Užitočné tipy

Ako odstrániť bezplatnú ochranu zo súboru PDF na úpravu a tlač

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahoj priatelia! V článku sa budeme zaoberať spôsobmi odstránenia ochrany z formátu PDF. V prípade, že je úprava a tlač súboru zakázaná, budete musieť odstrániť ochranu z PDF. A v prípade mobilných zariadení vám takýto zákaz neumožňuje otvoriť PDF. Existuje niekoľko metód na vyriešenie problému, ktorý sa vyskytuje pri súboroch stiahnutých z internetu, napríklad knihy.

Existuje niekoľko spôsobov, ako obnoviť svoje heslo. Niektoré z nich naznačujú potrebu používať softvér alebo služby tretích strán. Existujú však aj metódy, pri ktorých nemusíte sťahovať nič iné alebo navštíviť neznáme stránky.

Obnovenie hesla používateľa

niektorí používatelia sa snažia heslo iba resetovať, pretože vám to neumožňuje vykonať potrebné akcie pre iného používateľa. Tento typ hesla zakazuje nielen editáciu a tlač súboru, ale aj jeho prezeranie.

Jedným zo spôsobov je použitie programov, ktoré automaticky vyberajú heslo, ale takéto nástroje nie vždy poskytujú očakávaný výsledok. Ak je heslo zložité, takýto program ho nebude môcť vyzdvihnúť. Rýchlosť hádania hesiel bude závisieť od výkonu počítača, takže táto metóda nie je vhodná pre slabé systémy.

Passcovery suite

Program pracuje s väčšinou dostupných archívov a dokumentov vrátane PDF. Beží iba na počítači so systémom Windows. Na prevádzku obslužný program využíva prostriedky grafickej karty na urýchlenie procesu výberu vhodných hesiel. Program je však platený a cena je 199 dolárov.

Ak ju chcete používať zadarmo, vývojári poskytujú príležitosť otestovať sa pol hodiny. To určí, či program môže vyzdvihnúť heslo pre konkrétny súbor. Kvôli obmedzeniam sa používateľovi poskytnú iba prvé dva znaky, ktoré môžu v niektorých prípadoch postačovať, výber hesla.

Cisdem PDF Password Remover 3

Pomôcka, ktorá vám pomôže získať prístup k súborom pre vlastníkov produktov Apple s operačným systémom MacOS. Funguje na princípe výberu vhodného hesla, podobná metóda sa používa v programe Passcovery Suite.

Ak chcete použiť, musíte pretiahnuť chránený súbor PDF a vyberte „Zabudnuté“. Ak máte akékoľvek odhady (znaky, počet znakov, špeciálne znaky), môžete ich určiť tak, aby ste znížili základňu na nájdenie vhodného hesla. Akciu potvrďte kliknutím na položku „Dešifrovať“.

Mínus program je trvanie uhádnutia hesla. Komplexné kombinácie je možné zvoliť v priebehu niekoľkých dní. Po niekoľkých minútach sa zistí ľahký digitálny počítač.

Program je bezplatný a je vhodný iba pre používateľov, ktorí potrebujú prvých päť strán súboru. Na odomknutie všetkého musíte kúpiť program za 35 dolárov.

Zadarmo Unlocker PDF

Program funguje na princípe obnovenia hesla, nie na jeho odstránení. Ak chcete používať program, musíte vybrať súbor, zadajte cestu na uloženie a spustenie procesu. Pretože program vyberá heslá, proces môže trvať dlho.

Musíte tiež vziať do úvahy, že cyrilika sa nemusí zobraziť správne, pretože program nebol prispôsobený ruskému jazyku. Nástroj je však úplne zadarmo.

Ako odstrániť ochranu z formátu PDF v prehliadači Google Chrome

Prvý spôsob, ktorý vyžaduje iba prehliadač od spoločnosti Google. Ak chcete odstrániť ochranu zo súboru PDF, musíte spustiť prehliadač Chrome, otvoriť aplikáciu Dokumenty Google a nahrať potrebný dokument na Disk Google. Po stiahnutí ho musíte otvoriť v službe Dokumenty Google, musíte kliknúť na ikonu tlačiarne alebo uložiť obsah pozdĺž cesty „Stiahnuť ako“ => „Dokument PDF“.

taký voľný spôsob umožňuje vytvoriť nový súbor PDF s potrebnými informáciami, ktoré už nebudú zablokované pre používateľa. Môže sa editovať pomocou ľubovoľného editora PFD a tlačiť.

Online služby na odstránenie ochrany zo súboru PDF

Na obnovenie hesla autora sa môžete obrátiť na mnoho rôznych online služieb. Všetky budú pracovať na rovnakom algoritme, takže nebude veľký rozdiel.

Pri používaní domény smallpdf.com budete musieť súbor presunúť myšou, ktorý potrebujete odstrániť, a potom potvrdiť právo na odomknutie. Po dokončení práce služby môžete súbor uložiť na Disk Google a potom začať upravovať alebo tlačiť.

Podobnú službu poskytuje súbor pdf.io, ilovepdf.com a ďalšie. Princíp práce je rovnaký pre každého.

Rovnako ako všetky podobné služby, je ľahko použiteľná. Na tento účel otvorte v hornom riadku časť „Odomknutie PDF“ a kliknite na zelené tlačidlo „Vybrať ...“.

Ďalej musíte vybrať súbor, ktorý chcete odomknúť. Po načítaní musíte kliknúť na „Odomknúť“ a proces sa začne.

Odomknutý súbor je možné stiahnuť.

Odomknite pdf

Ďalší zástupca online služieb, ktoré môžu PDF ľahko odomknúť. Na použitie sa nemusíte registrovať na webe. Ak chcete zadať súbor, ktorý potrebujete odomknúť, kliknite na možnosť „Vybrať súbor“ alebo ho presuňte do poľa „Presuňte PDF sem“. Potom, čo potrebujete súhlasiť s podmienkami a kliknite na tlačidlo „Odomknúť PDF!“

Potom si môžete odomknutý súbor PDF stiahnuť.

Skopírujte text zo naskenovaného súboru PDF

Ak súbor PDF nemá zámok, ale postupy úprav a tlače ešte nie sú k dispozícii, je veľmi pravdepodobné, že všetky stránky sú jednoducho naskenované listy.

Na vytvorenie takýchto súborov PDF sa používajú skenery alebo fotoaparáty, po ktorých sa výsledné obrázky vložia do súboru. Ak chcete získať textovú verziu, musíte použiť programy, ktoré dokážu rozpoznať text z obrázkov.

Ako odstrániť ochranu z formátu PDF vo FineReader

Program od spoločnosti ABBYY vám umožňuje extrahovať text zo súboru PDF. Musíte pretiahnuť súbor do okna programu, po ktorom sa začne rozpoznávanie textu. Výsledok je možné uložiť alebo skopírovať do TXT alebo DOC alebo DOCX.

Samotný program je platený, ale používatelia môžu používať online verziu. Ak to chcete urobiť, musíte sa zaregistrovať v službe, po ktorej bude k dispozícii 10 strán na rozpoznanie.

Ako alternatívne programy, ale s úplne zadarmo funkčnosť, použitie: kancelárske šošovky, skenovanie Adobe, bezplatné OCR do aplikácie Word, online OCR, bezplatné OCR.

Neobmedzené PDF

Shareware program, ktorý poskytuje možnosť používať demo verziu so skrátenou funkčnosťou, ktorá vám umožní oboznámiť sa len s prítomnosťou existujúcich obmedzení.

Funguje iba so súbormi Acrobat 9 a vyššími. Používa sa na dešifrovanie hesiel 128 a 256 bitov. Stačí vložiť súbor a stlačiť „Odomknúť“ bez toho, aby ste museli zadávať heslo.

Ako odstrániť ochranu pomocou GuaPDF

Program je možné používať bez platenia za malé súbory. Ak potrebujete knihu dešifrovať, musíte si kúpiť oficiálnu verziu. GuaPDF nielen odstráni heslo, ale môže ho obnoviť, ale iba pomocou 40-bitového šifrovania. Odstránenie hesiel je možné, aj keď sú vytvorené šifrovaním 256-AES.
Na použitie sa vyberie súbor, ktorý sa má odomknúť, a potom sa proces spustí automaticky. Užívateľ dostane výsledok okamžite, ak je potrebné odstrániť heslo. Po jeho obnovení budete musieť chvíľu počkať.

Ktorý program alebo server na odstránenie hesla zo súboru PDF vyberte - záleží len na vás. A to je dnes všetko. Tento článok sa mi páčil, nebuďte leniví zdieľať ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach. Nezabudnite sa však prihlásiť na odber aktualizácií, aby ste boli vždy informovaní o najnovších novinkách na mojom blogu. Uvidíme sa na mojom blogu.

Pin
Send
Share
Send
Send