Užitočné tipy

Ako zbaliť knihy na rozposielanie

Pin
Send
Share
Send
Send


Je ťažké nájsť niekoho, kto sa nikdy nestretol s poštou. Niekedy dostávame balíčky av niektorých prípadoch ich musíme poslať sami. Málokto však vie, aké dôležité je vedieť správne vyhotoviť balík, aby ho adresát dostal v bezúhonnosti a bezpečnosti. Napríklad, ako zabaliť knihu na odoslanie poštou, aby nedošlo k jej poškodeniu? S takýmto výrobkom, ktorý síce nebije, ale je dostatočne krehký, sa musí zaobchádzať opatrne. Vďaka svojej funkčnosti sulfátový papier začal sa aktívne používať ako obalový materiál.

Zaujímavé! Spotreba papierových výrobkov na celom svete každoročne rastie. Lídrami v tejto oblasti sú USA, Japonsko, Čína. Sú tiež jeho najväčšími výrobcami.

Vlastnosti a hlavné vlastnosti materiálu

Vydania kníh sú samozrejme celkom solídnou formou pošty, stále však majú slabiny. Tlačené výrobky sa môžu zhoršovať podľa týchto faktorov:

 • priame ultrafialové lúče
 • vysoká vlhkosť
 • príliš vysoká alebo naopak nízka teplota vzduchu,
 • prach. Umožňuje baktériám a spórám preniknúť do hrúbky materiálu a zničiť ho.

Dôležité! Vzhľadom na rozmarnosť kníh, ich citlivosť na vonkajšie faktory je vhodné uchovávať výrobky pri teplotách od +15 do +18 ° C a relatívnej vlhkosti do 60%. Tieto podmienky sa považujú za optimálne a nepoškodzujú publikáciu.

Balenie do sulfátového papiera môže spoľahlivo chrániť produkt pred mnohými nepriaznivými faktormi. Tento materiál má koniec koncov tieto vlastnosti:

 • vysoká priedušnosť
 • odolnosť proti vlhkosti
 • vysoká pevnosť
 • odolnosť proti teplotným rozdielom,
 • UV ochrana.

Vzhľadom na všetky tieto výhody by už nemali existovať otázky o tom, čo a ako zabaliť knihu na poštu.

Tipy na šetrenie dopravy

Cena tejto služby sa samozrejme zaujíma o každú osobu, ktorá odosiela balík. Na pošte ponúkajú pre tieto potreby rôzne škatule alebo balíčky. Majú však značné nevýhody vo forme vysokých nákladov, ako aj malého sortimentu veľkostí. Navyše to vyžaduje veľa času.

V takom prípade by ste sa mali oboznámiť s informáciami o tom, ako zabaliť knihu na odoslanie do sulfátového papiera a vopred vykonať tieto jednoduché manipulácie. Takto je produkt zabalený v absolútne akejkoľvek veľkosti. Všetko sa dá robiť doma vlastnými rukami a už na pošte si môžete zásielku zariadiť iba.

Zaujímavé! Kraft papier je viacvrstvový produkt s dostatočne vysokou pevnosťou. Zároveň je však pri drvení veľmi poddajná. To vám umožní nezávisle mu dať požadovaný tvar a rovnako spoľahlivo zabaliť aj tenkú knihu a niekoľko hrubých listov.

Prepravné náklady závisia od hmotnosti produktu, miesta príjemcu. Ľudia, ktorí majú skúsenosti s týmito záležitosťami, odporúčajú odoslanie knihy doporučeným balíkom. Tým sa výrazne znížia náklady a zabezpečí sa spoľahlivosť počas „cestovania“ publikácie.

Ako baliť. Osvedčené možnosti

Existuje veľa odporúčaní, ako zabaliť knihu do sulfátového papiera tak, aby obal mal atraktívny vzhľad a tiež zaistil bezpečnosť publikácie.

Prvý spôsob je klasický. Toto je najjednoduchšia, najrýchlejšia a najúspornejšia možnosť balenia bez pásky. Pokyny krok za krokom:

 1. Baliaci materiál položte na rovný, suchý a čistý povrch.
 2. Vložte knihu do stredu a okraje papiera zabaľte do stredu.
 3. Zabalte zabalený produkt silným lanom.

Zaujímavé! Dnes sa položky a materiály v prírodnom štýle stali v dizajne veľmi populárnymi. Preto sa balenie do sulfátového papiera aktívne používa pri výrobe originálnych obálok.

Druhá metóda zahŕňa vytvorenie špeciálneho balíka. Toto je tiež pomerne jednoduchá možnosť balenia, ktorá nevyžaduje špeciálne zručnosti. Pokyny krok za krokom:

 1. Zmerajte rozmery listu o 4 - 5 cm väčšie ako kniha.
 2. Z dlhšej strany dolná časť robí ďalšie 3 cm viac. Slúži ako uzatvárací ventil.
 3. Lepte zvislé strany lepidlom.
 4. Odložte knihu a zatvorte ventil.

Tretia metóda je originálnejšia. Tu vám postupne ukážeme, ako vytvoriť exkluzívne balenie pre knihu z kraftového papiera.

Na to budete potrebovať:

 • linka,
 • ceruzka
 • kúsok papiera správnej veľkosti,
 • lepidlo,
 • čipka alebo krásna stuha.

Kniha by sa mala najprv zabaliť do obalu. Potom krok za krokom vykonajte nasledujúce kroky:

 1. Položte knihu cez list. Lepte pásku na jednu hranu a pripevnite ju na knižnú tašku.
 2. Pevne držte ruku, zabalte vydanie do kruhu a zaistite druhú hranu.
 3. Nasleduje návrh koncov. Za týmto účelom zabalte hornú a dolnú časť papiera dovnútra a zaistite páskou.
 4. Bandážujte obal krásnou stuhou.

Možno, že druhá možnosť (vytvorenie balíka) nebude pre zasielanie poštou taká vhodná. Určite sa však stane najlepším riešením na zdobenie darčekov.

Pozrite si video: Ktoré knihy si zobrať na dovolenku? Tieto! (Jún 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send