Užitočné tipy

Kde pracovať pre plachých ľudí?

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa skladu možno psychiku ľudí rozdeliť na extroverti a introverti. Prvý z nich ľahko príde do kontaktu s ľuďmi okolo seba, dobre sa prispôsobí v akomkoľvek tíme, uprednostňuje štýl práce v tíme a dokáže otvorene vyjadriť svoje myšlienky. Pre tento druh vzduchu je potrebný kontakt s ľuďmi.

Introvery sú presným opakom extrovertov. Radšej mlčia, nemajú radi nových známych a v spoločnosti nových ľudí sa cítia skôr obmedzení. Sú akoby ponorení do svojho vnútorného sveta. Ich úspechy v profesionálnej oblasti sa nemusia okamžite zaznamenať. Aj keď medzi introvertmi by sa mali spomenúť takí veľkí ľudia ako Charles Darwin, Albert Einstein, Franz Kafka a ďalší.

Shy ľudia často trpia pripomienkami nadriadených. V kancelárii ich ignorujú bez ohľadu na to, ako sú talentovaní a kompetentní vo svojej profesii. To však neznamená, že obmedzení a pokojní zamestnanci by mali konať ako najatý personál bez hlasovacieho práva.

V priebehu sociologických štúdií boli identifikované povolania, v ktorých sa introvert môže preukázať v plnom rozsahu a tiež dostáva slušné mzdy.

Biochemici a biofyzici

Priemerná mzda: 60 000 rubľov.

Biochemici a biofyzici študujú chemické zloženie, ako aj princípy fungovania buniek živých organizmov, ich elektrickú a mechanickú energiu a súvisiace javy.

Biomedicínski inžinieri

Priemerná mzda: 60 000 rubľov.

Biomedicínski inžinieri pracujú v inžinierskych, biologických a biomechanických oblastiach, navrhujú, vyvíjajú a hodnotia biologické systémy a produkty, ako sú umelé orgány a protézy.

Geológovia okrem hydrológov a geografov

Priemerná mzda: 50 000 rubľov.

Geológovia študujú zloženie, štrukturálne vlastnosti a ďalšie fyzikálne ukazovatele Zeme. Využívajú geologické, fyzikálne a matematické znalosti pri prieskume prírodných zdrojov, ako sú ropa, plyn, minerály alebo podzemná voda. S ich pomocou sa tiež uskutočňuje proces zneškodňovania odpadu, uskutočňuje sa rekultivácia pôdy a riešia sa rôzne environmentálne problémy.

Materiáloví vedci

Priemerná mzda: od 40 000 do 80 000 rubľov.

Práca materiálových vedcov je študovať štruktúru a chemické vlastnosti rôznych prírodných alebo syntetických materiálov vrátane kovov, zliatin, gumy, keramiky, polovodičov, polymérov a skla.

Dizajnéri

Priemerná mzda: 70 000 rubľov.

Konštrukční inžinieri hodnotia materiály a vyvíjajú technické prostriedky a procesy na výrobu materiálov používaných vo výrobe. Musia byť v súlade so špecializovanými konštrukčnými a prevádzkovými charakteristikami. Špecialisti mapujú nové aplikácie pre už známe materiály.

Architekti stavby lodí

Priemerná mzda: 90 000 rubľov.

Architekti stavby lodí projektujú a dohliadajú na stavbu a opravy takých plávajúcich štruktúr, ako sú lode, člny, remorkéry, rýpadlá, ponorky, torpéda, plaváky a bóje.

Inžinieri stavby lodí

Priemerná mzda: 90 000 rubľov.

Inžinieri v oblasti stavby lodí sa zaoberajú vývojom a sú zodpovední aj za inštaláciu námorného vybavenia a súvisiaceho vybavenia vrátane systému dodávky energie.

Inžinieri mechatroniky

Priemerná mzda: 50 000 rubľov.

Špecialisti v oblasti mechatroniky sa zaoberajú výskumom, vývojom a návrhom automatických jednotiek, inteligentných systémov, „inteligentných“ zariadení, ako aj koordináciou riadenia priemyselných systémov.

Inžinieri nanosystémov

Priemerná mzda: 80 000 rubľov.

Inžinieri v oblasti nanosystémov sa zaoberajú vývojom alebo kontrolou výroby materiálov, zariadení alebo systémov s molekulárnym alebo makromolekulárnym zložením, využívajúc fyzikálne princípy, ako aj elektrické, chemické alebo biologické inžinierstvo.

Priemerná mzda: 90 000 rubľov.

Aktuári analyzujú štatistiku o úrovni úmrtnosti, úrazov, chorobnosti a zdravotného postihnutia. Zaznamenávajú tiež ročnú mieru odchodu do dôchodku. Na základe získaných údajov zostavujú tabuľky, v ktorých sa predpovedá možné riziko a suma potrebná na vyplatenie budúcich výhod.

ekonómovia

Priemerná mzda: 50 000 rubľov.

Ekonómovia vykonávajú výskum, pripravujú správy a tiež vyvíjajú optimálne spôsoby riešenia ekonomických problémov spojených s výrobou a distribúciou tovaru a služieb. Ich činnosť súvisí s menovou a fiškálnou politikou.

matematika

Priemerná mzda: 100 000 rubľov.

Matematici vykonávajú výskum v oblasti základnej matematiky. Študujú aplikáciu matematických metód vo vede, manažmente a ďalších odboroch.

Priemerná mzda: 70 000 rubľov.

Fyzici sa zaoberajú štúdiom fyzikálnych javov, rozvíjajú teórie na základe výsledkov pozorovaní a experimentov. Zamestnanci tiež vyvíjajú praktické metódy na uplatňovanie fyzikálnych zákonov a teórií.

Počítačoví inžinieri

Priemerná mzda: 70 000 rubľov.

Počítačoví inžinieri vykonávajú výskum, vytvárajú projekty, vyvíjajú alebo testujú počítačové vybavenie, ktoré sa používa v komerčnej, priemyselnej, vojenskej alebo vedeckej oblasti.

Špecialisti na vodu

Priemerná mzda: 50 000 rubľov.

Špecialisti na vodu vyvíjajú a implementujú programy a stratégie týkajúce sa takých aspektov vodných zdrojov, ako je dodávka, kvalita a dodržiavanie predpisov.

Tropina Natalya Vladimirovna

Psychoterapeut. Špecialista z webu b17.ru

Alebo sa možno pokúste nejako fragmentovať ich komplexy.
Analyzovať. Čo presne sa bojíš? A priviesť situáciu k absurdite v zmysle fantázie.
Mám rovnaké odpadky. Môžete nahrávať všetko. Všetky vaše obavy, obavy. Potom znovu prečítajte a ponorte sa do. Snaží sa to pochopiť. Ale všeobecne nie sú ostatní ľudia o nič lepší ako vy. Nie si horší.

Na sklade. Sadnite si do svojej chovateľskej stanice s krabicami a kúskami papiera.

Kdekoľvek. Ak budete pracovať s ľuďmi, postupom času prebehne hanba. Ja sám viem a počul som o ďalších takýchto prípadoch.

Autor, choďte k tajomníkom. Wedge vykopne klin.
A v práci nezabudnite, že toto je práca a komunikácia s týmito alebo tými ľuďmi je len časťou práce. Hrať rolu, zadajte obrázok. A všetko bude fungovať. Vaša plachosť sa postupne stratí.

Súvisiace témy

Ak sa vám táto vlastnosť nepáči, znamená to, že ju musíte odstrániť, inak život nebude to, čo chcete.

V knižnici. Možno nie pomenovaný po Leninovi, ale nejakým jednoduchším spôsobom)

Sakra, chcel som sa prepašovať, ale naozaj ťa prepáč.
Je to možné v knižnici, laboratórnom asistentovi.
Zlato, môžeš najprv bojovať s komplexmi?
Toto je dlhá konverzácia.
Potrebujete psychológa. Naše problémy nevznikli od nuly. Možno je potrebné hľadať odpoveď v detstve, vo vašom prostredí. Alebo tam bola psychologická trauma, ktorá spôsobila takúto reakciu.
Prajem vám veľa šťastia.
A Dúfam, že používatelia fóra sa budú správať primerane.

Programátorom! Idem tam), pretože ma ani asistent predaja neberie.

Som neuveriteľne plachý človek, len patologicky. Pracovala však ako novinárka, naučila sa to prekonávať sama. Teraz nepracujem, niekedy si pamätám minulosť a zázrak: „Ako som sa mohol? Ako som sa nebál? Koniec koncov, niekedy som musel byť arogantný.“ A teraz sa opäť stala zbabelkou. Preto vám odporúčam, aby ste sa zaoberali komplexmi a úmyselne si vybrali prácu, ktorá zahŕňa komunikáciu s ľuďmi.

Prečo sa zlomiť? Vyhľadajte pokojnú prácu, možno doma alebo ako knihovník.

Preto vám odporúčam, aby ste sa zaoberali komplexmi a úmyselne si vybrali prácu, ktorá zahŕňa komunikáciu s ľuďmi.
100! Autor, pracujem ako korektor. Som tiež veľmi plachý a zdá sa, že mi táto práca vyhovuje. Ale naozaj sa mi to nepáči! Dal by som všetko na prácu s ľuďmi, možno aj v sektore služieb. Klinujú klin klinom, hovoria pravdu! A tak som sa stále viac upchával, pretože všetko, čo každý deň vidím, je otvorený súbor programu Word. Žiadne komunikačné praktiky, nič. Opúšťam sa a vystupovanie nebude také ľahké

Mám 24 rokov, som plachý. Nie patologicky, ale stále. V tíme sa cítim neistá, hovorím potichu, je pre mňa ťažké hádať sa a obhajovať názor. Nemôžem sa uvoľniť a cítiť napätie. Po práci cítim úľavu a smútok súčasne, pretože zajtra bude ten istý deň. Kde je najlepší spôsob práce pre plachých ľudí? Na rozdiel od baliarne, nič na mysli.

Choďte do práce. Slová naprieč nehovoria, ale povedia - prepustiť)))

Prečo sa zlomiť? Vyhľadajte tichú prácu.

Mám 24 rokov, som plachý. Nie patologicky, ale stále. V tíme sa cítim neistá, hovorím potichu, je pre mňa ťažké hádať sa a obhajovať názor. Nemôžem sa uvoľniť a cítiť napätie. Po práci cítim úľavu a smútok súčasne, pretože zajtra bude ten istý deň. Kde je najlepší spôsob práce pre plachých ľudí? Na rozdiel od baliarne, nič na mysli.

a dostal som prácu v banke pre zákaznícky servis .. všeobecne je to v poriadku, všetko som prekonal, niekedy sa dokonca aj zákazníci začínajú báť ..

V Inštitúte pre inovačný rozvoj sa vám to určite bude páčiť. Ona je rovnako plachá, získala prácu ako manažérka zákazníckeho servisu. Pri vyhľadávaní Inštitútu pre inovačný rozvoj napíšte recenzie a prečítajte si o nich recenzie. Viac mien ANO IIR, ANO DPO IIR

to isté, vždy som pracoval s ľuďmi, myslel som si, že s vekom to bude plynúť a práca medzi ľuďmi mi ešte viac pokazila psychiku. Teraz som sa zmenil z plachého plachého na začarovanú starú ženu, takže nenávidím všetkých. Takže neviem, čo mám robiť a kde hľadať prácu mimo ľudí.

Moderátor, upozorňujem, že text obsahuje:

Fórum: Psychológia

Nové pre dnešný deň

Populárne dnes

Používateľ webovej stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že je plne zodpovedný za všetky materiály, ktoré publikoval čiastočne alebo úplne prostredníctvom služby Woman.ru.
Používateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré predloží, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale neobmedzuje sa na autorské práva) a nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Používateľ Woman.ru, ktorý posiela materiály, má záujem o ich zverejnenie na webe a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším použitím redaktormi Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov zo stránok woman.ru je možné iba s aktívnym prepojením na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy miesta.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na woman.ru sú povolené len osoby so všetkými potrebnými právami na takéto umiestnenie.

Autorské práva (c) 2016-2019 LLC Hirst Shkulev Publishing

Sieťová publikácia „WOMAN.RU“ (Woman.RU)

Osvedčenie o registrácii masmédií EL č. FS77-65950, vydané Federálnou službou pre dohľad nad komunikáciami,
informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Hirst Shkulev Publishing Limited Liability Company

Prvá fáza - zhrnutie

Pre plachých ľudí je mimoriadne ťažké dať položku „povedzte nám o svojich úspechoch“. Je pre nich trápne hovoriť, čo pre spoločnosť urobili, aké ocenenia a tituly, ktoré získali, a tímu pripisujú všetky zásluhy. Napriek tomu životopis nie je kolektívnym dokumentom, ale osobným dokumentom pre každého zamestnanca. Uveďte v nej úspechy, aj keď boli dosiahnuté v tíme.

Je potrebné vziať do úvahy aj profesionálne ambície. Inak, aj s potrebnými skúsenosťami, kvalifikáciou, vzdelaním, hanbliví ľudia nebudú rásť v kancelárii. Len preto, že je pre nich ťažké napísať do nadpisu životopis „Vedúci oddelenia“.

Druhou fázou je sprievodný list

Je to jeho náborový pracovník, ktorý vidí prvého spolu so základnými informáciami o uchádzačovi (meno a priezvisko, funkcia, úroveň platu). A malo by byť navrhnuté tak, aby hr-manager chcel otvoriť tento konkrétny životopis.

O umení zostavovania takýchto malých vizitiek sa už písalo veľa (4 - 6 viet). Pre pokorných ľudí je však ťažké povedať: „Pre vaše voľné pracovné miesto som najlepším kandidátom. Mám na to vedomosti, skúsenosti, vzdelanie a odporúčania. “

Môžete odporučiť iba jednu vec - prinútiť sa napísať takýto sprievodný list. Vytvorte šablónu a zmeňte názov organizácie a pozíciu v nej.

Tretia etapa - monitorovanie voľných pracovných miest

Musia sa na ne pozerať, ale musia tiež reagovať na všetko, čo sa na ne vzťahuje. Shy kandidáti často tvrdia takto: „Zverejnil som svoj životopis. Ak to niekoho zaujíma, budú ma kontaktovať. “ Toto je pasívne stanovisko a treba ho zmeniť na proaktívne: „Ak môj životopis nie je vhodný pre niekoho, nie je to desivé. Aby som bol videný, musím ho poslať. ““

Štvrtá fáza - telefonický rozhovor

Telefónnemu pohovoru zvyčajne predchádza osobný rozhovor. V podstate ide o 10-minútovú sprievodnú listinu pre hlasový hovor. Nie veľmi spoločenskí ľudia sú pripravení pripraviť sa vopred, čo vám umožní odpovedať na otázky náborového pracovníka telefonicky. Tieto otázky sú predvídateľné: „povedzte nám o svojom poslednom zamestnaní,“ „o čo hľadáte teraz“, „o aký druh práce máte záujem“, „prečo ste opustili posledné zamestnanie“. Ak pripravíte odpovede, nebudete musieť improvizovať, čo zachráni introvert pred zbytočnými zážitkami.

Piate štádium - osobný rozhovor

Stydliví žiadatelia sa často nedostanú do tejto fázy. Všetci náborári to vedia a motívy strachu zo žiadateľa sú často priťahované. Napríklad „požiadavky uvádzali, že som si so sebou musel priniesť diplom, ale nenašiel som od neho prílohu,“ „pred pohovorom som šiel do kaviarne na šálku čaju a zafarbil mi tričko.“ Aby ste si pomohli, považujte pohovor za súčasť zamestnania, formálny postup, ktorý musíte absolvovať a ktorý nie je udalosťou vo vašom osobnom živote. Ak je pre vás jednoduchšie uskutočniť rozhovor prostredníctvom služby Skype, môžete požiadať zamestnávateľa o túto formu pohovoru.

Šiesta fáza - odporúčací list

„Finalisti“, ktorí absolvovali pohovor, náborový pracovník žiada o zoznam ľudí, ktorí sú pripravení poskytnúť spätnú väzbu alebo komentár k svojmu kolegovi. Zvyčajne sú to manažéri, zamestnanci nad úrovňou susedných oddelení. Žiadateľ samozrejme musí vopred s nimi súhlasiť, upozorniť na nadchádzajúcu výzvu a prediskutovať znenie budúcich charakteristík. V opačnom prípade môže náborový pracovník počuť nelichotivé odporúčania, ktoré budú prekážať prijímaniu zamestnancov.

© Natalia Storozheva, generálna riaditeľka Centra pre podnikanie a rozvoj kariéry „Perspektíva“, učiteľka na Ruskej škole manažmentu, najmä pre RJob

Pin
Send
Share
Send
Send