Užitočné tipy

Úlovok sumca

Pin
Send
Share
Send
Send


Lov kaprov je dlhá a neaktívna činnosť, ktorá si vyžaduje vytrvalosť. Rybári niekedy musia čakať celý deň na sústo a opatrný a ostražitý kapor nechce loviť návnady. Ak exempláre padnú na háčik, majú takú veľkosť, že nemá zmysel brať ich ani za mačku. V takýchto prípadoch skúsení rybári trochu zmenia taktiku a vyskúšajú iné druhy návnad.

Múčka z sumcov

„V detstve“ žerie malé kôrovce, malé ryby a rôzne vodné hmyzy, už vo vyššom veku žerie ryby, zvieratá žijúce v sladkej vode, mäkkýše, ak má veľmi hlad, môže napadnúť vodné vtáctvo, dokonca sú známe prípady napadnutia malých domácich zvierat zvieratá. Hoci sa mnohí mýlia, domnievajú sa, že sumec je neškodný a že konzumuje iba mršinu. Loví v noci.

Kde chytiť sumca

Všetci amatérski rybári hovoria, že ak chcete chytiť veľký úlovok, musíte vedieť, kde v rybníku sú jamy, šípy, aluviá. A jamy sa nachádzajú na zákrutách riek. V jazerách je to zložitejšie, je ťažké rýchlo nájsť vhodné miesto na rybolov bez ozveny. Najlacnejšia ozvena ozveny ukazuje veľmi jasne a kvalitatívne spodnú topografiu, ktorá pri rybolove nie je iba pre sumca, je to nenahraditeľná vec. Sumce ležia v popoludňajších hodinách v boxoch, pod spadnutými stromami a potopené zachytáva. V lete, keď sa voda dobre zahrieva a kyslík v nej klesá, sa tento rok v júli, august, sumec stáva obzvlášť dravým.

To znamená, že je čas!

Vybrali sme si rybárske miesto, ale na čo tento obrovský úlovok chytiť? Vzhľadom k tomu, sumec je veľmi nenásytný, po poľovníctve je vždy „žuvaním“ svojej koristi. Ak je sumec väčší ako 30 kg, nestane sa agilným a jeho chytenie pomocou rybárskeho prútu je veľkým úspechom, ale ak je hmotnosť menšia ako 30 kg, je ľahké ho chytiť.

Ako návnadu odporúčajú vášniví rybári brať penu alebo ryžu z polymérového kaučuku s ponorom do luku s hmotnosťou od 20 do 55 gramov, ktorý si môžete jednoducho kúpiť v ktoromkoľvek rybárskom obchode, a takáto ryba je lacná. Priľnite k dobrému pradeniu, a čo je najdôležitejšie, nezabudnite na silnú pristávaciu sieť. Ak je návnada pripevnená k prútiacemu prútu, musíte ju pamätať na to, že sumec je veľká ryba, aj keď sa rozhodne chytiť jedinca s hmotnosťou menej ako 30 kg, že je veľmi nemotorný a nemotorný, a na okamžitú návnadu okamžite nereaguje, takže pri vrhaní potrebujete navijak posúvajte pomaly a s prestávkou 5 až 10 sekúnd, aby sumec mohol včas reagovať.

Sústo sumca

Keď predátor chytil návnadu, zdá sa, že kladkostroj, ktorý práve chytil, čakajúci, nie ostrý a nie prudký trhavý spôsobí jeho výsledok, s cieľom vytiahnuť obrovského pobrežia je potrebné obrovské úsilie. Hneď ako sa ukázalo, že sa návnada prehltne, začne sa hra „pre mňa, pre teba“. Aby ste ju dostali, musíte rybu unaviť. Tam sa hodí pristávacia sieť.

Prajem pekný úlovok!

Ak ste si prečítali toto miesto, tieto informácie boli pre vás užitočné, takže sa prihláste na odber nášho kanála Som ndex.Zen a na tom istom mieste ako (palec hore) nám kvôli problémom. Ďakujem!

Vyberte si vhodný čas a miesto

Nie je žiadnym tajomstvom, že skúsení rybári vedia, kde riečny obr žije, ale začiatočníci by mali vedieť, aké miesto môže takýto cenný úlovok dať v lete v júli až auguste.

V plytkých a studených rybníkoch by sa sumec nemal očakávať, miluje teplú vodu. Nevyhnutnou podmienkou pre osídlenie sumcov je prítomnosť hlbokej diery na bezhlukovom mieste rieky. Je lepšie, ak je toto miesto posiate háčikmi a dno je pokryté vegetáciou. Lovci rýb vedia, že pre neho sú to najlepšie podmienky. Vyhľadajte lúky ohraničujúce koryto alebo jamu. Ryby sa obávajú jasného slnečného svetla, pričom uprednostňujú intímnejšie podmienky.

Je lepšie chytiť sumca z pobrežia za súmraku alebo v noci. Cez deň sa obra rád schováva v jamách alebo troskách stromov a kríkov. Západ slnka je čas, keď sumci lovia a získavajú jedlo pre seba. Najčastejšie sa s nimi môže stretnúť v plytkej vode. Počas lovu v zátoke, kde hĺbka sily dosiahne jeden meter, nebude chýbať žiadny nerešpektujúci sumec. Je lepšie sa naň pozrieť bližšie k brehu, kde gigant má možnosť ochutnať francúzsku pochúťku - žaby. Tento jav je zvyčajne možné pozorovať v jasnej a teplej nočnej dobe. Tieto podmienky sú ideálne na lov sumcov. V chladnom alebo, Bože, nedovolenom počasí, sumci nepribližujú k pobrežiu, radšej lovia v hĺbkach, neďaleko ich „miesta registrácie“.

Aký výstroj by mal ísť na sumca

Hlavnou požiadavkou na výber výstroja na lov sumcov z pobrežia je ich schopnosť odolať ťažkým bremenám. Rybársky prút na chytanie riečneho obra musí byť odolný. Je lepšie nepoužívať teleskopické tyče, ale uprednostňovať zásuvné tyče, ktoré dokonale vydrží zaťaženie. A to, ako obvykle, vzniká (a nie malé!) Pri love sumcov. Dĺžka tyče, ktorá sa považuje za optimálnu pri love sumca - až tri metre. Podľa skúsených lovcov je potrebné na chytanie sumca z pobrežia vziať rybársky prút dlhý 2,7 metra. Dlhší prút sťažuje lov sumcov.

Osobitná pozornosť sa musí venovať testovacej pevnosti tyče. Mali by mať testovacie vlastnosti 100 - 600 gramov. Ak chytíte sumca z pobrežia živými návnadami, mali by ste si urobiť ďalší test. Ak pri rybolove používate umelú dýzu, v tomto prípade sa odporúča použiť prútikovú tyč s testom 100 - 150 gramov.

Cievka na chytanie sumca bude potrebovať najsilnejšiu kovovú základňu. Môžete použiť multiplikátor aj zotrvačnosť. Cievka by mala držať najmenej 200 metrov rybárskeho vlasca (0,5 milimetra). Rybársky vlasec by mal uprednostňovať silnú pletenú šnúru s priemerom 0,35 mm až 0,6 mm, zaťaženie v ťahu by malo byť 35 - 60 kg. Ak je také káble ťažké kúpiť, môžete použiť rybársku šnúru s priemerom 0,5 - 0,7 milimetra.

Výber háčikov na lov sumcov by sa mal tiež venovať osobitnej pozornosti. Veľkosť háčikov závisí od zvolenej dýzy, v danom poradí môže byť veľa možností. Ak plánujete loviť živé návnady s hmotnosťou 30 - 100 gramov, je lepšie vziať jednotlivé háčiky 8 / 0-10 / 0 (v medzinárodnom meradle). Ak sa chystáte potešiť sumca naposledy s drobmi z hydiny, mušľami, mušľami alebo červami, mali by ste si vziať háčik 6/0. Ak lovíte veľké návnady, potrebujete jeden tucet alebo dvojicu 6/0 odpalísk.

Háčiky sú ako obvykle pripevnené na špeciálnych vodítkach Kevlar. Ich medzné zaťaženie by malo byť 40 až 150 kilogramov. Alebo využite ďalšie možnosti - hrubú rybársku šnúru s priemerom 0,8 mm až 1,0 mm. Sumci nie sú príliš chytľaví, takže vodítka a ich priemer nemajú zásadný význam. Ako vodítko by ste však nemali používať pletenú šnúru, pretože pre žiadne ryby nebude ťažké ju trieť pomocou malých zubov.

Aké návnady a tipy na „lov“ sumcov

Pri výbere dýzy sa oplatí zvážiť krátkozrakosť sumca. Kvôli slabému videniu má riečny gigant výnimočný čuch, vynikajúci sluch a veľmi citlivé strany, vďaka ktorým dokáže zachytiť aj tie najmenšie výkyvy vo vode. Preto je lepšie uprednostniť dýzu, ktorá má vôňu alebo sa pohybuje.

Skúsení chytači odporúčajú loviť na živé návnady: sleď, sabre, štika alebo šťuka. A niektorí odporúčajú žabu, pretože ju považujú za veľkú návnadu. Raky s mäkkými škrupinami, ich pazúry alebo mäso sa osvedčili ako návnady. Niektorí rybári používajú medveďa alebo svätojánskeho svätojánskeho tela. Vynikajúcim úchytom na chytanie riečneho gigantu je mäso veľkých háčikov. Nemalo by sa to vylúčiť ako rybárske „menu“ pre sumce červov naviazané na zväzok, veľké húsenice, lastúry, mušle, kúsky mäsa alebo myši.

Téma návnady na lov sumcov je nevyčerpateľná! Oplatí sa dostať k rieke a experimentovať s rôznymi návnadami a zároveň počúvať skúsených lovcov. Nezabudnite však, že veľkosť návnady pre ryby by mala zodpovedať očakávanému jatočnému telu sumca, zvyčajne je to 1/4 alebo 1/8 časti. Čím viac návnad budete obetovať, tým vyššia je šanca na „chytenie“ veľkého jednotlivca.

Ako loviť sumce

Za najťažšiu úlohu pri chytení veľkého jednotlivca sa považuje jeho prežitie. Tento proces vyžaduje anjelskú trpezlivosť a osobitnú starostlivosť. Po zajatí by sa človek nemal pokúsiť okamžite pretiahnuť sumca na breh, je lepšie ho predtým unaviť. Unavený sumec je náš sumec! Ak sa ulovená ryba rozhodla ísť pod vodu a ľahnúť si na dno, nezáleží na tom - vystrašíte ju poklepaním na tyč prvým objektom, ktorý narazil. Každé klepanie spôsobí paniku sumca, takže sa rýchlo objaví na povrchu.

Aby sa predišlo zraneniu, je lepšie nosiť nepremokavé rukavice, pretože smútiaci rybári často krájajú rybársky vlasec. Takéto rezy sa hoja veľmi pomaly a dokonca neuveriteľne bolestivo.

Sumec by mal byť unavený až do bodu, keď začne prejavovať svoju únavu a zvracia brucho. Potrebujeme tento okamih! Momentálne sa oplatí spustiť sumca bližšie k pobrežiu na menšie miesto. Tam ryby prakticky nemajú šancu na odpor. Potom ho môžete chytiť za háčiky pomocou žiabrov a vytiahnuť na breh.

Čo sa dá variť zo somatiny

Môžem vám zablahoželať, chytili ste fúzaného obra! Teraz si môžete vychutnať mäso svojej koristi. Čo z toho môžete variť? Najjednoduchší recept, ktorý môže urobiť každý, sú kotlety na sumci. Ich výroba je jednoduchá a radostná, takže varenie zvládne každý začiatočník.

Dobre opláchnite hovädzie mäso a dvakrát prejdite mlynčekom na mäso. Dobrým doplnkom mäsa bude bochník namočený v mlieku a jedna alebo dve stredné cibule. Pridajte k mletému mäsu dve kuracie vajcia, posypte soľou, korením a obľúbenými koreninami. Všetko dôkladne premiešajte, pripravte karbanátky alebo mäsové gule a opečte v rastlinnom oleji.

Lov veľkých kaprov

Tradičným náradím na lov veľkých rýb je spodná tyč. Ako chytiť kapra na donke, mal by vedieť každý sebarešpektujúci rybár kapra. Táto metóda je doteraz najjednoduchšia a najbežnejšia. Ak chcete chytiť veľké exempláre, musíte mať solídne a spoľahlivé náradie, ktoré dokáže natiahnuť rybu na desať alebo dokonca pätnásť kilogramov. V takom prípade sa odporúča používať navijak osobitne na lov kaprov, inak môžete rýchlo vypnúť náradie, ktoré nebolo určené na lov veľkých jedincov. Rybolovná šnúra by mala byť opletená a háčik - takej veľkosti, aby ju nemohla chytiť malá ryba. Liatie návnady sa musia vykonávať v intervaloch pätnástich až dvadsiatich minút. Toto je jedno zo základných pravidiel lovu veľkých kaprov.

Spodné náradie je vybavené podávačom, v ktorom sa zhromažďuje návnada. Keďže sa nachádza vo vode, šíri sa a priťahuje ryby. Keď prázdny podávač leží na dne, nie je pravdepodobné, že by ho obyvatelia rezervácií v pokušení zvádzali, takže je potrebné pravidelne nakladať zariadenia. Ako návnadu pre začínajúcich rybárov je najlepšie použiť špeciálnu zmes rôznych komponentov. Takéto možnosti návnad nájdete ľahko v každom rybárskom obchode. Skúsení milovníci lovu kaprov si varia svoje vlastné návnady a vedia, čo najviac uloví. Nie každý profesionál sa však podelí o svoje tajomstvá a povie vám, ako chytiť kapra. Preto neváhajte a choďte do obchodu s hotovým výrobkom a časom, keď prídu na vás skúsenosti, budete môcť sami zbierať určité druhy návnad.

Vlastnosti rybolovu divých kaprov

Divoký kapor, tiež nazývaný kapor, sa nenachádza iba v ťažko prístupných čistých nádržiach. Občas sa vyskytuje v súkromných rybníkoch, ktoré sa v posledných rokoch stále častejšie prenajímajú na chov rôznych rýb. Na takýchto farmách sa obyčajný kapor dobre živí a rastie v impozantnej veľkosti. Aby ste pochopili, ako chytiť divého kapra, musíte pamätať na dobre známu pravdu: títo predstavitelia riečneho kráľovstva veľmi radi jedia. Niekedy v priebehu jedného denného svetla strávia rybári kapra asi desať kilogramov návnad. Deje sa tak tak, že veľké ryby prichádzajú na miesto rybolovu a tam stoja čo najdlhšie. Každý nadšenec lovu kaprov má svoj vlastný spôsob lovu svojho divokého príbuzného. Všetky sú založené na skutočnosti, že divý kapor je opatrná a ostražitá ryba, ktorá bez ohliadnutia nebude nič brať do úst. Najskôr starostlivo preštuduje navrhovanú návnadu a až potom, ak nebude mať podozrenie, že niečo nie je v poriadku, dôkladne ju ochutná.

Aby experti nevynechali také ťažko viditeľné uhryznutie, odporúčajú používať podávacie tyče s testom nepresahujúcim 80 gramov. Špička takého zariadenia má dobrý informačný obsah, ktorý umožňuje cítiť sa dokonca ako pokusné sústo rýb. Na tento rybolov sa musí používať navijak, a rybárska šnúra - 0,2 mm s fluorouhlíkovým olovom. Veľkosť háčika závisí od veľkosti zamýšľanej výroby. Je lepšie kladivo kŕmiť návnadou, ktorá obsahuje kukuricu a trochu červov. Zvýši sa tým pravdepodobnosť, že sa ryby rýchlo priblížia k miestu, kde sa nachádzate. Zvyčajne sa po chvíli začne hryzenie. Ale nie je to ani kapor, ani kapor, ktorý sedí na háku, a každá maličkosť je podrast, pleskáč alebo ostriež. Veľký kapor dlho čaká a až potom sa cíti. Niekedy musíte počkať niekoľko hodín a niekedy celý deň. Akonáhle však veľká kapra nájde vašu návnadu, bude sa vám uštipnúť a maličko vás už nebude obťažovať.

Lov kaprov v malom rybníku

V zásade rybári, ktorí sa chcú vrátiť domov s dôstojným úlovkom, uprednostňujú služby rybích fariem, ktoré v súčasnosti v mnohých regiónoch krajiny majú veľa. Takmer všetky príbehy o tom, ako chytiť kapra do rybníka, ak je rybník platený, zostupujú do jedného. Po príchode na miesto a zaplatení určitého množstva peňazí zostáva návnada opustiť s návnadou a čakať na prvé sústo. Nie je potrebné sa sťažovať na veľkosť výroby. Dôvodom takého rýchleho zahryznutia je to, že majitelia platených rybníkov sa neustále zaoberajú skladovaním pôdy. Práve pre tento druh rybolovu, ktorý nevyžaduje veľa úsilia, sú ľudia ochotní zaplatiť určitú sumu. Na mnohých farmách navyše účtujú poplatok nielen za vstup na územie a za možnosť rybolovu, ale aj za úlovok (pokilogram) a za povolenie vziať si ho so sebou.

V otázke, ako chytiť veľkého kapra na platenom rybníku, neexistujú žiadne zvláštne jemnosti a triky. Dôležitým aspektom je len to, že v takýchto nádržiach môžu niektorí jednotlivci dosiahnuť pôsobivé veľkosti, preto by ste sa mali zvlášť starať o pevnosť tyče a cievky. Odporúča sa, aby rybárska šnúra bola čo možno najpevnejšia a háčik bol taký, aby dobre zachytil veľké ryby. O návnadu sa nemusíte obávať. Tam ryby ulovia všetko, takže časť peňazí, ktoré rozdáte za pohodlný rybolov, môže byť do istej miery opodstatnená použitím menšej návnady. Keď chytíte korisť, aj keď nie tak veľké, ako by sme chceli, vždy používajte sieť. Po prvé, dá sa to stopercentnej istote, že v najnevhodnejšom okamihu ryby nejdú z háčika, a po druhé, použitie takého zariadenia spôsobí menšie poškodenie rýb ako ich ťahanie pozdĺž pobrežného pásu.

Aktívny rybolov kaprov

Existuje pomerne nekonvenčná metóda, ktorá sa umiestňuje ako aktívny rybolov. Je ľahké opísať, ako chytiť kapra bez toho, aby sedel na jednom mieste. Podstatou tohto spôsobu rybolovu je vyhadzovať návnadu nie na jednom mieste, ale loviť pomerne veľký priestor, ktorý sa čas od času pohybuje pozdĺž pobrežia. Nie je to teda kapor, ktorý prichádza na vašu návnadu a začína na ňu útočiť, a vy ju sami hľadáte v rybníku. Keď poznáme zvyky tohto druhu rýb, môžeme pochopiť, že túžba trofeje nestojí, je neustále v pohybe, tečie pozdĺž dna a filtruje cez seba častice bahnitých sedimentov. Ak je kapor v prevádzke, bahnité bahno stúpa na hladinu vody. To je tu, že návnada by mala byť obsadená. Okrem toho nezáleží na type a vzhľade dýzy, pretože kapor ju aj tak neuvidí. V takom prípade ho môže náhodne vtiahnuť, takže návnada by mala byť ľahká a malá. Háčik ôsmeho čísla, na ktorom je vysadených päť alebo šesť drobných trusov, je na tieto účely optimálny. Odlievanie sa najlepšie robí takým spôsobom, že sa v žiadnom prípade nedá vystrašiť výroba.

Aby sme pochopili, ako chytiť kapra na rybolov, obraciame sa na odborníkov. Skúseným rybárom sa odporúča venovať pozornosť vzduchovým bublinám, ktoré stúpajú na hladinu vody. Odlievanie návnady by sa malo vykonať o kúsok ďalej od tohto miesta a potom ho vrhať hladkým a rýchlym pohybom na miesto údajného parkoviska kaprov. Если же воздушные пузырьки по истечении некоторого времени меняют место выхода на поверхность, то есть вероятность, что рыба находится в движении. В таком случае забрасывать наживку следует в ту точку водоема, в которой предположительно окажется карп через определенное время. Некоторые рыболовы при ловле кормящегося в куче ила карпа стараются использовать тяжелые насадки, чтобы они не лежали на дне, вызывая испуг у потенциальной добычи, а хоть немного погрузились в ил.

Особенности поклевки трофейного карпа

Pri rozhodovaní o tom, ako chytiť trofeje, je dôležité vziať do úvahy zvláštnosti jeho uhryznutia. Aj keď je ryba impozantnej veľkosti, nájdenie takéhoto okamihu nie je také jednoduché. Dôvodom môže byť skutočnosť, že veľký jedinec nevšimne háčik, aj keď už je v ústach, a pokojne pokračuje v hľadaní potravy. V zásade sú uhryznutia kaprov veľmi elegantné a strašné, takže ich ani v mierne veternom počasí nie je ľahké rozoznať. Najlepšie je loviť skoro ráno, keď vietor nie je taký silný a zodpovedajúci zhor. Vzhľadom na uvedené skutočnosti sa odporúča rezať zakaždým pri najmenšom podozrení na hryzenie. Na rozdiel od ulovenia iného druhu rýb, keď je lepšie počkať, kým sa odreže určité množstvo rybárskej vlasce pred odrezaním, je potrebné konať ostro a okamžite. Ak aspoň trochu váhate, môže mať kapor čas vyprsknúť návnadu a hrdo plávať.

Kapor najviac chytľavé mesiace v roku

Obdobím, keď je najlepšie loviť kapra, sú letné teplé mesiace. Skúsení rybári vedia, ako chytiť kapra v júli alebo auguste, napriek pomerne častému prísloviu: „jún, júl - aspoň pľuvať do vody!“ Ako viete, v týchto mesiacoch sa na hlavnom území Ruska vznášajú topoľové chmýří pozdĺž nádrží, ktoré, napodiv, slúžia ako potrava pre ryby. Počas tohto obdobia je teda ryba plná a prakticky nereaguje na pretrvávajúce pokusy rybárov o jej chytenie, čo bolo dôvodom objavenia sa uvedeného ľudového diktátu.

Všetky vyššie uvedené skutočnosti však nie sú pre kapra relevantné. Možno by chcel, aby som tak povedal, naplniť svoje brucho týmto veľmi chmýřím, ale iba ten druhý nemá čas klesnúť na dno, pretože ho jesť iné druhy rýb, ktoré žijú bližšie k hladine. Preto sa v lete zjednodušuje rybolov kaprov bez ohľadu na to, čo hovoria, pretože na vašu návnadu reaguje dobre kŕmená malá ryba s nižšou mierou. Pre úspešný rybolov v júli používajte ako návnadu krvavé červy alebo červy a množstvo návnady sa môže mierne znížiť.

Pôvodný spôsob lovu veľkých kaprov pri jazere

Je tu najťažší a zároveň najmenej účinný spôsob lovu kapra pri jazere. Je však žiadaný. Túto možnosť využívajú rybári, ktorí nemôžu sedieť ani niekoľko desiatok minút. Zložitosť metódy spočíva v tom, že musíte chytiť kapra bez pomoci akýchkoľvek návnad, ako aj bez použitia udíc a návnad. Rybár, ktorý nosí polarizačné okuliare a videl siluetu ryby vo vodnom stĺpci alebo na dne, vstupuje do rybníka pomocou podberáka. K objektu je potrebné pristupovať opatrne a pomaly, aby nedošlo k vystrašeniu potenciálnej koristi. Z munície by mal rybár mať špeciálne topánky, nohavice. Tento spôsob rybolovu v zásade končí neúspechom, pretože kapor nedovolí nikomu vstúpiť a keď je niečo v poriadku, vyletí rýchlosťou blesku. Okrem toho, ak sa rozhodnete vstúpiť do vody, uistite sa, že ostatní rybári, ktorí sú nablízku, nebudú proti takejto výprave.

Lov kaprov kukurice a druhov loviacich návnad

Najvhodnejšou návnadou na rybolov tohto druhu rýb je kukurica. Konzervovaný výrobok má chutnú a príjemnú vôňu a farba fazule priťahuje a priťahuje ryby. Pre rybárov je tento druh návnady zaujímavý tým, že jeho získanie nie je ťažké. Pri cestovaní na breh môžete po ceste vždy upadnúť do obchodu a kúpiť si pohár, ktorý sa nedá povedať o krvavých červoch alebo červoch. Nie vždy je možné nájsť najnovšie návnady v rýchlom čase, pretože jeho predajom sú iba špecializované rybárske obchody.

Teraz sa pozrime, ako chytiť kapra na kukurici. Je potrebné poznamenať, že nie každý zakúpený produkt je vhodný ako návnada. Faktom je, že každé zrno by malo mať pevnú štruktúru, takže s dýzou na háčiku a pri dlhodobom vystavení vode sa nerozpadne. Preto mnohí rybári lovia suché obilie, kŕmia vtáka a varia ho a pripravujú sa na rybolov. Kukurica by samozrejme mala vydávať príjemnú vôňu a vyzerať prirodzene, inak by sa k nej ryby nemuseli priblížiť. Nasaďte návnadu tak, aby holá špička háčika trčala von. Preto vylúčite pád návnady pri obsadení a navyše, ak vynecháte okamih, môže dôjsť k spontánnemu zaháknutiu. Konzervovaná kukurica sa môže tiež použiť ako prísada do dostupnej návnady. Je tiež vhodné vrhnúť určité množstvo zŕn do vody namiesto údajného rybolovu. Bude to ďalší stimul pre ryby, v dôsledku čoho sa priblíži k návnadám.

Aby ste pochopili, ako chytiť veľkého kapra, musíte poznať jeho anatómiu a niektoré návyky. Kukurica na návnadu by sa mala brať v takej veľkosti, aby ju mohla prehltnúť kópia tuhej hmotnosti, inak na háčiku bude sedieť iba maličkosť. Po nejakom čase, keď získate skúsenosti, pochopíte, ako chytiť kapra na rybársky prút pomocou kukurice. Nepotrebujete na to žiadne špeciálne vybavenie, iba silný rybársky prút s plavákom. Na háčik položte niekoľko kukuričných jadier, hádzajte ich na vopred odchované miesto a čakajte na sústo, pravidelne sledujte návnadu.

Odpoveď na otázku, ako chytiť kapra na ďalšiu návnadu, je ešte jednoduchšia. Samotný spôsob a mechanizmus rybolovu je takmer totožný s vyššie opísaným spôsobom a mechanizmom. Jediným rozdielom je, že preferencie kaprov pre iné návnady sú oveľa menšie. Sú však prípady, keď kapor môže aktívne vtákať chlieb alebo červ, ale má krátke trvanie.

Lov kaprov

Ako chytiť veľkého kapra na rybársky prút? Na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Bežný rybársky prút nie je celkom vhodný na lov veľkých rýb. Po prvé, pevnostné charakteristiky prútov tohto druhu nie sú schopné zabezpečiť bezpečné prežitie vzoriek trofejí a môžu sa jednoducho zlomiť. Po druhé, pri použití bežných rybárskych prútov nie je možné vyrábať kvalitné odliatky v požadovanej vzdialenosti. Preto, ak stále chcete porozumieť tomu, ako chytiť kapra na rybársky prút, aj keď nemáte skúsenosti, skúste najskôr uloviť stredne veľké ryby. Takéto kópie sú celkom vhodné na varenie v rúre alebo na panvici.

Použitie aróm pri rybolove kaprov

Mnohí profesionálni rybári sú zvyknutí používať pri rybolove všetky druhy príchutí s lákavými vôňami, že už nevedia, ako chytiť kapra bez nich. Väčšina týchto látok je k dispozícii vo forme tekutín.

Začiatočníci rybári tento druh návnad výrazne podceňujú a úplne ich ignorujú a kladú väčší dôraz na množstvo návnad. Nie je to úplne správne. Pri každom rybolove je potrebné maximalizovať využitie všetkého dostupného výstroja, návnad a návnad av prípade aktívneho uhryznutia chytiť iba pracovný výstroj. Arómy sú rôzne: založené na prírodných extraktoch, s prídavkom určitého množstva syntetických syntetických látok alebo v kombinácii. Ktorý z nich si vyberiete, je len na vás. Znalosť všetkých nuancií prichádza spravidla so skúsenosťami, ale nie je možné odhaliť všetky tajomstvá v rámci jedného článku.

Po jednoduchých pravidlách a uchýlení sa k niektorým trikom určite získate trofej, aj keď nie okamžite. A potom sami začiatočníkom poviete, ako chytiť kapra za rôznych poveternostných a iných podmienok.

Pin
Send
Share
Send
Send