Užitočné tipy

Čo keď hobby narúša vzťah?

Pin
Send
Share
Send
Send


Psychológ Tekeli bol online: 31.03.2018

Odpovede na mieste: 333 Tréningy: 0 Publikácie: 14

V tejto situácii by manžel nemal byť urazený a žiarliť na neho. Týmto sa od neho vzdialite len ďalej. Túto situáciu považujte za lekciu pre budúcnosť: ste v práci „unavení“, odcudzení od manžela, cítil to a začal hľadať ženskú pozornosť, ktorú mu chýbala zo strany. Práca by vám nemala odniesť viac pozornosti ako rodiny. Nezabudnite prejaviť lásku, starostlivosť, náklonnosť k svojmu manželovi a potom nebude potrebovať nikoho okrem vás. Miluješ ho, vie to, ale samotná znalosť nestačí. Človek vždy potrebuje potvrdenie, pretože neustále pýta na všetko.

Ak prejavíte svoju lásku, starostlivosť, náklonnosť slovami a činmi, dostanete to isté. Pamätajte si, koľkokrát ste hovorili o láske pred 13 rokmi. Koľko teraz?

Skôr než tráviť čas so žiarlivosťou, je lepšie upevňovať vzťahy prácou na sebe. Akonáhle si ťa vybral, miluje ťa, čo znamená, že si to zaslúžiš, si pre neho jedinečný. Podľa toho sa správajte a nezabudnite na to.

Všetko najlepšie pre vás!

Dobrá odpoveď 5 Zlá odpoveď 3

Kaydarova Asel Abdu-Alievna

Ahoj Natalya! Keby ťa manžel nemiloval, jednoducho by odišiel. Vy a váš vzťah ste k nemu milí. Muži v každom veku potrebujú neustále posilňovanie svojej potreby, nevyhnutnosti, obdivu k nemu ako k človeku atď. atď. To znamená, že potrebujú lásku, starostlivosť a pozornosť nie menej ako ženy. 38 rokov pre muža je vek, keď ešte nie je starý, ale existuje pocit, že mládež odchádza. Preto flirtovanie alebo chatovanie s dievčatami je iba posilnením jeho mužských vlastností, je to pre nich dôležité. Mali by ste byť k tomu pokojnejší a zároveň by ste mali jasne vyjadriť, že je vám blízky. Nemali by ste ho držať na krátkom vodítku, ale nemusíte ho pustiť vôbec. Ste stále mladí, ak je to možné, premýšľajte o dieťati. Keď napätie vznikne vo vzťahu medzi dvoma, objaví sa tretina. Nech je to dieťa, nie iná žena. Veľa šťastia!

Dobrá odpoveď 4 Zlá odpoveď 1

Zarobte koníčky nevyhnutnosťou

V predvolenom nastavení sú veci, ktoré prijímame: musíme jesť, musíme spať, potrebujeme strechu nad našimi hlavami a odevmi, musíme pracovať a odpočívať. Nemyslíme na to, koľko času a peňazí na to vynaložíme, pretože toto je nevyhnutnosť. Bez nej nie je možné žiť. Zároveň sa z nejakého dôvodu koníček považuje za neplechu. A keď toto „rozmaznávanie“ odoberie solídny kus rodinného rozpočtu a zároveň skráti čas, ktorý môžeme stráviť so svojím blízkym, sme pobúrení. Je dôležité pochopiť, že koníček je samotná aktivita, ktorá nám umožňuje byť šťastní. A to je najdôležitejšia vec. No, okrem toho, že koníček je skvelý spôsob, ako sa vyhnúť stresu, čo znamená nielen byť šťastnejší, ale aj zdravší. Ak však od začiatku nesúhlasíte s tým, že pre vás oboch je záľuba nevyhnutná, stane sa to príčinou neustálych hádok a sporov, čo znamená stres. Súhlasil.

Shter Natalya Anatolevna

Odpovede na mieste: 318 Tréningové školenia: 4 Publikácie: 3

Je dobré, že o tom hovoríte a snažíte sa pochopiť, čo sa deje s vašim vzťahom. Ak muž flirtuje s inou ženou a povie vám, že miluje a nemôže žiť, potom toto nie je adekvátne správanie. Ak vo vzťahu existujú vážne problémy, ktoré partneri ignorujú alebo ich nemožno vyriešiť na dlhú dobu, jeden z manželov môže niekedy použiť tretiu osobu, aby upozornil svojho partnera na seba alebo vyriešil tento problém. Informácie, ktoré ste uviedli, majú znepokojujúce body o výskyte problémov vo vašom vzťahu. Po prvé, klamstvá manžela / manželky pokračovali, kým ste neposkytli fakty o jeho korešpondencii. Po druhé, prečo, keď sa vaše problémy začali v práci, váš manžel nepodporil a nepomohol vám vyrovnať sa s ťažkosťami, ale využil vaše ťažkosti pri práci s radosťou na nadviazanie vzťahu s inou ženou? Mali by ste o tom hovoriť s ním a určiť ďalší vektor vášho vzťahu. Najlepším riešením by samozrejme bola rodinná konzultácia oboch manželov, ale ani osobné konzultácie vám nedajú záruku, že sa váš vzťah zlepší, zmení sa a bude konať tak, ako chcete.

Koníčky nemusia byť prospešné

Koníček je koníček. Je to spôsob, ako relaxovať, spôsob, ako si uvedomiť svoju kreativitu, spôsob, ako spoznať nových priateľov a jednoducho sa baviť. Hobby by nemali byť užitočné! Usporiadajte to ihneď. Ak máte radi šitie, nemusíte sa opláštiť sebe a celej rodine a nemusíte z toho podnikať. Ak chce pracovať s drevom, nie je povinný pomáhať vašim rodičom s prestavbou chaty pre babičku. Hobby by sa nemali stať povinnosťou a nemali by ste od neho očakávať žiadny úžitok. Sama osebe je to výhoda. Prvky populárnych koníčkov sa už dlho používajú v psychoterapii a psychologickej korekcii: každý tvorivý koníček sa môže ukázať ako prvok arteterapie, ktorý funguje skvele. To znamená, že v každom prípade je už koníček užitočný, nemusíte od seba vyžadovať žiadne ďalšie užitočné „odsávanie“. Ak v priebehu času, hobby začne zarábať peniaze alebo sa dokonca zmení na povolanie (čo sa často stáva) - v poriadku. Ak nie, potom to nie je potrebné.

Pamätajte, že nie ste majetkom ostatných

Ak je koníček partnera časovo náročný alebo si vyžaduje časté výlety, otázka žiarlivosti sa určite objaví u pár. Ako to, že med trávi všetok svoj voľný čas na svojom hlúpom futbale namiesto toho, aby strávil večer so mnou! Je dôležité pochopiť, že obaja ste slobodní ľudia. Nie ste majetkom ostatných. Každý má právo tráviť voľný čas podľa vlastného uváženia. Ak však koníček zaberá všetok svoj voľný čas, musíte s tým niečo urobiť. Ale ak nie, nebráňte partnerovi. Pretože z toho nič dobrého nepríde.

Čo keď hobby narúša vzťah?

Bohužiaľ, niekedy sa koníček zmení z koníčka na mániu a zoberie vám všetok voľný čas a zdroje. Najčastejšie sa to deje so samotnými záľubami, ktoré sa považujú za „zbytočné“ - napríklad s počítačovými hrami. Nechcete samozrejme celé hodiny rozmýšľať o chrbte svojho muža, ktorý sa nemôže odtrhnúť od tankov. Čo s tým? Je dôležité pochopiť nasledujúce: hobby nemožno vypnúť, pretože nikdy nevzniká samo o sebe, bez potreby. Ak odstránite váš koníček, bude pretrvávať potreba emócií, ktoré človek získa prostredníctvom svojho koníčka. Preto to nemôžete len vziať a vzdať sa. Ale môžete ho nahradiť iným. To znamená, že musíte nájsť spoločnú vášeň. Nie je to také ťažké, ako sa zdá, hlavnou vecou je pochopiť, čo presne človek hľadá vo svojom koníčku, a premýšľať, kde inde to isté nájdete.

Čo ak vás partnerské hobby trápi?

To sa tiež stáva, a často. Snívate o krásnom interiéri, dekorácia je vaše hobby, bohužiaľ, doma ste nútení zakopnúť o kajak, ktorý je uložený na jedinej bezplatnej stene v spálni. Váš miláčik miluje lepenie modelov vojenských lietadiel, ale táto starostlivá viacdenná práca sa často ukazuje ako bezvýznamná - pretože máte radi chovné mačiatka a mačky a malé krehké veci sú úplne nekompatibilné. Čo robiť Odpoveď je zrejmá - na kompromis. Nech vás ten istý kompromis draho stojí (a najpravdepodobnejšie presne vo finančnom pláne), ale bez neho nebude nič prísť. Doslova nič. Záľuby sú dôležitou súčasťou života, čo znamená, že niekedy je ľahšie vzdať sa vzťahu s partnerom ako z obľúbeného koníčka. Áno, áno.

Pin
Send
Share
Send
Send