Užitočné tipy

Ako skryť káble pred televízorom na stene - jednoduché riešenia proti neštandardným nápadom

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je ťažké skryť sieťový kábel a televízne káble, ktoré idú po miestnosti. Najlepšie je použiť špeciálnu elektrotechnickú dosku, ktorá prechádza celým domom do spálne alebo haly. Ak nechcete kúpiť novú dosku, môžete opatrne zamaskovať zväzok drôtov pomocou špeciálnych pomôcok pre návrhárov, napríklad plotovky, ako na fotografii nižšie:

Aby ste netiahli internetový kábel z predných dverí do spálne, odporúčame vám nainštalovať Wi-Fi router pri vchode do bytu (na chodbe). V takom prípade bude sieťové pripojenie bezdrôtové a nebudete musieť ťahať kábel medzi miestnosťami, cez dvere a prahy.

Okrem toho môžete skryť televízne vodiče v káblovom kanáli, ktorý je jednoducho pripevnený k stene pomocou skrutiek. Dnes existuje mnoho druhov káblových kanálov, ktoré sú vhodné nielen vo farbe v bežnom byte, ale aj v drevenom dome.

Ak už bola oprava vykonaná, najlepším riešením by bolo použitie dekoratívnych prvkov - krásnych klipov, ktoré ozdobia drôty z namontovaného televízora pozdĺž podlahy a steny. Na fotografii môžete tiež vidieť príklad tohto spôsobu riešenia problému:

Ak chcete počas opravy skryť káble pred televízorom, odporúčame vám, aby ste pre ne urobili špeciálny výklenok v sádrokartóne alebo naopak, zbierajte škatuľu:

Aby ste neporušili steny, môžete skryť televízor a internetový kábel v základnej doske, ak to urobíte podľa tohto videa:

Posledným spôsobom je vyvŕtanie žliabku v stene za plazmou a pretiahnutie cez neho elektrické káble. Toto je však časovo najnáročnejšia možnosť, ktorej je najlepšie sa vyhnúť. Predstavte si, že musíte zavesiť televízor na inú stenu, musíte znova premyslieť, ako skryť kábel antény.

Pokiaľ ide o ostatné domáce spotrebiče - klimatizáciu, hudobné centrum alebo dokonca domáce kino, pomocou vyššie uvedených myšlienok môžete zavesiť drôty maskovaním rovnakou metódou. Kábel z klimatizačného zariadenia je najčastejšie skrytý v káblovom kanáli a z domáceho kina sú káble vedené cez základovú dosku a zaisťujú ich špeciálnymi sponami.

Počítačové káble veľmi kazia interiér miestnosti a ak sa vám trochu sníva, môžete ich pekne skryť.

Prvou myšlienkou je zamaskovať všetky káble z monitora, systémovej jednotky a modemu pod doskou stola a zaistiť ich sponami na skrutky alebo obojstrannou páskou. Táto myšlienka bola jasne ukázaná na príklade fotografie:

Ďalší jednoduchý spôsob, ako skryť všetky nepotrebné pod krytom tabuľky, nájdete v tomto videu.

Nechcete pokaziť stôl? Drôty môžete skryť pred počítačovým vybavením v krabici na obuv a pôvodne ich zdobiť pod interiérom spálne.

Ako vyrobiť takúto škatuľu vlastnými rukami, môžete zistiť sledovaním tohto videa:

Okrem toho je pôvodnou myšlienkou kúpiť špeciálny poťah pre predlžovací kábel, ktorý sa dá pomerne jednoducho pripevniť na kryt stola.

Ak vás kábel reproduktorov obťažuje, môžete ho ľahko skryť v príslušnom kryte, ktorý je pripevnený k zadnej časti stola.

Všetky prebytočné káble vrátane nabíjania sa dajú krásne odstrániť zo stola pomocou bežných svoriek, ako je to na obrázku nižšie:

Ďalšou myšlienkou je pretiahnuť celú hromadu drôtov hadicou. V tomto prípade sa chaos pod stolom skryje v jedinej škrupine, ktorá tak veľmi nezkazí interiér miestnosti ani kanceláriu.

Pomocou všetkých týchto tipov môžete maskovať elektrické káble a vylepšiť tak pracovisko. Nie je nič zložité iba umiestniť káble a káble do krabice alebo ich pripevniť pod stôl! Okrem čistenia počítačového stola týmto spôsobom maskovanie tiež pomáha chrániť káble pred psami a mačkami, ktoré radi žuvajú pri nabíjaní, slúchadlách atď.

inštalácia

Dnes sa inštalácia bodových svetiel v dome alebo byte stáva čoraz obľúbenejšou. Spravidla sú na strope viac ako 4 miesta, takže existuje veľa káblov na ich pripojenie. Existuje niekoľko spôsobov, ako skryť prebytok pred očami, v závislosti od stropu v miestnosti. Najjednoduchší spôsob je, keď je strop natiahnutý, pretože V tomto prípade môžu byť drôty maskované samotnou stropnou fóliou. Ak je stropom sadrokartónová doska, káble môžete skryť iba pod doskami sadrokartónu vo vnútri rámu. Informácie o spôsobe vedenia káblov pod sadrokartónom nájdete v našom samostatnom článku: https://samelectrik.ru/kak-provesti-elektroprovodku-pod-gipsokartonom.html.

Ak sú všetky káble lustru ukryté v puzdre lampy, potom je kábel na pripojenie svietidla o niečo zložitejší. Ak je stena holá, môžete visiaci drôt ozdobne skryť tak, že ho postavíte a nakreslíte na stenu. Príklad takejto myšlienky môžete vidieť na fotografii:

Ak premýšľate o tom, ako skryť vodiče pred nástrekom počas opravy, je najlepšie urobiť stroboskop v stene a pripojiť lampu zo spojovacej skrinky, nie cez zásuvku v stene. V takom prípade sa všetky elektrické káble skryjú pod omietkou a tapetou a interiér sa nepoškodí. Chcete robiť bez brány? Potom skryte všetok prebytok v káblovom kanáli, ktorý vedie pozdĺž steny.

Napájací zdroj môžete skryť pred pásom LED v špeciálnej skrinke, ktorá je namontovaná pod stropom a umožňuje vám vytvoriť skryté podsvietenie LED v kuchyni alebo v hale.

To je všetko, čo som chcel povedať o tomto probléme. Dúfame, že pre seba máte nápady, ako skryť vodiče pred televízorom, počítačom a inými domácimi spotrebičmi tak, aby bolo krásne.

Bude zaujímavé čítať:

Priamo k stene

Dnes je skryté vedenie populárnejšie ako kedykoľvek predtým a ľudia sa skutočne snažia skryť pred očami všetku komunikáciu, ktorá podľa ich názoru kazí vzhľad interiéru. Anténny drôt pre televízor, ktorý sa veľmi často musí ťahať po celom byte alebo dome, nebol výnimkou, pretože kvalitný video signál sa dá získať, často iba inštaláciou prijímača iba na určité miesto.

 • Pri riešení tohto problému výrazne pomáhajú podlahové lišty s káblovými kanálmi, ktoré dokážu skryť väčšinu kábla po jeho dĺžke. Ak však televízor visí na stene, musíte odstrániť drôt zo základnej dosky a nasmerovať ho naň, a nie je ťažké uhádnuť, že sa celý obraz okamžite zhoršuje.
 • Navyše nezabudnite, že anténny televízny kábel nie je jediným káblom, ktorý vyhovuje televízoru. Minimálne budete potrebovať napájať zariadenie z elektrickej siete, no, ale v maximálnej miere, budú tiež obsahovať: kábel internetovej siete LAN (mnoho moderných televízorov je už v skutočnosti počítač, ktorý sa môže pripojiť k sieti), káble na prenos obrazových a zvukových signálov z rôzne DVD prehrávače, TV prijímače, HI-FI akustika a ďalšie.
 • Obrázok sa začína objavovať a je úplne desivý a niekedy maximum, ktoré sa dá urobiť, je vinutie všetkého do zväzku nylonových väzieb a aspoň sa nejakým spôsobom snažiť zakryť túto hanbu.

Asi najnáročnejším a najšpinavejším spôsobom, ako skryť toľko drôtov, bude ich ukladanie v bránach vyrobených v stene počas opravy. Túto metódu však možno bezpečne označiť ako najpresnejšiu a technologicky najvyspelejšiu, pretože vaša mačka nebude takto ohryzávať drôty skryté týmto spôsobom, nikto ju omylom nezachytí nohou a všetko sa zobrazí v jednej konzole obsahujúcej všetky potrebné výstupy.

V tomto prípade nie je potrebné zatĺkať celú stenu, aby sa všetky drôty roztiahli po miestnosti. Stačí ich natiahnuť na rovnakú základnú dosku a skryť všetko, čo je v nej.

Veľkou nevýhodou tohto prístupu je, že je použiteľný, je to len v priestoroch, v ktorých sa vykonávajú opravy. Ak sú vaše steny vyrobené a nechcete sa ich v blízkej budúcnosti dotýkať, prejdite doprava na ďalšiu kapitolu, kde budú navrhnuté alternatívne metódy, ako skryť drôt televíznej antény.

Ak ste pripravení prijať drastické opatrenia, potom doplňte zásoby náradia a choďte:

 • Najprv musíte presne určiť umiestnenie televízora na stene.
 • Nasledujúca tabuľka určuje, ktorá zátvorka sa použije na inštaláciu. Tento bod je veľmi dôležitý, pretože aj napriek svetovému štandardu VESA, ktorý zahŕňa najbežnejšie montážne body, samotné konzoly môžu mať rôzne tvary a veľkosti.

Tip! Ak tomu nevenujete pozornosť, môžete skončiť komunikáciou, ktorá sa pozerá zozadu na „jatočné telo“ televízora, pretože držiak je príliš masívny, alebo bude rušiť proces prepínania.

 • Je žiaduce, aby bol prístroj už vo vašich rukách, aby sa všetko meralo jasne.
 • Vyskúšajte držiak k televízoru a zmerajte vzdialenosť, ktorá zostane k okrajom - umiestnime všetky zásuvky.
 • Prenášame merania na stenu a začneme prach. Brúska oreže dva zvislé pruhy pár centimetrov hlboko, 2-3 centimetre od seba.
 • Ďalej je vnútorná časť vyhĺbená perforátorom, aby sa vytvoril plnohodnotný strob.

 • Potom sa pomocou diamantových koruniek urobí niekoľko dier pre zakúpenú televíznu zásuvku. Ihneď uvidíte, že tento prvok obsahuje všetky potrebné výstupy a dostatočný počet výkonových bodov, aby stačilo na pripojenie všetkých zariadení.
 • Ďalšie kroky sú mimoriadne jednoduché. Najskôr sa všetky káble uložia do zábleskov, ktoré sa musia najprv pripevniť plastovými držiakmi, aby nevyskočili a nezasahovali do ďalšej omietky.
 • Konce drôtov sú podľa schémy spojené s vývodom a sú nainštalované na svojom mieste.
 • Všetky záblesky sú pokryté sadrovou omietkou, po ktorej nasleduje následné dokončovanie.

Ďalej je namontovaná konzola, televízor je zavesený a všetky pripojenia sú vykonané. Televízor na stene je pripravený na použitie!

Káblový kanál

Menej elegantným riešením by bolo použitie káblového kanála, ale nie je to také jednoduché - môžete tento prvok urobiť sami alebo nájsť neštandardnú možnosť ukladania, čo z neho robí neoddeliteľnú súčasť interiéru. Navyše nezabudnite, že implementácia takéhoto záväzku bude oveľa jednoduchšia a rýchlejšia.

Po preštudovaní sortimentov obchodov s elektrickým tovarom a elektroniky nájdete nasledujúce typy káblových kanálov:

 • Najjednoduchšou možnosťou je PVC, Videli sme ich všetky - jedná sa o obyčajnú plastovú škatuľu bielej alebo inej farby, ktorá má odnímateľné veko, držanú na západkách. Takýto produkt je možné do interiéru úspešne vložiť iba vtedy, ak bude kombinovaný s prostredím z hľadiska farieb - zlúči sa s ním alebo naopak, bude v jasnom kontraste.

 • Zriedkavo - modely z MDFktoré sa dajú efektívne kombinovať s okolím.
 • Kovové doplnky - častejšie je to hliník, ktorý sa zobrazuje na jednej z vyššie uvedených fotografií. Takýto produkt vyzerá dosť veľkolepo, aby sa stal súčasťou nejakého futuristického interiéru.

Štruktúra všetkých modelov je veľmi podobná. Pripevňujú sa priamo na stenu hmoždinkami, potom sa všetky spojenia spolu s vodičmi skryjú pod ozdobným krytom.

Ako už bolo spomenuté, v niektorých prípadoch je vhodné vyrobiť škatuľku vlastnými rukami. Kvalita spracovania a výsledný vzhľad budú úplne závisieť od vašej schopnosti manipulovať s nástrojom, ako aj od druhu materiálov použitých na dekoráciu miestnosti.

Fotografia hore ukazuje veľmi jednoduchý a zároveň efektívny spôsob zostavenia takejto škatule. Je vyrobený z hobľovaných dosiek, medzi ktorými sú položené všetky káble. Na ich vrchy môžete umiestniť akékoľvek dekoratívne prekrytie a maľovať dosky sami v ľubovoľnom odtieni, aby boli čo naj nenápadnejšie.

Špeciálny nábytok

Výrobcovia nábytku tento problém nevynechali a kupujúcemu ponúkli svoje riešenia.

Ako vidíte, odroda je veľmi veľká a existuje dostatok neštandardných možností nábytku. Čiastočne nie sú schopní skryť všetku komunikáciu a stále vyžadujú vrátanie, ale s týmto prístupom bude omnoho menej nečistôt, takže sa môžete dokonca uchýliť k tejto metóde v zrekonštruovanej miestnosti a robiť všetko čo najpečlivejšie.

Pod nábytkom

Väčšinou skrývame káble za televízorom. Je zrejmé, že ak sa pozriete pozorne, všetky káble budú viditeľné. Dnes si však môžete kúpiť špeciálny nábytok na skrytie všetkej komunikácie.

Vo väčšej miere hovoríme o televíznych stánkoch. Sú vybavené špeciálnymi otvormi na umiestnenie vodičov. Je to veľmi pohodlné. Nehovoriac o tom, že káble nebudú viditeľné, resp. Nebudú porušovať dizajn interiéru. Špeciálne náhlavné súpravy, v ktorých je umiestnená zóna určená na inštaláciu televízora, vám tiež umožňujú skryť káble.

Kábel ako detail interiéru

Snáď najjednoduchším spôsobom je nádherne ozdobiť drôty. Šnúry môžete schovať za živé alebo umelé rastliny, pôvodné naplavené drevo, záclony. Na maskovanie vodičov nie je potrebné, aby boli neviditeľné. Komunikácia sa môže zmeniť na prvok dekorácie.

Ak chcete dekoratívne "poraziť" káble, musíte zvážiť štýl interiéru. Zvážte najobľúbenejšie oblasti dizajnu, ako aj konkrétne odporúčania odborníkov:

 • Loft - použite špeciálne kanály prezentované vo forme výpočtov z malých tehál,
 • Klasický interiér - na maskovanie vodičov použite ďalšie drevené panely,
 • Hi-tech - káble môžete skryť v kovových trubkách, pripevniť ich na stenu pomocou skrutiek.

Ak chcete dosiahnuť pôsobivý výsledok, zverte túto prácu odborníkom. Nie každý má príslušné zručnosti. Špecialisti so skúsenosťami s vykonávaním takejto práce môžu robiť všetko efektívne a rýchlo.

Ak sa kreatívne myslenie rozvíja na správnej úrovni, potom ho môžete zdobiť sami. Nie je potrebné kupovať ďalšie drahé materiály. Dostupné prostriedky budú viac ako dosť. Zvolená metóda by sa mala zhodovať s dekorom.

Napríklad, ak to dĺžka drôtov umožňuje, potom z nich na stene môžete vytvoriť výkres alebo geometrický útvar. Hlavná vec je, že vaša skladba harmonicky zapadá do dizajnu miestnosti. Najprv musíte urobiť náčrt budúcej kresby jednoduchou ceruzkou. Po nanesení vzorky na povrch môžete stenu ozdobiť káblami.

Spôsob, ako opraviť drôty, je ďalším veľmi dôležitým bodom, na ktorý musíte myslieť vopred. Napríklad nechty pre nás určite nie sú vhodné, pretože poškodia kábel. Je lepšie zvoliť pásku alebo lepidlo. Tento spôsob zdobenia je veľmi jednoduché maskovanie káblov.

Čo mám robiť, ak vzory a všetky druhy ozdôb nezapadajú do interiéru alebo sú drôty príliš krátke? Použite ďalšie lemovanie, aby ste z bežnej šnúry urobili dekoratívny prvok. Táto metóda je obzvlášť dôležitá, pokiaľ ide o škôlku. Môžete použiť všetky druhy samolepiek na skrytie káblov a zachovanie integrity interiéru.

Ak nemáte túžbu alebo voľný čas na manipulácie opísané vyššie, stačí vodiče zavrieť. Používajte ikebanu a všetky ostatné ozdobné kompozície: konope, kamene. Hlavná vec je, že zodpovedajú charakteru návrhu miestnosti.

Mnoho miest vedie káble v blízkosti blízkych lámp. Zloženie môžete ozdobiť ozdobným vláknom alebo girlandou. Pri takýchto prácach s šperkami nezabudnite, že v žiadnom prípade nemôže byť narušená integrita plášťa kábla. Akékoľvek poškodenie spôsobí núdzové situácie.

výzdoba

Veľmi zaujímavým spôsobom, ako sa z tejto situácie dostať, nie je skryť káble pred televízorom na stene, ale ozdobiť ich, to znamená, urobiť z nich súčasť interiéru.

Tu je niekoľko zaujímavých príkladov:

Existuje veľa možností dekorácie a dokonca aj výrobcovia ponúkajú svoje riešenia. A ak máte dostatok skúseností a fantázie na vytvorenie a implementáciu svojich nápadov, môžete vytvoriť skutočné majstrovské dielo pre obyčajné haliere.

Najjednoduchšie spôsoby umeleckej výzdoby budú tieto možnosti:

 • Časti drôtov je možné umiestniť za nábytok pripevnením na zadnú stranu pomocou pásky alebo konzol,
 • Inštalácia živých rastlín pod televízor,
 • Používajte lakované naplavené drevo,
 • Nasaďte si z drôtu náhrdelník tak, že naň položíte veľké korálky,
 • Naneste hotové plastové spony od výrobcu,
 • A oveľa viac.

Dekoratívne boxy

Ak vás samotné vodiče príliš netrápia, ale masívne odpaliská a predlžovacie káble „bezohľadne“ vaše oči, potom pôvodným riešením problému je umiestniť ich do dekoratívnej škatule, ktorú si môžete sami vyrobiť, alebo si kúpiť hotovú verziu. Inštalačné pokyny pre jedno z týchto riešení budú uvedené vo videu priloženom k ​​článku.

Veľmi účinné sú aj rôzne zariadenia, ktoré vám umožňujú skryť a opraviť najväčšie časti na nenápadných miestach.

Tu je niekoľko fotografií s podobnými riešeniami:

To bolo v zásade všetko, čo sme vám chceli povedať o tom, ako môžete skryť alebo maskovať anténny kábel pre televízor a ďalšie káble. Netreba sa zmieriť s realitou! Pristupujte k veci múdro a výsledok nebude dlho trvať!

Pin
Send
Share
Send
Send