Užitočné tipy

4 spôsoby, ako vytvoriť skrytý priečinok na pracovnej ploche

Pin
Send
Share
Send
Send


Problém, ako vytvoriť neviditeľný priečinok na pracovnej ploche, pravdepodobne nastáva s časom pre každého používateľa osobného počítača.

Dôvody môžu byť veľmi odlišné. Napríklad môže obsahovať súbory určené výlučne pre naše oči.

Mnoho ľudí v rodine alebo v práci má zároveň prístup k počítaču.

Ako vytvoriť neviditeľný priečinok na pracovnej ploche

Jednoduchým, ale relatívne účinným nástrojom, ktorý zabráni tomu, aby sa takéto súbory dostali do nepovolaných osôb, je vytvorenie neviditeľného priečinka na pracovnej ploche, ktorý bude známy iba jeho tvorcovi.

Riešenie otázky, ako vytvoriť neviditeľný priečinok na pracovnej ploche v systéme Windows 7, je možné rôznymi spôsobmi.

Jedna z nich nevyžaduje použitie tretej strany.

Ak to chcete urobiť, v nepridelenej oblasti pracovnej plochy kliknite pravým tlačidlom myši av kontexte sekcie vytvoriť vyberte položku zložka.

Skryť názov priečinka

Vytvorí sa priečinok. Aby bolo neviditeľné, sú potrebné dva kroky. Prvým je skrytie názvu priečinka a druhým je skrytie odkazu na priečinok.

Teraz urobíme názov priečinka neviditeľným. Ak to chcete urobiť, podržte stlačený kláves Alt a vpravo na numerickej klávesnici klávesnice zadajte číslo 255 alebo 0160 - medzerník. Potom kliknite na tlačidlo OK Vstúpiť.

Na pracovnej ploche sa zobrazí priečinok bez názvu.

Zviditeľnenie ikony

Potom kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok a otvorte jeho vlastnosti.

V okne vlastnosti prejdite na kartu nastavenie a vyberte si Zmeniť ikonu.

V novom okne v zozname dostupných ikon zmeňte ikonu na neviditeľnú. To znamená, že vyberieme priehľadnú ikonu a klikneme okpotom Ak chcete podať žiadosť.

Na pracovnej ploche sa teraz objavila neviditeľná zložka bez názvu. Prístup k nemu získate, len ak naň prejdete kurzorom myši a kliknete naň.

Ak teraz kliknete na pracovnú plochu na ľubovoľnú inú skratku, náš priečinok bude neviditeľný.

Môže sa pohybovať po pracovnej ploche na ľubovoľné miesto. Je však lepšie okamžite určiť miesto pobytu, napríklad vpravo v hornom rohu pracovnej plochy alebo na inom mieste neviditeľnom pre ostatných používateľov.

Navyše skutočnosť, že priečinok existuje, bude známa iba nám. Otázka, ako vytvoriť neviditeľný priečinok, bola úspešne vyriešená. Priečinok sa stal neviditeľným, ale jeho funkčnosť zostala úplne.

Môžete v ňom skryť čokoľvek. Ak je to potrebné, neviditeľný priečinok sa ako zvyčajne odstráni.

Ak ste zabudli, kde sa nachádza, stlačte kombináciu klávesov Ctrl + A alebo ručne vyberte oblasť pracovnej plochy, na ktorej bol priečinok a bude viditeľný.

Uvedená metóda funguje vo všetkých súčasných operačných systémoch.

Vytvorte priečinok

Ak chcete začať, vytvorte normálny priečinok. Môžete tak urobiť na pracovnej ploche alebo kdekoľvek inde, kde je to pre vás výhodné. Pravým tlačidlom myši kliknite do voľnej zóny → „Vytvoriť“ → „Zložka“. Môžete zadať akékoľvek meno.

Používanie aplikácií tretích strán

Ak dôvera takým jednoduchým spôsobom, ako vytvoriť neviditeľný priečinok na pracovnej ploche, nie je príliš veľká, môžete použiť aplikácie tretích strán.

Môžete použiť najmä pomôcku TrueCrypt, ktorá vytvára šifrovaný kontajner kdekoľvek na pevnom disku.

Prístup k takémuto úložisku je možný iba pomocou hesla vlastníka, ktoré spoľahlivo pomôže skryť dôležité informácie pred cudzími osobami.

Metóda 2: Alternatíva

Nechcel som nainštalovať skrytú ikonu pre priečinok na mojom virtuálnom počítači so systémom Windows 10. Ukázalo sa, že ide iba o odkaz na priečinok, ale vydal ho šípka v rohu. Tak som našiel ďalší spôsob, ako vytvoriť neviditeľný priečinok.

Vo vlastnostiach priečinka začiarknite políčko „Tajné“.

V prieskumníkovi otvorte kartu „Zobraziť“ a začiarknite políčko „Skryté položky“.

Túto možnosť môžete zmeniť aj prostredníctvom ovládacieho panela:

Otvorte „Ovládací panel“. Je na začiatku. Vyhľadajte pomocou vyhľadávania alebo kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Štart - Ovládací panel.

Vyberte položku „Vzhľad a prispôsobenie“.

Pod nápisom Možnosti prieskumníka bude odkaz na otvorenie nastavení na zobrazenie skrytých priečinkov a súborov. Kliknite naň.

Na karte „Zobraziť“ na samom konci zoznamu vyberte možnosť „Nezobrazovať skryté súbory, priečinky a jednotky“.

Kliknite na „Použiť“ - „OK“.

Metóda 3: jednoduchá

Ak sa nechcete dostať do nastavení OS, použite bezplatný program Hide Hide Folder, ktorý si môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky: http://www.cleanersoft.com/hidefolder/free_hide_folder.htm. Úplne skryje priečinok: nedá sa nájsť ani pri vyhľadávaní.

Po inštalácii a spustení vás program vyzve na zadanie hesla s potvrdením. Ďalším krokom je vyžiadanie registračného kódu, ktorý môžete preskočiť pomocou tlačidla Preskočiť.

Ak chcete priečinok skryť, pridajte ho do programu pomocou tlačidla „Pridať“. Zobrazí sa varovanie o vytvorení záložnej kópie údajov pre prístup do zložky v prípade odinštalovania a opätovnej inštalácie programu, aby nedošlo k strate prístupu k nemu - kliknite na „Zálohovanie“. Kliknite na „OK“ a priečinok sa skryje.

Ak chcete otvoriť priečinok v programe, kliknite na tlačidlo Odkryť.

Priehľadná zložka metódy č. 1

Prvá metóda sa nazýva priehľadná zložka. Ako ste možno uhodli z názvu, priečinok nebudete skryť. Urobíte to úplne priehľadným a tým sa skryjete pred zbytočnými očami. A teraz vám podrobne poviem, ako to urobiť:

 1. Vyberieme priečinok na pracovnej ploche, ktorý chceme skryť pred zvedavými očami. Skryjem priečinok s názvom „Nový priečinok“.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na vybratý priečinok.
 3. Ukážte na položku Premenovať a kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši.
 4. Potom sa zvýrazní názov nášho priečinka.
 5. Odstráňte starý názov priečinka. Kliknite na tlačidlo „Backspace“ umiestnené na klávesnici.
 6. Ďalej musíme stlačiť kláves „Alt“ a bez uvoľnenia klávesu „Alt“ napíšeme kombináciu čísel 0160.
 7. Stlačte tlačidlo „Enter“ a váš priečinok bude mať neviditeľný názov.
 8. Musíme sledovať neviditeľný názov priečinka. Vyššie som opísal krok za krokom, ako to urobiť, ak ste nečítali čítačku a postupovali podľa všetkých krokov, takže meno chýba.
 9. Potom musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na priečinok, ktorý chcete sledovať, neviditeľný.
 10. Vyberte položku vlastnosti a kliknite na ľavé tlačidlo myši.
 11. Pred otvorením vlastnosti priečinka. Musíte otvoriť kartu Nastavenia.
 12. Potom vyberte položku a zmeňte ikonu.
 13. Pred vami sa objaví okno, v ktorom bude veľké množstvo rôznych ikon. Musíte nájsť medzi týmito priehľadnými ikonami. Sú viditeľné kvôli prázdnemu priestoru medzi ostatnými ikonami.
 14. Vyberte priehľadný priečinok a kliknite na „OK“.
 15. Teraz môžete vidieť, že priečinok sa stal priehľadným. Kliknite na tlačidlo „Použiť“, čím potvrdíte výber vzhľadu zložky.
 16. Kliknite na „OK“ a uvidíte, že sa váš priečinok stal úplne priehľadným a aby ste ho videli, musíte ho presunúť na miesto, kde sa nachádza kurzorom myši.
 17. Ak vám náš popis nebol jasný, použite inštrukciu pre video.

Metóda 4: brilantná

Ďalší neobvyklý spôsob, ako skryť priečinok, je vo vnútri obrázka. Než začnete, urobte si kópiu dôležitých súborov, aby ste ich v prípade zlyhania nestratili.

Napríklad urobte priečinok s dôležitými údajmi a fotografiu so skrytou mačkou.

Toto je fotografia s tajnou mačkou.

Vytvorte archív tajných priečinkov (vo formáte zip alebo rar).

Vytvorte priečinok, tým bližšie ku koreňu disku - tým ľahšie. Mám toto C: setupik . Presuňte vytvorený archív a fotografiu mačky do tohto priečinka.

Otvorte príkazový riadok: stlačte Win + R, napíšte cmd a kliknite na OK.

Pomocou príkazu cd prejdite do vytvoreného priečinka. Páči sa mi to: cd c: setupik .

Zadajte príkaz COPY / B kot.jpg + secret.rar secret-img.jpg. Zmeňte názvy súborov na svoje: prvá je fotografia mačky, druhá je archív so skrytou zložkou a tretí je nový súbor s tajným obrázkom.

Po vykonaní príkazu otvorte vytvorený súbor secret-img.jpg. Uvidíte rovnaký obrázok ako mačka. Ale ak tento súbor otvoríte pomocou archivátora alebo zmeníte príponu na rar alebo zip, uvidíte skryté súbory. Kúzlo!

Metóda číslo 2 - skrytý priečinok

Druhá metóda sa nazýva „Skrytý priečinok“. Aby ste mohli skryť priečinok, budete potrebovať oveľa menej času a výsledok bude oveľa lepší. Nakoniec bude priečinok úplne skrytý a bude viditeľný iba podľa počtu priečinkov a obsadeného miesta na pevnom disku. Pozrime sa bližšie na túto metódu:

 1. Vyberte priečinok, ktorý chcete skryť pred zvedavými očami. Zložím priečinok s názvom „XXX“.
 2. Kliknite pravým tlačidlom na náš priečinok.
 3. Vyberte položku „Vlastnosti“ a kliknite na ňu ľavým tlačidlom myši.
 4. Zobrazí sa priečinok „Folder Property“.
 5. V stĺpci „Atribúty“ sme pred stĺpec „Skryté“ vložili začiarknutie.
 6. Potom kliknutím na tlačidlo „Použiť“ uložte výsledok a kliknite na „OK“ a priečinok sa pred každým skryje.

Ako nájsť skrytý priečinok

V prvom prípade sa priečinok s neviditeľnou ikonou a menom zobrazí, ak ho vyberiete. Môžete to urobiť stlačením klávesov Ctrl + A (vyberte všetky) alebo ručne vybrať celú plochu pracovnej plochy.

V prípade skrytého priečinka pomocou atribútu ho nájdete, keď povolíte zobrazenie skrytých súborov a priečinkov prostredníctvom ovládacieho panela. To znamená, že musíte zopakovať kroky v opačnom poradí.

K skrytému priečinku môžete tiež pristupovať, ak niekde zapíšete jeho cestu. Napríklad: C: Users Admin AppData My skrytý priečinok. Vložte túto cestu do prieskumníka a otvorí sa požadovaný priečinok.

Ako vidíte, existuje šanca, že váš skrytý priečinok bude náhodne nájdený. Preto je lepšie odstrániť ho z pracovnej plochy niekde ďaleko. Najspoľahlivejším spôsobom je vloženie hesla do priečinka. Pri archivácii priečinka vo WinRar bude možné nastaviť heslo a skryť názvy súborov.

Neviditeľný priečinok metódy č. 3

Tretia metóda je najúčinnejšia. Táto metóda robí priečinok neviditeľným, nie skrytým. Pomocou tejto metódy môžete skryť priečinok, aby ho nikto nenašiel, pokiaľ nevie, kde je priečinok uložený a čo sa nazýva. Pozrime sa teda na postupné vytváranie skrytých priečinkov pomocou príkazového riadka:

 1. Vytvorte priečinok, ktorý budeme musieť skryť. Vytvoril som ho v miestnej jednotke „C“ a nazval som „skrytý priečinok“.
 2. Ďalej kliknite na kombináciu klávesov „Win + R“ - táto kombinácia zavolá riadok „Spustiť“.
 3. V riadku „Spustiť“ musíte zadať príkaz „cmd“ - tento príkaz spustí príkazový riadok, ktorým skryjete priečinok.
 4. Potom musíte do príkazového riadka zadať nasledujúci príkaz „attrib + s + h“ C: skrytý priečinok ”“ C: skrytý priečinok ”je cesta, kam sa ukladá priečinok, ktorý chcete urobiť neviditeľným. Môžete mať inú adresu a názov priečinka. Príkaz „attrib + s + h“ by sa však nemal meniť, tento príkaz skryje priečinok.
 5. Po zadaní príkazu sa priečinok skryje a aj keď použijete vlastnosť priečinkov a zviditeľníte všetky priečinky, zostane tento priečinok skrytý.

Ako zviditeľniť skrytý priečinok

Po zložení priečinka ho budete musieť nájsť. A teraz vám poviem, ako zviditeľniť skrytý priečinok pomocou podrobných pokynov a fotografie:

 1. Kliknite na tlačidlo „Win“ umiestnené na klávesnici.
 2. Vo vyhľadávaní musíte zadať „Možnosti priečinka“
 3. Potom zvoľte „Možnosti priečinka“ a zobrazí sa okno s názvom „Možnosti priečinka“.
 4. Prejdite na kartu Zobraziť.
 5. V časti „Rozšírené nastavenia“ prejdite na spodnú časť a začiarknite políčko „Zobraziť skryté súbory, priečinky a jednotky“.
 6. Potom kliknite na „Označiť“ - uloží sa vybraný príkaz a klikne na „OK“
 7. Teraz budú skryté súbory viditeľné, ale ak chcete skryť priečinok alebo súbor, nezabudnite ho zmeniť.

Ako zviditeľniť neviditeľný priečinok

Ak chcete otvoriť neviditeľný priečinok, musíte na príkazový riadok zadať príkaz „attrib -s -h“ C: skrytý priečinok ”, ale nezabudnite, že“ C: skrytý priečinok ”je môj priečinok a musíte zadať svoju adresu.

Ak priečinok skryjete pomocou príkazového riadka, zadajte názov a cestu k priečinku správne, inak nemôžete priečinok otvoriť bez ďalších programov.

Nakoniec

V tomto článku sme vám povedali, ako vytvoriť priehľadný, skrytý a neviditeľný priečinok v počítači. Tieto metódy je možné použiť v systémoch Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10. Nezabudnite však, že tieto metódy skryjú priečinky a súbory iba pred používateľmi, pred tými, ktorí používajú počítač na triviálne a jednoduché úlohy: sledujte novinky, komunikujte v sociálne siete, pozerať filmy, hrať rôzne hry atď.

Ako urobiť priečinok v systéme Windows neviditeľným

Pomocou štandardnej sady nástrojov systému Windows si môžete pamätať, ako vytvoriť neviditeľnú zložku a skryť tam potrebné údaje. Priebeh činnosti:

 1. Vytvorí sa štandardný priečinok pracovnej plochy / logickej jednotky.
 2. Pred zadaním mena stlačte Alt, vytočte kombináciu 255 alebo 0160 (s klávesmi s jednotlivými číslami na pravej strane klávesnice). Pri zadávaní čísiel musí byť povolená funkcia Num Lock.
 3. Uvoľnite Alt a stlačte Enter. Názov súboru bude prázdny.
 4. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu a vyberte položku „Vlastnosti“.
 5. Prejdite na nastavenia a potom kliknite na „Zmeniť ikonu“. Prejdite, nájdite prázdny znak, vyberte ho a kliknite na OK.
 6. Kliknite na tlačidlo „Použiť“ / „OK“.

Dokončili ste všetky kroky v tomto poradí? Po celej procedúre by sa súbory mali skryť: nezabudnite na ich umiestnenie, potom nestratíte dôležité údaje. Dosiahnete požadovaný výsledok (skontrolujte, ako nastaviť priečinok, aby bol neviditeľný), zatvorte svoje informácie pred zvedavými očami a nebudete panikáriť, keď niekto otvorí váš modul gadget.

Ako skryť priečinok

Netbooky, notebooky a stolové počítače sú za posledných desať rokov vybavené Windows XP, Windows 7. Tieto systémy majú svoje vlastné špeciálne vlastnosti. Ignorovanie obmedzených vnútorných rezerv netbooku pred stacionárnym počítačom, dokonca aj v takomto prístroji existuje možnosť vytvorenia skrytých priečinkov v systéme Windows 7. Keďže nie všetky zariadenia sú na pravej strane vybavené blokovaním klávesov, musíte sa zdokonaliť a hľadať iný spôsob:

 1. Podržte kláves Alt spolu s Fn.
 2. Namiesto čísel používame k, l, u, j, i, o, m, 7,8,9. Písmeno zodpovedá poradovej číslici.
 3. Ďalej robíme analógiu s PC.

Ako vytvoriť neviditeľný názov priečinka

Používatelia systému Windows 8 majú tiež záujem o vytvorenie neviditeľného dokumentu pre svoje súbory. Počítače majú jeden spôsob, ako vykonať tento postup, ale netbooky, notebooky majú ďalšiu ďalšiu možnosť. Pri zadávaní mena na notebooku:

 1. Kliknutím pravým tlačidlom myši otvorte ponuku, vyhľadajte príkaz „Vložiť riadiaci znak Unicode“.
 2. V otvorenom okne povoľujeme písanie arabských znakov.
 3. Namiesto arabského symbolu stlačte medzerník.

Ako vrátiť skrytý priečinok

Už ste sa naučili, ako vytvoriť neviditeľnú zložku na pracovnej ploche. Teraz vyvstala otázka: ako ju obnoviť? Táto metóda je jednoduchá, má niekoľko fáz vykonávania:

 1. Otvorte jednotku / pracovnú plochu, na ktorej je skrytý dokument.
 2. V pravom hornom okne v časti „Usporiadať“ vyberte „Možnosti vyhľadávania ...“.
 3. V otvorenom okne prejdite na kartu Zobraziť a začiarknite políčko Zobraziť skryté súbory .....
 4. Kliknite na tlačidlo „Použiť“ / „OK“.

Ako zobraziť skryté priečinky

Skryli ste potrebné dokumenty, ale príde čas, keď musíte všetko vrátiť do pôvodného stavu. Ako zobraziť alebo obnoviť skryté priečinky? Ak chcete zobraziť skryté súbory v systéme Windows 10 a ďalších variantoch OS, budete musieť vykonať niekoľko ďalších operácií:

 1. Prejdeme do časti „Tento počítač“, v hornej časti vyberte ponuku služieb (ak tam nie je, stlačte kláves Alt).
 2. Prejdite do časti „Vlastnosti“.
 3. Vyberte položku Zobraziť.
 4. „Pokročilé možnosti“ / „Zobraziť obsah systému“.
 5. Zrušte začiarknutie políčka „Skryť chránené systémové súbory“.

Video: ako urobiť priečinok neviditeľným na pracovnej ploche

Otázka, ako bezpečne skryť údaje, môže byť predmetom záujmu všetkých. Týka sa to nielen počítačov, ale aj zariadení gadgetov so systémom Android. Viete, ako skryť informácie v počítači, ale ako vytvoriť neviditeľný priečinok bez názvu v telefóne alebo tablete? Fanúšikovia lezenia v pomôcke niekoho iného by nemali vidieť, čo nechcete. Pozrite si video, skryte svoje tajomstvá a nebojte sa, že skryté informácie budú prístupné verejnosti.

Našli ste v texte chybu? Vyberte to, stlačte Ctrl + Enter a my to opravíme!

Pin
Send
Share
Send
Send