Užitočné tipy

Ako sa vyhnúť ľuďom, ktorí vás chcú ovládať?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako sa vyhnúť ľuďom, ktorí sa starajú o to, kde ste, s kým ste a čo robíte? Kto je pripravený, ak niečo nie je v poriadku, potom sa ohnite pod seba a obráťte sa na klauna, keď človek nemôže byť sám sebou. Ako sa správať a ako sa im vyhnúť? Doma, v práci a inde.

Veľa záleží na tom, ako blízko ste k takým ľuďom. Ak sú blízko (napríklad rodičia), potom je samozrejme nežiaduce hádať sa s nimi. Preto je lepšie prijať taktiku únikov. Prestaňte odpovedať na ich otázky. Stačí sa naučiť magické slová a ich kombinácie: „Vymazať“. "Vidím." "Dobre." "Neviem." „Nepamätám si.“ "Zatiaľ sa nerozhodlo." "Vďaka, premýšľam o tom." „Ďakujem za radu.“ „Ďakujem, zvážim to.“ "Možno." A podobne. A odpovedajte na všetky otázky, všetky smery, všetky tipy, všetky komentáre v tomto duchu. Zdá sa, že odpovedal, ale nezverejnil podrobnosti. Ak nebudú mať podrobné informácie napríklad o tom, ako ste strávili deň a čo urobíte zajtra, bude oveľa ťažšie ovládať vás.

S ľuďmi, ktorí sú vám blízki a v podstate nikto, sa dokonca môžete dostať do konfliktu: prestaňte hovoriť, neodpovedajte na hovory, ignorujte, odpovedzte „nie“ bez toho, aby ste vysvetlili prečo a priamo odpovedali: „nejde o vaše podnikanie“. Nie každý vie ako, ale verte mi, všetko sa to môže naučiť. Život je veľmi jednoduchý.

Ale s kolegami musíte svoje hranice jemne, ale pevne a slušne obhajovať a nenechať ich vstúpiť do tých zón, do ktorých ich nechcete pustiť. Môžete priamo vytvoriť zoznam otázok, ktoré vás obťažujú (je to dosť štandardné), a hľadať na internete niečo podobné: „ako odpovedať na otázku„ Koľko zarobíte “originálnym spôsobom? Naučiť sa tieto odpovede a odpovede s úsmevom - žartujúcim spôsobom, neutrálne vyhýbavé m alebo s návratom otázky: „A ty? A ty? “, Potom sa naliehavo zmení téma a požiada niečo na oplátku.

Mám osem šéfov v práci. Riaditeľ, dvaja zástupcovia, vedúci oddelenia, tajomník, inšpektor personálneho oddelenia, manažér zásobovania a kolega. Ako viete, ak sú tí prví štyria priamočiari, posledné štyria sú len zvedaví Barbarovia, ktorí majú len kontrolujúci typ ľudí. Ak napríklad z nejakého dôvodu neprídem do práce alebo neprídem neskôr, vždy sa pýtam riaditeľa a upozorňujem na správu od vedúceho oddelenia. Potom sa však tieto štyri spustia (každý postupne). Najprv sa pozrú do kancelárie dvadsaťkrát, potom sa začnú pýtať každého v rade. A potom, keď sa konečne objavím, každý z nich beží: „Ach, niečo, čo si nebol ráno / včera.“ Alebo priamo ":" Kde si bol? "

Na čo odpovedám: „Áno, nebolo.“ A v tomto okamihu už viac nevysvetľujem a mlčí. Ak bude nasledovať priama otázka, poviem: „Áno, vyskytli sa záležitosti“, „Už viac neexistuje“, „Povedzte všetkým o vás“, „Máte prácu v KGB?“

A to je všetko, problém je vyriešený. Sú nešťastní (chceli poškriabať svoje jazyky), ale neexistuje priamy konflikt, odchádzajú. Niekedy sa dokonca pokúšajú niečo povedať: „A zavolali ti, hľadali ťa a prišli k tebe, ale ja som nevedel, na čo odpovedať.“ K tomu hovorím: „No tak, nebojte sa, nie je to vaša zodpovednosť, máte len málo vlastných problémov? Zistím to.“

Najdôležitejšie je pochopiť, že niekto sa vždy pokúsi prelomiť vaše osobné hranice. Nejde o týchto ľudí, ale o vašu schopnosť alebo neschopnosť brániť tieto hranice. Hneď ako sa naučíte reagovať na ich manipulácie, zbavíte sa ich nepríjemnej pozornosti.

Pin
Send
Share
Send
Send