Užitočné tipy

Podvodný zvárač a hadský fréza: podivné a nebezpečné povolania, ktoré si vyberajú jednotky

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak uvažujete o tom, že sa stanete zváračom pod vodou, majte na pamäti, že budete musieť nielen získať potvrdenie svojich zváračských schopností, ale pred tým, ako sa stanete zváračom pod vodou, musíte sa tiež stať certifikovaným technickým potápačom. Budete potrebovať značné množstvo na to, aby ste získali vzdelanie, a potom prejdete procesom potvrdzovania a praxe ako stážista, po ktorom môžete pracovať ako zvárač pod vodou. Tento článok hovorí o tréningovom procese a prenajímaní, aby sa stal skutočným podvodným zváračom.

Dymové prepojky

Hasiči si za svoju prácu zaslúžia obdiv. Je to ťažká, komplikovaná a špinavá práca, ktorej konečným cieľom je zachrániť životy a majetok. Avšak hasenie požiarov už nie je také nebezpečné ako v minulosti. Moderné vybavenie a vyvinuté akčné algoritmy v danej situácii pomohli výrazne znížiť mieru úmrtnosti z povolania.

Niektorí hasiči však naďalej vykonávajú prácu podstatne nebezpečnejšiu ako priemerné hasenie požiaru.

Ak je vašim obľúbeným liekom adrenalín, možno by ste si mali vyskúšať profesiu smokjumper, ktorá kombinuje vzrušenie parašutizmu, pobyt vo voľnej prírode a boj s ohňom.

Hasiči zvyčajne pracujú na miestach, kde nie je možné dosiahnuť pozemnú dopravu. Nemajú špičkové vybavenie na boj proti živlu, buldozéry a nádrže na vodu. Ľudia zastavujú oheň pomocou improvizovaných prostriedkov.

Podvodné zváranie: typy

Prvá kategória zahŕňa použitie špeciálneho vybavenia. Toto zariadenie vytvára podmienky, za ktorých má dodávateľ možnosť používať zariadenia a materiály, ktoré sa používajú na súši. To môže zahŕňať podvodné kamery, boxy, oddelenia, zvony.

Zváranie za mokra predstavuje implementáciu zlúčenín priamo do vodného prostredia. V tomto prípade sú pracovný objekt aj zváračka v rovnakom prvku. Elektródy na zváranie pod vodou a zariadenia, ako aj znalosti a skúsenosti výkonného umelca tu pôsobia ako prídavné zariadenia.

S touto technológiou sa oblúkové zváranie používa vďaka jeho distribúcii medzi odborníkmi. Pri práci v hĺbke zvárací oblúk uvoľňuje veľké množstvo tepelnej energie a odparuje vodu okolo neho. To vám umožní vytvoriť určitú guľu naplnenú plynom. V tejto oblasti oblúk stále horí stabilne, a to aj napriek tlaku.

Tento druh sa tiež delí na dva poddruhy:

1. Poloautomatické zváranie, Špecialista ručne nastaví smer mechanického posuvu elektródového drôtu. Výhody: trvanie, kontinuita a lepšia viditeľnosť procesu, neprítomnosť povlaku na drôte umožňuje lepšiu kontrolu tvorby spoja, čo zaisťuje presnejšie a rovnomernejšie spojenie, a tiež eliminuje tvorbu pórov a výskyt inklúzií.

2. Ručné zváranie, Dodávateľ používa elektródy na zváranie pod vodou a mobilné zváracie zariadenia na prácu na ťažko dostupných miestach. Ak chcete vykonať taký zložitý proces, špeciálne navrhnuté a prispôsobené drsným podmienkam materiálov. Elektródy na zváranie vo vode majú vodotesný povlak, ktorým je film. Zloženie povlaku je doplnené o nasledujúce prvky: živice, parafín a celulózový lak. dáta kompozície neumožňujú, aby sa povlak stal kyslou po vystavení vode, a tiež vytvorte ochrannú vrstvu.

Technológia mokrého zvárania sa používa častejšie ako zváranie za sucha. Druhá metóda je menej populárna z niekoľkých dôvodov:

 1. pôsobivé finančné náklady,
 2. na výstavbu a prípravu ďalších zariadení.

Suché zváranie má niekoľko poddruhov:

1. Zváranie v hlbokej podvodnej komore (kesón / potápačský zvon), Táto technológia spočíva v ponorení fotoaparátu pod vodu. Kabína je hermeticky pripevnená okolo pracovnej plochy. Dodávateľ vytvorí spojenie vo vnútri stavby, v ktorom sa udržiava atmosférický tlak jeho naplnením plynom a vytlačením vody. Výhody: suché prostredie zaručuje vysoko kvalitný šev, postupné ochladzovanie kovu poskytuje dobrú rázovú húževnatosť.

Ako by to mohlo vyzerať, pozrite si video.

2. Vytvorí sa spojenie v mobilnej suchej krabici (hyperbarické zváranie / hydraulické zváranie). Hydrobox musí byť úplne alebo čiastočne vyrobený z priehľadného materiálu a musí tiež dobre priliehať k pracovnému priestoru a musí zabezpečiť tesnosť. V škatuli je udržiavané plynné médium, ktoré vytlačuje vodu. Dno boxu je otvorené na vloženie zváracej hlavy. Priehľadné steny umožňujú umelcovi kontrolovať proces.

Vlastnosti zvárania pod vodou

Zváranie vykonávané pod silnou vrstvou vody je ťažké a nebezpečné povolanie pre účinkujúceho. Zvárač je úplne vo vodivom médiu. Telo prežíva preťaženie v dôsledku tlaku tekutiny. Tento postup má tiež množstvo ďalších funkcií. Po oboznámení sa s týmito špecifickými charakteristikami bude zrejmé, ako sa rôzne návrhy varia pod vodou zváraním:

 • zváranie oblúk je ťažké zapáliť elektróda v dôsledku prítomnosti korózie na kove a v dôsledku hustoty vody,
 • na stenách gule tvorenej oblúkom, so značnou silou lisuje vodu, Vďaka tomu majú švy hlboký prienik.
 • zisky spojenia hrubá šupinatá štruktúra v dôsledku tlaku a pomerne rýchleho ochladzovania kovu,
 • odparovanie plyny z penovej vody a zhoršujú viditeľnosťpreto je častou chybou posun stredového švu,
 • Získané zlúčeniny sú charakterizované nízka húževnatosť,
 • zvislé spoje by sa mali vytvárať „zhora nadol“ kvôli príťažlivej sile,
 • zváranie pod vodou sa vyznačuje jeho použitím zvýšené súčasné režimy.

Podvodné zváranie by sa malo vykonávať pri konštantnom napätítakže oblúk horí stabilnejšie. Prúd by mal byť vyšší ako pri zváraní na zemi.

Optimálne parametre pre prácu s elektródami 4 - 5 mm. sú 200 - 250 A.

Technológia zvárania pod vodou

Metóda zvárania za mokra najobľúbenejšie vďaka šetreniu finančných a časových zdrojov. Táto technológia je založená na schopnosti zváracieho oblúka horieť v oblasti pod vodou. Práca zvárača pokračuje v etapách:

 • elektróda pripevnená v držiaku elektród je v rukách výkonného umelca,
 • zvárač „vedie“ elektrický oblúk pohybmi ruky, čím vykonáva postup pripojenia,
 • po spálení lišty sa proces zastaví,
 • nová tyč je pripevnená v držiaku,
 • potom zváranie pokračuje.

výhody:

 • nedostatok dodatočných zariadení,
 • špecialista získa väčšiu slobodu pohybu,
 • efektívnosť práce.

nevýhody:

 • nízka produktivita
 • prítomnosť významného množstva plynnej fázy a mechanického napínania komplikuje vizuálne riadenie procesu zvárania,
 • výsledné zlúčeniny sú heterogénne.

Zváranie vodou

Zváranie rúr je zodpovedný a komplexný proces, z čoho vyplýva, že tieto štruktúry budú fungovať po dlhú dobu. Preto musia byť všetky spojenia vykonané efektívne, v súlade so všetkými požiadavkami:

 • udržiavanie svahov pre prirodzený pohyb chladiva,
 • medzi rúrami, ktoré sa majú zvárať, a stenami ponechajte dostatočnú vzdialenosť. Poskytuje pohodlie a pohodlie výkonnému umelcovi,
 • na zabezpečenie tesnosti sa vykoná niekoľko prechodov.

Napriek splneniu všetkých týchto pravidiel však môže byť potrebné zváranie na už fungujúcom potrubí.

Zváranie tohto druhu komplikované prítomnosťou tekutiny v potrubiach, ktoré sú tiež pod tlakom.

Vlastnosti zváracích potrubí pod tlakom:

 • chladiaci tlak tekutiny zvarový bazén, ktorý narúša priľnavosť základne a uloženého kovu,
 • Vedie k „dotyku“ kvapaliny s horúcim kovom tvorba pary, čo bráni špecialistovi vidieť pracovnú plochu,
 • pri práci so stropnými spojmi odtok vody na zvárači. Rukavice a maska ​​sa navlhčia, zatiaľ čo umelec sa dotýka zváraného produktu. To všetko môže viesť k malým elektrickým šokom. Práca v takýchto podmienkach je mimoriadne nepohodlná.

Ponúkame vám možnosť sledovať video, v ktorom profesionálny opravár zdieľa svoje skúsenosti so začiatočníkmi.

Pevnosť prúdu pri zváraní s prítomnosťou tekutiny by mala byť vyššia ako normálne. Elektródy značky UONI-13/55 sú vhodné pre zváranie. Pred prácou je potrebné kalcinovať materiály a pracovný povrch zohriať horákom. Odporúčame tiež pozrieť sa na elektródy na zváranie rúrok, ľahšie sa pripraví rutil.

Výber typu napätia závisí od osobných preferencií výkonného umelca. premenlivý Prúd prispieva k stabilite oblúka a pri zváraní v takýchto podmienkach funguje dobre. Kvalita pripojenia je však horšia. stály prúd je menej stabilný pri prevádzke vo vlhkom prostredí, ale stupeň penetrácie roztaveného kovu je vyšší.

Elektródy na zváranie pod vodou

Na trhu existuje niekoľko značiek príslušných zváracích materiálov. Domáci a zahraniční výrobcovia ponúkajú zákazníkom tieto elektródy:

Zváracie elektródy OZS-3

OZS-3 je vhodný pre prácu s kritickými štruktúrami vyrobenými z uhlíkovej ocele. Výhody: vysoká produktivita zvárania, pripojenie oxidovaných povrchov je povolené.

EPS-52 je určený na opravy lodných konštrukcií vyrobených z ocele triedy SHL-4 a MS-1.

ANO-1 sa používajú na zváranie konštrukcií z uhlíkových a nízkolegovaných ocelí. Pri práci s kovovými doskami sa odporúča používať túto značku.

MGM-50K sú vhodné na spracovanie povrchov, ktoré nie sú očistené od hrdze a iných nečistôt.

Elektródy ЦМ-7С sa používajú na zváranie tupých, tee a kĺbových spojov.

Obľúbenou kategóriou sú výrobky americkej spoločnosti Broco. Výrobca ponúka dve skupiny materiálov na zváranie pod vodou: EasyTouch a SofTouch. Populárna značka je UW / EZ-2. Tieto elektródy sú určené na zváranie uhlíkových nekonštrukčných ocelí.

Ktorá podvodná elektróda je najlepšia pre konkrétnu prácu, každý výkonný umelec sa bude môcť rozhodnúť sám za seba.

Podvodný zváračský plat

Podľa webovej stránky www.proprof.ru minimálna mzda zvárača v Rusku v roku 2016 dosiahla 20 000 rubľov, priemer - 49 tisíc rubľov, Plat závisí od hodnosti odborníka, ako aj od jeho schopností. Mzda sa môže líšiť v závislosti od regiónu a miesta zamestnania.

V Moskve je minimálny príjem odborníka v tejto profesii 30 000 rubľov, priemer - 60 tisíc.

Jedným z dôvodov výberu špeciálnej zváračky pod vodou je plat, ktorý bude pevný a stabilný. Mzdový rozsah od 90 do 110 tisíc rubľov, Tento ukazovateľ predstavuje priemer Ruska. Táto hodnota je ovplyvnená hlavnými faktormi: pozícia a zručnosti výkonného umelca, región práce, popularita a rozsah spoločnosti.

Jedným z najťažších a najnebezpečnejších spôsobov zvárania je podvodné zváranie, čo jasne dokazuje plat špecialistov v tejto profesii.

Profesia zvárača pod vodou má mnoho rizík a problémov. Kapitán musí mať určitú skupinu zručností a znalostí a musí byť schopný starostlivo dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Ak sa chcete stať odborníkom v tomto odbore, musíte získať diplom v odbore "Zvárač" a „Technický potápač“ na technickej škole. Tí, ktorí chcú získať špecializáciu „podvodné zváranie“, absolvujú školenie v špecializovaných školiacich strediskách.

Po získaní týchto špecializácií, ako aj po získaní odbornej základne bude možné pokračovať vo vzdelávaní v škole podvodných zváračov. Kurzy na školách majú rôznu dĺžku trvania a rôznu veľkosť. Potom bude môcť majster pracovať v získanej špecialite.

Kurzy podvodného zvárania

Skúsenosti a znalosti v oblasti podvodného zvárania je možné získať v mnohých inštitúciách: školiace strediská, školy potápania, strediská odbornej prípravy odborníkov, spoločnosti pôsobiace v príslušnom odvetví. Trvanie kurzov sa môže líšiť od 2 týždňov do 2 rokov. Budúci zvárač v závislosti od dĺžky výcviku získa vedomosti o rôznych mierkach a hĺbkach. Krátky kurz zahŕňa prednášky na tieto témy: ochrana práce, bezpečnostné opatrenia, základy zváracích procesov. Najlepším riešením by bola dostupnosť teoretických a praktických cvičení.

Najobľúbenejšie kurzy podvodného zvárania v Petrohrade. Prispieva to k prítomnosti veľkých lodiarskych podnikov. Odbornú prípravu poskytujú tieto inštitúcie:

POU „SPb Marine School RO DOSAAF Ruska SPb“ ponúka výcvikové kurzy pre špecialistov na podvodné rezanie a zváranie pre potápačov 6-7 kategórií. Skupiny 6-12 osôb. Počet hodín je 101. Na konci výcviku sa vydajú doklady ruskej vzorky.

Školiace stredisko FBU „Marine Service of Rosmorrechflot“ (Moskva) ponúka školiaci kurz „Diver Welder-Cutter“. Počet hodín je 210.

LLC "DONPODVODSTROYMONTAZH" (Rostov na Donu) ponúka kurz "Tréning potápačov - zváračov". Podrobnosti by ste mali skontrolovať u špecialistov spoločnosti.

Podvodní zvárači

Profesia zvárača je slušná a dobre platená práca, ale skôr nudná. Pracovníci pracujú pri konštantnom horúčave, používajú nebezpečné nástroje, sú vystavení toxickým výparom a oslnivo jasnému svetlu. Možno jedinou výhodou zváračskej kariéry je to, že vyzeráte veľmi dobre v maske, rovnako ako hlavný darebák z Hviezdnych vojen. Trvá to však asi päť minút.

A ako sa vám páči myšlienka varenia kovu pod vodou? Nie je potrebné vdychovať jedovaté výpary, nebude to horúce, ale stále budete vyzerať ako Darth Vader. Napriek týmto zlepšeniam práce je však podvodné zváranie jednou z najnebezpečnejších povolaní na svete.

Pracovníci pracujú na priehradách, lodiach a potrubiach. Zvárači sa musia potápať do veľkých hĺbok pri potápaní, nemajú prostriedky na komunikáciu alebo bezpečnostné káble a v oblastiach s veľmi vysokým tlakom môžu spadnúť do pasce. Pracovníci niekedy pracujú v špeciálnych „suchých bunkách“, ktoré sa podobajú balónom.

Dobrou správou je, že práca zvárača pod vodou je platená niekoľkonásobne vyššie ako obvykle. Väčšina zárobkov však pôjde na kúpu poistnej zmluvy na podporu blízkych po vašej predčasnej smrti, ale aspoň bez živiteľa rodiny sa nestratia.

Ak sa vám zdá, že podvodné zváranie nie je pre vás dosť vzrušujúce a vysoká pravdepodobnosť utopenia vyzerá bledo v porovnaní s možnosťou explózie, stojí za to sa bližšie pozrieť na povolanie sappera. Ak máte naozaj radi chladiace nebezpečenstvo - toto je práca pre vás.

V mnohých krajinách sveta sú stále pochované vojnové bane, ktoré môžu zabiť kohokoľvek, kto na ne pristúpi alebo na ne pristane. Napriek tomu, že bomby ležali v zemi už desaťročia, stále zostávajú smrtiace.

Niektorí tí, ktorí hľadajú prácu, pracujú pre medzinárodné humanitárne organizácie, zatiaľ čo iní sú miestni obyvatelia, ktorí len potrebujú prácu. Väčšina nášľapných mín je „štandardných zbraní“, ktoré je možné zneškodniť pomocou základných techník. Projektil je čiastočne otvorený a vybuchnutý nábojom dynamitu. Znie to smiešne, však? Odzbrojenie niektorých domácich zariadení používaných v Iraku však nie je také ľahké. A skúsenosti tu nepomôžu. V roku 2016 zomrel veterán sapper s 30 ročnými skúsenosťami s prácou s IED v Dakuku (Irak).

Ak hľadáte dobrodružstvo alebo lásku k výbuchu, môžete skúsiť svoje šťastie v tejto profesii. Život s tým však dáva zmysel iba vtedy, ak na vás nikto doma nečaká.

Hadí podávač

Hadi samozrejme nemajú mlieko, sú to plazy! Stále však môžete získať prácu dojača, ak máte radi zvieratá a ľudí.

Zástupcovia tejto profesie dostávajú peniaze za zbieranie jedov z tesákov žijúcich plazov. Prečo je to potrebné? Používa sa na vývoj antidota, jedinej látky, ktorá môže zachrániť život človeka potom, ako ho uštkne had. V niektorých južných krajinách sú plazmi plazmi častou príčinou smrti, najmä u detí. Hadicové dojačky dodávajú suroviny na výrobu antidot, čo znamená, že nepriamo zachraňujú tisíce životov.

Na získanie práce v tejto profesii je potrebný magisterský alebo doktorský titul z biológie alebo príbuzných odborov a informácie o mzdách sa neoznamujú. Je známe, že aspoň jeden hadový podávač pracuje zadarmo a bez akýchkoľvek privilégií. Takže ak nie ste pripravení na časté hospitalizácie a možnú dovolenku na zariadení na podporu života, táto profesia nie je pre vás.

Jadrové Cigány

Koľko peňazí potrebujú ľudia, ktorí potrebujú vyčistiť jadrový odpad? Takáto práca bude aspoň sťažovať komunikáciu na stranách. Кто-нибудь может заметить слабое свечение, исходящее от вас, когда погаснет свет.

«Ядерные цыгане» - это неквалифицированные рабочие в Японии, которые обычно выполняют самые грязные и опасные задания на атомных электростанциях. Keď sú prijatí, nehovoria, čo presne treba urobiť, kým nie je neskoro odmietnuť. Medzi také neočakávané úlohy môže patriť čistenie rádioaktívnej vody, ukladanie odpadu do sudov alebo čistenie nedávnych nehôd. Počas likvidácie následkov výbuchu vo Fukušime-1 boli hlavnými pracovnými silami „jadroví Rómovia“. Áno, tiež sme si mysleli, že Japonsko je rozvinutá krajina.

Zberače síry

Ak ste už niekedy nahliadli do úst sopky, potom ste pravdepodobne vášnivým horolezcom alebo nešťastnou mayskou pannou z notoricky známeho filmu. Pre väčšinu ľudí je vidieť žiariaci črevo hory nezabudnuteľným zážitkom.

Ale nie pre všetkých vrátane vulkanistov a baníkov. Bývalé hory, ktoré dýchajú ohňom, a majú veľa ochranných pomôcok. Baníci pracujúci na sopkách spravidla nemajú špeciálne vybavenie na osobné ochranné prostriedky s výnimkou obvyklých handier, ktoré zakrývajú nos a ústa.

Ľudia, ktorí ťažia síru z sopky Ijen vo východnej Jave, prichádzajú do práce v tričku a z nástrojov majú iba tyč a niekoľko košov. Trávia dlhé hodiny v toxických podmienkach, vdychujú toxické sopečné výpary, pretože im zamestnávateľ nedáva plynové masky. Mzda je nízka, čo zodpovedá 790 ruských rubľov za deň. Toto je, žiaľ, viac ako človek, ktorý zarába poľnohospodárstvom na ostrove.

"Biele prilby"

Biele prilby sú členmi sýrskej dobrovoľníckej organizácie pre civilnú obranu. Keď bomby zničia celé vedomosti, dostanú sa k záchrane v nádeji, že nájdu pozostalých pod troskami.

To nie je to isté ako zachraňovať ľudí po zemetrasení alebo tornáde. Pri prírodných katastrofách si môžete byť aspoň istí, že nikto nevložil bomby v troskách. Úsilie záchranárov brzdia „dvojité údery“, ktoré sú výbušnými zariadeniami, ktoré sú na nich zamerané.

Ak chcete stráviť zvyšok dňa uistením kolegov, že vaše červené oči sú spôsobené alergiami a nie tým, že ste vo svojej kancelárii vzlykali, pozrite sa na video YouTube, v ktorom sa biele prilby rozlúčia so svojimi rodinami, nechať zachrániť deti iných ľudí pred hromadami kameňov a odpadu v Aleppe zničenom vojnou.

záver

Všetky povolania sú potrebné, všetky povolania sú dôležité. Je dobré, ak bola nebezpečná práca vybraná na príkaz srdca, a hrozné, ak ľudia nemajú inú možnosť, ako ohroziť svoje životy kusom chleba. Práve v takom okamihu si uvedomíte, aké úžasné je, že vo vašej krajine existuje pracovné právo, ktoré vyžaduje, aby sa zamestnávateľ staral o zamestnancov. Aj keď požiadavky nie sú vždy splnené, sú lepšie ako nič.

Pin
Send
Share
Send
Send