Užitočné tipy

Ako vyrobiť hlien doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Lizun - to je hračka, ktorá nenechá ľahostajné žiadne dieťa. Takýto hlien sa prvýkrát objavil v amerických obchodoch okolo 70. rokov minulého storočia. Spočiatku sa deťom táto hračka nepáčila. Americká spoločnosť vynaložila obrovské množstvo peňazí na reklamu produktov. Úspech však prišiel až v 90. rokoch. V prípade potreby je možné produkt vytvoriť nezávisle. Takže, z čoho a ako urobiť slizový sliz doma?

Hračka z vody

Existuje veľa spôsobov, ako vyrobiť takúto hračku. Môže byť vytvorený z peroxidu vodíka, PVA lepidla, alkoholu a iba vody. Ako teda vyrobiť hlien? Na výrobu hračky z vody budete potrebovať:

  1. Voda - 200 mililitrov.
  2. Zemiakový škrob - 200 ml.

Ak chcete, môžete si vziať viac. Mali by sa však dodržať proporcie. Súčasti sa musia odoberať v rovnakých množstvách. Mali by ste použiť špeciálny odmerný pohár, aby ste sa vyhli chybám.

Výrobný proces

V hlbokej nádobe zmiešajte obe zložky. To je všetko. Hračka je pripravená. Pretože je veľmi ťažké dosiahnuť, aby hlien vyzeral ako obchod, oplatí sa ho farbiť. Na to môžete použiť kvaš alebo zelenku.

Hlavnou vecou je všetko dôkladne premiešať tak, aby bolo zloženie homogénne. Výsledkom by mala byť zábavná hračka. Vyžaduje sa však málo komponentov. Za zmienku stojí, že taký sliz má jasnú nevýhodu - neskáčí.

Ako vyrobiť hlien zo šampónu

Na výrobu hračky budete potrebovať:

  1. Hlina "Titan" - 300 mililitrov.
  2. Akýkoľvek šampón - 200 mililitrov.

Táto metóda varenia je ideálna pre tých, ktorí majú radi čistotu. Kúpa drahých šampónov na výrobu lizunu nie je potrebná. Na hračku možno použiť ktorúkoľvek hračku. Obidve zložky by sa mali dôkladne skombinovať a dôkladne premiešať, až kým nevznikne homogénna kompozícia. Ak je to potrebné, k výslednej zmesi sa môže pridať malé množstvo farbiva, napríklad kvaš. Vďaka tomu bude hračka krásna a jasnejšia.

Hračka založená na alkohole

Ako vyrobiť hlien z alkoholu? Tento proces je komplikovanejší. Pri výrobe hračky by ste sa mali prísne riadiť pokynmi. Na varenie budete potrebovať:

  1. Polyvinylalkohol.
  2. Tetraborát sodný.
  3. Voda.
  4. Farbivo.

Tetraborát sodný je k dispozícii v lekárni. Polyvinylalkohol je prášková látka, nie tekutina. Je to on, kto je hlavnou zložkou hlienu. Bežná vodka ako aj lekársky alkohol sú na to úplne nevhodné.

Najprv musíte variť alkohol. Toto by sa malo vykonať pri malom ohni, pretože látka môže horieť. Malo by sa variť 45 minút. Počas tejto doby môžete pripraviť zostávajúce komponenty. V nádobe musíte zmiešať vodu a tetraboritan sodný. Látka sa musí úplne rozpustiť. Pohár vody vyžaduje dve polievkové lyžice zložky. Výsledná tekutina by sa mala prefiltrovať a potom naliať do hotového alkoholu v pomere 1: 3. Zostáva pridať potravinárske farbivo a dobre premiešať. Teraz viete, ako vyrobiť slizový hlien doma z dostupných ingrediencií.

Pozrite si video: Hlien v stolici (August 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send