Užitočné tipy

13 tipov na udržanie svojho manželstva a lásky v manželstve!

Pin
Send
Share
Send
Send


Je ľahké obviňovať partnera z neúspechu, ktorý nás nemohol oceniť. Ak je dôvod hlbší? Pokušenie vytrhnúť nohu a prerušiť všetky zväzky nenecháva žiadnu šancu na to, aby sa na chvíľu vrátilo späť - nahromadilo sa príliš veľa sťažností, príliš veľa nervov. Ale ak je vaša rodina drahá, ak vaše pocity nie sú úplne vyblednuté, prečo nevyužiť tipy psychológov na budovanie vzťahov? Štatistiky rozvodovosti zobrazujeme Kuzkinovej matke.

10 tipov na ochranu manželstva pred rozvodom

1. Znovuobjavte sa

Pravda je, že osobné šťastie je dielom našich vlastných rúk. Partner sa môže priblížiť, pomôcť, podeliť sa o skúsenosti, ale nemôže si dovoliť naplniť nás zvnútra. Myšlienky, nálada, sebaúcta - to všetko záleží na nás a odtiaľ vedie aj nespokojnosť so životom. Premýšľajte o tom, ako dlho ste sa starali o seba, pridelili ste čas duši a relaxácii? Ako dlho už robíš svoj obľúbený koníček? Keď je vnútorný zdroj vyčerpaný, nie je čo dať ostatným, zvnútra sme prázdni. Preto musíte mať dostatok spánku, chodíte sami, krásne sa obliekate, príjemne kŕmite a obhajujete svoje túžby. Pamätajte, kto ste!

2. Porozprávajte sa so svojím manželom

Ak si všetko ponecháte vo svojom vnútri a ticho prehltnete slzy - situácia sa nezmení, musíte zdieľať svoje pocity a emócie. Čo konkrétne vás vzrušuje, čo vám nevyhovuje, čo chcete, čomu odporujete? Zavolajte manželovi na rozhovor, diskutujte o problémoch a hľadajte riešenia, ktoré by vyhovovali všetkým. Je dôležité to robiť v pokojnej nálade, bez obvinení a nárokov, pri súčasnom zachovaní rešpektu. „Nechytil ma k futbalu“, ale „cítim sa zbytočným, keď tráviš všetok svoj voľný čas na futbale“. Stratíte náladu? Dajte si pauzu, upokojte sa a vráťte sa k problému. Len nenechajte nič ísť samo od seba.

3. Nepokúšajte sa ho prerobiť

Je ťažké rozlúčiť sa so zlými návykami a negatívnymi vlastnosťami vašej vlastnej postavy, čo môžeme povedať o pokuse o remake ostatných? Všetci sme nedokonalí, každý z nás má svoj vlastný súbor „cheburashka“, je dôležité, aby sme ich mohli prijať a uvoľniť. Rozsah svetonázoru, vzťahy s ostatnými, úroveň inteligencie, návyky, záujmy - hľadajte, čo vás spája, na čo môžete obdivovať a byť naň hrdí, a potom sa len sústrediť. Netlačte na partnera, ale povzbudzujte prejav jeho najlepších vlastností. Jemne a opatrne.

4. Odmietnite ultimátum

Nepokúšajte sa na váhy vyvíjať niečo skutočne dôležité, vyhrážať sa, manipulovať alebo dokonca vyvíjať tlak na vinu. Buďte múdrejší, hľadajte kompromis, rokujte. Nenechajte sa náhradou za celý okolitý svet, obmedzuje, potláča slobodu, núti človeka vzdať sa časti seba. Láska v takejto hre necíti. Hrozí vám rozvod? Buďte pripravení zbaliť si veci a podeliť sa o svoje veci, pretože v určitom okamihu sa môže roztrhnúť reťaz trpezlivosti: prečo držať osobu, ktorá si vás neváži?

5. Spoznajte svojho manžela z novej perspektívy

Ako dlho ste už hovorili so srdcom k rôznym témam? Viete, ako žije váš manžel, čo si myslí pred spaním, akú poslednú knihu čítal? Podeľte sa o neho so svojimi koníčkami, skúste cítiť jeho náladu, zistiť, ako šiel ten deň? Zapojte sa do jeho sveta, zaujímajte sa o podnikanie, varte si svoje obľúbené raňajky, natiahnite sa na prechádzku pod hviezdnou oblohou a splňte si svoj malý sen. Všetky tieto malé veci sú dôležité, nútia nás objavovať a prehodnocovať sa navzájom a pomáhajú nám nájsť porozumenie a podporu. A to znamená toľko ...

6. Naučte sa odpustiť

Pochopte, že za konflikty ste obviňovaní obaja, nemôžete preniesť všetku zodpovednosť na jednu. Ľudia sú nedokonalí, môžeme stratiť náladu, robiť škodlivé veci. Ale nemôžete zachrániť bolesť, inak riskujete, že sa pri tomto zaťažení navždy zlomíte. Pozrite sa na prax odpustenia, premýšľajte, píšte listy, v najhoršom prípade choďte k psychológovi a pracujte na chybách minulosti. Len sa tam nenechajte uviaznuť, nestrácajte svoju životnú energiu!

7. Viac sexu a romantiky

Intímny život je dôležitý, bez intimity neexistuje potreba, aby obaja partneri toľko potrebovali. Máte zdravotný problém? Vyriešte ich, buďte liečení, ale nezačínajte sexuálnu sféru, obaja potrebujete prepustenie. Sledujte svoju postavu, urobte sa sexy, naučte sa relaxovať, experimentujte s novými pocitmi, len sa nezastavujte, vek je len číslo. Je ťažké húpať sa po sexe? Predstavte si romantiku: dávajte si navzájom znamenia pozornosti, usporiadajte večery pre dvoch, často držte ruky a len si navzájom hovorte nežné slová. Toto je dôležitá súčasť šťastia.

8. Naučte sa jazyk vzájomnej lásky

Nie je žiadnym tajomstvom, že každý z nás je naladený na našu vlastnú vlnu vnímania: niekto sa zameriava na pomoc s podnikaním alebo na podporu slov podpory, druhý čaká na darčeky, tretí na dotyk. Zistite, s akou vlnou váš partner hovorí a používajte ju. Miluje prekvapenie? Urobte niečo jednoduché, ale romantické, nechajte si poznámky, kupujte čokolády a suveníry. Čakáte na starostlivosť? Opýtajte sa, ako môžete byť užitoční a zúčastniť sa jeho záležitostí. Je to jednoduché a efektívne!

9. Nikdy porovnávať

Pochopte, že ľudia v okolí nie sú úplne úprimní, ale tiež zohrávajú úlohy a snažia sa vyzerať lepšie. Príbehy z Instagramu sú iba časťou pravdy, nikto nevyjadrí svoje slzy, krivdy ani skutočný život. Kytica kvetov, luxusný kožuch a piesočná pláž na Goe sú iba obrázkom, ktorý nehovorí nič o šťastí. Neporovnávajte svoju rodinu s rodinami iných ľudí! Osoba na displeji sa nevystavuje. Možno, že kytica bola výkupné za zradu, a kúpil diamant na úver? Zostaňte realistickí a menej dôverujte obrázkom zo sociálnych médií.

10. Nerobte z dieťaťa centrum rodiny

Byť rodičmi je v pohode, ak si neobetujete vzťahy. Deti takú oddanosť stále neuznávajú, vyrastú a odídu, aby si vybudovali svoj vlastný život. Čo s tým potom zostane? Buďte na prvom mieste pre seba, nezabudnite na lásku, ktorá vás spája, udržiavajte oheň vášne. Mali by ste byť príkladom, nie opatrovateľkou bez osobných hraníc. A keď bude hniezdo prázdne, bude pre vás ľahké obnoviť život. Zachráňte rodinu - nie prácu, ale skvelé umenie!

Zdieľajte príspevok so svojimi priateľmi!

13 tipov, ako zabrániť rozpadnutiu vášho manželstva

Naučte sa počúvať sprievodného manželstva.
Váš manželský partner sa rozhodol ukončiť manželstvo z dôvodu vecí, ktoré ste mu ublížili. Je nepravdepodobné, že by sa mu takéto rozhodnutie dalo ľahko. Teraz sa pokúste spomenúť si, analyzovať, čo sa vám pokúsil sprostredkovať po celú dobu. Akú zmenu vo vzťahu sa zúfalo snažil dosiahnuť?

Aj keď ste po ďalšom škandále prestali hovoriť, pravdepodobne máte spôsoby, ako porozumieť tomu, čo chcel životný partner. Preto, aby ste si udržali manželstvo, naučte sa navzájom pozorne počúvať. Urobte si zoznam vecí, ktoré sa vám manželský partner snažil sprostredkovať, a potom vykonajte potrebné zmeny.

Zamerajte sa na seba, nie na svojho manželského partnera.
V rodinných konfliktoch zvyčajne každý chce, aby sa druhá strana priznala vinu. Čakáme, až životný partner bude konať inak, poukazujúc na jeho nedostatky. Neviníme sami seba za všetko, ale za manžela. Teraz je čas zmeniť názor, ak si chcete zachovať manželstvo. Napríklad, rozmýšľajte iným spôsobom, čo môžem urobiť inak, aby som zostal milujúci a dobromyseľný, keď robí veci, ktoré nenávidím? Keď to urobí každý, bude menej konfliktov.

Urobte si zoznam všetkých problémov, ktoré neustále hádate so svojím životným partnerom.
Problémy sa zastavia, keď sa nájdu a implementujú vzájomne prijateľné riešenia týchto problémov. Pár získa dobré zručnosti pri riešení budúcich konfliktných situácií pri súčasnom udržiavaní vzťahu v manželstve.

Rada: rozprávajte sa s partnerom, povedzte v tomto duchu: „Myslím, že vás niečo urazilo, chcem pochopiť, čo vás z mojich činov obťažuje, cítim sa pred vami vinný, ako si myslíte, na čom potrebujem pracovať, čo napraviť? “Tým, že hovoríte týmto spôsobom, zabránite ďalším nezhodám, pretože partner necíti potrebu brániť sa proti obvineniam proti nemu.

Spravte to spoločne, aby ste mohli robiť vážne rozhodnutia.
Jeden článok hovoril o tom ako „win-win valčík“. Cieľom obojstranne výhodného valčíka je dospieť k záveru, ktorý je pre oboch partnerov príjemný. Už neexistuje zásada „robiť, ako chcem“. Namiesto toho, ak vzniknú nezhody, skúste pokojne hovoriť o svojich pocitoch a počúvajte slová svojho životného partnera. Pomôže to pri rozhodovaní, ktoré vyhovuje želaniam a preferenciám oboch manželov.

Dohodnúť sa na spolupráci.
Ak sa vám zdá, že vaša žena vypadla z lásky alebo váš manžel vypadol z lásky, skúste pochopiť dôvod. Mysli si, že tvoje manželské vzťahy sú také zlé, že už nie je šanca znovu zalepiť lásku? Nenechajte sa ponáhľať, aby ste prerušili vzťahy, pretože je vždy ľahšie ich prerušiť, ako budovať. Vaše rozhodnutie a slová sú pravdepodobne sklamaním. Aby ste sa toho zbavili, skúste navzájom skutočne spolupracovať.

Napríklad manžel sa cíti ako nešťastný človek kvôli svojej manželke s nadváhou, potom sa oplatí pomôcť jeho manželke. Prečo na tom spolupracovať, používať športy, fitnes, jogging. Keď bude taká podpora, bude pre ženu ľahšie pracovať na sebe. Manželka otrávená malým (žobraným) platom jej manžela? Spolupracujte na tomto probléme, napríklad ušetrite viac, kontrolujte svoje výdavky a hľadajte ďalšie zamestnanie.

Trpezlivo prejavujú ochotu zmeniť sa.
Pokúste sa ukázať svoju túžbu po zmene aj v malých veciach. Buďte trpezliví, je celkom možné, že manželský partner nebude okamžite veriť vašej úprimnosti a pripravenosti na zmenu. Možno aj niektoré slová alebo činy spôsobia vaše podráždenie, ale trpezlivosť bude najlepším dôkazom vášho odhodlania zmeniť sa.

Pamätajte, že úspešné manželstvo si vyžaduje čas. Unáhlené rozhodnutia spravidla vedú k katastrofálnym výsledkom. Je vždy tragické vidieť, ako sa manželstvo, ktoré sa dá zachovať, zničí iba preto, že rozhodnutia sa prijímali na základe pocitov a nedostatku trpezlivosti. Bez trpezlivosti nepomôžu žiadne rady psychológa.

Prečítajte si článok: Ako byť šťastný vo vašom manželstve? V nej hovoríme o zásadách, ktoré žiadame o šťastné manželstvo.

Nerobte nič, čo by mohlo zraniť iného.
Najlepším opatrením je niekedy nečinnosť. Prestaňte robiť niečo, čo zhoršuje situáciu, vďaka ktorému budete medzi sebou súťažiť. Napríklad, kto sa bude uraziť navzájom urážlivejšie alebo kto bude škandál hlasnejšie. Prestaňte robiť veci, o ktorých viete, že vás otravujú.

Pamätajte: zastavenie krvácania zachráni veľa životov. Preto je vždy lepšie rýchlo zastaviť „krvácanie z vášho manželstva“ (zlé činy a skutky) bez zhoršenia situácie. Nič a nikto vás núti súťažiť medzi sebou v snahe ublížiť druhému. Toto je vaše osobné rozhodnutie, ktoré môžete osobne odmietnuť.

Usporiadajte sa sami za seba: vaše rozhodnutia by nemali spôsobiť zranenie vášmu partnerovi ani spôsobiť škodu. Toto vám poskytne viac šancí na záchranu vášho manželstva.

Verte, že váš manželský partner má dobré srdce.
Myslíte si, že váš manžel úmyselne robí veci, ktoré vás privádzajú k šialenstvu. Pamätajte, že keď ľudský mozog narýchlo vyvodí závery, potom aktívne hľadá dôkazy na jeho záver. Ak spočiatku pripisujeme zlým motívom spoločníkovi v manželstve, budeme sa aktívne snažiť potvrdiť náš záver v každom konaní. Stále ignorujeme dobro, ktoré pre nás robí.

S manželkou sme si istí, že vo všetkých manželstvách nie je 99% manželských partnerov absolútnym stelesnením zla, sú to obyčajní obyčajní ľudia. Niekedy zábudlivý, unavený, urazený niečím, a preto robí vyrážky, ale „nedokončené darčeky“. Naučte sa pozerať aj na svojho partnera.

Zbavte sa negatívu.
Negatívny bahno, ktoré si manželia veľkodušne dávajú, je úplne zbytočné. Odmietnutie negativity znamená, že už nebude viac kritiky, sťažností, obvinení, hnevu, sarkasmu alebo škodlivých poznámok.

Psychológovia zistili, že manželstvá zvyčajne prežívajú, keď je pomer dobrých a zlých vzťahov v rozmedzí od päť do jedného. Opýtajte sa sami seba: chcete, aby vaše manželstvo len prežilo alebo si želáte prosperovať? Ak je vaším cieľom prosperita manželstva, usilovajte sa o pomer jeden milión. To vo všeobecnosti znamená, že vo vzťahu nie je miesto pre „špinu“. Už žiadne napäté situácie spôsobujúce konflikty.

Ak sa jeden z manželov začne „prehrievať“, nechajte ho ísť von a dýchať čerstvý vzduch, choďte do posilňovne, aby vyhnal svoj hnev a po upokojení sa vráti k prerušenému rozhovoru. (Mimochodom, nájdete veľa užitočných informácií v článku o tom, ako sa naučiť obmedzovať svoj hnev a agresiu. Odporúčame prečítať si ho).

Pokúste sa dostať späť k svojej najlepšej verzii.
Znamená to osobné zmeny, aby sme sa dnes zlepšili, ako tomu bolo včera. Pamätáte si, prečo ste sa zamilovali? Aké sú vlastnosti, vlastnosti, vďaka ktorým ste neodolateľní pred 5, 10, 20 rokmi? Teraz vzkrieste staré vlastnosti, pridajte im svoju životnú skúsenosť a znova sa stanete neodolateľnými. Využite čas na vylepšenia. Tieto vlastnosti získali vaše srdce raz, môžu to urobiť znova.

Naučte sa robiť kompromisy.
Je to ako výmenný obchod: vy ste ja, ja som! Môžete dať manželskému spoločníkovi, čo potrebuje, na oplátku beriete to, čo potrebujete. Ak použijeme systém kompromisov múdro, obe strany majú možnosť zachovať si manželstvo a zároveň si užívať veci, ktoré skutočne chceli. Pozrite sa, ako sa pár láskyplne zhoduje na rozhodnutí, ktoré vyhovuje obom manželom, napríklad v intímnom vzťahu.

Manželka jej manželovi: „Prosím, pomôžte mi s domácimi prácami, aby som vám mohla dať peknú noc.“
Manžel manželky: „Dnes pripravujem romantickú večeru, aby ste si oddýchli a aby vám neuškodila hlava.“

Kompromis sa neuplatňuje, pokiaľ ide o každodenné povinnosti, ktoré sa v každom prípade musia vykonávať. Napríklad: Manžel s manželkou: „Dnes nebudem chodiť do práce, ak ...“.
Manželka jej manželovi: „Nebudem variť, ak budeš ...“. Chodiť do práce, pripravovať sa na jedenie - to sú každodenné povinnosti, ktoré sa neplnia, čo situáciu len zhorší.

Zvýšte pozitívne emócie, ktoré dávajú vášmu partnerovi.
Úsmev sa viac na seba, objatie, vzdanie vďaky, trávenie viac času so sebou. Pomáhajte si navzájom, chvála, smiech, viac zábavných vecí. Čím viac rozdávate pozitívne emócie, tým viac dostanete na oplátku.

Pokračujte v získavaní vedomostí o úspešnom manželstve.
Aby sa človek dostal za volant, musí sa najskôr oboznámiť s pravidlami a jazdou, získať práva, až potom bude sám riadiť vozidlo. Podobný princíp ako manželstvo. Aby ste sa v budúcnosti nemuseli obávať, ako zachrániť manželstvo, musíte si dnes osvojiť vedomosti a riešiť rôzne konfliktné situácie. Ako sa naučiť, ako sa navzájom prispôsobovať, pripúšťať. Mali by ste si preto prečítať, sledovať užitočné informácie, ktoré vám poskytujú kvalitné znalosti.

Tipy pre manželku, ako zabrániť bežnej chybe pri ukladaní vášho manželstva

Rozhovor v kuchyni, frustrovaný kričaním a urážkami, trval viac ako hodinu, potom si manželka myslela, že dám svojho manžela pred voľbou alebo ... alebo pred porúchou. Spory, škandály, skryté urážky, nedostatok túžby komunikovať - ​​to sú zvyšky kedysi šťastného manželstva. Už to nemôžem urobiť, nech si vyberie, tak si myslí žena. Poznáte túto situáciu? Možno je to vaše manželstvo. Bohužiaľ, milióny žien tento scenár opakujú znovu a znovu, pričom urobili spoločnú chybu.

Ženy sa pýtajú: Mám dať manželovi ultimátum

Už ste dostali viac rád, priatelia, príbuzní alebo smutní poradcovia. Odporúča sa dať ultimátum. Určite ste už o tejto rade uvažovali. Ale bude to fungovať? Koľko manželstiev bolo takto zachránených pred rozpadom? Veľmi málo.

Ak chcete v budúcnosti povedať: „Zachránil som svoje manželstvo“, potom by ste nemali dať svojho životného partnera pred voľbu. To je mimoriadne neefektívne.

Myslíte si, že je to príležitosť, ako udržať svojho manžela pod kontrolou? Ale je to ako jesť dezert po každom jedle. Z krátkodobého hľadiska je to milé, ale nie dobré, dokonca ani škodlivé. To, že sa cítite dobre alebo pohodlne, ešte neznamená, že je to tak.

Situácia s ultimátom je podobná: funguje krátko, ale je zbytočná. Preto musíte čestne odpovedať sami: bude to vždy konať? Alebo vyprovokuje manžela, aby ma v podstate donútil zbytočne? Kto potom kontroluje?

Mysli na to, že ste urobili ultimátum, aby ste svojmu manželovi stanovili jasné hranice. Ale kde je záruka, že sa nimi chce riadiť? Skutočnosť, že sa manžel takto správa, nie je dôvodom neexistencie jasných pravidiel. Tento nedostatok motivácie žiť podľa týchto pravidiel. Он прекрасно понимает, что поступает плохо, даже если не признает свою неправоту или доказывает обратное. В глубине души он понимает, что разрушает брак своим поведением, но у него нет мотивации, поощряющей его изменить своё поведение.

Вывод: ультиматум дает кратковременное ощущение победы, но пропускает свою цель: внутренняя мотивация мужа. Je potrebné naučiť sa, ako manžela správne motivovať, aby si osobne žil robiť správne veci a udržiavať manželstvo. Uložte si manželstvo nie na krátku dobu, ale na celý život.

Práca na vnútornej motivácii sa začína otvorenou, čestnou konverzáciou. Účelom ktorého nie je ľahké zistiť, či chcete žiť spolu alebo nie, a dohodnúť sa na záväzkoch. Majú obrovský vplyv na vaše myšlienky a konanie.

Dovoľte mi vysvetliť príkladom: ak dieťa sníva o tom, že sa stane olympijským majstrom, potom je naladený na mnoho rokov intenzívneho tréningu a vzdelávania. Záväzok k tomuto cieľu inšpiruje mladých športovcov k obetovaniu. To vedie všetky jeho myšlienky a činy, od dodržiavania prísneho plánu spánku a jedla až po odmietnutie priateľov zmiznúť s nimi v nočných kluboch. Povinnosť diktuje športovcovi trénovať, aplikovať to, čo sa naučil v praxi, nevzdávať sa po páde a ďalej sa zlepšovať, zlepšovať, aby sa stal najlepším na svete!

A záväzok k manželstvu pomôže párom urobiť potrebné obete, aby si udržali a posilnili svoje manželstvo. To znamená vzdať sa niektorých svojich túžob, ambícií a sklonov, keď narúšajú manželstvo. Nechajte ich pozadu, pretože ste odhodlaní dosiahnuť jeden cieľ - zachrániť manželstvo, pretože si vážite manželské vzťahy viac ako iné veci v živote. Toto je vnútorná motivácia, ktorú je potrebné prebudiť v manželovi.

Pozrite sa na video, v ktorom manželky dostanú zaujímavú psychologickú radu tým, že použijete, ktorá žena jej zachráni manželstvo.

Posledné slovo

Rôzne štúdie ukazujú, že viac ako polovica všetkých manželstiev sa nakoniec rozvádza. Každé manželstvo má svoje vzostupy a pády, ale priznajme si to: nadišiel čas, aby sa z nich jedno stalo. Je čas premýšľať, nie ako rozbiť vzťah, ale ako si udržať manželstvo? Potom môžete urobiť oveľa viac. Keď sa dvaja ľudia pohybujú rovnakým smerom, môžu zmeniť svet okolo seba! Ťažkosti sa najlepšie neriešia hádkami, ale kompromismi. Pamätajte: láska, túžba vynaložiť úsilie, aby sa vaše manželstvo stalo šťastným, je to najlepšie, čo vlastníte.

Pin
Send
Share
Send
Send