Užitočné tipy

Papierové bomby: ako to urobiť sami

Pin
Send
Share
Send
Send


Na výrobu štýlových a lacných dekorácií interiéru často používajte najjednoduchšie materiály. Z nich môžete robiť najrôznejšie remeslá, hračky a aplikácie. Alebo povedzme, originálne papierové bomby.

Čo je potrebné

Pretože pompoms bude papier, je zrejmé, že to bude v prvom rade potrebné. Na takéto dekorácie musíte vziať krepový alebo tenký vlnitý papier (nie kartón!). Predtým sa používal hlavne v detských remeslách alebo pri výrobe karnevalových kostýmov, ale dnes sa čoraz častejšie používa na výrobu štýlových dekoratívnych prvkov:

 • kvety
 • Nový rok girlandy
 • hračky,
 • záclony atď.

Okrem samotného vlnitého papiera sú potrebné iba nožnice a nite. V niektorých prípadoch sú vlákna nahradené šnúrkami alebo stuhami, ak chcete hotový produkt zavesiť na niečo.

Dobrý vlnitý papier by mal spĺňať určité požiadavky: byť dosť silný, rovnomerne zafarbený, jasný, ale nie „maľovať“ na ruky. Niekedy sa takýto materiál nahradí materiálom, v ktorom sú zabalené darčeky, pričom sa vyberie najtenší z celého sortimentu. Ak je to potrebné, často sa používajú aj papierové obrúsky, aby sa skončila s malou našuchorenou guličkou.

Pracovný proces

Keď nájdete všetky potrebné materiály a nástroje, môžete začať pracovať na pôvodnom dekoratívnom prvku. Najprv sa vystrihnú listy rovnakej veľkosti (môžete vytvoriť rôzne farby, ale tie obyčajné vyzerajú efektívnejšie) a naskladať ich na seba. Aká bude veľkosť každého listu, závisí od toho, akú veľkosť pomponómu je potrebné v dôsledku toho dostať. Šírka fólie je približne rovnaká ako priemer hotového prvku. Ďalej vykonáme nasledujúce kroky:

 1. Stoh listov by mal byť poskladaný na harmoniku.
 2. Hotový akordeón uviazajte uprostred silnými niťami, rybárskym vlascom, šnúrou a dokonca páskou.
 3. Teraz je čas orezať okraje. Za týmto účelom musia mať nožnice zaoblený, špicatý, lichobežníkový tvar, ryhovaný alebo zvlnený alebo akýkoľvek iný tvar podľa potreby.
 4. V poslednej fáze sa harmonika narovná. Je potrebné vziať každú samostatnú plachtu a mierne ju zmačkať, zdvihnúť do stredu, kde bol harmonik obviazaný.

Jeden pompom nebude vyzerať dobre v interiéri a je nepravdepodobné, že ho bude môcť vyzdobiť na dovolenku, takže stojí za to urobiť niekoľko naraz a potom sa rozhodnúť, čo s nimi: zbierať v girlande, zavesiť jeden po druhom alebo prísť s niečím iným.

Na čo je táto dekorácia vhodná?

Na aké účely sa použité produkty používajú? Sú zavesené jeden na inej úrovni ako stropné trámy, a ak nie sú, potom sa cez miestnosť pod stropom natiahne rybárska šnúra a už sa na ňom zavesia hotové veci. Niekedy sa tiež zbierajú na rybárskej linke a natiahnu sa ako girlanda.

 1. Ale najoriginálnejšie použitie tohto ornamentu je ozdobiť škatuľu darčekom (namiesto luku). Prečo inak používať tento dekor?
 2. Biele pompomy rôznych veľkostí budú na svadobnej oslave vyzerať skvele. Navyše nezáleží na tom, kde sa akcia koná - v interiéri alebo exteriéri: všade bude vhodná biela dekorácia. Pre neho je najlepšie vziať pauzovací papier.
 3. Keď sa v dome objaví dieťa, vždy sa ho snaží stretnúť slávnostne. Balónky sa často používajú na zdobenie miestnosti, ale môžu dieťa roztrhnúť a vystrašiť. Preto bude ružová, modrá, fialová, žltá atď. Vynikajúcou alternatívou k loptičkám.
 4. Svetlé papierové dekoratívne prvky sú vhodné na párty na počesť narodenín dieťaťa alebo na dovolenku v krajine. Ak má udalosť tému, mala by sa pre ňu vybrať farba papierových remesiel. Remeselný papier z modrého, bieleho, modrého a tyrkysového papiera ozdobí morské párty, zelené a hnedé - ideálne pre festival Zeme, červené a čierne - na oslavu gangsterov atď.

Vďaka domácim pom-pomsom sa fotografie z takýchto sviatkov ukážu ako veľmi svetlé a nezvyčajné. Ak nechcete zdobiť celú miestnosť s nimi, môžete zariadiť iba fotografickú zónu, v ktorej si každý môže na pozadí tejto originálnej výzdoby vziať selfie.

Ako a prečo inak použiť našuchorené guľky, môže prísť každý pre seba. A keď ich potrebujete odstrániť, stačí akordeón zložiť znova a skryť ho v skrini až do nasledujúcej dovolenky.

Pozri tiež:

Tradícia výroby domácich majstrov - stromov šťastia - sa objavila pomerne nedávno. Existuje však už veľa možností, ako to urobiť. Jedným z najjednoduchších spôsobov je použitie obrúskov na dekoráciu.

Uvítajú ich šaty a ak hovoríme o dovolenke, potom aj kyticou, ktorú ste priniesli. Z tohto dôvodu je dôležité nielen zvoliť správne kvety, ale tiež zvoliť vhodný obal.

Od detstva je každému známa obyčajná kytica - určitý počet kvitnúcich a okrasných rastlín zozbieraných v zväzku a zviazaných stuhou. Neobvyklé kytice - všetko ostatné, čo stačí na fantáziu.

Ako vyrobiť papierové pompoms vlastnými rukami

Existujú ľudia, ktorí radi zdobia svoj domov takýmito vecami, a niektorí na tom dokonca stavajú svoje vlastné podnikanie, čím získavajú finančné výhody. Poskytujú službu na výrobu šperkov, ľudia môžu vyplniť žiadosť online alebo objednať telefonicky (je dôležité, aby ste neporušili zákon, to znamená, zaregistrujte sa aspoň ako un, potom do tejto aktivity nebude zasahovať nikto).

Existuje niekoľko spôsobov, ako si vyrobiť pompony sami. Môžu sa líšiť v použitej technike a materiáloch. Tu je niekoľko základných spôsobov:

 1. Zložte papier na akordeón, zaoblite alebo naostrite jeho okraje. Výsledkom je krásna kvetina.
 2. Guľa podobná voštinám, ktorá sa vyrába lepením listov špeciálnym spôsobom (metóda je opísaná nižšie v texte).
 3. Vytvorte jednotlivé kvety (napríklad z papierových obrúskov), potom ich pripevnite k sebe a narovnejte ich, čím získate tvar gule s objemom (opísané nižšie).
 4. Rozrežte papier na kruhy, pripevnite ho v strede, rozrežte na prúžky od okraja do stredu (bez toho, aby ste ich orezali na koniec) a potom ich narovnajte: získa sa nádherný pompom.

Nástroje a materiály na prácu

Na výrobu bambusov sú hlavným materiálom a nástrojom papier: vlnitý, tichý, krepový, servítky. Existuje niekoľko základných spôsobov, ako vyrobiť papierové gule, v ktorých sa nástroje môžu líšiť. Napríklad v niektorých remeslách sa môže použiť dierovač, zošívačka alebo iné zariadenie. Časti produktu je možné pripevniť niťou alebo lepidlom, v niektorých remeslách je lepšie použiť niekoľko nástrojov naraz.

Pre remeslá sa môže hodiť polystyrén a dokonca aj vrece na odpad. Nevyhnutne použité:

Vlnitý papier Pompons

Vlnitý papier sa často používa na výrobu papierových ozdôb. Na výrobu pompom z vlnitého papiera budete potrebovať nasledujúce nástroje:

 • vlnitý papierový kotúč (krepovaný),
 • nožnice,
 • ceruzka
 • linka.

Pri výbere materiálu musíte venovať pozornosť jeho veľkosti. Najlepšie je kúpiť si štandardnú, šírku 50 cm. V pravidelných rolkách dlhých 2,5 m. Pokyny krok za krokom:

 1. Práca by mala začať nájdením stredu kotúča, nakreslená čiara. Role sa musí odrezať pozdĺž tejto čiary.
 2. Každý z týchto dvoch kusov musí byť rozdelený na ešte menšie časti s veľkosťou: 25x40 alebo 25x50. Získajte 6 alebo 5 kusov papiera.
 3. Všetky obdĺžniky sú naskladané jedna na druhú a otočte krátku stranu k hlavnej jednotke.
 4. Polotovary je potrebné zložiť s akordeónom na krátkej strane. Potom musíte nájsť stred naskladanej hromady a ceruzkou dať známku.
 5. V tomto bode sú listy zviazané niťou alebo páskou. V tomto prípade jeden koniec závitu zostáva dlhý.
 6. Ďalšou fázou práce na bambusoch je návrh a tvarovanie a nádhera. Na skladaný papier v hornej časti musíte nakresliť kruhy pripomínajúce okvetné lístky kvetín a potom ich orezať.
 7. To isté sa musí urobiť na druhej strane.
 8. Moment prichádza, keď sa vytvorí samotný pompom. Najprv musíte otočiť jednu stranu, ako ventilátor, a potom druhú.
 9. Každú vrstvu je potrebné opatrne a opatrne rozprestrieť, aby nedošlo k roztrhnutiu listov.

DIY papierové gule na výzdobu miestnosti

Pre slávnostnú udalosť sú papierové bambulky vyrobené ako dekorácie. Na ich základe si môžete narodiť deti v populárnych, už teraz veľkých číslach: odrežte zodpovedajúce číslo z peny a zabalte ich do pripravených pompon, rovnomerne rozmiestnite po celej oblasti. Na výrobu papierových guličiek budete potrebovať nasledujúce nástroje:

 • vlnitý papier
 • tenká lepenka (2 listy),
 • viacfarebné značky,
 • lepidlo,
 • nožnice,
 • vlákno a ihla.

Po príprave všetkého, čo potrebujete, môžete vstúpiť do výroby remesiel. Kvôli prehľadnosti a prehľadnosti ponúkame podrobné pokyny:

 1. Najprv musíte zložiť lepenku na polovicu a na jednej strane nakresliť polkruh - tak, aby zapadol do záhybu. Čím väčší je polkruh, tým väčšie je bambus.
 2. Vyrežte kruh a nakrájajte ho na polovicu.
 3. Prebytočnú časť orežte na šírku vlnitého papiera.
 4. Na druhú lepenku nakreslite dve čiary s dvoma rôznymi fixkami (napríklad červenou a modrou). Zároveň by mali byť dlhšie ako je šírka papiera, aby sa z nich zdola a zdola vyťahovali čapíky.
 5. Polovýrobky namažte červenou farbou pomocou lepidla a prilepte na nich prvý list z vlnitého papiera.
 6. Papier nalepte na miestach, kde sa nachádzajú modré pruhy, namastite lepidlom a pripevnite ďalší list.
 7. Pokračujte v lepení listov striedavo k rôznym čiaram.
 8. Na stoh vlnitého papiera musíte vložiť kartónový polkruh a rezať pozdĺž jeho obrysu a potom prilepiť kartón (pologuľu) na prvý a posledný list.
 9. V jednom rohu plavidla musíte urobiť otvor s ihlou a všetko na tomto mieste opraviť, súčasne nechať slučku, aby sa guľa mohla niekde zavesiť.
 10. Keď vezmete lepenkové okraje gule, musíte ju opatrne rozvinúť, aby ste neroztrhli tenký papier.
 11. Nakoniec musíte zlepiť lepenku a je pripravená krásna slávnostná lopta.

Ako vyrobiť papierové bomby v tichosti

Aby boli bambulky ľahké, elegantné a vzdušné, je lepšie používať papier v tichosti. Technika práce s ňou sa líši v tom, že vyžaduje špeciálne zručnosti a presnosť, aby sa neroztrhali alebo kazili tenké listy. Pre remeslá budete potrebovať nasledujúce materiály a nástroje:

 • tichý papier
 • nožnice,
 • lano, šnúry, drôty alebo drôty,
 • rybársky vlasec alebo niť na zavesenie,
 • Falzbane (špeciálna kefa na prácu so záhybmi) - pokiaľ možno.

Tvrdá práca nebude trvať príliš dlho, ale bude vyžadovať zručnosť, trpezlivosť a presnosť. Proces pozostáva z niekoľkých fáz:

 1. Položte papier v tichosti na seba na hromadu: čím viac listov, tým viac remeselnícky (optimálne množstvo je 10).
 2. Celý zväzok musí byť ohnutý pomocou harmoniky tak, aby každá rotácia (bočná strana) bola asi 2 až 3 cm. Každý záhyb je vyžehlený Falzbane (môžete použiť pravítko alebo pracovať rukou).
 3. Špička každej strany by mala byť zaoblená nožnicami (odrezaný prebytok). Na želanie môžete ostré hrany, čo mierne zmení konečný vzhľad hotového pompom.
 4. Nájdite strednú a pevnú bandáž pomocou lana, stuhy, šnúry alebo iného podobného predmetu.
 5. Všetky okvetné lístky kvetu pompom je potrebné opatrne ohnúť - najskôr na jednej strane a potom na druhej strane. Toto je najnáročnejšia a najpresnejšia práca: je dôležité neroztrhať jediný okvetný lístok.
 6. Na zavesenie pripevnite pásku, prámik alebo lano.
 7. Koncovku chmýří a tvarovať bude možné až vtedy, keď už visí na svojom mieste.

Majster dielňa krepového papiera

Veľmi tenkým, ale odolným materiálom je krepový papier. Je veľmi vhodné z nej vyrábať pumpy a iné ozdobné prvky, pretože sa neodtrháva od náhodného pohybu a dokonale sa hodí na tvarovanie. Na vytvorenie pompom z takého materiálu budú potrebné nasledujúce nástroje:

 • krepový (hodvábny) papier,
 • drôty, zošívačky alebo nite,
 • linka,
 • ceruzka
 • nožnice,
 • stuha, prámik alebo povraz (na zavesenie hotového plavidla).

Práca by sa mala začať takto - určiť, aká by mala byť pompom: aká je šírka plachty, rovnako ako priemer pompom. Ako príklad bude uvedená postupná inštruktáž remesiel: pompony z krepového papiera vytvorené z 8 listov:

 1. Do zväzku vložte 8 listov papiera a ohnite ich pomocou harmoniky tak, aby šírka prúžku bola 2 cm.
 2. Pomocou pravítka musíte nájsť stred obrobku a ohnúť ho na tomto mieste.
 3. Krúžok pevne priviazajte drôtom alebo povrazom tak, aby sa plechy nerozpadli.
 4. Hrany obrobku musia byť upravené tak, aby boli ostré.
 5. Na konci práce musíte opatrne rozložiť všetky okraje, získate elegantný kvet s trojuholníkovými okrajmi. Ak zoberiete viacfarebný papier, môžete získať farebný pompom.
 6. Ďalším spôsobom použitia je rozprestretie hrán iba na jednej strane a nedotýkania sa druhej strany, ktorá poskytne vzhľad kytice, ktorá môže ozdobiť sviatočný stôl alebo dať ozdobnú vázu na poličku.

Podrobné pokyny na výrobu pompomov z obrúskov

Konvenčné obrúsky, ktoré sú umiestnené na stole a utierajú si ruky, môžu byť skvelým materiálom na výrobu pompon. Sú tenké, pružné, mäkké, takže ozdoba bude elegantná a elegantná. Vzhľadom na veľkosť papierovej servítky z nej nemôžete urobiť veľkú pompom: dostanete malé, ktoré sú vhodné na ozdobenie darčekov alebo ako ozdoba na slávnostný stôl.

Na výrobu remesiel sa vyžadujú tieto nástroje a materiály:

 • papierové obrúsky (je možné použiť niekoľko rôznych farieb, napríklad 2: modrá a žltá),
 • nožnice,
 • pero,
 • dierovač
 • závit.

Ak chcete začať, musíte starostlivo zvážiť, na aké účely sú potrebné pompoms z obrúskov. Nižšie je podrobný diagram práce na pompom pre darčekovú krabičku:

 1. Vezmite 4 modré obrúsky, zložte ich do zväzku a zvinujte ich, ako by ste chceli pri rezaní snehových vločiek.
 2. Na okrajoch skladaného obrobku je potrebné nakresliť polkruh a orezať prebytok na tejto línii.
 3. Rozviňte obrúsky, mali by ste mať malé, elegantné kvety.
 4. Rovnaký postup opakujte so 4 obrúskami inej farby.
 5. Zhromaždite všetky kvety v stohu a zložte ich na polovicu. Použite dierovač na vytvorenie otvoru blízko bodu ohybu.
 6. Cez otvor musíte napnúť niť a pevne ju priviazať.
 7. Výsledný pompom roztiahnite - remeslo je pripravené.
 8. Nádhernou ozdobou bude girlanda z bambusov vyrobených z obrúskov: sú malé a elegantné.

Ako vyrobiť vlnité papierové bambulky

Všetky papierové bomby sú vyrobené podľa rovnakého princípu. Pozrime sa na túto metódu podrobnejšie. Potrebujeme vlnitý alebo krepový papier. Rozdrvený papier sa dnes aktívne používa na výrobu remesiel, hoci predtým bol jeho účel trochu odlišný - vlnitý papier rozložil podšívky na klobúky. Krep je typ vlnitého materiálu s jemnejšou kompresiou. Palačinky z krepového papiera sú mäkké a vzdušné, zatiaľ čo vlnité výrobky si lepšie udržiavajú tvar. Doteraz boli detské remeslá a prvky pre karnevalové kostýmy vyrobené z pokrčeného papiera, ale dnes sa používajú hlavne na výrobu štýlových dekoratívnych produktov: kvetín, girland, interiérových hračiek.

Výroba pom-poms z vlastných rúk je veľmi jednoduchá, pretože okrem krepového alebo vlnitého papiera potrebujete iba nožnice a nite. Ak chcete zavesiť papierové gule na ozdobenie steny alebo stropu, vymeňte vlákna za pásky alebo dlhý kábel. Nezabudnite, že pre prácu si vyberte silný, rovnomerne zafarbený a svetlý pokrčený papier, ktorý nezanecháva farebné škvrny na rukách.

Svieži papierové bambulky: podrobné pokyny

Ak sú teda všetky dostupné materiály pripravené, pokračujeme v tvorivej časti procesu. Na vytvorenie originálneho a chytľavého prvku dekorácie je najlepšie použiť viacfarebné listy papiera, ktoré sa predtým položia na seba. Hoci niektorí majstri tvrdia, že sú to omnoho pôsobivejšie monofonické bomby, takže si vyberte farby na základe vašej osobnej viery.

Najskôr sa rozhodnite pre veľkosť hotového výrobku. Čím viac vidíte pompom, veľké listy narezaného vlnitého papiera. V takom prípade si uvedomte, že šírka listu papiera by mala približne zodpovedať priemeru hotovej gule. Ďalej sa papierové bomby postupne zostavujú takto:

 • zložte listy papiera naskladané do priečneho „akordeónu“,

 • pevne zviazaný skladaný papier viackrát striktne v strede pomocou nití alebo obväzu, ktorý ste si pripravili (napr. drôty alebo pásky),

 • Teraz je najkreatívnejšou súčasťou procesu návrh okrajov papiera. Nožnice im dávajú požadovaný tvar: okolo ich okrajov, zvlnenie alebo roztrhnutie, strihanie okrajov,

 • prejdeme k najzaujímavejším - my „rozpustíme“ náš papierový pohárik. Najprv sme zložili listy zaseknutého papiera do vrstiev. Teraz opatrne odpojte jednu vrstvu po druhej, trochu vrásku a zatiahnite za jadro zviazané niťou. Полюбуйтесь своим творением!

Не пожалейте времени и сделайте таких помпонов сразу несколько. Jedna papierová guľa je samozrejme dobrá, ale nebude schopná dosiahnuť taký úžasný efekt ako niekoľko kópií. Hotové papierové bambulky sa dajú ľahko zostaviť do veniec, zavesiť jeden po druhom zo stropu alebo ozdobiť celou stenou.

Skúsení remeselníci z papiera išli ďalej. Pozrite sa, aké nádherné bambulky vo forme kvetov sa získavajú zo zaseknutého papiera!

Ako vyrobiť papierové bomby v tichosti

Na vytvorenie sviatočných pompomsov sa používa papier tak tichý ako papier, ktorý sa používa ako vlnitý papier. Na rozdiel od klasického lisovaného papiera je tichý materiál veľmi chúlostivý. Toto je tenký, beztiažový a prekvapivo vzdušný papier, s ktorým sa podľa majstrov teší. Materiál je vybraný, keď chcú ozdobiť miestnosť veľmi sviežou a veľkou papierovou bombou.

Aby sme vytvorili krásny volumetrický loptu, pripravíme nasledujúce materiály:

 • tichý papier (asi 15 - 19 listov pre veľký produkt, asi 7 - 8 listov pre malý pompom),
 • nožnice,
 • silný závit alebo tenký drôt,
 • satén alebo iná elegantná stuha na zavesenie hotového produktu.

Po dokončení tejto majstrovskej triedy krok za krokom získate v tichosti neuveriteľne krásne papierové bomby:

 • Listy papiera zložte rovnomerne. Ak plánujete získať objem pompom, zoberte viac listov. Nezabúdajte však, že čím je stoh papiera hrubší, tým ťažšie je pracovať s budúcim produktom. Rozvaľte papier na polovicu a orežte ho zreteľne pozdĺž okraja,

 • zabalte papierové schody 2 - 3 cm do konca,

 • zložte papierové balenie na polovicu

 • zviazať papierový „ventilátor“ presne uprostred drôtom alebo niťou. Na rovnakom mieste zviazajte pásku, pomocou ktorej môžete zavesiť pompom,

 • tvarujte okraje „ventilátora“ - dajte im okrúhly, lichobežníkový alebo špicatý tvar,

 • na výrobu pompom začnite opatrne oddeľovať plátky papiera od okraja k stredu. Jemne rozotrite vrstvu po vrstve,

 • po vyrovnaní 5 až 6 vrstiev pompom ju otočte a oddeľte toľko vrstiev na druhej strane,

 • ak je málo vrstiev, otočte produkt nabok a otvorte posledné plátky,

 • to je to, čo nadýchané a roztomilé dekorácie dostanete, keď je vyrovnaných všetkých 16 vrstiev.

Pri zavesení bambuliek sa neobmedzujte iba na jednu farbu a rovnakú dĺžku pásky.

Ako vyrobiť pompom z papiera vo forme hemisféry: podrobné pokyny

Ak si želáte, môžete si vyrobiť nezvyčajné pompom, ktorým môžete ozdobiť akýkoľvek povrch. Pre lepšiu stabilitu sa papierový produkt nevytvára okrúhly, ale vo forme pologule.

Pre prácu si môžete vybrať papierové obrúsky, ale zastavíme sa na papierových formách pre košíčky. Posledne menované sa stali predmetom pozornosti remeselníkov vďaka ich vlnitým okrajom, čo dodáva dekoratívnemu prvku ďalší objem. Pracovný plán je nasledujúci:

 1. Zložte panvicu na koláč do niekoľkých vrstiev tak, aby ste dosiahli ostrý uhol asi 45 stupňov. Urobte to isté so všetkými formami. Takže urobíme okvetné lístky pre ozdobnú kvetinu pompom.
 2. Teraz zhromaždite všetky okvetné lístky: striedavo položte okraj jedného okvetného lístka na okraj druhého a uistite sa, že sa ostré rohy lístkov stretávajú v jednom bode a samy seba sa úplne neprekrývajú.
 3. Na pripevnenie lístkov použite vlásenku alebo jednoduchú niť s ihlou.
 4. Aby bola našuchorená hemisféra veľmi objemná, vyplňte hotový kruh niekoľkými radmi lístkov. Pamätajte, že všetky prvky musia byť navlečené na vlákno (špendlík).

Interiérová dekorácia papierovými bambulkami

Keď pena z dokončeného papiera pompoms ukrýva vaše pracovisko, nadišiel čas rozhodnúť sa, čo ďalej s neobvyklou tvorbou. Napríklad papierové balóny s tichom sú cennou náhradou za bežné balóny, pretože sa dajú pripevniť na mnohých miestach bez obáv, že balónik vytrhne neopatrný pohyb.

Papierové bambulky sú pripevnené k stenám, podlahové trámy na strope, na luster, stoličky. Stredne veľké pompony sú ozdobené darčekovými darčekmi s lukom a mini pompoms bude skvelým doplnkom veľkých nadýchaných guličiek. Ponúkame vám niekoľko zaujímavejších možností na zdobenie papierovými bambulkami:

 1. Ako ozdobné prvky budú na svadobnej oslave vhodné biele bambulky rôznych veľkostí. Takéto výrobky sa najlepšie vyrábajú z pauzovacieho papiera. Vyzerajú elegantne tak vonku, ako aj v interiéri.
 2. Keď sa príbuzní a priatelia pripravujú na stretnutie s novým rodinným príslušníkom z nemocnice, je možné upustiť od viacfarebných pomponov. Klasické balóniky prasknú, čo často kazí celkový obraz dovolenky, takže je najlepšie „obliecť“ miestnosť ružovými, fialovými, modrými, citrónovými a mätovými pomponami.
 3. S pomocou papierových bambuliek si môžete usporiadať dovolenku na počesť narodenín dieťaťa. Domáce výrobky sa stanú ešte roztomilejšími, ak ich ozdobíte tvárami kreslených postavičiek.
 4. Tematické večierky sú často zdobené papierovými guličkami: modrá, modrá, biela a tyrkysová pompoms bude vhodná pre morské párty, na pozadí balónov hnedej a zelenej knihy môžete oslavovať Deň Zeme, červené a čierne bambulky sú vhodné na „zhromažďovanie gangov“.
 5. Fotografie v pamäti budú nezvyčajne pozitívne a živé, ak sa papierové bomby dostanú do rámu. Aby všetci mohli vytvoriť originálny selfie na pozadí papierovej výzdoby, pompony vytvárajú špeciálnu fotografickú zónu.

Čo robiť s papierovými guličkami, ktoré ste vytvorili, si každý môže myslieť sám za seba. Ponúkame vám výber fotografií z papierových bambuliek pre inšpiráciu:

Po skončení dovolenky nevyhadzujte papierové bomby. Tieto výrobky sa dajú ľahko zložiť do akordeónu a skryť do ďalšej oslavy.

Pin
Send
Share
Send
Send