Užitočné tipy

Výroba a zdobenie manželskej postele

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Máte voľnú kovovú posteľ? Alebo možno len položíte matrac na podlahu bez rámu? Už ste niekedy uvažovali o kúpe dreveného rámu postele? Môže to byť vynikajúca dekorácia a zbaviť sa nepríjemných vŕzgajúcich kovových častí. Ale nezabudnite, že nie sú lacné. Tu je jednoduchý plán, ako zostaviť vlastný rám postele tak, že ho namontujete na ľubovoľnú veľkosť (a výšku!).

Drevený rám

Drevo je primárne prírodný materiál, produkt z neho bude nielen odolný a krásny, ale tiež šetrný k životnému prostrediu. Drevený rám sa časom nestráca, nie je vŕzgajúci, vyzerá krásne a elegantne v kombinácii s iným nábytkom. Strom je pružnejší, ľahšie spracovateľný, má krásnu štruktúru a existuje mnoho spôsobov, ako ho ozdobiť. Výroba takého rámu nevyžaduje špeciálne vybavenie, napríklad s kovovou základňou, takže jeho výroba je technologicky jednoduchšia. Okrem toho sa farba na kovovej báze časom odlupuje a napriek všetkým úpravám je železo náchylné na hrdzu. Takmer každý majiteľ má skúsenosti s prácou so stromom, rozdiel bude iba v mierke.

Pri výbere je lepšie zamerať sa na prírodné drevo. V drevovláknitých a drevotrieskových doskách sa používa lepidlo, ktoré môže mať ostrý nepríjemný zápach a nábytok z nich nie je tak šetrný k životnému prostrediu.

Kovový rám

Cez všetky užitočné vlastnosti dreva sa tiež často používa kovový rám, hlavne kvôli jeho väčšej pohyblivosti a nižšej hmotnosti. Kovové postele sú veľmi odolné, elegantné a krásne, ale ak ide o zložitý dizajn, nie sú vhodné do každého interiéru. Natieranie takéhoto rámu si vyžaduje osobitnú pozornosť, pretože ak sa nedodrží technológia alebo nedbanlivosť, začne hrdzavieť. Trvanlivosť produktu závisí aj od správneho výberu kovu a jeho kvalitného prevedenia. Kovový rám je ľahší, ale nevyzerá tak pôsobivo ako strom a nemá svoje užitočné vlastnosti.

Kov neuchováva teplo. Takáto posteľ bude takmer vždy zima, najmä v zime.

Do-it-sami drevený rám. Pokyny krok za krokom

Predtým, ako si vyberiete tento nástroj, musíte najskôr rozhodnúť o veľkosti budúceho lôžka (ďalej zvážime možnosť manželského lôžka, pretože podľa jeho technológie nebude ťažké robiť žiadne ďalšie). Najbežnejšia veľkosť manželského lôžka je 200x160 cm - pre tento typ je veľký výber matracov. Ak je však miesto prísne obmedzené, veľkosť sa vyberie na základe týchto podmienok. Potom sa vyberie výška postele. Zohľadňujú sa nielen preferencie majiteľov, ale aj potreba ďalšieho vybavenia produktu ďalšími, zasúvateľnými prvkami. Konštrukcia rámu je zvyčajne štandardná, rozdiel bude iba vo veľkosti a farbe. Na základe týchto požiadaviek je nevyhnutne potrebné vyhotoviť výkres výrobku, v ktorom budú dodržané všetky veľkosti. Bez tohto postupu sa neodporúča začať pracovať bez dostatočných skúseností, pretože každá nesprávne vykonaná operácia má následky.

Ak je už matrac k dispozícii, pridá sa k jeho rozmerom od každej hrany približne 10 mm, aby sa vytvoril rám.

Príprava na prácu

Už bolo povedané, že drevo je vhodnejším a bezpečnejším materiálom. Suchá, hobľovaná doska sa kupuje v špeciálnom obchode, ak je to potrebné, môže sa tam tiež nakrájať na požadovanú veľkosť, čo ušetrí pri doručení. Nohy postele sú vyrobené z dreva, boky sú vyrobené z dosiek hrubých asi 200 mm. Je lepšie používať špeciálne lamely ako koľajnice, dobre pružia, ľahko sa inštalujú a predávajú v akomkoľvek špecializovanom obchode.

Na výrobu rámu sú ihličnany vynikajúce. Sú pružnejšie, trvanlivejšie, nie sú tak drahé a majú krásnu textúru, ktorá bude dôležitá pri zdobení.

Zoznam materiálov:

 • Posteľ postele - nosník 100 * 100 * 330 mm - 4 ks.
 • Rámové dosky
  • Zadné a predné - 195 * 45 * 1690 mm - 2 ks.
  • Bočné - 195 * 45 * 2000 mm - 2 ks.
 • Dosky vnútorného rámu
  • Predné a zadné - 95 * 45 * 1400 mm - 2 ks.
  • Bočné - 95 * 45 * 1800 mm - 2 ks.
 • Stredná doska vnútri rámu - 95 * 45 * 1910 mm - 1 ks.
 • Lamella - 820 * 63 * 8 mm - 24 ks.
 • Sústružnícke držiaky s možnosťou upevnenia pomocou skrutiek - pre veľkosť lamiel - 48 ks.
 • Rohy - vo veľkosti (približne 50 × 50) - 12 ks.
 • Samorezné skrutky:
  • Základné - 5 × 80 - asi 150 ks.
  • Na upevnenie rohov - 3,5 × 35 - asi 50 ks.
  • Na fixáciu bočných držiakov - 3,5 × 12 - asi 100 ks.
 • tesnenie

Všetky rozmery sa vzťahujú na konkrétny projekt a môžu sa meniť v dôsledku zmien dizajnu.

Vnútorná doska by nemala byť tenšia ako 45 mm, aby sa zabezpečila spoľahlivá inštalácia latentných držiakov.

Zoznam nástrojov

 • Vŕtačka a vŕtačka
 • Skrutkovače / skrutkovače
 • Saw / Jigsaw
 • koleno
 • Gumová špachtle
 • Samozrejme ruleta a ceruzka
 • Svorky, ak sú potrebné

Na zjednodušenie montáže použite všetky dostupné prostriedky na maximalizáciu automatizácie procesov.

Konštrukcia rámu a podlahy

Keď už je rozhodnuté všetko, miesto je vybrané, kresba je pripravená a materiál je vyrezaný podľa požadovaných rozmerov, môžete prejsť k najpríjemnejšej časti. Zostavenie rámu sa vykonáva v niekoľkých krokoch.

Čím dôkladnejšie bude zostava pripravená - všetky rozmery boli prísne dodržané, potrebný nástroj bol pripravený a stále skontrolovaný - tým ľahší bude proces.

 • Pripojte bočné dosky rámu. Nohy v rohoch pripevnite samoreznými skrutkami cez bočnice.

Miesto pripevnenia nôh postele sa vyberie v závislosti od toho, akú výšku strán musíte matracu opustiť.

Tip! Nohy sú z dôvodu pohodlia pripevnené k doskám pomocou svoriek, aby sa uľahčilo a presnejšie vyvŕtalo otvory.

 • Nainštalujte prítlačné dosky na vnútornú stranu výslednej škatule. Upevňujú sa skrutkami. Pre väčšiu spoľahlivosť môžu byť kombinované s rohmi.

Bočné a stredové dosky musia byť upevnené pod hlavnou úrovňou o 1 cm, pretože budú umiestnené latoderzhateli.

 • Na posilnenie konštrukcie nainštalujte nohu pod strednú dosku. Je to nosník so špeciálnou drážkou v hrúbke dosky. Tým sa zvýši maximálna hmotnosť postele.

Noha môže byť vyrobená zo zvyškov, ich vzájomného upevnenia alebo samostatného nákupu materiálu.

 • Zatvorte všetky praskliny a trhliny v lese so špeciálnym tmelom na drevo. Po vytvrdení sa povrch ošetrí brúsnym papierom P80 a povrchovou úpravou P120.

Na spracovanie je lepšie kúpiť špeciálnu šmirgľovú špongiu.

 • Nainštalujte lišty. Za týmto účelom musíte lamely vopred narezať (ich štandardná veľkosť je spravidla väčšia ako je potrebné) a vložiť ich do špeciálnych držiakov mriežky, ktoré sú pripevnené k rámu samoreznými skrutkami.

Vzdialenosť medzi koľajnicami je lepšia ako 9 až 10 cm.

Ak sa všetko urobí správne, potom by sa v tejto fáze mala už dokončiť hlavná časť práce a môžete bezpečne prejsť na najpríjemnejšiu vec - vedenie krásy.

Mnoho prvkov a detailov postele je možné nahradiť analógmi. Napríklad namiesto skrutiek s vnútorným závitom alebo obyčajných dosiek namiesto skrutiek použite skrutky (s predbežnou prípravou). Návod poskytuje integrovanú verziu jednoduchého manželského lôžka, ktorého dizajn sa dá vylepšiť podľa vašich predstáv, v súlade s vašimi vlastnými skúsenosťami. Hlavnou vecou je dodržiavanie základných pravidiel.

Posteľ 200x160 cm vlastnými rukami. Stručný prehľad technológie výroby s textovými poznámkami.

Výhody

K hlavným výhodám Samostatné lôžko by malo zahŕňať:

 • šetrí peniaze
 • možnosť vyrobiť výrobok podľa vlastnej chuti a podľa akýchkoľvek materiálov,
 • dôvera v šetrnosť k životnému prostrediu, bezpečnosť a spoľahlivosť výrobku,
 • príležitosť ukázať svoju fantáziu a realizovať ju.

Keď si rám postele vyrobíte sami, môžete si byť istí, že takýto produkt bude v jedinej kópii. Následne sa stanete šťastným majiteľom exkluzívneho nábytku, s ktorým môžete nielen pohodlne spať, ale aj čítať knihu alebo pozerať televíziu.

Akákoľvek výroba dreveného nábytku vyžaduje starostlivý výber stavebných materiálov. Bude to však všetko:

Pri vytváraní dreveného rámu postele môžete použiť rôzne materiály:

 • drevo, Takýto výrobok sa bude vyznačovať luxusným vzhľadom, praktickosťou a ľahkosťou výroby. Tento nábytok môže byť so závitom alebo čalúnený,
 • dosky, Musia byť vysokej kvality a bez uzlov alebo iných chýb. Pretože prítomnosť uzlov vám odoberie veľa voľného času na ich vyleštenie,
 • protokoly, Tento stavebný materiál sa používa pomerne zriedka, ale výrobky sú exkluzívne a jedinečné,
 • pole, Takýto nábytok veľa povie o bezchybnom vkusu jeho majiteľov a ich postavení v spoločnosti. Ak chcete, aby vám produkt slúžil dlhšie ako desať rokov, uprednostňujte tieto druhy dreva: jelša, dub, buk, jaseň, borovica.

Posteľná dekorácia


Ak sa rozhodnete urobiť niečo neobvyklé, potom existuje veľa možností na navrhovanie postele v širokej škále štýlov - od klasických po vintage alebo moderné. Najjednoduchšie však je začať maľovať rám. K tomu je potrebné škvrny a laky. Nie je potrebné používať základný náter - je potrebné pamätať na to, že všetka práca s toxickými látkami sa bude musieť vykonávať vnútri, preto je vhodné ich minimalizovať. Škvrna zvýrazní textúru stromu, lak vyhladí povrch a dodá lesk. Môžete tiež použiť špeciálnu farbu napodobňujúcu rôzne druhy dreva. Táto metóda nielen ozdobí rám, ale tiež mu dodá pôsobivejší vzhľad. Posteľ môžete čalúniť látkou, na to budete potrebovať materiál, penovú gumu, stavebnú zošívačku a svorky.

Pri maľovaní je lepšie použiť matný lak. Umožní vám skryť chyby stromu, zhromaždí menej prachu a poškriabaniu.

Druhy stromov

Môžete si vyrobiť drevenú posteľ z rôznych druhov dreva:

  borovica, Tento materiál je požadovaný kvôli svojmu reprezentatívnemu vzhľadu a vysokým technickým vlastnostiam.

Takýto produkt poteší nielen krásna textúra, ale aj príjemná ihličnatá aróma. Výrobky, ktoré boli dobre obrúsené a lakované, majú vysokú odolnosť voči tvorbe húb a nie sú náchylné na rozpad,

 • dub, Toto drevo patrí elite. Vyznačuje sa luxusným vzhľadom, šetrnosťou k životnému prostrediu, schopnosťou vytvárať vzory a ozdoby na produkte,
 • buk, Takéto postele sa vyznačujú pôvodnou ozdobou na plátkoch, trvanlivosťou a silou. Bukové vzory vyzerajú vznešene a ladia s klasickými motívmi,
 • brezy, Tento druh dreva je ľahko spracovateľný, má vysokú pevnosť a elasticitu, je atraktívny.
 • Aby bol produkt z dreva esteticky príjemný, ale nie príliš drahý, mali by ste poznať nejaké tajomstvá:

  • pre dekor a rám by ste mali vziať drahý materiál (dub),
  • drevo je lacnejšie na výrobu nôh (borovica),
  • a pre koľajnice, ktoré budú umiestnené vo vnútri produktu, si môžete vybrať najjednoduchšiu možnosť (breza).

  Výkresy 160 až 200

  Predtým, ako začnete robiť posteľ, mali by ste sa rozhodnúť o jej veľkosti. Ideálnou možnosťou pre dvoch dospelých je dvojitý model s rozmermi 160 x 200 cm.

  Na tomto výkrese by mali byť označené všetky vrcholy pre výrobu nábytku:

  • presné veľkosti
  • montážne materiály
  • spojovacieho materiálu.

  Vo fáze vypracovania výkresu je dôležité určiť nielen veľkosť lôžka, ale aj výšku stehien produktu. Len si predstavte, z akej výšky je pre vás najvýhodnejšie vstať.

  Vo fáze vytvorenia schémy určte hlavu aj chodidlo, Zvážte, možno budete chcieť urobiť produkt funkčným a vybaviť ho zásuvkami pre bielizeň alebo zdvíhací mechanizmus.

  Stiahnuteľné prvky


  Aby ste maximalizovali využitie všetkého voľného priestoru v miestnosti pod posteľou, môžete zostaviť špeciálne zásuvky, napríklad na bielizeň alebo iné potreby. Zvyčajne sú vyrobené z preglejky, prednej časti z masívneho dreva. Hlavnou podmienkou je výška postele, to znamená vzdialenosť od podlahy k rámu. V závislosti od toho sa už veľkosti polí vyberajú. Kvôli pohodlnosti sú kolieska obvykle pripevnené k svojej základni. Ak mierne zmeníte vzhľad rámu, potom na jeho strany zvnútra a po stranách škatule môžete nainštalovať špeciálne rámy pre škatule.

  Ešte raz treba poznamenať, že u posuvných prvkov sa konštrukcia postele trochu mení. Aby sa skryli zásuvky, bočné steny rámu sú vysunuté na podlahu a vo vnútri tvoria priečky na zaistenie lyžín.

  Manželská posteľ s možnosťou inštalácie výsuvných prvkov. Podrobné vysvetlenie montážnej techniky.

  Nástroje

  Ak chcete vyrobiť drevený rám postele, musíte pripraviť celý rad rôznych nástroje:

  • elektrická píla
  • hoblík,
  • píla,
  • skladačky,
  • skrutkovač,
  • vŕtačka
  • bit
  • brúsny papier,
  • zvinovací meter a ceruzka.

  Zaujímavé rámové nápady

  Medzi zaujímavé alebo neobvyklé možnosti patrí rám postele vyrobený z paliet. Sú jednoducho naskladané na seba alebo z nich robia špeciálny kopec, maľované rôznymi farbami a dokonca osvetlené girlandami. Ďalšou možnosťou je, samozrejme, chrbát. S tým môžete robiť takmer čokoľvek, dať neobvyklý tvar a vyrezávať šperky. Pomocou kučeravých klincov na povrchu postele vytvorte reliéfny vzor, ​​zaveste látku cez hlavu postele alebo rozložte krásne vankúše - existuje mnoho spôsobov, av tomto prípade je väčšina z nich obmedzená autorovou predstavivosťou.

  Vytvorenie rámu postele nie je vôbec ťažké a je veľmi pekné urobiť z neho aj skutočnú dekoráciu celej miestnosti. A keď sa všetky domácnosti chystajú pozrieť sa na túto „prácu“, jej majiteľ bude pociťovať neporovnateľný pocit hrdosti na prácu vykonávanú vlastnými rukami.

  Ako vyrábať lamely a základňu

  S výberom materiálov, výberom dizajnu a veľkosti môžete pristúpiť priamo k výrobe jednotlivých prvkov produktu. Ak to chcete urobiť, mali by ste si vyzdvihnúť výkres na overenie všetkých veľkostí. Časti sa budú vyrábať nasledovne:

  1. Berieme drevo.
  2. Označte na nej ceruzkou orezané čiary.
  3. Pomocou pravítka a baterky vykonávame detaily jednotlivých prvkov.

  Po výrobe všetkých potrebných častí môžete pristúpiť k ich spracovaniu:

  • odstráňte všetky uzly a chyby brúsnym papierom, Za týmto účelom sme vopred pripravili niekoľko rôznych druhov brúsneho papiera: veľký, stredný, malý,
  • čelo postele a čelné tabule čistiť elektrickým lietadlom.

  Teraz musíte vyrobiť základňu stojana produktu. Lamely sú lamely, ktoré sú pripevnené k spodnej časti postele v určitej vzdialenosti. Táto vzdialenosť by nemala prekročiť šírku lamely samotnej. Lamely sú potrebné na to, aby lôžku dalo ortopedický efekt a aby sa zabezpečilo vetranie matraca.

  Na ich výrobu je lepšie použiť brezu., Pretože tento materiál je flexibilný, odolný a ľahko spracovateľný.

  Pri výrobe lamiel by ste mali dodržiavať nasledujúce pokyny pravidiel:

  • hrúbka každej časti by mala byť 0,8 cm,
  • je lepšie dať produktu zaoblený tvar,
  • šírka lamely sa môže meniť medzi 5, 3 - 6, 8 cm,
  • sú namontované na základni rámu vo vzdialenosti od seba 2 až 6 cm.

  Lamely môžete k rámu pripevniť rôznymi spôsobmi:

  • so skrutkami
  • s pevnou okrajovou páskou,
  • na pripravených tyčiach.

  Zostava manželská posteľ

  Zostava manželského lôžka je nasledovná:

  1. Nohu a hlavu postavíme zvisle a zálohovať s niektorými objektmi.
  2. Uložte tzary a skontrolujte rovnomernosť uhlov.
  3. Označte body pod hmoždinky a spojte car s chrbtom.
  4. Odstránime cary a vyvŕtajte do nich diery.
  5. Zostavovanie dizajnuvýber dier na chrbte.
  6. Prechádzame na kompletnú montáž základne - zasuňte kolíky do drážok a ich časti namažte lepidlom, Pre lepšie upevnenie častí zabalte výrobok lanom.
  7. Produkt ponecháme niekoľko dní, kým lepidlo úplne nevyschne.
  8. ďalej, urobiť podlahu, Pre dno stojana rozdeľujeme na rám špeciálne držiaky.
  9. Zarážky medzi lamelami sú vybrané tak, aby na nich matrac ľahko držal.
  10. Spojíme koľajnice s pozdĺžnymi tyčami.
  11. Teraz môžete pokračovať montážne nohy, Za týmto účelom pripevníme tyče na vnútornej strane rohov rámu.

  To je celý jednoduchý proces montáže dreveného rámu postele.

  dokončovacie práce

  Aby bol drevený produkt atraktívny, je potrebné покрыть морилкой и вскрыть два – три раза лаком, Это не только придаст кровати презентабельный внешний вид, но и повысит ее эксплуатационные характеристики.

  При выборе лака отдайте предпочтение материалу на полиуретановой основе. Je neškodný a neemituje toxíny. Tento materiál sa navyše vyznačuje odolnosťou proti opotrebeniu a mechanickým poškodením.

  Niektorí ľudia uprednostňujú čalúnenie látkou a penou. Je však vhodný pre výrobky vyrobené z lacného reziva. Krásna textúra dubu alebo buka by sa nemala skrývať pod textíliu, Ak je to potrebné, môže byť produkt natretý farbou, pričom sa zvolí vhodná farba pre celý interiér. Táto možnosť nie je opäť vhodná pre elitné a ušľachtilé drevo. Môžete tiež zdôrazniť originalitu produktu a urobiť decoupage na hlave.

  Napriek zjavnej jednoduchosti zostava rámu ponecháva dostatok priestoru pre sebavyjadrenie:

  záver

  Stručne povedané, je možné poznamenať, že vytvorenie dreveného rámu manželskej postele je celkom realistické a nezávislé. Aby ste to dosiahli, musíte mať predstavu, ako pracovať s drevom, mať správne nástroje a vybrať materiály budúceho nábytku. Výsledkom vášho úsilia je poskytnúť vám pohodlné, priestranné a útulné lôžko, ktoré vás poteší nielen svojou estetikou, ale aj dokonalou kvalitou spracovania a montáže.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send