Užitočné tipy

Papierový klobúk - podrobné pokyny na výrobu klobúku vlastnými rukami (115 fotografických nápadov)

Pin
Send
Share
Send
Send


Rodičia detí, ktoré chodia do materských škôl a škôl, sa často stretávajú s problémami s nákupom karnevalových kostýmov na ranné alebo domáce večierky s priateľmi. Atribúty pirátov, kovbojov alebo mušketierov sa často spoliehajú na ušľachtilý klobúk.

Kde nájdete šablónu klobúku vyrobenú z papiera? Všetko je jednoduché. Existujú vzory a odporúčania krok za krokom na vytváranie jedinečných obrázkov. Zoberme si niekoľko možností.

Piráti a Dunno

Ako urobiť klobúk z papiera? Veľmi jednoduché. Bude to trvať niekoľko hodín času, trpezlivosti a vynaliezavosti. Súhlasíte, stelesnenie pomerne jednoduchých rozhodnutí je vlastné takmer všetkým rodičom detí.

Domáci klobúk je veľmi výhodná možnosť a alternatíva k výdavkom na nákup drahých kolekčných modelov.

Fotografie z papierových klobúkov sú prezentované na mnohých portáloch a tu. Ukážeme vám, ako oživiť nápady. Dokonca aj jednoduchý klobúk Dunno vyrobený z lepenky alebo tkaniny sa bude hrať v kombinácii s bežnými nohavicami a košeľou. Vyžaduje to len málo vedomostí a vynaliezavosti.

Robíte pokrývky hlavy skutočného piráta?

Budete potrebovať lepidlo, vlnitý papier, jednoduché farebné listy čiernej a svetlej farby, ľanovú gumu.

Pirátsky papierový klobúk nebude fungovať bez osobitného označenia. Musíte nakresliť štvorec na hárku čierneho tónu, vystrihnúť ho a zaobliť jeho rohy.

Potom zložte bielu plachtu na polovicu a vytvorte hrubý okraj s nožnicami.

Nerežte až do konca. Je dôležité obmedziť sa na rovnakú dĺžku, nie na hranu.

Po vystrihnutí hárku je potrebné ho rozložiť a orezať pozdĺž zákruty. Konce dotiahnite ceruzkou alebo nožnicami.

Kučery je potrebné pripevniť k čiernej základni, ako je to znázornené na obrázku, a prilepiť ich. Okraje by mali vzhliadať.

Ďalej z klobúka stojí za to vytvoriť ľubovoľný trojuholník, ako skutoční piráti. Vzadu prilepte pár veľkých peria páva alebo pštrosa. Môžete použiť umelý dekor.

Môžete robiť dekorácie. Napríklad lebku pripevnite k prednej časti klobúku jej vystrihnutím z bieleho papiera.

Po stranách výrobku by mal byť prepichnutý v jednej diere, pomocou šrotu. Do otvorov vložte hrubú šnúru alebo reznik a bezpečne ju pripevnite.

Vyrábame sombrero

Materiály: Whatman, plastový kvetináč, baliaci papier, kord alebo plátno, farby, škótska páska, nožnice, pravítko, kompasy.

Postup pri tvorbe nášho majstrovského diela je jednoduchý. Musíte vziať plastový kvetináč a naplňte ho bielou farbou. Nechajte uschnúť. Maľovať kúsok Whatmana v terakotovej farbe.

Dunno Hat

Fotografia papierového klobúka, ktorý opakuje pokrývku hlavy rozprávky Dunno, ktorú milovalo mnoho detí, priťahuje svojou úžasnou podobnosťou s maľovaným originálom.

V prípade potreby si môžete toto príslušenstvo vyrobiť sami:

Zmerajte obvod dieťaťa a nakreslite kruh podľa rozmerov.

  • Krok späť z kruhu 2 cm a strih.
  • Na dvoj centimetrovom prúžku urobte rezy každé 3 až 4 cm.
  • Ústup z vnútornej hrany najmenej 25 cm a rezanie polí budúceho klobúka.
  • Doteraz vyrezaný kruh je vizuálne rozdelený na tri trojuholníky a jeden z nich je vyrezaný.
  • Na jednej strane robíme zárezy.
  • Kužeľ otočíme a pripevníme k klobúku pomocou upevňovacích výrezov.
  • Celý povrch natierame modrou farbou alebo dotiahneme látkou.
  • Z vlnitého papiera sme vystrihli kefu a charakteristiku Dunnovho „vlasov“ zo žltého papiera.

Pohádkový vzhľad je vhodné doplniť modrou kravatou, ktorá sa dá ľahko vystrihnúť z papiera podľa vyššie uvedenej šablóny.

Ako vidíte, väčšina klobúkov sa vyrába rovnakým spôsobom, takže sa často potrebujete zásobiť príslušnou fotografiou, trpezlivosťou, snažte sa rozložiť odev na jeho súčasti a urobiť krásny doplnok pre každú príležitosť.

Pin
Send
Share
Send
Send