Užitočné tipy

Ako formovať zvieratá z plastelíny pre deti: domáce, divoké, morské

Pin
Send
Share
Send
Send


Už sme uvažovali o tom, ako vyrezať zástupcu lesa - ježka. Pri pokračovaní v tejto téme sa zameriame na červenú lišku, mazanú, ktorá si nenechá ujsť príležitosť na hostinu na kurča. Aj malé deti vedia, že líška je majiteľkou červeného kožuchu, chlpatého chvosta a dlhého nosa a jej oči sú často umelo sklopené.

Na základe týchto údajov sa budeme v práci riadiť. Takéto modelovanie z plastelíny pre deti vo veku 3 až 4 roky je ideálne, pretože je jednoduché a zaujímavé, takže nezabudnite priniesť svoje dieťa do práce. Aby sme mohli pracovať, potrebujeme:

 • oranžová plastelína ako náhrada za líšik
 • board,
 • plastový nôž na prácu s plastelínou.

Ak je všetko pripravené, môžete sa naučiť formovať zvieratá tohto druhu z plastelíny:

(Krok 1)

 1. Práca bude založená na použití hlavnej (oranžovej) farby. Od hlavnej časti sú oddelené dve časti. Z jedného stočeného oválu, z iného lopty. Spojíme získané prvky a získame základ pre mazanú tvár.
 2. Ak chcete, aby papuľa vyzerala ako skutočná, musíte ju doplniť špičkou nosa, očí a uší. Na prvé dve časti použite malý čierny hrášok. Nos sa dá pripevniť okamžite a oči sa mierne zúžia.
 3. K výslednej papuli pridajte trojuholníkové uši. Teraz bude líška dobre počuť a ​​vidieť a pomocou nosa ňuchá.

(Krok 2)

 • Na výrobu trupu pre naše zviera stačí valiť obyčajnú mrkvu. Výslednú časť ohýbame tak, aby získala zakrivený tvar. Na líšku si môžete prilepiť žltú vlnu. Vezmite pruh tejto farby. Pripevnite ho k základni a nožom ho nadýchnite.
 • Môžete pripojiť kufor a tvár. Ak chcete zachovať všetko v bezpečí, použite zhodu. Vložte ju do tela a položte hlavu na vyčnievajúci okraj kusu dreva.
 • Fox nemá labky. Vyrobíme ich zo štyroch skúmaviek. Zadné časti by mali byť hrubšie. Upevňujeme ich na teľa a na koncoch ozdobíme žltou farbou.

  Sly fox

 • Dokončili sme prácu vytvorením elegantného chvosta.
 • Figurka je pripravená. Ak ste sa chceli naučiť vyrábať zvieratá z plastelíny, potom je táto inštruktáž ideálna na výcvik počiatočných zručností.

  Plastelínová myš

  Bojíte sa šedých myší? Nadarmo! Tieto roztomilé zvieratá sú veľmi roztomilé. Ponúkame vám, aby ste sa naučili, ako vyrobiť zvieratá z hliny, ktoré budú pre vás a vaše dieťa zaujímavé. Po vytvorení takej postavy sa dá použiť pri inscenovaní rozprávky. Pripravte sa na kreativitu:

  • dostatočné množstvo šedej plastelíny,
  • pár hrášku bielej a čiernej,
  • papier alebo tabuľa, aby nedošlo k znečisteniu stola.

  Práca, miesenie a zahrievanie plastelíny. Čo robiť ďalej:

  1. Zrolovať loptu z hlavnej farby. Dajte mu tvar myši. Chrbát by mal byť väčší ako predok. Na vyrobených obrázkoch by mali byť rozpoznateľné chrbát, hlava a krk.
  2. K vyrobenému telu prikladáme čierny nos. Nad nos pripevníme oči. Dokončite výrobu tlamy do uší vo forme palaciniek.
  3. Vyrábali sme štyri časti pre labky. Potrebujeme dva palacinky a párky. Získané prvky aplikujeme na telo.
  4. Zostáva točiť dlhý chvost zo zostávajúceho sivého materiálu. Opravíme to za čísla.

  Naučili ste sa maľovať zvieratá z plastelíny v takej miniatúrnej verzii. Ochlaďte prácu a obdivujte remeslo.

  Malé mačiatko

  Už sme s vami vytvorili plastelínového psa. Usporiadame našu remeselnícku spoločnosť, môžete oslniť malú a hravú mačku.

  Toto modelovanie z plastelíny pre deti bude veľmi užitočné pomocou častí, ktoré rozvíjajú motorické zručnosti. Áno, a samotným deťom sa výroba môže páčiť, pretože mnoho detí tieto chlpaté zvieratá tak veľmi miluje.

  Vo všeobecnosti je výroba takejto mačky veľmi jednoduchá úloha. Zamyslite sa nad tým, akú farbu chcete vidieť na mačke. V briefingu sa zameriame napríklad na banálnu šedú.

  Teraz vám krok za krokom povieme, ako vyrobiť také roztomilé remeslá z plastelíny pre deti:

  (Krok 1)

  1. Zrolovať malú loptičku. Výslednú postavu sme položili na rovnú plochu a jemne ju stlačili. Získali sme prípravu papule. Musí si roztiahnuť líce.
  2. Na výsledných lícach urobte malé rezy. Pripojte časť, ktorá bude budúcim nosom, pridajte do nej ružový hrášok. V hornej časti tváre pridajte oči, môžu byť zelené. Tvár je pripravená, vaše mačiatko bude prekvapené, keď budú sledovať všetko, čo sa deje okolo.
  3. Všetky zvieratá z plastelíny sú formované podľa podobných princípov a mačka nie je výnimkou. Potrebuje uši, takže z hlavnej farby vytvárame trojuholníky a pripevňujeme ich k hlave.

  (Krok 2)

 • Zoberieme telo zvieraťa. Bude potrebovať viac plastelíny, v našom prípade šedej. Vyrezali sme kus a natiahli sme ho.
 • Pridajte tvar labky. Musia byť vystrihnuté plastovým stohom. Rovnakým spôsobom robíme predné labky. Do tela môžete pridať prsia. Aby bol chmýřový, urobte rezy pomocou stohu. Do trupu vložte zápalku, ktorá zaistí vašu hlavu.
 • Upevňujeme hlavu zvieraťa. Posledné, čo musíte urobiť, je vyhrnúť chvost mačky.
 • Takéto roztomilé zvieratá z plastelíny sa získavajú v niekoľkých krokoch. Aby sa mačka nenudila, vyrobte si guľu z dlhej klobásy. Ako vytvoriť ďalšiu verziu mačky, sa môžete poučiť z nášho druhého článku.

  Žirafa z Afriky

  Mnoho detí sa zaujíma o africké zvieratá z plastelíny. Napríklad takmer každý vie taký gigant ako žirafa a deti naozaj chcú získať plastelínovú postavu, pretože takmer nikto nevidel skutočného žirafy nažive.

  Ak vaše dieťa videlo žirafu v karikatúre, zaujímalo sa o ňu, ponúknite ju z plastelíny. Nie je to ťažké, ale metóda modelovania je ako plastelínový kôň.

  Modelovanie z plastelíny zvierat podobného plánu umožňuje dieťaťu rozvíjať fantáziu, začať racionálne uvažovať, naučiť sa robiť korekcie v rozhodnutiach a samozrejme rozvíjať svoje motorické schopnosti.

  Pripravujeme rovnaké materiály, meníme iba farbu plastelíny. Budeme potrebovať oranžovú a béžovú farbu. Začneme s prácou hlavy zvieraťa:

  Žirafa z Afriky (krok 1)

  1. Vezmite béžovú guľu a natiahnite ju. Vyrábame zvieracie nozdry, zárezy pod očami a ústami. Žiaci sa pridávajú k zárezom. Vyrezávať uši. Na výrobu žirafových rohov môžete použiť hrubý drôt.
  2. Z hlavy sa pohybujeme nadol. Je čas urobiť si dlhý krk a trup. Vyrábame ich z rovnakého tieňa. Pri tvarovaní pamätajte, že telo žirafy by malo byť krátke. Spojíme telo a krk.

  (Krok 2)

 • Začnime robiť nohy. V žirafe sú tenké, takže si musia pridať stabilitu. Zápasy pomôžu. Nohy vytvárame rovnako, zadné nohy by mali byť o niečo väčšie. Zápasy vkladáme do ich základne a výrobky pripevňujeme k telu.
 • Spojíme hlavnú časť s hlavou. Musíte ozdobiť takmer hotovú žirafu hrivou a hnedými škvrnami. Nezabudnite ho na konci doplniť copom s tmavým strapcom na konci. Žirafa je pripravená. Plastelínové modelovanie zvierat z Afriky nebolo také ťažké.
 • Tučniak z plastelíny

  Pokiaľ ide o tému exotických zvierat, môžete zvážiť vtáky, ktoré nelietajú a veľmi zima milujú - sú to samozrejme tučniaky. Napriek smiešnemu vzhľadu také vtáky spôsobujú emócie. Pred formovaním týchto zvierat z plastelíny v niekoľkých fázach pripravte niekoľko kontrastných kúskov plastelíny, konkrétne čiernej a bielej. Okrem toho môžete použiť ružovú farbu. Samozrejme si pripravte dosku a stoh. Začneme tvoriť:

  1. Hnetací čierny materiál. Vytvoríme loptu. Dáme obrobku tvar vajíčka. Na jednej strane semenníka pripevníme biely koláč - to je prsia budúceho tučniaka.
  2. Rozvaľkujeme malý čierny hrášok, dáme mu tvar červa, pritlačíme ho na plochý tvar. Konce prírezov ostrieme. Mali by ste dostať krídla. Upevňujeme ich k telu.
  3. Z ružovej rozbaľujeme gule, stlačíme ich a výsledné postavy poskytneme tvaru špachtle. Prijaté výrobky upevňujeme pod telo - sú to labky. Aby bola postava stabilná, k výsledným tlapám pripojíme dlhý čierny pruh. Mala by vyčnievať za tučniak tvoriaci chvost.
  4. Vytvorenie ďalšej čiernej gule je hlava. Upevníme ju na vrch vajíčka. Vyrezali sme dva biele koláče a pripevnili sme ich na miesto očí. Uprostred hlavy pripevňujeme zobák, mal by byť tenký a dlhý.

  Remeslo hotovo. Oboznámili ste sa s pokynmi, ako postupne formovať tieto zvieratá z plastelíny. Ak máte dostatok exotických zvierat, odporúčame ísť ďalej a zoznámiť sa s predstaviteľmi fauny, o ktorých budeme diskutovať nižšie.

  Ako si vybrať plastelínu

  Psychológovia tvrdia, že práca s plastelínou priaznivo ovplyvňuje vývoj dieťaťa. Tieto triedy majú pozitívny vplyv na myslenie, zlepšujú pamäť, pozornosť. Rozvíjajú sa aj jemné motorické zručnosti rúk, v dôsledku čoho sa dieťa rýchlo učí reč, používa svoju fantáziu počas tvorivých hier.

  Aby bol pracovný proces produktívny a príjemný, rodičia si musia zvoliť tú správnu hlinku.

  Mali by ste si ju kúpiť podľa veku dieťaťa, podľa účelu použitia plastelíny.

  Moderní výrobcovia vytvorili nové typy plastelíny:

  • môžete variť a dostať gumu,
  • plastelínu, ktorá po vystavení slnečnému žiareniu mení farbu,
  • sochársky materiál je ako gumový vyhadzovač,
  • fluorescenčný plast
  • plastelínu ako magnet.

  V prípade sochárstva je pre plastelínu lepšie zvoliť dva typy: mäkký (vhodnejšie sa používa na kreslenie) a tvrdý (vytvorí solídne postavy).

  Pri výbere plastelíny je potrebné vziať do úvahy niektoré kritériá:

  • íl by nemal byť krehký a prilepiť na pokožku,
  • musí byť flexibilný a poddajný s detskými prstami,
  • po použití kvalitnej plastelíny nezostanú mastné sfarbené škvrny,
  • výrobky je potrebné vyberať na rastlinnej báze (tradične ílový prášok s prídavkom vosku, vazelíny, tukových zložiek)
  • chemikáliám, ako je zahusťovadlo a riedidlo, ako aj umelé farbivá a príchute,
  • plastelína na báze latexu, glutén a ropné produkty spôsobujú u detí alergie,
  • kvalitná plastelína štipľavého zápachu, kyslé farby, príjemná na dotyk.

  Čo bude potrebné pre prácu

  Ak chcete, aby proces modelovania priniesol radosť a nespôsobil nepohodlie, musíte mať k dispozícii všetky potrebné nástroje a komponenty.

  Okrem toho je potrebné zvoliť také pohodlné miesto pre takúto prácu:

  • malo by byť dostatočne osvetlené, je žiaduce, aby svetlo, ako v písomnej podobe, dopadlo na ľavú stranu, ak je dieťa ľavou rukou, potom na pravú stranu,
  • výška stoličky a pracovného stola by mala zodpovedať výške dieťaťa.
  • Ak pracujete spolu, dáte dieťaťu na koleno, uistite sa, že sú obaja pohodlné.
  • Ruky by mali mať dostatok voľného priestoru pre akékoľvek manipulácie s plastelínou, čím konsolidovanejší priestor pre pohyby rúk v tvorivom procese - tým lepšie.

  Pre proces sochárstva zvierat z plastelíny budú deti potrebovať:

  • Plastelínová súprava.
  • Špeciálna doska pre modelovanie.
  • Niekoľko prázdnych listov A4.
  • Špeciálna palica je stoh pre pohodlnejšie použitie plastelíny.
  • Obrázky s obrázkom zvieraťa alebo inštrukcia krok za krokom pred očami.
  • Mokré obrúsky alebo misku teplej vody a uterák.

  Modelovanie plastelíny: začiatok

  Ak sa dieťa prvýkrát stretne s týmto materiálom, musíte najskôr oboznámiť dieťa s vlastnosťami plastelíny, ukázať, ako s ňou pracovať a čo z nej môže vyplynúť. V závislosti od veku môže dieťa venovať rôznu dobu pozornosť tomu istému. Prvýkrát bude optimálny čas na vyrezávanie alebo objavenie materiálu 10-20 minút.

  Pre vzbudenie a udržanie záujmu je lepšie ukončiť tento proces o niečo skôr, keď dieťa pociťuje pozitívne emócie a entuziazmus pre povolanie, a nie neskôr, keď už nemá záujem a nie je unavený. V tomto prípade bude mať dieťa nepríjemnú pachuť a proces tejto tvorivej príjemnej činnosti bude spojený s únavou a nudou.

  Ukážte dieťaťu nasledujúce manipulácie s plastelínou a potom ponúknite v prípade potreby ich zopakujte pod dohľadom a ochotou pristúpiť na záchranu:

  • Zahrejte si v rukách plastelínu, preukážte, že potom sa stáva mäkšou a pružnejšou, s ktorou sa ľahšie pracuje.
  • Pamätajte si to vo svojich rukách, hodte ho do gule, vyrovnajte, spájajte rôzne farby spolu, roztrhajte kúsky rovnakej farby na rôzne komponenty, zložte rôzne tvary zložené z jednej a niekoľkých farieb.
  • Ukážte, že plastelína sa drží na vašich rukách a že ju musíte po práci s vodou alebo aspoň navlhčenou handrou vymyť. Preukážte, že s takou rukou, napríklad suchou servítkou alebo listom papiera, sa lepia. Vysvetlite, že na to, aby sa tomu zabránilo, je potrebné zmyť zvyšky plastelíny z pokožky.
  • Vyzývajte dieťa, aby pod vaším dohľadom vykonalo rovnaké manipulácie.

  Aké zvieratá môžu byť vyrobené z plastelíny vlastnými rukami

  V skutočnosti si môže akékoľvek zviera z plastelíny vybrať ľubovoľné, i keď si to len predstavovalo, malo by dosť fantázie, horlivosti, času a samozrejme plastelíny. Na uľahčenie výrobného procesu by najlepšou voľbou bola inštrukcia krok za krokom pred vašimi očami, najmä ak je každý nový krok opísaný s podrobnými pokynmi a zobrazený na samostatnej fotografii.

  Plastelínové zvieratá pre deti sú zábavnou sochárskou možnosťou, ktorá zaujme rodičov aj dieťa.

  Okrem toho pomôže rozvíjať jemné motorické zručnosti dieťaťa a súčasne sa zapája do jeho kognitívnych, kognitívnych procesov, pretože tým, že sa toto zviera vyrobí, bude dieťa súčasne študovať, ako toto zviera funguje. Vyberte si svoje obľúbené zviera, vtáka, ryby a začnite s výrobou.

  Plastelínska zoologická záhrada, ako formovať zviera za 15 minút

  Pri modelovaní plastelínových zvierat nie je nič zložité. Stačí zformovať prvých pár čísel, potom sa doplní ruka a proces pôjde oveľa rýchlejšie. Kniha Mary Novatskaya „Plastelínová zoo: Ako oslepiť každé zviera za 15 minút“ sa môže stať dobrým pomocníkom pri modelovaní hliny s dieťaťom.

  Kniha obsahuje šestnásť zvierat z rôznych kontinentov, ktoré dieťa mohlo vidieť hneď pri návšteve skutočnej zoo so svojimi rodičmi alebo pri exkurziách. Dieťa, samozrejme, potešené znalosťami nového, bude chcieť znova stretnúť zvieratá, ktoré vidí, a rodičia mu môžu dať túto príležitosť tým, že si z plastelíny doma vytvoria vlastnú zoo.

  Na rozdiel od skutočného prototypu neexistujú v domácej zoo žiadne klietky ani zákazy kŕmiť alebo maznať zviera, dieťa sa môže hrať so zvieratami a študovať ich úplne slobodne, čo bude predstavovať škálu pozitívnych emócií a bude ich uchvátiť na dlhú dobu.

  Plastelíny zvieratá

  Ak dieťa miluje a zbožňuje zviera, ktoré žije vo vašej domácnosti, určite ho poteší myšlienka vyrobiť si jeho obľúbeného z plastelíny. Okrem toho je samotný kreatívny proces pre deti oveľa dôležitejší ako výsledok. S trochou praxe môžete sformovať akékoľvek zviera z plastelíny: mačka, pes, myš, kura, hus, koza, krava, prasa, akékoľvek zviera, ktoré žije vo vašom okolí.

  Ako zaslepiť myš:

  1. Zahrejte hlinu vo vašich rukách.
  2. Roll 2 stredne veľké gule pre trup a hlavu.
  3. Ďalej zviňte 4 malé guľôčkové labky, spojte časti dohromady.
  4. Vytvorte vyčnievajúcu guľu na tvári, malú nosovú guľu, 2 ušné disky, ktoré sploštia 2 guľôčky.
  5. Vytvorte si oči spojením 2 malých guličiek s 2 menšími guličkami.
  6. Spojte oči, uši, výčnelok s nosom s celou štruktúrou.
  7. Prevalte chvost a pripevnite ho k telu.
  8. Myš je pripravená.

  Workshop pre mačky

  Mačka je zviera, ktoré chodí samo o sebe, čo nebráni tomu, aby sa zviera, ktoré miluje slobodu, stalo obľúbeným medzi väčšinou detí. Ponúknite svojmu dieťaťu, aby si z plastelíny vytvorilo mačku, určite sa mu bude takáto činnosť páčiť.

  prevedenie:

  1. Zahrejte si v rukách plastelínu (rôzne farby), aby bola mäkká.
  2. Otočte oválne telo a konce oválu rozdeľte na 4 nohy pomocou stohu, ako je to znázornené na obrázku.
  3. Výsledný tvar ohnite tak, aby bol na nohách.
  4. Rozviňte tlamu z inej farby, prevlečte kruhový výčnelok do tlamy, malú nosovú guľu a 2 guľôčky, tiež inej farby, trojuholníky - uši a 6 tenkých fúzy. Pripojte postupne všetky časti hlavy.
  5. Pripojte hlavu a trup a pomocou stohu natiahnite ústa do tváre.
  6. Zrolovať chvostovú salámu, zahustenú do konca a pripevniť ju na telo mačky.
  7. Urobte 5 prúžkov klobásy a pripevnite 3 k zadnej časti mačky a 2 k chvostu.
  8. Mačka je pripravená!

  Ako vyrezávať plastelíny a kone

  prevedenie:

  1. Zahrejte plastelínu, vyvlieknite z nej guľu.
  2. Rozdeľte na 2 ploché časti a nakrájajte na dlhú klobásu.
  3. Teraz rozdelte každú z nich na 6 častí. Je dôležité, aby boli približne rovnaké.
  4. Vyrábame hlavu. Для этого из одной колбаски раскатываем маленький овал, из него делаем вытянутыми вперед нос с челюстями, оставляя заднюю часть головы более массивной.
  5. Из первого и второго цилиндра лепим шею в виде полумесяца.
  6. 4 колбаски соединяем в одно туловище.
  7. Из оставшихся 4х колбасок делаем ноги, более тонкие ближе к туловищу и толще к полу. Kopyty formujeme z malých kúskov plastelíny inej farby.
  8. Všetky časti koňa pevne spájame navzájom.
  9. Vyrezávali sme si uši, chvost a hrivu, pomocou kruhov z čiernej a bielej plastelíny sme si urobili oči, vyrezali hromadu nozdier.
  10. Vyrobené diely pripevňujeme na koňa.
  11. Položili sme koňa na kraj, ohli jeho nohy, akoby chodila. Pomocou stohu vyrábame prúžky na hrive a chvoste, alebo ich vyrábame zo samostatných prúžkov.

  Divoké zvieratá z plastelíny

  Deti sú neodmysliteľne zvídavé a snažia sa študovať svet okolo seba, pravdepodobne ich priťahujú nielen zvieratá, ktoré sa dajú vidieť každý deň vedľa nich, ale aj divá zver. Modelovanie plastelíny pomôže uspokojiť potrebu znalostí a rozžiariť večer. Vyrezávaj, že túži duša: dokonca tigr, dokonca lev, žirafa.

  Veľký slon bude potrebovať najviac hliny!

  Lev z plastelíny. Vyučovacia hodina krok za krokom

  Kráľ všetkých zvierat, plastelínový lev, je vynikajúcou príležitosťou pre deti, aby si kreatívne natiahli prsty.

  Na výrobu leva potrebujete:

  1. Vyberte si 3 kusy plastelíny rôznych farieb, z ktorých bude lev vyrobený. Spraví to napríklad hnedá, žltá a oranžová.
  2. Vytvorte oválne telo zo žltej.
  3. Zaslepte 4 nohy rovnakej farby a spojte ich s telom.
  4. Začnite sochárením hlavy: mierne podlhovastú. Z dvoch malých žltých guličiek formujte a držte líca. Z malej gule hnedej farby urobte a pripojte hubicu.
  5. Vytvorte oko levíča pripojením hnedých alebo čiernych žiakov k bielym očným bulámom.
  6. Z malých guličiek vytvorte oranžovú hrivu a prilepte ich okolo papule levíča. Naplňte hrivou gule celú chrbát levej hlavy.
  7. Ak chcete spojiť hlavu s telom, zoberte zápas a položte hotovú hlavu na jeden koniec a druhý do tela prilepte tak, aby v nej pevne sedel zápas.
  8. Vytvorte chvost levíča pripojením oranžovej kefy na jeho špičku. Tiež urobte levie mláďa pomarančovými končatinami labiek tromi až štyrmi pomlčačkami.
  9. Urobte okrúhle uši od žltej plastelíny po leva.
  10. Lev je pripravený!

  Plastelínové morské zvieratá

  Morské zvieratá z plastelíny - pre deti je to príležitosť naučiť sa podvodných obyvateľov. Vodný svet je rozmanitý a zaujímavý: tu žijú nielen ryby, ale aj chobotnice, kožušiny, raky, korytnačky a delfíny.

  Vyrezajte chobotnicu: pokyny krok za krokom

  Pri formovaní chobotnice musíte postupovať podľa podrobných pokynov:

  1. Vytvorte kruh a niekoľko dlhých klobás-labiek rovnakej farby pre telo chobotnice.
  2. Na nohy prilepte okrúhle chápadlá inej farby a ceruzkou na ne nakreslite začiarknutia, aby lepšie zodpovedali živej chobotnici.
  3. Vytvorte oči chobotnice z bielych zásuviek a čiernych žiakov.
  4. Chobotnica je pripravená! Do ruky môžete vložiť malý predmet na dokončenie obrazu, napríklad hračkársku hruď alebo fľašu.

  Ako formovať plastelínu ježka

  Tvorba roztomilého ježka je celkom jednoduchá:

  1. Rozviňte guľu z hnedej alebo šedej plastelíny a natiahnite ňufák.
  2. Uši, oči, špičky pre nos sa oddeľujú oddelene. Pripojte diely.
  3. Napodobnite ihly na tele natiahnutím hliny prstami.
  4. V prípade ihiel môžete použiť aj semená.

  Čím bude dieťa staršie, tým ťažší a podrobnejší bude ježko.

  Vytvorenie plastelínovej korytnačky

  Ak chcete urobiť korytnačku, stačí postupovať podľa nasledujúcich 5 krokov:

  1. Forma z plastelínového kruhu, rozdelená na polovicu.
  2. Ozdobte a pripojte k nemu okrúhlu hlavu s podlhovastým krkom inej farby.
  3. Dajte nohám a chvostom rovnakú farbu.
  4. Pridajte do korytnačiny korytnačky morské kamene alebo plastelínové kruhy.
  5. Urobte jej oči a ružové oblúkové ústa.

  A aby to vyzeralo skutočne, môžete namiesto plastelínových častí ozdobiť svoju škrupinu malými škrupinami.

  Plastelíny Peppa Pig

  Deti často unesú nielen skutočné zvieratá, ale aj kreslené postavičky. Dôvodom, prečo sa odtrhnúť od obrazovky, môže byť návrh, aby sa váš obľúbený hrdina z plastelíny vlastnými rukami.

  Plastelínové zvieratá pre deti sa formujú veľmi jednoducho, pričom sa dokonale rozvíjajú motorické zručnosti dieťaťa.

  Ak chcete vytvoriť Peppa Pig, musíte vykonať nasledujúce kroky:

  1. Vytvorte 2 gule: ružovú a červenú.
  2. Vytvorte lem šaty pripevnením červenej gule k látke a roztiahnutím prstov po plochej strane.
  3. Vytvorte malú dierku na vrchu.
  4. V ružovej gule vytiahnite široký nos a prilepte oči na vrch.
  5. Prasiatko a ústa sa vyrábajú pomocou tenkého veľvyslanca pre plastelínu.
  6. Uši pripevnite k hornej časti hlavy.
  7. Pripojte hlavu k telu.
  8. Urobte rukoväte a pripevnite ich k telu.

  Snake: sochársky po etapách

  prevedenie:

  1. Vyberte kúsok plastelíny, s ktorou chcete pracovať, a hodte ju do gule.
  2. Položte ju na dosku a dlaňou ju pritlačte na vrch. Začnite valiť klobásu z lopty rovnako po celej dĺžke, ale nechajte hlavu pevnejšiu a guľatejšiu.
  3. Urobte hadie oko, pomocou stohu si vytvorte nosné dierky.
  4. Poškriabte zadnú stranu hada pomocou odtoku, čím vytvoríte mierku.
  5. Na dokončenie obrázka pripevnite k hlave hada dlhý jazyk, ktorý sa na konci rozdvojuje.
  6. Aby hada vyzerala prirodzene, ohnite jeho telo podľa vášho želania.

  Hlavné tajomstvá a techniky práce s plastelínou

  Plastelína sa pri jej používaní netrápi, ale napriek tomu existuje niekoľko tajomstiev, ktoré pri práci s ňou budú hrať dobrú službu:

  • Pred začatím procesu sa uistite, že máte po ruke všetky potrebné súčasti, vrátane teplej vody alebo vlhkých utierok. Pomôže tiež nezmiešať medzi sebou rôzne farby a sochovať z rôznych kúskov plastelíny.
  • Ak sa rozhodnete vyrezať jedno alebo druhé zviera z plastelíny, nájdite fotografiu, ako by mal vyzerať konečný výsledok a podrobné pokyny.
  • Pred tvarovaním zahrejte plastelínu vo svojich rukách - takto bude mäkšia a pružnejšia.
  • Na konci práce nezabudnite zložiť rôzne farby od seba, pretože plastelína je po rukách teplá a v krabici bude stvrdnúť a bude ťažké ju oddeliť inou farbou bez roztrhnutia samostatného kusu.

  Existuje veľa možností, ako je možné zviera formovať z plastelíny s deťmi.

  Hlavná vec je, že každý má rád tento proces: rodič aj dieťa. Ak to chcete urobiť, mali by ste sa opýtať dieťaťa, ktoré by chcel vyrábať, a dať na výber, napríklad zobrazením rôznych obrázkov hotových remesiel. Takýto voľný a vzrušujúci proces tvorivosti prinesie všetkým účastníkom radosť a úžitok.

  Ako vyrobiť zvieratá z plastelíny vlastnými rukami: nie komplikované podrobné pokyny pre deti

  Na výrobu budete potrebovať:
  - plastelíny rôznych farieb,
  - sochárske nástroje (ak tam nie sú, môžete ich vždy nahradiť niečím podobným z improvizovaných materiálov),
  - Utierku alebo koberec, aby nedošlo k znečisteniu stola. A plastelína sa nebude lepiť na handričku alebo koberec,
  V zásade je všetko základné, podľa vlastného uváženia môžete pridať aj niečo iné.

  Ak je plastelína tvrdá, musí sa pred podaním dieťaťu zahriať a trochu pokrčiť, potom sa stane mäkšou a pružnejšou.

  Dozvieme sa:
  Ak chcete vytvoriť loptu, musíte hodiť kúsok plastelíny do dlaní.

  Ak chcete vytvoriť kruh, musíte dať loptu na handričku a stlačte ju dlaňou.

  Ak chcete vytvoriť valec, musíte valiť guľu na olejovú utierku dopredu a dozadu.

  Najlepšie sochárske nástroje sú naše prsty! S ich pomocou môžete vytvoriť čokoľvek!

  Veľkosť takýchto zvierat sa môže líšiť v závislosti od veku dieťaťa a účelu tohto plavidla. Teraz mnoho ľudí, ako sú miniatúry, napríklad deti vo veku 7 - 11 rokov môžu tieto zvieratá vyrábať do školy, ale pre deti je lepšie ich zväčšiť, pretože ešte nedosiahli jemné motorické zručnosti. A práve také tvorivé modelovacie cvičenia ho pomáhajú rozvíjať.

  V tejto sade sú oči pre výrobky dodávané v súprave, ale ak ich nemáte, môžete si urobiť oči iným spôsobom. Najvhodnejším spôsobom je vytvoriť biely kruh z plastelíny a prilepiť čierny kruh na menší priemer. Ďalšia možnosť: namiesto očí vložte korálky, štrasy atď. A ďalší nápad: pritiahnite oči perom alebo akrylovými farbami.

  Hodina z plastelíny pre morky pre staršiu skupinu

  Obrázky zobrazujú všetko podrobne a zreteľne a myslím si, že nie je potrebné znova popisovať celý proces, ale chcem pridať niekoľko bodov:

  Je dôležité, aby predškolské deti mohli pracovať s plastelínou iba pod dohľadom dospelých. Prosím, nenechávajte svoje deti samotné, ani na dlho!

  Ako vyrobiť plastelínovú kravu

  Takmer každé zviera má malý príbeh, ktorý s malými deťmi pomôže nielen pri výrobe hračky, ale aj pri jej hraní, pretože dej už bol vynájdený.

  Roztomilá ovečka

  Takmer každé dieťa môže vyrobiť „vlnenú“ ovcu, stačí poznať hlavné body v tom, ako vyrobiť rôzne zvieratá z plastelíny.

  Kľúčovou črtou tohto remesla je to, že na jeho výrobu musíte vytvoriť veľa malých guličiek. Nie každé dieťa chce urobiť toľko detailov, dospelí musia pochopiť, že dieťa potrebuje pomoc.

  Poskytujeme najzákladnejšie druhy remesiel. Základom oviec môže byť hlina, ale vlna sa môže stočiť z vaty. Pozrite sa na našu lekciu a pustite sa do práce.

  Ak chcete, aby bolo toto zviera podobné originálu, skúste pripraviť prírodné farby, nevzťahuje sa na báječné ovce, pre ktoré je možné použiť akékoľvek odtiene. Začnime modelovaním z plastelíny pre deti:

  Roztomilá ovca (krok 1)

  • zvinúť ovál čiernej farby,
  • pripevniť oči a uši k obrobku,
  • urobiť jadro z držadla nosných dierok,
  • hlava je pripravená
  • vytvoriť telo s rovnakým tvarom ako hlava, ale malo by byť niekoľkokrát väčšie

  (Krok 2)

 • hodíme veľa hrachu,
 • balóny okolo tela
 • stočte nohy do tvaru rúrok a pripevnite ich k telu,
 • pomocou zápasu spojíme hlavu a telo.
 • Mäkké, takmer vzdušné ovce. Iba niekoľko jednoduchých krokov, ale takýto výrobok vyrobený z plastelíny pre deti možno označiť za jeden z najzaujímavejších a najužitočnejších.

  Ako formovať koňa z plastelíny

  V prípade potreby môžete oslniť ďalšie podrobnosti, napríklad: tráva, kvety, plot a iné predmety.
  Farby na vyrezávanie si môžete zvoliť podobnejšie ako tie, ktoré sa vyskytujú v prírode, alebo naopak, nezvyčajné karikatúry, ako napríklad tento modrý kôň.

  Ovce dostanú vtipné kučery vďaka skrútenému bičíkovi a bičíky môžu byť nahradené obyčajnými okrúhlymi kruhmi rôznych priemerov. Vo všeobecnosti je to nápad na experiment.

  Prasiatko s ružovou tvárou

  Vyššie sme skúmali brífingy o tom, ako vyrezávať rôzne zvieratá z plastelíny. Nasledujúca inštruktáž vám umožní naučiť sa, ako formovať ružovo-lícneho obyvateľa fariem - prasa. Je ľahké navrhnúť prasa, bude to trvať trochu detailov a času. Tvarovanie tejto postavy je relevantné, pretože sú to prasiatka, ktoré sa často vyskytujú v animovaných sériách a dokonca aj v rýmoch.

  Vyrezávame plavidlo z ružovej. Potrebuje veľa, venujte pozornosť tomu, či je vo vašom prístroji potrebný pruh, ak nie, nezúfajte. Ukážte svojmu dieťaťu, ako získať túto farbu pomocou iných (biela a červená). Ak je všetko pripravené, začneme tvoriť:

  Príušnice (krok 1)

  1. Pripravenú farbu je potrebné rozdeliť do mnohých častí. Hlava a trup si budú vyžadovať dva najväčšie kusy. Nezabudnite, že ošípané, zviera je dobre kŕmené a na tele zostane veľa materiálu. Na nohy sú potrebné štyri kusy. Na penny, cop a uši používame ďalšie ružové kvapôčky.
  2. Pripojíme strednú guľôčku ku guli určenej pre hlavu. Stlačením v strede získate náplasť. Vyrábame v ňom dve diery. Rez plastelíny pod penny - to budú ústa.
  3. Na tvár pridať niekoľko čiernych a bielych korálkov pre oči. Zostáva držať ušné trojuholníky. Zložte ich zhora nadol, aby sa zavesili.

  (Krok 2)

 • Vezmime najväčšiu loptu. Spravme dobre kŕmený trup. Ak sa stane, že je málo plastelíny, môžete si zrolovať guľôčku akejkoľvek inej farby a okolo nej len nalepiť ružovú farbu. Tým sa ušetrí materiál.
 • Zo zvyšnej plastelíny sme vyrezali rúrky. Striháme ich na základni, dávame tvar kopýt. Zadné nohy by mali byť väčšie.
 • Zostáva pripevniť chvost k ošípanej. Rozmotajte veľmi tenkého červa a stočte ho do háčika.
 • Práca je u konca. Modelovanie tohto zvieraťa je jednoduchá úloha aj pre najmenšie deti. Podrobná inštrukcia vo forme fotografií spôsobí, že táto lekcia bude citlivá na deti.

  Pokyny pre plastelínový penis krok za krokom

  Je pre mňa potešením pracovať s takým materiálom, ako je plastelína, má veľkú paletu rôznych farieb, ktoré chcem vyskúšať všetko. Ak urobíte taký kohút, môžete vyskúšať veľa farieb naraz. Kohút sa ukazuje byť veľmi jasný a farebný.

  Postupné modelovanie ošípaných

  Plastelína je tiež veľmi dobrá v tom, že dokonale drží akýkoľvek tvar a dobre k sebe prilieha. Prasiatko sa preto dá ľahko vyrobiť háčkovaním chvosta a uší za špičku).

  Ak oslepíte všetky tieto zvieratá, získate celú farmu a bude pre deti zaujímavé, že si ju budú hrať veľmi dlho.
  Ale okrem bežných hier stimulujú také tvorivé činnosti aj predstavivosť, kreativitu, intelektuálne myslenie, rozvíjajú jemné motorické zručnosti, koordinujú pohyby a pomáhajú rozvíjať úžasné kvality, ktoré sú v živote jednoducho potrebné, napríklad trpezlivosť, vytrvalosť a pozornosť.
  Vo všeobecnosti existuje mnoho výhod takýchto aktivít.

  Do-it-yourself mačka a pes vyrobené z plastelíny

  Takéto zvieratá môžu tiež tvarovať nielen deti, ale aj dospelí. Iba dospelí dávajú prednosť tvrdšiemu materiálu, ako je polymérna hlinka alebo plastelína, vytvrdzovaniu, aby remeslá vydržali dlhú dobu a mohli byť použité v širšom použití.
  Ukazuje sa, že také remeslá môžu byť vyrobené z akýchkoľvek podobných materiálov, do ktorých môžete pridať slané cesto, ľahkú plastelínu a kutilovú hlinku. Okrem toho môžu byť remeslá diverzifikované pridaním prírodných materiálov do plastelíny, napríklad: kamienky, škrupiny, šišky, semená, atď., Môžete neobmedzene fantazírovať.

  Plastelinový zajačik a myš

  Takéto vtipné malé zvieratá môžu byť tvarované na hranie s bábikami a môžu byť použité na rôzne spoločenské hry.
  A aké ďalšie nápady máte? Prečo potrebujete plastelíny?
  Svoje možnosti napíšte do komentárov.

  A tiež som našiel taký krásny slimák, ktorý sa dá vyrobiť veľmi ľahko a jednoducho.

  Ďalším zaujímavým typom remesiel, ktoré môžete so svojimi deťmi robiť, je papier (odporúčam prečítať si tento článok).

  Ak sa vám náš článok páčil, určite ho zdieľajte na svojej stránke v sociálnej sieti.

  A to je dnes všetko, uvidíme sa v našich nových majstrovských kurzoch!
  Pridajte sa k našej skupine v kontakte https://vk.com/bantomaniya a získajte informácie o nových nástrojoch na našej webovej stránke ako prvé.

  Chcete byť prví, ktorí sa dozvedia o nových majstrovských kurzoch na našej webovej stránke, potom sa zaregistrujte v našej skupine VK

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send