Užitočné tipy

Ako sťahovať celé priečinky alebo jednotlivé súbory: niekoľko jednoduchých spôsobov

Pin
Send
Share
Send
Send


Naposledy sme sa stretli s cloudovým úložiskom Disku Google. Preskúmali sme, čo to je, prečo je to potrebné, ako doň nahrávať súbory, potom sme stiahli aplikáciu Disk Google pre Windows, ktorá vám umožňuje sťahovať, upravovať a mazať súbory bez toho, aby ste museli ísť na server. Pre toto úložisko sme vytvorili špeciálny priečinok na pracovnej ploche. Hodíme do toho dôležité informácie pre zálohovanie.

Keď však posielame súbory do adresára, jeho veľkosť sa zvyšuje. V súlade s tým zaberá voľné miesto na jednotke C (tu je nainštalovaný systém Windows). A to nie je dobrý postup - pre stabilnú prevádzku systému by oddiel (alebo disk) „C“ mal mať 25% voľného miesta zo svojho nominálneho objemu a lepšie - 30%.

Preto je najlepšie preniesť náš priečinok služby Disk Google do inej časti pevného disku alebo na pripojený externý pevný disk. Týmto spôsobom uvoľníme miesto na disku „C“ pre stabilnejšiu prevádzku systému.

Prehľad akcií

 1. Zatvorte Disk Google
 2. Katalóg prevádzame na nové miesto
 3. Spustite aplikáciu
 4. Zadajte novú cestu k priečinku.

A teraz o tom podrobnejšie.

Ak sa však teraz pokúsime „Vystrihnúť“ (CTRL + X) adresár Disku Google a potom „Prilepiť“ (CTRL + V) do inej sekcie, zobrazí sa táto chyba

Ako vidíte, prenos nášho priečinka nie je možný. Čo robiť v tomto prípade? Kliknutím na tlačidlo Zrušiť zavrite toto chybové hlásenie. A úplne zavrieme cloudové úložisko. Ak to chcete urobiť, kliknite na ikonu panela (kde sú hodiny), kliknite na 3 zvislé bodky vpravo a vyberte možnosť „Zatvorte program Startup and Sync»

Ikona zmizla. Teraz sa pokúsime presunúť na nové miesto. Otvorte adresár, v ktorom sa nachádza priečinok Disk Google. V predvolenom nastavení je nainštalovaná v priečinku s menom vášho profilu, napríklad - C: Users your_profile_folder (vaše meno). Ak prejdete prehliadačom: otvorte “Tentopočítač", Prejdite na Disk "C", potom do adresára „užívatelia„A ďalej do priečinka s vaším menom.

Keďže sme ho nainštalovali na pracovnú plochu podľa príkladu z predchádzajúceho článku, musím ísť do tohto priečinka (v adresári s menom vášho profilu prejdite na „Pracovná plocha“.) V anglickej verzii sa nazýva „Desktop».

Nechodíme na samotný Disk Google.

Otvoríme tiež okno Prieskumníka a otvoríme oddiel alebo pevný disk, kam chceme preniesť. Napríklad bude to sekcia „G“

Kliknite ľavým tlačidlom myši na adresár a bez uvoľnenia tlačidla myši preneste do iného okna Prieskumníka. V takom prípade dôjde k kopírovaniu. A musíme sa pohnúť. Ak to chcete urobiť, počas prenosu stlačte kláves „smena". Môžete tiež použiť štandardné príkazy - “Vystrihnúť"A"vložiť».

To je všetko, Google Disc bol úspešne prenesený do inej časti pevného disku. Teraz môžete spustiť aplikáciu a zistiť, čo tam je. Ak to chcete urobiť, prejdite na panel „Štart“

A nachádzame “Zálohovanie a synchronizácia od spoločnosti Google". Klikneme naň, aplikácia sa spustí, ikona lišty nás o tom informuje. Kliknite naň a znova sa zobrazí chybové hlásenie.

Aplikácia nemôže nájsť náš priečinok. A to je logické. Hľadá ju na starú adresu, ale nie je tam. Preto si ukážme novú cestu, po ktorej sme presunuli náš katalóg. Kliknite na tlačidlo „Ak chcete nájsť».

A uveďte nové umiestnenie nášho priečinka. Vo vašom prípade uvediete svoju cestu. Potom kliknite na tlačidlo „OK»

Aplikácia nás požiada o potvrdenie našej činnosti. Potvrdzujeme to.

Ak teraz klikneme na ikonu a stlačíme „Otvorte priečinok DiskGoogle", Otvorí sa samotný katalóg, ktorý sme presunuli. Ako vidíte, všetko funguje.

Ak sa chcete ubezpečiť, že cesta je napísaná správne, prejdite do časti Nastavenia (kliknite na ikonu a potom na tri zvislé bodky)

Ďalej prejdite na kartu “Googledisk»

A pozrite sa “Cesta k priečinku". Správne, cesta je napísaná správne.

Teraz môžete bezpečne používať Disk Google a nemusíte sa obávať voľného miesta v časti „C“ a prevádzky systému Windows.

To je dnes všetko. Ak máte nejaké otázky, spýtajte sa v komentároch. Kým sa nestretneme znova a to všetko v dobrej nálade.

Osobe možno odobrať všetko, s výnimkou jednej veci: poslednou slobodou človeka je zvoliť si vlastný postoj k akejkoľvek situácii, zvoliť si svoju vlastnú cestu.

Prihláste sa na odber nášho kanála telegramov, aby vám neunikli najnovšie články z našej webovej stránky

Ak sa vám náš článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Nuance práce s úložiskom Disku Google

Bude vás zaujímať: Chyba stavu VPN v Hamachi: spôsoby, ako rýchlo vyriešiť problém

Predtým, ako pristúpime k opisu základných techník, poďme sa krátko zaoberať metódami prístupu k tejto cloudovej službe. S najväčšou pravdepodobnosťou väčšina používateľov, aj tí najpripravenejší, už hádajú, o čo ide.

Po prvé, každý užívateľ má prístup k tomuto archívu po registrácii (napríklad v Gmaile) prostredníctvom najbežnejšieho prehliadača, v ktorom stačí nastaviť zodpovedajúcu adresu zdroja, ktorý hľadáte, a ak je to potrebné, autentifikovať sa. V prípade práce s prehliadačom Chrome, keď už bolo prihlásenie dokončené, sa autorizácia nevyžaduje. Po druhé, je rovnako ľahké nainštalovať špeciálnu aplikáciu do vášho počítača, prenosného počítača alebo mobilného zariadenia, ktorá bude synchronizovať vybrané objekty so zariadením pre osobný alebo sieťový prístup. Po tretie, úložisko môžete vo všeobecnosti pripojiť ako sieťovú jednotku a mať vždy po ruke potrebné údaje bez nutnosti inštalácie konkrétneho softvéru alebo používania webových prehľadávačov.

Ako sťahovať súbory a priečinky do počítača z Disku Google pomocou prehliadača

Možno najbežnejšou metódou prístupu k opísanému úložisku je iba volanie prostredníctvom prehliadača. Preto si pre začiatočníkov vymyslime, ako sťahovať súbory pomocou služby Disk Google s týmto typom prístupu.

V prehliadači prejdite priamo na zdroj úložného priestoru po zadaní adresy https://drive.google.com a v prípade potreby sa prihláste. V predvolenom nastavení sa tam uložené adresáre okamžite zobrazia v hlavnom okne. Ako stiahnuť požadovaný priečinok z Google.Disk, myslím, že niekto na to príde.

Jednoducho však cez PCM vo vybranom adresári jednoducho vyvolajte ďalšie menu a kliknite na položku sťahovania, potom zadajte požadované umiestnenie na uloženie objektu na pevný disk vášho počítača. Ak viete, ako sťahovať súbory pripojené k adresáru z Google.Disk, potom nie je nič zložité.

V ľavej časti okna rozbaľte „My Disk“, aby ste zobrazili strom adresárov, vyberte ten, ktorý potrebujete, vyberte požadovaný súbor vpravo a vykonajte úplne podobné akcie, ktoré boli opísané pri sťahovaní celého adresára.

Ak potrebujete dať odkaz iným používateľom, jednoducho ho skopírujte kliknutím na tlačidlo hore a potom ho pošlite priateľom, napríklad v Messengeri alebo v e-mailovej správe.

Ako sťahovať súbory z Google.Disk pri použití aplikácie na synchronizáciu

Ak pracujete na počítačovom termináli, ktorý je súčasťou jedinej štruktúry miestnej siete, keď je pre každý počítač nainštalovaný špeciálny program na synchronizáciu údajov z prostredia, potom nie je v tejto situácii nič komplikované. Celkovo môžete použiť najbežnejší „Prieskumník“ a potom štandardným spôsobom skopírovať požadovaný adresár alebo akýkoľvek vnorený objekt.

Čo robiť pri pripájaní siete „Google.Disk“ k sieti

Nakoniec si ukážeme, ako sťahovať súbory a adresáre z Disku Google, ak je pripojený ako sieťový prostriedok na jednom termináli, ktorý nie je súčasťou siete. V takom prípade stačí vykonať akýkoľvek bežný presun vybratých objektov na iné miesto pomocou ľubovoľného správcu súborov (áno, dokonca aj „Prieskumník“). Všeobecne platí, že je potrebné pamätať na to, že na sieťovej jednotke sú súbory a priečinky viditeľné iba preto, že sú synchronizované s počítačom, takže kopírovanie nie je možné vykonať. Všimli ste si, že veľkosť systémového oddielu a jednotky virtuálnej siete sú úplne rovnaké? To znamená iba to, že sieťový prostriedok ukladá objekty uložené na pevnom disku a jednoducho duplikuje, aby sa zabránilo ich zmiznutiu - to je všetko.

Vytváranie adresárov v GD

Tvorba je možná dvoma spôsobmi:

 • Prostredníctvom stránky prehliadača drive.google.com
 • Prostredníctvom aplikácie rovnakého mena nainštalovaného na PC.

V prvom prípade zvyčajne používajú obvyklé drag and drop potrebné objekty. Pre väčšie pohodlie je prehliadač minimalizovaný do okna. V tomto prípade môžu byť objekty umiestnené v katalógu do adresára. Ručné vytváranie je vhodné aj pre prácu v prehliadači:

 • Stlačte tlačidlo vytvoriť,
 • Vyberte priečinok,
 • Napíšte meno.

Práca prostredníctvom počítačovej aplikácie

Po použití druhej možnosti (spustenie a synchronizácia) musíte vykonať niekoľko jednoduchých akcií:

 1. Otvorte aplikáciu GD (v prípade potreby nainštalujte),
 2. Vyhľadajte priečinok s rovnakým názvom (ak sa nastavenia nezmenili, potom je na systémovej jednotke),
 3. Potiahnite doň potrebné objekty. Po stiahnutí sa zobrazia na stránke drive.google.com.

Stiahnite priečinok z Disku Google do počítača

Ak chcete priečinok uložiť z cloudového úložiska, kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a vyberte možnosť Stiahnuť. V spodnej časti sa zobrazí okno stavu sťahovania. Ak sa objekty sťahujú zo služby, závisí od nastavení vášho počítača, vo väčšine prípadov je to systémový disk C.

Jednotku neformátujte

Po pripojení jednotky Mac k systému Windows ponúkne pred použitím formátovanie. Nestláčajte tlačidlo „Formátovať disk“v opačnom prípade systém odstráni obsah disku, kliknite na "Zrušiť".

Táto správa sa zobrazí, pretože systém Windows nerozumie systému súborov HFS +. V tomto mu môžu pomôcť ďalšie programy. Disk nenaformátujte, kým z neho nedostanete dôležité údaje.

Ak na disku nie sú žiadne dôležité súbory, môžete ich naformátovať. Ale skôr, ako to urobíte, uistite sa, že tam nie je nič naozaj dôležité.

Stiahnite si kópie

Pri pridávaní informácií s rovnakým názvom systém automaticky vyberie najnovšiu možnosť bez uloženia staršej. Ak chcete uložiť obe možnosti, po pridaní kliknite na ikonu „Uložiť ako samostatnú možnosť».

Pre používateľov je ľahké pridať priečinok do cloudového úložiska. Akcie sú jednoduché a priame. Zahodiť informácie (ako hovoria profesionáli) pre každého nováčika tejto služby. Pohodlná funkcia sa pohybuje vo vnútri vášho DG. Kliknite na Premiestniť a vyberte nové umiestnenie.

S priečinkami na Disku Google môžete vykonávať nasledujúce akcie:

 • premenovanie
 • presunúť
 • Nechajte na nich poznámky,
 • Zvýraznite inou farbou,
 • Povoliť zdieľanie a prístup k odkazom,
 • mazať,
 • Stiahnutie do počítača.

Vedľa mena je dátum vytvorenia a kto ho vlastní. Zoznam adresárov je možné usporiadať podľa názvu alebo podľa dátumu pridania.

Prvý spôsob. Bezplatný nástroj HFSExplorer

Ak potrebujete z disku odstrániť niekoľko súborov, HFSExplorer je pre vás to pravé. Toto je bezplatný spôsob prístupu k jednotke formátu Mac. Ak chcete používať tento program, budete potrebovať Javu, takže ju musíte najprv nainštalovať. A potom nainštalujte HFSExplorer, rovnako ako akýkoľvek iný program.

Nemá však veľa funkcií. Pomocou tohto nástroja nemôžete zapisovať informácie na disky vo formáte HFS + bez inštalácie ovládača tohto systému súborov, ktorý je integrovaný do programu Prieskumník. Pomôže to však otvoriť disk a skopírovať všetky potrebné súbory do počítača, pripojiť obrázky diskov Mac s formátom .dmg. Bohužiaľ, aplikácia je iba na čítanie.

Ak chcete použiť HFSExplorer, pripojte disk k počítaču a spustite aplikáciu. lis «Súbor» a vyberte „Načítať súborový systém zo zariadenia“, Automaticky nájde namapovanú jednotku a môžete ju načítať kliknutím «Load», Obsah jednotky HFS + uvidíte v grafickom okne. Stačí vybrať požadované súbory alebo priečinky a kliknúť na «Extract» a vyberte priečinok, do ktorého chcete kopírovať. Potom sa objavia v tomto priečinku.

Druhý spôsob. Platená utilita Paragon HFS +

Paragon HFS + pre Windows má viac funkcií ako ten predchádzajúci. Za čo musíte platiť. Poskytuje však 10-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Tento obslužný program nainštaluje ovládač súborového systému, ktorý vám umožní prístup na disk so súborovým systémom HFS +, ako aj ostatnými, v "Explorer", Má vysokú rýchlosť, môže bežať rýchlejšie ako HFSExplorer. A na rozdiel od neho ponúka plný prístup na čítanie a zápis na disky Mac. Stačí nainštalovať a disk sa objaví v "Explorer" ako každý iný. Je vhodný pre tých, ktorí s týmito pohonmi pravidelne pracujú. Ak však z času na čas potrebujete iba extrahovať súbory z takéhoto zariadenia, je lepšie ušetriť 20 dolárov a použiť HFSExplorer. Ak však potrebujete súbory iba získať, môžete použiť skúšobnú verziu.

Tretí spôsob. Formátovanie disku v exFAT

Po skopírovaní údajov pravdepodobne budete chcieť tento disk prečítať Mac aj Windows OS. Môžete to urobiť naformátovaním v systéme súborov exFAT. Oba systémy majú plnú podporu na čítanie a zápis na disky s exFAT, bez ďalšieho softvéru. Tento formát nemá také obmedzenia vo veľkosti súborov do 4 GB, napríklad FAT32.

Ak chcete formátovať jednotku v systéme Windows, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši "Explorer" a vyberte "Format", Potom vyberte systém súborov «ExFAT» zo zoznamu a kliknite na "Štart", Nezabudnite však, že sa tým odstránia všetky súbory na disku. Uistite sa, že ste zálohovali všetky súbory a či ste vybrali správnu jednotku na formátovanie.

Po dokončení procesu by mal disk pracovať na počítači so systémom Windows a Mac bez akýchkoľvek problémov. Teraz bude bez ohľadu na váš systém k dispozícii písanie a čítanie disku.

Pin
Send
Share
Send
Send