Užitočné tipy

Ako urobiť rýchly tenisový loptičku na Wii Sports

Dnes budem hovoriť o svojej obľúbenej hre zo zbierky Wii Sports, pre ktorú trávim veľa voľného času. Toto je hra Wii Tennis.

Začnime teda v poriadku. Keď som sa prvýkrát začal zoznámiť s touto hrou, neuspel som. Neustále mi chýbali, nedostal som sa do súperovej oblasti, robil nepríjemné pohyby. Najprv som zhrešil nad nedokonalosťou ovládača, pretože som nedokázal presne zopakovať svoje pohyby. Ale časom som zvládol techniku ​​zasiahnutia lopty a teraz si užívam nádhernú hru, ktorá ma nabíja energiou.

Vždy som začal hru s účtom hosťa - to bola moja chyba. Zakaždým, keď som hru zapol, mal som na svojom účte 0 bodov, pretože výsledky sa neuložili pod účet hosťa. Aj keď to asi nebola chyba - urobil som iba prvé kroky, zvládol som predponu, študoval som jej vlastnosti. Keď vo výsledkoch bola určitá stabilita a nebolo pre mňa ťažké poraziť svojich súperov, vyvstala otázka zlepšenia mojich schopností. To je, keď som začal svoj profil, nastaviť vzhľad môjho virtuálneho Ja a začal som chodiť na súd s novou motiváciou. Rýchlo prekročil priečku 1000 bodov a získal status profesionála. Teraz sú moji súperi oveľa zručnejší a hra sa stala realistickejšou. Niekedy moji oponenti vytiahnu najťažšiu loptu po mojom zákernom úderu a niekedy robia chyby v detstve - rovnako ako na turnajoch Grand Slam)))))).

Zlepšenie zručnosti ovplyvňuje počet fanúšikov. Keď konáte ako začiatočník, sledujú vašu hru dvaja alebo štyria ľudia. S nárastom ratingu počet fanúšikov stúpa. Sú šialene spokojní s každou úspešnou ranou súpera a zlomyseľne sa smejú pri mojej každej slečne. Alebo sa mi to len zdá?

Neustále hráte tenis, všimnete si niektoré funkcie, ktoré nie sú okamžite k dispozícii na vnímanie. Napríklad, dlho som nevenoval pozornosť svojmu druhému partnerovi, ktorý stál pri rozvodnej sieti a nijako mi nepomohol. A len náhodou, náhodne udrel môj Wii Remote za záves v miestnosti, videl som, ako druhý hráč úspešne hádzal svoju raketu a poslal loptu na súperovu stranu a získal ďalší bod v mojej prasacej banke. A až po tomto incidente som si všimol, že aj druhý hráč opakuje moje pohyby pri náraze. Po tomto neočakávanom objave som začal aktívne používať druhého hráča v mriežke. Boli vtipné prípady, keď dvaja blízki hráči v sieti zasiahli loptu a zabránili mu dokonca zostúpiť na ihrisko. Bola to nádherná kabína.

Druhým objavom, ktorý som v hre urobil, je možnosť rýchleho a silného úderu pri podaní, keď lopta letí ako blesk. Najprv som videl túto ranu od súpera. Tento hrozný zásah sily ma prekvapil. Bola som dokonca naštvaná - nielen kvôli prehratej hre, ale aj kvôli nespravodlivosti: týmito zbraňami som nemohla odpovedať na súpera. Ale ukázalo sa, že som bol zbytočne rozrušený. Raz prišiel ku mne priateľ a začal sa chváliť jeho predponou. Keď prišiel na ukážku tenis, zdvihol ovládač a neopatrným pohybom náhle zopakoval tento úder blesku. Bol som šokovaný. Moja skúsenosť z hry bola v tom čase odhadnutá o niekoľko týždňov, a tu, pred mojimi očami, človek robí taký úder. Priateľ sa začal chváliť tým, že hral skutočný tenis, a preto ho zasiahli. Ďalšia hra ukázala, že nemal žiadne profesionálne schopnosti a drvivé skóre v prospech súpera mierne ochladilo jeho zápal. Ale teraz som vedel, že mám tiež príležitosť urobiť rýchle servírovanie, stačí trénovať a vypracovať techniku. Nebudem sa chváliť, ale teraz dostávam takéto štrajky veľmi často. Musím povedať, že takéto údery nie vždy viedli k víťaznému bodu, niekedy sa súperovi podarilo zasiahnuť aj takú loptu. Čo sa o mne nemohlo povedať už dlho - nemal som čas reagovať na takéto lopty. Nedávno sa však tento nedostatok prekonal. Teraz interne čakám na triky súpera, sústredím sa a pripravím sa na akékoľvek prekvapenie.

Mimochodom, tenis nie je len dobrý výboj po náročnom dni, ale aj dobrý simulátor rozvoja svalov rúk. Niekedy v nastaveniach zmením nastavenie prehrávača, takže ho urobím ľavou rukou. Ak máte pravú ruku, odporúčam vám tiež, aby ste sa riadili mojou radou - týmto spôsobom budete rozvíjať svoju ľavú ruku. Najprv budú pohyby nepríjemné, potom si na to zvyknete. Môžete striedať hru - jedného dňa hráme pravou rukou, druhý deň - ľavou stranou.

Možno budete sami uhádnuť, že ak chcete prerušiť video ukazujúce prehrávanie posledného zásahu, stačí stlačiť tlačidlo A. Tým sa hra zvýši, bez zbytočných prestávok.

Čo iného sa dá povedať o tejto hre? Na jednom fóre hráč tvrdil, že súper, ktorý odložil loptu, skočil na pódium! Tento trik bohužiaľ nemôžem nijako zahrať, aj keď sa snažím poslať loptu na súdnu líniu. Protivník vyskočí, vrhne sa na zem a takmer zmätie stojany štadióna, ale nikdy som nevidel skok na stojany. Ďalší zaujímavý rys si všimol v hre. Niekedy sa pot začne valiť od súpera. Kvapky potu sú navyše také obrovské a tak intenzívne, že normálny človek by sa dlho zbavoval dehydratácie. Podľa nepotvrdených správ takýto stav hráča s botami naznačuje jeho únavu - jeho reakcia a rýchlosť pohybu klesajú a túto skutočnosť môžete použiť na vyvolanie ostrého úderu. Možno je to tak, nevšimol som si nijakého rozdielu.

Na zlepšenie vašej tenisovej techniky vám odporúčame použiť aj tréningový režim. Nie každý vie o tomto režime, takže len v prípade, že o tom budem hovoriť. Keď spustíte hru Wii Sports, na ľavej strane obrazovky uvidíte šesť tlačidiel so slovami Tenis, Baseball, Bowling, Golf, Box. Upozorňujeme však, že na pravej strane sú ďalšie dve tlačidlá, ale namiesto štítkov sú obrázky. Na vstup do tréningového režimu musíte stlačiť tlačidlo s obrázkom činky. Otvorí sa vám nové okno s tabuľkou. Pre každú z piatich hier existujú tri typy tréningových cvičení. Určite ich vyskúšajte všetky. Sú veľmi zaujímavé a pomáhajú zvládnuť techniku ​​hry. Vezmite prosím na vedomie, že školenie sa neuskutočňuje na štadióne, ale na modrých syntetických tréningových kurtoch (všetko reálne!) Prvým cvičením na tenis je to, že tréner vám posiela loptičky jeden po druhom, ktoré musíte starostlivo poraziť. Tréner neustále mení silu a smer doručovania a zrýchľuje tempo. Má tiež svoju vlastnú štatistiku záznamov (ale nie pre hostí, tu je ďalší dôvod, prečo je lepšie vytvoriť si vlastný profil). Dlho som mal v prvom cvičení rekord 40 bodov, za čo som dostal striebornú medailu. Niekoľko týždňov som nebol schopný prekonať svoj rekord a až dnes som pred písaním týchto riadkov dal nový rekord - 56 bodov a získal som zlatú medailu.

A tu je ďalší tip, ktorý sa týka tenisu. V predvolenom nastavení ste vždy ako prví. Môžete však zmeniť poradie prihlášok. Ak to chcete urobiť, musíte kliknúť na pozície hráčov s otáznikom na pravej strane obrazovky, kde sú vybraní štyria hráči. Potom budú vaši hráči na tomto mieste, ale nezabudnite kliknúť na hráčov na ľavej strane, aby sa tam objavili otázniky. V opačnom prípade riskujete hranie so sebou! Toto je veľmi zábavná situácia. Zdvihol som dva ovládače a hral som so sebou. Takáto hra vyhodí strechu za pár minút))). Môžete to skúsiť.

A na desiatu - prekvapenie! Vývojári hry Wii Sports sa ukázali byť tvorivými ľuďmi. Skryli niektoré tajomstvá v hre. O jednom z nich sa s vami podelím. Turnaj môžete viesť nie na zelenom kurte štadióna, ale na tréningovom modrom mieste, o ktorom sa diskutovalo o niečo vyššie. Ako sa tam dostať! Ale veľmi jednoduché. Spustite tenis obvyklým spôsobom - vyberte tenisovú hru, potom vyberte počet hráčov a potom aj hráča - všetko je obvyklé. A potom sa pred vami objaví okno s upozornením, že musíte byť opatrní a uistite sa, že vo vašom okolí nie sú žiadni ľudia alebo predmety, ktoré by mohli ovplyvniť vašu hru. A pred stlačením tlačidla A prejdite do nasledujúceho okna stlačením a podržaním tlačidla 2 na ovládači (najnižšie tlačidlo). Teraz uvidíte, že ste na modrom kurte - vyberte si svojich protivníkov a choďte k víťazstvám!

Musím povedať, že v tejto hre aj v iných hrách Wii je veľa skrytých tajomstiev. Na tieto účely mám v pláne špeciálnu stránku, na ktorej zverejním tajomstvá a triky, ktoré sa týkajú tejto konzoly. Ak viete niečo o takýchto tajomstvách, odhláste sa v komentároch.

To je asi všetko, čo som chcel povedať o hre Wii Tennis. Hrajte o zdravie!

Tento príspevok bol prvýkrát uverejnený 4. mája 2009 na starej stránke.
a presunuli sa, aby sa príbeh uložil.

Wii športy

Stručný opis (funkcia vo vývoji)

Ak sledujete predaj hier, pravdepodobne ste si všimli, že Wii Sports je najpredávanejšou hrou pre Wii. Vysoké čísla však pretože hra (a toto je prvé plus, ktoré treba povedať) prichádza s predponou. Mnohí kritici tvrdia, že čo sa týka objemu a ďalších charakteristík, vychádza iba z dema, ale pokúsim sa vás presvedčiť, že aj ako demo bude mať chamotu, aby vás nenudilo.

Hra je zbierka rôznych športov - tenis, bowling, box, baseball a golf. Žiadna z vyššie uvedených možností však nie je plnohodnotnou implementáciou tohto športu, ale pre hru zadarmo postačí dosť.

Poďme si to vymyslieť v poriadku.

V tenise môžeme hrať jednoduchý tenis proti počítaču alebo proti priateľom. Kŕmenie a zasiahnutie lopty - intuitívne hojdačky, ktoré nebudú ťažké pre hráčov ani pre vaše babičky - sa každý môže naučiť za pár minút. Sú tu mínusy - to je zvláštny smer pre zasiahnutú loptu, ktorá letí - často bude lietať mimo územia, ktoré potrebujete, a budete sa pýtať sami seba, čo som znova urobil zle. Trénujte, sledujte, akým spôsobom mávate a tento problém môže zmiznúť. Samotný proces kŕmenia a bití bol vykonaný dobre - aj keď nie 1: 1, ale hra dobre rozpozná vaše výkyvy a po niekoľkých úderoch si zvyknete na načasovanie.

V baseballe musíme zasiahnuť lopty, ktoré nám slúžili. Čím ďalej lopta letí, tým väčšie sú naše šance na výhru. Rovnako ako v prípade tenisu, vaše lopty niekedy podivne vyletú do vyhradeného priestoru, čo môže byť trochu frustrujúce.

Bowling. Všetko je tu v poriadku. Môžeme upraviť smer letu lopty, môžeme sa postarať o jej silu a rýchlosť a samotný proces hádzania nie je tak zložitý. Jediným zachytením, s ktorým sa môžete na začiatku stretnúť, je včasné uvoľnenie tlačidla B pri hádzaní lopty.

Golf v hre je tiež zjednodušený na minimum. Snažíme sa streliť gule do dier, obdivovať krásne lúky a jazerá. Ak v tenise a na bejzbalu môžete vydržať problémy s mottom, potom v golfe vás môžu skutočne rozhnevať. Kvôli nízkej citlivosti je veľmi ťažké nastaviť nárazovú silu, najmä pri valivých guličkách. Zvyčajne všetka radosť z tohto režimu príde do rany, a potom nervózny rozbeh začína neustálymi hodmi kvôli zlej korelácii výkyvov a úderov v hre.

Posledným zo športov je box. Tu máme možnosť vyplniť tvár virtuálneho súpera alebo priateľa (tí, ktorí si želajú, si môžu zavrieť oči pred Mii verziou svojho šéfa, aby ho porazili). Všeobecne platí, že režim nie je zlý, ale všimnete si, že pri rýchlych výkyvoch sa vaše prístupy neprečítajú optimálne a dokonca sa pomýlia. Pokúste sa ponáhľať a možno vám hra poskytne presnejšie rozpoznanie vašich výkyvov.

Graficky sa hra nevyznačuje. Postavy hry sú Mii-shki, ktoré ste vytvorili. Krajiny a ďalšie grafické časti sú vyrobené pre úroveň hry dobre a sú navrhnuté v rovnakom štýle.

Sotva môžete hovoriť o hudbe v hre nachádza sa tu iba na niektorých obrazovkách. Zvuky sa dajú pochváliť - napríklad pri bowlingu, vytvárajú atmosféru bytia v skutočnej bowlingovej dráhe a údery tenisových rakiet - rovnako ako v tých skutočných.

Správa hry je veľmi jednoduchá a intuitívna. Mínus v tom všetkom, ako bolo uvedené vyššie - zlé rozpoznanie, najmä pri rýchlych výkyvoch -, v tejto chvíli začína chaos a hra buď všeobecne odmietne prečítať pohyby, alebo ich interpretuje nesprávne.

V hre okrem jednoduchých herných režimov proti počítaču alebo priateľom existujú školiace režimy. Rovnako ako školenie vo Wii Fit alebo Dr. Kawashima, každý deň môžete vykonávať určité cviky - variácie športov, ktoré už boli opísané s určitými zmenami. Zakaždým, keď sa výsledky zaznamenávajú a pravidelne vykonávajú cvičenia, môžete sledovať vývoj ich ukazovateľov.

Hra Wii Sports vo všeobecnosti nie je zlá. Je ľahké naučiť sa schopnosti konzoly, spontánne hry s priateľmi alebo absolvovať školiace kurzy, ale samotná hra sa rýchlo nudí. pretože nemusíte platiť za hru zvlášť - tieto nevýhody môžete bezpečne tolerovať.

Recenziu zostavil Peamur

Alternatívny pohľad 1 (podľa hostí):

Wii Sports nie je len bezplatná zbierka mini hier založených na piatich športoch, je to veľmi kvalitný herný produkt bez akýchkoľvek zľav na jeho dostupnosť.

Nechajme grafiku stranou - výhodou je, že s ňou nie sú žiadne problémy, a podľa môjho názoru vyzerá hračka skvele a za okamihy je dosť technologicky pokročilá. Poďme rovno na dizajn a hrateľnosť. Každý vzhľad je vykonaný rozumne a bez jeho jemností v hernej mechanike, na vývoj ktorých, ak si budete priať, budete musieť stráviť veľa času - inak by ste nemali ani snívať o „profesionálnej“ úrovni v boxe alebo golfe.

Hlavnou chybou je čakať od Wii Sports na presvedčivú demonštráciu schopností hry Mout, sledovať pohyby 1 v 1 a myslieť si, že toto sú nuansy hry. Sledovanie je dosť útržkovité, neexistuje žiadna plynulosť a presnosť, preto nezáleží na tom, ako zasiahnete tenis - stačí spustiť ruku alebo zdvihnúť ju, urobiť veľký spätný šok alebo nie, určite zistí, z ktorej strany je úder vystrelený, ako sa nachádza rovina rakety (pod uhol alebo rovnobežne so zemou, hlavnou vecou je „jasne ukázať“), aby sa určil typ nárazu, na konci - vertikálne alebo horizontálne váš pohyb, záleží na tom, či budete hrať sviečku alebo pravidelný úder. Hlavná vec - nielen v tenise, ale aj v golfe a na bejzbalu - a to aj v menšej miere - v bowlingu a boxe - je načasovanie, základný kameň hernej mechaniky WiSports. Napríklad, práve v okamihu, keď zasiahnete tenis, ovládate smer a dĺžku lopty. V žiadnom prípade nebude lietať, ak sa naučíte cítiť okamih, ako zasiahnuť v požadovanom smere.

V golfe je to ešte zaujímavejšie - so všetkým zdanlivo ľahkým vývojom sa samotná hračka ukázala byť veľmi zvedavá a náročná, všetko opäť dopadlo na zmysel pre okamih a výpočet: je potrebné zvoliť smer a silu nárazu, berúc do úvahy topografiu, ako aj silu a smer vetra, okrem priameho rana opäť závisí od vášho zmyslu pre moment, plus tentoraz tiež od hladkého pohybu, 9 úplne odlišných a veľmi krásnych polí, niekoľkých druhov trávy a terénu, výrazného reliéfu, neustále sa meniaceho vetra a vždy niekoľkých Jediné možné taktické rozhodnutia každého scenára zaručujú obrovské množstvo rôznych herných situácií a je také fascinujúce, že ako som sa stalo, strávil som päť alebo šesť hodín v rade so svojimi priateľmi na golfovom ihrisku wii a dvakrát som urobil 20-násobný kruh z týchto deviatich jamiek nie je unavený. Samozrejme, neodmietnem len jednu nevýhodu implementácie, určitú nepresnosť a ostrosť pri vykonávaní krátkych úderov, ale verte mi, môžete si na to zvyknúť.

Box, bowling, baseball sú tri samostatné a dosť veľké témy. Nebudem sa o nich podrobne zaoberať, môžem len povedať, že v prípade boxu a bowlingu bude potrebné precvičiť určité techniky štrajkov a dosiahnuť seriózny výsledok, aspoň na „pro“ úrovni, nebude to ľahké. Existuje aj dosť jeho nuansy. Baseball je, bohužiaľ, značne zjednodušený - hra dopadá na jedinú vlnu Wiimoutu a myslím si, že tento proces nebude schopný dlho zaujať ani veľkých fanúšikov tohto športu.

Všeobecne si myslím, že Wii Sports je vynikajúca zbierka niekoľkých športových hračiek spojených rovnakým štýlom a všeobecnými zásadami hrania, samozrejme, nie bez nedostatkov (v niektorých prípadoch aspoň na nadmerné zjednodušenie baseballu alebo nepresné ovládanie), hlavnou vecou nie je mať falošné očakávania a spravodlivé pokúsiť sa pochopiť a zvládnuť každý druh bez toho, aby boli dotknuté, vás hra určite zaujme. Podľa môjho názoru je to hodné nákupu - dokonca aj oddelene od Wii.

Если отнять от итоговой оценки балл за некоторые огрехи в управлении и еще полбалла за упрощенность бейсбола (притом, у меня нет претензий ни к графике и оформлению, ни к игровым режимам и насыщенности контентом, ни уж тем более к геймплею и дизайну), то получим по мне справедливую оценку в 8.5 баллов из 10.

Оценки:7.2Характеристики:
Графика 6.0Управление 8.5Сохранение: Сохраняются только рекорды в тренировках.
Звук 6.5История -Настройка управления: не настраивается.
Дизайн 7.5Геймплей 7.5Сложность: не настраивается.


Varovanie! Všetky práva vyhradené. Любое копирование информации является незаконным и повлёчет за собой судебную ответственность.

Какие бывают теннисные мячи?

Dizajn všetkých tenisových loptičiek na svete je rovnaký: sú to duté gumené gule pokryté vlnou. A potom začnú rozdiely.

na metóda výroby gule sú rozdelené do zapečatený a netesnosť, Prvé sú naplnené inertným plynom alebo je do nich umiestnená špeciálna tableta anorganických solí, ktorá po rozložení vytvára vnútri gule nadmerný tlak. Tieto gule sa dodávajú v uzavretých obaloch podobných plechovkám a umožňujú vám udržiavať tlak. Ihneď po odtlakovaní sa tieto gule vyznačujú veľkým odrazom, avšak keď strácajú tlak, strácajú to (zhruba hovoria, vyfúkajú sa) a stávajú sa prakticky nevhodnými na hru, a to sa stáva pomerne rýchlo. Sú to rovnaké lopty, ktoré sa používajú v profesionálnych turnajoch a menia sa každých pár hier po slovách sudcu na veži „Nové lopty prosím“.

Listové gule nemajú vnútorný tlak a odrazy kvôli špeciálnej povrchovej štruktúre. Nové gule majú veľmi tvrdý odraz, ale sú optimalizované tak, ako sa používajú. Nie je možné hrať ich, len ak sa ich obal vyčerpal.

Vonkajší povlak lopta určuje jej vhodnosť pre jeden alebo iný typ ihriska. Takže obvyklý povlak (riadna služba) gule sú tenké a mäkké, vďaka čomu sú také gule vhodné pre ílové a vnútorné kurty: tenká hromada nie je našuchorená. (Tu si spomínam na epizódu pred tromi rokmi v špinavom turnaji v Madride, keď Anabel Medina Garrigues, hrajúca so Serenou Williamsovou, úmyselne načuchla nové gule na rakete, aby ich spomalila.)

Husté gule (príplatok) na tvrdých tvrdých kurtoch sa už dlhšie nedotýkajte (silno a rýchlo prilepte na heterogénny pôdny pokryv). Niekedy v samostatnej kategórii špeciálne bylinný gule, ktoré sa líšia od bežných len tým, že sa ich hromada nezašpiní na tráve.

K dispozícii je tiež špeciálny typ tréningové loptyvyvinuté ako súčasť vzdelávacej kampane Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) Hrajte a zostaňte, Podľa svojich charakteristík (nižšia odrazová rýchlosť a rýchlosť letu, väčšia veľkosť) sú vhodné pre deti a začínajúcich hráčov. V závislosti od kategórie („Červená“, „oranžová“, „zelená“) sa používajú na mini-tenis alebo na hranie s obmedzenými raketami. Podľa pravidiel ITF od roku 2012 hrajú na turnajoch pre deti do 10 rokov iba také lopty.

Aké lopty hrá profesionál?

Témy, ktoré sú certifikované ITF. Aby bola loptička schválená, musí v prvom rade spĺňať štandardné špecifikácie (určité intervaly z hľadiska veľkosti, hmotnosti, odrazu) a po druhé musí prejsť špeciálnymi testami stability a pevnosti.

Na sezónu 2016 certifikovala ITF asi 260 modelov tenisových loptičiek. Asi stovka z nich je odborná príprava (pozri vyššie), ostatné sú profesionálne (viac ako 30 značiek).

Prečo toľko?

Profesionálne lopty tiež prichádzajú v niekoľkých formách - v závislosti na typu a miesto súduna ktoré sa použijú. Štandardné a najbežnejšie - gule kategória 2.

lopty kategória 1 o niečo ťažšie, lietajú rýchlejšie a sú navrhnuté tak, aby (zrýchľovali) hry na pomalších súdoch. Toto je oficiálna lopta Roland Garros. Kategória 3 o niečo väčší, pomalší a vhodný na rýchle nanášanie náterov (spomaľuje hru na nich). V súčasnom zozname ITF nie sú žiadne takéto lopty. Do štvrtej kategórie patria lopty určené na hranie v podmienkach vrchovina (nad 1219 metrov nad morom).

Rôznorodosť a rotácia loptičiek z turnaja na turnaj často spôsobuje hráčom frustráciu, pretože každá guľa reaguje inak na rôzne podmienky (počasie, denný čas), čo na profesionálnej úrovni môže hrať veľkú úlohu a dokonca môže spôsobiť zranenie (najmä pri vysokohorských plesoch, ktoré sú o niečo ťažšie ako obvykle). Mnoho tenisových hráčov tvrdí, že by chceli hrať s jedným loptou celý rok - alebo aspoň počas jedného segmentu sezóny, ale je to takmer nemožné dosiahnuť, ako je to často v situáciách, keď sa pretína príliš veľa záujmov.

Majú muži a ženy rôzne lopty?

Presne povedané, pojmy „mužský“ a „ženský“ loptu neexistujú: žiadny výrobca si nevytvára svoj rad gúľ podľa pohlavia. Andy Murray však v Miami nezískal len vedro: muži a ženy sa skutočne hrajú s rôznymi loptičkami nielen na Floride, ale takmer na všetkých tvrdých turnajoch. ATP používa gule s hustou tvrdou povrchovou úpravou navyše (čierne značenie) a vo WTA - s pravidelnou (tiež natieranou) pravidelnou službou (červené značenie). Aj keď jedna aj druhá loptička patria do štandardnej vysokorýchlostnej kategórie 2, tenká hromada s pravidelnou funkciou sa opotrebuje rýchlejšie na tvrdých tvrdých kurtoch, vďaka čomu gule lietajú rýchlejšie a zvyšujú celkové tempo ženských zápasov.

Preto Murrayova nespokojnosť môže byť pochopená: náhodná ženská loptička v mužskom zápase môže povedať úderom rýchlosť, ktorú môže počítať ani hráč, ktorý ich vykonáva, ani súper, ktorý na ne odpovedal. Pred niekoľkými rokmi sa na US Open stalo rovnaké nedorozumenie s Andym Roddickom, ktorý po zápase povedal to isté ako Murray, pripúšťajúc, že ​​bol v pokušení slúžiť lopty ľahšou ženskou loptou.

Spárovaný špecialista Bob Bryan, ktorý hrá turnaje dámskych loptičiek v zmiešanej hre na turnajoch Grand Slam, dokonca špecifikoval, o koľko rýchlejšie sú: ženská loptička z mužského ihriska letí 8-9 kilometrov za hodinu rýchlejšie ako mužská. Technický poradca jednej zo spoločností zaoberajúcich sa výrobou lopty však nesúhlasil a zdôraznil, že ľahšie gule po počiatočnej akcelerácii a výraznejšie spomaľujú (podobne ako loptička na bedminton).

Итого : Хорошая игра для новичков.
Плюсы : На первых порах захватывающий геймплей.
Минусы : Постепенное снижение интереса при игре в одиночку.