Užitočné tipy

Niekoľko jednoduchých tipov, ako sa rýchlo zotaviť z prechladnutia

Pin
Send
Share
Send
Send


Vždy ma zaujímala otázka, ako sa niektorým ľuďom podarí ochorieť v epidémii SARS? Vôbec neochorne. Až o mnoho rokov neskôr som si uvedomil, že títo ľudia ochorejú, ale od prvých príznakov choroby, s ktorou zápasia, sa snažte udržať svoje zdravie a čo najrýchlejšie vyliečiť „chlad“.

Najdôležitejšou vecou je nevynechať začiatok choroby. Koľkokrát musíte ísť cez palubu, aby ste si nevybrali práceneschopnosť, aby ste neznepokojovali svojich blízkych a nevydržali teplotu, výtok z nosa, bolesť.

Existujú finančné prostriedky, ktoré môžeme vziať od prvých príznakov choroby, aby sme sa rýchlejšie zotavili. Nejde iba o lieky, ale o masáže vrátane akupresúry, bylín, vitamínov, mastí. Všetci to vieme, ale často nám chýba vôľa prevziať kontrolu nad touto chorobou.

Najčastejšou príčinou nevoľnosti je nachladnutie alebo SARS. Existujú rôzne vírusy ARVI, takže infekcia prebieha na inej klinike. Môže existovať vysoká teplota s minimálnymi príznakmi katarálnej horúčky (bez výtoku z rúk alebo kašľa), naopak, môže dôjsť k upchatiu nosa, bolesti v krku a nízka teplota.

Niektoré trpia akútnymi respiračnými vírusovými infekciami bez akejkoľvek teploty. Platí to aj pre slabších starších ľudí, u ktorých sa môže zvonka prejaviť letargiou, ospalosťou. Títo ľudia musia určite zavolať lekára, aby počúval pľúca, pozrel sa na hrdlo a ak sa vyskytnú príznaky vírusovej infekcie, predpíšte príslušnú liečbu.

Mal som prípad, keď som bol miestnym terapeutom. Jeden dedko volá a pri volaní do domu to hovorí - nádcha. No, myslím, že to spôsobuje nádchu? Pravdepodobne sa dispečer mýlil. Stojím pred výzvou - môj dedko sa naozaj sťažuje na upchatie nosa, ani na teplotu, ani na kašeľ. Pozrel som na svojho dedka. Predpísala liečbu nachladnutie.

Čože? Počul som kašeľ z ďalšej miestnosti, a tam moja babička s teplotou pod 40 stupňov lži, kašeľ, zápal pľúc. Všetko dýcha v pľúcach. Určené zaobchádzanie a babička. Tu je príklad. Jeden s nádchou volá lekára a druhý trpí vážnym ochorením.

Nemalo by sa to robiť ani to. Musíte vedieť, ako zaobchádzať s nádchou, a vedieť, kedy je už potrebné vyhľadať pomoc, aby ste rýchlo vyliečili nachladenie a predišli komplikáciám.

Chcete rýchlejšie liečiť nachladnutie - potrebujete prevenciu

Na začiatku epidémie by sa mali prijať preventívne opatrenia:

1. Vakcína proti chrípke - bezplatne na klinike v mieste povinného zdravotného poistenia alebo na súkromných klinikách,

2. Používajte masku na verejných miestach, najmä ak prichádzate na kliniku, kde je veľa chorých ľudí,

3. Keď idete von, rozmazajte nos oxolinovou masťou po celú dobu epidémie.

4. Vykonajte profylaktické kurzy antivírusových liekov: lavomax (amixín, tiloram), kagocel, ingavirín, arbidol, ergoferón, tamiflu. Pokyny pre jednotlivé lieky sú dobre opísané, ako sa užíva na profylaktické účely. Preventívna dávka je zvyčajne niekoľko dní až niekoľko týždňov. Profylakticky sa užívajú, keď prichádzajú do kontaktu s pacientom (niekto ochorel doma) alebo pri práci, ktorá zahŕňa komunikáciu s veľkým počtom ľudí, občas sa zvyšuje riziko infekcie (predajcovia, prevádzkovatelia bánk, učitelia, učitelia materských škôl atď.) )

5. Umývajte si ruky často mydlom alebo dezinfekčným prostriedkom! Niekedy nás táto jednoduchá akcia môže chrániť pred infekciou. Umývajte si nielen ruky, ale dezinfikujte aj kľučky dverí a udržujte váš domov v čistote.

6. Počas obdobia epidémie môže byt byt byt kremíkovaný. Teraz sa predávajú prenosné zariadenia na ultrafialové žiarenie, ako napríklad „Ray“ a „sun“. S ich pomocou môžete dezinfikovať byt, v prípade choroby sa môže použiť ako pomocná látka. Ak nie je kremeň, môžete vetrať miestnosti, otvárať okná na 15 - 20 minút. Môžete vetrať a kremeň súčasne.

Ako sa rýchlo zotaviť, ak máte prechladnutie

Ak stále ochoriete a cítite zimnicu, nemusíte nechať situáciu vymknúť spod kontroly, ale prijať naliehavé opatrenia.

1. Antivírusové lieky už nie sú prevenciou, ale liečbou. Lieky sa užívajú rovnako ako pri profylaxii, iba podľa inej schémy. Režim je zvyčajne podrobne uvedený v pokynoch alebo na webovej stránke lieku. Niekedy po liečbe antivírusovými liekmi sa počiatočné príznaky akútnych respiračných vírusových infekcií zastavia a človek sa zotaví veľmi rýchlo. Antivírusovým tehotným ženám sú predpísané detské dávky viferonu alebo genferónu.

2. Kloktajte 5-6 krát denne s odvarom harmančeka alebo nechtíka, chlórhexidínu, furatsilinómu. V minulosti sa často používala účinná, ale nepríjemná chuťová látka, ktorá sa nazýva „morská voda“. Vezmite pohár teplej vody, nakvapkajte 5 kvapiek jódu, lyžicu soli, lyžicu sódy. Niekoľko výplachov - a hrdlo je dezinfikované. Teraz sa jód nekonzumuje tak často kvôli častým prípadom alergií. Na hrdle však bolo veľa lízatiek. Sú vhodné na použitie, ale stále je lepšie ich nezneužívať, pretože na rozdiel od oplachovania nečistia povrch hltanu a niektoré spôsobujú podráždenie, pretože obsahujú veľa éterických olejov a konzervačných látok.

3. Umývanie nosa soľnými roztokmi. Existuje mnoho hotových hypertonických roztokov na výplach nosa, môžete si urobiť soľný roztok a opláchnuť nos z čajníka. Nakoniec je tu delfín - špeciálna nádoba a prášky na umývanie nosa soľou a harmančekom. Pri umývaní nosa sa vírusy mechanicky vymývajú vodou a choroba sa nevyvíja. Po umytí si môžete do nosa dať turundas s aloe šťavou alebo balzamom Vitaon, tieto prostriedky nielen zmierňujú zápal, ale tiež stimulujú lokálnu imunitu.

4. Šokové dávky vitamínov. Vitamíny B zvyšujú imunitu. Kyselina askorbová pomáha v boji proti vírusu. Vitamíny sa dnes predávajú v širokej škále od drahých komplexov po penny kyselinu askorbovú a sirup šípok, ktorý je nám známy už od detstva.

5. Ľudové lieky okrem hlavného liečenia s cieľom rýchlejšie sa zotaviť:

 • mlieko s medom
 • jemne nakrájajte cibuľu a prikryte ju cukrom, vypite pridelenú šťavu,
 • zohriať nohy s horčicou v miske,
 • varené byliny: oregano, ľubovník bodkovaný, sladké drievko, harmanček, šalvia, nechtík. Byliny trvajú na vodnom kúpeli po dobu 20 minút, potom prikryjú ohrievacou podložkou a trvajú 40 minút, potom, keď vychladnú, vypustia a pri konzumácii uložia do chladničky, mierne zahriať alebo pridať vriacu vodu. Môžete variť bylinné prípravky, môžete si dokonca dať aj jednu trávu. Byliny sú také dobré, pretože majú baktericídne, protizápalové a vykašliavacie účinky. To znamená, že dostávame komplexný účinok na telo. K bylinkám môžete pridať lyžicu medu. Z byliniek pre tehotné ženy sú harmanček a nechtík dobré,
 • na strese si strúhajte strúčik cesnaku, do bytu vložte taniere s cesnakovou kašou,
 • piť zázvorový čaj. Zázvorový čaj sa varí zo strúhaného alebo suchého zázvoru, môžete pridať trochu medu. Zázvorový čaj môže byť odporúčaný tehotným ženám na liečbu prechladnutia.

6. Akupresúra veľmi dobre pomáha pri prvých príznakoch choroby. Nižšie je uvedený diagram. Pôsobíme palcom alebo ukazovákom na biologicky aktívne body proti smeru hodinových ručičiek až 21-krát, aby ste dosiahli lepší účinok ráno a večer.

7. Balzam „zlatá hviezda“ a podobné masti a náplasti s éterickými olejmi sa zvyčajne nanášajú na oblasť v blízkosti nosných dierok alebo na hrudnú kosť, kde sa nachádzajú aktívne body. Tieto lieky zmierňujú upchatie nosa, majú baktericídny účinok.

6. Domáca fyzioterapia. Teraz je v predaji toľko prenosných zariadení, že si doma môžete zariadiť skutočnú fyzickú cvičebňu. Toto je kremeň federálneho okresu Ural (už bolo spomenuté), magnet, denos, rozprašovač. Pred ich použitím si musíte pozorne prečítať pokyny a používať ich iba v prípade, že nemáte fyzioterapiu kontraindikácie.

Ak týmto ochorením prekonáme chorobu, je to veľmi dobré a pomôže to rýchlejšie vyliečiť prechladnutie. Ale ak príznaky pretrvávajú aj po 5 dňoch liečby alebo sa zhoršujú - kašeľ so zeleným spútom, hnisavý výtok z nosa, bolesť a dusné uši, celková slabosť, horúčka nad 39 stupňov, toto všetko je indikáciou pre antibiotiká.

Je potrebné, aby lekár predpisoval antibiotiká. Neodporúča sa predpisovať tieto lieky samostatne, pretože zvyčajne užívajú drogy, ktoré kedysi pomohli, čo znamená, že už boli prijaté. Toto by sa nemalo robiť, pretože naše mikróby môžu byť špecificky rezistentné na toto antibiotikum.

Pri predpisovaní takejto liečby lekár berie do úvahy veľa faktorov: aké lieky, ktoré ste nedávno vzali, fajčíte, je vaša práca spojená s ľuďmi, často ochoriete, aký je stav vášho kardiovaskulárneho systému, obličiek, gastrointestinálneho traktu, kedy rokov, ako tolerujete liečbu antibiotikami, vedľajšie účinky liekov.

Preto sa antibiotiká predávajú v lekárňach na lekársky predpis. Niektorí bezohľadní farmaceuti stále predávajú antibiotiká, ale je to zle. Pokiaľ ide o užívanie antibiotík, je najlepšie podstúpiť lekársku prehliadku, aby ste nevynechali komplikácie.

Sanitka pri prvých príznakoch

Keďže je veľmi dôležité rýchlo sa zotaviť z prechladnutia, liečba by sa mala začať ihneď po objavení sa prvých príznakov. Chrípka, akútne respiračné vírusové infekcie, faryngitída, laryngitída, rinitída - všetky tieto choroby v každodennom živote sa nazývajú jedným slovom „nachladnutie“. A príznaky všetkých chorôb sú podobné, môžu to byť bolesti hlavy, horúčka, výtok z nosa, kašeľ atď.

Odporúčame vám oboznámiť sa s niekoľkými tipmi, ktoré vám povedia, ako liečiť nachladnutie za jeden deň:

 1. Mierna forma prechladnutia u dospelých sa lieči doma. Nie vždy je potrebné ísť na kliniku, pretože darovanie krvi alebo moču na analýzu nie je potrebné a je škodlivé byť medzi infikovanými ľuďmi. Preto je múdrejšie vziať si deň voľna v práci a ľahnúť si doma. Oslabené telo určite potrebuje odpočinok a relaxáciu, najlepšie je odpočinok v posteli.
 2. Ak chcete doma rýchlo vyliečiť nachladnutie, musíte monitorovať svoj stav. Najprv musíte odmerať telesnú teplotu. Je úplne nesprávne ju hneď zastreliť. Pamätajte, že neznižujú teplotu na 38 °, pretože v tejto chvíli telo bojuje proti chorobe samo. Preto nepotrebujete okamžite používať žiadne známe lieky, najmä propagované. To len zhoršuje stav a neumožňuje telu poraziť chorobu samo o sebe.
 3. Vitamín C sa považuje za veľmi účinný prostriedok proti nachladnutiu. Vedci dokázali, že tento vitamín môže významne znížiť nepríjemné príznaky nachladnutia a na začiatku liečby veľká dávka tohto vitamínu pomôže rýchlo poraziť prechladnutie. Preto skúste jesť citrusové plody, špenát a piť šípkovú infúziu a brusnicovú šťavu.
 4. Je potrebné poznamenať, že liečba prechladnutia doma môže byť oveľa rýchlejšia, ak budete piť veľa. Na druhu tekutiny to veľmi nezáleží, ale je stále výhodnejšie piť teplé infúzie bylín, ovocných nápojov a ovocných nápojov. Pitie podporuje rýchle vylučovanie toxických látok z tela.
 5. Ak sa chcete rýchlo zotaviť, musíte veľa spať. Po veľkom teplom nápoji s medom si nasaďte pohodlné pyžamy z prírodnej látky a choďte spať. Možno sa potíte vo sne, čo je dobré. Nezabudnite si vymeniť spodnú bielizeň a posteľnú bielizeň a ísť znova do postele. Je dôležité, aby bielizeň bola šitá z prírodnej tkaniny. Takáto tkanina nebude zasahovať do voľného potenia a prenosu tepla. A to je veľmi dôležitý prvok toho, ako sa zbaviť prechladnutia za 1 deň.

Počas liečby je prísne zakázané piť akékoľvek alkoholické nápoje. Akonáhle teplota klesne, choďte na prechádzku. Krátke prechádzky na čerstvom vzduchu posilňujú imunitný systém a prispievajú k rýchlemu uzdraveniu.

Udržujte v teple a potu

Prechladnutie nastane preto, že človek chytil nachladnutie na ulici, chodil dlhú dobu v chlade alebo namočil nohy do bláta. Takže sa musíte zahriať rýchlo. Za týmto účelom môžete nohy napariť v horúcom kúpeli s horčicou. Do misky s horúcou vodou (teplota 40 °) pridajte pár polievkových lyžíc suchej horčice. Ponorte nohy do vody, zatiaľ čo voda by sa mala dostať do stredu členku. Trvanie procedúry je 15 minút. Ak sa voda v tomto procese ochladzuje, musíte pridať horúcu vodu a udržiavať požadovanú teplotu. Po kúpeli je potrebné utrieť chodidlá dosucha, obliecť si teplé ponožky a ísť do postele. Ak nemáte horúcu kúpelňu, môžete si ponožky jednoducho naliať suchú horčicu.

Ak máte zmrznuté ruky, musíte ich zohriať. Je to veľmi jednoduché robiť pod prúdom horúcej vody. Tento postup by mal trvať asi päť minút. Teplota vody by sa mala neustále zvyšovať na veľmi horúcu. Potom si musíte dobre utrieť ruky a obliecť si rukavice alebo rukavice. Môžete ich však len zabaliť do uteráka.

Aby sa telo zbavilo toxínov, musí sa potiť. Preto vypite oveľa viac tekutín ako v ktorýkoľvek iný deň, čo pomôže rýchlo sa zotaviť z prechladnutia. Ak sa chcete potiť rýchlejšie, môžete piť horúce nápoje. Je dobré, ak ide o čaj s malinami, citrónom a medom. Môžete si tiež pripraviť chutnú a zdravú infúziu harmančeka, lipy, tymiánu a mäty. Za týmto účelom si zoberte dve polievkové lyžice sušených liečivých bylín, nalejte pohár vriacej vody a nechajte 15 minút variť. Pite veľa a často. Je absolútne bezpečné piť viac ako dva litre tekutiny denne.

Doprajte upchatý nos a nádchu

Nie je žiadnym tajomstvom, že prechladnutie je často sprevádzané nádchou. S cieľom zabrániť tomu, aby sa táto neškodná choroba stala oveľa závažnejšou, by sa liečba mala začať okamžite. To je možné dosiahnuť pomocou ľudových liekov. Existuje mnoho receptov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa prechladnutia.

Je veľmi účinné namazať nosové kanáliky šťavou z Kalanchoe. Postup by sa mal opakovať 2-3 krát denne. A šťava z tejto liečivej rastliny sa môže vniesť do nosa 2 kvapky dvakrát denne.

Opláchnutie nosa soľným roztokom rýchlo zbaví prvý uzol. Na prípravu roztoku musíte rozpustiť 1 čajovú lyžičku stolovej alebo morskej soli v pol pohári prevarenej vody. Ochladí sa na teplotu miestnosti. Postup umývania je nasledujúci: jedna pritlačte nosovú dierku prstom a druhá nasajte fyziologický roztok, tekutina by mala začať vytiecť ústami. Tento postup pomáha zvlhčovať nosnú sliznicu a uľahčuje dýchanie.

Pretože môžete rýchlo liečiť nachladnutie mnohými spôsobmi, potom dávajte pozor na obyčajnú cibuľu. K tomu je potrebné zeleninu nakrájať na polovicu, dať na taniere a zariadiť v byte. Prchavé - biologicky aktívne látky - efektívne ničia baktérie. Aby ste rýchlo vyliečili nádchu nachladnutím, musíte cibuľu dýchať 10 minút 3-krát denne.

Liečime bolesť hrdla a kašeľ

Ako sa zotaviť z prechladnutia za 2 dni, ak sa začne kašeľ? Na záchranu prichádza tradičná medicína. Tu je niekoľko jednoduchých a účinných tipov, ako prekonať prvé príznaky kašľa.

Ak chcete liečiť nachladenie cez noc a zbaviť sa kašľa, môžete si pred spaním (2: 1) trieť chrbát a hrudník zmesou ricínového oleja a terpentínu. Táto zmes sa dá vtrieť do nôh. Po trení je dôležité sa rýchlo obliecť a zabaliť do prikrývky.

Čierna alebo zelená reďkovková šťava je jednoduchý a účinný prostriedok proti kašľu. Stačí len vytlačiť šťavu z reďkovky a pridať k nej trochu medu. Takýto liek musíte užívať 1 lyžičku 5-krát denne. A môžete urobiť zaujímavejšie: nakrájajte vrch čiernej reďkovky, nakrájajte asi 1/3 dužiny (prehlbujte), dajte tam lyžicu medu. Dajte zeleninu na pohár a dajte chvost do vody v pohári. Po čase začne vo výklenku vynikať veľmi zdravá šťava. Malo by sa vypiť 1 polievková lyžica 3-4 krát denne.

Zelený reďkev je tiež veľmi užitočný, ale jeho terapeutický účinok je o niečo slabší. Chuť zelenej reďkovky však nie je tak krehká a horká. Tento druh reďkovky je zvyčajne vhodný na liečbu detí.

Posilňujeme imunitu

Ak niekto povie: „Nemôžem sa zotaviť, vyskúšal som už všetko“, potom mu možno odporučiť, aby namiesto obyčajného čaju vypil odvar z liečivých bylín. Posilnenie imunitného systému je dôležitou súčasťou liečby, pretože človek sa dokáže úplne uzdraviť, len keď bude jeho celé telo silnejšie a silnejšie.

Na prípravu liečivých bujónov sú vhodné nasledujúce liečivé byliny:

Byliny a hotové poplatky za lieky si môžete kúpiť v lekárni. Ak ste sami dobre oboznámení s bylinkami, môžete ich v lete zbierať a sušiť. Pamätajte, že zber rastlín je možný iba na ekologicky priaznivom mieste.

Na prípravu odvaru potrebujete malú hrsť takej trávy. Musí sa vložiť do horúcej vody a niekoľko minút variť. Potom vyberte z tepla a nechajte stáť 15 minút. Potom je vývar pripravený a môže sa vypiť pol pohára 3-krát denne. Doslova pred našimi očami sa chorý človek začne zotavovať.

Liečime bolesť v krku

Prvým spôsobom, ako liečiť ochorenie hrdla, je vypláchnutie. Na tento účel môžete použiť odrezky harmančeka a ľubovníka bodkovaného. Na varenie potrebujete 1 polievkovú lyžicu trávy, aby ste naliali pohár veľmi horúcej vody, položili na sporák a privarili do varu. После этого огонь нужно сразу же потушить. На плите отвар нужно оставить ещё на несколько минут. Для полоскания используют тёплый отвар, так можно быстро избавиться от боли в горле.

Второй способ – полоскание солевым раствором. Для этого в стакане воды нужно растворить 1 чайную ложку соли и 1 чайную ложку соды, можно добавить пару капель йода (если нет аллергии на этот компонент). To znamená, že musíte kloktat 6-8 krát denne, až kým sa pacient nezotaví.

Prevencia chladom

Každý dospelý by mal sledovať svoje zdravie a učiť svoje deti, aby to robili. Existuje jedno jednoduché pravidlo, podľa ktorého je prevencia omnoho jednoduchšia ako liečba. Hlavné preventívne opatrenia proti prechladnutiu sú:

 • Použitie zeleniny a ovocia s vysokým obsahom vitamínu C (citrusové plody, špenát, bylinky, kyslé bobule). Lepšie - čerstvé.
 • Kalenie a šport. Nájdite čas na ranné cvičenia, trávte viac času vonku, choďte viac. Mierne cvičenie je vždy prospešné.
 • Zlé návyky - fajčenie a pitie alkoholu výrazne znižujú ochranné vlastnosti tela (inými slovami imunitu) a vyvolávajú výskyt rôznych chorôb. Ak prestanete fajčiť, budete sa čoskoro cítiť oveľa lepšie a je oveľa menej pravdepodobné, že vám nachladne.
 • Pokúste sa piť čo najviac. Pri dostatočnom množstve tekutiny sa telo zotavuje oveľa rýchlejšie.
 • Návšteva kúpeľného domu alebo sauny je schopná vyhrať a zabrániť všetkým možným prechladnutiam a chorobám.
 • Nepodstupujte stres, viac sa uvoľnite a znervóznite sa nad maličkosťami.

Tieto jednoduché preventívne opatrenia sa najlepšie vykonávajú pred ochorením. V každom prípade sa môžu začať vykonávať okamžite po tom, ako sa osoba začne zotavovať z prechladnutia.

Kedy zavolať lekára doma

Ak je prvý deň prechladnutie sprevádzané miernou horúčkou a nástupom príznakov, nie je potrebné sa obávať. Ak sa všetko urobí včas a správne, potom by mala zima rýchlo prejsť.

Čo ak však už uplynuli dva alebo tri dni a pacient sa zhorší? V takýchto prípadoch sa nemožno vyhnúť návšteve lekára. Ak má chorá osoba tieto príznaky, okamžite volajte lekára.

 • viac ako tri dni sa udržiava vysoká teplota (nad 38 °),
 • kašeľ sa zintenzívňuje (v noci - v úplnom nutkaní), pri vdýchnutí sa ozve pískanie
 • ťažko dýchať
 • hrdlo je také opuchnuté a bolestivé, že ani nie je možné jesť,
 • bolesti hlavy nezmiznú
 • bolesť a bolesť v očiach
 • spútum je hnedé, niekedy dokonca aj s krvou.

Vážení čitatelia, snažte sa nelieči, ale robte prevenciu. Tieto jednoduché opatrenia vás vo väčšine prípadov chránia pred nepríjemnými chorobami. Ak ste skutočne museli ochorieť, existuje mnoho jednoduchých, bezpečných a účinných spôsobov, ktoré vás môžu jedného dňa zachrániť pred nachladnutím. Postarajte sa o seba, posilnite imunitný systém, neochorte.

Pin
Send
Share
Send
Send