Užitočné tipy

Ako vyrobiť kartónové brnenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahoj milovníci šťourat! Dnes ponúka Izobretayka zvládnutie nového materiálu pre remeslá - kartón. Nakoniec, ak sa k nejakému podniku pristupuje kreatívne, naše možnosti budú neobmedzené. Kartón je teda taký materiál, z ktorého, ako sa ukázalo, môžete urobiť čokoľvek (prečítajte si, ako vyrobiť stoličku z lepenky).

Čo o tom vieme o kartóne? Pre nás je to obvyklý obalový materiál, v ktorom buď ukladáme nepotrebné veci, alebo ho okamžite vyhodíme do koša. A tu márne! S ním môžete vytvárať najneobvyklejšie remeslá a dokonca aj interiérové ​​predmety. Mnohí považujú vlnitú lepenku lepenka je krehký materiál. Na podporu svojej vysokej sily sa však uskutočnil experiment, v ktorom boli štyri bežné lepenka boxy dať auto. A vydržali. Preto ľudia poznajú vlastnosti tohto materiálu a začínajú ho používať neštandardne.

Vyrobíme to rytierske brnenie.

Budeme potrebovať vlnité plechy lepenka, nôž, lepidlo, lepiaca páska, široké leto a mušt predstavivosť.

Prekreslenie na pripravené listy lepenka vzory vzorov brnenie (môžete použiť akékoľvek iné, ktoré nájdete na internete alebo v knihách). Každý kus rozstrihnite na 2 kusy ostrým nožom (pri tomto postupe použite dospelé osoby).

Potiahnite povrch častí tenkou vrstvou lepidla. Zatlačte ich proti sebe pod tlakom. Lepenie dielov je lepšie začať od stredu. Chrbát a spred brnenie nechajte čisté. Pred lepením pripevnite upevňovacie prvky na zadnú dosku. Na upevnenie použite širokú pásku. Po nalepení musí byť produkt dobre vysušený.

Rovnakým spôsobom si vytvorte štít, meč, volánky, prilbu.

Ak chcete, môžete vyrobiť zložitejšie rytierske súbory brnenie, Všetko záleží na vašej túžbe.

Pokiaľ ide o zákusok, pozrite sa, aké nezvyčajné kartónové remeslá môžete urobiť sami, ak si budete priať.

Papierové topánky - Boots pdo

Keď je brnenie hotové, choďte na zbrane!

Daedrické zbrane

Táto zbraň je jednou z najsmrteľnejších v hre a oficiálnymi doplnkami. Takéto zbrane vážia veľa a stoja podstatne viac ako iné zbrane.

Prvým bude meč. Trvá to 11 strán. Zložitosť zostavy je priemerná.

Mace PDO - Mace papercraft

Ukloň sa a chvej sa mu. Osobne považujem luk za najťažšiu zbraň z tohto zoznamu, ale vyzerá to skvele. Trvá to 20 strán. Toulec je nalepený na jednom alebo dvoch.


-Začíname-

Buďte trpezliví! Vytvorenie podbradníka môže mať veľa (veľmi) vášho času a nervov.

No .. začnime.
Dlho som myslel, kde začať pracovať. Kartón je príliš mäkký, nie je možné udržať konvexný tvar.
Výsledkom bola nasledujúca myšlienka: „A ak ju urobíte ako prvú z drôtu? Druh kostry.“
Hneď musím povedať, že som urobil všetko bez pravítka, nemôžem dať žiadne veľkosti. Všetko očami as následným nasadením na seba. Nakoniec som dostal niečo také. Všetko som prepojil elektrickou páskou.

Keď je „podbradník“ viac-menej symetrický, môžete začať orezávať. Ako poťah som použil starý dobrý zelený kartón. Tí, ktorí sledovali moje predchádzajúce príspevky, vedia, že som ich aspoň zhromaždil.
Opláštenie takto: odrežte dlhý prúžok lepenky a ohnite na oboch stranách, potom zošírite. Chytíme každú ďalšiu cestu k predchádzajúcej.

Bochkinové podbradníky vyrezané očami. Hlavná vec je, že sa ruky voľne pohybujú a nič nezasahuje.
Dôležité! Skontrolujte, či sa vaše ruky voľne pohybujú aj v hustých odevoch.

Rám sa zdá byť pripravený, najťažší za sebou (áno, takmer). Potom môžete pristúpiť k prilepeniu podbradníka množstvom vrstiev papiera. Rozrežeme A4 na štvorce 7x7 cm. (Môžete a viac) a prilepte.
Po 5-7 vrstvách papiera sa podprsenka stala nasledovnou:

Potom som uviazol na „lemovacej sukni“ podbradníka. Je to veľmi jednoduché. Na spodok podbradníka nalepíme krátke prúžky lepenky, potom ich ohneme pri 45 ° a potom ich nalepíme papierom. Môžete si všimnúť čiernu niť, ktorá obopínala podbradník. Stlačí ju tak, aby po vysušení zostala v tejto podobe.

Ďalej začíname vytvárať kostru pre tanierovú sukňu. (Venujem mu samostatný článok, pretože je ťažké ho vyrobiť a zaslúži si príspevok)
Rezané dlhé prúžky a lepidlo na podbradník.

Potom pomocou zošívačky pripevníme vodorovné pruhy sukne.
Veľmi dôležité! Nezabudnite sukňu zúžiť na spodok. Pokúste sa získať čo najviac sférický tvar.

Rovnako ako podbradník, sukňu prilepíme 5-7 vrstvami papiera. Potom to bude niečo také:

Zodpovedný krok! Opatrne odrežte sukňu a zarovnajte základňu podbradníka.
Zber plátennej sukne sa môže odložiť. Zatiaľ to nepotrebujeme.

Určite ste si všimli červené pruhy na našom podbradníku. Kreslíme presne rovnakým spôsobom - toto je budúca výstuha (pás v strede je iba vodítko).

Naše červené pruhy sa teda hodili. Z papiera-mâché vyrábame trojuholníkové vystuženie od oblasti kľúčnej kosti až po koniec podbradníka podbradníka. Budete potrebovať veľa hmoty papier-mâché.

Keď všetko zaschne správne, musíte nalepiť papier a výstuž tak, aby to malo hotový vzhľad.

Teraz musíme vyvŕtať otvory pre opasky, vďaka ktorým bude naša podprsenka držaná na hrudi.

Vyvŕtame 4 otvory v oblasti ramien a na stranách ramien pod ramenami, ako aj 8 otvorov na podbradníku, 2 otvory v rovnakej vzdialenosti od seba.

Používame špeciálnu sieť ako je táto. Môžete si kúpiť v akomkoľvek železiarstve.

pasta všetko podbradník s výstuhou. Nespracoval som to a potom sa mi to vrátilo. Neopakujte moje chyby.

Ďalej použite hladký tmel. Kúpené v sieti - v každej budove.

Dali sme hladký povrch na podbradník v dvoch vrstvách. Prvý, kto vykladá všetky nezrovnalosti podbradníka. Po zaschnutí vymažeme všetky chyby pomocou brúsneho papiera. Druhá vrstva by mala byť oveľa tenšia. S tým zatvárame najvýraznejšie dutiny. Po úplnom vysušení všetko zbrúsime. Malo by to byť niečo také:
Dôležité! Nezabudnite aktualizovať otvory v podbradníku, pokiaľ je povrch ešte vlhký!

Takmer koniec.
Čierna farba (akákoľvek vhodná) farba podbradníka. Hmm ... nevyzerá to veľmi dobre, ale zatiaľ.

Používame náter Superchrome z akéhokoľvek železiarstva.

Podbradník maľujte 2-3 vrstvami v intervaloch 5 minút. Po záverečnom maľovaní čakáme polhodinu na dôveru.

-Belty a karabíny-

V každom obchode so šijacími strojmi si môžete kúpiť také vynikajúce pásy (šírka 5 cm) a zodpovedajúce karabíny. Kúpte si karabíny s klinčekmi na úpravu.

Vyrábame diery v pásoch a prišívame ich na karabíny a podbradníky.
Karabíny som umiestnil na spodok, pretože je vhodnejšie si obliecť si podbradník, okrem masívnych karabín na pleciach sa bude držať ramien (tie, ktoré sme vytvorili v predchádzajúcom článku)

-Primechaniya-

--- Pýtali sa ma: „Budú nálepky vhodné na lepenie výrobkov?“ Nie chlapci, nálepky nebudú fungovať. Sú tenšie, čo znamená, že potrebujú viac. Okrem toho budete musieť odrezať lepiacu hranu na každej nálepke (a môžu byť aj stovky). V opačnom prípade sa lepidlo PVA zmieša s lepidlom nálepiek a zmení sa na ovsenú kašu. Neodporúčam to.
--- Pamätáte, spomenul som, že lenivosť sa mi vracia (vtedy som nezačal zakrývať výstuž mriežkou)? Povrch tak praskol na dvoch miestach na výstuži. Toto neovplyvnilo stav podbradníka, bol som však sklamaný. Musel som sa obnoviť.
--- Ak si odrežete textilný pás, okamžite naštiepte miesto rezania, inak sa začne rolovať. To platí aj pre otvory v páse. Je lepšie ich neprepichovať, ale spáliť ich vyhrievanou šálkou.
To je všetko! Veľa šťastia pre vás remeslá!

Materiál publikovaný používateľom. Kliknutím na tlačidlo „Napísať“ môžete zdieľať názor alebo rozprávať o svojom projekte.

Ako vyrobiť rytiersku prilbu

1. Najprv zoberte kartón (skontrolujte, či je dostatočne pevný), odrežte dlhé prúžky kartónu. Zmerajte dĺžku prúžkov na hlave, potom z nich prilepte okraje, šírka prúžkov by mala byť jeden a pol až dva centimetre. Výsledné krúžky zbierajte priečne do guľového rámu, mierne väčšieho ako hlava dospelého. Ak potrebujete pridať do gule tuhosť, urobte to.

2. Existuje niekoľko spôsobov, ako vyrobiť papierové suroviny.

 • Prvý spôsob vyučuje v škole na hodinách práce. Papier rozstriháme alebo roztrhneme na malé kúsky, nie väčšie ako dva centimetre, naplníme ich vodou, do ktorej pridáme malé množstvo lepidla pva alebo lepidla na tapety, potom len vyberieme impregnovaný papier a povrch formy zalepíme v niekoľkých vrstvách.
 • Druhý spôsob bude o niečo jednoduchšie. Roztrháme staré noviny na malé kúsky (môžete tiež použiť kartón alebo papierový odpadový papier, ktorý už nie je užitočný). Namočte ich do vody, do zbytočných jedál pridajte lepidlo alebo lepidlo na tapety. Obsah riadu by sa mal miesiť rukou (noste gumené rukavice) a dôkladne premiešať, až kým sa nedosiahne homogénna hmota. Malo by to byť dosť silné, môžete ho nechať pár hodín variť.

3. Rám prilby môže byť zabalený do celofánu. Zabalte povrch rámu vlhkým papierom. Je zrejmé, že ide o dosť špinavú aktivitu, keď sa veľká plocha gule pokryje surovým papierom, rám sa môže začať prepadať pod svojou hmotnosťou. (Preto musíte najprv vložiť tuhosť, napríklad aspoň z tej istej lepenky). Potom, čo sme prilbu na sušenie bližšie k batérii.

4. Nasledujúce ráno by mala prilba uschnúť. Nožnice sme odrezali všetkým zbytočným a tu sú príklady toho, čo by sa malo ukázať.

5. Na vytvorenie spodnej časti prilby budete potrebovať starú smaltovanú misku vhodnej veľkosti, ktorej dno je tiež zabalené do celofánu, potom zakryte steny misy priamo na celofán vlhkým papierom a nechajte zaschnúť. Keď papier zaschne, jednoducho z formy odstráňte dokončenú spodnú časť budúcej prilby.

6. Hornú časť prilby spájame so spodnou prilbou maskovacou páskou, zvnútra aj zvonka potiahneme vlhkým papierom. Potom opatrne zakryte všetky trhliny a potom znova zaschnite na batérii.

7. Ak chcete urobiť priezor, môžete vystrihnúť niekoľko šablón z lepenky - naše šablóny nalepíme do jedného rámu, aby sme získali pevnú lepenkovú konštrukciu. Potom ho prikryjeme polyetylénom a tiež sa k nemu prichytíme hmotou pozostávajúcou z vlhkého papiera a lepidla na tapety. Po dokončení všetkých prác nastavte budúcnosť na sucho. Po dni by mal byť papier-mâché už suchý, po čom môže byť náš priezor odstránený z rámu, pretože sme položili polyetylén medzi rám a papierovú buničinu, nebude problém vytiahnuť časti prilby. Všetky rovnaké problémy sa však nedajú vyhnúť. Ak sa výrobok nerozpadne, pri vyťahovaní buďte veľmi opatrní.

Spojíme prilbu samotnú a priezor. Po spojení obidvoch častí naznačíme bočné otvory na prilbe, ktoré potom vyvŕtame, a zatiaľ bude stačiť priskrutkovať priezor k prilbe obyčajnými skrutkami.

Príklad prilby a priezoru

8. Skontrolujte, či sa pri prilbe otvára priezor. Teoreticky by malo všetko fungovať dobre, navyše helmu môžete vyskúšať aj na vlastnej hlave, zvyšok je otázkou technológie.

9. Nasledujúci deň môžete na niektorých miestach pridať papier, posilniť a vyrovnať najbežnejšie vyzerajúce oblasti a nezrovnalosti.

10. Ak chcete skryť veľké nezrovnalosti, môžete ísť do železiarstva a kúpiť si tmel. Po príchode domov si zoberte malú špachtľu a pokračujte v tmelení.

11. Tmel by nemal byť nanášaný v hrubej vrstve, opatrne natierajte hrbole na povrchu prilby.

12. Na niektorých miestach môžete úmyselne nechať malé jamky.

13. Po zaschnutí tmelu zoberieme jemný brúsny papier a celý povrch vyčistíme do viac alebo menej hladkého stavu. Všetko je pripravené.

14. Teraz môžete maľovať všetko. Môžete maľovať v metalickej farbe alebo iba v čiernej farbe. Môžete tiež maľovať bielu zlatými vzormi a potom si vytvoriť hodvábny zábal.

Ako vyrobiť prilbu z 5-litrovej fľaše:

Ak chcete vyrobiť túto prilbu, použite všetky vyššie uvedené odporúčania a určite sa vám podarí. Hlavná vec je nebáť sa experimentovať.

V tomto oblečení môžete úplne ísť na ozdobnú loptu alebo použiť prilbu pre vaše dieťa do školy.

Tento článok vás oboznámi s procesom vytvorenia. jehoruky Ľahké a odolné pancierovanie vyrobené z materiálu zvaného Wonderflex.

Wonderflex je veľmi všestranný materiál, ale jeho používanie je obmedzené.

Na vyššie uvedených obrázkoch boli všetky časti brnenia, s výnimkou prilby, vyrobené z kombinácie Wonderflex a Apoxie.

Krok 1: Čo je to Wonderflex?

Wonderflex je termoplast s nízkou teplotou topenia („aktivačná“ teplota 150 ° -170 ° F), s tkaným vláknitým substrátom na jednej strane. Po zahriatí sa materiál môže natiahnuť a opakovať tvar obrobku.

Fólie Wonderflex môžu byť spojené dohromady. Čím viac materiál zahrievate, tým je väzba silnejšia. Na vyhrievanie odporúčam používať tepelné pištole, ale v mikrovlnnej rúre môžete ohrievať aj menšie kúsky.

Vezmite „podľa stavu“, ktoré má väčšina ľudí doma: značky, pravítka, dobre osvetlené pracoviská. Chcel by som ponúknuť sadu nástrojov pre prácu s Wonderflex:

 • Tepelná pištoľ
 • Nožnice na traumu (majú zúbkovanú hranu, ktorá vám umožní celkom ľahko orezať 3 vrstvy Wonderflexu)
 • Ručné dierovanie (Wonderflex sa ťažko vŕta. U čistých dier je najlepšie dierovanie)
 • Valček - na lepenie listov k sebe,

 • Prírezy na formovanie pancierových prvkov,
 • Brúsne špongie - na vyhladenie textúry materiálu,
 • Polyesterové plnivo a základný náter,
 • Spájkovačka
 • Respirátor, rukavice a okuliare,

Pre objemné časti používame materiál s názvom Apoxie Sculpt (íl), ktorý v noci stvrdne, schne, takmer bez zmraštenia a ľahko sa rozdrví. Pri práci s Apoxie sa môžu hodiť niektoré hlinené nástroje.

Krok 3: Vytvorte šablóny brnenia

Každý projekt sa vždy začína kresbami. Existuje mnoho spôsobov, ako ich získať. Po prvé, ak je obraz požadovanej repliky vo videohre, skúsený sprievodca bude schopný extrahovať súbory vo forme 3D modelu, s ktorým sa dá manipulovať.

Mal som manekýn, ktorý vyhovoval veľkosti môjho trupu. Po vytlačení sady šablón pancierovania spojte časti spolu s páskou, aby ste si vizualizovali tvar brnenia. Ak sa kusy nezhodujú a je potrebné ďalšie nastavenie, vykonajte potrebné zmeny v šablóne a potom vytlačte nový kus.

Papier je dobrým náprotivkom spoločnosti Wonderflex. Šablóny na trávenie času. Ak dokážete vhodne prispôsobiť všetky prvky, môžete ušetriť veľa času a vyhnúť sa veľkým frustráciám, keď sa snažíte formovať Wonderflex.

Krok 4: Zvýšenie hrúbky plechu

Po zoradení šablón je čas ich preniesť do Wonderflexu.

Hrúbka jednej vrstvy je v skutočnosti pomerne malá a materiál nebude mať daný tvar, ktorý by na ňu nemal žiadny vplyv. Okrem toho, keď sa tvoria časti iba z jednej vrstvy, materiál sa pokrčí pozdĺž tých roztiahnutých oblastí. Na vyriešenie tohto problému spojíme niekoľko listov dokopy skôr, ako z nich vytvoríme časti obleku.

V prípade veľkých plôch, napríklad hrudníka a chrbta, sa rozhodlo o použití troch vrstiev. Vyhrievame ich pomocou tepelnej pištole a potom ich valíme valčekom. Na predbežné pripevnenie dosiek k sebe a počas pohybu sa nepohybovali, môžete použiť kolík alebo podobný predmet. Odporúčam vám však najprv sa uistiť, že zahriaty Wonderflex sa nelepí na povrch valca. Môj valec má silikónový bubon, takže to nebol problém.

Pre ostatné časti, ktoré nie sú tak intenzívne opotrebované (plecia a boky), používame 2 plachty na prípravu podkladov pre pancierovanie.

Krok 5: Hlavné komponenty

Po zhutnení dosiek je čas narezať prírezy.

Je oveľa ľahšie vystrihnúť tvar z predtvarovaného kusu. Nakoniec, ak kus nakrájate a potom ho natiahnete do tvaru, výsledok bude nakoniec „krivý“.

Prvý obrázok zobrazuje panel „prázdny“. Táto časť bola vyrobená z 2 vrstiev Wonderflexu. Na dosiahnutie požadovaného zakrivenia použijeme starú plastovú rúrku (môžete vziať akýkoľvek neporézny a žiaruvzdorný materiál). Môžete použiť veľké adaptéry z PVC rúr - prísne línie a vysoká tepelná odolnosť z nich urobia vynikajúci nástroj na formovanie Wonderflex. Aby sa zabránilo priľnavosti, zakrývame časť fólie kovovou páskou.

Na chladenie jednoduchých foriem používame vedro studenej vody.

Po zahriatí doštičky dajte požadovaný tvar a potom ju ponorte do vody. Úplné ochladenie trvá približne 5 minút (na vzduchu), ale pri použití metódy „vedra“ proces trvá niekoľko sekúnd.

Po prijatí požadovaného tvaru vyberte vzor a zakrúžkujte ho na obrobku. Na kreslenie šablóny používame malé svorky.

После перенесение контуров шаблона, просто вырежем нужную форму. Как писал раньше, для резки Wonderflex использовал травматологические ножницы. Хотя канцелярский нож, также отлично работает.

Шаг 6: Греем, формируем, выгибаем, повторяем…

Niektoré časti brnenia sa nedajú získať vyššie opísaným spôsobom.

Na rozdiel od predchádzajúcej fázy musíte najskôr kresbu preniesť a až potom postupne tvoriť kostýmový prvok.

Vychádzal z dolnej časti nohy a pomocou figuríny mu vytvoril základné detaily. Aj keď mi to umožnilo dosiahnuť pomerne presné základné tvary, zostali malé vrásky a zvlnené okraje. V takom prípade je potrebné sa na ich vyhladenie sústrediť na jednu oblasť, zahriať ju, vytvoriť ohyby a potom namočiť do vedra ľadovej vody.

Na obrázku 2 je znázornená metóda formovania častí chrbta a hrudníka. Pretože tieto časti sú príliš veľké na to, aby sa zmestili do vedra s ľadovou vodou, stojí za to začať proces zahrievania položením vlhkej utierky na vrchnú časť plachty. Po dokončení sa obrobok prekryje druhou utierkou namočenou v ľadovej vode.

Tento proces opakujeme niekoľkokrát, až kým nedosiahneme požadovaný tvar. Trvalo niekoľko prechodov a stretch značiek v rohoch a na hranách, aby sa dostali k tomuto „bodu“.

Na obrázku vidíte prednú hruďovú dosku po vylisovaní. Robíme malé rezy pozdĺž ramien a krku, aby sme napínali tvar pozdĺž okrajov a zväčšili zakrivenie. Potom ich prikryte tenkými prúžkami Wonderflexu, aby ste posilnili švy. Ak by v týchto oblastiach malo byť pancierovanie hladké, môžete tieto rezy na zadnej strane uzavrieť tak, aby povrch vyzeral hladko.

Po vytvorení súčastí je dobré vyskúšať ich na figuríne, aby ste sa uistili, že sa všetky švy zhodujú.

Pin
Send
Share
Send
Send