Užitočné tipy

Pre začiatočníkov: ako používať akrylový prášok na nechty

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 11. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Prášok na nechty je známy svojou rýchlou a ľahkou technikou aplikácie, vďaka ktorej je obľúbenou voľbou pri návšteve nechtového salónu. Odstráňte prášok rovnako rýchlo, môžete to urobiť bez toho, aby ste opustili svoj domov. Prášok na nechty je možné zotrieť acetónovou a hliníkovou fóliou alebo nechať nechty nechať len nasiaknuť acetónom. Nech už použijete ktorúkoľvek metódu, nechty zostanú čisté a zdravé.

Čo je akrylový prášok

Tento materiál prišiel do manikúry zo stomatológie. Je mäkká, pružná a zároveň pórovitá. Ale on nedrží silu. Tento nástroj sa používa na vyrezávanie priamo na nechtovej doske. Používa sa tiež na výstavbu. Napriek tomu, že akrylový prášok rýchlo stvrdne, v manikúre sa pomerne úspešne používa.

Aké sú priaznivé vlastnosti akrylového prášku? ona:

 • Hypoalergénne a hygienické. Vďaka tomu je univerzálny materiál, ktorý vyhovuje všetkým. To je veľké plus pri stavbe klincov, o ktorých je známe, že vydrží dlho.
 • Podobné ako skutočné nechty. Ak si zoberiete prášok, aby ste si vytvorili odtieň, ktorý je takmer prirodzený, bude ťažké rozlíšiť a zobrať ho za umelý materiál.
 • Odolné proti opotrebeniu. Nechty pestované s pomocou pretrvávajú dlhú dobu, neštiepajú sa a nerozbíjajú sa. V tomto prípade zostáva nechtová doska elastická, nedeformuje sa, pretože vrstva prášku je veľmi tenká.
 • Robustný. Preto sa používa nielen na stavebné účely, ale aj na umelecké modelovanie. Z prášku môžete vytvoriť celkom roztomilé a zaujímavé prvky na zdobenie nechtov. Je pravda, že sa to musí urobiť veľmi rýchlo, pretože materiál čoskoro zamrzne. To vám neumožňuje nakresliť malé detaily.

Použite akrylový prášok a spevnite nechty. Tento materiál je tenký a odolný. Jeho aplikáciou môžete zabrániť krehkosti prírodných doštičiek na nechty. Táto metóda sa používa pomerne široko.

Druhy výrobkov

Akrylový prášok vo forme prášku je v predaji. Je to obrovské množstvo druhov. Niektoré odrody sú určené iba na výstavbu, iné na modelovanie. Aj tento materiál je vyrobený v rôznych farbách. Hovoríme o tom a pomôžeme vám zvoliť správnu možnosť.

Priehľadný a matný prášok

Skladá sa z častíc najlepšieho mletia. Po aplikácii sa materiál nelíši od bežných nechtov. To je dôvod, prečo sa používa na vytvorenie základnej vrstvy počas výstavby.

Taký akrylový prášok dobre skrýva nedokonalosti nechtov. Vizuálne ich zarovnáva. Často sa používa na vytvorenie špičky nechtu. Vykonáva tiež volumetrické modelovanie.

Takýto materiál sa tiež používa na vytvorenie dizajnu akvária, ako aj na sako.

Maskovací prášok

Táto odroda má hustejšiu štruktúru. Takýto prášok má farbu blízku prírodnému tieňu. Zároveň to nie je transparentné.

Nástroj sa používa na opravu prírodného nechtu. S ním môžete skrývať žltosť, hrbole. Aj lak na nechty predlžuje posteľ nechtu.

Ako používať akrylový prášok

Táto otázka by sa mala zdôrazniť, pretože ak na nechty nanesiete akrylový prášok nesprávne, nebude to v tomto procese možné. Veľmi rýchlo stvrdne. Prvok, ktorý nebol vyrobený z vysokej kvality, bude musieť byť úplne odstránený a potom by sa mal celý proces začať znova.

Pred použitím akrylového prášku sa zmieša s monomérom (špeciálna tekutina). Potom je pripravená ísť.

Ako nanášať akrylový prášok

Toto sa vykonáva v niekoľkých krokoch. Na začiatku si samozrejme musíte nechty pripraviť na manikúru. Vystrihnete ich, zarovnáte, odstránite kutikulu. Doštičky na nechty by ste mali tiež odmastiť. Potom môžete na nechty použiť akrylový prášok.

Kutikulu ošetrite gélovým základným náterom a pripevnite formu. Môže to byť aj tip.

Potom naneste akrylový prášok pod gél. Skúste to urobiť s presnými pohybmi. Pamätáte si, že všetko vyschne veľmi rýchlo.

Keď akrylát úplne stvrdne, odstráňte formy (špičky). Ďalej je potrebné nechty spracovať, aby sa manikúra dokončila. Dosky natrite lakom, nakreslite obrázok alebo pripojte odmerné prvky.

Ako vidíte, použitie akrylového prášku na predlžovanie nechtov je ľahké. Hlavná vec je vyplniť ruku.

Ako používať akrylový prášok na gélový lak

To nie je také ľahké, najmä doma. Je to všetko o gélovom laku. Tvrdí iba pod vplyvom ultrafialového žiarenia, takže túto lampu určite potrebujete.

Všetko by malo začať opäť s hygienickými postupmi. Po príprave nechtov a ich odmastení môžete začať pracovať.

Naneste podklad a osušte. Niektoré výrobky vyžadujú UV sušenie.

Naneste gélový lak. Urobte to obvyklým spôsobom, ako ste zvyknutí. V takom prípade dávajte pozor na boky. Je potrebné ich opatrne natrieť.

Potom naneste akrylový prášok na gélový lak. Deje sa tak vtedy, keď ešte posledná vrstva na nechte ešte nevyschla. Stačí posypať malými časticami tie oblasti, ktoré potrebujete. Môžete ponoriť celú dosku na nechty. Potom sa manikúra suší pod ultrafialovým svetlom.

Potom vyčistite manikúru pomocou kefy, aby ste odstránili prebytočné prachové častice. Môžete všetko nechať tak, ako je, alebo všetko pokryť prípravkom.

Ako spevniť nechty akrylovým práškom

Tento postup je možné vykonať doma. Za týmto účelom si môžete kúpiť materiály jednotlivo alebo v súprave. Ďalej kefu uložte.

Naneste na nechty. Najskôr namočte kefu do prášku, potom do monoméru. Dostanete kvapku určitej konzistencie. Bude ju potrebné rozmazať na nechtovej doske. Urob to v dvoch vrstvách.

Po vytvrdnutí akrylom nalejte nechty. Na vrchnú časť možno použiť dekoratívny lak.

Pamätajte, že akryl má štipľavý zápach. Ak ho plánujete používať doma, postarajte sa o vetranie miestnosti.

Ako odstrániť akrylový prášok z nechtov

Táto úloha tiež nie je ľahká. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať špeciálnu tekutinu. Dá sa kúpiť v obchode.

 1. Najprv by ste mali vyčnievať vyčnievajúce časti nechtov. Urobte to veľmi opatrne, pretože môžete nechtami zlomiť časť nechtu.
 2. Po orezaní nechtov odstráňte konečný gél veľkým súborom. Nebude to ľahké, preto sa pripravte na prácu.
 3. Navlhčite vatový tampón v špeciálnej tekutine a naneste na nechty. Zabalte ho fóliou. Urobte to všetkými prstami. Namočte 10 minút.

Tento postup zmäkčí akrylát. Stane sa poddajným. Môžete ho ľahko odstrániť pomocou bežného pilníka na nechty.

Prečo potrebujem gélový prášok?

Na spevnenie nechtovej doštičky sa používa práškový gél. Je to drobivý jemný prach z akrylu. Po zmiešaní prášku a špeciálneho monoméru prášok stvrdne a vytvorí odolný povlak.

Po prvýkrát si zubní lekári všimli akrylové vlastnosti. Tento materiál sa v zubnom lekárstve bežne používa na výrobu výplní. Predtým sa akrylový povlak používal iba na predlžovanie nechtov, teraz sa prášok používa na spevnenie, opravu a návrh nechtov.

Zaujíma vás: Návrh nechtov na nechty: Technika, výber farieb, foto

Výhody použitia nechtového gélu

 • Nechty sú dobre chránené. Prášok poskytuje hustý povlak, ktorý znesie vonkajšie vplyvy.
 • Prášok preniká nechtom a obnovuje jeho štruktúru.
 • Prášok skrýva všetky kozmetické defekty nechtovej platne, ako sú triesky, hrbole, delaminácie a iné nedokonalosti.
 • Nástroj rýchlo stvrdne a odstraňovanie gélového prášku na nechty nebude so špeciálnym odstraňovačom ťažké.
 • Povlak vyplní mikrotrhliny nechtu, čím sa zabezpečí rovnomerné nanášanie ďalších vrstiev.
 • Pri odieraní a štiepaní gélového laku nie je potrebné opakovať celú manikúru, stačí opraviť iba odlamovaciu časť pomocou prášku.

Príprava nechtov na nanášanie prášku

Pred použitím akrylového prášku v gélovom laku musia byť nechty starostlivo pripravené na postup pri aplikácii.

 • umyte si ruky a osušte utierkou,
 • odstráňte všetky nátery z nechtov (lak, gélový lak atď.),
 • zmäkčite kutikulu špeciálnym odstraňovačom kutikuly alebo ju dajte 2-3 minúty do teplej vody,
 • posúvať kutikulu širokou stranou oranžovej tyčinky a rezať ju,
 • naneste výživný krém na ruky a nechty.
 • Príprava nechtov:
 • jemne nastriekajte nechty a dajte mu požadovaný tvar, opakujte na všetkých nechtoch,
 • nechty ošetrujte leštičom na nechty (iba tvrdá strana),
 • zbavte nechtového prachu.

Technika aplikácie

Proces spevňovania nechtov gélovým práškom nevyžaduje špeciálne znalosti a zručnosti. S touto úlohou sa dokáže vyrovnať aj nováčik.

 • Naneste základný náter a zotrite mastnotu z nechtov. Dôležité! Tuk musíte odstrániť papierovou utierkou, pretože tkanivo môže zanechať klky.
 • Podklad nanášajte pod gél. Nie je potrebné žiadne sušenie.
 • Akrylový prášok posypte nechtom tak, aby neboli žiadne voľné miesta.
 • Sušte v UV lampe 3 minúty.
 • Zvyšný prášok odstráňte pomocou kefy. Dôležité! Ak sa objavia nežiaduce hľuzy alebo iné nepravidelnosti, môžete ich odstrániť pomocou leštičky.
 • Naneste leštiaci gél na nechty. Predtým nemusíte používať základňu alebo hornú časť. Dôležité! Prášok nie je potrebné sušiť pod UV lampou. Pri interakcii so základným náterom stvrdne.
 • Manikúru upevnite vrchnou vrstvou.
 • Sušte pod lampou 2 minúty. V prípade potreby odstráňte lepivú vrstvu.

Tip: Nie je potrebné pudrovať celý necht, je možné spevniť iba poškodené krehké časti dosky.

Druhy gélových práškov

Pri spevňovaní nechtov práškom sa nedá použiť gélový lak. Existuje niekoľko druhov dekoratívnych povlakov. Voľba závisí iba od fantázie nechtového majstra.

 • Priehľadný prášok. Matný prášok, svetlo béžový alebo biely, jemne mletý. Po vytvrdnutí vyzerá prášok veľmi podobne ako prírodná farba nechtu. Prášok je vhodný na nechty bez viditeľných defektov. Používa sa na spevnenie nechtov, zamaskovanie drobných vád, predĺženie nechtov alebo nadáciu pod gélovým lakom. Široko používaný na vytvorenie prírodnej manikúry.
 • Konečný gélový prášok. Jedná sa o univerzálny prášok, ktorý sa používa na fixáciu manikúry ako poslednej vrstvy. Mal by sa nanášať v tenkej vrstve. Prášok je schopný vytvoriť lesklý lesklý povrch. Používa sa na získanie lesklého povrchu nechtov.
 • Maskovací prášok. Od svojich „sestier“ sa líši svojou hustou štruktúrou a schopnosťou maskovať vážne nedokonalosti nechtov. Prášok je nepriehľadný. Odtieň prášku je podobný prirodzenej farbe nechtu. Používa sa na odstránenie mechanického poškodenia nechtu.
 • Farebný prášok. Je to prášok rôznych odtieňov. Farebná schéma je veľmi rozmanitá. Prášok sa používa na farbenie dekoratívnych prvkov a vzorov na nechtoch.
 • Neónový akrylový prášok. Zloženie produktu obsahuje fosfátovacie zložky, ktoré môžu žiariť z ultrafialového žiarenia. Prášok sa používa na vytvorenie umenia nechtov v klube. K tomuto prášku môžete pridať iskry alebo zmiešať farby navzájom.
 • Glitterový prášok. Priesvitný prášok s lesklými časticami. Flitre sa môžu líšiť veľkosťou, tvarom a farbou. Používa sa na vytvorenie kreatívneho dizajnu nechtov a manikúry na dovolenku.

  Čo je to gélový prášok

  Gélový prášok je alternatívou k obvyklému gélovému laku. Prispôsobenie prášku v nechtovom priemysle trvalo veľa rokov - pre milovníkov krásnej manikúry bolo ťažké opustiť tradičné a už chápané metódy.

  Každý rok sa vývoj rozširuje a tlačí svojich predchodcov do pozadia. Po vstupe výrobku na svetový trh začali veľkí výrobcovia výrobkov na nechty vyrábať vlastné prostriedky, pričom zlepšovali zloženie a rozširovali farebnú paletu.

  Akrylové a gélové prášky sú zásadne rozdielnymi výrobkami.

  • Akrylový prášok je syntetická zlúčenina, ktorá stvrdne iba pod vplyvom ultrafialového žiarenia.
  • Gelový prášok má organický pôvod a je schopný polymerizácie vo vzdušnom priestore.

  Náterový systém

  Samotná prášková nádoba je k ničomu. Vysoko kvalitná manikúra sa dosiahne iba všetkými prostriedkami. Povlakovací systém zahrnuje: prípravu gélu, základného náteru, prášku, šikmej vrstvy a vrchnej vrstvy. Podľa želania sa dodatočne kupujú rôzne oleje na ošetrenie kutikuly po zákroku a prípravky na čistenie rúk po zákroku. Na odstránenie gélového prášku sa používa špeciálna tekutina.

  Systémové nástroje:

  1. Príprava gélu. Jeho funkcia je podobná základnému náteru, ale neprenikne nechtom a nenarúša acidobázickú rovnováhu nechtu,
  2. Báza. Povlak je zodpovedný za dobrú priľnavosť prášku a nechtu a zarovnanie dosky.
  3. Prášok. Farebný alebo priehľadný prášok, ktorý nechtom dodáva požadovaný odtieň. Priehľadný prášok sa používa na všeobecné spevňovanie nechtov, farebný prášok - na návrh,
  4. Siller. Pôsobí ako aktivátor. Umožňuje vám spojiť základnú vrstvu a prášok,
  5. Top. Jednoducho povedané - fixatív. Znižuje odolnosť voči fyzikálnym nárazom, zaručuje zachovanie tieňa a lesk.

  V závislosti od výrobcu gélového prášku sa môže zmeniť názov alebo zoznam základných produktov.

  • EA Bond - gél pod prášok. Používa sa na prípravu platne na aplikáciu ďalších prostriedkov systému a poskytuje spoľahlivú priľnavosť povlaku k nechtu,
  • Gelousová základňa - základ pre povrchovú úpravu,
  • Prášok SNS,
  • Tesniaca hmota je suchá - kvapalina na polymerizáciu,
  • Gélová doska - usadzovač

  Ďalej si môžete kúpiť:

  • Vitamínový olej - hydratačný kutikulový olej,
  • Lepidlo na nechty - lepiaca tekutina na opravu poškodenej platne,
  • Gélové riedidlo - zloženie na riedenie základne a vrchu. Používa sa, ak podkladový alebo konečný gél zhustol.
  • Šetrič štetcov - čistič kefy.

  • Pro bond - prípravný nástroj na nechtovú platňu pred nanesením základne,
  • Gélová báza - základný nástroj na prípravu nechtov,
  • Farebný prášok
  • Activator - gél na polymerizáciu,
  • Gélová doska - dokončovací prostriedok na upevnenie povlaku,

  Doplnkové produkty:

  • Čistič kefiek 1 - tekutina na čistenie kefiek po použití,
  • Čistič kefiek 2 - zloženie na prípravu kief po vyčistení,
  • Vitamínový olej - olej na zmäkčenie pokožky,
  • Odstraňovacia tekutina

  • Základný lak na nechty - základný náter na odmasťovanie,
  • Základ na nechty a vrchný gél - základný a konečný gél,
  • Vrstva gélového nanášania - Zloženie lepidla. Nanáša sa na podklad pred kontaktom s práškom,
  • prášok,
  • Gélový aktivátor - Polymerizácia.

  Dodatočné prostriedky:

  • Kefový čistič - Čistiaci prostriedok na kefy
  • Kutikulový olej - Hydratačný olej na kutikuly.

  Aké sú prostriedky

  Inovatívne bezpečné zloženie sa stalo hlavným argumentom gélového prášku, ktorý konkuruje iným povlakom.

  Komponenty na odmasťovanie gélu:

  • Etylacetát, Ester kyseliny octovej
  • 2-hydroxyetylmetakrylát, Syntetické zahusťovadlo.

  Súčasti základnej vrstvy:

  • Etylkyanoakrylát. Ester kyanoakrylovej kyseliny sa používa na rýchle spojenie s práškom,
  • Polymethylmethakrylát. Filmový film syntetického pôvodu.

  Komponenty vrahača:

  • Etylacetát,
  • Dimetiltolilamin, Filmový film syntetického pôvodu

  Komponenty povrchovej úpravy:

  • Etylkyanoakrylát. V takom prípade nalepte produkt na predchádzajúce vrstvy,
  • Polymethylmethakrylát. Silná látka vytvárajúca film na povrchu poťahu.

  Výhody a nevýhody

  Rovnako ako každý liek má aj gélový prášok svoje výhody a nevýhody. Pred tým, ako uprednostňujete produkt, musíte sa vysporiadať s výhodami a nevýhodami produktu.

  výhody:

  • Relatívna rýchlosť postupu pomocou nástroja. Individuálnu manikúru si môžete vytvoriť za 30 minút,
  • Neprítomnosť ultrafialového žiarenia na nechty a pokožku rúk - zloženie produktu nevyžaduje sušenie UV lampou,
  • Poťah zostáva na nechtoch asi mesiac, bez prasklín alebo vyblednutia,
  • Výrobky určené na poťahovanie nemajú chemický zápach, ktorý je súčasťou mnohých výrobkov v nechtovom priemysle,
  • Okrem estetickej funkcie má vlastnosť aj zosilnenie nechtovej platne,
  • V kozmetických salónoch rýchlosť postupu umožňuje pánovi zvýšiť počet klientov,
  • Organické zloženie vylučuje možnosť alergických reakcií, s ktorými sa často stretávajú odborníci na manikúru,

  nevýhody:

  • Na dosiahnutie maximálneho účinku budete musieť kúpiť prostriedky od jedného výrobcu. Napríklad pri práci s gélovými leštidlami je povolené používať vrchnú a spodnú časť rôznych spoločností a výsledok nebude ovplyvnený,
  • Fondy rýchlo schnú, takže ak chcete získať dobrú manikúru, musíte najprv zvládnuť túto techniku,
  • Многослойность покрытия сказывается на конечной толщине ногтя, которая превышает толщину при работе с гель-лаком.

  Технология нанесения покрытия

  Для создания маникюра с идеальным покрытием потребуется:

  • Праймер,
  • base,
  • prášok,
  • Siller,
  • top,
  • Utierky bez chĺpkov na ošetrenie nechtov pomocou primerov,
  • buff,
  • Pilník na nechty
  • Kefa.

  Podrobné pokyny na prácu so systémom gélového prášku:

  1. Odstráňte hornú lesklú vrstvu z nechtu. Tento krok nemôžete preskočiť - pri lesklom povrchu je priľnavosť mnohokrát horšia
  2. Spracovať povrch nechtov pomocou primerov. Produkt odmasťuje a dezinfikuje nechtovú dosku,
  3. Tenkú vrstvu základného produktu naneste čo najrovnomernejšie.
  4. Bez čakania na zaschnutie základne ponorte necht do pohára s práškom. Prebytočný kefka odstráňte.
  5. Keď vrstva trochu zaschne, naneste druhú vrstvu základne a necht nechte opäť ponoriť do prášku,
  6. Ďalšou vrstvou je aplikátor. Je to on, kto skombinuje predchádzajúce vrstvy a dodá povlaku pevnosť
  7. Po úplnom vytvrdnutí aktivátora sa nechtom získa požadovaný tvar. Všetky nezrovnalosti v aplikácii a prebytok sú odrezané.
  8. Posledná fáza sa aplikuje hore. Fixačný prípravok urobí nechty lesklými a zakryje drsnosť pred rezmi.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send