Užitočné tipy

Ako si vyrobiť stuhu s lukom na vlasy: proces vytvárania krok za krokom

Mašlička na vlasy vám pomôže urobiť najjednoduchší účes originálnejším a sviatočnejším. Obchody dnes ponúkajú obrovský výber lukov rôznych tvarov, farieb a veľkostí, doplnok pre domácich majstrov sa však v porovnaní s zakúpeným tovarom nelíši.

Tento článok poskytne niekoľko workshopov o vytvorení originálnych lukov rôznych úrovní obtiažnosti. Dokonca aj dieťa zvládne najjednoduchšiu možnosť, ale budete musieť tvrdo pracovať, aby ste vytvorili zložitejšiu dekoráciu.

Urobte to sami pomocou viacvrstvovej stuhy pre mašle

Pomerne jednoduchá technika na výrobu volumetrického luku, ktorá sa potom môže pripevniť na sponku do vlasov alebo elastickú pásku.

1) Najprv sme pásku rozrezali na kúsky požadovanej veľkosti (pozri obrázok). Potom vezmeme časti rovnakej dĺžky, ohneme ich tak, aby sa okraje zbiehali v strede. Šiť.

2) Spojíme dve zošité častice dokopy a priviažeme ich do stredu niťou. Tretí je tiež zviazaný vláknom, ale nepripevňuje sa k zvyšku.

3) Z najdlhšej stuhy postavíme luk s dvoma slučkami a ohonmi, pevne priskrutkujeme závity v strede.

4) Ukázalo sa, že sú tri polotovary. Začíname zbierať luk. Najprv sme dali prázdne dve slučky, potom - zo štyroch - na koniec - najväčší luk s chvostmi. Upevňujeme ich k sebe lepidlom a niťami.

5) Stredná časť je obalená najkratšou časťou pásky, ktorá uzatvára nite. Konce sú upevnené spolu s lepidlom na chrbte.

To je všetko, zostáva len pripevniť luk k vlásence a nosiť s radosťou!

Štýlový luk tvoríme zo saténovej stuhy v majstrovskej triede

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť objemný luk, ktorý je pripojený k elastickej páske a zdobí dievčenské hlavy. Je veľmi jednoduché vyrobiť také príslušenstvo, ak sa budete riadiť pokynmi tejto majstrovskej triedy. To vám povie, ako urobiť luk s minimálnym objemom. Ak chcete získať sviežu a veľkú mašľu, mali by ste si vziať širokú stuhu a urobiť viac vrstiev.

1) saténová stuha (šírka najmenej 1 cm),

2) Ihly a nite,

5) Elastický pás na vlasy.

1) Odrežte pásku na malé prúžky, koniec opracovajte ľahším.

2) Každú malú stuhu ohnite na polovicu a postupne začnite blikať bližšie k okraju.

3) Po zozbieraní prúžkov ich pritiahneme a výsledok upravíme navliekaním nite do prvej ohnutej pásky.

4) Ďalej pripevníme luk k elastickému materiálu tým istým vláknom, čo mu dáva potrebný tvar.

Ukázalo sa, že je to taká pekná saténová stuha!

V nadväznosti na tému ďasien sa môžete pokúsiť vyrobiť z taffety jemný a vzdušný doplnok. Každá dievčina bude mať takúto dekoráciu. Pri výrobe pomôže postupná inštruktáž s fotografiami.

2) Výzdoba výberu (korálky, korálky),

3) elastická na vlasy,

5) Ihly a nite,

1) Najprv vyrežte z materiálu kruh, ktorého priemer je 20 cm.

2) Ďalej horíme obrobok, aby sme zabránili posypaniu látky.

3) Potom navlečeme okraje kruhu na ihlu so závitom. Keď je celý obrobok napnutý, dotiahneme niť a získame druh vrecka.

4) Ozdobu zdobíme podľa vlastného uváženia. Do stredu môžete všiť kvetinu, ktorá ju doplní perličkami navlečenými na nite.

5) Nakoniec na zadnú stranu fixujeme elastickú hmotu.

Obrovské mašle sa opäť objavujú v móde, ktorých požadovaný štýl a farbu nie sú v obchode vždy k dispozícii. Je ľahšie vyrobiť také príslušenstvo vlastnými rukami z hustej látky, o ktorej sa bude hovoriť neskôr.

1) Veľký kus polka dotovej tkaniny,

2) Ihly, nite a špendlíky,

Pokyny na výrobu:

1) Odrežte látku. Z hľadiska veľkosti by mal byť štvornásobne väčší ako plánovaný luk. Zložte ho na polovicu, zvnútra von a získajte obdĺžnik. Špendlíky s kolíkmi.

2) Šiť pozdĺž čiary kolíka obvyklými strednými očkami. Prejdeme tiež jednou z úzkych strán obdĺžnika. Potom obrobok otočíme.

3) Materiál opäť sklopte na polovicu a prišite. Plavidlo otočte tak, aby šev bol vo vnútri a šité konce boli uprostred.

4) Držte obrobok v strede a vytvorte potrebný štýl oblúka. Výsledok sa upevní malým obdĺžnikovým kusom tej istej látky. Odstránili sme prebytočné častice a výsledný luk sme pripojili k vlásenke.

Luky pre akýkoľvek vkus

Farebné vlasy šperky možnosti pre malé módy

Konkrétne v takýchto prípadoch si pripomíname, že všetko sa dá robiť doma, najmä preto, že mašle na vlasoch vlastnými rukami nie sú také ťažké vytvoriť, ako sa zdá na prvý pohľad (prečítajte si aj článok „Sponky do vlasov“). Krab: jeden pre všetky príležitosti “).

Prirodzene, je to otázka minút, tu budete potrebovať trpezlivosť a vytrvalosť, ale čas a vaša práca, verte mi, budete odmenení - získate vynikajúci vzhľad a komplimenty.

O tom, ako vyrábať mašle zo stuh na vlasy, povieme ďalej.

Vytvárame rôzne formy lukov.

Štýlový vzhľad pre malých i dospelých

Predtým, ako začnete pracovať, zistite, aký tvar a veľkosť chcete vyrobiť. Nebojte sa predvádzať predstavivosť a experimentovať s veľkosťou, materiálom a farbami, kombinovať rôzne kvality a farby - týmto spôsobom zariadenie vyjde obzvlášť neobvyklé a nezvyčajné.

Venujte pozornosť! Pred prácou venujte náležitú pozornosť výberu materiálu pásky. Pokúste sa vziať ten, ktorý je dosť zhutnený - potom luk zachová daný tvar. Vhodné sú materiály ako satén, hodváb, satén, ľan, bavlna, zamat atď.

Výber farby, šírky, tvaru - vždy na vás

Mašle na vlasy zo stužiek vlastnými rukami sa vyrábajú rôznymi metódami a sú rôznych typov, obvyklejšie sú nasledujúce voľby:

 • Saténová položka, Na vytvorenie pravidelného luku z pásky vlastnými rukami budete potrebovať stuhu približne 20 cm, ktorú musíte zložiť na polovicu. Dostanete slučku, ktorú je potrebné znížiť. Takže budete mať dve malé slučky, ktoré je potrebné navzájom prekrížiť, jednu z nich zmeniť na kruh a pomaly sa tiahnu.

Možnosť vytvorenia luku

 • Kvetinové luk, Na vytvorenie neobvyklého a krásneho zariadenia je lepšie zvoliť stužku so strednou šírkou. Pásku musíte skrútiť tak, aby vytvorené prvé skrútenie prešlo cez špičku.

Takéto činnosti je potrebné vykonať do času, keď vám vyhovuje nádhera kvetu - prispôsobte ju svojmu vkusu. Upevnenie sa vykonáva posledným otočením a uzlovaním v strede.

 • Produkt s dekorom, Ak chcete vytvoriť ďalšie zariadenie, získajte širokú hustú stuhu, ktorej okraje musíte zošiť tak, aby vychádzal kruh. Šiť dva z týchto krúžkov.

Zložte krúžky na seba a zatlačte nadol, aby ste vytvorili švy na spojoch. Vystrihnite malý kúsok pásky a zviazajte prsteň.

Veľkosť luku vám umožňuje ozdobiť ho ďalším dekorom - takže naň môžete nalepiť flitre, kamienky a korálky. Stred môže byť ozdobený korálikom, gombíkom alebo obrovským kameňom.

Vidlička - dobrý nástroj na vytvorenie mašličky

 • Malý luk, Nerozumieš, ako si urobiť mašličku z malej stuhy na vlasy? Potom vám zástrčka pomôže.

Vezmite tenkú pásku a zabalte ju vidličkou tak, aby jeden okraj 5 cm zostal voľný. Dlhý hrot oviňte okolo vidlice a vytiahnite ju zo spodnej strany krátkeho okraja. Potom musí byť držaný v strede klinčekov vidlice na hornej časti pásky a spustený dole.

Zdvihnite koniec pásky a navlečte ho do slučky. Teraz uviaž uzol. Upravte dĺžku chvostov.

Luk môže byť prilepený na neviditeľnosť alebo na vlásnik, bude vyzerať v komore s akýmkoľvek účesom fascinujúcim.

Tip! Aby sa luk neotvoril a nite nezasahovali, opatrne pritiahnite jeho okraje cez oheň, je najvýhodnejšie to urobiť nad sviečkou, ale dávajte pozor, aby ste stuhu nezafarbili voskom. Konajte rýchlo, aby ste nespálili materiál, a hrany zostali aj pri tom všetkom.

Existuje mnoho spôsobov vykonávania, pridajte svoju fantáziu a výsledkom bude jedinečný vlásenka

Šiť juhoamerický luk

Ako si vyrobiť luky na vlasy zo stuh s viacvrstvovými slučkami? Táto otázka sa objavuje u mnohých žien, ktoré už sú unavené zo štandardných lukov. Viacvrstvový luk sa nazýva juhoamerický a na jeho vytvorenie musíte pripraviť všetky materiály.

Rep pásky sa hodia - pre základňu vezmite tri pásky, ktorých šírka sa bude líšiť. Stuhy 3-4 typov, ktorých šírka môže byť 1 - 2,5 cm, ozdobia pozadie.

Všeobecne si vyberte veľkosť a náčrt podľa svojho vkusu, ale tak, aby všetko spolu vyzeralo harmonicky. Pripravte tiež lepenku, nožnice, lepidlo, zapaľovač, ihlu a niť.

Vytvorenie takého produktu nebude veľkou komplikáciou a krok za krokom anotácia s fotografiou vám pomôže urobiť perfektný juhoamerický luk:

Ak chcete vytvoriť kučery, vezmite kartón s rozmermi 15 × 7,5 cm.

Pomocou nožníc v strede vyrežte čiaru približne pol milimetra širokú a asi 4 cm dlhú.

Pripravte si tri kartónové šablóny, ale dĺžka strihanej pásky na každej z nich by sa mala znížiť o 2,5 cm, šírka zostáva rovnaká.

Vezmite pásku s priemerom 2,5 cm a pomocou spony ju pripevnite k okraju lepenky v blízkosti výrezu.

Omotajte pásku okolo lepenky a uprostred odrezaného prúžku ju prepichnite ihlou. Potom odstráňte pásku z toho všetkého bez toho, aby ste sa dotkli ihly.

Držte pásku tak, aby jej chvost bol na vrchu, opatrne oddeľte zákruty do strán, ale stred musí zostať pripevnený špendlíkom.

Stred zaistite ihlou a niťou a urobte niekoľko stehov.

Rovnaké akcie urobte s ostatnými pásikmi a vzormi.

Prejdite pár stužiek podobnej farby a veľkosti a prepichnite stred ihlou.

Vykonajte rovnaké akcie s nasledujúcimi segmentmi, ale so všetkým týmto položte vrstvy na seba. Vytvorte dokonalý tvar X. Keď sa všetko podarí, podľa vášho názoru, dokonale zafixujte stred niekoľkými očkami a niekoľkokrát zabalte niťou.

Spojte všetky výsledné časti. Môžete to urobiť tak, že ich niekoľkokrát naviniete niťou.

Na zadnú stranu pripevnite západku na vlasy, na tento účel si môžete vybrať elastický pásik, neviditeľnosť, krokodíl alebo bežný klip.

Stručne povedané, chceme poznamenať, že mašle do vlasov pre stuhy nie sú len úsporou peňazí, ale aj prejavom vašich čŕt, pretože iba takú ozdobu budete mať. Chceme, aby ste mali kreatívne lety a fantázie (pozri aj článok „Kanzashi vlasové pásky a iné ozdoby“).

Video v tomto článku príjemne vykreslí celý proces vytvorenia nezvyčajnej dekorácie.

Ako urobiť luk z vlasov: pokyny krok za krokom

Príprava vlasov na účes

Predtým, ako začnete s stylingom, by ste mali mať pripravené vlasy. Musia sa dôkladne umyť a vysušiť, aby ste nemali problémy s nezbednými kučeravými kadmi, musia sa vyrovnať železom.

Účes účes 1 vlasy

Vytváranie lúk z vlasov  Určujeme umiestnenie luku

Najprv zistite, kde presne sa bude luk nachádzať? Na zadnej časti hlavy, zhora alebo zboku. V tomto okamihu priväzujeme vlasy do pravidelného copu. Pokúste sa použiť tenkú elastickú pásku, ktorej farba je čo najbližšie k odtieňom vašich vlasov.

Vytvorenie stredu luku

Tenký prameň (šírka 1,5 až 2 cm) opatrne oddeľte od hornej časti chvosta. Položte si ju na hlavu v smere čela. Upevníme ju sponkou do vlasov, v budúcnosti bude potrebné vytvoriť krásny luk uprostred.

Okolo stredu chvosta uväzujeme ďalšiu elastickú pásku. Vlasy opatrne rozdelíme medzi elastické pásy na dve rovnaké časti - toto budú „uši“ vášho luku. Po oddelení by sa mali vytvoriť fixáciou s neviditeľnosťou. Rozdelíme tiež chvost, ktorý sa nachádza pod druhým elastickým pásom, na polovicu - a skrútením každého vlákna trochu do zväzku ho skryjeme pod „ušami“. Jemne spustite predtým oddelený tenký prameň a spolu s ním vytvorte stred luku. Ozdobíme ho neviditeľnými alebo sponkami do vlasov s ozdobou a znova zakryjeme chvost pod jedným z „uší“. Pripravený je malý lak na vlasy a váš úžasný a štýlový luk.

Bow z vlasov 2-cestný (foto)

 1. Vlasy zozbierané v chvoste pri poslednej revolúcii ďasien ich nepretahujú až do konca. Máte koniec, ktorý sa nachádza pred vami.
 2. Potom chvost rozdelíme na dve polovice a vyhladíme.
 3. Posúvame chvost dozadu a fixujeme ho neviditeľnými, zvyšný chvost skryjeme dvoma neviditeľnými.

3 spôsob, ako urobiť luk z vlasov


 1. Zhromažďujeme vlasy do chvosta, s jedným tenkým prameňom zabalíme chvost, aby sme skryli elastickú pásku. Zaistíme koniec neviditeľnosťou tak, aby nevypadol z účesu. Nasaďte náš zámok na chvost lakom a vyhladte ho prstami.
 2. Chvost rozdeľte na dve rovnaké polovice a opatrne ho prečešte. Potom začnite krútením zámku na konci prsta otáčať od konca, aby ste vytvorili dutý kruh. Položte ho blízko chvosta a vyrovnajte výsledný valec. Opravujeme to neviditeľnosťou na zadnej strane. Neviditeľnosť, vyberte farbu vlasov. S druhým reťazcom vykonávame podobné manipulácie.
 3. Účes je hotový, ozdobíme ho krásnou sponkou na cop alebo pred ňou.

Video inštrukcia na vytvorenie účesu z luku tromi spôsobmi

4 spôsob, ako vytvoriť luk z vlasov na hlave

 1. Vytvorte chvost. Elastické pásy priväzujeme zhora, od spodnej časti chvosta dole. Každú gumičku prikrývame za vlasovým zámkom a koniec vidíme neviditeľným.
 2. Výsledný chvost sme vložili do luku tak, aby bol pred chvostom.
 3. Koniec nášho hlavného chvosta zakončíme pružnou páskou, aby bol plochý. Potom luk upevníme neviditeľnými alebo sponkami do vlasov a pomocou laku alebo vosku urobíme ostré konce lepením.

Bow Malvinka

Oddeľte hornú časť vlasov od temena a vytvorte luk, ako je opísané vyššie. Podľa výberu vyberáme vlasy v chrámoch alebo necháme kučery. Po vytvorení luku neskrývame zvyšné pramene, ale ukladáme ich a natáčame na natáčky alebo kulmy, kliešte.

Večerná verzia v štýle Malvinky (video)

Toto je najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť účes na prove. Je to ideálne riešenie pre majiteľov dlhých alebo stredne dlhých rovných vlasov. Zároveň použitie zvlnenia natáčky pomôže, aby sa váš luk stal ešte originálnejším a zlomilejším. Ak to chcete urobiť, vo fáze predbežnej prípravy vlasov im dajte svetelné vlny.

Možnosti lúk z pletených vlasov

Mašlička na vlasy (fotografia) s tkaním

Existuje aj iný spôsob, ako urobiť účes viac nezvyčajným a štýlovým. Najprv sme splietli klietku pre pigtail. Obtiažnosť spočíva v tom, že nebudete musieť tkať zhora nadol (tj od šije po krk), ale naopak. Váš pigtail sa zdvihne od krku po chrbát hlavy.

Ako si vyrobiť taký účes?
Nakloňte hlavu dopredu, opatrne česajte a namažte si ruky voskom alebo penou a začnite tkať obyčajný francúzsky cop. Zoberte pramene na oboch stranách a pridajte tie hlavné. Keď ju privedieme k zadnej časti hlavy, priviažeme si chvost a vytvoríme prove podľa vyššie opísaných krokov. Prámik môže byť umiestnený nielen pod prove.

Ako tkať taký cop, pozrite sa na video od Lily Moon

tajomstvo: majitelia „tenkých“ alebo tenkých vlasov, tento účes je tiež vhodný. Stačí zvládnuť metódy pridávania objemu popísané v článku, ako vytvoriť vlnu na vlasoch. Venujte osobitnú pozornosť pododdielom s pokynmi, ako vytvárať vlny.

Ak si chcete urobiť luk s prámikom, mali by ste si osvojiť pokyny, ako pliesť francúzsky prámik, ktorý je opísaný tu.

Na doplnenie vlasového luku veľkolepou malou korunou a všetky tajomstvá jeho tkania sú k dispozícii na tejto adrese http://ovolosah.com/parikmaher/kosi/7-master-klassov-prichesok-koron-iz-volos-foto-video.html.

Účes lúk z vlasov (video)

Pigtaily môžu byť pletené z oboch strán. Alebo splietajte copánky do chvosta pripraveného na oddelenie, takže každý prechádza pozdĺž vonkajšej strany formovaného „oka“.

Ak si neželáte tvoriť luk zo všetkých vlasov, môžete ho urobiť pomocou malého vlákna. Na tento účel uviazajte chvost po oddelení vlasov od zadnej časti hlavy. Stočte malé pramene, ktoré nespadajú do luku - to vám umožní vytvoriť neuveriteľne jemný, romantický obraz.

Ako si vyrobiť malé luky? alebo vrkoč s vlasovými mašľami

Kosa s malými vlasmi

Jemné mašličky je možné pridať do takmer každého účesu s prámikom. Pletieme nie príliš tesný pigtail a potom z neho vytiahneme pár prameňov a vytvoríme luk. Aby „uši“ luku dobre držali, mali by byť upevnené lakom.

Pokloňte sa za 3 minúty

Je vhodný pre stredne dlhé a dlhé kučery. Ak máte vlasy rôznej dĺžky, bude ťažké nasekať konce 1 krabom, použiť niekoľko alebo neviditeľné.

Budete potrebovať: guma, hrebeň a krab.

 1. Zber vlasov do vysokého chvosta. Zároveň by ste mali mať ešte jednu revolúciu na navliekanie vlasov. Steh neviditeľné alebo vlásenky padajúce pramene na zadnej časti hlavy.
 2. Vytvorte zväzok prevlečením chvosta ďalšou revolúciou ďasien. Mali by ste dostať chlp a chlpy z chvosta vpredu.
 3. Разделяем пучок на 2 части и перекидываем оставшиеся концы хвостика назад через средину. Получилась серединка.
 4. Оберните кончиками резиночку впереди, чтобы ее полностью закрыть.

Видео по созданию прически бантик за 3 минуты, оно работает, просто щелкните на него и начнет проигрываться:

Бантик с бубликами


Ak chcete vytvoriť objemný a slávnostný luk, ktorý potrebujete: banka elastická, 2 sponky do vlasov, 2 bagely, sponky do vlasov a neviditeľné pásky zo silikónovej gumy.

 1. Pomocou gumičky a 2 sponiek do vlasov urobte chvost na zadnej časti hlavy. Zhromaždené vlasy držíme v ruke, sponku pripevníme a niekoľkokrát ju obalíme okolo chvosta elastickým pásom, druhý sponka sa podobne pripevní k chvostu. Dôkladne vyčešte.
 2. Gumičkou ju priviažeme na koniec. Chvost rozdeľte na 2 časti a položte po stranách.
 3. Špička chvosta by mala byť vpredu, potom ju posuňte späť a upevnite. Špičku spracujeme lakom a upevníme ju na chrbát - to je uprostred luku. Na koniec chvosta pripevníme ešte jednu silikónovú gumu. A zozadu pripevníme k spodnej časti chvosta.
 4. Zostáva zvyšovať boky luku. Za týmto účelom skrývame bagely v bočných vreckách a opatrne ich schovávame rukami a lakom.

Výukový videozáznam o vytvorení účesu s bagelkami od Eva Lormann:

príslušenstvo

Aby sa luk udržal dobre, mal by byť upevnený neviditeľným spôsobom. Účes môžete vylepšiť pridaním dekoratívnych prvkov.
Môže to byť:

 • krásne cvočky s perlami alebo kamienkami,
 • umelé alebo prírodné kvety.

Výber závisí od obrázka, ktorý chcete vytvoriť.

Zvláštnosť účesu: je vhodná pre dievča v základnej škole a vynikajúcu socialitu. Ľahkosť tvorby a elegancia účesov ju robia veľmi obľúbenou u bežných dievčat aj hviezd.

Viacvrstvová stuha

Hotový viacvrstvový luk, ktorý ste vytvorili, sa nelíši od náprotivku vášho obchodu. Ale jeho vytvorenie doma sa nemôžete obmedziť výberom farba, ozdoba a samotný materiál.

Na vytvorenie takého variantu luku budete potrebovať:

 • orezanie pásky podľa vášho výberu, konkrétne 5 kusov, ako je znázornené na fotografii,
 • vlásenka alebo guma, ktorá prilepí výrobok na vlasy,
 • ihlová niť
 • lepidlo.

Prvým krokom je robiťprázdny, Je potrebné ohnúť každú z troch stužiek rovnakej dĺžky, ktoré boli pripravené skôr, aby sa ich okraje zbiehali v strede a šili, ako je znázornené na fotografii.

Dva z troch hotových okvetných lístkov sú navzájom spojené drvením ich centier niťou. Takto sa získa jednoduchý luk so štyrmi okvetnými lístkami.

Najdlhšia stuha by sa mala zabaliť tak, aby sa vytvára luk s dvoma slučkami a dvoma chvostmi. Mal by byť pevne pripevnený so závitom uprostred.

Ako výsledok by ste mali dostať tri kusy: z dvoch slučiek, zo štyroch plátkov a lúk s chvostom.

Všetky z nich sú vo vyššie uvedenom poradí spojené pomocou vlákien a lepidla pre spoľahlivosť.

Na skrytie stredu šitého niťou sa používa posledný a najkratší kúsok. Jednoducho ovinú stred luku okolo a za koncami stuhy sedí na lepidle.

Zostáva iba pripevniť sponku na vlasy s lepidlom na zadnej strane produktu, nechať ju schnúť a s radosťou ju nosiť.

Technológia tvorby je uvedená vo videu:

Veľkolepý dvojfarebný luk

Na vytvorenie takýchto lukov na vlasy budete potrebovať:

 • saténová stuha strednej hrúbky jednej farby,
 • tenká saténová stuha inej farby,
 • veľmi tenké kúsky pásky ľubovoľnej z dvoch farieb,
 • závit.

Pri vytváraní lukov nie je potrebné dodržiavať tie farby a materiály, ktoré sú tu opísané. Koniec koncov, vytvoríte majstrovské dielo vlastnými rukami, takže si musíte zvoliť aj štýl.

Z najširšej pásky by mala byť trojvrstvový spodok luku, Aby ste to dosiahli, musíte určiť jej priemer a začať navíjať pásku rovnomerne, aby ste získali tri plné zákruty. Potom upevnite stred závitom. Jasnejšie uvedené nižšie.

Potom musíte prejsť k vytváraniu horný luk, Bude pozostávať z dvoch vrstiev, ktoré sú na sebe. Upevňujeme konce stužiek v strede a spájame dve vrstvy k sebe tak, aby sa nerozpadli.

Hotové luky tohto typu budú obsahovať tri prvky: trojvrstvový podstavec, dvojvrstvový model a dva kusy najtenšej stuhy, ktoré visia dole.

Zostáva len ich položiť na seba a pevne obviazať uprostred so stuhou.

Hotové šperky môžu byť prilepené k hlave pomocou sponiek do vlasov alebo neviditeľných, a tí okolo vás nikdy nebudú hádať, že sú vyrobené vlastnými rukami.

Ďalšia možnosť vytvorenia originálneho luku: