Užitočné tipy

Rakovina u mačiek: príznaky a liečba

Pin
Send
Share
Send
Send


V článku hovorím o tom, aké onkologické choroby (rakovina) sa vyskytujú u mačiek, aké sú príčiny ich vývoja a hlavné príznaky. Opíšem metódy diagnostiky takýchto chorôb, spôsoby liečby a čo robiť majiteľovi, ak sa u zvieraťa zistí hrozné ochorenie. Poviem vám, či je onkológia mačiek pre človeka nebezpečná a o čom je prevencia.

Druhy onkológie mačiek a jej príznaky

Onkológia je názov chorôb, pri ktorých bunky začínajú rásť a rastú do okolitých tkanív úplne nekontrolovateľne. Existujú dva typy zhubných nádorov: lokalizované (keď je novotvar obmedzený na jednu oblasť lézie) a generalizovaný (šírený do celého tela).

U mačiek sa vyskytujú tieto onkologické choroby.

Rakovina prsníka (prsník u zvieraťa)

Rakovina prsníka (prevalencia na prvom mieste).

Vo prsných žľazách (prsiach) rastú nádory alebo šišky. Najprv sa objavia malé husté gule, ktoré sa postupne zväčšujú a otvárajú sa v poslednej fáze. Ak sa nebude liečiť, nebude žiť dlho.

Rakovina prsníka vedie medzi všetkými rakovinami u mačiek

Abnormálne bunky ovplyvňujú najskôr lymfatické uzliny a potom sa šíria do zvyšku a ovplyvňujú pečeň a kostnú dreň. Ochorenie sa prejavuje zhutnením postihnutých lymfatických uzlín.

Sarkóm (fibrosarkóm, osteosarkóm, liposarkóm)

Tento druh rakoviny je najagresívnejší, pretože sa veľmi rýchlo šíri v tele. Môže sa vyskytnúť v bruchu mačiek. Prejavuje sa to krívaním, apatiou, vyprovokovaním. Zviera trpí silnou bolesťou.

Sarkóm je u mačiek najagresívnejším typom rakoviny.

Karcinóm a adenokarcinóm

Tento nádor ovplyvňuje epitelové bunky vnútorných orgánov a kože. Metastázy veľmi rýchlo. Môže sa prejaviť tvorbou vredov na koži, léziami ďasien a ústnej sliznice. Rana sa môže otvoriť. Ak sú pľúca postihnuté, mačka kašle a silno dýcha. Pri poškodení čriev sa pozoruje zápcha, zväčšenie brucha a zvracanie.

Príčiny rakoviny

Presné dôvody rozvoja onkológie ešte neboli identifikované. Veterinári sa domnievajú, že vo väčšine prípadov je náchylnosť na rakovinu zdedená. Medzi faktory rozvoja patrí aj dlhodobé vystavenie ultrafialovému žiareniu, chemikáliám atď. Tento typ rakoviny, ako je lymfóm, sa častejšie vyskytuje u domácich zvierat trpiacich vírusom imunodeficiencie alebo koronavírusovou infekciou.

Diagnostické metódy rakoviny

Diagnóza rakoviny sa vykonáva podľa nasledujúceho algoritmu:

 1. Najskôr sa zo zvieraťa odoberie krv a moč. Použitie testov na hodnotenie práce vnútorných orgánov.
 2. X-ray. Tento typ vyšetrenia umožňuje zistiť metastázy, ktoré sa rozšírili do celého tela. Pri rakovine prsníka sa röntgenové lúče nazývajú mamografia.
 3. Ultrazvukové vyšetrenie Týmto spôsobom je možné detegovať nádory, ktoré nie sú hlboké. Vykonáva sa aj ultrazvuková biopsia.
 4. Biopsia. Vykonáva sa tromi spôsobmi: použitím punkcie, endoskopu a chirurgicky. V prvom prípade sa častice nádoru odoberajú pomocou špeciálnej ihly (materiál zozbierajte do sterilnej injekčnej striekačky) alebo endoskopom (odtrhnite niekoľko postihnutých buniek). Pri tretej metóde sa biomateriál odoberá počas chirurgického zákroku, zatiaľ čo chirurg môže nádor úplne odstrániť alebo odobrať iba malý kúsok tkaniva na vyšetrenie.
Biopsia - najpresnejšia analýza v onkológii

Liečba nádorov prsníka a iných novotvarov

Po vykonaní všetkých diagnostických opatrení veterinárny lekár predpíše vhodné ošetrenie.

Prvá metóda je najúčinnejšia, ale vykonáva sa iba vtedy, ak neexistujú metastázy. Chirurg odstráni malígny novotvar v celkovej anestézii. Po chirurgickom zákroku sa zvieraťu predpíše chemoterapia, aby sa zničili zvyšné abnormálne bunky.

Radiačná terapia zahŕňa expozíciu rakovinového nádoru ionizujúcim žiarením. Procedúra sa vykonáva v celkovej anestézii dvoma spôsobmi: diaľkovo (ožarovanie sa vyskytuje vo vzdialenosti od zvieraťa) a kontakt (zdroj žiarenia sa injektuje do samotného nádoru alebo do dutiny, v ktorej sa nachádza).

Tretím typom je chemoterapia. Často sa kombinuje s chirurgickým odstránením postihnutého tkaniva. Tento postup spočíva v intravenóznej infúzii toxických liekov, ktoré majú škodlivý vplyv na rakovinové bunky.

Pri chemoterapii mačiek môžu všetky vlasy vypadnúť

Takéto injekcie sa uskutočňujú niekoľkokrát podľa určitého harmonogramu. Na liečbu sa zvyčajne používajú tieto lieky: vinkristín, cisplatina, epirubicín, cyklofosfamid a ďalšie lieky. Iba lieky predpisuje veterinár.

Je mačací nádor nebezpečný pre ľudí?

Onkologické choroby postihujúce mačky nie sú pre človeka vôbec nebezpečné. Mnohí veria, že ak sa nádor otvorí, môžete získať rakovinu, ale nie je tomu tak. Početné štúdie dokazujú, že onkológia nie je nebezpečná pre ostatných.

U ľudí je choroba úplne neškodná

Prevencia chorôb

Existuje niekoľko účinných preventívnych opatrení, ktoré chránia domáceho maznáčika pred rozvojom onkológie:

 1. Sterilizácia. Toto opatrenie chráni mačku pred rozvojom rakoviny prsníka o takmer 100% a je vhodné vykonať operáciu buď pred prvým estrom alebo bezprostredne po ňom.
 2. Izolácia chemikálií od domáceho maznáčika. Predpokladá sa, že rozvoj onkológie môže byť spôsobený dlhodobým vystavením chemikálií mačke. Preto je nevyhnutné uchovávať hnojivá, detergenty a iné látky mimo dosahu zvierat.
 3. Pravidelné očkovanie. Tento postup chráni domáceho maznáčika pred vážnymi ochoreniami, ako je vírus imunodeficiencie a infekcia koronavírusmi.
 4. Vyvážená výživa. Je veľmi dôležité venovať pozornosť zostaveniu stravy domáceho maznáčika. Je lepšie uprednostniť priemyselné krmivá triedy, ktorá nie je nižšia ako super prémia. Takéto jedlo zachráni mačku pred rozvojom patológií, ako je cukrovka, obezita atď.
 5. Chovné zvieratá, ktorých predkovia trpeli onkológiou. Predpokladá sa, že náchylnosť na rakovinu je zdedená, takže by ste nemali mať potomstvo od mačiek v rodine, ktoré mali chorých domácich miláčikov.

V skorých štádiách je toto ochorenie liečiteľné, ale na tento účel je potrebné poradiť sa s veterinárnym lekárom už pri prvých príznakoch rakoviny. Ak vaše domáce zviera začalo schudnúť, odmietlo jesť, malo horúčku alebo krívalo - zviera okamžite ukázajte lekárovi.

Ak veterinár diagnostikoval posledné štádium rakoviny, musíte vyhodnotiť kvalitu života mačky a premýšľať o humánnej eutanázii, ak pociťuje silnú bolesť.

Čo je to choroba?

Rakovina u mačiek je patologický proces, pri ktorom niektoré bunky tela rastú veľmi rýchlo. Môžu klíčiť v susedných tkanivách a orgánoch. Rakovina u zvierat, ako aj u ľudí, má rôzne formy. Môže ovplyvniť iba jednu oblasť alebo možno aj viac oblastí naraz. Drevocelulárny karcinóm je tiež častý u mačiek.

Aké druhy sa vyskytujú u mačiek?

Zvieratá majú rovnaké typy rakoviny ako ľudia. Pravidelné vyšetrenia a správna diagnóza môžu včas odhaliť rakovinu mačky.

Najbežnejšie druhy zvierat:

1. Rakovina kože. Zvyčajne sa to deje u starých psov, ale mačky neprechádzajú. Väčšina novotvarov na koži má sklon k malígnym ochoreniam. Akékoľvek podozrivé prejavy by sa mali ukázať veterinárnemu lekárovi.

2. Lymfómy. Postihnuté sú mačky aj psy. U mačiek je to zvyčajne v 26% prípadov vírusom leukémie. Tento druh rakoviny v podstate ovplyvňuje tráviaci trakt zvieraťa. Môže byť podozrenie na slabosť domáceho maznáčika a dyspeptické poruchy.

3. Rakovina prsníka. Typicky tento druh postihuje staršie zvieratá. Tento nádor je na treťom mieste v prevalencii rôznych typov rakoviny. Asi 86% nádorov je zhubných. Tento nádor je lokalizovaný v tkanivách prsných žliaz. Rakovina prsníka sa zvyčajne vyskytuje u nesterilizovaných zvierat, vyskytujú sa však aj prípady porážky sterilizovaných predstaviteľov rodiny mačiek.

4. Nádor brucha (brucha). Tento druh je veľmi ťažké identifikovať v počiatočných fázach vývoja. V tejto situácii je potrebné venovať pozornosť prudkému zníženiu telesnej hmotnosti zvieraťa, opakovanému zvracaniu, hnačke alebo nadúvaniu. Ak sa tieto príznaky pravidelne vyskytujú, oplatí sa navštíviť veterinárneho lekára.

Ak spozorujete ktorýkoľvek z vyššie uvedených prejavov, okamžite vyhľadajte konzultáciu s veterinárnym lekárom.

Po identifikácii rakoviny v počiatočných štádiách je možné dosiahnuť úplné vyliečenie pomocou kombinovanej metódy liečby:

 • lieky na chemoterapiu
 • radiačná terapia
 • chirurgický zásah.

Čo je to choroba? Rakovina u mačky je nebezpečná pre človeka?

Fotografia chorého zvieraťa u nikoho nespôsobuje pozitívne emócie. A prečo sa objavuje rakovina? Ochorenie môže vyvolať veľa faktorov. Neexistuje jediný dôvod. Je známe, že pod vplyvom slnka sa môžu u mačky vyvinúť tak vnútorné faktory tela, ako napríklad dedičnosť, ako aj vonkajšie, napríklad skvamocelulárny karcinóm.

Ochorenie, ktoré sme spomenuli, postihuje uši, viečka, nos.

Lymfosarkóm je najnebezpečnejším a najbežnejším typom rakoviny mačky. Ak ovplyvňuje lymfatický systém zvieraťa, spôsobuje ochorenie vírusu leukémie mačiek. - FeLV. Táto rakovina mačky je pre človeka nebezpečná. Pretože ide o retrovírus prenášaný slinami zvieraťa a priamy kontakt s ním. Je asymptomatický. Aby sa zabránilo šíreniu choroby, musíte sa pravidelne obzerať a robiť testy u veterinárneho lekára. Podobná rakovina u mačiek je nebezpečná pre ďalšie mačky, ako aj pre ľudí. V súčasnosti proti nemu existuje vakcína.

Druhy rakoviny u mačiek

Nie je možné konkrétne povedať, ktoré orgány a tkanivové systémy budú rakovinou postihnuté. Malígne novotvary sa môžu vyvíjať kdekoľvek, zvyčajne sa rana dostane do orgánu alebo systému, ktorý je najzraniteľnejší a ktorý je oslabený. Samozrejme sa vyskytujú aj nezhoubné novotvary. Bohužiaľ sú však oveľa menej bežné.

Zhoubný proces je samozrejme pre zvieratá ľahšie tolerovateľný a jeho odstránenie znamená zotavenie mačky.

Aký je teda rozdiel medzi benígnym nádorom?

Na rozdiel od zhubných, ona:

 1. Je koncentrovaný v kapsule, ktorá bráni rakovine uniknúť a klíčiť v susednom orgáne.
 2. Takýto proces sa vyvíja veľmi pomaly, čo spoločnosti dáva viac času na akékoľvek kroky na odstránenie patológie.
 3. To nespôsobuje bolesť.

Zhubné nádory možno charakterizovať takto:

  • rýchly rast
  • klíčenie v susedných orgánoch,
  • krvácanie je bežné
  • veľmi silná bolesť
  • v neskorších fázach je takmer nemožné ho odstrániť.

Bežnejšie ako iné:

 • sarkóm,
 • rakovina kože
 • rakovina reprodukčného systému a prsných žliaz.

Etapa rakoviny

Patologický novotvar má svoje vlastné štádium.

 1. Po prvé, počiatočné. V tomto štádiu sa vyskytne malý nádorový uzol, metastázy sa zatiaľ nepozorovali.
 2. Druhá fáza. Veľkosť nádoru sa ďalej zväčšuje, s najväčšou pravdepodobnosťou je veľkosť uzla už 5 až 6 cm a formácia začína rásť do susedných orgánov. Výsledkom je, že metastázy poskytuje najbližšie lymfatické uzliny.
 3. Tretia fáza. Nádor sa stáva mobilným, pridávajú sa metastázy.
 4. Štvrtá fáza. Najťažšie a takmer žiadna nádej na uzdravenie mačky. Tvorba nádoru rastie silnejšie a je postihnutých viac orgánov. V tejto fáze zviera spravidla očakáva bezprostrednú smrť.

Ako vyzerá rakovina u mačiek?

Prejavy rakoviny sú nasledujúce:

 1. „Rany“ na tele zvieraťa. Samozrejme to nie je nevyhnutne rakovina, ale oplatí sa vyskúšať. Pretože iba preto, že sa neobjavujú, musí mať pečať na tele mačky vysvetlenie.
 2. Novotvary. Dlho sa nehojace sa rany, niekedy s hnisavým prepúšťaním.
 3. Nevysvetliteľné vypúšťanie hnisu z ktorejkoľvek časti tela zvieraťa.
 4. Zápal dychu.
 5. Zmena v správaní zvieraťa smerom k slabosti, ospalosti.
 6. Náhle chudnutie.
 7. Prerušované klaudikovanie.
 8. Dyspeptické poruchy.
 9. Škvrny na pokožke sú červené alebo suché.
 10. Odmietnutie jedla alebo jedenia, ale len veľmi málo.
 11. Problémy s dýchacím ústrojenstvom, urogenitálne, zažívacie.

Diagnóza rakoviny

1. Ak je na koži zvieraťa pečať, je potrebné urobiť prvú biopsiu. Táto metóda znamená odstránenie malého kúska tkaniva, ktoré sa odoberie na mikroskopiu buniek.

4. Krv a moč na analýzu.

Tieto diagnostické testy sú základné. V prípade potreby však môžu byť doplnené o niečo iné.

Potom sú potrebné všetky štúdie, aby sa zistilo, či zviera má rakovinu. Ak áno, aká je to forma a aká je etapa.

Je možné zabrániť rakovine?

Áno, je možné zabrániť niektorým formám. Ak zviera chováte iba v interiéri, budete ho chrániť pred rakovinou kože.

Rakovina prsníka je na treťom mieste medzi inými formami. A tomu sa dá zabrániť aj sterilizáciou mačky pred jej dozretím.

Druhy liečby sa líšia v závislosti od typu a štádia rakoviny.

 1. Chirurgické metódy
 2. Himiolechenie,
 3. Liečba lúčom
 4. Imunoterapia.

Niekedy musíte skombinovať niekoľko možností naraz. Úspech liečby bude tiež závisieť od typu a štádia rakoviny, ako aj od imunity zvieraťa. Preto čím skôr je choroba diagnostikovaná, tým pravdepodobnejšie je s ňou vyrovnať.

Rakovina u mačky. Posledná fáza

Fotografia zvieraťa v tomto štádiu choroby nespôsobuje iba škodu a veľkú túžbu pomôcť mu. Je pravda, že v tomto období sa dá niečo ťažko opraviť.

Všetko záleží na vlastníkovi zvieraťa. Väčšina ľudí s poslednou formou rakoviny ich prestane liečiť a spí. Toto rozhodnutie je často predčasné. Koniec koncov, môžete skúsiť svoje šťastie s iným spôsobom, stačí sa o tom porozprávať s veterinárnym lekárom, konzultovať s ním. A potom bude možno možné niečo urobiť.

Bez ohľadu na to, ako sa to rozhodnete, skúste byť s ním až do posledných dní života zvieraťa, milujte ho tak, ako ste to robili predtým. Koniec koncov, zvieratá ako ľudia a choroby sú rovnaké.

Napokon, nebudete napríklad eutanázovať svojho staršieho príbuzného? Takže mačka je riadnym členom rodiny. Pokúste sa jej dať všetku svoju lásku v posledných dňoch jej života.

Niektoré typy rakoviny sú úplne liečiteľné, iné nie, ale môžete skúsiť zvieraťu pomôcť (zmierniť utrpenie atď.). Preto sa nebojte vyskúšať nové spôsoby. Toto zviera domáce zviera nezhorší, ale môže to urobiť lepšie.

Kedy by som mal ísť k veterinárovi?

Len čo sa zistí aspoň jeden z vyššie uvedených príznakov. Otáľanie ohrozuje zvieratá.

Ako dlho bude žiť mačka s rakovinou? Odpoveď na túto otázku je mimoriadne ťažká. Pretože to všetko závisí od mnohých faktorov. V priemere sú však mačky schopné žiť s rakovinou približne 4 roky.

prevencia

Je veľmi ťažké zabrániť výskytu rakoviny, ale stále existuje malá príležitosť. Spočíva v dodržiavaní všetkých pravidiel normálneho života zvieraťa, ako aj včasného očkovania.

Je dôležité pravidelne sa podrobiť zvieraťu. Potom môžete včas rozpoznať začiatok patologického procesu a podniknúť potrebné kroky s lekárom na vyliečenie mačky. Ak je vaše zviera pred pubertou sterilizované, v budúcnosti to pomôže vyhnúť sa rakovine prsníka a maternice. Samozrejme, ak vlastníte vzácne plemenné zviera, je nepravdepodobné, že by sa vykonala sterilizácia, pretože väčšina týchto druhov sa chová na chov.

Ďalšou možnosťou, ako chrániť zviera pred rakovinou reprodukčných orgánov, nie je zapojiť sa do užívania hormónov na antikoncepciu. Pretože často podnecujú rozvoj patologického procesu.

Rakovina mačiek môže byť rôznych typov

Rakovina u mačiek Ohromte svojou rozmanitosťou.

  Najbežnejšia rakovina u mačiek sa prejaví nasledujúcimi typmi lézií:

 • nádor základnej vrstvy kože (karcinóm bazálnych buniek),
 • lymfóm,
 • rakovina žírnych buniek
 • Gastrointestinálny nádor
 • rakovina pečene a pankreasu,
 • kostné nádory,
 • karcinóm (nos, pľúca, mliečne žľazy),
 • sarkóm.
 • Ako vidíte, rozmanitosť rakoviny je jednoducho úžasná. A čo je najhoršie, toto ochorenie, najmä u mačiek, nebolo primerane študované. Proti tejto chorobe tiež neexistuje vakcína. Rakovina mačiek je nevyliečiteľnáPomocou špeciálnej terapie je však možné významne predĺžiť životnosť zvieraťa.

  Prečo sa rakovina objavuje u mačiek?

  Stále nie je celkom jasné, prečo sa u mačiek rozvíja rakovina a prečo trpí váš domáci miláčik. Odborníci však dokázali zhromaždiť niekoľko dôvodov, ktoré môžu spustiť mechanizmus rozvoja rakoviny.

   dôvodyspôsobujú rakovinu u mačiek:

 • Zlá dedičnosť. Mala mačka alebo mačka v rodine ohniská rakoviny? Potom je mačka v ohrození.
 • Nízka imunita v dôsledku neaktívneho životného štýlu, podvýživy, zlej ekológie.
 • Mechanické poškodenie tela, ktoré zahŕňa zlomeniny, modriny.
 • Если хозяева курят, то котенок с малого возраста получает ударную дозу никотина. Так что постарайтесь оставить эту пагубную привычку или не курить дома. Ведь потом у уже взрослого кота велик риск возникновения онкологии. V tabakovom dyme sú miliardy škodlivých látok, ktoré spôsobujú vývoj nebezpečnej choroby.
 • Napríklad v stresových situáciách, ak sa s mačkou zaobchádza v dome a rodine zle, cíti to a je známe, že dlhodobý stres má nepriaznivý vplyv na zdravie.
 • Rakovina u mačiek: príznaky

  Rakovina u mačiek a jeho príznaky sú veľmi rôznorodé, a preto je veľmi ľahké zamieňať ich s rôznymi patológiami, ktoré si všimli aspoň jeden z uvedených symptómov, a okamžite sa obrátiť na veterinárneho lekára.

   A príznaky, ktoré sprevádzajú rakovinu u mačiek, sú:

 • Odmietnutie jedla, rýchle chudnutie
 • Hravá mačka sa náhle stane pasívnou a nešťastnou, odmieta sa zabaviť.
 • Divné nádory kože
 • Tak to začína
 • Nádory sa objavujú v ušiach.
 • Zapálené lymfatické uzliny
 • Krvácajúce ďasná, ktoré si človek, ktorý nepoznáva, môže zamieňať so stomatitídou
 • Zmena kresla
 • Purulentný suchý kašeľ
 • Telesná teplota kolíše
 • Krvné zrazeniny v moči.
 • Ak si všimnete jeden alebo viac príznakov naraz - dôvod pre konanie, pretože čím skôr začnete boj proti rakovine, je pravdepodobné, že starostlivý majiteľ vyhrá. tiež nezúfajte, pretože rakovina mačky je zhubná a benígna. Nezhubný nádor najľahšie liečiteľné a prakticky neexistujú žiadne komplikácie. Bude potrebné iba podporovať imunitný systém mačky, ktorý už prešiel obrovským stresom.

  Rakovina u mačiek: diagnostika alebo ktoré testy by sa mali vykonať a urobiť

  Starostlivý majiteľ bude samozrejme musieť bežať k lekárom, ale to sa úplne vyplatí s jemným dunením jeho domáceho maznáčika, a aby sa to stalo, musíte vykonať nasledujúce typy štúdií:

  • Ultrazvukové vyšetrenie
  • MRI (MRI sa etablovala ako jedna z najpresnejších metód výskumu)
  • röntgenový
  • CT
  • Vykonajte všetky druhy krvných testov a preskúmajte ich zo všetkých strán
  • Histologické vyšetrenia
  • Endoskopia.

  Táto choroba je však tak zákerná, že ani tieto výskumné metódy niekedy nemusia odhaliť nebezpečnú chorobu.

  Rakovina u mačiek: liečba

  podporný onkologická terapia vybrané spolu s ošetrujúcim lekárom, ktorý pozoruje zviera a rozhodne o ňom. Existujú 4 možné scenáre:

  • Chirurgický zákrok - nádor je chirurgicky odstránený, táto metóda je relevantná, keď rakovinový nádor nerastie.
  • Chemoterapia - špeciálne lieky určené na inhibíciu aktívnej činnosti novotvarov a na zabránenie ich ďalšiemu rozdeleniu a vývoju.
  • Radiačná terapia je priamym účinkom na nádor pomocou špeciálneho žiarenia na ohnisko choroby.
  • Imunosupportívna terapia je prídavná terapia, ktorá by sa mala používať popri všetkých druhoch rakoviny v kombinácii s inými liečbami. Podstatou liečby je, že u mačiek sa zvyšuje odolnosť tela voči nebezpečným bunkám.

  Ako vidíte, udržiavajte život a liečiť rakovinu mačiek - dosť časovo náročné, ale veľmi vďačné. Je úplne nemožné vyliečiť rakovinu, ale život svojho milovaného zvieraťa môžete podporiť niekoľko rokov.

  Rakovina u mačiek: na ktorú veterinárnu kliniku je najlepšie ísť

  Ak máte podozrenie na rakovinu mačiek V žiadnom prípade neodkladajte hovor veterinárnemu lekárovi. Lekári na klinike I-BET neustále absolvujú kurzy ďalšieho vzdelávania, ktoré zaručujú presnosť a spoľahlivosť výsledku.

  Najmodernejšie vybavenie umožňuje vysokokvalitné a bezpečné vyšetrenie MRI ultrazvukom. Nemali by ste šetriť na bezpečnosti a zdraví vášho domáceho maznáčika, pretože to závisí od vášho úsilia, od ktorého závisí ďalšie zdravie štvornohého priateľa. Vo zvlášť závažných prípadoch máme úzkoprofilových špecialistov, ktorí majú rozsiahle skúsenosti s prácou vo svojom odbore a dokážeme stanoviť diagnózu v súlade s analýzami, ktoré sa tam dajú odovzdať. Predpokladajme, že boli vykonané testy, ultrazvukové vyšetrenie. „Čo bude ďalej?“ Spýta sa každého pozorného hostiteľa?

  A potom bude ťažké, dlhodobé zaobchádzanie, ktoré sa však u našich profesionálnych odborníkov ukáže byť jasné a zrozumiteľné. Klinika má všetko potrebné vybavenie, ktoré pomôže diagnostikovať rakovinu vo veľmi skorých štádiách a úspešne ju vylieči. Nerobte si starosti, pretože domáce zvieratá sú veľmi náchylné stvorenia a ľahko vnímajú náladu svojich majiteľov. Všetko sa im odovzdáva: smútok, smútok, zášť a oveľa viac. Pokúste sa byť optimistický.

  Čo robiť, ak nemôžem navštíviť veterinárneho lekára sám - rakovina mačiek

  V takýchto prípadoch máme špeciálnu službu - Onkologický veterinár navštevuje domov, Špecialista príde k vám domov do 40 minút od hovoru, Sme si dobre vedomí toho, že každá minúta je dôležitá, najmä ak je to vážne ochorenie.

  A my sa pokúšame chytiť pomoc včas. Ak je však potrebný chirurgický zákrok, môžeme vám pomôcť s prepravou zvieraťa do veterinárneho strediska. A už na veterinárnej klinike poskytnúť všetku potrebnú pomoc. Pre vaše pohodlie máme k dispozícii pohodlnú nemocnicu, kde môžete čakať na rehabilitáciu vášho domáceho maznáčika. Nezabudnite, že onkologický proces môžete zastaviť v tele vášho domáceho maznáčika! Ak to chcete urobiť, zavolajte a lekári vynaložia maximálne úsilie, aby čo najskôr neutralizovali smrteľné nebezpečenstvo.

  Ak máte viac ako 1 mačku, dôrazne vám odporúčame vykonať rutinnú kontrolu, ktorá pomôže zachrániť ďalší slabý život. Nemusíte sa obávať zlých predpovedí. Lepšie nechajte svoju silu, aby sa vaše zviera zotavilo v čo najkratšom čase. Verte mi, že všetky výdavky budú viac ako vyplatené, keď nadýchaný maznáčik, šťastný a radostný, skočí z operačného stola.

  Keď už využijete takú pohodlnú službu ako veterinárny lekár doma, už nechcete chodiť na pravidelnú kliniku sami, tráviť čas a nervy na cestách. Prečo, ak je lepšie ich minúť na svojho milovaného štvornohého priateľa.

  Liečebné a regeneračné obdobie - rakovina mačiek

  Po operácii a predpísanej liečbe lekár predpíše určitú výživu a postupy, ktoré pomôžu mačke udržať si zdravie tak dlho, ako je to možné. Dôsledné dodržiavanie všetkých požiadaviek pomôže udržiavať zdravie domáceho maznáčika najlepším možným spôsobom. Dodržiavajte diétu predpísanú veterinárnym lekárom. Spravidla ide o úplné vylúčenie vyprážaných, solených a korenených potravín, ktoré v zásade nie sú potrebné pre zdravé zviera. S onkologicky chorými domácimi zvieratami sú však veci ešte komplikovanejšie. často, ak je rakovina mačiek dosť závažná, lekár vám môže predpísať frakčné jedlo až 6 - 7 krát denne, zdravé a ľahké potraviny, ktoré v tele dopĺňajú bielkoviny.

  Strava počas obdobia zotavenia

  Po operácii bude tiež musieť majiteľ skontrolovať jedlo milovaného priateľa. Strava by mala pozostávať z ľahkých, ale vysoko kalorických potravín, aby sa podporilo telo zvieraťa. Kuracie mäso, ryby, tvaroh sú perfektné.

  Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte Ctrl + Enter.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send