale aby sme pochopili a uvedomili si určité veci, začneme pochopením podstaty nervozity.

Lekcia 1. Povaha nervozity. Potrebujete ochranný mechanizmus alebo prekážku?

Naše dlane začnú potiť, chvenie, búšenie srdca, môže sa vyskytnúť zvýšený tlak v našich myšlienkach, zmätok je ťažké, je ťažké sa sústrediť, je ťažké sedieť, je ťažké si niečo vziať rukami, dym. To sú príznaky nervozity. Teraz sa spýtajte sami seba, koľko vám pomáhajú? Pomáhajú riešiť stresové situácie? Ste lepšie rokovať, skúšať alebo chatovať v prvý deň, keď ste na pokraji? Odpoveď samozrejme nie je a navyše môže zničiť celý výsledok.

Preto je potrebné si pevne uvedomiť, že tendencia byť nervózna nie je prirodzenou reakciou tela na stresovú situáciu alebo nejakým druhom neprípustnej charakteristiky vašej osobnosti. Je to skôr akýsi psychický mechanizmus fixovaný v systéme návykov a / alebo dôsledok problémov s nervovým systémom. Stres je iba vaša reakcia na to, čo sa deje, a bez ohľadu na to, čo sa stane, na to môžete vždy reagovať rôznymi spôsobmi! Uisťujem vás, že účinok stresu môže byť minimalizovaný a nervozita môže byť odstránená. Ale prečo to eliminovať? Ale pretože keď ste nervózni:

 • Vaše kognitívne schopnosti sú obmedzené a je pre vás ťažšie sústrediť sa, čo môže zhoršiť situáciu vyžadujúcu extrémny stres duševných zdrojov.
 • Máte menšiu kontrolu nad svojou intonáciou, výrazmi tváre, gestami, ktoré môžu negatívne ovplyvniť dôležité rokovania alebo dátumy
 • Nervozita prispieva k rýchlejšiemu hromadeniu únavy a stresu, čo je zlé pre vaše zdravie a pohodu.
 • Ak ste často nervózni, môže to viesť k rôznym chorobám (zatiaľ čo veľmi významná časť chorôb vzniká z problémov nervového systému)
 • Staráte sa o malé veci, a preto nevenujte pozornosť tým najdôležitejším a najcennejším vo vašom živote
 • Ste náchylní k zlým návykom: fajčenie, alkohol, pretože musíte uvoľniť napätie

Pamätajte si všetky situácie, keď ste boli veľmi nervózni, a to negatívne ovplyvnilo výsledky vášho konania. Určite existuje veľa príkladov toho, ako ste sa pokazili, neboli schopní odolať psychologickému tlaku, stratenej kontrole a stratenej koncentrácii. Takže na tom s vami budeme pracovať.

Toto je prvá lekcia, počas ktorej sme si uvedomili, že:

 • Nervozita neprináša žiadne výhody, ale iba zasahuje
 • Môžete sa ho zbaviť prácou na sebe.
 • V každodennom živote existuje niekoľko skutočných dôvodov, aby ste boli nervózni, pretože my alebo naši blízki sa zriedka ohrozujú, väčšinou sa obávajú maličkosti

Vrátim sa k poslednému bodu v nasledujúcej lekcii a podrobnejšie ku koncu článku a vysvetlím, prečo tomu tak je.

Mali by ste sa nakonfigurovať takto:

Nemám sa čoho báť, vadí mi to a mám v úmysle sa toho zbaviť a je to skutočné!

Nemyslite si, že len uvažujem o tom, čo ja sám nemám potuchy. Celé svoje detstvo a potom mládež som strávil až do veku 24 rokov, keď som mal veľké problémy s nervovým systémom. V stresových situáciách som sa nedokázal pritiahnuť k sebe, bál som sa nejakého maličkosti, takmer som omdlel kvôli svojej citlivosti! Toto negatívne ovplyvnilo zdravie: začali sa pozorovať tlakové rázy, „záchvaty paniky“, závraty atď. Teraz je to všetko v minulosti.

Samozrejme, teraz sa nedá povedať, že mám najlepšiu sebaovládanie na svete, ale napriek tomu som prestal byť nervózny v situáciách, ktoré väčšinu ľudí robia nervóznymi. V porovnaní s mojím predchádzajúcim stavom som sa stal omnoho pokojnejším, dosiahol som úplne inú úroveň sebakontrola. Samozrejme stále musím veľa pracovať, ale som na správnej ceste a existuje dynamika a pokrok, viem, čo mám robiť.

Všeobecne platí, že všetko, o čom tu hovorím, je založené výlučne na mojej skúsenosti so sebapoznaním, nič nevymyslím a len hovorím o tom, čo mi pomohlo. Takže keby som nebol taký bolestivý, zraniteľný a citlivý mladý muž, a potom by som v dôsledku osobných problémov nezačal prerábať sám seba - všetky tieto skúsenosti a stránka, ktorá zhŕňa a štruktúry, by neexistovala.

Poďme ďalej. Naučili sme sa prvú lekciu, prejdeme na druhú.

Lekcia 2. Ako prestať byť z akéhokoľvek dôvodu nervózny?

Pamätajte si všetky udalosti, ktoré vás znepokojujú: zavolá šéfa, zloží skúšku a očakáva nepríjemný rozhovor. Premýšľajte o všetkých týchto veciach, vyhodnoťte mieru ich dôležitosti pre vás, ale nie osobitne, ale v kontexte vášho života, vašich globálnych plánov a vyhliadok. Aký je význam potýčenia vo verejnej doprave alebo na cestách počas celého života a je skutočne hrozné, aby som bol neskoro na prácu a nervózny?

Je na to niečo myslieť a robiť si starosti? V takých chvíľach sa zamerajte na účel svojho života, premýšľajte o budúcnosti, odvracajte pozornosť od aktuálneho okamihu. Som si istý, že z tohto uhla veľa vecí, ktoré vás hneď nervózne stratia vo vašich očiach, zmenia na obyčajné maličkosti, ktoré určite sú, a preto vám nebudú stáť za svoje starosti.

Taký psychologický prístup veľa pomáha. prestaňte byť z akéhokoľvek dôvodu nervózny, Ale bez ohľadu na to, ako dobre sme sa pripravili, aj keď to bude mať určite pozitívny účinok, stále to nebude stačiť, pretože telo napriek všetkým argumentom mysle môže reagovať svojím vlastným spôsobom. Поэтому двинемся дальше и я объясню как привести тело в состояние спокойствия и расслабленности непосредственно перед каким-нибудь событием во время и после него.

Урок 3. Подготовка. Как успокоиться перед ответственным событием.

Teraz sa neúprosne blížime k nejakej dôležitej udalosti, počas ktorej naše rýchle myslenie, vyrovnanosť a podstúpi test, a ak úspešne prejdeme týmto testom, osud nás odmení veľkodušne, inak stratíme. Táto udalosť môže byť záverečným pracovným pohovorom pre prácu, o ktorej snívate, dôležitými rokovaniami, dátumom, skúškou atď. Vo všeobecnosti ste sa už naučili prvé dve hodiny a uvedomujete si, že nervozita môže byť zastavená a musíte to urobiť, aby vám tento stav nebránil sústrediť sa na cieľ a dosiahnuť ho.

A uvedomujete si, že pred vami je dôležitá udalosť, ale bez ohľadu na to, aká dôležitá je, aj tak najhorší výsledok takejto udalosti pre vás nebude znamenať koniec vášho života: nemusíte všetko dramatizovať a preceňovať. Práve z tejto dôležitosti je potrebné, aby bola pokojná a nemala sa obávať. Toto je príliš zodpovedná udalosť, ktorá jej umožňuje nervozitu zvrátiť, takže sa sústredím a sústredím sa a urobím pre to všetko!

Teraz prinášame myšlienky k mieru, odstráňte nervozitu. Najskôr okamžite z hlavy vyhoďte všetky myšlienky zlyhania. Všeobecne platí, že sa snaží upokojiť rozruch a nemyslieť na nič. Oslobodte hlavu od myšlienok, uvoľnite svoje telo, vydýchnite zhlboka a nadýchnite sa. Najdôležitejšie dychové cvičenia pomôžu relaxovať.

Najjednoduchšie dychové cvičenia.

Malo by sa to robiť takto:

 • vdychujte po dobu 4 impulzov (alebo 4 úderov pulzu, najskôr ich musíte cítiť, je vhodnejšie to urobiť na krku a nie na zápästí)
 • udržujte vzduch v sebe 2 počty / údery
 • výdych do 4 impulzov / úderov
 • Nevdychujte 2 počty / údery a potom znova vdychujte 4 počty / údery - všetko od začiatku

Stručne povedané, ako hovorí lekár: dýchajte - nedýchajte. 4 sekundy vdýchnutie - 2 sekundy oneskorenie - 4 sekundy výdych - 2 sekundy oneskorenie.

Ak máte pocit, že vám dýchanie umožňuje hlbšie dychy / výdychy, potom cyklus nevykonávajte 4/2 sekundy, ale 6/3 alebo 8/4 atď.

Potrebujete len dýchať bránicou, to znamená žalúdkom! Počas stresu dýchame rýchlejšie, zatiaľ čo bráničné dýchanie upokojuje tlkot srdca, potláča fyziologické príznaky nervozity a vedie vás k pokojnej mysli.

Počas cvičenia sa zameriavame iba na dýchanie! Už by nemali byť žiadne ďalšie myšlienky! Toto je najdôležitejšia vec. A asi po 3 minútach budete mať pocit, že ste sa uvoľnili a upokojili. Cvičenie sa neuskutočňuje dlhšie ako 5 7 minút podľa pocitov. Pri pravidelných cvičeniach vám dychová prax nielenže pomôže relaxovať tu a teraz, ale tiež spravidla nervový systém usporiada a bez cvičenia sa stanete menej nervóznym. Tak vysoko odporúčam.

Na konci tohto článku si môžete pozrieť moje video o tom, ako správne vykonávať diafragmatické dýchanie. Vo forme hovorím o tom, ako sa vysporiadať s panikou dýchaním. Ale táto metóda vám tiež umožní zbaviť sa nervozity, upokojiť sa a pritiahnuť sa k sebe.

Ďalšie relaxačné techniky sú uvedené v mojom článku Ako sa naučiť relaxovať.

Tak sme tu. Ale prišiel čas na samotnú udalosť. Ďalej budem hovoriť o tom, ako sa správať počas akcie, aby nebol nervózny a nebol pokojný a uvoľnený.


Lekcia 4. Ako odolávať nervozite počas dôležitého stretnutia.

Predstavte si pokoj: Aj keď vám vaša emocionálna nálada ani dýchacie cvičenia nepomohli zmierniť napätie, aspoň sa pokúste preukázať navonok pokoj a vyrovnanosť so všetkou silou. A to je potrebné nielen preto, aby ste svojich protivníkov uviedli do omylu o vašom súčasnom stave. Vyjadrenie vonkajšieho mieru pomáha dosiahnuť vnútorný mier. Pôsobí to na princípe spätnej väzby, nielen vaše blaho určuje vaše výrazy tváre, ale aj výrazy tváre určujú vaše blaho. Tento princíp sa dá ľahko overiť: keď sa na niekoho usmejete, cítite sa lepšie a zábavnejšie, aj keď ste predtým mali zlú náladu. Tento princíp aktívne používam vo svojej každodennej praxi, a to nie je môj vynález, je to skutočne fakt, o čom sa dokonca hovorí v článku „emócie“ na Wikipédii. Čím pokojnejší sa teda chcete zdať, tým viac sa uvoľníte.

Sledujte výrazy tváre, gestá a intonáciu: princíp spätnej väzby vás núti neustále sa pozerať do seba a uvedomovať si, ako vyzeráte zo strany. Vyzeráš príliš stresovo? Vaše oči nebeží? Sú pohyby hladké a merané alebo rezné a impulzívne? Čo vyjadruje nepreniknuteľnosť chladu vašej tvári alebo sa na ňom dá prečítať všetko vaše vzrušenie? V súlade s informáciami o vás, ktoré ste dostali od zmyslových orgánov, opravujete všetky pohyby tela, hlas a výraz tváre. Skutočnosť, že sa o seba musíte postarať sama o sebe, vám pomáha spájať sa a sústrediť sa. A nejde len o to, že pomocou vnútorného pozorovania sa ovládate. Ak sa budete sami pozorovať, sústredíte svoje myšlienky na jeden bod - na seba, nenechajte sa zlákať a viesť vás nesprávnym smerom. Takto sa dosiahne koncentrácia a pokoj.

Odstráňte všetky znaky nervozity: čo zvyčajne robíte, keď ste nervózni? Potiahnete si guľôčkové pero do rúk? Okusujete ceruzku? Viazanie palca a malíčka ľavej nohy na uzol? Teraz na to zabudnite, držte ruky rovno, často nezmení svoju polohu. Na stoličku sa nehrajte, neposúvajte sa z nohy na nohu. Pokračujeme v monitorovaní seba samých.

Urobte si čas: ponáhľajte sa, márnosť vždy dáva zvláštny nervový tón. Preto sa neponáhľajte, aj keď meškáte na stretnutie. Od každého zhonu veľmi rýchlo zrazí pokoj a nálada. Nervózne sa ponáhľate od jedného k druhému, nakoniec vyprovokujete iba vzrušenie. Bez ohľadu na to, ako sa ponáhľate, neponáhľajte sa, nie je také strašidelné byť neskoro, je lepšie starať sa o svoje nervy. Týka sa to nielen dôležitých stretnutí: snažte sa zbaviť zhonu v každom aspekte svojho života: keď idete do práce, cestujete v doprave, robíte prácu. Je to ilúzia, že keď sa ponáhľate, dosiahnete výsledok rýchlejšie. Áno, rýchlosť sa zvyšuje, ale nie výrazne, ale stratíte veľa v koncentrácii a koncentrácii.

To je všetko. Všetky tieto princípy sa navzájom dopĺňajú a možno ich zhrnúť vo výzve „sledujte sa.“ Zvyšok je osobitný a závisí od charakteru samotného stretnutia. Poradím vám iba, aby ste premysleli všetky svoje frázy, aby ste sa neponáhľali s odpoveďou, starostlivo zvážili a analyzovali všetko. Nemusíte sa snažiť zapôsobiť na všetky dostupné prostriedky, dosiahnete to, takže ak urobíte všetko správne a nebojte sa, pracujte na kvalite svojho výkonu. Ak ste boli prekvapení, nemusíte sa zamieňať a stratiť sa: pokojne prehltol, zabudol a pokračoval.

Lekcia 5. Po stretnutí sa upokojte.

Bez ohľadu na výsledok udalosti. Ste v čete a stále čelíte stresu. Je lepšie vzlietnuť a premýšľať o niečom inom. Fungujú tu všetky rovnaké zásady, ktoré vám pomohli stretnúť sa pred schôdzou. Snažte sa nemyslieť veľa o minulej udalosti: mám na mysli všetky druhy neplodných myšlienok, a keď som hovoril takto a nie tak, oh a ako som tam asi vyzeral hlúpy, oh, som bastard a ak ...! Stačí vyhodiť všetky myšlienky z hlavy, zbaviť sa spojovacej nálady (ak iba), všetko už prešlo, prineste si dýchanie do poriadku a uvoľnite svoje telo. To je všetko s týmto tutoriálom.

Lekcia 6. Nemali by ste vytvárať dôvod na nervozitu.

Toto je veľmi dôležitá lekcia. Zvyčajne je významným faktorom nervozity nesúlad vašej prípravy na nadchádzajúcu udalosť. Keď všetci viete, ste si istí, prečo by ste sa mali obávať výsledku?

Keď som študoval na inštitúte, vynechal som veľa prednášok a seminárov, chodil som na skúšky úplne nepripravený, dúfal som, že ho znesiem a nejakým spôsobom zložím. Výsledkom bolo odovzdanie, ale iba vďaka fenomenálnemu šťastiu alebo láskavosti učiteľov. Často išiel znova. Výsledkom bolo, že počas zasadnutia som každý deň zažil taký nebývalý psychologický tlak, pretože som sa v zhone snažil nejakým spôsobom pripraviť a zložiť skúšku.

Počas relácií bol nereálny počet nervových buniek zničený. A stále sa mi ospravedlňovalo, myslel som si, že koľko vecí sa rozpadlo, aké ťažké, eh ... Aj keď ja sám som za všetko zodpovedný, keby som urobil všetko vopred (nemusel som chodiť na prednášky, ale aspoň materiál na prípravu na skúšku a zloženie Mohol by som sa postarať o všetky priebežné kontrolné testy - ale potom som mal lenivosť a nebol som aspoň nejako organizovaný), potom by som nemal byť pri skúškach taký nervózny a obávať sa výsledku a skutočnosti, že ma vezmú do armády, ak Nevzdávam sa niečoho, pretože by som si bol vedomý svojich vedomostí.

Toto nie je výzva, aby ste nevynechali prednášky a štúdium na ústavoch. Hovorím, že by sme sa mali v budúcnosti snažiť nevytvárať stresové faktory pre seba! Ak chcete premýšľať v predstihu a pripraviť sa na obchodné a dôležité stretnutia, urobte všetko včas a neodkladajte sa na poslednú chvíľu! Vždy majte na pamäti hotový plán, ale skôr pár! To vám ušetrí významnú časť nervových buniek a skutočne prispeje k veľkému úspechu v živote. Toto je veľmi dôležitý a užitočný princíp! Použite to!

Lekcia 7. Ako posilniť nervový systém a ako prestať byť nervózny nad maličkosťami

Aby sme prestali byť nervózni, nestačí len nasledovať lekcie, ktoré som načrtol vyššie. Je tiež potrebné priviesť telo a myseľ k odpočinku. A ďalšou vecou, ​​o ktorej budem hovoriť, budú tie pravidlá, po ktorých môžete posilniť nervový systém a vo všeobecnosti zažiť menej nervozity, byť pokojnejší a uvoľnenejší. Vďaka tomu pochopíte ako prestať byť nervózny pre nič za nič, Tieto metódy sú zamerané na dlhodobé výsledky, spôsobia, že vás vo všeobecnosti menej zdôraznia a nielen pripravia na zodpovednú udalosť.

 • Po prvé, ak chcete opraviť fyziologický faktor nervozity a prinútiť nervový systém k odpočinku, musíte pravidelne meditovať. To je veľmi dobré na upokojenie nervového systému a upokojenie mysle. Takže som o tom veľa napísal, takže sa tam nezastavím.
 • Po druhé, choďte na šport (ako donútiť športovať) a vykonajte súbor opatrení na podporu regenerácie (kontrastná sprcha, zdravá strava, vitamíny atď.). Zdravá myseľ je v zdravom tele: vaša morálna pohoda nezávisí iba od psychických faktorov, šport posilňuje nervový systém.
 • Choďte viac, trávte čas vo vzduchu, snažte sa sedieť pred počítačom menej.
 • Zapojte sa do dýchacích cvičení.
 • Hádzať zlé návyky! Naučte sa odbúravať stres bez cigariet, bez alkoholu a iných vecí. Vyhľadajte zdravé spôsoby relaxácie! Pite menej kávy!
 • V prípade, že si nemôžete oddýchnuť, je neustály nervózny zhon, impulzívnosť, neustále rozptýlenie pozornosti, ťažkosti so sedením na jednom mieste na dlhú dobu, odporúčam prečítať tento článok. (Ako sa zbaviť poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD))

O tom, ako zmierniť stres bez alkoholu, som už napísal článok, nájdete odkaz.

Pozrite si video: KOLESO ŠŤASTIA s priateľkou challenge (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send