Užitočné tipy

Ako upokojiť psa počas ohňostroja

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina ľudí vie, že psy a mačky sa často bojí ohňostroja. Táto spoločenská zábava je skutočným mučením pre zvieratá, nielen pre domáce zvieratá, ktoré sa schovávajú v hrôze počas „dovolenkových ohňostrojov“, ktoré prežívajú veľké napätie, ale aj divoké.

Ohlušujúci rev ohňostroja poškodzuje sluchové orgány zvierat. Pes je schopný počuť šušťanie vo vzdialenosti niekoľko stoviek metrov a viete si len predstaviť, aké pocity v ňom vyvoláva pozdrav. Počas ohňostroja veľa zvierat uteká zo strachu a stratí sa.

Hukot ohňostrojov strašidelne straší divoké zvieratá a vedie ich k stresujúcemu stavu. V panike zvieratá stekajú na diaľnicu a umierajú pod kolesami automobilov.

Platí to aj pre voľne žijúce zvieratá, kde veveričky a ďalší obyvatelia lesa trpia hlasným hlukom. Emocionálny a psychický stres spôsobený hlukom môže vystrašiť vtáky z ich hniezd, znášania vajec alebo kurčiat.

Ohňostroje spôsobujú škody na životnom prostredí v dôsledku požiarov, ako aj emisie toxických chemikálií do vzduchu a dymu naplneného malými časticami. Tento dym znečisťuje prírodu a je nebezpečný pre zvieratá.

Ryby, kačice a labute tiež trpia toxickými úlomkami, ktoré sa usadzujú v rybníkoch, riekach a potokoch a otravujú vodný ekosystém. Zvieratá absorbujú toxické odpadky z ohňostrojov, ktoré sa usadzujú v rybníkoch, riekach a potokoch.

Vzdajte sa krutej zábavy a povedzte ostatným.

Máte radi veci? - Zdieľajte so svojimi priateľmi:

Ako udržať pokoja počas sviatkov

Niektorí psi nemajú žiadne nepríjemné pocity pri videní a zvukoch ohňostrojov (ohňostroje, výbuchy žabiek), ak sú na to zvyknutí - psi poľovníckych plemien, povedzme, vyrastali zvyknutí na zvuky a pachy zbraní a strelného prachu, ako aj 10 najvýznamnejších plemien na ochranu. Pravda, väčšina psov nie je na to všetko zvyknutá, takže novoročné sviatky môžu byť obzvlášť vzrušujúcou dovolenkou tak pre zviera, ako aj pre jeho majiteľa.

Podľa štatistík v noci 1. januára, počas Silvestra, väčšina psov utečie ako v ktorýkoľvek iný deň, preto je potrebné prijať osobitné opatrenia na zaistenie ich bezpečnosti. Počas oslavy dôkladne sledujte svojho domáceho maznáčika a uistite sa, že na jeho obojku sú všetky potrebné osobné údaje psa a majiteľa.

Aj najchytrejší plemená psov sa obávajú hlasných zvukov - to je pre psov prirodzené. Zvuky rušia ich nervový systém, môžu byť vystrašení alebo vystrašení. Skutočnosť, že pes uteká pred hlukom, sa prejavuje jeho inštinktom pre sebazáchovu.

Pamätajte, že zvuky ohňostrojov sú pre vášho psa niečo iné ako iné prírodné zvuky, napríklad zvuk hromu. Ohňostroje sú nasmerované viac na zem, oscilujú a sú sprevádzané náhlym revom, zábleskami a zápachom horenia. Keďže psy vnímajú svet svojimi zmyslami - nosom, ušami a očami, môžu sa pre nich novoročné sviatky preťažiť.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu upokojiť svojho psa a nezatieniť vašu dovolenku.

1. Príprava

Nájdite miesto pre svojho psa, kde nebude počuť hlasné zvuky z ohňostrojov - doma s priateľmi alebo príbuznými, alebo v špeciálnom stredisku starostlivosti o psov - na akomkoľvek mieste, ktoré je známe vášmu miláčikovi. Ak je miesto pre psa neznáme, zoberte ho tam niekoľko dní pred sviatkami, aby sa v deň oslavy toto miesto nestalo nepríjemným prekvapením.

2. Ubytovanie

Ak nenájdete miesto ďaleko od ohňostroja, dajte ju domov do psa, aby sa cítila bezpečne. Ak vy sami nebudete doma, požiadajte priateľa, aby si sedel so svojím domácim miláčikom alebo si prenajal špeciálnu „opatrovateľku“, aby si nechal psiu spoločnosť a nechal ju každé 4 hodiny.

3. Závislosť

Ak chcete psa pripraviť na ohňostroje, musíte sa vopred ubezpečiť, či sa tento zvuk cíti pohodlne. Pretože postup je veľmi jednoduchý, trvá určitý čas - možno tri alebo štyri mesiace -, počas ktorého sa nahraný zvuk ohňostroja bude vysielať s postupným zvyšovaním hlasitosti predtým, ako sa pes chystá jesť, chodiť alebo hrať.

Takto sa vytvorí stav, v ktorom bude zvuk vnímaný pozitívne. Ak použijete túto metódu iba týždeň alebo dva, budete musieť do nej pridať ďalšiu zo zoznamu. Nech už je to tak, dajte psovi záznam zvukov ohňostroja.

4. Upokojujúce

Ak vidíte potrebu používať počas sedenia ohňostroje špeciálne psie sedatívne lieky, nezabudnite, že každé opatrenie by sa malo prijať včas, aby sa váš pes dozvedel, čo je liek na upokojenie.

To znamená, že najprv musíte priviesť psa do tohto pokojného stavu a potom aplikovať nejaké lieky - skôr, ako sa začne ohňostroj a pes sa rozruší. Ak úroveň jej úzkosti dosiahne hodnotu 8 alebo 9, jej psychický stav eliminuje účinok liekov. Ak pes už ťažko dýcha, lieky už nepomôžu. Nástrojom by malo byť niečo intelektuálne, pracujúce na úrovni inštinktov. Problémom je pochopiť, kedy a ako dať dohromady inštinkt a nástroj.

Ak budete počas ohňostroja blízko psa, pomôže jej aj upokojujúca „správa“, že nemá dôvod na obavy. Nezabudnite, že ľudia komunikujú slovami a psami energiou. Budú čakať na signály od vedúceho, ako sa majú správať. Ak nepreukážete, že ohňostroj je niečo významné a spôsobí vám veľké potešenie, pes sa naučí, že mu to neprikladá veľký význam.

V každom z týchto prípadov najskôr vyčerpajte psa dlhou prechádzkou, aby bol už na začiatku ohňostroja pokojný.

A čo je najdôležitejšie, nepozerajte sa na situáciu z hľadiska psa, ktorý sa rovná dieťaťu zbavenému zábavy. Je to skôr trest pre človeka. Pes nebude vedieť, čo chýba. Ste dobrý vodca, ktorý neuvedie psa do situácie, ktorá by jej inštinkt radosti prejavila v negatívnom zmysle. Keď ustúpia obrazovky a výbuchy po novoročných sviatkoch, bude vám pes vďačný, že sa tento sviatok stal menej nervóznym!

Problémy so zdravím

Hluk a ruch veľkého mesta Kimboho nikdy neobťažoval. Ale nedávno sa Marco presťahoval do rušnej štvrti Brooklynu. A stalo sa presne v Deň nezávislosti.

Tradične sa tento deň konajú veľké oslavy, ktoré sa končia veľkolepým ohňostrojom. Nikto si ani nemohol myslieť, že Kimbo sa tak bála zvukov ohňostroja.

Marco a jeho priatelia, ktorí k nemu prišli osláviť Deň nezávislosti, sa pokúsili upokojiť chudobného domáceho maznáčika. Ale všetko bolo márne. Neprestal štekať.

Zložité riešenie

A potom sa náhle hluk zastavil. Keď sa Marco a jeho priatelia rozhodli skontrolovať, čo sa stalo, našli iba taký obrázok.

Doggie ležal vo vani, akoby to bol bunker. Usúdil, že je také bezpečné schovať sa pred hrozivými zvukmi. Aby ďalej uisťovali Kimba, obklopili ho mäkkými hračkami.

Všetci boli šťastní: Kimbo sa upokojila a prestala štekať. Teraz vie, kde sa má schovať, keď ohňostroj znovu zasiahne.

Pozrite si video: Ako upokojiť psa počas Silvestra? (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send