Užitočné tipy

GALANT Copywriter Blog

Pin
Send
Share
Send
Send


 • Ako urobiť číslovanie stránok v programe Word
 • Ako číslovať stránky v programe Word
 • Ako v programe Word 2007 na číslovanie stránok počnúc listom 5

 • Číslovanie stránok v programe Word 2013

Tip 2: Ako stránkovať

 • počítač, ktorý číta textové súbory v programe Word

Po pridaní čísel stránok ich môžete zmeniť rovnakým spôsobom ako text päty, vybrať pre ne font, veľkosť a formát.

Ak to chcete urobiť, dvakrát kliknite na pätu s číslom stránky - teraz je k dispozícii na úpravy.

Ak chcete očíslovanie strán odstrániť, vyberte kartu „Vložiť“, na nej vyberte „päty“ a potom „číslo strany“ a „odstrániť čísla stránok“. V systéme Windows 2007 môžete záhlavie stránky jednoducho odstrániť dvojitým kliknutím.

Ako postupovať medzi stránkami v programe Word

Najjednoduchší spôsob, ako vložiť číslovanie stránok do aplikácie Word, je, keď sa stránky „počítajú“ od prvého po posledný v poradí. Urobíme to jeden-dva-tri (obr. 1):

 • Prejdite na kartu "Vložiť".

 • Nájdite časť „Záhlavia a päty“, a v tom riadok „Číslo stránky“.

 • V rozbaľovacom okne vyberte umiestnenie čísla (v záhlaví / päte), jeho štýl. Tým sa otvorí panel „Návrhár päty“, Ak vám vzhľad písma, jeho veľkosť alebo farba nevyhovujú, na karte sa dá všetko zmeniť "Home" v časti "Font".

Všetky strany dokumentu Word sú automaticky očíslované. Ak chcete konsolidovať operácie vykonané v dokumente, jednoducho zatvorte okno hlavičky a päty (zelená šípka na obrázku 1) alebo, ešte ľahšie, dvakrát kliknite na ľubovoľný fragment textu mimo hlavičky a päty.

Ako vložiť číslovanie v programe Word začínajúce na strane dva

Pomerne často je potrebné začať stránkovanie druhou, prvú ponechať pod titulnou stránkou. V závislosti od štandardov dizajnu alebo od želania autora sa číslovanie môže začať číslom 1 alebo 2. Oba tieto prípady analyzujeme.

Ak chcete vykonať túto operáciu, prejdite na ovládací panel hlavičky a päty. "Designer"kliknite na sekciu „Číslo stránky“, v otvorenej ponuke vyberte položku „Formát čísla strany“ a v riadku „Začnite s ...“ dať nula, Zatvorte toto okno, vyberte polohu číslovania (hore / dole), štýl. Potom sa na našej titulnej stránke objaví nulové číslo, nasledujúce číslo bude označené číslom «1» .

Aby sme sa zbavili absolútne zbytočnej nuly, prejdeme do sekcie "Možnosti" všetky rovnaké panely "Designer" a dať značku „Špeciálna päta pre prvú stránku“, Potom vyberte kľúč nuly «backspace» alebo «vymazať», Na druhej stránke budeme mať číslo 1, a všetky nasledujúce budú očíslované v poradí.

Ak je systém počítania od «2»potom v treťom kroku v „Formát čísla stránky“ v rade „Začať“ dať yedinichku, Ďalej opakujeme všetky už opísané akcie. Výsledkom bude číslovanie dokumentu na druhej strane a čísle "Dva", Prvé číslo bude názov.

Ako nastaviť číslovanie v programe Word z tretích alebo iných stránok

Okrem názvu, v esejoch, semestrálnych prácach, správach alebo elektronických knihách, nie je zvyčajné uvádzať číslo v obsahu. Potom bude potrebné začať číslovanie strán od tretej, štvrtej alebo viacerých vzdialených strán. Na vykonanie tejto operácie budete musieť vybrať stránky, ktoré nepodliehajú číslovaniu, v samostatnej časti a postupovať postupne 8 krokov.

Povedzme teda, že na prvej stránke - nadpis a druhá - v obsahu nebudeme ukladať čísla. Zároveň ich však chceme vziať do úvahy pri všeobecnom číslovaní, to znamená, že začneme s prevodom z čísla «3», V tomto prípade budeme konať takto:

 1. pútko "Home" zapnúť „Skryté znaky formátovania“ (pre pohodlie pri práci). Rovnakú akciu je možné vykonať pomocou klávesových skratiek.:ctrl+smena+8
 2. Kurzor umiestnime na začiatok tretej stránky (alebo tej, s ktorou chcete začať číslovať).
 3. pútko "Layout" v časti „Nastavenia stránky“ vyberte tím "Break"av okne, ktoré sa otvorí, riadok „Ďalšia strana“.
 4. Na stránke po prestávke (v tomto príklade je to tretí) urobíme dve kliknutia na oblasť päty (voľné pole nad alebo pod textom) - panel "Designer".
 5. V časti "Prechody" vypnite tlačidlo „Rovnako ako v predchádzajúcom“ striedavo pre hlavičku a pätu. Roztrhaná komunikácia zodpovedá aktívnemu (nestínovanému) tlačidlu päty.
 6. V časti „Záhlavia a päty“ v okne, ktoré sa otvorí „Formát čísla stránky“ v rade „Začnite s ...“ vložte číslo «3» a kliknite na tlačidlo OK.
 7. V rade „Aktuálna pozícia“ vyberte štýl stránkovania.
 8. Ak chcete zlúčiť všetky vykonané akcie, musíte kartu buď zavrieť "Designer"alebo jednoducho dvakrát kliknite na ktorúkoľvek časť hlavného textu.

Nebudem vám predstavovať veľa snímok obrazovky. Ak sa vám táto mnogoghodovka zdala byť pre vás ťažko vnímateľná, stačí si pozrieť krátku inštrukciu s videom.

Ako nastaviť číslovanie stránok v programe Word vo formáte „X z Y“

Táto metóda sa používa, keď chcete zobraziť číslo strany na pozadí ich celkového počtu v dokumente. Tento problém je vyriešený veľmi jednoducho, pretože zbierka štýlov číslovania obsahuje hotovú šablónu podobného formátu. Tu je reťaz nevyhnutných krokov:

 • otvorte kartu "Vložiť",
 • v časti „Záhlavia a päty“ kliknite na tlačidlo „Číslo stránky“,
 • v rozbaľovacej ponuke vyberte hornú alebo dolnú číslovaciu pozíciu, ale nie „V poliach“,
 • v kolekcii štýlov nájdeme formát "stranaXzY»,
 • opravíme akcie a zatvorením panela prejdeme na hlavný text „Záhlavia a päty“ alebo dvakrát kliknite ľavým tlačidlom myši na text.

Ako vidíte, táto metóda je jednoduchá a ľahká, ale chcem svojho čitateľa okamžite upozorniť, že má jednu nevýhodu. Pri zobrazovaní týmto spôsobom už nebude možné vkladať žiadne ďalšie informácie do päty. Ak je to potrebné, musíte pridať čísla strán typu „X z Y“ inou metódou - pomocou kódov polí. Téma kódov v rámci tohto materiálu nebudeme analyzovať, pretože je dosť rozsiahla. Bude jej venovaný jeden z budúcich článkov.

O číslovaní sme ešte neprišli. V nasledujúcom Cheat Sheet, budeme analyzovať všetky zostávajúce otázky a túto tému uzavrieť.

Zbohom priatelia! Váš sprievodca po WORD 2016 GALANT.

Ako rýchlo očíslovať stránky v programe Word automaticky

Inštrukcia je veľmi jednoduchá, logická a nezabudnuteľná, takže druhýkrát sa nebudete pravdepodobne odvolávať na tento text. Poďme začať:

  Najprv musíme nájsť záložku „Vložiť“, kliknutím na ňu prejdete do príslušnej ponuky,

Ako vidíte, otvorilo sa menu, ktoré vám pomôže vložiť do textu všetko, čo chce vaša duša - od tabuliek a obrázkov po obrázky a informácie z portálu Wikipedia. Potrebujeme sekciu hlavičky a päty, je posunutá na pravú stranu,

 • Možno ste sami uhádli, čo nás zaujíma presne na paneli s hlavičkami a pätami. Áno, áno, všetko je v poriadku, toto je posledné tlačidlo - „Číslo strany“,
 • Kliknutím na ňu otvoríte rozbaľovaciu ponuku,

  V rozbaľovacej ponuke by ste mali zvoliť, kde presne chcete umiestniť číslovanie strán: v hornej časti stránky, v dolnej časti, v okrajoch dokumentu alebo kde sa momentálne nachádza kurzor (tlačidlo „aktuálna poloha“). Vyberte najbežnejšiu možnosť - v hornej časti umiestnime kurzor myši nad príslušnú podpoložku, po ktorej nám program poskytne rôzne možnosti umiestnenia číslovania,

  Usadili sme sa na jednoduchej miestnosti so zvislou čiarou, vyzerá to takto:

  Ako číslovať strany v programe Word z konkrétneho hárka

  A tiež tu nebude nič komplikované, dokonca aj inštrukcia čiastočne konverguje k vyššie uvedenému:

  1. Vykonávame prvé štyri body od poslednej inštrukcie,
  2. Teraz namiesto podpoložky „V hornej časti stránky“ potrebujeme ďalšiu položku „Formát čísla stránky“ a kliknite na ňu,
  3. Na obrazovke počítača sa otvorí malé kontextové okno nasledujúceho formulára:

  V tomto prípade potrebujeme iba jednu vec - musíme preložiť štítok z „Pokračovať“ do „Začať“ a zadať číslo stránky, ktoré by malo byť očíslované ako prvé,

 • Potom musíte kliknúť na tlačidlo „OK“, aby program automaticky očísloval všetky strany dokumentu na stranu, ktorú ste určili.

 • Ako vidíte, všetko je opäť veľmi jednoduché a jasné. Ale aj to nie je všetko, niekedy je potrebné stránkovanie vo forme rímskych číslic, anglických písmen atď. Čo je potrebné urobiť, aby získal iba taký vzhľad?

  Ako číslovať strany v programe Word písmenami alebo rímskymi číslicami

  V skutočnosti ani takýto postup nespôsobí žiadne nepríjemnosti. Všetko sa deje doslova v sekundách:

  1. Znova prejdite na kartu „Vložiť“,
  2. Tam nájdeme časť s hlavičkami a pätami,
  3. Kliknite na tlačidlo „Číslo stránky“,
  4. Po otvorení rozbaľovacej ponuky kliknite na dobre známu podpoložku „Formát čísla strany“,
  5. Zobrazí sa rovnaké rozbaľovacie okno s nastaveniami číslovania, ktoré sme videli v predchádzajúcej inštrukcii. Až teraz potrebujeme výraz „Formát čísla“, ktorý nám umožňuje nastaviť najvhodnejší formát číslovania stránok,

 • Tu si môžete zvoliť číslovanie, ktoré je nám známe, latinské čísla a tiež latinské písmená ako číslovanie.
 • Po výbere kliknite na tlačidlo „OK“, aby program automaticky zmenil typ číslovania na vami vybraný.

 • A tentokrát nie je nič komplikované. Gratulujeme, teraz viete, ako spravovať číslovanie v programe Word a ako všeobecne číslovať stránky.

  Nakoniec by som chcel analyzovať zaujímavú otázku, ktorú máte. Po vykonaní všetkých vyššie uvedených akcií v niektorých verziách programu Word sa môže zobraziť pásik:

  Ak ju chcete odstrániť, musíte kliknúť na tlačidlo „Zatvoriť okno hlavičky a päty“.

  To je všetko. Ak viete rýchlejšie spôsoby číslovania stránok, napíšte o tom do komentárov.

  Pozrite si video: #3 - Ce que ce mari galant t'apprend sur ton business en ligne (Október 2021).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send