Užitočné tipy

Všetko o akvateráriách pre korytnačku červenonohú

Pin
Send
Share
Send
Send


V Rusku sa títo exotickí obyvatelia akvárií nazývajú červenohnedé a v Nemecku - červenooký, a to všetko vďaka charakteristickému znaku korytnačiek - červené škvrny v oblasti lícnych uší. Druhým menom plemena je korytnačka žltoprstá, ktorá má žltú plastrónu. Tieto plazy si medzi akvaristami získali veľkú popularitu vďaka ich pôvodnému vzhľadu, relatívnej nenáročnosti a dlhému životnému cyklu. Len pár miláčikov, ktorí žijú v príjemných podmienkach a dostávajú potrebnú starostlivosť, môže žiť v zajatí niekoľko desaťročí. Ktoré akvárium pre korytnačku červenonohú je vhodné a ako ju správne vybaviť, aby sa domáce zviera cítilo ako doma?

Správny výber nádrže

Pri výbere vhodného akvária pre korytnačku červenonohú je potrebné zamerať sa na veľkosť dospelého a na všeobecné charakteristiky rodokmeňa. Aj keď v čase nákupu predajca ubezpečí, že predstavitelia tohto plemena sú trpasličie korytnačky a že sú schopní žiť takmer v krabici, nemali by ste tomu uveriť.

„Ruby“ radšej trávi väčšinu času vo vode alebo dokonca na zemi z umelej nádrže. Z hľadiska veľkosti dospelých jedincov tohto plemena ich nemožno žiadnym spôsobom nazývať trpaslíci: dĺžka samcov, ktoré rástli v zajatí, dosahuje 17 cm, ženy - o 3 až 3 cm viac.

Objem kapacity

Pokiaľ ide o objem nádrže, malo by sa počítať na základe toho, že jeden plaz s dĺžkou 12 - 13 cm alebo párom 8 - 10 cm jednotlivcov vyžaduje objem 100 litrov. Ale stojí za zváženie, že korytnačky budú rásť, rozvíjať sa a skôr či neskôr budú musieť svoj dom nahradiť priestrannejšími bytmi. Napríklad dve plazy 20 - 30 cm budú potrebovať nádrž s objemom 200 - 250 litrov.

Je dôležité, aby majitelia vedeli, že v malom obale je voda veľmi rýchlo znečistená, čo vedie k rôznym chorobám, ktoré sa často diagnostikujú v ružienke.

Prítomnosť sushi

Zástupcovia tohto plemena sú plávajúce plazy, takže potrebujú rekreáciu. Okrem toho sa radi dostanú z vody a vyhrievajú sa. Skúseným chovateľom týchto domácich miláčikov sa odporúča odkloniť približne 20 - 25% celkovej plochy vodnej oblasti pod ostrovčekom. Je dôležité, aby výstup bol mierny a nekĺzavý, aby plaz nemal problémy, keď sa dostane z vody.

Potrebujem kryt v akváriu

Pri zariaďovaní domu je potrebné vziať do úvahy - musí mať veko, ktoré spoľahlivo chráni kontajner a súčasne dobre prechádza vzduchom. Majitelia, ktorí tento stav zanedbajú, jedného dňa nenájdu obyvateľov v domácnosti. Aká je šanca, že korytnačka červenohlavá prežije bez vody?

V skutočnosti, ak zistíte stratu času a hľadáte, vo väčšine prípadov sú cestujúci pomalí, ale nažive. Zástupcovia tohto plemena môžu žiť na súši 1 až 2 dni, ale nedokážu sa úplne vyhnúť vysychaniu.

Dôležité body pri vybavovaní akvária

Pred inštaláciou a vybavením nádrže zvážte nasledujúce body:

 1. Je potrebné zvoliť si na to vhodné miesto - je prísne zakázané umiestňovať ho na prievan alebo blízko okna, kde do kontajnera spadne priame slnečné žiarenie - obidve môžu viesť k chorobám obyvateľov a následnej smrti.
 2. Objemy vody a veľkosť pôdy by sa mali počítať - vzhľadom na dĺžku jednotlivcov a ich počet.
 3. Je dôležité postarať sa o pohodlný teplotný režim, kvalitnú filtráciu vody, osvetľovacie zariadenie a prístup k dostatočnému množstvu ultrafialových lúčov - to všetko je potrebné pre celý život korytnačiek.

Voda a pôda

Korytnačky nie sú veľmi pohyblivé plazy, ich rytmus života sa líši od spôsobu života ostatných obyvateľov akvária. Červenovlasé psy však dokážu prekvapiť - pohybujú sa pomerne rýchlo, môžu prejavovať agresiu voči iným obyvateľom aj voči bratom.

Žijú vo vodnom prostredí aj na súši, potrebujú vlhkosť, slnečné svetlo, chlad. Všeobecne platí, že všetko by malo byť umiernené. Plaz, ktorý sa plazí na ostrov, dostane potrebné množstvo kyslíka a tiež sa vyhrieva pod ultrafialovým žiarením. V prírode plazy spočívajú na kameňoch, háčikoch, dokonca stúpajú na trosky alebo pneumatiky, odpadky, ktoré vytekajú z vody.

Jedna časť pôdy by sa mala nachádzať vo vode. Pre domácich miláčikov je možné postaviť neskladné schodisko so širokými schodmi alebo miniatúrnu uličku, veľký kameň s rovným povrchom alebo hlavnú plachtu s jemnou lištou. Špeciálny dekor pre akvárium je možné zakúpiť v obchode s domácimi zvieratami alebo postaviť vlastnými rukami. V žiadnom prípade by nemal mať ostré hrany a otrepy. Ďalšie upozornenie - nemôžete použiť plastové konštrukcie.

Pôda musí byť pevne pripevnená, pretože ak sa tak nestane, veľká a fyzicky vyvinutá korytnačka ľahko prevráti zle pripevnenú štruktúru. Môže však byť vážne zranená. Pri výbere materiálu pre ostrov by ste mali uprednostniť kvalitné, netoxické, drsné a dobre tvarované výrobky.

Je dôležité, aby sa korytnačka mohla pokojne a bez problémov pohybovať okolo nádrže. Ak umiestnite pôdu blízko stien akvária, váš miláčik bude často zranený alebo môže zomrieť. Ďalšia výzva - ostrov je najlepšie umiestnený 20-25 cm pod okrajmi nádrže, inak môže plaz vykazovať zázraky obratnosti. Rubeola sa často pohybuje stenami akvárií a „uteká“.

O filtrácii vody

Čistá voda je nevyhnutným predpokladom pre údržbu korytnačiek červenozobých, samozrejme, ak sa majiteľ stará o zdravie svojich obvinení. Plazy samy zanechávajú veľa odpadu a bioodpadu, radi zvyšujú suspenziu a jedia vo vode. To všetko prirodzene nedovoľuje, aby voda zostala dlho čistá a transparentná.

Ak chcete vybaviť svojho domáceho maznáčika vhodným vodným prostredím, mali by ste akvárium vybaviť špeciálnymi vonkajšími filtrami. Môžete si kúpiť akýkoľvek model, bez ohľadu na typ a tvar nádrže. Vnútorné spotrebiče sa neodporúčajú, pretože sa veľmi upchávajú zavesením a strácajú svoju účinnosť.

Ak filtre fungujú správne, majiteľ sa môže zachrániť pred častým čistením nádrže úplnou výmenou vody. Aby sa udržala ekologická rovnováha v umelej nádrži, voda by sa mala každý týždeň nahradiť 40 - 50% z celkového objemu. V nádrži môžete naplniť obyčajnú vodu, ktorá bola predtým chránená v izbových podmienkach. Toto je dôležitý bod, ktorý vám umožní zbaviť sa prebytočného chlóru a ďalších škodlivých prvkov.

Požiadavky na teplotu

Stabilita je dôležitá pre plazy - to sa týka teploty vodného prostredia a vzduchu a je žiaduce udržiavať ukazovatele v rámci. Optimálna teplota pre korytnačky na súši je 27 ° - 28 ° C, voda - od 30 ° do 32 ° C. Ak umožníme výrazné zvýšenie teploty vzduchu v nádrži (často sa to stáva, keď osvetľovacie zariadenia nie sú správne nainštalované a používané), zviera sa môže prehriať a uhynúť.

Pokiaľ ide o vodu, na udržanie výkonnosti je lepšie sa nesústreďovať na svoje vlastné pocity a nedovoľovať jej ochladenie pod 20 ° C. Odporúča sa nainštalovať ohrievač, ktorý udržuje požadovanú teplotu. Mali by ste pravidelne merať vzduch a vodu v akváriu, aby ste ich včas upravili. Preto je potrebné do nádrže nainštalovať teplomery.

Poskytovanie svetla a ultrafialového svetla

V prírodnom prostredí sa plazy červenohnedé pravidelne plazia z vody na pevninu, kde sa zahrievajú ležiace v pobrežných zónach. Na zabezpečenie podmienok blízkych prírodnému zvieraťu je vhodné nainštalovať umelé osvetlenie na jeden z ostrovov.

Medzi ostrovom a zdrojom svetla by mala byť dostatočná vzdialenosť, aby lampa zohriala vzduch na 29 ° - 31 ° C, ale plaz neprehreje. Ak v nádrži býva niekoľko osôb, môžu sa navzájom leziť po chrbte a snažiť sa priblížiť k horúčave - je dôležité, aby sa k zariadeniu nepriblížili. V noci by mali byť vypnuté osvetľovacie a vykurovacie zariadenia.

Aj títo plazy sa potápajú nie veľmi elegantne, zdvíhajú celý oblak spreja. A potom môže voda dopadnúť na podstavec žiarovky a zničiť túto horúcu časť zariadenia. Je lepšie zakryť lampu tieňom, ktorý ju chráni pred vlhkosťou a parou.

Majitelia týchto plazov často neprikladajú mimoriadnu dôležitosť ich osobitnej potrebe ultrafialového žiarenia. Avšak len pri dostatočnom osvetlení môže telo domáceho maznáčika nezávisle produkovať potrebné množstvo vitamínu D3. Tento prvok je zase potrebný, aby sa vápnik pochádzajúci z potravy dokonale absorboval.

Pri nedostatku ultrafialových lúčov sa u korytnačiek vyvinuli krivice a jednotlivci umierajú bez včasného ošetrenia. Na základe praktických experimentov bolo možné zistiť, že ultrafialová lampa by mala pracovať asi 10 až 12 hodín denne, aby poskytla rubeole potrebné lúče. Zariadenie je nainštalované vo vzdialenosti 35 - 45 cm od povrchu zeme a lampy by sa mali vymieňať každých 12 mesiacov.

Vlastnosti náplne a prevedenie nádrže

Základným princípom, ktorý by sa mal riadiť pri vybavovaní obydlia pre korytnačky červeno-ušné, je bezpečnosť počas používania. Nezachytávajte krásu, nestrácajte z dohľadu nebezpečenstvo dekoratívnych prvkov - toxických materiálov, prvkov s ostrými hranami a rohmi - v akváriu nie je miesto!

Korytnačky často jedia malé kamienky, ktoré môžu byť vyvolané nedostatkom minerálov, zvedavosti alebo pachov, ktoré spôsobujú chuť k plazom. Bez ohľadu na príčinu tohto správania je však korytnačka nebezpečná a môže spôsobiť vážne problémy so zažívacím traktom až po smrť obyvateľa.

Preto neumiestňujte plytkú zeminu na spodok nádrže. Okrem toho je ťažšie čistiť a je rýchlo kontaminovaná. Skúsení majitelia odporúčajú nákup kamienkov, ktorých častice sú najmenej 0,5 cm, ale bez tohto prvku sa môžete úplne vyhnúť, najmä preto, že korytnačky samotné nepotrebujú pôdu. A ak akvárium bez toho, aby vyzeralo nudne, môžete na spodok umiestniť celý rad väčších kamienkov.

vegetácie

Mladiství korytnačky milujú rastliny, ako aj okolie malých pokojných rýb. Dospelí však vnímajú ryby aj vegetáciu ako jedlo. Dospelé korytnačky môžu zeleň vážne poškodiť a jesť čisto, takže ich dom je lepšie ozdobiť umelou flórou. A ak vezmete do úvahy rozmery jednotlivcov, všetky dekoratívne prvky by mali byť upevnené pomocou špeciálnych závaží.

Prírodné naplavené drevo sa môže používať ako dekorácia pre obydlia rubeoly, iba by sa malo najskôr očistiť od kôry, jaskýň, neobvyklých kamienkov a ďalších.

Najlepšie akvárium pre korytnačku červenonohú

Aj nováčik v akváriu by mal byť jasný - obsah plazov v malej nádrži signalizuje zanedbanie majiteľa jeho miláčikovi. Ak korytnačka nemá dostatok vody na plávanie, je náchylná k rôznym dermatologickým infekčným chorobám, dystrofickým zmenám a zmäkčovaniu krunýře.

Hľuzovky sú exotické, mimoriadne plazy, ktoré vyvracajú všetky stereotypy o pomalosti, neohrabanosti a otupenosti týchto zvierat. Môžu byť veľmi milí, ale zároveň schopní prejaviť charakter a neváhajú vyjadriť nespokojnosť. A práve z dôvodu ich živosti a charizmy ich aquaristi z celého sveta zbožňujú. Rubeola, podobne ako iné domáce zvieratá, si, samozrejme, vyžaduje dobrú starostlivosť a vhodné podmienky. A ak má domáce zviera k dispozícii pohodlný domov, bude žiť dlhšie ako tucet rokov.

Diy vodná plocha

Nie vždy je možné vybrať akvaterárium pre korytnačku červenohlavú s požadovanými parametrami. Mnohí pretvoria plavidlo z obchodu so zvieratami alebo z poriadku. Skúsení akvaristi pripravujú nádobu samostatne.

Môžete si vyrobiť akvárium alebo si ho kúpiť zo silikátového alebo organického (akrylového) skla. Tradičné sklo je trvanlivé. Akryl je náchylný k poškriabaniu, čo sťažuje čistenie stien rias. Zlá tepelná vodivosť uľahčuje tvorbu mikroklímy. Organický materiál je odolný voči nárazom. K stroju. Pri podobnej kapacite váži dizajn polovicu. Plastové výrobky sa zvyčajne inštalujú na verejných miestach alebo ak sú deti.

 • Korytnačky vyliahnuté z vajca majú priemernú veľkosť 3 cm a počas prvého roku života dorastajú do 10 cm. Vhodný je akvárium na 50 litrov.
 • Do tretieho roku veľkosť presiahne 15 cm Objem vody: 80 - 100 litrov.
 • Akvárium pre korytnačku červenonohú je 3 rokov (20 - 25 cm) - od 100 do 150 litrov.
 • Dospelá (30 cm) korytnačka červenohlavá je obsiahnutá v akváriu s objemom 200 litrov.

Výber akvária

Akvária pre korytnačky červeno-ušné sa vyberajú výlučne v tvare rovnobežníka. V niektorých prípadoch s nižšou výškou prednej strany. Na šírku by mala byť veľkosť obydlia od 6 pozdĺžnych rozmerov škrupiny na voľné plávanie. Hĺbka akvária je porovnateľná s výškou.

Výška akvária pre vodnú korytnačku je vybraná nad hladinou vody (zeme) o 20 - 30 cm. Z nádrže sa vynára Trachemys. Aby sa priestor racionálne využil a zabránilo sa odparovaniu vody, odporúča sa zakrývať nádobu pevným sklom alebo plastovým vekom grilom pod iluminátormi.

 • Hladina - nie menšia ako priečna veľkosť: korytnačka by mala mať možnosť voľne sa prevrátiť.
 • Kyslosť: pH 6–8 (pitná voda z vodovodu).
 • Tuhosť: neregulovaná. Užitočná zvýšená „tvrdosť“ uhličitanu draselného ako ďalší zdroj vápnika.
 • Teplota: 24–28 ° C. Keď teplota klesne na 20 ° C, korytnačky s červeným ušami chytia zima. Akvárium je vybavené termostatickým ohrievačom. Umiestnite spotrebič do rohov: poškodenie škrupiny je vylúčené. Chráňte drôt: zvedavé zvieratá vyskúšajú všetko „zubom“. Výkon ohrievača - 1 W na 1 liter vody. Teplomer preferovaný externý. Trachemys sú hravé, rozbíjané.

Vyžaduje sa filtrácia vody. Trachémie sú nenásytné a výkaly vylučujú hojne. Aby sa zabránilo rozkvetu vody, vzniku nepríjemných zápachov a rozvoju rias, každý týždeň sa vymieňa 1 / 4–1 / 3 objemu. Vhodná biofiltrácia.

Filtrovanie je potrebné intenzívne. Výhodné sú vonkajšie (kanisterové) filtre. Produktivita - 6 - 8 objemov nádoby za hodinu.

Vyvarujte sa hromadeniu zvyškov krmiva a trusu. Sifón korytnačka najmenej raz týždenne.

Zmena týždenne z 1/3 objemu. Použite upravenú vodu. Vysoké hladiny chlóru spôsobujú podráždenie očí a pokožky.

Pôda a rastliny

Ako pôdu používajte zaoblené kamienky (aby ste predišli zraneniam) 6–8 cm. Malé kamene, korytnačky červeno-biele prehltnú a ochorejú. Pieskový substrát je nepraktický, pretože nemá zmysel pre pestovanie rastlín. Bude vytiahnutý a zjedený. Pôdu opláchnite a potom ju povarte jednu hodinu.

Odporúčajú sa veľké škrupiny v zemi. Zvýšenie koncentrácie vápnika vo vode.

Korytnačky ušaté až do jedného roku len ťažko jedia rastlinné jedlo. Rastliny nemajú záujem. Zelenina absorbuje škodlivé látky, pomáha vyvážiť zloženie vody. Vhodné tropické a subtropické rastliny.

S pribúdajúcim vekom sa zvyšuje podiel rastlinných krmív. Ak existuje bylinkář alebo podmienky na pestovanie rýchlo rastúcich rastlín plávajúcich vo vodnom stĺpci, pridajte korytnačku. Nejedol všetko, ale voda bude čistejšia.

 • Hydroktyl je biely alebo zvislý.
 • Javánsky mach.
 • Fontinalis.
 • Naiad Guadeloupe.
 • Papraď indický.
 • Brazílsky vrchol.

Elodea to neurobí. Jedovatá šťava je pre obyvateľov škodlivá.

Alternatíva: vybavenie akvária pre korytnačku červenonohú s oploteným perforovaným rohom steny pre rastliny. Zásobník pôdy uprednostňovaný pre rastliny.

Dezinfikujte rastliny z iných zdrojov. Namočte na 2 minúty do mierne ružového roztoku manganistanu draselného ("manganistan draselný").

Usporiadanie ostrova

Vyžaduje sa dizajn akvária pre korytnačku alebo pobrežie korytnačky červenej. Domáce zviera trávi väčšinu času pod vodou. Pozemok je potrebný na odpočinok a zahrievanie.

 • Povrch pobrežia (ostrova) by nemal byť klzký.
 • Veľkosti - 3 - 4 rozmery korytnačky. Pre niekoľko jednotlivcov - 2 rozmery korytnačky na obyvateľa.
 • Poskytujte „slnečné“ a „tieňové“ pláže.
 • Poloha pôdy je prísne nad hladinou vody. Korytnačky musia vyschnúť.
 • Pláž je pevná. Musí zvieraťu odolávať okrajom.
 • Nepoužívajte podozrivé nepotravinové materiály. Trachemóny sú náchylné na otravu.

Vybaviť terárium pre korytnačku je jednoduché. Ak nie je čas ani túžba, v obchodoch s domácimi zvieratami sú pripravené vzory. Zaujímavé modely s prísavkami.

Sklo (akrylové) nakrájajte na požadovanú plochu. Ostré hrany s oslom alebo brúsnym papierom. Jeden povrch namažte lepidlom a posypte pieskom so 4 až 6 mm alebo zaoblenými kamienkami. После высыхания на нужной высоте приклейте к стенкам банки. Используйте только аквариумный герметик!

Подготовьте корягу или пенек с дуплом нужной высоты. Деревянные материалы варите в течение 5–6 часов в 5–6 приемов со сменой воды. Вымачивайте до прекращения окрашивания среды и приобретения отрицательной плавучести. Не подойдут смоляные породы и дуб (окрашивает воду). Lepiť alebo zaistiť kolíkmi (titán alebo plast) na sklo alebo plastovú podložku. Stránka je spracovaná tak, ako je opísané vyššie.

Ak je vodná vrstva malá, položte plochý kameň alebo keramickú dlaždicu ako jaskyňu alebo most. Na lepenie použite akvarijný tmel. Vyhnite sa masívnym dizajnom. Nadmerné zaťaženie skla nie je prípustné. Závesné konštrukcie (napríklad na rybárskej linke) sú úspešne prevádzkované. Platné pobrežné prvky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele (trieda 12X18H10, 12X18H10T).

Nezabudnite vybaviť sushi rebríkmi (rebríky, svahy s miernym svahom), aby ste mohli pohodlne plaziť korytnačku červenohlavú na povrch. Tuhé alebo polotuhé konštrukcie sú vyrobené z gumy s výstužnými prvkami alebo plastom. Doma sa vkladajú s kúskami kúpacích rohoží alebo plastových mriežok.

Osvetlenie a kúrenie

Vitamín D3, životne dôležitý pre korytnačku červenohlavú, sa vyrába po zahriatí tela slnkom. V akvateráriách sú slnečné kúpele napodobňované žiarovkami a ultrafialovými (UV) lampami.

Žiarovky sa používajú obyčajné a halogénové. Halogén je dvakrát účinnejší v dôsledku zvýšenej teploty špirály. Bežný výkon je 40 - 60 wattov. Optimálna teplota zahrievania nádrže je 30–33 ° C. Vzdialenosť od zdroja svetla k povrchu je stanovená empiricky.

Žiarovky sa používajú s vonkajším reflektorom a sú umiestnené vo vnútri žiarovky. Uhol lúča by mal byť dostatočný na pokrytie celého povrchu domáceho maznáčika. Životnosť žiaroviek je 1 000 hodín.

Keď voda vstúpi do žiarovky, lampa praskne. Chýbajú keramické žiarovky bez viditeľného svetla.

Zabezpečte oblasti neprístupné pre ohrievače žiaroviek. Teplota v „tieni“ je 25–28 ° C. viac určovaná teplotou vody.

UV lampy používajú UVB rozsah (vlnová dĺžka 280 - 315 nm). Maximálna produkcia vitamínu D3 bola zaznamenaná pri 297 nm. Ožarovanie svetlom od 315 nm spôsobuje rozklad cholcalciferolu. Od 320 nm - rozklad vitamínu D3. Odporúča sa osvetlenie 7000 - 9000 luxov (lúmen na m2).

Vyžaduje sa UV reflektor. Ľudské oko nepozná žiarenie s vlnovou dĺžkou do 400 nm, ale nepriaznivo ovplyvňuje bunky fundusu. Silikátové sklo zadržuje 90% ultrafialového žiarenia. Kovové pletivo - 10–20%, v závislosti od veľkosti bunky.

UV žiarenie je pre človeka neviditeľné. Spôsobuje žiarenie predmetov ošetrených svetlom a fosforom.

Zdrojom ultrafialového žiarenia sú ortuťové žiarovky alebo svetelné diódy (UV LED). Preferované sú LED: životnosť - od 50 000 hodín, energeticky úsporná.

Normálne osvetlenie sa vykonáva žiarivkami alebo LED (farebná teplota od 7000 K). Svetelný tok - 40 - 60 lúmenov na 1 liter vody. Dĺžka hodín denného svetla je 8–10 hodín.

ventilácia

Korytnačky hrdzavé dýchajú vzduch. Ak je nádoba uzavretá, vetranie je zabezpečené otvormi vo veku. V plechovkách s objemom najmenej 800 litrov sa voda preplachuje vzduchom alebo extraktom.

Ak teplota okolia stúpne, bude nútené vetranie chladiť akvárium o niekoľko stupňov. Z dôvodu energetických nákladov na odparovanie vody.

Dekorácie

Používajte masívne kamene, naplavené drevo, umelé rastliny. Skúsení akvaristi nazývajú plastové štruktúry „kýčom“ s neznámym chemickým zložením a vyhýbajú sa ich umiestňovaniu.

Krajina slúži tiež ako úkryty. Obzvlášť mladé korytnačky potrebujú prístrešky. Vynútenie umelých rastlín. Korytnačky červeno-biele jesť prírodné zelené.

Dekoratívne prvky by nemali mať ostré úlomky. Koža zvierat sa ľahko poškodí.

Podmienky chovu korytnačky ušnej

Korytnačka rubeoly nevyhnutne potrebuje iba vodu a pláž s odporúčanými teplotnými parametrami, vyváženú stravu. Zviera potrebuje pre správny vývoj kostry a škrupiny vápnik. Vitamín D3 je potrebný na absorpciu vápnika.

Zdrojmi vitamínov pre korytnačky červeno-ušaté sú jedlo a ultrafialové svetlo (pre D3). Preto je dôležité napodobňovať rozmanitosť prírodných potravín a slnečného žiarenia. Korytnačka je všemocná. Vo veku 2 - 3 rokov uprednostňujte mäsové jedlo. Po puberte (4 roky) je 30–50% potravy rastlinnými potravinami.

 • Mäso okrem bravčového a jahňacieho mäsa (nadmerne mastné). Srdce, pečeň týždenne (vitamín A). V prirodzených podmienkach úspešne lovia hlodavce a vtáky.
 • Kobylky, kobylky, šváby bez nôh (na nohách sú tŕne). Dážďovky, slimáky.
 • Akvarijné slimáky sú užitočné. Štiepkovacie škrupiny obmedzujú nechcený rast zobáka.
 • Morské ryby (riečne nebezpečné parazity) so stredne veľkými kosťami. Neodstraňujte vnútornosti, obsahujú vitamín A. Mastné druhy (capelín, makrela) sú vopred namočené. Krabie mäso, mušle, nešúpané krevety. Akvarijné zvieratá vhodnej veľkosti.
 • Akváriové rastliny, s výnimkou Elodea. Izbové rastliny: kaktusy a agáve s odstránenými chrbticami, tradescantia, ibištek, tradescantia.
 • Netoxické byliny, topy a mrkva z repy, žihľavy. Sušené na zimu.
 • Ovsené vločky (Hercules). Zelenina, ovocie, bobule. Semená slnečnice a tekvice.

Ak korytnačka červenozobá okusuje sépiovú kosť umiestnenú do pohára (sépia, predávaná v obchodoch s domácimi zvieratami), v strave nie je dostatok vápnika. Upravte menu v prospech malých rýb, hmyzu. Pridajte vápenec do pôdy. Pridajte glukonát vápenatý do potravín (predávaný v lekárňach). Skontrolujte dostatok UV žiarenia. Domáce zvieratá ponúkajú minerálne a obohatené doplnky pre korytnačky. Nedostatok vápnika spôsobuje u zvierat krivicu.

Korytnačky sa živia až jedenkrát denne. Zavádzaním týždenného pôstu postupne znižujte frekvenciu kŕmenia. Tri roky majú dostatok jedla 2 - 3-krát týždenne.

Ako si vybrať akvárium pre korytnačku červenohlavú

Výber akvaterária pre korytnačku červenohlavú určite nezabudnite brať do úvahy veľkosť zvieraťa a vlastnosti jeho tela. Tieto vodné korytnačky trávia veľa času pod vodou a cítia sa tam bezpečne.

Akvárium by malo mať takú veľkosť, aby korytnačky mali dostatok priestoru na kúpanie s povinným výstupom do zeme. Terária môžu byť nízke s veľkou plochou a pomocou kameňov môžete rozložiť prírodný breh.

 • Takéto akvaterária sú ideálne pre malé korytnačky, ktoré veľa plávajú a často sa plazia, aby sa vyhrali.
 • Väčšie zvieratá môžu uniknúť cez nízke strany.

Ak má korytnačka dĺžku 10 až 13 cm, potom na ňu stačí akvárium s objemom 100 litrov. Ako to začne rásť, získajú väčšiu kapacitu. Keď toto zviera dosiahne dĺžku 20 - 30 cm, bude už potrebovať 200 litrové akvárium.

Príliš malý objem akvaterária prispieva k rýchlemu znečisteniu vody, z ktorej sa môžu ochorieť korytnačky červené.

teplota

Teplota vody v akváriu mala by byť 23 až 28 stupňov, Ak existujú dva ostrovy, jeden by mal byť na tienistom mieste a teplota by mala byť 23-25 ​​stupňov. A na teplom ostrove je teplota zvyčajne 28 - 32 stupňov. Takéto teplotné rozdiely sa považujú za ideálne pre tieto zvieratá.

Na vytvorenie tejto teploty použite špeciálnu akváriovú lampu. Zníženie teploty pod 20 stupňov negatívne ovplyvňuje zdravotný stav tohto domáceho maznáčika.

Osvetľovacie a ultrafialové žiarovky

V prírodných biotopoch sa korytnačky červenohnedé často plazia na zem, aby sa vyhrali na slnku. Vodné oblasti tiež potrebujú osvetlenie, aby sa používali 40 - 75 W žiarovky, Na ostrov sushi je potrebné zavesiť lampu. Vzdialenosť od lampy by mala byť taká, aby sa vzduch zohrial až na 28 - 32 stupňov. V noci sú svetlá vypnuté.

Mnoho majiteľov korytnačiek červenozobých si ani neuvedomuje, že títo miláčikovia sú v núdzi s ultrafialovým žiarením, ktoré pomáha telu vstrebávať vápnik a syntetizovať vitamín D 3. Ich nedostatok prispieva k rozvoju krivíc a dokonca k smrti zvieraťa.

Je potrebné zakúpiť UV lampu vyžarujúcu UVB a UVA lúče. Je prísne zakázané používať lampu s lúčmi UVC, pretože spaľujú sietnicu a korytnačku oslepujú.

UV lampa sa zapína každý deň po dobu 12 hodín. Musí byť inštalovaný zhora vo vzdialenosti najmenej 30 cm od zeme. Vymeňte žiarovku raz ročne.

Filtrácia vody

Akvarijná voda musí byť vždy čistýpotom korytnačky nebudú bolieť. Vonkajšie akváriové filtre akéhokoľvek typu sú vhodné pre terária.

Je lepšie nepoužívať vnútorné filtre, pretože sa rýchlo upchávajú odpružením a strácajú svoju účinnosť.

Čím lepší je filter, tým menej budete musieť meniť vodu v akváriu. Aby bola voda neustále čistá, mení sa každý týždeň o 30-40% svojho objemu.

Ako môžem zariadiť akvárium

Nech je dizajn akýkoľvek, najdôležitejšou vecou je, že sú bezpečné. Je zakázané používať predmety vyrobené z materiálov, ktoré môžu emitovať škodlivé látky, majú ostré rohy a hrany.

Pôda použitá na zakrytie dna by nemala byť veľmi plytká, inak ju korytnačky prehltnú. Okrem toho je rýchlo znečistený a zle vyčistený. Najlepšia možnosť je použitie malých kamienkov.

Akvárium s korytnačkami je možné ozdobiť umelými rastlinami z hodvábu alebo plastu. Upevnite ich naspäť pomocou tovaru. Ostrovy vyzerajú dobre s umelými viničmi.

Terárium je tiež vyzdobené množstvom háčikov, neobvyklých kameňov a ďalších prvkov. Naplavené drevo sa musí používať tie, ktoré ležia vo vode po dlhú dobu. Čerstvé naplavené drevo môže začať uvoľňovať škodlivé látky.

Zakázané akváriá pre korytnačky

Nasledujúce akváriá sa nemôžu použiť. pre vodné korytnačky:

 • S objemom 50 - 70 litrov. Ak korytnačka žije v takom malom priestore po dlhú dobu, potom sa v priebehu času vyvinú infekčné kožné choroby, degenerácia a zmäkčenie škrupiny.
 • V ktorom je ostrov sushi vyrobený z plastu.
 • V ktorých nie je možné inštalovať osvetlenie, ultrafialové žiarovky a filtráciu. Ich neprítomnosť vedie k smrti korytnačiek.

Starostlivosť o rubeolu teda stále nie je veľmi ľahká. Život s korytnačkami je dlhý a šťastný iba pri dodržiavaní všetkých podmienok správnej údržby.

Pin
Send
Share
Send
Send