Užitočné tipy

Najjednoduchšie spôsoby, ako vyrobiť darčekovú krabičku z papiera

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak potrebujete krabicu na ukladanie vecí a / alebo drobných vecí, potom je ľahké to urobiť sami.

Pripravte si nejaké materiály na prácu a postupujte podľa jednoduchých pokynov.

Existuje veľa možností, ako vytvoriť box.

Tu je len malá časť z najjednoduchších a zároveň zaujímavých možností, ako vytvoriť krabicu sami.

DIY box (diagram)

- papier (obyčajný, dekoratívny, darčekový alebo farebný kartón)

- nožnice alebo kancelársky nôž

- lepiaca tyčinka (ak je to potrebné)

1. Vystrihnite 2 štvorčeky z papiera - jedna strana by mala byť o 1,5 cm väčšia ako strana druhej (nie viac). Štvorec s väčšou stranou bude slúžiť ako veko skrinky.

* Vyberte veľkosť poľa sami.

* Čím hrubší je papier, tým silnejšia je škatuľa.

* V tomto príklade sú rozmery štvorcov nasledujúce: malý štvorec 33 x 33 cm, veľký štvorec 34,5 x 34,5 cm. Výška škatule je 6,5 cm a šírka 12 cm.

* Opatrne rezajte, aby ste dostali štvorce.

2. Spustite skladanie štvorcov papiera podľa obrázka.

3. Po dokončení všetkých záhybov začnite zostavovať škatuľu: zdvihnite steny pomocou už vytvorených záhybov, netreba papier ďalej ohýbať.

4. Po zozbieraní polovice škatule z jedného papierového štvorca začnite robiť to isté z druhého a potom skombinujte obe štvorce do jednej škatule.

Kartónová krabica pre domácich majstrov

- PVA lepidlo (alebo horúce lepidlo)

- kartónové obaly na obilniny

1. Opatrne nakrájajte a narovnajte nádobu na obilie (pozri obrázok).

2. Kartón zložte na polovicu.

3. Zložte spodnú polovicu lepenky na polovicu.

4. Nožnice vyrezané na obrázku.

5. Začnite skladať podľa obrázkov.

* Na opravu určitých oblastí použite lepidlo.

Toto by malo skončiť:

Úložný box pre domácich majstrov

- škatuľka (ľubovoľná veľkosť)

- handrička (na zabalenie škatule)

- lepiaca kefa

- niť a ihla (šijací stroj)

1. Pripravte obyčajnú lepenkovú škatuľu a opatrne ju odrežte zo všetkých strán, aby ste dostali škatuľu.

2. Pripravte látku a vytvorte perá. Aby ste to dosiahli, musíte vystrihnúť prúžky látky, ktoré sú vhodné pre vašu dĺžku a šírku. Ďalej je potrebné tieto prúžky zložiť tak, ako je to znázornené na obrázku, a zošiť priadzou.

3. Teraz rozložte škatuľu na kus vybranej látky. Kruhovú krabicu obtočte po obvode jednoduchou ceruzkou.

4. Namažte spodok krabice lepidlom PVA a prilepte ho na materiál na nakreslenom mieste.

5. Obráťte obrábaný kus a rukou vyhladzujte látku.

6. Na vytvorenie spojov materiálu na okrajoch škatule musíte ohýbať látku a prilepiť vrstvu materiálu, ktorú chcete nechať na spodku.

7. Teraz prilepte bočné steny lepidlom a hornú časť prilepte na spodnú časť a ohnite ju (pozri obrázok).

8. Postavte sa na vrchol. Zloženú hranu je potrebné prilepiť k materiálu a upevniť túto látku vo vnútri krabice. Venujte pozornosť dizajnu rohov (zobrazené na fotografii).

* Na obrázku pozorne sledujte, ako sú navrhnuté rohy.

9. Upevnili sme rukoväte. Ak to chcete urobiť, urobte pre ne diery v krabici. Pomocou ceruzky prevlečte rukoväť do otvoru a konce zaistite lepidlom.

10. Na spoľahlivosť pier používajte kartónové prúžky.

Metóda číslo 1: Štvorhranná kolónka origami

Krásne a ľahké prevedenie - toto by mala byť prvá domáca krabica. Takto sa ukáže, ak to urobíte podľa tohto jednoduchého návodu. V tomto prípade sa používa štýl origami.

Na vytvorenie schránky budete potrebovať:

 1. Farebný alebo baliaci papier na darčeky,
 2. nožnice,
 3. linka,
 4. ceruzka,
 5. Šperky podľa želania - saténová, zamatová alebo čipková stuha, volumetrická aplikácia, kvetinový púčik.

Ako vyrobiť krabicu:

Ak chcete uľahčiť balenie darčekov, príďte vhod pokyny krok za krokom s fotografiami, Ak chcete vytvoriť krásny box, musíte sa postarať o vytvorenie veka a hlavnej časti v rovnakom štýle. Vrchná časť môže byť reprezentatívna, živá alebo hravá. Spodok môže byť vyrobený z obyčajného papiera vhodného farebného štýlu.

 • Začnite vytvorením veka pre škatuľu. Na to budete potrebovať štvorcový papier. Rozmery môžu byť čokoľvek - v závislosti od myšlienok autora. V tomto prípade bude mať štvorec 21,5 x 21,5 cm. Aby ste vytvorili krížik, musíte nakresliť štvorec papiera diagonálne, ako na fotografii nižšie.
 • Spodný roh musí byť ohnutý tak, aby ležel na stredovom priesečníku nakreslených čiar. Môžete sa pohybovať po fotografii. Potom musíte výsledný ohyb opäť ohnúť, ale jeho okraj sa presne zhoduje s nakresleným pásom. Záhyby musia byť vyhladené tak, aby tlačili na papier. Môžete použiť puzdro na ceruzku. Následne uvoľníme štvorec dozadu a záhyby potrebné pre ďalšiu prácu na papieri ponecháme.

 • Tieto kroky opakujeme pre tri zostávajúce uhly, výsledkom čoho je hotový štvorec so mriežkou ohybov, ktoré potrebujeme. Potom sme z dvoch strán odrezali dve bočné časti, ktoré teraz vyzerajú ako domy.

 • Ďalšia fáza sa uskutoční podľa fotografií: pridáme kryt budúceho políčka.

 • Potom môžete začať s vykonávaním základne skrinky. Na jeho vytvorenie je užitočný štvorec vyrobený z papiera o 3 mm menší ako ten predchádzajúci. V našom prípade je to 21,2 x 21,2 cm, dno je zložené rovnakým spôsobom ako veko. Výsledkom je prekrásna škatuľka, ktorú možno ozdobiť stuhou, nášivkou, kvetinou.
 • Vnútorné konce môžu byť na vnútornej strane zlepené dvojitou páskou.

Naučili sme sa, ako vyrobiť krabicu z papiera, ale existujú aj spoľahlivejšie materiály pre taký kritický produkt, ako je darčekové balenie.

Pre lepšiu prehľadnosť si môžete pozrieť video, v ktorom je škatuľka tiež vyrobená v origami štýle:

Ako vyrobiť krabicu z papiera

V moderných darčekových obchodoch je veľa darčekových obalov. Nie je potrebné ich kupovať na uskladnenie vecí alebo dať malý, ale hodnotný darček. Napríklad, box na malý darček alebo na ukladanie vecí môže byť vyrobený nezávisle. Ako vyrobíme krabicu z papiera, opíšeme ďalej.

Origami papierová krabička

Prvá krabica by sa mala dať ľahko vyrobiť a mala by mať krásny vzhľad. Preto pristúpime k výrobe obyčajných štvorcových origami papierových škatúľ.

Pre tvorivý proces potrebujeme:

 • papier používaný na darčekové balenie (ak nemáte taký materiál, môžete použiť čistú farbu),
 • nožnice,
 • pravítko a jednoduchá ceruzka,
 • ozdobné prvky hotového výrobku, ak existuje potreba ozdobiť remeslo.

Po zhromaždení celého zoznamu materiálov a nástrojov môžete začať vyrábať. Ako urobiť krabicu papiera jednoduchou možnosťou, opíšeme ju ďalej.

Najprv si musíte zvoliť ten istý materiál pre vrchnák a spodok produktu. Koniec koncov, plavidlo by malo byť vyrobené v rovnakom štýle.

Podrobné pokyny na výrobu štvorcovej škatule:

 1. Výroba škatule sa začína vytvorením veka. Preto musíte zobrať papier, aby ste z neho vybrali štvorec. Veľkosť štvorca sa môže veľmi líšiť, to znamená, že záleží na nápadoch výrobcu. Potom ceruzkou a pravítkom nakreslite na štvorec diagonálnu čiaru (mal by vytvoriť krížik).
 2. Ohnite spodný roh. Je potrebné ohnúť tak, aby uhol ležal presne k označenej časti v strede. Zložiť, ešte raz zložiť. Mal by sa presne zhodovať s čiarou v strede. Všetky záhyby sa odporúčajú dobre žehliť tak, aby boli vizuálne viditeľné na papieri. Po vyžehlení sa remeslo neviazalo na svoj pôvodný tvar.
 3. Podobným spôsobom ohýbame zvyšné rohy štvorca, čím by ste mali dostať štvorec s vizuálne viditeľnými ohybovými čiarami. Teraz je potrebné urobiť rezy na oboch stranách a zložiť diely do tvaru veka škatule.

Ako sme si vyrobili obal na papier, zistili sme, že teraz pokračujeme vo výrobe samotného kartónu.

Výroba je nasledovná:

 • Z vybraného materiálu je potrebné vyrezať štvorec, ale v tomto prípade by mal byť o 3 mm menší, ako je štvorcový výrez pre veko. Začiatok výroby sa vykonáva pomocou konštrukcie spodnej časti plavidla. Spodok sa skladá rovnako ako veko.
 • Po ohnutí a zmontovaní krabice je potrebné ju vyzdobiť. Na tento účel často používajte stuhy, aplikácie a kvety. Po dekorácii zostanú iba zalepené vnútorné konce obojstrannou páskou.

A tak, ako vyrobiť škatuľu papiera ľahkým spôsobom na origami, sme na to prišli. Existuje však mnoho ďalších výrobných možností, ktoré majú atraktívnejší vzhľad. Tieto kolónky budú opísané neskôr.

Obdĺžnikový box

Ak potrebujete darček v celkovej veľkosti, nákup hotového balenia za to nestojí. Pre osobu bude oveľa príjemnejšie, ak je darček v provizórnej krabici, ktorá bude v jednej originálnej kópii v porovnaní so všetkými obvyklými darčekovými obalmi.

Výroba obdĺžnikového boxu sa vykonáva:

 • z lepenky
 • z obojstrannej pásky alebo lepidla,
 • budete potrebovať nožnice
 • ceruzka a pravítko
 • rôzne dekorácie, ktoré sa vám páčia a sú vhodné na zdobenie hotového výrobku.

Po zhromaždení potrebného materiálu a nástrojov pokračujeme vo výrobe. Výrobný proces sa začína výberom a rezaním šablóny.

Ak nie je možné tlačiť šablónu, môžete ju nakresliť a vystrihnúť priamo na vybranú lepenku. V tomto prípade je potrebné pozorovať veľkosti a proporcie.

Postup zostavenia obdĺžnikovej skrinky:

Obdĺžnikový box

 • Čiary položíme na kartón v súlade s obrázkom na fotografii a vystrihneme pozdĺž obrysu. Ďalej musíte ohnúť všetky hrany prerušovanými čiarami. Pretože kartón je hustý materiál, ktorý sa ťažko ohýba, odporúča sa použiť predmet s ostrou hranou na zloženie. Môže to byť ceruzka, skrutkovač a dokonca aj pilník na nechty.
 • Po dokončení všetkých záhybov a získaní tvaru škatule na miestach, kde majú byť hrany prilepené, naneste lepidlo alebo lepidlo obojstranne. Potom všetky časti spojíme do pevnej štruktúry.
 • A tak je krabica pripravená, ak je v nej daný darček, musí byť ozdobená. Na tento účel môžete použiť akýkoľvek dekoračný materiál, ktorý sa vám páči.

Celá krabica je pripravená, môžete do nej dať darček a prezentovať ho.

Metóda číslo 3: Trojuholníkový koláč

Papier a lepenka môžu byť vyrobené nielen z jednoduchých štvorcových a obdĺžnikových škatúľ, ale aj z darčekových a obalových materiálov veľmi originálnych tvarov. Fotografie krok za krokom vám pomôžu rýchlo pochopiť výrobný proces.

Rovnako ako v minulosti, výroba tejto škatule značne uľahčí prácu hotovej šablóny. Okraje veka môžu byť zvlnené, čo je spojené so smotanou alebo priame. Farby papiera si môžete zvoliť podľa vlastného uváženia. Hlavná vec je, že všetko spolu vyzerá harmonicky. Rozmery budúcej škatule môžu byť čokoľvek, hlavná vec je, že spodná šablóna je o 3 mm menšia ako krycia šablóna.

Na vytvorenie schránky budete potrebovať:

Ako vyrobiť krabicu:

Rada: prvýkrát sa oplatí vyskúšať túto krabicu z obyčajného papiera, aby sme pochopili princíp výroby, a až potom pokračujte v origináli na drahšom papieri.

šablóny:

Šablóna obalu s rovnými hranami. Šablóna obalu so zvlnenými okrajmi. Šablóna pre spodnú časť tortu.

Je dôležité, aby sa: Uistite sa, že ste skontrolovali veľkosť šablón, tieto príklady sa nemusia zhodovať vo veľkosti. Rozmery základnej šablóny by mali byť o niečo menšie ako rozmery krycej šablóny.

 • Kryciu šablónu a spodok krabice nakreslíme na dva samostatné listy. Rezané papierové polotovary.
  Ak ide o konečnú verziu produktu a chcete pracovať s kartónom, musíte k kartónu pripojiť papierové šablóny a obrysy okrajov, obrys prerušovaných čiar záhybov a vystrihnutie súčastí škatule.

 • Potom musíte na kartóne urobiť bodkovanú čiaru. Môžete si pomôcť s pravítkom a špicatým predmetom.

 • Teraz ostáva utesniť budúcu hornú a dolnú časť škatule v spojoch - v zákrutách.

 • V závere môžete produkt ozdobiť stuhou, aplikáciou, korálkami, kvetmi.

výsuvný box

Ak chcete zabaliť darček, musíte vypočítať jeho veľkosť. Najdôležitejšie je použiť rovnomerný štvorec.

Podrobné pokyny (podrobnejšie ako na fotografii):

 1. Ohnite námestie na polovicu a narovajte sa.
 2. Dajte štvorec do tvaru kosoštvorca.
 3. Na druhej strane ohnite všetky rohy do stredu a narovnajte.
 4. Obráťte sa na druhú stranu.
 5. To isté.
 6. Ukázalo sa, že to je uzavretý štvorec.
 7. Trojuholníky od stredu musia byť ohnuté k okrajom. Horná a dolná strana sa nedotýkajte strany.
 8. Návrat do východiskovej polohy.
 9. Otvorte trojuholníky (horný a dolný), to znamená, vyberte dolný dolný (zarovnajte) a horný horný.
 10. Strany sa odoberajú striedavo smerom do stredu.
 11. Potiahnite horný a dolný trojuholník do stredu. Ak sa chcete vrátiť.
 12. Oddeľte pravú a ľavú stranu.
 13. Na spodku by mali byť 2 trojuholníky, na ktoré idú 2 z nasledujúcich.
 14. Zasúvateľná časť je pripravená.

Na pokrytie budete potrebovať nasledujúce podrobnosti a postupné kroky:

podrobnostiPriebeh činnosti
2 obdĺžniky
 1. Zakryte hornú a spodnú stranu, ako aj dve strany.
 2. Zmeria sa šírka a výška hotovej zasúvateľnej časti.
 3. Na tomto základe je pripravená dispozícia, ktorej časti musia byť po stranách zlepené

Táto možnosť musí byť vyzdobená. Stiahnuteľná štruktúra sa najlepšie doplní niťou alebo očkom, aby sa vytiahla zo základne. Môžete prilepiť guľôčku objemu, ktorá bude slúžiť ako kľučka (ako dvere).

S pevným krytom

Postup výroby škatule z papiera s pevným krytom je opísaný v nižšie uvedených pokynoch. Na jeho výrobu stačí vytlačiť alebo nakresliť a odrezať nasledujúce rozloženie.

Konajte podľa schémy:

 1. Pripravte kresbu na papieri.
 2. Opatrne rezajte pozdĺž obrysu.
 3. Rozloženie je pripravené.
 4. Ohyb pozdĺž oranžových čiar.
 5. V blokoch označených „lepidlo“ naneste lepidlo a prilepte ich k sebe.
 6. Ak chcete venovať pozornosť tomu, aby jedna podobná časť zostala voľná, je kryt.
 7. Balenie darčekov je pripravené.

Otváranie prstami je nepohodlné, preto je najlepšie nalepiť niť alebo retiazku na vrch. Nezabudnite na dekoráciu, môžete si urobiť rozloženie okamžite z farebného papiera alebo už s obrázkom.

Okrúhly box

Prišli sme na jednoduché tvary škatúľ, teraz vám povieme, ako vyrobiť okrúhlu škatuľu papiera.

Na výrobu musíte mať:

 • vlnitá lepenka,
 • linka,
 • jednoduchá ceruzka
 • nepísané pero alebo podobný predmet s ostrou hranou,
 • lepiaca alebo obojstranná páska
 • ozdobné prvky.

Po zozbieraní materiálu pokračujeme vo výrobe. Výrobný proces je nasledujúci:

Prípravná fáza pre okrúhle skrinky

 • z balenia vlnitej lepenky sme odrezali 4 kruhy, zatiaľ čo 2 z nich by mali byť menšie,
 • kruhy sú odrezané, teraz musíte odrezať 4 pruhy, aby sa zmestili na kruhy, jeden by mal byť široký a druhý úzky a pokiaľ možno s okrajom dĺžky,
 • prilepte kruhy

záverečná fáza

 • vezmite menšie prilepené kruhy (pre základňu) a prilepte na ne pás, aby bol základňa pripravená,
 • Teraz na rovnakom princípe vyrábame obal z veľkých kruhov.
 • Rýchla voľba

  Ako môžete rýchlo vyrobiť škatuľu papiera, sa nižšie zobrazuje krok za krokom. Najprv musíte pripraviť tlačenú formu, ktorá sa zostaví spojením častí dohromady. Túto možnosť je potrebné urobiť na kartóne, pretože papier si dobre drží svoj tvar.

  Postup výroby:

  1. Vytlačte alebo nakreslite obrázok na hrubý papier alebo kartón, ako na obrázku.
  2. Rezajte pozdĺž obrysu.
  3. Venujte pozornosť časti, kde sú 2 rovnobežné tučné (čierne) čiary. Mali by to byť diery. Rezajte ich lepšie kancelárskym nožom. Čiary nožníc sa môžu ukázať ako príliš hlboké a nerovné, potom nebude existovať spoľahlivosť konštrukcie.
  4. Mali by sa orezať aj línie na okrajoch (tenké prúžky). Budú vložené do seba.
  5. Ohnite strany pozdĺž bodkovanej čiary v strede.
  6. Zasuňte do seba diely pomocou upevňovacích prvkov alebo vložiek.
  7. Zbierajte škatuľu.

  Toto je najjednoduchšia možnosť, pretože schémy tu prakticky nie sú potrebné, stačí experimentálne ohýbať a vkladať časti. Okrem toho sa používa hotové usporiadanie a nie veľa krokov na jeho vytvorenie.

  Dortová krabička

  Ako ste videli, nielen papierové krabičky môžu byť vyrobené z papiera, ale aj darčekové krabičky originálnych a atraktívnejších foriem. Vytvorili sme okrúhlu darčekovú krabičku. Teraz vám povieme, ako vyrobiť škatuľu papiera vo forme koláča.

  Vytvorenie takejto škatule je oveľa jednoduchšie. Pre prácu, ktorú budete potrebovať:

  • hrubý papier alebo lepenka,
  • lepidlo,
  • nožnice,
  • ceruzky,
  • linka,
  • na žiadosť o dekoráciu.

  Okraje veka môžu byť buď zvlnené alebo priame, farba materiálu sa volí podľa preferencie výrobcu. Veľkosť je tiež zvolená výrobcom, treba však poznamenať, že základňa škatule by mala byť o 3 mm menšia ako kryt. Aby sa tento typ krabice stal krásnym, odporúča sa, aby ste si najprv vyrobili remeslo z obyčajného papiera a potom pokračovali vo výrobe z hustého materiálu.

  Proces výroby krabičiek na tortu:

  Schéma pre tortu

  • берем шаблон и переносим его на выбранный материал,
  • после переноса, вырезаем заготовки,
  • bodkovaný, pretože materiál má vysokú hustotu a je ťažké ho ohnúť, na žehlenie použite kreditnú kartu alebo pravítko,
  • na spoje nalepte spodnú a hornú časť produktu.

  Celá škatuľa je pripravená, ak je to potrebné alebo potrebné, môže byť vyzdobená. Prečo často používať stuhy, korálky, kvety a aplikácie.

  Krabička v tvare srdca

  Takú škatuľu môžete dať svojmu spolužiakovi na dovolenku významnú pre milovníkov. Existuje niekoľko výrobných možností, ale je logickejšie vyskúšať tie najjednoduchšie. Ako prvý potrebujete hotový výkres.

  Tvorba papierového produktu:

  1. Vystrihnite rozloženie.
  2. Ohyb pozdĺž prerušovaných čiar.
  3. Okraje pásu zabezpečujú oblúky s priateľom.
  4. Krabica je pripravená.

  Je tu však jeden problém - pripevnenie veľkého prúžku a základne - srdce. Môžete použiť lepidlo, kancelárske pásky (viacfarebné), ihlu a farebnú niť (vhodné iba na šitie hustých materiálov), alebo môžete pridať vrstvu čiary s hrotmi, ktorá by podporovala štruktúru, ako to bude v druhej verzii.

  Ďalším modelom je prelamované srdce so pevnými zipsmi, ako to urobiť:

  1. Nakreslite čipku alebo jednoduché (voliteľné) srdce, vystrihnite.
  2. Pripravte si obdĺžnikový pás, ktorého šírka je výška budúceho políčka. Tvar hrotov na jednej strane. Táto kapela by mala stačiť pre celé srdce. Vystrihnúť.
  3. Ohyby ohnite v jednej priamke, ako je to znázornené na obrázku.
  4. Lepte ich na základňu (srdce). Ak je to normálny tvar, nemôžete ustúpiť od okraja, ale ak je kučeravý, je lepšie nechať malú vzdialenosť.
  5. Krabica je pripravená.

  Môže sa tiež vyrobiť veko v tvare srdca. Stačí vziať základňu o niečo väčšiu ako tá predchádzajúca a prúžok menšej šírky, doslova 2-3 krát. Ak tam máte v pláne dať niečo jedlé, jednoducho ho prikryte lepiacou fóliou a obväzujte po stranách krásnou stuhou alebo stuhou.

  Rybie kosti

  Nový rok sa považuje za sviatok, v ktorom si každý dáva navzájom svoje dary. Mnohí kupujú novoročné balenie, aby krásne predstavili darček priateľom alebo príbuzným na dovolenku. Ale prečo na to utrácať peniaze, ak dokážete samostatne vyrobiť škatuľu v tvare vianočného stromu.
  Toto plavidlo bude exkluzívne a každému sa bude páčiť. Ako vyrobíme krabicu z papiera vo forme vianočného stromu, teraz opíšeme podrobne.

  Na vytvorenie takého sviatočného boxu je potrebné pripraviť:

  • zelená kniha, lepšia obojstranná farebná lepenka,
  • kliešte na diery,
  • šablóna vianočného stromu,
  • štvorec a pravítko,
  • nožnice,
  • guma na ceruzky
  • ceruzka
  • kancelárske lepidlo.

  Na ozdobenie hotových remesiel môžete použiť korálky, kamienky a ďalšie ozdobné prvky podľa vášho uváženia. Korálky môžu napodobňovať vianočné gule, kamienky budú pôsobiť ako vianočné osvetlenie. Ak budete mať šťastie, môžete si na vyšívacom oddelení získať malú hviezdičku. Vianočný strom sa stane elegantným a slávnostným. Mimochodom, môžete prilákať dieťa na výrobu, bude to pre neho zaujímavé.

  Výroba sa vykonáva týmto spôsobom:

  Rybie kosti (krok 1)

  • s použitím hotovej šablóny sa musí premiestniť na zelenú lepenku, ale takým spôsobom, aby na bokoch boli uši potrebné pre symetriu plavidla,
  • spodná časť načrtnutej šablóny je spodná časť poľa,

  (Krok 2)

 • otočte papier a znova prenášajte šablónu, aby ste získali rovnaký vzor, ​​je vhodné použiť štvorec a pravítko,
 • potom sme vystrihli vzor s nožnicami,
 • vymazať ceruzku elastickou
 • prilepte kĺby vianočného stromu.

  (Krok 3)

  Všetky vianočné stromčeky sú pripravené, je potrebné ich vyzdobiť a dať.

  Origami krabica bez veka

  Výroba podľa vzorov nie je hlavným trendom pri navrhovaní obalov, môžete ich skladať. Mnoho ihličiek vie, ako vyrobiť papierovú škatuľu pomocou techniky origami, ale toto je jedna z jednoduchých možností.

  Montážne kroky:

  • Pripravte štvorec ľubovoľnej veľkosti v závislosti od požadovaného výsledku.
  • Ohnite ho na polovicu, aby ste získali stredovú vodorovnú čiaru. Návrat do východiskovej polohy.

  • Pripojte hornú a dolnú stranu k novo prijatej stredovej čiare.
  • Toto vytvorí obdĺžnik.
  • Jeho strany sú zredukované do stredu. Rozbaľte, aby sa zachoval rovnaký obdĺžnik.
  • Dostaňte čiary do stredu jednotlivých štvorcov. K nim musíte znova nakresliť strany a rozdeliť ich späť.
  • Získate obdĺžnik, v ktorom sú 2 veľké štvorce, z ktorých každé pozostáva zo 4 ďalších malých štvorcov.
  • Rohy obdĺžnika alebo extrémnych malých štvorcov musia byť ohnuté k vodorovnej horizontálnej čiare, pričom ponechávajú určitý voľný priestor alebo malé štvorčeky úplne nezatvárajú (extrém 4).

  • Ďalej musíte ohnúť 2 prúžky zo stredu na trojuholníky, ako je to na obrázku.
  • Teraz musíte rozbaliť políčko ťahaním za body, ktoré sú uvedené na fotografii pod číslom 7.
  • Balenie darčekov je pripravené.

  Táto možnosť je vhodná pre množinu darčekov alebo sladkostí, napríklad sladkostí alebo marshmallows. Boky môžu byť ozdobené vrkočom.

  Box pre špeciálne príležitosti

  Prečo sme tento box nazvali „box pre špeciálne príležitosti“? Faktom je, že jej vzhľad je ako diamant. Len si pomyslite, aké je pekné predstaviť darček v podobe kravaty človeku v takomto obalovom materiáli.

  Box pre špeciálne príležitosti

  Pred vytvorením takejto škatule z papiera pripravte:

  • nožnice,
  • akýkoľvek farebný papier
  • šijacia ihla
  • linka,
  • lepidlo,
  • obojstranná páska.

  Začíname:

  • Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je vytlačiť šablónu. Nie je to potrebné, môžete to jednoducho prekresliť. Budeme potrebovať dve šablóny, jednu veľkú a druhú menšiu. Šablónu je potrebné nakresliť alebo vytlačiť ihneď na papier, z ktorého bude rámček vyrobený.
  • Vystrihnite vzor s nožnicami. K prijatým čiaram pripojíme kartu alebo pravítko a jemne ich natiahneme ihlou. Môžete použiť špeciálny nástroj na jogging.
  • Potrebujeme tento bežiaci proces, aby sme mohli počas výrobného procesu zostaviť diamant ako celok. Upozorňujeme, že každý riadok musí byť spracovaný.
  • Poďme sa zaoberať montážou štruktúry. Tento krok má niekoľko možností. Okraje obrobku môžete prilepiť a prilepiť prvú časť obrázku, namiesto lepidla môžete použiť lepiacu pásku.
  • Po nalepení zlisované línie opäť vyžehlite. Krabica je takmer pripravená.

  Dizajn interiéru škatule závisí od toho, v akom súčasnosti bude. Ak je tento prsteň, pokiaľ možno na spodnej strane, položte vrstvu čalúneného polyesteru a zvyšok nalepte. Naše balenie pre špeciálne príležitosti je pripravené!

  Box Sanboy

  Zvážte inú možnosť výroby krabíc pomocou techniky Sanboy. V pôvodnej verzii sa toto balenie používalo ako obal na sladkosti. Dnes sa v tejto schránke ukladajú rôzne príjemné drobnosti.

  Na výrobu potrebujeme štvorcový list.

   Na začiatok vytvorme palacinku (základ). Zložte papier, potom sa ohnite a otočte všetky rohy do stredu.

  Schéma boxu Sanboy

 • Znovu ohnite tvar do trojuholníka. Ohýbame pravú časť a obrábame obrobok.
 • Teraz musíte urobiť záhyb "údolia". Tento záhyb sa nazýva tak, pretože záhyb sa vykonáva od osoby. Potom trojuholník znova zložte. Záhyb by v tomto prípade mal vyčnievať hore.
 • Bez zmeny polohy narovnávame obrobok a ohýbame stranu sprava doľava. Vrchnú vrstvu otvorte. Opakujeme kroky uvedené vyššie, ale už na druhej strane. V takom prípade by sa strana vľavo mala ohýbať doprava.
 • Zložte všetky strany do stredu. Ohýbame vrchnú vrstvu, uistite sa, že uhly medzi stranami sú 90 stupňov.
 • Ak sa vám tréning zdal ťažký, použite vizuálnu inštrukciu megamaster.info, uvidíte, že všetko nie je také ťažké.

  Krabica zunako

  Pri zvažovaní japonských motívov si nemôžeme pomôcť, ale zmienime sa o pôvodnej krabici Zunako. Tento box, ktorý má v ruskej verzii tvar hviezdy. Na to, aby sme mohli pracovať, rovnako ako v predchádzajúcom políčku, potrebujeme štvorcový list papiera.

  1. Štvorec ohýbame do trojuholníka, bočné okraje posúvame od seba tak, aby nižšie uvedené čiary ležali v rovnakej rovine, urobili dva ohyby od okrajov od seba, posúvali vrstvy späť a preložili ich „posúvaním“ 2. Zložte a uvoľnite spodnú časť základne a získajte trojuholník, opakujte túto akciu trikrát. Vrstvy rozprestrite, niekoľkokrát zložte a pritlačte na spodok obrobku.

  Mužský štýl

  Pre mužov by mala existovať špeciálna možnosť - brutálna. Oddelene pre to musíte vyrobiť krabičku a šperky - motýlik alebo kravatu. Je vhodné vyrobiť obal vo forme farebného alebo bieleho obleku. Ale nepreháňajte to odtieňmi.

  Schémy, ako vyrobiť škatuľu papiera pre mužov

  priebeh:

  1. Pripravte rozloženie.
  2. Vystrihnite podrobnosti.
  3. Zložte čiarkované čiary na obrázku.
  4. Samostatne urobte kravatu alebo motýlik z farebného papiera.
  5. Lepidlo a dekoráciu prilepte.

  Táto voľba nevyžaduje žiadne ďalšie dekorácie.

  Ženský štýl

  Niekedy je ťažké dievča prekvapiť niečím, ale najlepším riešením je darčekové balenie a prekvapenie pre domácich majstrov. Diamantový balíček vám pomôže skryť prsteň alebo iné šperky, musíte byť však pripravení na to, že to dievča od okienka intuitívne očakáva.

  Pokyny na balenie:

  1. Vystrihnite hotový formulár z lepenky. Použite farbu.
  2. Preložte blank pozdĺž čiar.
  3. Lepené časti zlepte (priľahlé).
  4. Musíte tiež nechať jednu priehradku neprilepenú, aby ste ju mohli otvoriť.
  5. Hotovo.
  Ako vyrobiť škatuľu papiera v tvare diamantu: krok za krokom

  Zdobenie hotového výrobku nie je potrebné, ale môžete pridať niť alebo reťaz, na ktorej bude visieť diamant.

  Ako vyrobiť škatuľu papiera pre vaše dieťa, rodičia, ktorí chcú urobiť darček vlastnými rukami, o tom môžu premýšľať. Deti milujú všetko jasné, farebné, takže pri tejto možnosti je lepšie použiť čo najviac dekorácií. Ideálnou možnosťou je kôš alebo sladkosti.

  Pre kôš:

  1. Urobte krížik z 5 štvorcov.
  2. Hrany diery prepichnite dierovačom.
  3. Zviažte ich stuhou alebo niťou.
  4. Pridajte pero z akéhokoľvek materiálu, z ktorého si môžete vybrať.

  Do koša môžete dať trochu prekvapenia - písací stroj, hračka, sladkosť. Krabička v tvare cukrovinky - balenie sladkostí.

  zdvih:

  1. Vytvorte šablónu.
  2. Rezané kosoštvorce.
  3. Preložte blank pozdĺž prerušovaných čiar.
  4. Hrany uviazajte stuhami.
  Schéma, ako vyrobiť škatuľu z papiera vo forme cukroviniek

  V tomto balení musia byť zabalené sladkosti a cukríky.

  Box s fotografiami

  Ideálnym darčekom pre vášho partnera je krabica so spoločnými fotografiami.

  Môžete to urobiť takto:

  1. Zložte škatuľu do jednej z foriem, ktoré boli predtým navrhnuté.
  2. Lepte listy A4 spolu. Šírka by mala byť o niečo väčšia ako fotografia.
  3. Zložte ich podľa harmoniky, z ktorých jeden pruh predstavuje výšku fotografie + malé zarážky.
  4. Nalepiť fotografie.
  5. Hrany A4 (spodnú a hornú) prilepte na spodnú a kryciu časť (v tomto poradí).
  6. Zložte harmoniku a zatvorte obal.
  7. Darček je pripravený.

  Výhodou tejto škatule je, že je to už plnohodnotný darček, vyrobený úplne nezávisle.

  Originálny uzamykateľný box

  Túto možnosť môže urobiť dokonca aj dieťa s pomocou rodičov. Potrebujete iba farebný papier alebo obyčajný list.

  etapy:

  • Štvorec prehnite tak, aby sa vytvorili vodorovné a zvislé čiary.
  • Hrany privedú do stredu a získajú kosoštvorec.
  • Ohnite spodnú stranu do pozadia.
  • Pravý dolný roh potiahnite opačným smerom. Zložte bodkovanú čiaru.
  • Hladký tvar.
  • Prevrátiť.
  • Ohyb rovnakým spôsobom.
  • Narovnať sa.
  • Prevrátiť.
  • Opakovať.
  • Ohyb a roztiahnutie podľa obrázka.
  • Nakreslite strany na prerušované čiary.

  • Posuňte horné trojuholníky nadol.
  • Zriediť do strán a držať sa za rohy.
  • Hotovo.

  V prípade potreby môžete niektoré časti prilepiť, ale pri použití hrubšieho papiera si škatuľka drží svoj tvar.

  Prekvapenie véčko

  Táto možnosť je dobrým riešením ako plnohodnotný darček pre tých, ktorí chcú vedieť, ako vyrobiť krásny darčekový box pre darček. Vyžadované: viacfarebné listy papiera alebo lepenky, stuhy, šperky, lepidlo, nožnice.

  Stupne prípravy:

  • Vystrihnite rozloženie v tvare kríža, ktorý pozostáva z 5 štvorcov - toto je samotný rámček.
  • Môžete urobiť niekoľko, potom to bude viacvrstvové, ale vrstvy sa musia zmenšiť.
  • Na obálku použite nižšie uvedené rozloženie. Stačí ho narezať a prilepiť na susedné časti.
  • Teraz je možné zostaviť krabicu, ale predtým musíte do stien pridať dekorácie: fotografie, poznámky, kresby alebo malé darčeky.

  • V strede by malo byť prekvapenie. Môže byť pripevnená stuhou (otvory sú na spodnej strane) alebo lepiacou páskou (farebná administratíva).
  • Balenie je zostavené, uzavreté vekom.
  • Ďalej je pridaná dekorácia s iskrami a akýmkoľvek iným dekorom.

  V takomto prekvapení môžete prsteň skryť a ponúknuť svoju priateľku.

  Šperky do krabíc

  Okrem samotných hotových rozvrhnutí je potrebné premyslieť aj vzhľad obalu.

  Môže byť ozdobený:

  • samolepky,
  • saténové stuhy a železné reťaze,
  • flitre,
  • farebná kancelárska páska,
  Existuje veľa nápadov na zdobenie papierovej škatule a jeden z nich zdobí papierové kvety.
  • kresby a nápisy,
  • objemové kvety, luky a hračky,
  • časti vyrobené samostatne (srdce).

  Všetky navrhované možnosti vám pomôžu pochopiť, ako si sami vyrobíte krásnu krabicu papiera. Zdobenie hotového produktu je celý fantasy experiment. Môžete použiť čokoľvek, čo sa vám páči, dokonca aj na balenie papiera alebo tašiek.

  Dizajn výrobku: Natalie Podolskaya

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send