Užitočné tipy

Chráňte dokumenty PDF pomocou hesiel

Pin
Send
Share
Send
Send


Museli ste niečo tlačiť v kancelárii v miestnej sieti alebo na zdieľanej tlačiarni, bežiac ​​od podlahy k podlahe, aby ste sa dostali k tlačiarni počas tlače? Možno nebudete chcieť, aby ostatní ľudia videli, čo tlačíte, pretože ide o citlivé údaje alebo osobné informácie. V mnohých kanceláriách sú na ochranu svojich dokumentov nainštalované tlačiarne podporujúce technológiu ukladania dokumentov. Súbory budú k dispozícii na tlač v úložisku, kým ich nevytlačíte priamo z tlačiarne. Okrem toho môžu byť chránené heslom, čo znamená, že ich môžete odomknúť iba pre tlač.

Základy ochrany heslom

Prístup k dokumentu PDF môžete obmedziť pomocou hesiel alebo obmedzení určitých funkcií, napríklad tlače a úprav. Nie je však možné zabrániť ukladaniu kópií PDF. Kópie však majú rovnaké obmedzenia ako pôvodné PDF. Používajú sa dva typy hesiel:

Heslo na otvorenie dokumentu

Ak je heslo nastavené na otvorenie dokumentu (tiež sa nazýva užívateľ heslo), musí ho užívateľ zadať pri otváraní dokumentu PDF.

Heslo pre zmenu prístupových práv

Ak je heslo nastavené na zmenu prístupových práv (tiež sa nazýva hlavné heslo), musí sa zadať pri zmene oprávnenia. Heslo na zmenu povolení vám umožňuje obmedziť tlač, úpravu a kopírovanie obsahu dokumentu PDF. Príjemcovia môžu otvoriť dokument v aplikácii Reader alebo Acrobat bez zadania hesla. Na zmenu uložených obmedzení však bude potrebné zadať heslo.

Ak je súbor PDF chránený dvoma typmi hesiel, tento súbor sa dá otvoriť zadaním ktoréhokoľvek zo zadaných hesiel. Zároveň, aby užívateľ zmenil prístup k funkciám s obmedzeným prístupom, musí zadať heslo pre zmenu prístupových práv. Aby sa zabezpečila vyššia úroveň ochrany, je vhodné nastaviť oba typy hesiel.

K podpísanému alebo certifikovanému dokumentu nemôžete pridať heslá.

Pin
Send
Share
Send
Send