Užitočné tipy

Najjednoduchšie spôsoby varenia tvarohu doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobrý deň, milí čitatelia a hostia, kulinaroman.ru!

Ako variť tvaroh doma? Mnoho ľudí si myslí, že je ťažké variť tvaroh doma. Dnes ti poviem a ukážem, ako doma variť tvaroh. JEDNODUCHO!

Domáci tvaroh sa pripravuje mnohými spôsobmi. Nepôjdem hlboko do toho, kto a ako variť, radšej poviem svojmu receptu, alebo skôr dvom.

Možno je to zvláštne, ale na mojej stránke nie je recept na domáci tvaroh. Opravené, dievčatá. A recept sa objavil vďaka našej čitateľke, Darii! Konkrétne, na žiadosť Dashu píšem pre každého recept na domáci tvaroh. Koniec koncov, kto nechce raňajkovať ráno s čerstvým domácim tvarohom!

Môj hlavný produkt pri príprave tvarohu je domáce mlieko. Prirodzenou fermentáciou sa mlieko mení na kyslé mlieko. Na rôznych miestach sa tiež nazýva rôznymi názvami - jogurt, kyslé mlieko. Ale pamätám si od detstva, nazývali sme kyslé mlieko. To znamená, skutočný domáci kefír.

Ako variť:

Chcem poznamenať, že nie každý má možnosť kúpiť si kvalitné domáce mlieko. V takom prípade môžete mlieko využiť a skladovať. Hlavná vec je, že to bolo mastné. Užívajte s vysokým obsahom tuku. Nezabudnite, že konzistencia tohto tvarohu a chuti sa ukáže inak ako doma.

Domáce mlieko je možné naliať do panvice alebo do širokej misky. Častejšie používam trojlitrovú nádobu. Toto mlieko sa stalo kyslou aj v pohári, ale trochu jogurtu sme vypili, ale zvyšok sme pripravili tvarohom.

Necháme mlieko kyslé pri izbovej teplote, zakryte ho ľahkou handričkou. Zvyčajne to robím večer. V lete kyslé mlieko denne. V zime môže byť tento proces obsadený dva dni. Potom si však vyberte miesto pre teplé mlieko - ideálna voľba batérie.

Môže to pre vás byť príliš dlhé! Potom môžete urýchliť proces kyslej mlieka pridaním niekoľkých lyžičiek kyslej smotany alebo kyslého mlieka do teplého mlieka (izbová teplota). Jogurt sa neodporúča pridávať, dostanete rovnaký jogurt. Iba doma a vo veľkom objeme.

Moje mlieko je kyslé. Je na čase uvariť tvaroh. Áno, tvaroh vyrobený z čerstvého jogurtu sa môže uchovávať v chladničke až 5 dní. Po týchto dňoch sa, samozrejme, môže konzumovať v potrave. Je však lepšie dať tento tvaroh na pečenie. Napríklad smažte syrniki, pečieme kastról a oveľa viac.

Ak je mlieko kyslé, navrch sa vytvorí kyslá smotana. Beriem to. Vďaka 3-litrovej nádobe sa zhromaždí asi 300 - 400 gramov. kyslá smotana. Keď sa však mlieko v panvici zakyslo, vytvorila sa menšia vrstva kyslej smotany. Zbieram ho tiež a pečieme pre moju rodinu nádherné košíčky, alebo si môžete pripraviť koláč v pomalom sporáku. Alebo také koláče.

Pozrite sa na konzistenciu kyslého mlieka - chcete sa len dostať a nabrať lyžičkou. Mmm!

Túto misku sme zapálili, na veľmi malý oheň. Prvých 5 minút sa nedotýkajte misky, ale potom musíte vziať štrbinovú lyžicu alebo lyžicu a začať jemne miešať náš jogurt. Ak chcete všetko zahriať, občas premiešajte obsah misy alebo panvice. Mnohí ho krájali nožom, ale ja som zvyknutý robiť štrbinovú lyžicu, že sa ukázalo, že nie je horšie.

Panvicu musíte zahriať jogurtom až na 70 ° C. (položíte ruky na panvicu, budete horúci). Moje dva litre sa zahrievali 20 minút. Ak máte viac kyslého mlieka, budete potrebovať viac času. Asi 40 minút a opäť nezabudnite ich zmiešať. A urobte to bez fanatizmu.

Je dôležité jogurt neprehrievať alebo nezahriať. Z prehriateho jogurtu dopadne suchý tvaroh. A z nezohriatej - dostanete nesprávny tvaroh. Okrem toho sa sérum zastaví najviac na jeden deň. Začne to smrdieť a bude nepoužiteľné. A dobre, dobre rozmrazený tvaroh má číre zelenkavé sérum a môže stáť v chladničke dlhšie ako mesiac. Chceli by ste recept na sérum? Fritre, chlieb, stačí piť a narovnáva žalúdok.

Ako zistiť, kedy je tvaroh pripravený? Usadí sa na dno panvy a sérum zmení zelenkavý priehľadný odtieň. Vypneme oheň a necháme nádrž na pokoji, až kým úplne nevychladne.

Po ochladení je možné horné sérum vypustiť do pohárov, ale zvyšok panvy spolu s tvarohom sa naleje do cedníka obloženého gázou.
Tu je sérum.

Potreboval som vlhký tvaroh, takže pod tlakom alebo pod vlastnou hmotnosťou som to nemohol vydržať. Ihneď pusťte (varený tavený syr).

Ale ak povesíte tvarohový syr a necháte ho 12 hodín (namiesto odkvapkávacej srvátky je to miska), všetka srvátka bude odtekať a získate skvelý domáci granulovaný tvaroh!

Priatelia, podľa tohto receptu varím pre svoju rodinu domáci tvaroh. Ak so mnou varíte, ste za to skvelí a za to vám veľmi pekne ďakujem!

Ale čo druhý recept na výrobu tvarohu? Nie, nezabudol som. Proces kyslej mlieka pre budúce tvarohové syry je rovnaký. Len stojace a zohrievajúce jogurty sa nevyskytujú na sporáku alebo vo vodnom kúpeli, ale v rúre. Môj priateľ sa o tento recept podelil so mnou, od ktorého si vždy kupujem domáce (vynikajúce) kyslé smotany pre svoje vlastné koláče. Robí to na predaj, takže ho okamžite varí veľkým hovorom. Na dne plynovej rúry sú tehly.

Na týchto tehlách súpravy plechoviek (3 tri litre) s kyslým mliekom a zakrývajú ich viečkami (bez elastických pásov). Zapáli oheň takmer naplno a držali ho tam asi hodinu. Potom sa oheň vypne, ale nedosiahne plechovky, ale nechá ho v teplom stave.

Ďalej, ako obvykle. Vypustite na veľkú gázu alebo špeciálne tkaniny a nechajte odtiecť!
Priatelia, dúfam, že pre vás bol recept užitočný. Prajem všetkým príjemné ťažkosti v kuchyni a nezabudnite zanechať vaše pripomienky!
PS: Priatelia, poznámka: na udržanie tvarohu dlhšie v chladničke dajte naň pár kociek cukru. Tvaroh skladujte v sklenenej miske s vekom. Alebo vo fólii alebo hrubom pergamene.

Prípravné okamihy a užitočné tipy

Tepelné spracovanie sa uskutoční pri nie príliš vysokých teplotách. Táto technológia spravidla využíva vodný kúpeľ. Z tohto dôvodu sa do misky s vodou vloží nádoba na suroviny. Pri vysokej teplote spracovania a predĺžení trvania procesu tvarohový syr zhoršuje jeho kvalitu. Stáva sa tvrdým a suchým.

Na varenie potrebujete riad:

 • Sklenená nádoba,
 • 2 hrnce rôznych priemerov,
 • Cedník alebo cedidlo.

A tiež pripraviť klapku z prírodnej tkaniny alebo gázy zložené v niekoľkých vrstvách.

Na prípravu domáceho tvarohu sa mlieko odoberá z kravy alebo v obchode. V prvom prípade je výťažok vyšší, výrobok je hrubší a z pasterizovaného mlieka na mlieko je mäkší a jemnejší.

Vedľajším produktom domáceho tvarohu je srvátka. Samotný má výživovú hodnotu a tiež sa správa ako základ testu. Takže to nevylejte, ale použite na výrobu koláčov a okroshky.

Ako variť tvaroh doma z domova a skladovať mlieko: krok za krokom recept

Tvaroh je fermentovaný mliečny výrobok, ktorý sa získava z kyslého mlieka, takže prvou fázou prípravy je dozrievanie. Z tohto dôvodu nebude dlhodobé skladovacie mlieko fungovať, jednoducho sa nezhorší. Berieme polyetylén (mimochodom, je to lacnejšie). Nezabudnite sa pozrieť na dátum výroby - pre nás je vhodné iba čerstvé mlieko.

 1. Dali sme pohár tepla na teplé miesto. Priame slnečné žiarenie by na ňu nemalo dopadnúť - ak vyberiete parapet, nezabudnite ho prikryť handrou. Nezatvárame veko, pretože to neprepúšťa vzduch, a bez neho sa mlieko „udusí“.
 2. Po 1-3 dňoch sa ukáže kyslé mlieko (jogurt). Rýchlosť procesu kyslosti závisí od obsahu tuku v produkte, jeho čerstvosti a teploty miestnosti. Jogurt prevádzame do hrnca - smaltovaného alebo z nehrdzavejúcej ocele.
 3. Nalejte vodu do väčšej panvice, vložte doň misky s jogurtom, zapnite mierny oheň. Jemne premiešajte a zahrejte hmotu. Nezasahujte do toho.
 4. Zahrejeme sa 15 minút. Dbáme na to, aby sa hmota nevarila.
 5. Keď sa hrudky oddelia, to znamená, že sa hmota zráža, odložte panvicu stranou a nechajte čas vychladnúť.
 6. Pred tým sa pretlačíme cez sito alebo sa položíme do cedníka a zakryjeme sieť kúskom látky.
 7. Po hlavnom odtoku srvátky uviazame gázu (alebo látku) a zavesíme ju na misku.
 8. Keď srvátka prestane kvapkať, tvaroh bude pripravený.

Hovorili sme o tom, ako doma uvariť chutné hrubozrnné tvarohové syry z plného kyslého mlieka, dali sme postupný recept, ale môžete to urobiť aj bez vodného kúpeľa. Panvica s jogurtom sa jednoducho zahreje a zohreje. Nezabudnite horieť. Po zložení postupujte podľa vyššie uvedeného popisu.

Z kefíru: čerstvé a mrazené

Z kefíru môžete rýchlo pripraviť tvaroh. Výťažok bude nižší ako z jogurtu, ale chuť nie je horšia. Vynecháme štádium dozrievania a riad ihneď vložíme do vodného kúpeľa s kefírom. Nezabudnite sa hýbať. Zostávajúce sérum sa môže tiež použiť napríklad na výrobu palaciniek alebo liahní.

Sklenená nádoba je ideálna na výrobu domáceho tvarohového kefírového tvarohu vo vodnom kúpeli. Nezabudnite vložiť uterák na spodnú časť nádoby, aby pri zahriatí nepraskol. Proces bude podobný sterilizácii konzervovania s tým rozdielom, že nie je potrebné variť. Nádoba je výhodná, pretože nie je potrebné zasahovať do hmoty a pripravenosť bude ľahko sledovaná oddelením srvátky od zrazeniny. Sklom je veľmi dobre viditeľný.

Na tvaroh zo zmrazeného kefíru sa používa úplne iná technológia. V tomto prípade sa tepelné spracovanie nevykonáva.

 1. Do mrazničky vložte balenie kefíru.
 2. Po zamrznutí vyberte z mrazničky, odstráňte obal.
 3. Vložte zamrznutý kefír do cedníka pokrytého vlhkou handrou alebo gázu zloženú do 2 až 3 vrstiev. Položte cedník na misu alebo panvicu.
 4. Nechajte rozmraziť najmenej 5 hodín pri izbovej teplote. Čas závisí od teploty vzduchu.
 5. Po rozmrazení všetkého ľadu zachytite zvyšnú hmotu na gázu a preneste ju do pohára alebo plastovej nádoby.

Tvaroh zo zmrazeného kefíru je diétny, jemný a mäkký, bez zŕn. Konzistencia pripomína krém. Chuť závisí od kvality originálneho produktu.

Ak je miestnosť chladná, proces rozmrazovania môže trvať až 10 hodín. Je vhodné vložiť tašku do mrazničky večer a ráno položiť kefírový ľad na tenkú vrstvu. Potom bude na večeru pripravený čerstvý domáci tvaroh.

V pomalom sporáku: s kyslou smotanou a kyslou smotanou

V pomalom hrnci sa tvaroh vyrába z kefíru, fermentovaného pečeného mlieka alebo kyslého kravského alebo kozieho mlieka. Ak existuje čerstvé mlieko a kyslá smotana, potom pomocou zázračného hrnca môžete pripraviť aj chutný produkt, iba to bude trvať dlhšie, proces bude trvať asi 12 hodín a prípadne aj dlhšie.

Tieto výrobky budeme potrebovať

 • Mlieko - 10 pohárov,
 • Kyslá smotana - ½ šálky.

 1. Nalejte mlieko do viacvrstvovej misky.
 2. Pridajte kyslú smotanu, zamiešajte. Aby sa to uľahčilo, rozriedte kyslú smotanu v malom množstve mlieka a potom nalejte tekutú zmes do misky.
 3. Nastavte režim „Kúrenie“, nechajte ho pol hodiny.
 4. Po 2 hodinách znovu zapnite kúrenie, ale už 15 minút.
 5. Je vhodnejšie vložiť tvaroh na noc, potom ráno bude pripravený jogurt.
 6. Ak chcete preplatiť v záverečnej fáze, zapnite multicooker v režime „predhrievania“ na 1 hodinu.
 7. Teraz zostáva nakloniť hustú hmotu na tenká. Niekoľkokrát ju zložte a položte na cedník a položte ho nad panvicu.
 8. Počkajte, kým všetka srvátka nevyteká.
 9. Nepokúšajte sa urýchliť proces miešaním hmoty lyžičkou. V extrémnych prípadoch to nechajte na pokoji - okraje gázy utiahnite striedavo zo všetkých strán.
 10. Hotový tvaroh sa zvyčajne prenesie na vhodné jedlo a chladí sa.

So špeciálnymi štartovacími kultúrami môžete uvariť chutné a zdravé kyslé mlieko za 8 hodín. Vynikajúci výsledok sa získa fermentáciou BakZdrav. Pokyny k nemu sú veľmi podrobné. U pomalého hrnca sa to robí takto:

 1. Nalejte kvasnice do vychladeného vareného mlieka, zamiešajte.
 2. Nalejte zmes do multicookerovej misky, zapnite režim „jogurt“. Ak nie, potom nastavte teplotu na 35 - 40 ° C, nechajte ju 8 hodín.
 3. Špachtľou nakrájajte hustú vrstvu priamo na misu na obdĺžniky so stranou 2 cm (nemiešajte, ale iba kopajte hlbšie), nastavte teplotu na 60 ° C, varte 15 minút.
 4. Drenáž cez tenká fazuľa, v pohode.

Vložte do chladničky najmenej 2 hodiny a potom ju môžete podať. Tento tvaroh je veľmi obľúbený u detí. Uchováva sa v chladničke najviac 3 dni. Ak doň pridáte bobule, ovocie alebo hrozienka a vylejete ich sirupom, získate skvelý dezert.

Domáci tvaroh s chloridom vápenatým

Ak potrebujete zvýšiť obsah vápnika, potom sa na tento účel používa farmaceutický liek s obsahom 10% chloridu vápenatého. Predáva sa v ampulkách a fľašiach. Pri použití ampulky dodržiavajte bezpečnostné opatrenia.

Aby ste zabránili náhodnému vniknutiu skla do produktu, na natiahnutie lieku použite injekčnú striekačku a ihlu.

 • Mlieko - 300 ml
 • Chlorid vápenatý - 1 lyžička

 1. Varte mlieko
 2. Pridá sa chlorid vápenatý a potom sa mlieko začne zrážať.
 3. Odhoďte späť na gázu.

Touto technológiou sa dosahujú dva ciele. Po prvé, príprava je veľmi rýchla, nie sú potrebné žiadne prípravné opatrenia. Po druhé, tvaroh je obohatený o vápnik, ktorý je potrebný pre normálne fungovanie tela.

Kalcinovaný tvaroh sa často predpisuje deťom, je vhodný pre starších ľudí ako profylaxia osteoporózy.

Dali sme niekoľko možností, ako doma variť tvaroh. To sa dá urobiť rýchlo pomocou chloridu vápenatého alebo bez tepelného spracovania zmrazením a rozmrazením kefíru. Veľmi chutný a jemný tvaroh sa vyrába v pomalom sporáku. A je tu klasický spôsob, ktorý používajú naše babičky. V každom prípade bude konzistencia iná a chuť bude tiež iná, takže musíte vyskúšať, čo sa vašej rodine páči.

Tvaroh z čerstvého mlieka doma - rýchly recept s octom

Podľa tejto možnosti som prvýkrát uvaril tvaroh sám doma. Stále drží na vrchole zoznamu svojich obľúbených. Masa je mäkká, vzdušná a chuť octu je úplne neviditeľná. Aby som bol úprimný, táto zložka ma trochu zmiatla, ale potom som nikdy neľutovala, že som sa rozhodla vyskúšať. Ukazuje sa veľmi rýchlo a je vhodný pre deti.

zloženie:

 • 2 litre mlieka
 • 35 ml stolového octu,
 • štipka soli (voliteľné).

Krok za krokom recept:

1. Položte panvicu mlieka na malý oheň. Vyberte si vhodné jedlo - je lepšie brať smaltované riady, aby nič nespálilo. Zahrejte na približne 90 ° C bez varu. Vypnite sporák.

Tvaroh je zdravší ako mlieko: vápnik z neho sa vstrebáva omnoho lepšie a viac vitamínov B.

2. Ocot nalejte do pomalého toku a snažte sa ho rovnomerne rozmiestniť - z tohto dôvodu ho nalievam „v špirále“, pohybujúc sa od okrajov panvy do stredu. Potom premiešajte, prikryte a nechajte stáť 20 minút. Počas tejto doby sa vytvorí sérum.

ČLÁNKY O TÉME:

3. Výsledná hmota sa môže začať filtrovať. Vložte ho do gázy alebo do čistého bavlneného vrecka a zložte ho na sito. Nechajte pôsobiť 5-10 minút.

4. Keď srvátka odteká, hmotu premiestnite na tanier, rozdrvte vidličkou a pridajte štipku soli. Hotovo!

Z toľkých prísad dostanem trochu viac ako 300 gramov tvarohu.

Môže sa jesť čerstvé alebo pridané do pečiva. Obzvlášť rád varím tvarohové pečivo ako v materskej škole. Keď dáme synovi taký báječný, po jedle začne niečo tancovať a bzučať. Je to také zábavné a radostné vidieť 🙂

A ak produkt komprimujete dobre, po niekoľkých hodinách získate niečo ako čerstvý mäkký syr. Niekedy to rád rozrezávam na kúsky a sústo s čajom alebo kávou.

Vynikajúci tvaroh z mlieka a kefíru pre deti

O takýto zaujímavý recept sa so mnou podelil priateľ, ktorého dieťa vyrastá. Bola veľmi spokojná s kvalitou a ľahkosťou prípravy. Ukazuje sa, že je to veľmi chutný produkt s vysokým obsahom bielkovín, ktorý je vhodný pre deti. Mimochodom, týmto spôsobom si môžete pripraviť tvaroh z kozieho mlieka.

Budete potrebovať:

Ako variť:

1. Dajte mlieko do varu a rýchlo doň nalejte kefír.

2. Opatrne premiešajte, kachle držte 5 sekúnd a panvicu vyberte z tepla.

3. Po 3-4 minútach zlikvidujte výslednú zmes do cedníka, vypustite srvátku - a tvaroh je pripravený na použitie!

Množstvo zložiek sa môže zvýšiť pri dodržaní pomeru 1: 1.

Výsledkom je mäkká tvarohová hmota, ktorá je ideálna na kŕmenie dojčiat. Ak držíte zmes na kachliach trochu dlhšie, získate hustejší produkt, skôr ako známy obchod. V mixéri si môžete pripraviť vlastný tvaroh s banánom. Ja sám často varím také občerstvenie. Dokonca aj bez cukru sa ukazuje sladká a nízkokalorická 😉

Как сделать домашний творог из прокисшего коровьего молока

Если вы забыли о молоке в холодильнике, и оно прокисло, не стоит отчаиваться. Из него может получиться прекрасный творожок. Как оказалось, именно этим рецептом пользовалась моя бабушка, когда угощала меня в детстве.

Необходимые продукты:

Этапы приготовления:

1. Nalejte vodu do širokej panvice, na spodok položte obrúsok a na vrch položte pohár jogurtu. Bude stačiť, aby hladina vody dosiahla polovicu plechovky. Účinkom je vodný kúpeľ.

Pre ešte rovnomernejšie zahriatie nakrájané mlieko nakrájajte nožom na kríž.

2. Zakryte krk gázou, zapnite veľmi pomalý oheň a počkajte, kým voda nezačne vrieť. Ale neprinášajte k aktívnemu varu. Potom kachle vypnite a nechajte pôsobiť 10 minút.

3. Vyberte nádobu a nechajte produkt vychladnúť 15 minút. Potom vypustite tenká vrstva.

4. Pokiaľ je to možné, zaveste zvyšnú hmotu v gázi na panvicu alebo umývadlo tak, aby v skle bolo nadbytočné sérum. Je dosť ťažké ho vytlačiť ručne.

Po niekoľkých hodinách bude pripravený hustý produkt.

Pamätám si, že moja babička často varila cestoviny s tvarohom. Taký deň bol pre mňa skutočným sviatkom. A ako omáčka podávaná kyslá smotana s cukrom. Yum Yum 🙂

Rýchly mliečny tvaroh - video recept s citrónom

Ukazuje sa, že citróny sa môžu použiť na výrobu fermentovaného mliečneho výrobku. Zaujíma vás, ako to urobiť správne? Pozrite si toto video. Recept možno ďalej zjednodušiť nahradením 1 citróna za 2 lyžičky. kyselina citrónová zriedená v malom množstve vody. Táto zložka je už pravdepodobne v kuchyni každej domácnosti v domácnosti kedykoľvek.

Ako variť tvaroh z mlieka s chloridom vápenatým (chlorid vápenatý)

Krehké nechty, vypadávanie vlasov, problémy so zubami môžu byť signálom, že telu chýba vápnik. Je tiež zodpovedný za silu kostí, normalizuje fungovanie nervového systému a produkciu enzýmov. Jedným slovom, je to nevyhnutný prvok pre telo. Ak jej chýba, odporúča sa používať kalcinovanú tvarohu, ktorú je možné doma variť. Obzvlášť užitočný je taký produkt pre deti, dospievajúcich a starších ľudí.

Pripravte sa na receptúru:

 • 1 liter mlieka
 • 1 ampulka chloridu vápenatého.

Pokyny na varenie krok za krokom:

1. Nalejte mlieko do hrnca a nechajte ho zohriať.

2. Po zahriatí kachle vypnite, nalejte do rovnakého chloridu vápenatého a neustále miešajte, až kým sa nedosiahne zrazenina.

3. Zložte cedník a nechajte vychladnúť.

Domáci tvaroh z mlieka a kyslej smotany v pomalom hrnci

S kuchynským asistentom, ako je pomalý sporák, nemusíte stáť pri sporáku a pozerať sa na mlieko. Varenie tu bude trvať dlhšie, ale samotné zariadenie zvládne takmer všetku prácu.

zloženie:

Stupne prípravy:

1. V miske pre viac vrstiev so špachtľou kyslou smotanou opatrne premiešajte v mlieku.

Ak doma nie je kyslá smotana, môže byť nahradená jogurtom, ktorý bude hrať kyslú úlohu. Berte iba prírodný cukor.

2. Vyberte režim „jogurt“ a zatvorte veko. Všetkých 8 hodín nemusíte čakať - asi po 4 hodinách môžete skontrolovať, či došlo k kvitnutiu.

3. Keď je jogurt hotový, jemne ho oddeľte špachtľou od stien misy a zmeňte režim na „Multipovar“. Vyberte čas varenia 1 hodinu a teplotu 90 ° C. Ak váš multicooker túto funkciu nemá, môžete namiesto toho použiť „Kúrenie“. V tomto prípade je však lepšie predĺžiť čas najmenej na 1,5 hodiny.

4. Teraz položte cedidlo na panvicu, prikryte ho gázou alebo čistou bavlnenou handričkou a séro napnite. Zvyčajne sa úplne vypustí asi za pol hodiny.

Výsledkom je asi 320 g jemného vzdušného kyslého mliečneho produktu. Z hľadiska konzistencie to trochu pripomína tvaroh s hrozienkami, ktorý sa predáva v obchodoch.

Ako vyrobiť tvaroh bez zahrievania z kyslého mlieka (v mrazničke)

Ďalší jednoduchý spôsob, ktorý nevyžaduje vykurovanie. Stačí použiť mrazničku v chladničke. Obzvlášť chutné a jemné podľa tohto receptu sa ukáže tvaroh z pečeného mlieka.

zloženie:

Pokyny na varenie:

1. Nalejte obsah nádoby do vhodných nádob a vložte ich do mrazničky. Na tieto účely je lepšie použiť plastové obaly - od nich je oveľa pohodlnejšie získať „blok“ mlieka.

Kyslé mlieko v obchode môže byť zmrazené priamo v pôvodnom obale.

2. Keď jogurt zamrzne, hádzajte ho do cedníka pokrytého gázou a nechajte ho roztopiť. Výsledkom bude, že na gáze zostane jednotný fermentovaný mliečny výrobok.

Tvaroh doma z mlieka na kyslom mlieku

Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí milujú hustý produkt, skôr ako domáci syr. V konečnej podobe, ak to konkrétne nezmiešate vidličkou, môžete ju dokonca nakrájať na plátky nožom. Môj manžel s nimi miluje sendviče. Pred varením nezabudnite, že v zozname ingrediencií je uvedená štartovacia kultúra „Bakzdrav“, z ktorej jedno vrece stačí na 3 až 5 litrov mlieka. Ak vezmete kvasnicu inej spoločnosti, zamerajte sa na množstvo podľa pokynov výrobcu.

Na prípravu pripravte:

 • 5 l mlieka
 • 1 vrece kysnutého cesta „Bakzdrav“,
 • 0,5 šálky vriacej vody.

Ako na to:

1. Nalejte mlieko na panvicu a zohrejte na 95 ° C. Ochlaďte na asi 40 ° C.

2. Vezmite vrecko s kváskami, zrieďte ho v teplej prevarenej vode a miešajte, kým sa úplne nerozpustí. Pomôže to vyhnúť sa hrčkám, ktoré sa často objavia, keď kvasnice nalejete priamo do nádoby.

3. Výsledný roztok nalejte do panvice a dobre premiešajte, aby bol kvasnica rovnomerne distribuovaná v celom objeme.

4. Panvicu zabalte prikrývkou a vložte na teplé miesto na 7-8 hodín.

5. Keď je zmes okyslená a zahustená, nakrájajte ju na štvorčeky nožom - to pomôže rýchlejšej separácii srvátky.

6. Hmota sa vloží do vodného kúpeľa a zahreje sa na asi 50 - 60 ° C.

Čím vyššia je teplota - tým zrnitejší sa ukáže tvaroh. Nezabudnite však, že z vysokých teplôt odumierajú prospešné baktérie z kyslého mlieka.

7. Jemne premiešajte obsah panvice. Veľké plátky starostlivo rezané nožom alebo štrbinovou lyžicou na oddelenie séra.

8. Po 15 až 20 minútach sa výsledná hmota môže položiť na gázu alebo látku. Zviazať látku a zavesiť na misku alebo umývadlo tak, aby nadbytok srvátky pod vlastnou hmotnosťou pohára. V tejto fáze môžete upraviť požadovanú hustotu konečného produktu.

Ak máte radi aj veľmi hustý výrobok z kyslého mlieka, môžete ho po zvážení vložiť pod lis do chladničky a nechať ho cez noc.

3 spôsoby, ako pripraviť domáci tvaroh z mlieka alebo kefíru (tipy na video)

Ako vidíte, existuje veľa spôsobov, ako variť tvaroh vlastnými rukami, a všetci si zaslúžia pozornosť. A najlepšie na tom je, že na to často nemusíte chodiť ani do obchodu s potravinami. Každá žena v domácnosti v kuchyni bude mať určite sadu výrobkov pre najmenej jeden recept. Nie citrón - tak ocot, nie kefír - tak kvas. Aby som vám to uľahčil, tu výslovne nechávam toto video pripomenutie základných receptov na varenie.

Keď sa pokúsite variť tento výrobok doma, môžete navždy zabudnúť na jeho zakúpenie v obchode. Nie je ťažké to urobiť. A výhody prírodného domáceho produktu v porovnaní s kúpeným nie sú nič, čo by sa dalo povedať. Vyskúšajte jednu z navrhovaných metód - a uvidíte, že všetko je veľmi jednoduché a neuveriteľne chutné.

Často kladené otázky

Koľko z mlieka produkuje tvaroh?asi 130 - 150 gramov (s obsahom tuku východiskového produktu 2,5 - 3,2%). Plus záleží na tom, aký druh fermentovaného mlieka chcete. Páči sa mi viac nežná, takže nechávam viac séra, a to ovplyvňuje konečnú hmotnosť.
Tuková zrazenina z mlieka18-20 %.

Vzorec výpočtu je rovnaký, ak si vezmete obchod alebo domáci produkt:

Koľko mlieka je potrebné na 1 kg tvarohu?6 - 7 litrov Koľko z 10 litrov mlieka produkuje tvaroh?Získa sa 1,5 kilogramu (ak vezmete, že 150 gramov produktu sa získa z 1 litra)

Dúfam, že vám táto zbierka bude užitočná. Povedzte nám v komentároch, ktorý recept ste vyskúšali ako prvý? Ako sa vám páči výsledok? Alebo máte vlastný osvedčený recept, ktorý chcete zdieľať? Nezabudnite sa pozrieť na môj blog a zostaňte naladení! Zbohom.

Pin
Send
Share
Send
Send