Užitočné tipy

Ako priviazať rybársku šnúru k otáčajúcej sa cievke

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý rybársky nadšenec mal v úmysle ísť prvýkrát na dovolenku. Každý rybár má, samozrejme, vždy otázku a nedorozumenia o tom, ako správne navinúť rybársku šnúru na samotný navijak.

To sa deje v dôsledku skutočnosti, že vybavenie rybárskeho prútu hrá dôležitú úlohu v procese rybolovu.

Ak ju budete správne navíjať, bude váš rybolov úspešný. Ak vinutie urobíte nesprávne, je veľmi ľahké stratiť ryby z háčika vašej rybárskej tyče.

Nesprávne navíjanie môže samozrejme zničiť vašu náladu a vašu dovolenku. Aby sme vylúčili sklamanie, preskúmajme podrobnejšie, ako správne navinúť šnúru na rybársky naviják.

Aké dôležité je správne zabaliť rybársku šnúru na cievku?

Ako ste už pravdepodobne pochopili, správne a kompetentné navíjanie rybárskeho vlasca na cievku prútika alebo prútika je veľmi dôležitou súčasťou úspešného rybolovu.

Ak nesprávne previniete späť, stratíte svoju korisť a potom nebudete mať žiadne výsledky.

Samozrejme, rybárčenie a návrat bez rýb je sklamaním pre všetkých profesionálov a začiatočníkov. Aby sa predišlo takýmto sklamaniam, je potrebné poznať základ všetkých pravidiel a špecifík vinutia rybárskeho vlasca. Pozrime sa podrobnejšie.

Hlavné nuansy

Takže pre začiatočníkov si povedzme o hlavných bodoch, ktoré sa týkajú navíjania rybárskeho vlasca. Najprv je potrebné poznamenať, že musíte pochopiť a uvedomiť si, koľko materiálu potrebujete, aby ste si navíjali cievku úplne.

Malo by stačiť, aby ste sa ubezpečili, že vaša cievka je úplne a úplne naplnená, ale bez vytvorenia „prípravku“.

Ďalším dôležitým bodom je sila, s ktorou sa budete vinutia. Nie je potrebné príliš silné napätie, inak rybárska šnúra pri žiadostiach nebude lietať na veľké vzdialenosti.

Ďalším dôležitým aspektom je správny smer vinutia rybárskeho vlasca.

Ako už pravdepodobne viete, cievka sa môže otáčať v smere hodinových ručičiek a tiež sa môže otáčať proti nej. Je potrebné, aby sa smer vinutia zhodoval s rotáciou, s ktorou sa cievka otáča.

Cievkové držiaky

Najbežnejšou príchytkou je viazanie pomocou uzlov. Je dôležité, aby uzol nezasahoval do procesu odlievania a aby sa v budúcnosti nestratil.

Niektorí rybári však v praxi nodálny systém vôbec nepoužívajú. Nemôžete zviazať monofil, ale jednoducho ho pripevnite k existujúcej zátke a začnite navíjať.

V obchodoch nájdete také cievky, v ktorých už existuje zátka alebo spona, na ktorú je pripevnený cop. Niektorí rybári radšej nepriťahujú, ale len navíjajú veľké množstvo rybárskych vlascov.

Je dôležité, aby uzol nezasahoval do procesu odlievania a aby sa v budúcnosti nestratil

Vinutie vinutia

Je to veľmi častý prípad, keď od rybárskeho vlasca zostáva veľká vzdialenosť. Na úplné vyplnenie poľa cievky je potrebné navíjanie.

Zadná strana sa vykonáva z kordu, ktorého materiál je vyrobený z nylonu. Je tiež možné vyhotovenie rybárskeho vlasca s veľkým priemerom. Niektorí rybári radšej používajú elektrickú pásku.

Pri vysokých teplotách, najmä v lete, to môže viesť k zlepeniu samotnej rybárskej vlasca a v dôsledku toho budete musieť znova použiť novú klbku.

Podklad sa počíta niekoľkými spôsobmi:

 • Navinutie hlavnej časti rybárskeho vlasca na ďalšiu cievku.
 • Viazanie kapronových nití a privádzanie domov na hranu.
 • Odstránenie prídavnej cievky a nastavenie hlavnej cievky na navíjanie v opačnom poradí.

Navíjanie rybárskeho vlasca na cievke

Môže to byť niekoľko typov:

 • Chaotický mechanizmus.
 • Valcový mechanizmus.
 • Navíjanie s mechanizmom predpätia.
Možnosť navíjania cievky

Ako pripevniť rybársku šnúru k cievke?

Pre správne a kompetentné upevnenie je potrebné vytvoriť spoľahlivý a robustný uzol, ktorý bude nezávisle utiahnutý. Poďme na to, ako to urobiť naj správne.

Najskôr si celú rybu okolo rybárskeho vlasca obtočte. Pri vkladaní uzlov nechajte pre koniec pohodlie jeden koniec rybárskej vlasce takú dĺžku, aby vám stačilo, aby ste ho do slučky nemuseli v budúcnosti chytiť.

Je však potrebné poznamenať, že príliš dlhý koniec vám spôsobí nepríjemnosti v procese viazania. Potom musíte nakresliť koniec cez rybársky vlasec, ktorý je ten hlavný. Týmto pohybom vytvoríme slučku.

Ďalej musíme urobiť tri až štyri zákruty s koncom rybárskeho vlasca okolo celej základne. Výsledkom je slučka. Na začiatku zákruty musíte prejsť špičkou a dotiahnuť uzlom.

Koniec navlhčite slinami vopred pre vaše pohodlie. Uzol sa bude považovať za pripravený. Zastrihnite prebytočný hrot a stlačte ho.

Uzol je dostatočne malý, ale nikdy ťa nebude obťažovať a nikdy nebude kvitnúť, čo je nesmierne dôležité. Malo by sa poznamenať, ľahkosť vykonania.

Ako zvýšiť úlovok rýb?

Už 7 rokov aktívnej vášne pre rybolov som našiel desiatky spôsobov, ako vylepšiť hryzenie. Dám najúčinnejšie:

 1. Nibble Activator, Tento feromónový doplnok láka ryby najviac v studenej a teplej vode. Diskusia o aktivátore hladných rýb.
 2. zvýšiť citlivosť. Prečítajte si príslušné príručky pre konkrétny typ prevodového stupňa.
 3. Na základe návnad feromón.

Čo je podpora a prečo je to potrebné?

Podklad je, inými slovami, šnúra alebo rybárska šnúra. Uplatňuje sa v prípadoch, keď sa ulovia veľké ryby.

Podložka je šnúra, ktorá je vyrobená zo syntetických vlákien a je to tenká šnúra. Podložka je komerčne dostupná vo forme zvitkov, ktoré sa predávajú jednotlivo, zvlášť. V súčasnosti sú také cievky 50 a 100 metrov.

V obchodoch si môžete kúpiť akékoľvek zábery, od malých až po veľké. Vlákno, z ktorého je vyrobené, pozostáva z dakronového materiálu.

Výhody tohto materiálu spočívajú v tom, že sa táto niť nedeformuje tak za mokra, ako aj pri vyschnutí.

Ak si zakúpite nekvalitnú podložku, bude sa v budúcnosti deformovať a meniť cievku cievky. Takéto navijaky sa spravidla predávajú v dostatočne jasných farbách, aby rybárom uľahčili rybolov.

Ploché (valcové)

Valcová metóda je pomerne univerzálna a najbežnejšia medzi rybárskymi nadšencami.

Ak vaša cievka nemá značky od výrobcu, medzera počas navíjania musí byť ponechaná od jedného do jedného a pol milimetra.

Valec je najoptimálnejším tvarom pre napájaciu cievku. Platí to pre prípady, keď sa vyhodený náklad pohybuje v rozmedzí od 50 do 150 g. Môže sa používať ako pri spriadaní, tak aj v stožiari.

So svahom (lichobežník)

Tento typ vinutia je spojený s výnimočne dobrými cievkami. Cievky sú v tomto prípade na sebe navrstvené rovnako, jedna na jednu, čo je veľmi dôležité v procese všetkých rybolovov.

V prípade navíjania rybárskeho vlasca na cievku je tiež potrebné nechať medzeru od jedného do dvoch mm k okraju. Najväčšia priepasť povedie k tomu, že sa uskutoční spontánne prepustenie slučiek, to však naozaj nepotrebujeme.

Táto metóda balenia je známkou lacnej cievky vyrobenej v Číne.

Táto metóda vám prinesie veľa problémov a nepríjemností, vďaka ktorým si určite užijete svoju dovolenku. Je lepšie takéto metódy okamžite odmietnuť.

Ako zabaliť cop do cievky?

Pozrime sa teda bližšie na to, ako správne prepletať cop. Tento proces má mnoho funkcií a je zvlášť dôležitý pre rybolov.

Vy ako rybár v prvom rade naliehavo musíte vypočítať maržu napätia. Toto sa musí urobiť vopred a mal by sa urobiť správny výpočet. To je veľmi dôležité. Nezabudnite na silu.

Pri použití veľkých a veľkých návnad pri obsadení na veľké vzdialenosti existuje riziko, že horná zákruta sa odreže na spodnú.

Tomu by sa malo zabrániť. Ak máte nízku kapacitu cievky, môžete navíjať úplne a nie čiastočne.

Pri vysokej kapacite sa odporúča šetriť miesto priamo s materiálom. Ako už bolo spomenuté vyššie, môžete použiť elektrickú pásku.

Ako už bolo uvedené, nie všetci rybári sú vystavení riziku, že sa tak stane v lete pri vysokých teplotách. Niekto to považuje za nepraktické v podmienkach rybolovu.

Navíjanie vrkočov nastáva rovnako ako navíjanie rybárskych vlascov. Charakteristickým a charakteristickým znakom je iba to, že je potrebné používať klipy.

Toto by sa malo používať bez problémov. Toto je stále dôležitý aspekt, preto toto pravidlo neporušujte.

Jeden koniec prámiku by ste mali pripevniť gumovou podšívkou a navinúť. Proces navíjania je pomerne jednoduchý a nezaberie veľa času. Stačí poznať iba základňu na navíjanie.

žiarivý

Tento pohľad je zložité technické zariadenie, ktoré je určené na skladovanie zásob rybárskej vlasca.

Rovnako ako cievka sa podieľa na odlievaní zariadení a pri rybolove rýb. Rybári to nazývajú mlynček na mäso.

V prvom rade poskytuje plynulú jazdu, rýchlosť vinutia a silu. Súhlasíte s tým, že je to dôležité. Tento pohľad je ideálny pre začiatočníkov.

multiplikátor

Tento typ je určený na použitie pri práci so všetkými typmi výstroja. V praxi sa preukázalo, že všetky peniaze vynaložené na tento typ cievky sa úplne a úplne odôvodnili a dúfali rybári.

Takéto druhy sa častejšie používajú na rybolov vo veľkom meradle.

Tento mechanizmus umožňuje odložiť nalievanie návnad. Ak ste začiatočník a rozhodnete sa kúpiť tento typ, musíte si kúpiť multiplikátor s digitálnou brzdou.

Tento názor bol vypracovaný pomocou techniky, ktorá umožňuje rybolov v najpohodlnejších podmienkach a uľahčuje rybárom vrhať rybársky prút sám.

Okrem toho tento typ cievky v čase rybolovu neuzatvára rybársku šnúru.

Koľko stojí vlasec na navíjanie?

Existujú nejaké normy, ktorým sa rybári musia prispôsobiť? Takéto normy neexistujú.

Mnoho ľudí platí za minulé rybárske výlety. Koniec koncov, každý rybár môže vypočítať, koľko utratil a koľko nestačil, ak sa tak stalo.

Preto musíte previnúť toľko rybárskych vlascov, koľko plánujete obsadiť. Nie je potrebné brať veľké množstvá. Musí sa však počítať s malým rozpätím 20%.

Predpokladajme, že hodíte maximálne 50 - 60 metrov, potom vám bude stačiť 75 metrov.

Mnohí si tiež okamžite kúpia klbku, čo stačí na dva rybolovy. Preto sa pri navíjaní navíjajú presne z polovice rybárskeho vlasca z celej spoločnej klbka.

Dnes sme preskúmali dôležité oddiely týkajúce sa úspešného rybolovu. Ak ste nikdy predtým nevylovili a rozhodli ste sa pre vás skutočne stráviť čas úspešne a užitočne, nezabudnite sa pozrieť na databázu, ktorú nájdete vo videách.

Pred zakúpením tohto alebo navijaku sa poraďte s už skúsenými rybármi alebo poradcami v obchode. Prajem pekný odpočinok.

Skupina vypočúvaných rybárov odhalila názov tajnej návnady.

Ktorú rybársku šnúru zvoliť?

Existujú tri druhy rybárskych vlascov - viacvláknové, monofilné a fluórované uhľovodíky. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky, výber v jeho prospech sa uskutočňuje na základe smeru rybolovu. Prámik sa používa, keď je potrebné dosiahnuť maximálnu citlivosť výstroja. Naopak, nylonová niť má ťahovú vlastnosť a dobre amortizuje trhavé ryby. Fluórovaný uhľovodík je vo vode neviditeľný, má zvýšenú odolnosť proti oderu.

 • Šnúra je potrebná pri skladaní, šklbaní, pri ultralehkých metódach, pri zužovaní návnad návnad, vo vzdialených súpravách.
 • Monofilná rybárska šnúra sa navíja na rotujúcu cievku v prípade rybolovu na gramofónoch, oscilátoroch, v ultraľahkom svetle.
 • Fluórouhlíková niť sa používa hlavne ako olovnatý materiál, menej často priviazaný rybársky vlasec k pstruhovému rybárskemu prútu.

V každom prípade musíte rybársku šnúru navinúť opatrne a správne na rotujúcu cievku, inak dôjde k poškodeniu rybolovu v rybníku a budete sa musieť sklamaním vrátiť domov.

Nesprávne navinutie rybárskeho vlasca na cievku vedie k týmto problémom:

 • Dosah odlievania sa zmenšuje, pretože zatáčky do seba navzájom ležia, ležia hrboľaté, spôsobujú zvýšené trenie.
 • Pri odlievaní je vysoká pravdepodobnosť pádu slučiek a tvorby brady, čo vedie k poškodeniu dĺžky nite, strate drahocenného času na rozmotanie alebo k potrebe úplne vyhodiť celú cievku a nahradiť ju novou.
 • Citlivosť a ovládateľnosť výstroja je znížená.

Okamžite je potrebné naučiť sa správne navinúť rybársku šnúru na prút. Každý začiatočník by sa mal od samého začiatku naučiť základom montáže a nastavenia výstroja, aby sa k týmto problémom nevrátil.

Prípravné okamihy

Ak je vybraná niť vhodná pre konkrétny smer rybolovu, je potrebné určiť, koľko rybárskych vlascov sa navinie na otáčajúcom sa bubne. Na tento účel výrobca na cievke vždy uvádza, koľko metrov nylonu alebo šnúry so špecifickým priemerom sa tento model hodí.

Existuje niekoľko možností položenia rybárskeho vlasca na cievku cievky:

 • rovný kužeľ
 • spätný kužeľ
 • rovný valcový.

Cievka môže navíjať niť naprieč alebo navíjať navíjanie na niť. Závisí to od mechanizmu modelu zotrvačnosti. Predpokladá sa, že prvá možnosť je lepšia, hoci nejde o axióm.

Ako navíjať rybársku šnúru?

Postup tankovania rybárskeho vlasca na cievku je pomerne jednoduchý. Jej algoritmus je nasledujúci:
1. Cievka je pripevnená k tyči,

2. Vložte a preskočte rybársku šnúru do krúžkov rybárskych prútov.

3. Mali by ste rybársku šnúru pripevniť na cievku.

4. Po pripojení šnúry k cievke začneme pomaly otáčať rukoväťou bez zotrvačnej hmotnosti. V takom prípade je potrebné zaistiť mierne napätie a rybárska šnúra sa navíja presne bez toho, aby sa prepadli a kopce.

5. Keď zostane asi 1 - 3 mm k okraju cievky, inštalácia lešenia sa zastaví, prebytočná časť závitu sa odreže.

Počas navíjania sa uistite, že šnúra vychádza z cievky proti smeru hodinových ručičiek. Zabráni sa tak nadmernému skrúteniu. Niektorí ostrieľaní rybári spúšťajú naviják pomocou rybárskeho vlasca do vodnej nádrže. Takže bez vonkajšej pomoci sa vytvorí potrebné napätie nite, správny smer jej vinutia. Rôzne verzie opísaného postupu sú prezentované na videu vinutia lešenia, ktoré možno ľahko nájsť na internete.

Zostava cievky

Pre spoľahlivú fixáciu nite na cievke je potrebné ju správne priviazať tak, aby nekĺzala a uzol nekĺzol do prekrývajúcich sa zákrut, čo zvyšuje pravdepodobnosť brady. Najlepším riešením na pripevnenie rybárskej vlasce okolo osi cievky je uzol Arbor. Pokyny na jeho implementáciu sú uvedené nižšie:

 1. Voľným koncom nite zabalíme cievku.
 2. Vyrábame jednu samotesniacu slučku, ale nezovierame ju.
 3. Ďalej, aby ste vylúčili spontánne uvoľnenie viazania spojovacieho prvku, musíte zviazať uzol. Zvyčajne sa robí jednoduchý.
 4. Zostáva hladko utiahnuť slučku.

Zobrazená možnosť sa dá použiť na akékoľvek drevo, ale je najvhodnejšia na podložku z nylonovej struny.

Stručne o podpore

Rybár často kupuje rybársku šnúru v štandardnom odvíjaní, ktorá je 100, 110 alebo 150 metrov, a kapacita cievky presahuje dĺžku závitu na cievke. Ak na cievku nenatočíte požadované množstvo šnúry, potom sa pri obsadzovaní výrazne zníži dosah návnady. Na tieto účely je obvyklé používať podložku.

Zadná strana je ďalšou vrstvou rybárskeho vlasca, ktorá je nainštalovaná zdola a je potrebná na správne navinutie hlavného vlákna tak, aby sa nedostal k okraju cievky niekoľko milimetrov. Vo svojej kvalite môžete použiť:

 • použitý cop alebo nylon
 • lacné monofil
 • vlákno kapron.

Priemer podkladu by nemal byť príliš veľký. Optimálnou rybárskou čiarou na tieto účely sú priadze s hrúbkou asi 0,30 mm.

Ak rybár musel použiť podložku, proces navíjania vrkočov na cievky vyzerá takto:
1. Nainštalujte cievku s rezervnou cievkou na tyč.

2. Na cievku pripevníme hlavnú rybársku šnúru a úplne ju zabalíme.

3. Zadnú časť priviazame k voľnému koncu hlavnej nite.

4. Rybársky vlasec sa navíja, až kým nezostane 1-3 mm po okraj cievky.

5. Teraz zostáva položiť hlavnú cievku na cievku a previnúť ju v opačnom poradí.

Výsledkom bude, že zadná strana bude dole a pracovná dĺžka šnúry bude hore. Ak rybár nemá druhú cievku, schéma, ako navíjať les na cievku, prechádza niektorými zmenami:

 1. Navíjame omotávku a šnúru na cievku.
 2. Pretočte ich na cievku zdarma.
 3. Z prvej cievky musíte prevliecť niť do druhej. Potom bude podpora na vrchu.
 4. Zostáva vyplniť podložku na cievke a navliecť cop.

Все, катушка готова к установке на любые спиннинги и может полноценно использоваться на рыбалке.

Правильно намотанная леска еще не является залогом ее долговечности и прочности. За ней необходимо ухаживать все время. В межсезонье ее следует обязательно просушить и смотать со шпули на бобину. Хранить нужно в сухом темном месте.

Typy navíjacích rybárskych vlascov v závislosti od cievky

Pri spinningovom rybolove sa môžu použiť tri druhy navijakov:

 • ohrievače,
 • inerciálnej,
 • multiplikátor.

Každý rozvlákňovač má svoje vlastné preferencie, pokiaľ ide o to, ako zvoliť cievku na pradenie. Vlákna najčastejšie používajú zotrvačnosť. Ale v prípade, keď sa od cievky vyžaduje maximálny výkon a citlivosť, výber sa zastaví na multiplikátoroch alebo inerciálnych modeloch. Vzhľadom na odlišný konštrukčný systém navijakov sú pri navíjaní rybárskej vlasce na každom z nich určité vlastnosti.

Spinning Reel

Rozdiel medzi navijakmi bez zotrvačnosti na spriadanie je pevná cievka, okolo ktorej sa ťažba dreva otáča.

Zvážte, ako správne navinúť šnúru na cievku s zotrvačnosťou:

 1. Na tyč, na ktorej sa môže voľne otáčať, sa navíja cievka s rybárskym vlascom.
 2. Rybársky vlasec môže prejsť cez všetky krúžky prútu, ale môžete ním prejsť iba jedným - najbližšie k cievke. Preto nie je potrebné kompletne zbierať náradie, aby sa šnúra navinula.
 3. Zadržiavací zdvihák sa zdvihne a rybárska šnúra je pripevnená k cievke. Tento držiak môže byť vo forme samotesniaceho uzla (pravidelná slučková slučka alebo zložitejší uzol). Rybársky vlasec sa dá pripevniť aj pomocou pásky alebo gumy. Obzvlášť dôležité je starostlivo upevniť pletenú čiaru, ktorá sa často na začiatku vinutia posúva.
 4. Po spustení lešenia sa šnúra navinie na cievku pomocou plynulého otáčania rukoväte cievky. Je dôležité zabezpečiť, aby šnúra bola dostatočne napnutá, aby sa zabránilo vzniku slučiek.

Pri navíjaní rybárskeho vlasca je dôležité sledovať smer zostupu vlasca z navijaku. Malo by to byť proti smeru hodinových ručičiek. Pre začiatočníka môže byť ťažké sledovať smer zostupu z rybárskeho vlasca. V takejto situácii je vhodné vyskúšať niekoľko zákrut ako skúšku a skontrolovať, či je rybárska šnúra skrútená. V prípade, že sa vytvárajú skrútené zákruty, musíte nasadiť cievku do novej polohy a znova položiť rybársku šnúru.

Inerciálna cievka

Inerciálna cievka na spriadanie sa v poslednom čase používa zriedka, stále je však účinná pri mnohých metódach rybolovu. Vzhľadom na konštrukčné vlastnosti tohto modelu existujú určité rozdiely v tom, ako správne navinúť šnúru na zotrvačnú cievku.

Setrva nie je zaznamenaná ťažba dreva, takže rovnomerné rozmiestnenie šnúry (rybárskej vlasca) na bubne na bubon je úlohou rybára. Pretáčaním rybárskej vlasce medzi prstami a jeho posunutím do strán zaisťuje otočná tyč správne umiestnenie rybárskej vlasca. Aj pri tomto type kotúčov je pravdepodobnosť skrúcania rybárskeho vlasca menšia, takže nie je také dôležité, aby sa rybársky vlasec fixoval jedným alebo druhým smerom.

Čo je podpora?

V poslednej dobe sa používajú hlavne tenké rybárske vlasce, takže zriedka existujú problémy so skutočnosťou, že sa rybárska šnúra nehodí na cievku. Problémom je často opačná situácia, keď pri navíjaní požadovaného množstva rybárskeho vlasca k okraju paličkovej dosky zostáva veľká vzdialenosť. Takéto vinutie nepriaznivo ovplyvní rozsah odlievania. Aby sa cievka úplne naplnila rybárskym vlascom, používa sa podložka - navíjanie pod dodatočným rybárskym vlascom.

Takéto vinutie je umiestnené na samom spodku cievky a nezúčastňuje sa liatia, čo ponecháva podpornú úlohu. Ako opora je najlepšie použiť rybársku šnúru s hrúbkou 0,16 až 0,2 mm. V prípade použitia tenšieho rybárskeho vlasca to bude vyžadovať veľa, hoci výsledok takého vinutia sa nezhorší. Neodporúča sa však používať silnejšiu rybársku šnúru, pretože v dôsledku takého znášania sa dokonca aj na vysokokvalitnom navijake objavia hrby a prehĺbenia. Na podložku nepoužívajte kapronové alebo bavlnené nite, ktoré sú mokré po dlhú dobu.

Viazanie rybárskeho vlasca na cievku

Dozvieme sa, ako priviazať rybársku šnúru k cievke.

Prvé pravidlo je vyžaduje sa naviazanie rybárskeho vlasca alebo zadná strana na cievku, Nie je známe, ktorá trofej sa s vami stretne, a bude urážlivé, ak počas rybolovu dôjde k odtrhnutiu všetkých hlavných rybárskych vlascov a oporných prvkov a nebude existovať žiadna posledná línia na zadržanie rýb.

Rybársky vlasec môže byť zviazaný rôznymi uzlami: „arborový uzol“, „samoťahovacia dvojitá slučka“, „klinch“. Pri prvom otočení rybárskeho vlasca alebo opory na cievke je potrebné dodatočne prilepiť kus elektrickej pásky alebo náplasti v smere vinutia. Zabráni sa tým posúvaniu rybárskeho vlasca na cievke, a to tak počas navíjania, ako aj pri love rýb.

Ako sú tieto uzly viazané v praxi, môžete vidieť na videu:

Ako zvýšiť úlovok rýb?

Už 7 rokov aktívnej vášne pre rybolov som našiel desiatky spôsobov, ako vylepšiť hryzenie. Dám najúčinnejšie:

 1. Nibble Activator, Tento feromónový doplnok láka ryby najviac v studenej a teplej vode. Diskusia o aktivátorovi kousnutia „Dry Blooder“.
 2. zvýšiť citlivosť. Prečítajte si príslušné príručky pre konkrétny typ prevodového stupňa.
 3. Na základe návnad feromón.

Pin
Send
Share
Send
Send