Užitočné tipy

Ako otvoriť plastové okno vonku?

Pin
Send
Share
Send
Send


Môže sa stať, že tomuto dokumentu priradíte najpútavejšie a najvýznamnejšie meno na svete a po niekoľkých dňoch úplne zabudnete na to, o čom sa v tomto dokumente diskutovalo. Alebo iný prípad: napísali ste knihu a zabudli ste na nadpis kapitoly 8. „Dobre, v čom je problém?“ Čitateľ bude prekvapený (nie ako skúsený používateľ ako autor). „Súbor otvorím a uvidím ho!”

Samozrejme, môžete urobiť len to. Ale existuje lepší spôsob! Program Word umožňuje pomocou okna Otvoriť dokument pozerať dokument skôr, ako ho otvoríte, čím ušetríte čas a námahu.

 1. Vyberte si tím Súbor> Otvoriť.

Môžete tiež kliknúť na tlačidlo. otvorený na paneli nástrojov alebo stlačením kombinácie klávesov - výber je na vás. Zobrazí sa dialógové okno Otvorenie dokumentu.

 1. Kliknite na tlačidlo rozbalenia prezentácia.

gombík prezentácia je v dialógovom okne Otvorenie dokumentu, Po kliknutí na toto tlačidlo sa zobrazí ponuka.

 1. Vyberte si tím preskúmanie.

Dialógové okno Otvorenie dokumentu sa zmení. Teraz sa v pravej časti zobrazuje obsah každého súboru, ktorý vyberiete (Obr. 10.2).

Obr. 10.2. Takže sa môžete zoznámiť s obsahom dokumentu bez jeho otvorenia

V okne náhľadu môžete listovať dokumentom.

Ak chcete zobraziť súbor, kliknite naň.

 1. Kliknutím na tlačidlo otvoríte súbor otvorený, Stačí sa len pozrieť na dokument kliknutím na tlačidlo zrušenie.

Dialógové okno Otvoriť dokument zostane v režime Náhľad, kým z rozbaľovacieho zoznamu nevyberiete iný režim. (Normálne je Word v zoznam.)

 • Ak je v dialógovom okne Otvorenie dokumentu v teréne Typ súboru vybratá položka Všetky súbory, môžete zobraziť nielen dokumenty programu Word, ale aj ďalšie súbory - grafické, textové a dokonca aj tabuľky programu Excel.
 • Pri prezeraní určitých typov dokumentov program Word zobrazí dialógové okno Previesť súbor. Kliknite na tlačidlo OKak chcete tento dokument otvoriť, inak kliknite na tlačidlo zrušenie.
 • Ak chcete zobraziť dokument webovej stránky uložený na disku týmto spôsobom, systém Windows sa môže pokúsiť získať prístup na internet a aktualizovať informácie obsiahnuté v dokumente. (Je nepravdepodobné, že by niekto mal taký šialený nápad, ale moje podnikanie je stále varovať.)
 • Ak sa pozriete na súbor záhadného typu, ktorý program Word nemôže otvoriť v okne náhľadu, zobrazí sa správa Zobrazenie nie je možné. Nie, nie.
 • Všetky otázky týkajúce sa otvorenia dokumentu sú načrtnuté v kapitole 8.

Otváranie plastových okien: metódy a techniky

Povedzme, že okno je zatvorené, ste na ulici a máte iba plochý skrutkovač. Najprv musíte zistiť, kde je západka. Bude potrebné jemne stlačiť krídlo zatlačením na kovania. Ak je všetko možné urobiť správne, krídlo sa mierne otvorí, môžete zovrieť ruku a otočiť rukoväť, pričom okno úplne otvoríte.

Ako otvoriť plastové okno z ulice pomocou pravítka?

Ak nie je k dispozícii žiadny skrutkovač, ale bolo nájdené kovové pravítko, môžete použiť nasledujúcu schému: pravítko sa umiestni medzi okenný rám a sklo. Potom musíte nájsť západku, skúste ju pripevniť a potiahnuť nadol. Dajte pozor, aby ste nepoškodili plast okna. Tento materiál je pomerne flexibilný a bez problémov umožní vytlačenie linky tam, kde je to potrebné. Ak urobíte všetko správne, otvorí sa okno.

Nezabúdajte však na to, že moderné okná majú rôzne vzory a vy musíte konať v súlade s tým, čo ste nainštalovali. Vyššie uvedené spôsoby ilustrujú, ako otvoriť plastové okno pomocou štandardných kľučiek. Ak máte iný dizajn, tieto metódy nemusia fungovať.

Aby ste sa nemuseli starať o dieťa, položte detský zámok na plastové alebo drevené okno.

Ako otvoriť plastové okno bez rukoväte?

Nezávislé otvorenie takejto konštrukcie zo strany ulice je mimoriadne ťažké. Ak nie je okno zamknuté, môžete skúsiť použiť akýkoľvek úzky objekt. Táto metóda pomôže chrániť štruktúru pred poškodením a bude naďalej fungovať. Otvorenie môže poškodiť plast. Takmer vždy na ňom zostávajú mechanické škrabance, menej často triesky.

Ďalším spôsobom, ako otvoriť plastové okno zvonka, je vŕtanie. Poškodí rám, pretože sa v ňom objaví priechodná diera, cez ktorú bude možné vložiť úzky predmet, napríklad drôt alebo rukoväť, a pomocou krídla otvoriť krídla.

Ako otvoriť dvojsklo, bez toho, aby mu uškodili - dôležitý problém pre majiteľa okna. Nie každý bude chcieť zmeniť alebo opraviť euro oknáo potom, čo potrebujete vstúpiť do miestnosti. Tieto metódy sú pre návrh najbezpečnejšie a umožňujú vám uložiť jeho funkčnosť.

Plastové okná: pokyny k vetraniu

Profilové klapky tak môžu byť inštalované v rôznych polohách. Uvádzame ich.

Ak chcete úplne otvoriť sklopné okno, musíte otočiť rukoväť o 90 stupňov a umiestniť ju do vodorovnej polohy a potom opatrne potiahnite krídlo.

Ak je potrebné okno zavrieť, musíte ho najskôr zatlačiť do rámu a potom vrátiť rukoväť do pôvodnej polohy, tj otočte ju znova o 90 stupňov.

Aby ste nastavili sklápacie okná z PVC do režimu vetrania, otočte rukoväť nahor o 180 stupňov a potiahnite krídlo smerom k sebe.

Funkcie otvárania okien smerom von

Ako otvoriť okno s dvojitým zasklením, ak sa tam otvára krídla? Táto otázka je celkom zaujímavá, pretože predtým, ako sa pokúsite otvoriť takéto okno, musíte si preštudovať jeho vlastnosti.

Typicky majú tieto konštrukcie kľučky s obojstranným uzamykaním, ktoré im umožňujú otvoriť sa iným spôsobom. Môže existovať ďalšie príslušenstvo, ktoré otvára krídlo, napríklad v režime vetrania. Ak takáto funkcia existuje, je to dobré: môžete skúsiť použiť pravítko na prepnutie okna do tejto polohy, stlačte ruku a otvorte ju.

Pomerne často táto metóda nefunguje s týmto typom okna. Môžete ich skúsiť páčiť páčidlom alebo sekáčom, ale v dôsledku toho sa okno rozbije a bude potrebovať opravu, pretože blokovací mechanizmus bude deaktivovaný.

Mikroventilácia na plastových oknách

Väčšina výrobkov z PVC má režim mikro ventilácie. Umožňuje vám vpustiť čerstvý vzduch do miestnosti, ale neumožňuje studený vietor, dážď, sneh a ďalšie agresívne faktory životného prostredia vo veľkých množstvách. Štandardná ventilácia nie je vždy výhodná v zime, pretože za vyššie uvedených podmienok vytvára úplne otvorené okno v miestnosti nepríjemnú atmosféru. A najlepšou možnosťou je mikroventilácia.

Čo je taká možnosť? Toto je príležitosť na vykonanie takzvaného štrbinového vetrania, kde vzdialenosť otvoreného krídla je len 7-10 mm. Výsledkom je, že vzduch neprenikne okamžite do miestnosti, ale postupne, zatiaľ čo miestnosť nezchladne, neprenikne silný vietor, prach a vlhkosť neprenikajú.

V tomto režime má otvorené okno veľa výhod:

 1. Vytváranie príjemnej a zdravej atmosféry.
 2. Neprítomnosť nepriaznivých environmentálnych faktorov.
 3. Nedostatok prievanu.
 4. Udržiavanie optimálnej vnútornej teploty.
 5. Prevencia kondenzácie, ktorá môže viesť k plesniam.
 6. V lete miestnosť nezískava teplo z ulice, to znamená, že miestnosť zostáva príjemne chladná.
 7. Neexistuje konflikt s mechanizmami proti vlámaniu, pretože fungujú v tomto režime.

Ako otvoriť krídlo pre mikro-vetranie? Je to celkom ľahké. Vykonáva sa otočením gombíka. Samotný mechanizmus je nainštalovaný do špeciálnych nožníc umiestnených na krídlach.

Najprv sa uistite, že je rám úplne zatvorený a plastová rukoväť profilu je vo zvislej polohe. Teraz ho uchopte a uveďte do vodorovnej polohy, zákruta by mala byť veľmi malá - 45 stupňov do strany. Všimnite si, že rám je vzdialený len pár milimetrov od profilu.

Na správne zatvorenie konštrukcie musíte najprv určiť polohu rukoväte. To isté pri zmene režimov vetrania. Najskôr zatvorte rám a až potom zmeňte jeho polohu.

Ako otvoriť okno bez kľučky?

Ak sa ocitnete vonku, môžete skúsiť otvoriť sklo pomocou skrutkovača alebo pravítka spôsobom opísaným vyššie. Stáva sa však, že taký problém chytí majiteľa v interiéri. V okne nie je žiadna rukoväť, je zaseknutá a krídlo nemôžete otvoriť. V takom prípade musíte ešte kúpiť pero alebo použiť kliešte.

Ak stále nemôžete vykonať akciu, mali by ste hľadať príčinu v hardvérovom prvku nazývanom nožnice. Niekedy vychádza z drážok a bráni v pohybe okenného krídla v správnom smere.

Pred otvorením okna s dvojitým zasklením, Budete musieť nájsť nástroj na odstránenie krídla z rámu. Je vhodnejšie odstrániť slučky umiestnené v hornej časti konštrukcie. Keď sú odskrutkované, uvidíte kovovú platňu, vyberte ju, odstráňte záves slučiek, zdvihnite spodnú slučku a nájdite drážky nožníc. Keď prvok zapadne na miesto, okno by malo fungovať.

Aké sú pánty pre plastové okná, ako ich vybrať v našom článku tu

Čo iného by ste mali zvážiť pri výbere príslušenstva pre plastové okno, prečítajte si našu recenziu na webe.

Ako otvoriť zvonka plastové plastové dvere?

Častejším problémom sú zatvorené balkónové dvere. Napríklad ste šli fajčiť, ale zamkli vás na balkóne a nepočuli. Existuje cesta von: ak je na balkóne nejaký nástroj, môžete skúsiť otvoriť dvere pomocou skrutkovača. Robí sa to na rovnakom princípe ako v prípade plastového okna.

Iný spôsob: odskrutkujte pánty, nadvihnite dvere a otvorte ich na druhej strane. Alebo strčte ruku do otvoru a otočte rukoväť do požadovanej polohy. To však nemusí vždy pomôcť, pretože mnohé dvere sú vybavené dodatočnou ochranou. Ak máte práve také dvere, musíte použiť pomoc odborníka na opravu dverí.

Spôsoby otvorenia okna vonku

Mnoho ľudí verí, že PVC okná spoľahlivo chránia bývanie pred preniknutím ako staré sovietske okná. V skutočnosti sú však veci presne naopak.

Faktom je, že krídla vyrobené z plastu sú oveľa pružnejšie a mäkšie ako drevené, v dôsledku čoho sa ľahko ohýbajú. V normálnej situácii - to je, samozrejme, dôvod na frustráciu, ale nie v našom prípade, keď sa potrebujete dostať do zamknutého bývania.

Pri rozhodovaní o otvorení plastového okna zvonku je potrebné poznamenať, že na to, aby nedošlo k poškodeniu objektu, je dôležité použiť špeciálny nástroj.

Ako otvoriť plastové okno z ulice. Tento prvok, vyzbrojený tenkou kovovou platňou alebo železným pravítkom, musí byť starostlivo umiestnený medzi rám a sklenený balík.

Ďalším krokom je dostať sa k západke plastového okna. Podarilo sa ti? Potom ho zavesíme pomocou nástroja a pomaly ho stiahneme.

Nie sú tu vôbec žiadne ťažkosti, pretože plast je pomerne pružný materiál, ktorý neznesie tlak kovu. Jedinou negatívou tejto metódy je možný výskyt drobných škrabancov alebo dokonca priehlbín.

V dôsledku týchto akcií by mal valec blokovacieho mechanizmu vyskočiť z háčika,
ak je zápcha umiestnená na niekoľkých častiach ventilov, ku ktorým najčastejšie dochádza, postup sa musí zopakovať vložením skrutkovača pred každú z nich. Vo chvíli, keď sa čap vytiahne z háčika, je sprevádzaný hlasným cvaknutím.

Schéma hackovania štandardného hardvéru

Tento spôsob otvorenia je pomerne jednoduchý a čo je najdôležitejšie, po takomto hacknutí zostáva hardvér nedotknutý. Jediná vec je, že ak robíte prácu nedbalý, môžete poškriabať plast.

Ako otvoriť plastové okno zvonku pomocou skrutkovača a bez poškodenia. Zistite, kde je západka. Na tomto mieste sa pomocou tohto nástroja pokúste stlačiť okenné krídlo.

Komplikovanou možnosťou je, keď je v otváracom mechanizme niekoľko kolíkov. V takom prípade je potrebné konať postupne. Na rozdiel od každého z nosníkov musíte odtrhnúť krídlo, zatlačiť nosník za mrežu a začať ďalší až potom, čo bol predchádzajúci trámik pripevnený na druhej strane mreže.

Otvoriť ho bude možné kliknutím na tvarovky. Ďalej, ak sa všetko urobilo správne, krídlo sa mierne otvorí. Ďalším a posledným krokom je otočenie poistného gombíka.

Je potrebné poznamenaťže všetky tieto metódy sú účinné, iba ak je okno vybavené štandardným hardvérom. Ale ak sú útočníci profesionáli, môžu tiež rozbiť okná pomocou protišmykových kovaní Roco a Mako.

Hackerský hardvér

Je možné otvoriť plastové okno zvonka vŕtaním. Ukazuje sa, že je to možné, ale vo väčšine prípadov sa uchýliť k tejto metóde je výlučne ňadra. Ak je v predchádzajúcich metódach poškodenie okna menšie škrabance, potom je to ešte väčšie.

Vyvŕtaním otvorov perom alebo rovnakým skrutkovačom sa otvorí okno. Takto samozrejme skončíte v dome, ale vaša konštrukcia okien bude poškodená.

Dostupné metódy

Stáva sa, že musíte rýchlo vyriešiť problém, ako otvoriť moderné okno z ulice bez toho, aby ste ho poškodili. Napríklad dieťa je zatvorené vo vnútri a zámok dverí je rozbitý. V miestnosti boli zabudnuté kľúče a dvere sa zavreli západkou. Existuje niekoľko spôsobov, ktoré vám umožňujú otvoriť plastový okenný systém z ulice bez problémov.

To sa vykonáva pomocou tenkej platne z ocele, železného pravítka. Vhodný je aj štandardný skrutkovač, ktorý je k dispozícii takmer v každom dome.

[tip] Ak má okno štandardné vybavenie, jeho otvorenie z ulice bude relatívne ľahké. Len v prípade, že je lepšie vopred si preštudovať vlastnosti blokovacieho mechanizmu. [/ Tip]

Metóda otvárania skrutkovača

Kedy to pôjde elektrický skrutkovačpotom ho použite tam, kde je umiestnená západka. Najskôr vytlačte krídlo z kovu a potom ho jemne zatlačte na hardvér. Po miernom otvorení krídla sa rukoväť funkčného uzamykacieho systému otočí.

Otvorenie pravítkom / platňou

Môže pomôcť vyriešiť problém. doskové pravítko, V tejto situácii bude mať schéma mierne odlišný vzhľad. Nástroj sa umiestni medzi sklenený rám. Cieľom je dostať sa k západke, potom ju pripevniť pomocou tohto nástroja a zatiahnuť ju nadol. Týmto spôsobom je relatívne ľahké otvoriť okno s dobrou úrovňou fyzickej zdatnosti. Faktom je, že plast je materiál charakterizovaný vynikajúcou flexibilitou. A ak sa budete snažiť postupovať podľa vyššie uvedených krokov, okno sa ľahko otvorí.

[tip] Vyššie uvedené možnosti sú užitočné iba v prípade, že štruktúra okna neobsahuje rukoväť vybavenú zámkom. Ak existuje, nie je možné samostatne otvoriť okno z ulice. [/ Tip]

Ako zatvoriť nesprávne otvorené okná?

V dôsledku nesprávnej polohy rukoväte často nie je možné krídlo uzavrieť až na koniec. Ale nebojte sa. Akékoľvek zaseknuté plastové okno je možné uviesť do prevádzkyschopného stavu.

Je potrebné nájsť zámok otáčania rukoväte a pevne zatlačiť dosku, zatiaľ čo sa snažíte otočiť rukoväť. Výsledkom by mala byť východisková pozícia. Väčšina výrobcov inštaluje takéto zámky z dôvodu vyššej moci.

vŕtanie

Existuje aj ďalšia zložitá metóda, ktorá vám umožní otvoriť okno z vonkajšej strany - bude to potrebné do rámu vyvŕtajte malú dieru, Okno môžete otvoriť pomocou rukoväte a otvoru. Stojí za to povedať, že zlodeji pracujú týmto spôsobom, rozbíjajú okná a poškodzujú plastové konštrukcie, takže táto metóda nie je vhodná pre každého.

Bezpečnostné opatrenia na otváranie a zatváranie okien

Ak potrebujete otvoriť PVC okno zvnútra, je dôležité to urobiť podľa pokynov. Ak sa akcie nevykonajú správne, produkt sa môže zlomiť alebo mať ešte závažnejšie následky. Uvádzame základné pravidlá činnosti:

 1. Ak v dome bývajú malé deti, odporúčame vám kúpiť si „detský hrad“. Táto technológia umožňuje otváranie krídla iba pomocou špeciálneho kľúča. Ak je zámok v uzavretom stave, rám sa otvára iba vo vertikálnej rovine, aby sa zabezpečilo minimálne vetranie. To ušetrí od situácie, keď dieťa zvnútra úplne otvorilo štruktúru, keď bolo v miestnosti samo.
 2. Na upevnenie krídla v otvorenom stave sa odporúča použiť špeciálne vybavenie. Nevkladajte predmety, aby ste predišli úderom. Môže to poškodiť skladacie mechanizmy alebo celý profil.
 3. PVC kryt je dosť ťažký, preto ho musíte opatrne otvoriť a zavrieť, aby nedošlo k poraneniu ruky.
 4. Dizajn sa musí hladko ovládať. Если сильно ударить створкой, может лопнуть стеклопакет.
 5. Также не стоит открывать раму слишком широко и сильно. Это может повредить откос.
 6. В плохую погоду не стоит оставлять конструкцию в открытом состоянии надолго. Низкая температура может повредить фурнитуру – она попросту замерзнет.

A ešte jeden tip. Vetranie miestnosti 3-5 krát denne, najmä po spánku a pred spaním. Vertikálne otvorený rám nemá požadovaný účinok! Je dôležité, aby bol produkt úplne otvorený najmenej 15 minút. V tomto prípade vzduch voľne cirkuluje po miestnosti. V režime ventilácie bude účinok veľmi slabý. Zároveň by teplota v dome nemala klesnúť pod 15 stupňov.

V spoločnosti „Windows Star“ si môžete kúpiť a nainštalovať moderné a vysoko kvalitné dvojskly s rôznymi otváracími mechanizmami. Dodávame spoľahlivé profily, ako aj možnosti rušenia. Preto sú naše výrobky vybavené zariadeniami potrebnými na rýchle riešenie problémov.

Ak vás táto otázka zaujíma, môžete ju kedykoľvek položiť našim manažérom. Radi odpovieme na všetky vaše otázky!

Zavolajte špecialistu

Najlepšia voľba na otvorenie PVC systému zvonku je volajte zástupcov pohotovostnej služby, Aby sa zabránilo otvoreniu okna zvonku, stojí za to použiť špeciálne príslušenstvo premyslené do najmenších detailov. Je vhodný tzv. Hríbový hríb. Je vybavený tzv. Okienkami proti vlámaniu, špeciálne navrhnutými na zabránenie pokusom o otvorenie plastovej konštrukcie zvonku.

Alternatívne okná

Existujú špeciálne okenno-plastové konštrukcie s krídlami, dovnútra / von, Výhody takýchto okien sú mnohé. Pri vetraní nie je potrebné zbierať kvetináče z parapetov a tiež sa obávať, že hmyz bude lietať do miestnosti. Sieť proti komárom pred nimi poskytne ochranu. Je potrebné vziať do úvahy, že mriežka je umiestnená výlučne zvnútra miestnosti a s najväčšou pravdepodobnosťou na ňu spočíva okenná rukoväť. Preto by sa táto mriežka mala pri zatváraní okna minimalizovať a odstrániť.

Uvedenie okien opísaných vyššie je príležitosťou na záchranu životného priestoru. Napríklad môžete do otvorov okna umiestniť položky interiéru.

Ochrana konštrukcií PVC okien pred nárazmi vetra sa vykonáva pomocou rôznych súčastí kovania, čo vám umožňuje kvalitatívne umiestniť krídla podľa vašich predstáv.

Plastové okná sú funkčné. Mnoho z nich dvojsklo sa otvára výhradne vonku. A nelíšia sa od štandardných okien, pretože žalúzie môžu mať funkciu mikro-vetrania, nemajú stredné priečky. Niektoré modely majú obojstranné rukoväte.

Zohľadnite, že na uzavretie takejto štruktúry bude potrebné ohnúť sa priamo na ulici otvorom. A ak nežijete v prízemí, potom je taký trik dosť nebezpečný, pretože je vhodné používať okná s dvojsklom, ktoré sa otvárajú smerom von výlučne pre miestnosti umiestnené v nízkej výške.

Ak sa plastové okná otvárajú smerom von, potom majú, podobne ako systémy s dvojitým zasklením, niektoré osobitné obmedzenia. Napríklad, keď sa inštalácia vykonáva priamo v okennom otvore so štvrtinou, potom musí byť konštrukcia znížená o 1/4, inak krídlo bude opreté o neho, takže sa nebude môcť otvoriť. Ak otvorenie okna nie je 1/4, neexistujú žiadne obmedzenia.

Pin
Send
Share
Send
Send