Užitočné tipy

Ako dať svoju tvár do poriadku: 3 najlepšie spôsoby

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 15. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Každý sníva o čistej pokožke bez akné, zápalu a tmavých škvŕn. Ak ste vždy trpeli akné a zväčšenými pórmi, alebo ak nemôžete prekonať začervenanie alebo ružovicu, tieto kroky povedú k hladkej a pružnej pokožke. Od metód, ktoré môžete použiť doma, až po problémy, ktoré si vyžadujú odborný zásah, vám všetky tieto kroky pomôžu nájsť cestu k zdravej pokožke.

Ako dať svoju tvár do poriadku: čistíme pokožku

Čistenie pleti na tvári je dôležitou udalosťou, ktorá hĺbkovo čistí póry od ušami, odumretých buniek a iných nečistôt, čím sa otvára prístup k kyslíku, vitamínom a výživným látkam.

Okrem umývania vykonajte aj peeling. Na tento postup môžete použiť hotový čistiaci prostriedok alebo čistiaci prostriedok vyrobený z domácich surovín.

Ak uprednostňujete hotový čistiaci výrobok predtým ako upratať svoju tvár, uistite sa, že produkt je pre vás vhodný typ pleti.

V prípade mastnej dermy sa zvyčajne vyrábajú kroviny s rozdrvenými mandľovými alebo marhuľovými zrnami, ako aj výrobky na báze kozmetických ílov.

Pre normálnu a suchú dermis je vhodná krovina s morskou soľou alebo plastovými guličkami.

A pre zrelú pleť je lepšie zvoliť kroviny s jojobovým olejom alebo avokádom.

Pri čistení pokožky neumývajte tvár vodou z vodovodu. Obsahuje chlór, ktorý vysušuje dermis. Používajte lepšiu minerálnu alebo roztavenú vodu. Nalejte ju do fľaše a vložte ju do mrazničky. Po zamrznutí ho vyberte z chladničky a nechajte ho otvorené 2 hodiny.

Z domu expresné prostriedky na čistenie pleti vhodnú soľ kroviny.

Na jeho prípravu:

• vziať 1 polievková lyžica. mydlový roztok

• zmiešajte s 0,5 lyžičky obyčajnej soli,

• a 0,5 čajovej lyžičky jedlej sódy,

• potom zoberte kúsok gázy nasiaknutej peroxidom vodíka,

• Ponorte ho do roztoku na odlupovanie a najskôr premasírujte problémové oblasti a potom všetko ostatné.

Čistí tiež pokožku tváre, zlepšuje jej farbu a dáva medovo-oranžovej krovine zdravú žiaru.

Na jeho prípravu:

• 1 polievková lyžica. l. nakrájanú pomarančovú kôru,

• zmiešajte s 1 polievkovou lyžicou. med

• Potom do tejto zmesi pridajte štipku škorice a červeného korenia.

Vo všeobecnosti je potrebné ošetriť tvár drhnutím večer po osprchovaní alebo kúpeli, keď sú póry otvorené pod vplyvom pary. A musíte to urobiť prísne pozdĺž masážnych liniekaby sa zabránilo napínaniu pokožky.

Ak máte tukovú dermis, masírujte ju 2 minúty a ak je suchá alebo normálna - 1 minútu.

Hotový čistiaci prostriedok okamžite umyte a domáci liek - po 3-5 minútach.

Na odstránenie olúpania použite antuku

Aby sa póry po očistení zúžili a zároveň eliminovali odlupovanie, musí sa na tvár aplikovať maska. Kozmetičky odporúčajú výrobu masiek s bielou hlinkou.

Kaolin je vynikajúce antiseptikum, ktoré čistí pokožku odumretých buniek a zároveň odstraňuje zápal a podráždenie a vyživuje pokožku minerálnymi a biologicky účinnými látkami.

Ak máte na tvári malú pupienok, olej z čajovníka vám pomôže ho odstrániť. Má protizápalové vlastnosti. Ponorte vatový tampón do tohto nástroja a zistite problémové oblasti.

Ak chcete vytvoriť masku, musíte:

• zoberte 2 čajové lyžičky hliny,

• zmiešajte s ružovou vodou,

• a pridajte 1 čajová lyžička. strúhaná mrkva.

Naneste tento výrobok na tvár a po 15 - 20 minútach ho opláchnite teplou vodou. Tvár sa zreteľne osvieži. Po zákroku ošetrite pokožku výživným krémom.

Teraz viete ako upratať svoju tvár maximálne 30 minút. Stačí vyskúšať vyššie uvedené metódy na sebe.

Nezabudnite na pery, pretože si vyžadujú starostlivú starostlivosť. Aplikujte jemnosť a hladkosť. výživný balzam alebo med.

Posledný dotyk je make-up. Len nanášajte tonu make-upu na tvár. V skutočnosti týmto spôsobom len budete unavený a neochotný. Používajte tonálne výrobky, riasenku a rúž na minimum.

Možno vás bude zaujímať: gymnastika tváre za tri minúty denne!

Pin
Send
Share
Send
Send