Užitočné tipy

Systém zaznamenávania účtov

Pin
Send
Share
Send
Send


Pravidlá hry v bowlingu sú pomerne jednoduché. Po vyhodení lopty a zasiahnutí miesta kolíkmi bude počet získaných bodov úplne závisieť od počtu padlých kusov. Výsledky pokusov sú uvedené v tabuľke na monitore, kde sa zaznamenáva počet získaných bodov a počet kolíkov, ktoré boli znížené. Ak počas druhého pokusu nie je zostrelený žiadny z nich, do poľa bodovania sa vloží „-“. Na monitore sa tiež zobrazí celkové skóre pre oba pokusy.

Za najúspešnejší výstrel v akomkoľvek snímke sa považuje hod, ktorý pri prvom pokuse vyhodí všetky figúrky - „štrajk“. Samozrejme, aby sa započítali, nemali by sa porušovať žiadne iné pravidlá hry. Na výsledkovej tabuli sú takéto údery označené „X“, ktoré im dáva 10 bodov plus počet kolíkov, ktoré budú zostrelené v nasledujúcich dvoch pokusoch. Dva údery v rade sa nazývajú „dvojité“. S ním za prvé úspešné hodenie je udelených 20 bodov plus počet kolíkov, ktoré hráč zrazí pri prvom hode lopty bezprostredne po druhom údere. Stáva sa tiež, že hráč dokáže vyradiť tri údery v rade - „trojité“, zatiaľ čo 30 bodov sa udeľuje za prvý z nich. Športovci sa usilujú získať maximálny počet bodov v hre, preto musíte dôsledne vyradiť 12 štrajkov.

Často sa stáva, že zraziť všetky tvary v rámci nie je úspešné v jednom, ale v dvoch úderoch, čo je tiež dobré. Tento výsledok sa nazýva „spe“ a je uvedený v tabuľke skóre ako „/“. Je mu pridelené 10 bodov plus počet kolíkov, ktoré hráč pri ďalšom hode zaklepe.

Ak po druhom pokuse niektoré kolíky naďalej stoja na mieste, rám sa považuje za otvorený. S výnimkou prípadov, keď kusy, ktoré zostanú po prvom hode, sa rozdelia.

Po turnaji dostane každý súťažiaci priemerné hodnotenie. Celkový počet znížených kolíkov sa vydelí počtom hier, ktoré odohral športovec v jednej lige v jednej sezóne.

Johnny Mayer odporúčania

Aby sa dostal do Houstonu na svoj prvý turnaj pod záštitou RBA, musel si Johnny Mayer požičať peniaze na cestu. Veľmi skoro sa však tento vysoký ľavák stal solventným, vyhral tieto súťaže a získal odmenu 4 000 dolárov. Celkom mu za rok priniesol 11 465 dolárov. Johnny získal senzačné víťazstvo v Brocktone v štáte Massachusetts a zarobil ročne 11 785 dolárov. Každý, kto berie bowling viac alebo menej vážne, je oboznámený so základnými princípmi počítania, napríklad, hra sa skladá z desiatich snímok, štrajku „stojí“ desať kolíkov, plus úplného zničenia kolíkov počas nasledujúcich dvoch pokusov, atď. základné pravidlá nestačia. Ak sa chystáte v tomto športe dosiahnuť vysoké výšky, je vhodné zaznamenávať výsledky každej hry čo najpodrobnejšie.

Inými slovami, vaša tabuľka by nemala odzrkadľovať iba body získané v hre, ale mala by obsahovať aj podrobnú analýzu toho, ako ste ich získali, to znamená odrážajú vaše výkonné schopnosti. Táto informácia má skutočnú hodnotu. Vo večerných hodinách si po kontrole podrobnej správy o hre budete môcť zistiť určité nedostatky. Možno ste urobili nejaké chyby v posledných rámcoch alebo v napätej situácii. Možno budete mať problémy s implementáciou SPE. Alebo častejšie ako obvykle vás prenasledovali rozkoly. Toto je iba zlomok užitočných údajov, ktoré čerpáte z tabuľky bodov. Pamäť vás môže sklamať, ale stôl je absolútne spoľahlivá vec, pokiaľ ide o obnovenie obrazu o tom, čo sa stalo. Podrobný záznam správy o hre vám môže urobiť viac ako jednu dobrú prácu. Pomáha znižovať počet chýb pri opravovaní účtu av prípade potreby uľahčuje analýzu sporných situácií. Pravidlá amerického bowlingového kongresu v skutočnosti vyžadujú, aby účastníci ligových hier a turnajov boli istí, že označia body získané použitím prvého aj druhého lopty (keď štrajk alebo špirála nie sú označené v rámčeku). Text pravidiel znie doslovne takto: „Počet kolíkov zrazených po použití prvej lopty musí byť stanovený v pravom hornom rohu rámu (klietka) predtým, ako hráč pošle druhú loptu, aby zbil zostávajúce kolíky. Body v každom rámci, kde sa vyskytla chyba, sa zaznamenávajú okamžite potom, čo hráč pošle druhú loptu. “

Po prvé, poďme sa sústrediť na hlavné body. Jedna bowlingová hra sa skladá z desiatich snímok. Máte šancu vyniknúť vo všetkých desiatich rámcoch. V každom rámčeku pošlete loptičku dvakrát, pokiaľ nevyhodíte všetky kolíky prvou loptou. Toto sa nazýva štrajk. Výnimka z tohto pravidla sa týka iba desiateho rámca. Ak máte v desiatom rámci štrajk alebo špeh, máte právo na ďalší pokus - tretí loptu. Desať hracích rámčekov je uvedených v tabuľke ako séria štvorcov, očíslovaných od jedného do desať. V pravom hornom rohu bunky sú dve menšie štvorce. Pri vedení účtu musíte vyplniť nie jednu, ale obe bunky. Počet kolíkov zrazených pri prvom odoslaní v jednom rámci by mal byť uvedený v prvom z menších štvorcov. Do druhej malej bunky sa vstupujú kolky, ktoré boli zrazené druhou loptou. Je potrebné poznamenať, že v samostatných bowlingových centrách majú tabuľky účtu namiesto dvoch štvorcov jeden. V takýchto prípadoch je na ľavej strane bunky zobrazený iba taký počet kolíkov, ktoré zrazila prvá guľa.

Skóre sa zaznamenáva pomocou symbolov, ktoré predstavujú akýsi doslovný záznam o hre. Mali by ste poznať päť znakov. Štrajk je označený krížikom alebo x. Ďalší pokus o použitie lopty začína novým rámom. Pri vyradení štrajku vám bude pridelených desať bodov plus všetky tie kolíky, ktoré budete môcť zvrhnúť v dvoch nasledujúcich pokusoch. Spe je v tabuľke skóre označená lomkou. Ak ste porazili všetky kolíky dvoma loptičkami v jednom rámčeku, potom získate za bodku desať bodov plus všetky kolíky, ktoré budú pri ďalšom pokuse zrazené. Chyba (nazývaná aj slečna) je zvýraznená krátkou vodorovnou čiarou - pomlčkou. K chybe dôjde vždy, keď nemôžete zraziť všetky kolíky dvoma loptičkami. Body sa udeľujú iba za zrazené kolíky. Inými slovami, poistné kolíky sa nespoliehajú.

Rozdelenie je označené krúžkom. Podľa definície uvedenej v slovníku je rozdelenie akákoľvek kombinácia kolíkov, ktoré zostali státé po použití prvej lopty, keď sa zdá, že jeden kolík bol zrazený pred túto kombináciu alebo v jej strede. Stručne povedané, rozdelenie je usporiadanie kolíkov rozdelených takým spôsobom, že je takmer nemožné vyradiť spe. Ak ste nedokázali vyradiť rozdelenie, t. J. Ak po použití druhej lopty zostal jeden alebo viac kolíkov, nejde o technickú chybu. V tabuľke je však tento stav označený ako chyba a body získate iba za zrazené kolíky. Foul v tabuľke bodov je označený písmenom „F“ (latinsky „F“). Pokuta vám bude uložená vždy, keď vstúpite do hádzacej čiary a dokonca sa jej dotknete alebo sa dostanete do kontaktu so stopou alebo akoukoľvek časťou príslušenstva na strane stopy za hodnou čiarou. Po faule nasleduje prísny trest, ktorý sa prejavuje v skutočnosti, že proti vám nebude pripočítaný ani jeden kolík, ktorý sa pri tomto pokuse zníži. Pre lepšiu vizualizáciu správneho záznamu zvážte nasledujúci príklad v každom jednotlivom rámci.

Rám 1. Prvá loptička, ktorú ste zrazili všetky kolíky, je štrajk. Získali ste body za 10 kolíkov plus bonus za všetky zrazené kolíky, ktoré budú porazené nasledujúcimi dvoma loptičkami. Účet sa nezaznamená, kým neukončíte tieto dva pokusy.

Rám 2. Druhý štrajk. Pred vyplnením prvého políčka musíte dokončiť losovanie inej ceny. Pred vyplnením druhého rámu sú realizované dve prémiové lopty.

Rám 3. Tretí štrajk. Teraz môžete vyplniť prvý rám. Za prvé údery dostanete 10 kolíkov plus 10 kolíkov za každú z dvoch prémiových loptičiek - iba 30 kolíkov v prvom snímke. Na vyplnenie druhého a tretieho snímky je príliš skoro.

Rám 4. Zasiahli ste 6 kolíkov prvou loptou. V prvom zo štvorcov vo vnútri bunky štvrtého rámca je číslo „6“. Teraz môžete zadať svoje body do druhého políčka. Sú rovné 26 kolíkom - body za 10 kolíkov ako štrajk, plus body za 10 kolíkov získané za prvú bonusovú loptu a plus body za 6 kolíkov, zrazené za druhú cenu. Celkovo ste získali 56 bodov, ktoré sa pripočítajú k výsledku prvého snímky.

Použitím druhej gule v štvrtom ráme ste zbili 3 kolíky, čo vám prinieslo 9 kolíkov pre tento rám. Teraz môžete zaznamenať celkový počet bodov v treťom a štvrtom rámčeku.

Rám 5. Pri použití prvej lopty ste zostrelili 8 kolíkov, ale stále musíte zostať rozdelení. Druhou loptou ste zložili zostávajúce kolíky a získali body za spe. Účet si nemôžete otvoriť bez hrania ďalšieho lopty.

Rám 6. Pri prvom pokuse ste zašpinili. Žiadny z poklesnutých kolíkov sa nebude počítať proti vám. Mať faul tiež znamená, že v piatom rámci strácate bonus (bonus) za svoju spe. Teraz môžete vyplniť stĺpec v piatom rámci. Body za 10 pinov sa počítajú smerom k vám. Druhý pokus v šiestom rámci vám priniesol 8 kuželiek a toto číslo sa rovnalo bodom, ktoré ste dosiahli.

Rám 7. Po páde 8 kolíkov ste vytvorili spe.

Rám 8. Strike. Teraz môžete vyplniť siedmy rám.

Rám 9. S prvou loptou ste zatlačili 9 kolíkov, ale pri druhom pokuse ste nemohli zasiahnuť zvyšné kolíky. Chyba je opravená. Teraz môžete pridať výsledok dosiahnutý v deviatom rámci.

Rám 10, Prvá loptička rámu vám priniesla štrajk. Dostali ste dva pokusy o bonus. V prvom dostanete štrajk znova. V druhom - kleslo 9 kolíkov. V deviatom rámci ste získali 29 bodov. Celkovo ste v tejto hre získali 179 bodov.

Správa účtu pre ligových konkurentov má ďalšiu funkciu. Štítky, ktoré označujú nepretržitú sériu štrajkov a spee, sú pevné. To pomáha hráčom presnejšie určiť pozíciu tímov. Každá značka (t. J. Každá úder alebo spe) stojí približne 10 kolíkov.

Ak teda tím A, ktorý sa skladá z piatich účastníkov, vyhrá proti tímu B so skóre 43 bodov oproti 40 bodom, výhoda tímu A je asi 30 kolíkov. V takom systéme počítania dvojité (dva po sebe idúce údery) privedú 2 značky do rámca, kde sa to stalo. A keď hráč bowlingu vyhodí 5 alebo menej kolíkov po špici alebo pri prvom poslaní po štrajku, jedna známka sa odpočíta od súčtu tímu.

Hra sa skladá z desiatich snímok. Každá bunka tabuľky skóre je priradená k jednému rámcu. V každom rámci môžete použiť dve gule, pokiaľ pri prvom pokuse nenarazíte na štrajk, t. ak prvý loptu nenarazil na všetky kolíky. Náhradné je odstránenie všetkých kolíkov v dôsledku použitia dvoch guličiek. Ak ste vyrazili štrajk, potom v tomto rámci strelil 10 bodov plus množstvo tých kolíkov, ktoré budú počas nasledujúcich dvoch pokusov zrazené. Ak ste dostali spe, vaše body za tento rám budú 10 plus všetky tie kolky, ktoré zaklopáte pri ďalšom pokuse. Ak sa vám v konkrétnom rámci nepodarilo zraziť všetkých desať kolíkov, zapíšete počet kolíkov, ktorým sa podarilo zraziť. Toto bude vaše skóre. Bodovanie v hre je z jedného snímky do druhého.

Pin
Send
Share
Send
Send