Užitočné tipy

Pravidlá skladovania mrazených koláčov

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 22 ľudí pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 8. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Zmrazenie koláča môže byť užitočné, ak nechcete okamžite jesť svoje pečivo. Možno by ste si chceli zachovať narodeninovú tortu svojho priateľa za týždeň. Alebo si vopred pripravil základ pre špeciálny dezert. Nezáleží na tom, z akého dôvodu to chcete urobiť, ste na správnom mieste. Prečítajte si článok o tom, ako zmraziť torty a na aké nuansy by sa malo počas procesu zmrazovania venovať pozornosť.

Ako zmraziť tortu bez polevy?

Ak chcete v mrazničke dlhodobo uchovávať mrazené koláče bez glazúry, je dôležité poznať nasledujúce:

  • Hostiteľka musí po upečení dezert nechať vychladnúť. Bude to trvať asi 3 hodiny. Ak bol koláč zakúpený v obchode, je možné túto položku vynechať.
  • Do mrazničky je zakázané umiestňovať koláče s nízkym obsahom tuku. Nemrznú.
  • Pred odoslaním pečiva do mrazničky by malo byť zabalené do obalového materiálu. Na tento účel sa používa potravinová fólia alebo fólia. Fólia je pomerne jednoduchá a ľahko sa používa. Na zabalenie koláča potrebujete niekoľko vrstiev. V opačnom prípade sa môže vlhkosť dostať dovnútra. Najspoľahlivejším obalovým materiálom, ktorý chráni produkt pred vlhkosťou, baktériami a svetlom, je potravinárska fólia. Jeho nevýhodou je nízka pevnosť.
  • Dort v mrazničke by sa nemal umiestňovať vedľa výrobkov s bohatou vôňou (napríklad morské plody, ryby). Zariadenie dôkladne umyte. Vykonanie tejto akcie zaručuje dezertnú konzerváciu chuti a absenciu špecifickej arómy.
  • Dezert možno uložiť do mrazničky niekoľko mesiacov. Po uplynutí tohto obdobia sa musí zlikvidovať. Získava špecifickú chuť. A použitie takého produktu môže viesť k otrave.

Dort poleva

Aby mrazené glazované koláče nestratili svoju pôvodnú príťažlivosť, domácnosti musia riadne pripraviť obalový materiál. Bude potrebovať plech na pečenie alebo kovový podnos, lepiacu fóliu a plastovú nádobu. Dezert by sa mal umiestniť na plech alebo plech na pečenie a poslať do mrazničky na 3-4 hodiny. Po uplynutí tejto doby je možné koláč vytiahnuť. Ak sa prilepil na paletu, potom stojí za to použiť nôž s tenkou čepeľou. Potom môžete zákusok zabaliť do lepiacej fólie. Mal by k nemu priliehať, ale zároveň nemal pokaziť námrazy, krém. Aby produkt po rozmrazení nezmenil svoju chuť a arómu, odporúča sa ho znova zabaliť do plastového obalu. Ak chcete zabrániť tomu, aby dezert stratil príťažlivosť, musíte použiť plastovú nádobu.

Dorty s ovocnou náplňou alebo nízkym obsahom tuku nie je možné zmraziť.

Frozen Cake: Aký je rozdiel?

Ako sa ukázalo, tajomstvo spočíva v osobitnom spôsobe spracovania hotového cukrárskeho výrobku, ktorý je zmrazený, aby sa zachovali jeho spotrebiteľské vlastnosti. Zároveň sa používa hlboké zmrazenie šokom, ktoré zvyšuje trvanlivosť koláčov - budú rovnako čerstvé a chutné po celý rok a bez použitia konzervačných látok, ktoré zďaleka nie sú zdravé pre zdravie.

Bežný koláč sa môže zjesť najneskôr tri dni po jeho pečení. V súčasnosti to zahŕňa dodávku výrobcom do obchodov, predaj spotrebiteľovi, podávanie a konzumáciu. Stáva sa, že predajcovia, keď uplynie dátum exspirácie cukrárenského výrobku, idú na rôzne triky, aby nedošlo k ich strate. Najbežnejším podvodom je dátum vypršania platnosti falošného tortu.

Výhody mrazených koláčov

Na rozdiel od zvyčajného stavu sa mrazený koláč môže dodávať do vzdialených osád bez strachu z vypršania platnosti. Typicky sa takéto cukrovinky prepravujú v špeciálnych škatuliach vyrobených z vlnitej lepenky, čo je vynikajúci tepelný izolátor. Vďaka tejto vlastnosti obalového materiálu sa mrazené cukrovinky dlho neroztopia a zachovávajú si svoj tvar.

Na rozmrazenie koláča nepotrebujete žiadne špeciálne podmienky: nechajte ho dve hodiny v kuchyni. Na tieto účely by ste nemali používať mikrovlnnú rúru, pretože sa môže topiť iba vonkajšia vrstva a jadro dezertu zostane zamrznuté. Pre pohodlie zákazníkov sa takéto cukrovinky predávajú v už narezanej podobe - nemusíte rozmrazovať celý koláč, môžete získať toľko kusov, koľko potrebujete.

Dodávka zo zahraničia

Ak chce jeden z turistov priniesť svojej rodine nezvyčajný chutný suvenír ako darček, vždy môžete využiť príležitosť, aby ste s nimi zaobchádzali so skutočným majstrovským dielom zahraničných cukrárov. Bežný koláč nie je ľahké doručiť čerstvý zo zahraničia, ale vďaka moderným technológiám mrazenia môžete vyskúšať originálne zahraničné dobroty, napríklad autentický taliansky tiramisu, americký tvarohový koláč, francúzske pečivo. Mimochodom, nie je potrebné prinášať tieto dobroty zo zahraničia sami, pretože v súčasnosti má mnoho odvetví služby doručovania domov.

Mrazené dezerty sú obľúbené nielen medzi turistami - mnoho kaviarní nemá svojich vlastných cukrárov a zaobchádza s nimi také pochúťky, pretože je to výhodnejšie ako platenie za špecialistu.

Mrazené koláče: recept a vlastnosti mrazenia

Ako vyzerá technológia na výrobu takého jedla? Ak chcete získať mrazený koláč, musíte dezert umiestniť v deň výroby do špeciálnej komory, v ktorej sa vykonáva šokové zmrazenie, a potom prudko znížte teplotu na -15 °. -25 ° C. Podľa cukrárov sa touto metódou ničia patogénne baktérie, takže konečný produkt je pre spotrebiteľa úplne bezpečný.

Mnoho ľudí sa zaujíma o túto otázku: je možné doma zmraziť tortu? Výroba výrobkov pomocou hĺbkového šoku je technológia, ktorá si vyžaduje značné finančné náklady a dostupnosť špeciálneho chladiaceho zariadenia, preto sa do týchto činností nezapája veľa stravovacích podnikov. Je oveľa lacnejšie používať konzervačné látky na zvýšenie trvanlivosti vašich výrobkov. Preto je nepravdepodobné, že bude možné variť a zmrazovať pečivo doma.

Tak odlišné a chutné

Podľa výrobcov mrazených koláčov (v článku sú umiestnené fotografie dezertov) tieto technológie nepredstavujú ohrozenie zdravia spotrebiteľov a nemajú negatívny vplyv na kvalitu cukroviniek. Tento spôsob zmrazenia sa dá použiť na konzerváciu všetkých typov dezertov. Jedinou výnimkou sú koláče s olejovým plnivom alebo smotanou rastlinného pôvodu, pretože môžu stratiť svoju prezentáciu v dôsledku deformácie počas prepravy.

Zmrazenie napoleonského koláča tiež nie je problémom - predávajú sa dezerty ruských aj zahraničných spoločností. Mnoho sladkých zubov miluje toto nenáročné majstrovské dielo z lístkového cesta, ale nie vždy je možné ho variť sami. Získanie obľúbenej pochúťky v tejto podobe znamená, že vložením do mrazničky budete vždy pripravení stretnúť sa s neočakávanými hosťami. Rozhovor s voňavým čajom s lahodným koláčom - čo by mohlo byť lepšie?

Budúca technológia

Odborníci prieskumu spotrebiteľského trhu pozitívne hodnotia túto metódu zmrazenia, ktorá je šetrná k životnému prostrediu. S jeho pomocou sa skladovateľnosť takýchto výrobkov, ktoré podliehajú rýchlej skaze, ako sú koláče, zvyšuje na 12 mesiacov. Hlavná vec je, že to nemá vplyv na ich vzhľad a chuť. Mimochodom, po rozmrazení môžu byť tieto cukrovinky opäť skladované dlhšie ako bežné koláče - 120 hodín.

Špecialisti v oblasti výživy veria, že ľudstvo sa čoskoro presunie z používania konzervačných látok a hlboké zmrazenie si zachová prospešné vlastnosti výrobkov. Táto technológia už zaujíma vedúce postavenie v európskych krajinách.

Ak vidíte škatuľu s takým neobvyklým koláčom, neváhajte - kúpte a oceníte jej chuť!

Pin
Send
Share
Send
Send