Užitočné tipy

Tip 1: Výber správneho snubného prsteňa

Pin
Send
Share
Send
Send


Pred začatím rozhovoru by som chcel povedať niekoľko slov o tom, komu je tento článok určený. Je samozrejme určená budúcej neveste a ženíchovi. Ale predovšetkým - pre ženícha, pretože podľa tradície budúci manžel kupuje snubné prstene. Ale - prvé veci ako prvé.

Dovoľte mi, aby som vám zablahoželal: stretli ste sa s človekom, s ktorým ste sa rozhodli spojiť svoj osud! Ste šťastní a neviete si predstaviť svoj život bez seba. Je to o svadbe. Je na čase si vybrať snubný prsteň. Mimochodom, trochu o samotnom termíne.

Historicky sa zásnubné a snubné prstene zhodovali s rôznymi pojmami. Snubné prstene boli vymenené pri zasnúbení a snubné prstene po ukončení manželstva. Časom sa však rozdiel medzi týmito pojmami vymazal a teraz v svadobnej tradícii v skutočnosti znamenajú to isté.

Čo by som mal hľadať pri výbere zásnubných prsteňov?

Kvalita zvonenia

Pri výbere snubného prsteňa by ste mali vziať do úvahy predovšetkým kvalitu jeho výroby. Bez ohľadu na to, aké zvláštne to môže znieť, skontrolovať, že je potrebné hádzať prsteň iba z malej výšky na rovný a pevný povrch. Ak sa odrazí pomerne ľahko z povrchu s charakteristickým zvonením, potom je krúžok vysokej kvality a odliaty. Ak pri páde vydáva mierne tupý zvuk, znamená to, že prsteň bol spájkovaný z niekoľkých častí kovu a nemá vysokú kvalitu. Musíte tiež venovať pozornosť osobitnému označeniu krúžku - značke, na ktorej by sa mala zobraziť vzorka výrobku, ako aj znaku výrobcu.

1. Konštrukcia krúžkov

Nákup svadobného prsteňa je nákup raz za celý život. Tento prsteň budete nosiť o 10 a 20 rokov. Preto je elementárny: prsteň by sa vám mal páčiť. Mysli, poraďte sa so svojou nevestou: aký kovový prsteň chce mať? Biele alebo žlté zlato? Alebo nie sú vôbec vyrobené zo zlata? Teraz niektoré mladé páry kupujú zásnubné prstene z iných kovov, napríklad z platiny alebo z titánu. Dizajn prsteňov môže byť tiež odlišný - klasický alebo dekorovaný, plochý alebo zaoblený, s jedným alebo viacerými drahými kameňmi alebo úplne bez kameňov. A ešte jedna vec: vôbec nie je potrebné, aby nevesta a ženích mali rovnaké krúžky. Foto: Depositphotos

Prsteň štýl

Pri výbere svadobných prsteňov je potrebné venovať pozornosť rukám nevesty a ženícha. Široké a masívne prstene sú vhodnejšie pre bacuľaté a krátke prsty, ale elegantné a malé prstene budú vyzerať lepšie na tenkých a dlhých prstoch.

Niekedy sa ľudia dostanú do zásnubných prsteňov vykladaných kameňmi. Je potrebné si uvedomiť, že každý kameň má svoju špecifickú hodnotu a majetok. Za najlepší kameň pre zásnubné prstene sa považuje diamant. Prináša energiu šťastia, radosti a večnej lásky. Prstene so smaragdmi prinášajú šťastie a bohatstvo, prstene s rubínmi sú už dlho znakom vášne. Ale nemali by ste kupovať ametystové prstene na svadbu. U ľudí bol tento kameň prezývaný vdova, pretože majiteľovi prináša osamelosť. Tiež sa neodporúča kupovať snubné prstene s kameňmi tmavej farby.

Je potrebné poznamenať, že po dlhú dobu je móda získavania prsteňov vyrobených iba zo zlata na manželstvo zastaraná. Mnoho ľudí dáva prednosť platinovým alebo paládiovým kruhom. Tieto výrobky majú svoje klady a zápory. Napríklad platinový prsteň bude stáť dvakrát toľko ako zlato a súčasne bude podobný cenovo dostupnému striebornému prsteňu, pretože platina má svetlo striebornú farbu. Z výhod kovových platinových krúžkov stojí za zmienku ich veľká inertnosť aj voči najagresívnejším látkam, ako aj ich trvanlivosť.

2. Cena krúžkov

Áno, samozrejme, v tak šťastných a jedinečných minútach sa mi nechce pamätať na pozemské a hnusné veci ... Ak však nemáte bankový účet v hodnote niekoľkých miliónov dolárov, váš rozpočet jednoducho nebude schopný odolať veľmi drahému nákupu. Mali by ste sa taktne porozprávať s nevestou o sume, ktorú ste ochotní minúť za prsteň. Nezáleží na tom, či to nie je príliš drahé - nakoniec, pretože sila lásky sa nemeria v rubľoch alebo dolároch utratených za darček!

Základné pravidlá výberu

Pred výberom svadobného prsteňa by ste mali presne určiť veľkosť prstu. Deje sa tak v teplej miestnosti a večer, pretože v iných časoch dňa môže byť prst opuchnutý. Akýkoľvek klenotníctvo má zariadenie na meranie veľkosti prstov. Je to zbierka mnohých špeciálnych tenkých prsteňov.

Je dôležité vziať do úvahy šírku krúžku. Pre tenké a dlhé prsty by ste mali zvoliť úzke prstene so šírkou 3 milimetre. Pre nafúknuté a dlhé prsty sú vhodné krúžky so strednou hrúbkou 7 mm. Na krátkych a tenkých prstoch budú krúžky široké 2,5 až 3,5 milimetra vyzerať dobre, ale na prstoch strednej plnosti a dĺžky je lepšie nosiť krúžky široké od 5 do 6 milimetrov.

3. Prsteň by mal byť pohodlný

Znovu opakujem, že si kúpite snubný prsteň raz a na celý život. Toto nie je cetka, ktorú môžete zvrhnúť na pár týždňov a vyhodiť ju! Vyskúšajte prsteň, choďte s ním niekoľko minút, cítite, či sedí pohodlne na prst? Okrem toho si uvedomte, že vám to nevytvára nepríjemnosti v každodennom živote. Ak napríklad veľa pracujete s rukami, potom bude do vašej práce určite zasahovať mohutný prsteň s kameňom. Je lepšie získať jednoduchší prsteň. Ste alergický na zlato alebo niektoré jeho zliatiny? Potom si musíte kúpiť prsteň z platiny - na to takmer neexistuje žiadna alergia.

4. Kvalita krúžkov

Pri kúpe prsteňov si musíte byť istí, že ste predali kvalitný tovar. Preto by ste v žiadnom prípade nemali kupovať snubné prstene rukami. Po prvé, môžete byť ľahko oklamaní predajom lacného falzifikátu namiesto drahých kovov. Po druhé, môžete preniesť snubné prstene iba dedičstvom - od rodičov k deťom. Nosenie snubného prsteňa z nesprávnych rúk sa považuje za zlé znamenie. Pri kúpe prsteňa by ste si mali dôkladne preveriť jeho vnútorný povrch. Musia byť pripevnené označenia udávajúce vzorku (percento drahého kovu v zliatine, z ktorej je prsteň vyrobený), druh kovu a značka výrobcu.

5. A posledná chvíľa - rytie

Ak chcete dať snubným prsteňom osobitný význam, zrozumiteľný iba pre nevestu a ženícha, môžete na ich vonkajšiu alebo vnútornú stranu vyryť nápis - gravírovanie. Čo píšu na krúžky? Spravidla niečo, čo má mimoriadny význam pre budúcich manželov, niečo, čo iba jedným pohľadom na nápis prinesie tie najlepšie a najživšie spomienky. Možno je to prísaha lásky a vernosti alebo línia z piesne, alebo napokon iba mená nevesty a ženícha. Je však potrebné poznamenať, že gravírovanie nie je možné aplikovať na žiadny kov. Na tento účel sú najvhodnejšie platina alebo zlato 585. A ešte jedna praktická rada. Gravírovanie je pomerne zdĺhavý proces. Takže, ak chcete, aby sa vaše snubné prstene vyrábali iba raz, mali by ste sa o to vopred postarať. Foto: Depositphotos

A čo je najdôležitejšie. Pamätajte, že nie prsteň zdobí osobu, ale osobu - prsteň. Prajem vám veľa šťastia a dlhého života!

Najlepší výrobcovia svadobných prsteňov - ktorú spoločnosť si vybrať

Ruský trh so šperkami je široko zastúpený výrobkami významných zahraničných značiek, ako aj domácich výrobcov. Svetovo známe značky priťahujú zákazníkov nielen svojim vynikajúcim dizajnom a neprekonateľnou kvalitou svojich šperkov, ale aj flexibilnou cenovou politikou. Prstene ich výroby sú ozdobené prstencovými prstami žien s akýmkoľvek príjmom: od licenčných poplatkov po jednoduché zdravotné sestry a sekretárky.

Domáce továrne na šperky nie sú tiež pozadu a ponúkajú krásne zásnubné prstene pre každý vkus a rozpočet. Hlavnou vecou pri nákupe krúžkov ruských spoločností je výber výrobkov, ktoré majú známku TsGIPN (Inšpekcia dohľadu nad štátnym testom). Zaručuje vysokú kvalitu šperkov.

Najlepší a najobľúbenejší výrobcovia prsteňov sú:

1. Šperky House Cartier

2. Značka Tiffany

3. Sokolovská spoločnosť

4. Bronnitsky šperky továrne

5. Klenotníctvo "Estet"

Pozrime sa, aké zásnubné prstene sú a čo treba hľadať pri nákupe.

klasický

Až do nedávnej doby mali všetky snubné prstene bez výnimky tradičný tvar hladkých ráfikov so šírkou 2 až 7 mm. Klasici sú medzi novomanželmi stále veľmi populárni. Jednoduchý a výstižný dizajn je vhodný pre mužov aj ženy a okrem toho skromné ​​a elegantné tradičné zásnubné prstene vyzerajú presne ako „svadba“, čo jasne zdôrazňuje rodinný stav ich majiteľov.

Ak chcete prsteňu dať individualitu bez toho, aby ste ju preťažili ozdobnými prvkami, môžete si objednať vnútornú rytinu s dátumom svadby, menami milovníkov alebo jemnou frázou.

klady:

 • Vďaka svojmu hladkému tvaru sa ľahko čistia a leštia,
 • Vhodný na akékoľvek oblečenie a štýl oblečenia,
 • Nie je problém zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť,
 • Nikdy nevychádzajte z módy
 • Pohodlné nosenie a praktické
 • Sú lacnejšie ako ostatní.

nevýhody:

 • Niektorí ľudia si myslia, že jednoduché obruče vyzerajú skromne a nie sú bohaté,
 • Na lesklom povrchu sú zreteľne viditeľné škrabance.

s vykladané

Snubné prstene vykladané jedným veľkým alebo voľným objemom drahých kameňov sú u žien veľmi obľúbené. Takáto ozdoba vždy vyzerá luxusne a spôsobuje závidivé vzdychy priateľov. Tradičný, hladký rám s jedným diamantom je príkladom západných klasík, ktoré sa vyskytujú dokonca aj v modeloch mužov.

Mimochodom, v dnešnej Európe, na vrchole popularity, takzvané trilogické prstene zdobia 3 kamene a symbolizujú nekonečno lásky. Novomanželia sa často rozhodnú pre priehľadné alebo ľahké kamene, menej často - pre farebné alebo tmavé kamene.

Malo by sa však pamätať na to, že minerály môžu ovplyvniť energiu človeka tým, že predstavujú niečo nové alebo úplne menia život jeho majiteľa:

 • Diamond - symbolizuje nedotknuteľnosť a čistotu manželstva,
 • Zafír - chráni vzájomnú náklonnosť a poskytuje finančnú pohodu,
 • Ruby - dodáva vzťah ohňa a vášne,
 • Karneol - zaručuje mier v rodine,
 • Polodrahokamy a topaz - pomáhajú manželom byť verní,
 • Emerald - dáva múdrosť a dáva šťastie v manželstve.

Ale prsteň s ametystom ako snubný prsteň nebude fungovať - ​​je to minerál osamelosti, preto je lepšie ho odmietnuť.

Vždy si však môžete objednať značkové šperky vykladané kameňmi, ktoré sú vhodné pre každého z manželov so znamením zverokruhu. Takéto prstene sa stanú nielen strážcami manželstva, ale aj osobnými amuletmi.

klady:

 • Drahokam produkt vždy vyzerá veľmi bohatý a neobvyklý,
 • Dizajnové prstene s kameňmi sú na vrchole módy,
 • Inlay zásnubný prsteň už nie je iba symbolom manželstva, ale aj úplne nezávislou ozdobou.

nevýhody:

 • Vyčnievajúca ortéza prilieha na oblečenie a vlasy,
 • Nesprávna starostlivosť o výrobok môže spôsobiť stratu kameňa,
 • Pre nevedomého je riziko, že dôjde k falošnému, veľmi vysoké,
 • Niektoré kamene môžu časom stmavnúť alebo sa môžu stať krehkými (napríklad smaragd).

kombinovaný

Snubné prstene, ktoré kombinujú niekoľko druhov kovov, vyzerajú veľmi originálne: červené a biele zlato, zlato so striebrom alebo platinou a ďalšie kombinácie. Trojzložkové šperky symbolizujúce vernosť, lásku a priateľstvo sú na Západe veľmi populárne. Takéto šperky ocenia obdivovatelia rozmanitosti a zmiešaného štýlu oblečenia.

klady:

 • Pôvodný vzhľad,
 • Pridanie striebra do zlata alebo platiny znižuje jeho konečné náklady,
 • Kombinácia kovov zvyšuje pevnosť zásnubného prsteňa,
 • Je ľahké nájsť modely, ktoré vyhovujú mužom aj ženám.

nevýhody:

 • Nie je ľahké rozvinúť alebo zmenšiť krúžky z niekoľkých kovov,
 • Takéto zásnubné prstene sú dosť veľké, ťažké, a preto drahé.

Reliéfne a šnurovacie

Prstene s vyrezávanými štruktúrovanými vzormi vyzerajú mimoriadne krásne. Zárezy v tvare diamantových hrán dodávajú výrobkom jasné blikanie, ktoré je podobné tomu, ktoré vychádza z drahých kameňov. Populárne sú krúžky s reliéfnymi ornamentami v etnickom alebo modernom štýle. A zložité tkanie kvetín, geometrických tvarov a tečúcich čiar mení dekoráciu na skutočné umelecké dielo stelesňujúce jednotu mužských a ženských princípov.

klady:

 • Vyzerajú veľmi krásne a veľkolepé - dokonca aj bez kameňov,
 • „Diamantové gravírovanie“ žiarivo žiari a láme lúče slnečného žiarenia,
 • Na vlnitom povrchu sú škrabance takmer neznateľné.

nevýhody:

 • Mydlo alebo nečistoty sa často upchávajú medzi vzormi alebo tkaním,
 • Vyžadovať dôkladnejšie a častejšie čistenie,
 • Vypuklý vzor môže trieť pokožku medzi prstami.

dizajn

Ak si nemôžete vyzdvihnúť hotový prsteň pre seba, môžete si vždy objednať originálne šperky vyrobené individuálne. Klenotník vezme do úvahy všetky vaše priania a vyrobí klenot podľa osobitnej schémy. Často sú to páry, ktoré chcú mať prstene s rovnakými alebo doplnkovými dekoratívnymi prvkami.

klady:

 • Vlastná obruč je exkluzívna dekorácia jedného druhu,
 • Šperk zdôrazní vašu osobnosť,
 • S dizajnom môžete prísť sami,
 • Ideálne, ak si chcete kúpiť pár rovnakých prsteňov.

nevýhody:

 • Dizajnérsky produkt je vždy drahší.

Šírka rámu

Šírka zábalu je rozdelená do troch typov:

 • úzky - od 2 do 4 mm,
 • stredná (4-6 mm),
 • široký - od 6 mm.

Stredné a široké výrobky sú vhodnejšie pre mužov, úzke ornamenty vyzerajú elegantnejšie na ženy. Aj keď veľa závisí od tvaru prstov. Pre tenké a dlhé prsty je lepšie zvoliť vynikajúci tenký alebo elegantný prsteň strednej šírky. Držitelia nafúknutých krátkych prstov by sa mali pozerať na šperky so stredným alebo širokým okrajom, zdobené zvislým zárezom alebo rytím.

Veľkosť a prispôsobenie

Nie je ľahké zvoliť správnu veľkosť obruče, pretože počas dňa sa naše prsty môžu opuchnúť teplom alebo fyzickou námahou alebo môžu byť zima tenšie. Poradcovia predaja v klenotníctve vám poradia, aby ste si vybrali krúžky neskoro popoludní a pred pokusom nepite veľa tekutín. Je dokonca lepšie nosiť obľúbený produkt niekoľkokrát počas dňa alebo pár dní v rade.

Na domácom klenotníckom trhu sa veľkosť krúžkov pohybuje od 15 do 23 (čísla zodpovedajú priemeru falangy v milimetroch). Je zriedkavé nájsť hodnotu 14 alebo 24, ale pre takéto neštandardné prsty je lepšie vyrobiť šperky na objednávku. Existujú takzvané „polovičné“ hodnoty (16,5 alebo 21,5).

Nezabudnite, že v rôznych modeloch sa rovnaká špecifikovaná veľkosť môže v skutočnosti líšiť až o pol milimetra. Prekvapivo tu hrá dôležitú úlohu cena: čím vyššia je, tým presnejšie výrobca dodržiava normy. Výrobky známych značiek spravidla vždy spĺňajú stanovené parametre.

V prípade prstov so širokými kĺbmi budete musieť kúpiť prsteň o niečo väčšom priemere - stačí ho nosiť. Rovnaké pravidlo platí pre šperky so šírkou ráfika viac ako 5 mm: vezmite si výrobok s malým okrajom, pretože je ťažšie ho obliecť (ale sedí hustejšie). Tenká svadobná obrúčka musí byť vybraná presne podľa veľkosti, inak riskujete stratu.

Aby krúžok pohodlne sedel na vašom prste, je dôležité zvážiť vhodnosť príslušenstva. Výrobky s rovným vnútorným povrchom priliehajú pohodlne na falangu, ale na opuchnutej strane sa niekedy začnú tlačiť a narezať do kože. Konkávne valcové obruče majú pohodlnejšie uchytenie, tiež sa považujú za najpohodlnejšie na nosenie. Okrem toho, keď potrebujete zväčšiť šperky, aby sa zväčšila ich veľkosť, stačí strihať okraje zvnútra. Jediným mínusom takého rozhodnutia je, že klenot môže nepostrehnutelne skĺznuť z vášho prsta.

Kov a vzorka

Ak sa chystáte nosiť snubný prsteň bez toho, aby ste zobrali celý život, uistite sa, že kov, z ktorého je vyrobený, je odolný a vysoko kvalitný.

Zlato sa tradične používa na výrobu obalov - celkom mäkké v pôvodnej podobe. Jeho pevnosť je daná rôznymi legovacími prísadami, ktoré tiež ovplyvňujú kvalitu, odolnosť proti poškriabaniu a farbu výrobku.

1. Najbežnejšie rozdelenie snubných prsteňov sa považuje za 585 - 58,5% čistého zlata v zliatine medi, striebra, niklu a paládia.

2. Šperky 500 a ešte viac 375 vzoriek vyzerajú príliš vyblednuté, aj keď sú lacné.

3. Vzorky 750 (75% čistého auru v zliatine) sú oveľa menej bežné. A hoci vyzerajú žltšie a spoľahlivejšie, ich sila nie je rovnaká.

4. 900. členenie sa môže pochváliť drahým čistým zlatom. Но кольца из этого металла совершенно непрактичны и легко деформируются.

Помимо червонного, существует также белое, красное, зеленое и розовое золото. На цвет металла влияют примеси, входящие в состав сплава. Ale pre vykladané diamantmi je lepšie zvoliť si bielu odrodu alebo dať prednosť platinovým diamantom vloženým do zvyčajného zlatého rámu, ktorý získa žltkastý odtieň.

Mimochodom, je to platina, ktorá sa považuje za najdrahší kov na výrobu šperkov. Šperky z neho vyrobené sú neuveriteľne odolné proti opotrebeniu, nebojí sa účinkov agresívnych čistiacich prostriedkov a fascinujú svojou milosťou a vznešeným zrkadlovým leskom. Platinový prsteň však bude stáť najmenej 2-krát drahšie ako analóg zlata, takže si ho nemôže dovoliť každý. Ak však máte na takýto nákup peniaze, hľadajte produkty s 950 alebo 900 vzorkami.

Fanúšikovia striebra si môžu vybrať snubný prsteň z tohto kovu. Vysoko kvalitné výrobky vo vzhľade vzoriek 925 a 960 sa príliš nelíšia od platiny alebo bieleho zlata. Žiaria rovnakým krásnym leskom, sú dosť tvrdé a elastické, odolné proti oxidácii. Mierne mäkšie kovové vzorky 960 pre väčšiu ochranu proti poškriabaniu a poškodeniu sú často potiahnuté emailovým náterom. Jedinou zápornou hodnotou strieborných šperkov je potreba častého čistenia, pretože „kov kovu mesiaca“ časom stmavne.

Ktorý zásnubný prsteň si vybrať

Nie je možné poskytnúť konkrétne odporúčania o tom, kto by si mal zvoliť, ktorý zásnubný prsteň. Dizajn šperkov závisí od osobných preferencií budúcich novomanželov a použitých kovov - od ich finančných možností.

Niekoľko jednoduchých tipov vám pomôže určiť smer vášho vyhľadávania:

1. Ak chcete sledovať tradície, získajte klasické snubné prstene. Hladký zlatý prúžok na prstene prsteňa jasne upozorní ostatných, že vaše srdce je zaneprázdnené.

2. Budúci manžel môže na zásnubnom dvore potešiť nevestu s neštandardnou dekoráciou a požiadať jej ruky o vyrezávaný alebo vykladaný prsteň, ktorý potom bude nosiť samostatne alebo spárovať so svadobným.

3. Veriaci, ktorí chcú mať svadobný obrad v kostole, by mali dostať strieborné prstene bez akejkoľvek dekorácie, ale s modlitbami na vnútornej strane predmetu.

4. Pre svetlých a extravagantnejších je vhodnejšie preferovať originálny štýl oblečenia, značkových šperkov alebo kombinovaného zapojenia.

Ak sa vám pri slávnostnom obrade ponúkne rodinná dekorácia, akceptujte ju iba vtedy, ak boli predchádzajúci manželia v manželstve šťastní. V opačnom prípade sa môže osud bývalých majiteľov opakovať vo vašej rodine.

Hlavné pravidlo, ktoré by ste mali dodržiavať pri výbere snubného prsteňa: mali by ste mať radi šperky a mali by byť perfektní vo veľkosti. Nakoniec si kúpite šperk nie na niekoľko hodín svadobnej oslavy, ale na celý život. Držte obruč v ruke, cítite, či je „vaša“, premýšľajte, aké pohodlné bude takéto prsteň v každodennom nosení. Potom sa určite nebudete mýliť s výberom.

Koľko sú snubné prstene

Pri kúpe zásnubného prsteňa by ste nemali šetriť peniaze a nakupovať lacné výrobky v najbližšom obchode, v ktorom sa šperky predávajú, zmiešané so šperkami. Šperky, ktoré kupujete mnoho rokov, musia byť predovšetkým kvalitné a musia mať značku TsGPIN. A šperky od známej značky, zakúpené v obchodnom dome, a priori nemôžu byť lacné a musia tiež obsahovať vintage gravírovanie.

O všetkom sa samozrejme rozhodne podľa typu a jemnosti kovu, prítomnosti vložky a dekorácie:

1. Cena klasických zlatých prsteňov sa pohybuje v rozmedzí od 4 000 do 50 000 rubľov.

2. Klasika s kameňom vás bude stáť od 10 do 200 000 rubľov alebo viac (v závislosti od vybraného minerálu).

3. Vysoko kvalitné strieborné zásnubné prsteň náklady medzi 500-20000 rubľov.

4. Pre platinu sa pripravte na darovanie od 15 000 do 5 miliónov.

5. Elite šperky od slávnych značiek začne od 60 tisíc rubľov. a nemajú žiadny konkrétny strop.

Svadobný správca

Mnoho klenotníckych predajní má online katalógy, ktoré vám môžu pomôcť určiť vhodný druh šperkov v uvoľnenom prostredí.

Elena Sokolova

Svadobná stylistka

Saitova Kristina

Predovšetkým stojí za to rozhodnúť sa o kove, z ktorého sa budú šperky vyrábať. Aby ste si neuvedomili, ktorý zásnubný prsteň si vyberiete, mali by ste si najskôr určiť druh kovu.

 • Žlté zlato. Jedná sa o večnú klasiku, ktorá je cenovo dostupná a môže sa pochváliť reprezentatívnym vzhľadom. Väčšina snubných prsteňov je vyrobená z tohto kovu, takže výber je najrozsiahlejší. V predaji nájdete šperky dvoch druhov vzoriek - 585 a 750, ktorých vzhľad sa vôbec nelíši, ale tie sú drahšie a zároveň náchylné na deformáciu.
 • Čisté zlato. Jedná sa o kov najvyššej kvality, vyzerá oveľa bohatšie ako jeho „žltý brat“. Nevýhodou tohto materiálu je jeho nadmerná tažnosť, vďaka ktorej môže pri zlej výrobe stratiť svoj pôvodný tvar. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa zvoliť výrobky s hrúbkou viac ako 2 mm a šírkou viac ako 4 mm.
 • Rose Gold Je to lacnejší kov ako žltý, pretože sa do neho pridáva meď. Táto kombinácia určuje prítomnosť zaujímavej farby, ktorá môže byť vhodnejšia pre niektoré odtiene pokožky ako bežné zlato.
 • Biele zlato. Táto možnosť osloví tých, ktorí nemajú radi farbu zlata, preferujú striebro. Zliatina zlata s paládiom určuje odtieň šperku. Táto možnosť je prijateľná cena, ale môže sa zdať, že obklopuje lacný model.
 • Platinum. Tento drahý kov je dvakrát drahší ako bežné zlato, ale má zmysel iba pre majiteľa šperkov, pretože veľa ľudí okolo vezme drahé šperky za striebro alebo dokonca hliník.
 • Silver. Toto je možnosť rozpočtu, ktorá sa môže týkať tých, ktorí na základe presvedčenia kategoricky neakceptujú zlaté šperky. Snubné prstene sú vyrobené zo striebra oveľa menej často ako iné kovy, pretože sa ľahko deformujú a je potrebné ich pravidelne čistiť.

Ak je definovaný vhodný kov pre šperky, môžete zúžiť škálu vhodných modelov aj v dizajne. Budúci novomanželia si môžu vybrať jednu z nasledujúcich možností.

 • Classic. Takéto krúžky sú najčastejšie hladké, zaoblené a lesklé, ale niekedy sa tiež nájdu ploché matné modely. Je to prísna a elegantná voľba pre tých, ktorí ctia tradície, ako aj pre tých, ktorí majú obmedzené finančné prostriedky.
 • neštandardné formulár. Kreatívne osobnosti si často vyberajú nezvyčajné snubné prstene v tvare koruny alebo zvlnené konáre s listami, modely s vonkajším uhlom alebo so zaujímavým reliéfom.
 • S drahými kameňmi. Takéto možnosti okamžite priťahujú pozornosť, vyzerajú drahé a vkusné. Najčastejšie sa vyrábajú z jedného, ​​dvoch alebo troch kameňov, ale po celom okraji sa nachádza aj rybačka. Nevýhodou je, že následne bude ťažké zmeniť veľkosť prstenca, ak prsty prchnú vekom.
 • Cryté. Existujú hotové možnosti s bežnými frázami, napríklad „Milujem ťa“, ale po zakúpení môžete na povrch prsteňa umiestniť akékoľvek slová alebo obrázky. Táto možnosť sa stáva čoraz bežnejšou, pretože novomanželia si tým chcú zachovať symbolické vety.
 • Man. Jedná sa o krúžky vyrobené v rovnakom štýle, ale s rôznymi detailmi, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Napríklad môže byť zámok na jednom krúžku a kľúč na druhom.
 • Štýl. Prstene môžu byť vyrobené v súlade so štýlom osláv. Napríklad v gréckom, slovanskom alebo akomkoľvek inom štýle.

Dievčatá majú ťažšiu voľbu, pretože v praxi sú všetky modely odlišné. Tenké prstene nie širšie ako 3 mm sú vhodné pre dlhé a tenké prsty, ale masívne šperky niekedy vyzerajú lepšie. Ak sú vaše prsty dlhé a plné, mali by ste zvoliť model so šírkou 7-8 mm. Majitelia malých elegantných prstov by mali venovať pozornosť krúžkom do šírky 4 mm a pre priemerné proporcie budú vhodné možnosti z rozsahu 4 až 6 mm.

So svadbou ako celkom sa spája veľa názorov. Existujú náznaky, ako si vybrať snubný prsteň. Často sú to práve oni, ktorým sa pripisuje všetko šťastie v manželstve alebo naopak, jeho kolaps.

Nemusia sa im dôverovať, ale mladí sa snažia urobiť všetko pre to, aby svoje manželstvo poistili pred zlými. Preto neprekvapuje, že mnohí sa ich stále snažia držať, aby ochránili svoje manželstvo pred zlým vplyvom.

Tu je niekoľko znakov o tom, ktorý zásnubný prsteň je lepšie zvoliť:

 • krúžky nevesty a ženícha sa musia kúpiť v ten istý deň a v tom istom obchode,
 • snubné prstene by nemal mať dovolené merať nikto, ani najbližší ľudia,
 • nenosia snubné prstene niekoho iného, ​​aj keď boli zdedené v rodine,
 • ak dôjde k strate zásnubného prsteňa, budú v rodine problémy až po rozvod,
 • ak na svadbe spadne prsteň nevesty alebo ženícha, môže dôjsť k rýchlemu rozpadu v rodine,
 • snubný prsteň musí byť počas svadby v kontakte s pokožkou, takže ak je obraz nevesty doplnený rukavicami, musí byť odstránený na maľovanie.

Existujú priaznivé signály, napríklad ak jedna osoba nájde zásnubný prsteň niekoho iného, ​​čoskoro sa ocitne v matričnej kancelárii so svojím spolubývajúcim. Nikdy sa nesmú nosiť iba nájdené šperky.

Varovanie! Verte tomu alebo nie v ľudových znakoch o tom, ako si vybrať zásnubné prstene - mladí ľudia sa sami rozhodujú. Mimochodom, v tomto článku sme zhromaždili ďalšie zaujímavé znaky týkajúce sa týchto doplnkov.

Ďalšie tipy

Podľa tradície by mal ženích kúpiť snubné prstene. Doteraz s tým neboli žiadne problémy, pretože všetky modely boli klasické, ale teraz je výber skvelý a vy sa nemôžete obísť bez pomoci nevesty. Ženích sa môže stratiť v obrovskom sortimente a bude pre neho ťažké rozhodnúť sa, ktorý zásnubný prsteň si vyberie. Preto si v našich dňoch nevesta a ženích vyberajú snubné prstene spolu. Pri návšteve klenotníctva by ste mali dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • krúžok by mal mať veľkosť - pri nasadení a vybratí by nemal spôsobiť nepohodlie,
 • ak je prsteň z kameňa, potom by mal byť v ráfiku výklenok tak, aby jeho okraje nenarušovali každodenné nosenie,
 • musíte vyskúšať v teplej miestnosti a je vhodné si obliecť obľúbený prsteň niekoľkokrát počas dňa, pretože večer večer vaše prsty trochu opuchnú,
 • počas montáže musíte vykonať niekoľko pohybov rukou a prstami osobitne, aby ste pochopili, aké pohodlné je nosenie modelu,
 • vnútorný povrch ráfika môže byť plochý alebo okrúhly, druhá možnosť je výhodnejšia,
 • ak sa mladí budú ženiť, musíte si kúpiť snubné prstene (tradične zlato pre ženícha a striebro pre nevestu).

Výber snubných prsteňov je dôležitým krokom, ku ktorému musíte pristupovať so všetkou zodpovednosťou. Tieto šperky musíte kúpiť iba v dôveryhodných salónoch s dobrou povesťou. Tento symbol lásky, vernosti a nedotknuteľnosti manželstva bude sprevádzať manželov počas celého ich života, takže by ste sa mali sústrediť iba na svoje osobné preferencie a nevenovať pozornosť názorom ostatných na to, ako si vybrať snubné prstene.

Pin
Send
Share
Send
Send