Užitočné tipy

Ako sa obliecť na svadobnú večeru

Pin
Send
Share
Send
Send


Každá svadba dodržiava najrôznorodejšie tradície, ktoré sa vyvinuli v priebehu storočí medzi rôznymi národmi, ale prežili dodnes. O svadobných tradíciách vieme veľa: vykúpenie nevesty, prvý tanec novomanželov, výmena krúžkov, biele šaty nevesty, jesť bochník, nevesta hodiac svadobnú kyticu a podväzok od ženícha, sprchovanie kvetinami (ryža, sladkosti alebo mince). Zoznam svadobných tradícií môže pokračovať veľmi dlho a v každej z nich nájdete niečo, čo bude vášmu páru presne vyhovovať. Dnes budeme hovoriť o niektorých najbežnejších svadobných tradíciách, ktoré nestratili svoju novosť a relevantnosť po rokoch a storočiach.

Fotogaléria: Svadobné tradície a zvyky

Samotná slávnostná udalosť, zvaná svadba, vždy sľubuje, že bude živá a bohatá. Podľa jednej z európskych tradícií existuje ešte jedna malá udalosť - „svadobná večera“, ktorú čoraz viac pozorujú domáci ženích a nevesty. Svadobná večera je stretnutím nevesty a ženícha, ich rodičov, príbuzných a blízkych priateľov, aby sa navzájom spoznali pred nadchádzajúcou veľkolepou udalosťou, po ktorej sa dve cudzie rodiny, ktoré sú si navzájom blízke, budú navzájom blízke a drahé. Čo potrebujete vedieť, ak sa rozhodnete využiť túto novú svadobnú tradíciu?

  • Najprv čas a miesto večere. Táto udalosť je neoficiálna, preto ju nemusíte usporiadať v reštaurácii. V krajine môžete mať piknik, výpad na mesto alebo grilovanie. Najlepšie je usporiadať pred svadobnú večeru pár dní pred svadbou, pretože v predvečer bude pred hlavnou dovolenkou stále veľa starostí.
  • Kto by mal organizovať túto večeru? Túto dovolenku môžu organizovať rodičia nevesty a ženícha, príbuzní alebo dokonca priatelia. Závisí to tiež od okruhu ľudí pozvaných na túto udalosť, či už ide o sviatok príbuzných a blízkych priateľov, alebo sviatok len pre príbuzných, aby sa navzájom lepšie spoznali.
  • Čo pobaviť hostí na predvianočnej večeri? Toto je pravdepodobne jeden z najdôležitejších problémov. Keďže táto udalosť je zameraná na zblíženie, môžete myslieť na čokoľvek. Napríklad priatelia alebo príbuzní môžu usporiadať fotografickú prehliadku pomocou snímok budúcich novomanželov, ukázať svoje spoločné fotografie. Mladí ľudia môžu rozprávať príbeh svojich známych, vyznávať svoju lásku a navzájom si podávať prísahy. Môžete si tiež všimnúť pomoc rodičov pri organizovaní svadby a dať im malé darčeky. Môžete usporiadať súťaže - kto lepšie pozná nevestu a ženícha. Alebo môžete len chatovať so svojimi blízkymi, diskutovať o rôznych zážitkoch manželských párov (pokiaľ možno úspešných). V každom prípade je lepšie, aby sa organizátori tejto večere s vami dohodli na podrobnostiach, aby sa nedostali do neporiadku.

Napríklad v niektorých západných krajinách je pred svadobná večera úplnou skúškou svadobného obradu a niekedy aj následným sviatkom.

Teraz budeme hovoriť o svadobných tradíciách a zvykoch v slávnostný deň.

  • Hádzanie svadobnej kytice nevestou je možno jednou z najpríjemnejších a najživších tradícií svadby. Nevesta dáva šancu jednému z jej slobodných priateľov vydať sa v tom istom roku. Niektorí nevesty hádzajú kyticu hneď po svadbe, iní ju radšej robia počas sviatku a iní a všetko okolo závesu udalosti.
  • Podväzok nevesty - táto tradícia sa objavila nedávno, čo je na svadbách veľmi populárne. Tu sa všetko deje rovnako ako s kyticou, ale v tomto prípade ženích odstráni podväzok a odhodí ho svojim nezosobášeným priateľom, nech už je niekto, kto chytí, tento rok sa ožení.
  • Domáca krbu - tieto svadobné zvyky sa považujú za staré rusky, pretože oheň bol osvetlený už v staroveku. Matky nevesty a ženícha dnes zapaľujú krbu, čím mladým sprostredkovávajú tradície, harmóniu a skúsenosti svojich rodín. V skutočnosti sa to deje zapaľovaním sviečok.
  • Prvý svadobný tanec na prvý pohľad nevyzerá vôbec ako tradícia, zdá sa, že ide iba o ukážku slávnostného oblečenia a tanečných schopností. V skutočnosti prvý tanec novomanželov odráža ich vzťahy, harmóniu a vzájomné pocity.
  • Svadobné šaty alebo skôr ich biela farba sú tiež starou dobrou tradíciou. Koniec koncov, ako viete, biela farba je farba čistoty, harmónie, nevinnosti. V poslednej dobe moderné nevesty revidujú zavedené tradície a uskutočňujú určité úpravy tejto tradície a vyberajú si rôzne, niekedy aj veľmi „svadobné“ farby: od svetloružovej, krémovej, slonovinovej (úplne prírodné farby pre svadobné šaty) až po svetlé červená alebo čierna (čo je menej prirodzené, ale musí byť miesto).

Pamätajte, že tento deň by sa mal stať najpamätnejšou udalosťou vo vašom živote a je len na vás, aby ste sa presne rozhodli, aké tradície a zvyky budú na vašej svadbe, aby sa tento deň naplnil iba pozitívnymi a živými emóciami.

24. októbra 2014 Holiday Factory: Wedding 2015. 5 spôsobov, ako ukázať úcte k rodine na svadobnej večeri

Čo si myslíte o rodinnej večeri pred svadbou? Podľa môjho názoru je to veľká tradícia a príležitosť poďakovať vašim rodinám. Príbuzní a priatelia v blízkosti a atmosféra je plná slávnostnej energie a malý okruh ľudí robí večeru nejakým spôsobom výnimočným. Je to tiež prvýkrát, keď sa novomanželia stretnú, čo z neho robí vynikajúcu príležitosť zamerať sa na rodinu a tradície. Ponúkam vám päť nápadov, ako vzdať hold svojim rodinám.

1. Varte podľa rodinného receptu. Nezáleží na tom, či je to citrónový koláč babičky alebo neznáme jedlo tvojho brata. Varenie s rodinnými receptami vytvára pocit, že vaši novopríbuzní sú teraz súčasťou vašej rodiny. A nezabudnite rozprávať príbeh pred podávaním jedál na stôl.

2. Toast do blízkych a drahí. Ponúkame vám, aby ste si postupne vyzdvihli pohár Chardonnay a svojho milenca, poďakovali svojim rodičom, starým rodičom a ďalším blízkym príbuzným za lásku a podporu, ktorú vám poskytli už mnoho rokov.

3. Prezrite si spolu rodinné fotografie. Aj keď to nie je novinka pre pár, aby ukázali svoje vlastné fotografie pre bábätká, myšlienka prezerania rodinných fotografií na pred svadobnej rodinnej večeri sa zdá byť veľmi dojímavá. Svadobné fotografie rodičov, starých rodičov, bratov a sestier, strýkov a tiet potešia každého a budú slúžiť ako téma na začatie dlhého a príjemného rozhovoru medzi rodinami.

4. Dajte na niečo špeciálne, ktoré rešpektuje dôležitých členov rodiny. Náušnice tvojej matky alebo retiazka tvojho starého otca, ktorá večer dodá dojímavý odtieň. To vám pomôže cítiť sa oveľa bližšie k vašej rodine.

5. Nenechajte hostí chodiť s prázdnymi rukami. Skvelá tradícia - novomanželia dávajú rodičom darček k večeri. Vylepšite túto tradíciu a každému dajte darček, ktorý je príjemným darčekom. Bude to od vás veľmi milé, ak ich pošlete domov s plátkom citrónu alebo ručne vyrobenou vreckovkou pre ich šťastné slzy na svadbe. Fľaša vynikajúceho vína môže byť tiež skvelým darčekom pre každého člena rodiny!

Pin
Send
Share
Send
Send