Užitočné tipy

Domáce lízanky

Pin
Send
Share
Send
Send


Nový rok je časom darov a prekvapení.

Originálny jeleň si môžete vyrobiť vlastnými rukami z čokolády, sušienok z čokolády, muffinov atď.

Takáto pochúťka je vynikajúci dezert a skvelá dekorácia na slávnostnom stole. A tiež vyrobiť jedlú sladkú figúrku ako s deťmi ako zábavnú a rozvíjajúcu sa činnosť.

Ako vyrobiť čokoládový jeleň - postavu čokolády, čokolády, muffiny, koláče, mini-koláče?

Ako, ako spojiť časti jedlých remesiel?

Majstrovské kurzy v etapách, recepty, schémy, nápady, fotografie?

na fotografii: čokoládové gule Oreo, čokoládový jeleň Rudolf z cukroviniek s červeným nosom z cukroviniek, jeleň s nohami zo sladkých tyčiniek, jeleň z čokoládových muffinov s kandizovými rohmi, jelene z čokoládových muffinov s preliekovými rohmi

zloženie:

 • Cukor - 400 g.
 • Voda - 60 ml.
 • Invertný sirup (môže sa nahradiť glukózou, kukuricou) - 200 g.
 • Potravinové gélové farbivo - niekoľko kvapiek

Invertný sirup sa dá ľahko pripraviť doma. Môžete postupovať podľa odkazu a pozrieť si postupný návod na varenie.

Ako variť:

Ak chcete vyrobiť karamelku, odmerajte správne množstvo cukru a vložte do hrnca so silným dnom. Pridajte invertný sirup (200 g).
Nalejte do vody (60 ml) a za stáleho miešania. Voda sa môže nahradiť ovocnou šťavou, napríklad čerešňou.

Zohrievali sme stredne teplo a za miešania sme dosiahli rozpustenie zŕn cukru.

Miešajte cukrový sirup 2-3 minúty, pokúšajte sa „zdvihnúť“ špachtľu zdola, aby nič nespálilo. Ak nechcete, aby sa spálili sladkosti, nenechávajte kachle minútu.

Keď cukrový sirup povarí, objaví sa pena. Znížte teplo na najmenšie a pokračujte v miešaní. Sirup varte do silného karamelového stavu (8-10 minút). Aby cukrový karamel dosiahol správnu konzistenciu, je dôležité pridať sirup. Ak sirup odstránite z tepla príliš skoro, karamel nebude schopný zahusťovať správne. Môže sa stať, že cukrovinky nalejete do foriem, ktoré začnú stvrdnúť, ale nestanú sa tvrdými. Môžu dokonca sundať panvicu a držať sa na paličke, ale keď sa ich pokúsite jesť, mäkká lepkavá hmota sa začne lepiť na vaše zuby. To naznačuje, že karamel nebol varený.

Ako skontrolovať, či je dostatok vriaceho cukrového sirupu? Zvyčajne to robím: dajte malú nádobu so studenou vodou vedľa guláša a na kontrolu pripravenosti karamelu kvapnite malé množstvo do vody. Ak je karamel pripravený, lopta sa okamžite stane tvrdou, keď sa ju pokúsite zlomiť, neohne sa, ale zlomí sa. Ak ste dosiahli taký stav - vynikajúci. Zložte oheň!

Pred dokončením procesu však nezabudnite pridať niekoľko kvapiek farbiva. Páči sa mi gélové farbivá Americolor a Wilton, sú vynikajúcej konzistencie a sýtosti - stačí pár kvapiek na dosiahnutie krásnej sýtej farby. Pohodlné dávkovanie fľaše pomáha príliš naliať (nie sú príliš silné, ale tiež nie tekuté, ako voda).

V tomto recepte som použil Super Red Americolor.

Bezprostredne po doštičke môže karamel cukru minútu minútu bublinkovať, ale postupne pena zmizne a proces môžete miešaním urýchliť.

Je lepšie ukladať cukrovinky na silikónové rohože alebo hrubý papier na pečenie. Z dôvodu bezpečnosti môžete povrch namazať rastlinným olejom (nemastím, je dokonale odstránený).

Pomocou lyžičky nalejte malé množstvo na vodorovný povrch.

Kvapka karamelu sa ukáže byť dosť silná, takže je ľahké dať mu zaoblený, rovnomerný tvar. Ak sa sirup nechce šíriť, môžete ho orezať lyžičkou.

A teraz vložíme palicu a opatrne ju ponoríme do cukrovinkovej „kaluže“. Otočíme ho okolo nás tak, aby bol úplne pokrytý sirupom a po stuhnutí neodletel. Tento pohyb je podobný krúteniu.

Karamel stuhne niekoľko hodín. Proces prebieha pri izbovej teplote, nie je potrebné vyberať cukrovinky na balkóne ani ich vkladať do chladničky. V chladničke karamel začína tuhnúť nerovnomerne.

Stewpan, v ktorom sa varil sirup, sa dá ľahko umyť, ak sa v ňom zohreje malé množstvo vody. Zvyšky karamelu sa ľahko rozpustia a odídu samy od seba.

Hotové sladkosti sa dajú ľahko odstrániť z plechu na pečenie a koberca bez toho, aby sa rozbili.

Plechovky na cukrovinky

Na silikónový povrch môžete vytvárať cukríky alebo karamel naliať do foriem, aby ste získali sladkosti určitého tvaru.

Formu tiež namažeme rastlinným olejom. Aby som predišiel otázkam, chcem povedať, že v hotových karamelách sa chuť oleja vôbec necíti.

V hlbokých plechovkách môže tvrdenie karamelu trvať dlhšie ako na rovnom povrchu, čo priamo závisí od hrúbky vrstvy cukru.

Dnes si môžete kúpiť súpravy na výrobu cukroviniek, ktoré zahŕňajú plesne a paličky, napríklad na fotografii:

Formy na sladkosti môžu byť veľmi rozmanité: od obvyklých kohútikov na našich paličkách po moderné lízanky.

Základný recept na cukríky je možné zmeniť podľa vášho uváženia pridaním rôznych ovocných štiav namiesto vody, zakrytím cukrárskou polevou, vytvorením dvojfarebných karamel atď. Okrem toho, ak nemáte invertný sirup a nechcete ho variť, môžete použiť jednoduchší recept :

Klasický recept na domáce cukrovinky

Na základe 6 kusov:

 • Cukor - 4 lyžice. lyžice
 • Citrónová šťava - 0,5 lyžice. lyžice
 • Ovocná šťava alebo voda - 1,5 lyžice. lyžice

Technológia varenia je rovnaká: na miernom ohni, uvarte cukor, vodu, citrónovú šťavu až do hustoty. Pripravenosť kontrolujeme tak, že kvapku karamelového karamelu vyhodíme do studenej vody. Ak okamžite stvrdne, môžete sirup z ohňa odstrániť a naliať do foriem.

Navrhujem obdivovať fotografie hotových lízatiek z internetu. Pozrite sa, ako krásne!

A aký druh cukroviniek ste dostali? Zobraziť na fotografii priložením komentárov. Prajem vám, aby ste si tento proces užili a urobili najchutnejšie lízanky. Rád odpoviem na všetky otázky, ktoré vyplynú z receptu. Neváhajte sa opýtať, prosím!

Symbol nového roku a vianoce

Jedným z dominantných symbolov katolíckych Vianoc je Santa Claus. Každý pravdepodobne vie, kto to je a čo je slávny - šedovlasý starý muž v červených šatách, ktorý dodáva deťom dary na lietajúcom vagóne využívanom deviatimi sobmi. Preto sa jeleň ako Santaovo obľúbené zviera stal jedným z najznámejších vianočných symbolov. Pretože v Rusku sa oslavuje Nový rok a Vianoce približne v rovnakom čase, vianočný jeleň sa pomaly stal symbolom nášho nového roka.

Konkrétne v našej krajine to nie je tak často, že nájdete novoročné zdobené nádvoria, pretože väčšina obyvateľov žije v bytových domoch, a nie v súkromných domoch. Je však možné, že ak je nádvorie zdobené, často tu nájdete jeden alebo niekoľko svietiacich jeleňov, ktoré očividne oživujú celú kompozíciu. Nie je prekvapujúce, že ľudia sa týmto jeleňom veľmi páčia, pretože vďaka nim sa atmosféra dovolenky stáva ešte báječnejšou.

Vianočné ozdoby vo forme jeleňov sa predávajú v predvečer sviatku v toľkých obchodoch, ktoré sa špecializujú napríklad na bytové dekorácie. Ich cena je spravidla pomerne vysoká. Z tohto dôvodu mnoho majiteľov uprednostňuje výrobu zvierat vlastnými rukami. V procese výroby novoročného jeleňa nie je nič super komplikované.

Z videa sa dozviete, ako vytvoriť dekoratívny jeleň.

Vianočný jeleň vyrobený z drôtu

Materiály, ktoré budú potrebné na výrobu:

 • obraz budúceho zvieraťa v jednom alebo druhom formáte,
 • drôt dostatočnej tuhosti a hrúbky.

Najprv musíte vytvoriť rámček obrázku. Potom sa postupne prikryje jemným drôtom. Najprv sa drôt natiahne v rovnakých intervaloch medzi okrajmi každej z častí. Ďalej kolmo - podľa typu tkania koša. V rozsiahlosti siete môžete ľahko nájsť kresby, pre ktoré môžete vytvoriť úplný rám.

Rám môžete kúpiť aj v obchode pre krajinársky dizajn. Zvyčajne majú svoje vlastné špeciálne meno - „snímky pre topiary“, Najčastejšie sa používajú na vytvorenie požadovanej dekoratívnej formy pre strihané kríky. Keď uplynú novoročné sviatky, môžete uvoľnené snímky použiť aj na tieto účely.

Aby konečný rám začal žiariť, je potrebné ho zabaliť LED páskou. Musíte si kúpiť vodotesnú pásku, pretože Silvester a Vianoce sa konajú v zime, v zime sneží vonku. Prípadne môžete použiť novoročný veniec.

Teraz je vianočný jeleň pripravený. Môžete ho pokojne dať von, aby potešil oči ľudí a priniesol jeho špeciálne poznámky do atmosféry dovolenky.

Filmový jeleň

Jelen zabalený vo filme zmení farbu na bielu, čo by zdôraznilo jeho postoj k zimným dovolenkám. Realizácia tejto myšlienky nebude mať žiadne ťažkosti, ak bude k dispozícii kostra.

Materiály, ktoré budú potrebné na jeho výrobu:

 • hrubý mäkký drôt
 • lepiaca páska alebo lepiaca páska,
 • špáradlá
 • kliešte.

Vyrábame drôtený rám obrázku podľa existujúcej schémy. Zabalte ho čo možno najtesnejšie do lepiacej fólie alebo škótskej pásky. Rohy sú vyrobené z drôtov a špáradiel a sú tiež zabalené do fólie. Za rohmi sú pripevnené k telu. To je všetko, postava jeleňa je pripravená.

Cork Wine Craft

Na výrobu jeleňových figúrok je možné použiť zátky na víno. O tom vám povieme viac.

Z fľaše vína sa vyberie obyčajný korok - bude to telo jeleňa. Štyri drôty sú pripevnené k spodnej strane korku pomocou drôtu - fungujú ako nohy. Malý kus korku pôsobiaci ako krk je pripevnený k hornej časti korku-kmeň a je k nemu pripojený ďalší vodorovný korok - to bude hlava. Oči a nos figúry môžu byť vyrobené z korálikov a rohy z drôtu. Postavu možno podľa želania zdobiť, všetko záleží na vašej fantázii.

Hračka a karta s vianočným stromčekom

Môžete si tiež ušiť vianočnú hračku vo forme jeleňa z plsti. Najprv musíte nakresliť siluetu na kus látky. Potom nakrájajte dva kusy látky a prišite ich k sebe. čo najrovnomernejší šev a výhodne vlákna s kontrastnou farbou. Je lepšie použiť šijací stroj ako ručne šiť. K hotovej hračke pre vianočný stromček musíte prišiť niť, na ktorú ju môžete zavesiť na vianočný stromček.

Na kúsok papiera si môžete vytvoriť odtlačky prstov v tvare jeleňa. Aby ste dostali rohy, musíte spojiť dolné časti dlaní dohromady a pripevniť ich na plachtu, nakresliť oči, nos a ústa. Hotový obrázok môžete zavesiť na stenu alebo ho dať niekomu na Vianoce alebo Nový rok.

Kartónový valec

Ďalšia zaujímavá verzia plavidla - postava novoročného jeleňa z lepenky. Môžete tiež použiť rukáv z toaletného papiera alebo z papierových utierok: toto bude telo zvieraťa. Z papiera alebo tkaniny vystrihnite všetky detaily papule, ako aj rohy a uši. Telo maľujeme hnedou farbou a čakáme na vyschnutie. Namiesto farby môžete telo napríklad prikryť hnedou handrou alebo prilepiť papierom. Na hotový výrobok nalepujeme všetky ďalšie podrobnosti - uši, rohy, nohy.

Sladká dekorácia

Jedlá verzia jelenej figúrky. Z tenkej lepenky odrežte obdĺžnik s rozmermi 20 cm x 15 cm a zložte ho na polovicu. Do záhybu v strede listu pripojiť lízatko. Zakrúžkujte ho a uchopte malú časť palice - bude to nos. Ďalej natiahnite jeleňovú hlavu k nosu a odrežte ju pozdĺž vonkajších čiar.

Nos bude otvorom pre cukríky, ktorý musí byť špeciálne rezaný. Teraz môžete zafarbiť hlavu figúry, nakresliť na ňu oči a ozdobiť ju podľa vlastnej slobodnej vôle. Do výrezu namiesto nosa vložte lízatko a miesto skladania kartónu ozdobte červenou stuhou. Deti aj dospelí budú radi, že budú mať takúto dekoráciu vo svojom dome.

Z tohto videa sa naučíte, ako si sami urobíte krásny svetelný jeleň.

Pin
Send
Share
Send
Send