Užitočné tipy

Ako si vybrať obývaciu izbu? 55 fotografií dokonalého dizajnu a kombinácie v interiéri

Pin
Send
Share
Send
Send


Obývacia izba je „tvárou“ vášho domova. Majitelia zvyčajne nemajú také prísne požiadavky na izbu, ako je miestnosť na prijímanie hostí. V obývacej izbe by malo byť všetko krásne, funkčné a malo by predstavovať štandard miestnosti s vynikajúcou výzdobou interiéru.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu nábytku, ktorý má osobitnú úlohu pri zložení interiéru obývacej izby. Ako si vybrať nábytok do obývacej izby? Tento článok sme venovali odpovedi na túto nie jednoduchú otázku. Dúfame, že to dokážeme vyriešiť a pomôžeme vám so správnym výberom.

Všeobecné zásady výberu nábytku v obývacej izbe, čo by som mal zvážiť?

Pokiaľ ide o výber nábytku v miestnosti na prijímanie hostí, je potrebné dodržiavať niekoľko zásad formulovaných odborníkmi. Poznamenajme si tieto princípy a krátko prediskutujeme.

 • Vzhľad nábytku by mal zodpovedať dizajnovému zloženiu obývacej izby. Pri plánovaní štýlu budúceho interiéru sa vopred rozhodnete, na ktorý nábytok sa budete pri predaji pozerať. Jeho telo, predná časť, príslušenstvo, čalúnenie a oveľa viac by mali zodpovedať štýlu dizajnu.
 • Všetky kusy nábytku by mali byť navzájom organicky kombinované a mali by byť správne umiestnené. Skrinky, police, komody, stoly, pohovky by sa mali navzájom kombinovať vo farbe a štruktúre. Musia byť usporiadané takým spôsobom, aby pritiahli maximálnu pozornosť na niektoré časti nábytku, zatiaľ čo iné sú v pozadí.
 • Nezabudnite vziať do úvahy veľkosť a tvar miestnosti. Veľkosť hosťovskej izby priamo ovplyvňuje výber nábytku. Vo veľkej obývacej izbe si môžete dovoliť kúpiť masívnu klasickú stenu, stôl, komodu, pohovku s kreslami a zároveň si zachovať vizuálnu priestrannosť a ľahkosť miestnosti. Ak zatlačíte ten istý nábytok do malej miestnosti, zmení sa na „sklad nábytku“.
 • Nábytok by mal byť nielen krásny, ale aj funkčný. Nemá zmysel získavať obrovský klasický stôl a skrinku v malej obývacej izbe. Nábytok je objemný av tomto prípade je z neho len veľmi malý úžitok. Je lepšie kúpiť si modulárnu skriňu alebo komodu. V ňom je možné uložiť veľa vecí. A hoci taký nábytok netvrdí, že ide o veľké množstvo užitočných metrov štvorcových. Pri kúpe nábytku premýšľajte o tom, ako ho budete používať. Pamätajte, že moderný štýl interiéru „nepáči“ hromadu objektov. Nestrácajte peniaze navyše za zbytočný nábytok.
 • Pred výberom nábytku sformulujte koncept územného plánovania priestoru vašej obývačky. Toto je obzvlášť dôležité pre miestnosti malých a stredných rozmerov. Ktoré funkčné oblasti vytvoríte, budú závisieť od vašich potrieb a preferencií. Jediná vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, sú špecifiká týchto oblastí a výber špeciálneho nábytku pre ne. Naplánujte si funkčné oblasti vopred. Výber nábytku bude jednoduchší.

Rohový, klasický alebo modulárny nábytok - klady a zápory

Pri výbere nábytku v obývacej izbe je potrebné pamätať na to, že rovnaké veci sa môžu navzájom veľmi líšiť, a to aj v závislosti od konštrukčných prvkov. Prečo je to základná otázka, prečo musíme brať tieto konštrukčné prvky do úvahy?

Rohový, klasický a modulárny nábytok sa navzájom líšia svojim vzhľadom, funkčnou zložkou a schopnosťou efektívne využívať využiteľný priestor v miestnosti. Stručne charakterizujeme vlastnosti všetkých troch štrukturálnych odrôd takého nábytku, aby sme pochopili, v ktorom prípade by sa mal uprednostniť nábytok.

 1. Rohový nábytok. Hlavnými výhodami rohového nábytku sú priestrannosť a efektívnejšie využitie priestoru, ktorý sa za normálnych podmienok nevyužíva. Umiestnením napríklad rohovej steny ušetríte až niekoľko metrov štvorcových miestnosti pozdĺž steny. A kapacita takejto steny je o 15 až 20% vyššia. Vyvodiť závery.
 2. Klasický nábytok. Aj keď nie je kompaktný. Takýto nábytok je však veľmi spoľahlivý, krásny a dokonale zapadá do klasického interiéru. Klasický nábytok je špeciálne vytvorený pre stredné a veľké miestnosti. Je zdravá a hodná preniesť na svojich potomkov. Neodporúča sa umiestňovať takýto nábytok do malej obývačky kvôli svojej veľkosti a rozmerom. S ňou bude miestnosť vyzerať ešte menšia, čo je úplne neprijateľné.
 3. Modulárny nábytok. Všetko kúzlo modulárneho nábytku spočíva v tom, že jeho majiteľ môže „hrať návrhára“ kedykoľvek chce. Takýto nábytok sa netýka monolitického obalu, ako je klasický, ale z mnohých funkčných prvkov, ktoré môžu byť samostatným kusom nábytku. Ak chcete, môžete pravidelne upravovať modulárne prvky, optimalizovať a osviežovať interiér týmto spôsobom, bez toho, aby ste spôsobili akékoľvek materiálové náklady. Modulárny nábytok môže byť buď objemný alebo kompaktný. Malo by sa však poznamenať, že väčšina výrobcov sa snaží vyrábať kompaktné modely.

Šatník, stena alebo komoda v obývacej izbe, čo si vybrať?

Nepochybne, skrinka je veľmi zaujímavá vzhľadom, a čo je najdôležitejšie, priestranný kus nábytku. Väčšina z nich sa však nachádza v spálni a nie v obývacej izbe. Aj keď, samozrejme, všetko bude závisieť od celkového dizajnu interiéru.

Šatník do obývacej izby by sa mal líšiť predovšetkým krásnou a elegantnou fasádou. Aj keď, ak je vaša izba vyzdobená v štýle minimalizmu, potom by mal byť taký kus nábytku menej viditeľný. Stena obývacej izby je ešte priestrannejšia a väčšia časť nábytku. Ale opäť bude všetko závisieť od jeho konštrukčných prvkov. Obývacia izba má tieto steny:

 • Klasická stena. Zvyčajne ide o celkom celkový kus nábytku, ktorý pozostáva z rôznych prvkov, ktoré vykonávajú rôzne funkcie. Funkčnosť steny je určená zložením a počtom prvkov v nej obsiahnutých.
 • Posuvná stena. Druh steny s mimoriadne ušľachtilým vzhľadom. Táto stena získala svoje meno vďaka špecifickému usporiadaniu svojich prvkov, od menších po väčšie.
 • Mini stena. Kompaktná verzia klasickej steny, ktorú je možné teoreticky použiť v malej obývacej izbe. Aj keď je tento nábytok v praxi vhodnejší pre stredne veľké izby.

Najkompaktnejším a najfunkčnejším nábytkom do obývačky je komoda. S ich výberom sa musí zaobchádzať veľmi opatrne. Koniec koncov, nie každá takáto položka je vhodná do obývacej izby. Taký nábytok je skôr určený pre spálne. V malej obývačke sa však komoda môže stať „záchrancom“, ktorý pohodlne umiestni veci a vyzdobí jej interiér.

Aby sme to zhrnuli, poznamenávame, že ak by ste chceli vedieť, ako zvoliť nábytok v hosťovskej izbe a nenájdete adekvátnu odpoveď, skúste „začať tancovať“ z plánovaného zloženia miestnosti.

Je oveľa jednoduchšie vybrať si, keď ste už analyzovali všetky ďalšie vlastnosti svojej izby a rozhodli ste sa o všetkých jej funkčných prvkoch:

 • veľkosť,
 • tvar
 • farebné zloženie
 • miesto,
 • mnoho ďalších faktorov.

Ak povrchová analýza stále nedá úplnú odpoveď na vašu otázku, použite pomoc špecialistu alebo aspoň informácie, ktoré poskytujú. Veľa šťastia pri výbere!

Odporúčame tiež:

Ak dávate prednosť tomu, keď je v miestnosti dostatok voľného miesta, potom je vhodný moderný.

Pre milovníkov elegancie a luxusu stojí za to zastaviť pri klasike. V našom článku nájdete správnu voľbu celej galérie s ukážkami fotografií, ako si vybrať obývaciu izbu.

Obývacia izba je miestnosť, kde sa zvyčajne stretávajú všetci členovia rodiny večer a pozerajú televíziu, diskutujú o poslednom dni alebo stretávajú hostí. Za účelom diverzifikácie interiéru si môžete v hale vyzdvihnúť transformátorový stôl.

Chyby pri výbere nábytku

Teraz diskutujeme o tom, čo sa nedá urobiť pri usporiadaní obývacej izby. A je tu niekoľko chýb, pretože ľudia si nemôžu zvyknúť na zastarané návrhy a používať veľký a objemný nábytok.

Nerobte to, teraz existujú atribúty nábytku, ktoré pomáhajú šetriť priestor v celej miestnosti. Obmedzte sa na kompaktný dizajn.

Tak sme prišli na to, ako zvoliť správnu obývaciu izbu. Spoľahnite sa len na svoj vkus a predstavivosť, aby ste nemuseli vykonávať všetky rady odborníkov. Koniec koncov, potrebujete pohodlie, nielen módnu izbu.

Niektoré pravidlá by sa mali dodržiavať, ale nie všetky, musia sa spoliehať na intuíciu. Nebojte sa experimentovať, niekedy je to veľmi užitočné a príležitosti prekračujú všetky očakávania.

Č. 1. Zistite funkčnosť

Pred výberom nábytku musíte jasne odpovedať na otázku, aké funkcie bude mať vaša obývacia izba, aké prioritné úlohy bude mať. Môže to byť výlučne miestnosť navrhnutá pre rodinné oslavy, pozeranie filmov, rozhovory atď., môže to byť miestnosť, v ktorej budú často usporiadané sviatky, bankety a oslavy, alebo miestnosť, v ktorej sa vaši priatelia, susedia a príbuzní často pozerajú relaxovať a hovoriť, V niektorých apartmánoch a domoch môže obývacia izba vykonávať aj funkciu jedáleň a dokonca aj spálnealebo kombinovať niektoré z týchto úloh. Vo všetkých týchto prípadoch sa prístup k výberu nábytku môže mierne líšiť, čo je potrebné zohľadniť. Závisí napríklad od toho, či bude potrebné zabezpečiť určitý trik pre správne územné vymedzenie miestnosti, či sú potrebné jedálenský stôl a ďalšie podrobnosti.

Č. 2. Správna farba

Výber farebnej schémy pre obývaciu izbu závisí výlučne od vkusu každého z nás, ale pri výbere je lepšie vychádzať z rady, ktorú získali odborníci. Takže, ak ste majiteľom malej obývačky, je lepšie dať prednosť svetlé tónyktoré sú vizuálne schopné mierne rozšíriť izbu a zahladiť jeho hranice: svetlý nábytok na pozadí svetlých stien vytvára jediný priestor. Ak je obývacia izba dostatočne priestranná, môžete použiť aj všetky tiene tmavé a nasýtené.

Ak chcete dať obývacej izbe útulnosť a teplo, idete teplé odtiene: oranžová, ružová, žltá, broskyňa atď. Takáto miestnosť je ideálna na stretnutia v kruhu najbližších ľudí. Ak je obývacia izba miestom oddychu a relaxácie, môžete ju využiť chladné odtiene: svetlo modrá, svetlo zelená, šedivá a ďalšie.

V prípade obývacej izby kombinuje niekoľko zón naraz, potom rôzne farby možno použiť nielen na dekoráciu, ale aj na nábytok, ale stále by mali patriť do rovnakého štýlu.

Ihneď sa oplatí rozhodnúť o zvolenom štýle obývacej izby, pretože do veľkej miery závisí od toho, aký nábytok budete musieť kúpiť. Nie je žiadnym tajomstvom, že klasika a modernosť sa líšia v úplne odlišných prístupoch k výberu nábytku, materiálov na jeho vykonanie, rôznych ozdobných techník atď. Tu stojí za to začať od vašich vlastných preferencií: na niekoho je barokový interiér viac zaujatý, niekto na provence a niekoho všeobecne poteší boho. Ak si najmete profesionálneho dizajnéra, ale spoliehate sa na svoje silné stránky, je lepšie si pred výberom každého kusu nábytku dôkladne preštudovať základy zvoleného smeru, zoznámiť sa s fotografiami, odbornými radami atď.

Aj keď je hlúpe radiť pri výbere štýlu, pre majiteľov malých obývacích izieb je lepšie venovať pozornosť minimalizmu, špičkovým technológiám alebo moderným štýlom interiéru, ktoré využívajú minimum nábytku, ktoré je dostatočné na úplnú funkčnosť miestnosti. Skromný, zbavený nadmerného dekoru, kusy nábytku nezaberajú veľa miesta a nevyhadzujú priestor.

Číslo 4. Zohľadňujeme rozmery

Prvá vec, ktorú musíte urobiť skôr, ako pôjdete do obchodu s novým nábytkom, je zmerajte parametre miestnosti, Príliš objemná pohovka alebo stôl, aj keď sa zmestí, zaberie veľa užitočného priestoru a také veci nie sú vždy vhodné. Musíte sa vyzbrojiť nielen pravítkom alebo páskou, ale tiež zdravým rozumom a znova premýšľať o účele, pre ktorý sa bude obývacia izba využívať, a koľko ľudí tam bude súčasne, čo je potrebné pre správny výpočet sedadiel. Je veľmi dôležité, aby bol priestor nakoniec harmonický a miestnosť bola pohodlná: musíte pripustiť, že nie je veľmi dobré, ak v obývacej izbe nie sú ubytovaní všetci vaši hostia, alebo naopak, v nej bude príliš veľa nábytku, ktorý bude prázdny, a tým zaberá voľný priestor. ,

Takže, keď ste premýšľali o všetkých týchto detailoch, mali by ste sa rozhodnúť o veľkosti pohovky, stola, stola atď., Ale zároveň ich musia korelovať s parametrami miestnosti. Možno by ste si nemali zvoliť najväčšiu pohovku, ale jednoducho si zariadiť ďalšie sedadlá: kreslá, pohovky, skladacie stoličky a namiesto pravouhlého stola si vyberte ovál.

Č. 5. Zohľadňujeme tvar miestnosti

Tvar miestnosti je rovnako dôležitý ako jeho veľkosť a tento parameter sa musí zohľadniť pri výbere nábytku. Úlohou je preto v niektorých izbách pokúsiť sa šetriť miesto av iných naopak ich musíte nejakým spôsobom zaplniť, aby ste nezostali prázdne miesta. V týchto prípadoch sú prístupy rôzne, ale prekvapivo je rohová pohovka vhodná v každej obývacej izbe: veľkej aj malej. Napriek tomu budete musieť dať aspoň dvojlôžkovú pohovku a kreslo, ale celú túto súpravu je možné nahradiť jednou rohovou pohovkou, v rohu je ešte jedno sedadlo a nie je potrebné vybavovať chodbu. Je však dôležité nájsť správne miesto pre rohovú pohovku: ak ju umiestnite blízko krátkej steny, pritiahne miestnosť a zmenší ju.

Ak je obývacia izba veľmi malá, môžete si vybrať pohovka bez podrúčiektakže na ňom môžete sedieť z akejkoľvek strany. Ak má obývacia izba veľmi zložitý tvar, ktorý sa, žiaľ, nachádza v mnohých domoch starej budovy namiesto pohovky vo väčšine prípadov je lepšie si vybrať sada sedadiel.

Č. 6. Výber čalúneného nábytku

Sada čalúneného nábytku je dôležitým a nevyhnutným atribútom každej obývacej izby. Zvyčajne je vybraný predovšetkým zo zoznamu, preto je dôležité byť veľmi opatrný a kúpiť si sadu, ktorú potrebujete, pokiaľ ide o vzhľad a funkcie. Čalúnený nábytok by mal byť plne funkčný, ale zároveň by nemal rušiť priechod alebo prístup k oknu, mal by úplne zodpovedať veľkosti miestnosti.

Čalúnený nábytok sa zvyčajne skladá z pohovky a kresiel, často z dvoch kresiel. Pohovka môže byť dvojitý alebo štvornásobný: pri výbere začnite z parametrov obývacej izby, nezabudnite na svoj účel vo vašej domácnosti. Mimochodom, pohovky môžu byť navrhnuté nielen na sedenie, ale môžu byť tiež schopné sa rozložiť, čím sa vytvorí lôžko. Ak sa pohovka v noci používa presne na tento účel, je dôležité venovať pozornosť modelom s mechanizmom kvality určeným na pravidelnú transformáciu. Ak však takúto funkciu nepotrebujete, nepreplácajte ju, pretože si môžete zvoliť jednoduchší model. Tiež platiť pozor na výplň a materiál čalúnenia: koža nie je všade vhodná a žakárové a velúrové výrobky vyžadujú starostlivosť, ale mikrovlákno je lacný a ľahko použiteľný materiál, ktorý je vhodný iba v obývacej izbe, kde je zaťaženie na pohovke ťažké.

Ale štandardné vybavenie čalúneného nábytku nie je vždy vhodné a pohodlné, pretože dve stoličky sa nemusia zmestiť do zamýšľaného interiéru. Možno vám táto možnosť pomôže, keď dve stoličky sú nahradené jednou rozkladacou pohovkou a položte ju v pravom uhle na prvú pohovku. Ak dáte konferenčný stolík do vzdelaného rohu, získate skvelé miesto na oddych, rozhovor a čaj.

Zvažuje sa jedna z najzaujímavejších možností modulárna pohovka: Pozostáva z niekoľkých nezávislých častí, ktoré je možné umiestniť vedľa seba a vytvoriť tak veľkú pohovku. Z nich môžete urobiť malú pohovku a niekoľko kresiel. Všeobecne platí, že existuje veľa možností a podobný nábytok sa zmestí do každej obývacej izby, a dokonca ani v prípade presunu sa nebudete musieť rozlúčiť s majetkom, ktorý ste už získali: niekoľko transformácií a interiér sa stáva úplne novým a zároveň menej funkčným ako predtým.

Vo viac alebo menej priestranných obývacích izbách si môžete dať pohovka a kreslá v strede miestnosti, Je to dobré riešenie, ale je dôležité, aby zadná strana čalúneného nábytku vyzerala príťažlivo, aby neexistovali hrubé švy, preglejka a iné veci.

Pre priestranné obývacie izby obrie pohovky pre 5 a viac miest. Zvyčajne sú uhlové, ale môžu mať dva uhly, líšia sa vo všetkých druhoch doplnkových funkcií, sú dokonca aj špeciálne pohovky pre domáce kinokde sú zabezpečené skladacie mechanizmy, podpery pre nohy, jedlo atď. Ak ste neobyčajná, výstredná osobnosť a chceli by ste vyniknúť, vyberte si originálne pohovky tiež úžasné.


Číslo 7. Nástenné VS police

Современная гостиная не обходится без стенки или стеллажа, ведь нужно где-то хранить скопившиеся и необходимые в данном помещении вещи. Раньше однозначным вариантом для гостиной была именно стенка: тогда это были громоздкие предметы мебели, которые очень сильно загромождали пространство. Steny obývacej izby sa dnes zmenšili a vylepšili, trh sa však tiež doplnil. police, Vykonávajú rovnaké funkcie, sú veľmi priestranné, ale vďaka otvoreným poličkám a špeciálnemu dizajnu nezaberajú priestor a nezvládajú vizuálne menší priestor. A ak steny dobre zapadnú do klasického interiéru, stojany sa stali výrazným doplnkom minimalistického interiéru a obývacej izby, kde sa všetkými prostriedkami snažia šetriť priestor.


Ďalšou skvelou možnosťou je modulárny nábytok, Jedná sa o súpravu rôznych políc, skriniek a nočných stoličiek vyrobených v rovnakom štýle, ktoré je možné ľubovoľne kombinovať podľa vášho želania. Zároveň je možné vytvoriť originálny a maximálne funkčný interiér prispôsobený výlučne pre vašu rodinu.

Farba steny alebo regálov musí byť zladená so všeobecnou farebnou schémou miestnosti, a ak sa obývacia izba vo veľkej časti nelíši, skúste použiť čo najviac otvorené police a priehľadné sklenené prvkyako aj zrkadlové povrchy.


Účel obývacej izby

Vždy musíte začať navrhovať od konca. Nezáleží na tom, aké zvláštne to znie! Aby ste si mohli zvoliť dokončovacie materiály, textil, nábytok a dekorácie (a čo je najdôležitejšie!), Aby ste zvážili umiestnenie zásuviek a osvetlenia, musíte si predstaviť výsledok.

Dajte dohromady, porozprávajte sa o svojich želaniach o tom, ako by mala vyzerať obývačka. Buďte pripravení na spory a nezhody, pretože práve oni pomáhajú zrodiť sa z pravdy, že zlatý znamená, že uspokoja všetkých členov rodiny.

Premýšľajte o tom, ako ste zvyknutí alebo ako by ste chceli tráviť voľný čas doma, ktorý je vám najbližší: tiché, tiché večery v spoločnosti zaujímavej knihy, vzrušujúceho filmu a pohárika vína alebo vtipné hlučné stretnutia s vašimi milovanými priateľmi? Často prijímate hostí? Ktorá domácnosť bude využívať túto izbu? Musí niekto pracovať doma? Ak áno, ako často? Musím zabezpečiť prístelku alebo je k dispozícii dostatok pohoviek a kresiel? Kde bude vaša jedáleň umiestnená vo vašej domácnosti? A čo knihy? Máte veľa kníh? Alebo možno riad? Alebo si vážite zbierku drobných slonov zozbieraných z celej planéty?

V tejto veci nie sú žiadne nevýznamné body, je potrebné vziať do úvahy všetko a umiestniť na svoje miesto. Neexistujú žiadne rýchle odpovede a hotové riešenia interiéru - iba vy sa rozhodnete. Je dôležité nielen správne a múdro pristupovať k výberu účelu obývacej izby, ale tiež nastaviť náladu, ktorú chcete sprostredkovať tým, ktorí vás navštívia.

Číslo 8. Vyberte si konferenčný stolík

Konferenčný stolík je dôležitým atribútom obývacej izby, ktorá slúži nielen na umiestnenie malých vecí, ako sú noviny, časopisy, CD a konzoly, ale je nevyhnutná napríklad aj pri pití čaju. Priemerná výška tohto kusu nábytku je 50 cm a jeho veľkosť sa môže úplne líšiť, rovnako ako materiál popravy.

 • Pre obývacie izby v klasickom štýle si môžu vybrať drevený vyrezávaný stôlmožno aj s kovanými prvkami.
 • Ale pre priestory v modernom štýlea aj bez ďalších štvorcových metrov je lepšie zvoliť inú možnosť. napríklad, oválny alebo okrúhly sklenený stôl bude rovnako funkčný, ale zároveň sa rozpustí v priestore. Ďalšou dobrou možnosťou je kockový stôl, ktorého povrch sa používa na určený účel a objem sa stáva ďalším miestom na skladovanie. Ak je zároveň takáto kocka vyrobená z priesvitného plastu, je ideálna aj pre najmenšiu obývačku.
 • Ak to oblasť umožňuje, potom si môžete vybrať akýkoľvek konferenčný stolík, najmä preto, že v obchodoch je vždy veľa zaujímavých možností, často veľmi neobvyklých, ktoré sa môžu stať skutočným vrcholom každej miestnosti.

Aranžovanie nábytku

Nech už je vo vašom prípade akákoľvek funkcia, v obývacej izbe je predovšetkým miesto na oddych, ktoré ovplyvňuje náladu a atmosféru tejto miestnosti, a preto sa snažia vybaviť štýlový priestor a venovať osobitnú pozornosť výberu nábytku. Hlavnou vecou je vytvorenie atmosféry, ktorá v každom okamihu prispeje k relaxácii.

Teraz sa porozprávajte o tom, ako správne zariadiť nábytok v obývacej izbe, a posilnite odôvodnenie fotografie. Rovnako ako v prípade dizajnu, aj toto je prvé na papieri. Napokon, umiestnenie nábytku v obývacej izbe na kúsok papiera alebo do programu je oveľa jednoduchšie, ako otočiť pohovku po miestnosti, keď už boli všetky prvky vložené do miestnosti. Medzi prvky položte pohodlné uličky. Napríklad vzdialenosť v blízkosti skrinky sa musí vypočítať s prihliadnutím na dĺžku otočných dverí + 60 cm - šírku minimálneho priechodu.

Ak umiestnite múru alebo stojan vedľa dverí, skontrolujte, či do nich narazia.

Pomocou skriniek a čalúnených nábytkových prvkov môžete zónovať priestor, ktorý je zvlášť dôležitý pre kombinované miestnosti, napríklad obývaciu izbu v kuchyni, v ktorej môže byť ťažké usporiadať pohovky, police a skrinky. Ak vsádzate na územné plánovanie priestoru, venujte pozornosť tomu, ako budú umiestnené zdroje umelého svetla a ako bude distribuované prirodzené svetlo. A nezabudnite na dôležité pravidlo proporcionality. To znamená, že pri výbere nábytku pre malú obývačku je lepšie opustiť masívne skrinky, pohovky a kreslá. A ak sa bez nich nemôžete obísť, je lepšie vziať ich hlbšie do miestnosti, ďalej od okien a dverí.

Po dlhých rozhovoroch, úvahách a kontroverziách ste teda dospeli k dohode o tom, čo by malo byť vo vašej budúcej obývacej izbe a čo by tam vôbec nemalo byť. Blahoželáme! Bolo to najťažšie, potom bude oveľa jednoduchšie a zábavnejšie.

Ďalšou fázou je výber prvkov, ktoré potrebujete. Je lepšie začať s takzvaným stredom miestnosti. Prvé miesto v tabuľke hlavných položiek obývacej izby je oprávnene obsadené televíziou. Mnohí však radšej odpočúvajú doma dary technologického pokroku, čítajú v tichosti alebo spolu komunikujú. Títo ľudia dali do centra akvárium s exotickými rybami alebo ozdobný krb. Ak ste šťastní majitelia veľkého vidieckeho domu a nemáte veľkú hodnotu v metroch štvorcových, nemôžete sa obmedziť len na výber iba jedného „centra“, ale zariadte vo svojej obývačke domáce kino a krb a pridajte do nich potrebný nábytok.

Vykonajte hrubé meranie miestnosti. Na tento účel vám bude stačiť najbežnejšia ruleta. Nakreslite plán obývacej izby a načrtnite niekoľko možností na usporiadanie nábytku v obývacej izbe. Nezabudnite označiť na zariadeniach na kreslenie osvetlenia a na všetko, čo má elektrickú zásuvku.

Po výbere víťaza bude plán elektrikára vypracovaný takmer sám - stačí umiestniť zásuvky do požadovaného množstva za zariadenia!

Č. 9. Kam umiestniť televízor?

Televízia je rovnako neoddeliteľnou súčasťou obývačky ako pohovka alebo kreslá. Je prítomný v 99% obývacích izieb a často nie je zavesený na stene, ale kladený na podstavec. Skrinka by mala zodpovedať veľkosti vášho televízora. Pokiaľ ide o materiál a farbu, musíte začať od zvoleného štýlu: skrinka môže byť sklenená, drevená, vyrobená z drevotriesky, MDF a ďalších materiálov. Nie je to zlé, ak tam bude úložné priestory drobné predmety, aby sa nerozptýlilo po miestnosti, čím sa v obývacej izbe vytvorí veľmi elegantný vzhľad. Mimochodom, veľmi dobrou možnosťou sú skrinky na kolieskach: v prípade potreby ich môžete trochu posunúť, aby bol obraz na televízore jasne viditeľný pre všetkých prítomných.


Farebná schéma obývacej izby

Je samozrejme dôležité určiť farbu budúcej hosťovskej izby. A tu je dôležité to nepreháňať. Ak neviete, ako zvoliť farbu nábytku do obývacej izby a farbu obývacej izby ako takej, potom sa pokúsime tento problém čo najviac pokryť!

Ako primárnu vyberte jednu alebo maximálne dve farby. Ako tretinu je lepšie zvoliť bielu, čiernu, sivú alebo béžovú. Sú neutrálne, nepriťahujú pozornosť a slúžia ako vynikajúce pozadie pre základné farby, slúžia ako na podnose. Pozrime sa bližšie na prírodu, vždy vie všetko lepšie ako ty a my a najúspešnejšie farebné riešenia leží okolo nás - stačí sa bližšie pozrieť! Napríklad kombinácia zelenej a hnedej sú stromy, s ktorými sa stretávame na každom kroku, fialová a žltá sú kosatec, kvetina mimoriadnej krásy, koralov a striebra sú losos ...

Takže môžete pokračovať navždy! Ďalšia možnosť: na internete nájdete obrázok, ktorý sa všetkým páčil (a nemusí to byť vnútro miestnosti! Nechajte to byť ranná hmla v malej dedine alebo západ slnka na pobreží, kvetina na lúke, z ktorej ste boli úchvatný alebo zimný les, zamrznuté v tichosti) a rozložte ho na základné farby, ktoré sú na ňom prítomné. Verte mi, je to veľmi zaujímavé a vzrušujúce! Obrázok potom môžete uzavrieť do rámčeka a zavesiť na najvýznamnejšie miesto.

Ak bude vaša obývacia miestnosť epicentrom hlučných večierkov, je lepšie zvoliť jasné a teplé farby: všetky odtiene žltej a červenej sú perfektné. Vzrušujú chuť do jedla, upokojujú a rozveselujú. A ak budete relaxovať v pokojnom rodinnom kruhu, mali by ste zvoliť modrú, fialovú a zelenú - sú skvelé pre pohodlnú a relaxačnú dovolenku.

V prípade, že je pre vás ťažké rozhodnúť sa, ako strávite večery, môžete si vybrať béžovú farbu - je úžasne všestranná a bude vhodná všade. Po dokončení opravy ho rozriedite svetlými dekoračnými predmetmi a určite budete spokojní.

Dúfame, že vám pomohli vyriešiť otázku „Akú farbu mám zvoliť nábytok do obývacej izby?“.

Štýl je to, čo nám móda diktuje. Móda hovorí, že celý interiér vášho domu alebo bytu by mal byť vyhotovený v rovnakom štýle. Ak neudržujete jednotu, bude sa vám zdať, že ste vo viacerých domoch naraz alebo hosťom vo vlastnom dome! Obývacia izba by nemala byť výnimkou a musíte sa riadiť zvoleným štýlom.

Štýl do značnej miery závisí od vašich preferencií a životného štýlu, ako aj od toho, čo chcete svojim hosťom sprostredkovať.

Obývacia izba v klasickom štýle vám vždy povie o bohatstve, solídnosti a bezchybnom vkusu svojich majiteľov, pretože klasika vždy zostáva klasická, bez ohľadu na to, ako sa mení móda.

Moderná obývacia izba vám povie, že majiteľ domu neustále informuje, cení si svoj čas a rád je „v trende“.

Ak sa večer vrátite z práce a snívate o tom, že sedíte na mäkkej, pohodlnej a sviežej pohovke s čerstvými novinami v ruke, potom je váš štýl klasický.

V prípade, že máte radi spoločenské hry, outdoorové aktivity a stretnutia s priateľmi, je vám moderná bližšie.

Klasika sa zaväzuje k veľkému počtu nábytku, textilu, dekoratívnych prvkov.

Secesia je asketická, znamená to iba rovné čiary, minimálne množstvo nábytku, maximálne svetlo a vzduch.

Vždy si vyberte, čo sa vám páči. Súčasné trendy vo svetovej nábytkovej móde nás neobmedzujú iba na tvrdý výber, ale naopak, ponúkajú interiérové ​​riešenia pre každý vkus, vek a peňaženku.

Č. 10. Iný nábytok

V súčasnosti neexistujú žiadne jasné pravidlá týkajúce sa návrhu obývacích izieb, takže nie je možné presne povedať, ktoré položky by sa v tejto miestnosti mali nachádzať a ktoré by nemali. Ak sa rozhodnete kombinovať obývaciu izbu s jedálňou, tak prečo nie, ale v tomto prípade budete potrebovať jedálenský stôl, Je lepšie, ak je oválne alebo okrúhle: nie je to dokonca tak, že za ním bude umiestnených viac ľudí, ale že je menej traumatické. Preto je potrebné vziať do úvahy, že obývacia izba sa stáva miestom na hry a dokonca aj tanec a že deti ani dospelí nenarazia do rohu stola, je možné ich vybrať bez rohov. Vo všeobecnosti je vynikajúcou voľbou pre obývaciu izbu transformačný stôl, ktorý sa môže zbytočne zložiť a vytvoriť priestor.

Na usporiadanie jedálenského priestoru a na vytvorenie sedadiel možno budete potrebovať ďalšie stoličky a kreslá, Pri výbere stavajte na prevažujúcom štýle a funkčnosti konkrétnych kusov nábytku. Takže stoličky môžu byť s alebo bez úchytiek, s alebo bez čalúnenia. V druhom prípade dbajte na to, aby bol okraj sedadla zaoblený, v opačnom prípade nebude možné kvôli nemu dlho sedieť. Kreslá by mali byť mäkké a pohodlné, ale nie príliš hlboké, aby sa postavili bez námahy. Venujte samozrejme pozornosť kvalite čalúnenia a výplne, od ktorej priamo závisí životnosť.

Zaujímavým moderným trendom je použitie barové pulty, Nezaberajú veľa miesta, sú veľmi funkčné a umožňujú vám rozdeliť obývaciu izbu na zóny. Je dôležité, aby povrch počítadla tyčí bol odolný voči všetkým druhom poškodenia, bol odolný a prítomnosť skladacích vrcholov je ďalším bonusom. Barový pult často oddeľuje obývaciu izbu od kuchyne a môže sa dokonca stať jedálenským stolom. Ak zostávate s touto možnosťou, mali by ste kúpiť a špeciálne vysoké stoličky, ktorého výber je jednoducho ohromujúci: existuje možnosť pre každý vkus a do každého interiéru.

Č. 11. Príslušenstvo ako nevyhnutnosť

Spravidla bude málo izieb vyzerať útulne, v obydliach, ak v nich nebude dekor, doplnky alebo šperky. Ich veľkosť a charakter sa vyberajú znova, v závislosti od ich vlastných preferencií a zvoleného štýlu, a existuje veľa možností. Môžu to byť remeslá, cestovné suveníry, vázy, obrazy, fotografie, figúrky, sviečky, lampióny, nástenné svietniky a stojacie lampy, akváriá, umelé alebo prírodné kvety atď. Skvelou možnosťou, ktorá spája funkčnosť a krásu, je zrkadlo. Je zvlášť vhodný pre miniatúrne obývačky a efekt je úžasný, pretože v skutočnosti môžete existujúci priestor zdvojnásobiť aspoň vizuálne.

Je dôležité nepreháňať dekoráciu obývacej izby: nezabudnite, že doplnky zdôrazňujú váš vkus, vzhľad, záľuby a preferencie, a množstvo rôznych postáv na policiach, desiatky fotografií na stenách a bočných stoloch v kombinácii s ďalším príslušenstvom premenia obývaciu izbu v úplný chaos a úplne vymažú všetko úsilie. podľa výberu nábytku.


Na záver

Obývacia izba je vizitkou vášho domu, ktorá môže mať mnoho funkcií. Funkčnosť, pohodlie a útulnosť závisia od správneho výberu nábytku pre tento účel, a preto stojí za to starostlivo zvážiť prítomnosť a umiestnenie každej položky: od pohovky a televízora po obrázok a lampu. Najlepšie je vytvoriť si malú schému vopred alebo použiť špeciálne programy pre návrh interiéru, zmerať všetky parametre, určiť štýl a hlavné funkcie a až potom začať zvažovať početné možnosti. Nábytok by mal byť nielen krásny, ale aj vysoko kvalitný, takže každá položka sa musí hodnotiť z hľadiska viacerých faktorov.

Ako si vybrať nábytok do obývacej izby v modernom štýle

Poďme osviežiť našu pamäť: už sme identifikovali všetky funkcie, ktoré by budúca obývacia izba mala pokryť, schválili a usporiadali všetky nábytkové prvky, ktoré sa v nej nachádzajú, rozhodli sa o farbe a štýle. Je čas sa vysporiadať s otázkou výberu materiálu pre budúci nábytok v obývacej izbe.

Materiál priamo závisí od daného štýlového rozhodnutia: nábytok s fasádami z masívneho dreva sa dokonale hodí do klasického interiéru obývacej izby, MDF v dekoratívnych PVC fóliách alebo s vysoko lesklým lakom zdôraznia individualitu toho, čo uprednostnil „moderný“ štýl.

Trh s nábytkom je dodnes plný veľkého množstva ponúk. Každý výrobca sa snaží prekvapiť a prilákať cieľové publikum. Ako si teda zvoliť nábytok do obývacej izby?

Starostlivo si prečítajte sortiment: kvalita surovín, spoľahlivosť nábytkového kovania a funkčnosť ponúkaného nábytku. Vybrať hotový nábytok je veľmi ťažké, pretože chcem, aby spĺňal všetky požiadavky, ktoré ste uviedli na dlhom zozname. Najbezpečnejším spôsobom, ako získať to, čo potrebujete, je nákup nábytku na mieru v obývacej izbe.

Suroviny, z ktorých bude nábytok vyrobený pre vás, musia spĺňať vysoké štandardy kvality a musia mať príslušné osvedčenia. Platí to pre drevotrieskové dosky, MDF a prvky nábytkovej kompozície vyrobené z prírodného dreva.

Okraj na doskách z drevotriesky by mal byť tesný a úplne zakrývať všetky spoje, aby sa zabránilo vniknutiu vlhkosti v prípade opuchnutia.

Lesklý náter musí byť hladký, dokonale vyrovnaný a hladký, takmer zrkadlový.

Dekoratívne okuliare a zrkadlá musia byť pokryté špeciálnymi bezpečnostnými fóliami, ktoré v prípade silného nárazu udrží ostré črepy.

Nábytkové závesy, pásy pre posuvné dvere by vám mali verne slúžiť mnoho rokov, takže by mali byť iba v najvyššej kvalite.

Vyberte zásuvky vybavené príslušenstvom, ktoré umožní úplné vysunutie krabice a hladké dokončenie zásuvky pri zatváraní.

Teraz sa porozprávajte o tom, ako správne zariadiť nábytok v obývacej izbe, a posilnite odôvodnenie fotografie. Rovnako ako v prípade dizajnu, aj toto je prvé na papieri. Ведь поставить мебель в гостиной на листке или в программе куда проще, чем ворочать диван по всей комнате после того, как все элементы уже разместились в комнате. Закладывайте комфортные проходы между элементами. Например, расстояние около шкафа необходимо рассчитывать с учетом длины распашных дверец + 60 см – ширина минимального прохода.

Если стенку или стеллаж вы располагаете рядом с дверью, проверьте, не будет ли та на них наталкиваться.

Pomocou skriniek a čalúnených nábytkových prvkov môžete zónovať priestor, ktorý je zvlášť dôležitý pre kombinované miestnosti, napríklad obývaciu izbu v kuchyni, v ktorej môže byť ťažké usporiadať pohovky, police a skrinky. Ak vsádzate na územné plánovanie priestoru, venujte pozornosť tomu, ako budú umiestnené zdroje umelého svetla a ako bude distribuované prirodzené svetlo. A nezabudnite na dôležité pravidlo proporcionality. To znamená, že pri výbere nábytku pre malú obývačku je lepšie opustiť masívne skrinky, pohovky a kreslá. A ak sa bez nich nemôžete obísť, je lepšie vziať ich hlbšie do miestnosti, ďalej od okien a dverí.

Preto je čas navrhnúť nábytkové prvky do obývacej izby sami. Získajte zoznam so zoznamom toho, čo by malo byť uložené v miestnosti, a aspoň hrubý popis toho, čo by ste chceli dosiahnuť ako výsledok. Príďte do akéhokoľvek nábytkárskeho salónu Mr.Doors, ktorý je pre vás vhodný, a ponorte sa do atmosféry kvalitného nábytku, ktorý bude vyrobený špeciálne pre vás a bude brať do úvahy iba vaše želania.

Všetky naše materiály a komponenty prechádzajú niekoľkými fázami prísnych kontrol kvality. Vďaka tomu získate produkt, ktorého dlhovekosť si môžete byť istá.

Spolupracujeme iba s najlepšími dodávateľmi, ale neveríme im za slovom!

Profesionálni návrhári sú pripravení odpovedať na všetky vaše otázky, pomôcť s výberom a navrhnúť riešenie, ktoré vám bude určite vyhovovať. A ak je to potrebné, príďte k vám domov so vzorkami materiálov, aby ste koordinovali budúce zloženie na mieste.

Zaručujeme, že budete príjemne prekvapení takmer domáckou atmosférou, ktorá v našich salónoch prevláda. Každý z našich zamestnancov má bohaté skúsenosti s riešením rôznych úloh týkajúcich sa dizajnu a dizajnu. Preto sme hrdí, že naše salóny nemôžeme nazývať len „ateliér“ - miesto, kde je nábytok navrhnutý v závislosti od charakteristík danej miestnosti a vašich prianí.

Čakáme na vás, čoskoro sa uvidíme!

Autor: Natalya Pavlova

Kuchyňa má nepolapiteľnú atmosféru pohodlia a tepla v krbu. Ona každý deň zhromažďuje všetkých členov domácnosti vo svojich múroch: v kuchyni sa dospelí a deti stretávajú, aby jedli a zdieľali správy. Ako urobiť interiér tejto izby čo najpohodlnejším a najpohodlnejším?

Šatníková miestnosť nie je len snom väčšiny žien, ale aj najpohodlnejšou formou ukladania oblečenia. Vo väčšine moderných bytov je malá dispozícia už zabezpečená dispozíciou. Ak však váš domov nemá spočiatku oddelenú miestnosť na ukladanie vecí, môžete si sami vytvoriť malú šatňu, ktorá oddelí časť miestnosti stacionárnou alebo posuvnou priečkou.

Vytvorenie interiéru pre malú detskú izbu je náročná úloha. Koniec koncov, každý rodič chce dať svojmu dieťaťu to najlepšie. Ak je však miestnosť malá, jednoznačne to nie je ľahké. Ako umiestniť všetko, čo potrebujete, do malej škôlky? Máte dostatok voľného miesta na hry a aktivity? Vytvorte príjemnú atmosféru? Odpovede na tieto otázky nájdete v našom článku.

Pin
Send
Share
Send
Send