Užitočné tipy

Pletený poťah - ako zviazať fľašu s vlastnými ihlami

Pin
Send
Share
Send
Send


Doplniteľné hliníkové fľaše na tekutiny sú prospešnejšie pre životné prostredie ako pitná voda alebo iné nápoje v plastových nádobách. Ak ste však vlastníkom takejto fľaše, potom veľmi dobre viete, aký dobrý je vodič tepla z hliníka. Vďaka izolátoru si nápoje a prsty môžu udržať svoju obvyklú teplotu dlhšie. Toto je malý projekt, takže sa dá urobiť zo všetkých druhov zvyškov nití alebo povrazov z vašej predchádzajúcej práce.

V tomto článku sa dozviete, ako pliesť fľaše štandardných veľkostí spolu s obrázkami znázorňujúcimi počet slučiek, aby sa dosiahol konkrétny výsledok. Použite to, čo vám najviac vyhovuje. Práca s dielmi štandardnej veľkosti vás naučí veľa o háčkovaní bez vzoru, v skutočnosti môžete touto metódou spojiť akýkoľvek valcovitý predmet. Materiály uvedené v ukážke sú uvedené v časti „Čo potrebujete“.

 1. 1 Zmerajte obvod (vzdialenosť okolo) fľaše. Kľúčom k opleteniu je správny počet slučiek pre tento zväzok.
  • Vzhľadom k tomu, cop bude pletený, bude sa mierne natahovať, takže musíte pletené tak, aby cop dokonale sedel.
 2. 2 Zmerajte slučky. Viazať reťaz asi 7-8 cm, uviazať ďalšie dva rady a háčkovanie v tretej slučke od háčika. Dvojitým háčkovaním jednu slučku na slučku v zadnej časti riadku, ktorý pletiete.
 3. 3 Počítajte počet slučiek v skúšobnom telese a zmerajte ich dĺžku. Je lepšie počítať v strede, aby ste sa vyhli nesprávnemu výpočtu kvôli nerovným okrajom. Takže v 5 cm (dĺžka vzorky) sedem slučiek (počet slučiek vzorky). Zmerajte dĺžku slučky v rovnakých mierkach, ako ste merali obvod fľaše.
 4. 4 Vypočítajte obvyklý pomer:

počet slučiek vzorky / dĺžka vzorky = celkový počet slučiek / obvod fľaše celkový počet slučiek = (počet slučiek vzorky x obvod) / dĺžka vzorky, takže celkový počet slučiek = (7 slučiek x 9 palcov (22, 8 cm)) / 2 palce (5 cm) = 31 slučiek.

 • V tomto príklade zaokrúhlite až 30 stehov na ľahšie počítanie a sprísnenie vrkoča. Zaznamenajte toto číslo.
 • Povoľte klbku, ak chcete zarovnať niť.
 • 5 Zahoďte okrúhly spodok pletiva (pozri Rady na špecifikovanie detailov). Mali by ste dostať plochý disk s približne rovnakými parametrami ako fľaša alebo o niečo menej as rovnakým počtom slučiek v poslednom riadku, ako v „celkovom počte slučiek“ uvedenom vyššie.
 • 6 Zviazajte sklz uzol, zviazať niekoľko slučiek (4-6), a spojiť s jediným háčkovaním vytvoriť prsteň.
 • 7 Pletením troch stehov začnite prvé kolo (počíta sa ako prvé dvojité háčkovanie) a do tohto kruhu sa zapletie dvojité háčkovanie.
  • V tomto príklade sa používa celkom 15 slučiek s dvojitým háčkovaním, ktoré tvoria prsteň.
 • 8 Pripojte sa k jedinému háčkovaniu.
 • 9 Zviazaním dvoch stehov začnite druhé kolo (počíta sa ako prvý riadok dvojitého háčkovania). Potom plette s dvojitým háčkovaním do každej slučky z prvého kruhu. V príklade máme dve slučky 2,5 cm, takže vyjde 30 slučiek, čo je počet z celkového počtu slučiek, ktoré sme zaznamenali skôr. Ak je to potrebné, pridajte ďalší kruh, aby ste získali požadovaný priemer. Ako to urobiť, nájdete nižšie uvedené tipy.
 • 10 "Vytvárajte boky. Plette dva stehy a plette jeden háčik v každej slučke predchádzajúceho kruhu.
  • Ak chcete, môžete do tohto kruhu pridať jednu slučku a zapletať ju do jediného háčkovania, ale dvojitá háčkovanie poskytuje zreteľnejšie vyzerajúce „hrany“ na spodnej časti uzáveru fľaše.
  • Aby ste zabránili efektu skrútenia (voliteľné): na začiatok kruhu pripevnite značku k slučke. Zakaždým, keď sa k nej priblížite, spojte sa s jedným háčkovaním a pridajte slučku. Alebo jednoducho plette slučku do ďalšej dostupnej slučky. Je to trochu dôležitejšie, ale stále to nie je potrebné, ak chcete vytvoriť slučky pásky.
  • Pri pletení slučky do slučky na okrúhlom objekte sa môžu vyskytnúť dve veci. Najskôr by sa mal raj roztočiť nahor alebo nadol a začať vytvárať valcový tvar. Po druhé, mali by ste mať v každom nasledujúcom kruhu rovnaký počet slučiek.
 • 11 Po zviazaní prvých niekoľkých radov vyskúšajte spodnú časť fľaše. Ak sa ukáže, že je príliš voľný, potrebujete v poslednom rade kruhovej základne menej slučiek. Ak to vyjde príliš pevne, musíte pridať niekoľko slučiek buď na okrúhlu základňu alebo do jedného z dolných radov, pletených s jednoduchým háčkovaním v blízkosti základne. V každom prípade je lepšie to okamžite zistiť.
 • 12 Rozhodnite sa, či chcete vytvoriť slučky pásky a koľko ich má byť. S dobrým remienkom na vrchu bude viac dekoratívnym prvkom, ale ak chcete, môžete ich usporiadať podľa tvaru fľaše.
  • Ak nechcete vytvárať slučky na pásky, pokračujte vo viazaní celej fľaše jedným háčikom, kým nedosiahnete požadovanú výšku.
  • Uši pásky umiestnite o niečo nižšie, ako potrebujete, ale nezabudnite, že sa šnúrka pri použití natiahne.
 • 13 Vytvorenie slučiek. Dokončite kruh na mieste, kam chcete umiestniť „uši“.
  1. Zviazať tri stehy.
  2. Plette dvojité háčkovanie v nasledujúcich dvoch cykloch z predchádzajúceho kruhu (celkom tri dvojité háčiky vrátane slučky).
  3. Dvojité háčkovanie v nasledujúcom stehu. Stĺpec s dvojitým háčkovaním sa ukáže byť príliš vysoko na rad háčkovaný háčikom, takže bude ako slučka na opasok, ktorý bude vyčnievať, ak ho trochu zatiahnete.
  4. Pokračujte vzorom, v ktorom za tromi dvojitými háčikmi nasleduje dvojitá háčkovanie až do konca kruhu. Vytvorte jedno alebo dve „uši“ pomocou iba dvoch dvojitých háčkovacích stĺpikov, aby ste dosiahli rovnomerný počet slučiek a uší.
  5. Spojte sa s jediným háčkovaním, plette jednu slučku a pokračujte v pletení ďalších kruhov jediným háčkovaním, ako predtým.
 • 14 Pokračujte v striedaní niekoľkých kruhov jedného háčkovania a kruhu „uší“, až kým nedosiahnete požadovanú výšku.
  • Koniec s najmenej jedným radom jednoduchého háčkovania.
  • Zostaňte blízko hrdla fľaše.
 • 15 Urobte slučky na spútanie vrkoča. Úplet šesť stehov (alebo iné množstvo, ktoré dá dĺžku, ktorú potrebujete). Vynechajte tri slučky (alebo množstvo, ktoré poskytuje požadovanú vzdialenosť) a ďalšiu slučku utiahnite jednoduchým háčkovaním. Opakujte znova.
 • 16 Pripojte a spojte konce.
 • 17 Podľa potreby pridajte kravaty alebo šnúrky. Akákoľvek páska, povraz alebo niť. Táto pletená šnúra bola vyrobená zo šesťzávitovej priadze, pevne splietaná a na koncoch zviazaná pravidelným uzlom na jej vytiahnutie.
  • Na utiahnutie krku použite šnúru, ktorá sa príliš nepretiahne.
  • Stuhy pretiahnite cez „uši“, ktoré dostali z dvojitých háčkovaných stĺpikov, akoby ste cez nohavice pretĺkali opasok. V prípade potreby ich jemne potiahnite za uši. Konce môžete priviazať k uzlu alebo kuklu, zastrčiť ich, zviazať ich k sebe alebo jednoducho nechať visieť a vytvoriť efekt, ktorý sa vám najviac páči.
  • Lano alebo tkanú priadzu preveďte cez „uši“ okolo krku a stiahnite pramienok. Vytiahnite ho, aby ste ho mohli znova odstrániť, keď ho budete chcieť vyčistiť.
 • 18 Pripravte si perá alebo remienky podľa vlastného výberu a prišite ich k prámiku alebo ich pripevnite pomocou vopred vyrobených „uší“. Môžete ich háčkovať alebo tkať z priadze alebo povrazu, ktoré zostalo z predchádzajúcich prác, alebo si môžete vziať stužky, ktoré obvykle používate, alebo vziať do obehu niečo staré (napríklad starú kravatu?). Všetko je vaše diskrétnosť.
 • Vyšívacie materiály

  Ak chcete vytvoriť pletený obal na fľašu, budete potrebovať:

  • akrylové vlákna dvoch farieb,
  • pletacie ihlice (č. 2),
  • nožnice,
  • závit
  • centimeter a ihla.

  A samozrejme samotná fľaša v tejto hlavnej triede používala nádoby z detskej šťavy.

  Aby sa fľaša pekne zviazala, zvyšná priadza, ktorá zostala z pletacích odevov, alebo zbytočné veci, sa napríklad môže rozpustiť pre nový vŕtací sveter alebo sveter.

  Zakrývajte pletiarenskú dielňu

  Starostlivo si prečítajte pokyny, ako pliesť puzdro na fľašu vlastnými rukami, a potom prevezmite prácu, sprevádzanú procesom pletenia na fotografii.

  Odmerajte fľašu centimetrom, aby ste správne vypočítali počet slučiek. V závislosti od hrúbky vlákna sa bude líšiť (tu sa ukázalo, že sú to asi 3 slučky na 1 cm). Predložený obrázok plátna umožňuje nemeniť ich počet, ale súčasne bude vrchnák sedieť na „tvare“ fľaše.

  Vytočte 48 slučiek s ružovým vláknom plus 2 lemmi (akýkoľvek obvod najširšej časti fľaše je 17 cm) akýmkoľvek spôsobom, ktorý je vám známy.

  Zviazajte 22 radov dvojitým elastickým pásom (predný rad: 2 predné a 2 nesprávne, zlá strana - podľa obrázka, ale v skutočnosti rovnaké 2 predné a 2 nesprávne v opačnom poradí).

  Ďalej urobte 2 rady podväzkového stehu (vo všetkých slučkách smerujúcich za zadnú stenu).

  Teraz pokračujte vo vytváraní diagonálneho vrkoča, pre ktorý choďte do béžovej nite, ktorá je pevne spojená s prednou ružovou.

  Odstráňte okraj (tu a potom sa nezúčastňujú na obrázku), plette 6 predných slučiek, rozložte plátno a vráťte sa späť pozdĺž nesprávnej strany.

  Pootočením krytu dozadu a dopredu zviazajte 8 radov, aby ste získali rovnomerný stĺpec, a predný rad by mal byť posledný.

  Knit 3 ďalšie slučky tváre.

  Rozviňte látku znova a urobte 6 nesprávnych slučiek tak, aby 3 zostali na druhej ihle (už sa nezúčastňujú na vzore diagonálneho opletenia).

  Zviažte stĺpec podobný prvému z 8 radov a na poslednú prednú stranu nasaďte ďalšie 3 stehy.

  Tak, neustále otáčať budúce fľašu prípade a opakovanie stĺpcov, pletené diagonálne vrkoč.

  Vráťte sa k ružovej nite a priviažte ju k vedúcej béžovej (nezrežte konce príliš blízko k uzlu, pretože akrylát je dostatočne klzký a existuje veľká šanca, že sa vlákna pod vplyvom napätia odmotajú).

  Ďalej urobte zlú stranu a potom pokračujte v šálovom vzore (všetky tváre za zadnou stenou).

  Zviažte 28 riadkov, potom zopakujte diagonálnu opletenie bez zmeny farby vlákna (ak chcete, môžete znova prepnúť na béžovú). V poslednej fáze urobte 5 radov podväzkového stehu a látku zavrite (pletené 2 slučky dohromady, výslednú slučku vráťte späť, znova pletené 2 spolu a opakujte na koniec riadku).

  Pletený poťah zošívajte úhľadnými očkami a prevráťte ho dovnútra.

  Teraz, z nití dvoch farieb, prámik vrkoč, upevnenie oboch koncov uzlov, a skrútiť kryt cez diery, ktoré sa vytvorili v diagonálnom prámiku. Tým sa produkt ozdobí a urobí ho zaujímavejším.

  Práca je pripravená! Môžete obdivovať, používať na určený účel alebo zabaliť darček.

  Viac nápadov a workshopov o dekorácii fliaš nájdete v našej ďalšej publikácii. Veľmi efektná ozdoba sa získava z kože, ozdobné konzervácie nie sú o nič menej zaujímavé. Takýto dekor vždy priťahuje pozornosť.

  Step-by-step Master-cashier na pletenie puzdro na sklenenú fľašu s vlastnými rukami pripravil Julia Kosich, foto autora. Najmä pre online časopis "Dámske koníčky".

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send