Užitočné tipy

Sadzba kníh

Pin
Send
Share
Send
Send


Irina a Anatoly Vinokurov

Od 9. km viedli
Cesta našej mládeže.
Na začiatku tejto cesty bola
Študentská svadba je na vás.

Život niesol premeny -
Neočakávané „dary“:
Stasik má na ruke sadru,
A nárazník a výbuch zo zvárania ...

Mládež v nás však stála
Nie veľmi nahnevaný na osud.
Bol tam Benelux a cvaknutie očí,
Keď nás Irina stretla ...

Život pokračoval Gorbiho
Nerobila nás tvárami.
A boli stretnutia, Prometheus,
Zapravsky prvý Zaporozhets.

A eroplan - ktorý z hfanerov,
Postavený v kolektívnej farme.
Stal sa priekopníkom -
Koniec koncov, systém má svoje vlastné pravidlá.

Vždy existuje kúzlo času
Ale teplo „stagnácie“ v nás nezamrzne,
Nakoniec sme boli s vami
Krásne a mladé ...

Pravidlá iniciácie a rozmiestnenia epigrafov

Zasvätenie je nápis na začiatku knihy, kde autor hovorí, komu venuje svoju prácu. Usporiadanie knihy s venovaním sa vykonáva podľa nasledujúcich pravidiel. Zvyčajne je písaný zvýrazneným písmom, napríklad kurzívou. Za venovanie vložte venovanie do samostatného pruhu. Môže sa tiež zobraziť na prednej strane s textom nad nadpismi. Bod na konci iniciácie nie je nastavený.

Epigraf je citát prevzatý z diela svetoznámeho autora, ktorý odráža hlavnú myšlienku knihy. Je napísané menším písmom, často zvýraznené napríklad kurzívou. Na konci epigrafu je interpunkčné znamienko napríklad bodka alebo elipsa, pretože často sa oddeľuje koniec vety. Text nie je uvedený v úvodzovkách. Často sa uvádza s odkazom na zdroj. Epigrafy sa môžu vzťahovať na jednotlivé kapitoly, v takom prípade sú umiestnené pod názvami kapitol. Vyberte epigraf k pravému okraju prúžku.

Usporiadanie a umiestnenie predslovu, dodatku, dodatkov v knihe

Predslov je často písaný rovnakým písmom ako hlavný text, zmenšený o jednu veľkosť. Následné slovo je tiež napísané rovnakým písmom ako hlavný text, ale o dva kolíky menej.

Dodatky predstavujú ďalšie materiály vysvetľujúce hlavný text a umiestnené na konci publikácie. Ako aplikácie, tabuľky, dokumenty a grafy sa často používajú. Ak ich je niekoľko, očíslujú sa a rozloženie knihy sa vykoná tak, aby každá aplikácia začala novou stránkou, aj keď je povolené umiestnenie v riadku. Zostup sa uskutoční až pred prvou aplikáciou. Pravidlá rozloženia v obsahu a obsahu sú uvedené v tomto článku.

Ako vytvoriť rozloženie v indexovej knihe

Referenčný materiál, ktorý pomáha čitateľovi nájsť ten správny text, sa nazýva ukazovateľ. Ukazovatele rozlišujú niekoľko typov:

  • predmet,
  • registrovaná,
  • zemepisný,
  • terminológie,
  • chronologické,
  • indexy titulov.

Podľa povahy návrhu existujú tzv. „Mŕtve ukazovatele“, to znamená tie, kde sú iba odkazy na stránky, a anotované ukazovatele, ktoré obsahujú informácie o daných názvoch alebo pojmoch. Sú napísané menším písmom. Ak je rozloženie knihy vykonané pomocou ukazovateľov, umiestnia sa na koniec knihy, za ktorým nasleduje iba obsah (obsah), výstup. Prvý ukazovateľ by mal začínať na nepárnom pruhu. Každý nasledujúci začína nový prúžok. Najčastejšie je to prvé miesto v indexe, v prípade viaczložkových vydaní posledný - index titulov. Prečítajte si o tom, ako sa v knihe objavujú citácie a prenosy.

Pin
Send
Share
Send
Send