Užitočné tipy

6 najlepších lacných tabliet

Pin
Send
Share
Send
Send


Predajne spotrebnej elektroniky sú posiate rôznymi tabletami. Spočiatku sa zdá, že všetky sa líšia iba veľkosťou a cenou. Dokonca aj navonok sú zariadenia veľmi podobné! Ako si vybrať vhodný model? Jednoduchá odpoveď je prečítať si tento článok. Sľubujeme, že po prečítaní materiálu si sami ľahko vyberiete najvhodnejší tablet.

Niekedy sa spotrebiteľ pri výbere tabletu riadi sekundárnymi parametrami. Prajeme si, aby ste sa týmto chybám vyhli. Niektoré charakteristiky nie sú v tomto článku spomenuté práve z toho dôvodu, že by ste im nemali venovať pozornosť. Stručne povedané, budeme radi, ak vám tento sprievodca pomôže!

Vyberte operačný systém

Operačný systém je súbor pomocných programov dostupných na akomkoľvek pomerne sofistikovanom elektronickom zariadení. Je to jeho prítomnosť, ktorá umožňuje „bežným“ aplikáciám využívať hardvérové ​​schopnosti modulu gadget, poskytuje interakciu s používateľom atď. Moderné tablety sú vybavené jedným z troch populárnych operačných systémov: iOS, Android alebo Windows. A na pultoch obchodov sú „tablety“, na ktorých je hneď nainštalovaných niekoľko operačných systémov. Ide však skôr o výnimku z pravidla a týka sa kombinácie systému Android / Windows.

Najstabilnejším operačným systémom je iOS. Je optimalizovaná čo najviac, vďaka čomu nepotrebuje veľké množstvo pamäte RAM. Výberom tabletu na iOS získate premyslené používateľské rozhranie a veľké množstvo rôznych aplikácií. Buďte však pripravení na to, že mnohým z nich bude vyplatená. Tento operačný systém je majetkom spoločnosti Apple, takže je nainštalovaný iba na tabletoch iPad, ktorých cena je vyššia ako cena zariadení so systémom Android alebo Windows na palube. Výrobky Cupertiánov však majú najdlhšiu technickú podporu a výkon dokonca starších generácií „Apple“ gadgetov nie je horší ako konkurenčné ponuky postavené na moderných hardvérových platformách. Obrovskou výhodou celej rodiny zariadení iOS je dostupnosť pohodlného ekosystému. Aby ste ju mohli plne využiť, musíte, samozrejme, byť majiteľom viac ako jedného zariadenia s jablkom na veku. Zadnou stranou blízkosti iOS je zložitosť priamej výmeny užívateľských súborov a obmedzené prispôsobenie rozhrania. Neschopnosť rozšíriť dostupnú pamäť desí veľa potenciálnych kupcov.

klady: ľahko sa používa, ľahko sa učí, má rozvinutý a pohodlný ekosystém.

nevýhody: platforma je zatvorená, pamäťové karty nie sú podporované, problémy s výmenou súborov tretích strán, neschopnosť prispôsobiť sa (inštalovanie tém a iné pomôcky, ktoré menia rozhranie).

Operačný systém Android je otvorený a bezplatný, a preto je výber väčšiny výrobcov tabliet. Tento softvér je vyvinutý spoločnosťou Google. Systém sa pravidelne aktualizuje, ale vlastníci rozpočtových zariadení to nemusia cítiť. Niektorí výrobcovia sú príliš leniví na úpravu firmvéru pre tablety, ktoré boli nahradené novými modelmi. Otvorenosť systému Android znamená pre používateľov jednoduchú výmenu „štandardných“ aplikácií: prehrávač, prehliadač, klávesnicu, vytáčanie atď. Ďalšia vec je, že zmena skutočne základných vecí zahŕňa prítomnosť „priamych“ rúk a často so sebou prináša stratu záruky. Najnepríjemnejšou črtou tohto operačného systému je zvýšená chuť do jedla po systémových zdrojoch a tendencia k znečisteniu digitálnym „nevyžiadaním“. Ak pred niekoľkými generáciami systému Android bolo uvažované dostatočné množstvo pamäte RAM všetko gigabajtov, potom v roku 2018 hovorili o 2 GB iba, Pokiaľ ide o "odpadky" - vstavané nástroje OS sa stále nenaučili, ako sa s nimi úspešne vysporiadať. Vo zvlášť pokročilých prípadoch iba úplné resetovanie so stratou VŠETKÝCH používateľských údajov umožňuje zariadeniu vrátiť pohodlnú pracovnú rýchlosť. Našťastie je takáto radikálna metóda mimoriadne zriedkavá.

klady: bohatá funkčnosť, možnosť meniť rozhranie podľa vašich predstáv, veľké množstvo bezplatných aplikácií.

nevýhody: zriedkavé aktualizácie systému pre tablety s rozpočtom, zvýšené požiadavky na zdroje pre stabilnú prevádzku.

Tabletové počítače so systémom Windows sú už dlho. Ale len pred niekoľkými rokmi sa začali zbavovať fanúšikov a procesorov, ktorí spotrebúvajú veľa energie batérie. A po vydaní desiatej verzie tohto operačného systému sa rozhranie týchto zariadení pre používateľa stalo oveľa príjemnejším pre používateľa. Na jednej strane programátori spoločnosti Microsoft kreatívne prispôsobili veľa potrebných vecí, napríklad rýchle zobrazenie aktívnych aplikácií, implementovali tlačidlo Späť a centrum upozornení. Na druhej strane sa systém Windows 10 naučil automaticky prepínať do pohodlnejšieho režimu pri práci s klávesnicou a nakonfiguroval sa zodpovedajúci algoritmus. V porovnaní s Androidom je tento systém lepšie optimalizovaný pre hardvérové ​​platformy s nízkou spotrebou. Táto rovnaká vlastnosť sa však stala nepriamym dôvodom, že súčasné tablety so systémom Windows sú buď vysokovýkonné riešenia, alebo úprimne povedané slabé, ale s klávesnicou. Hlavnou výhodou operačného systému Microsoft je schopnosť používať takmer akúkoľvek aplikáciu pre dospelých. Niektoré z nich dokonca aj bez klávesnice, ak to len sila výplne dovolila.

klady: najvhodnejšie prostredie pre plnohodnotnú prácu s rôznym obsahom, podpora periférnych zariadení tretích strán.

nevýhody: extrémne obmedzený počet ponúk s priemernou úrovňou výkonnosti.

Lacný tablet, ktorý si spoločnosť vyberie

Každý výrobca tabletových počítačov vyrába nielen drahé modely, ktoré sú najvyspelejšie, ale aj lacné. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že sú to stále lacné zariadenia, ktoré si vyžadujú stabilný dopyt. Iba spoločnosť Apple, ktorá núti spotrebiteľov zvážiť svoju technologickú elitu, nenasleduje touto cestou. Ostatní výrobcovia tabliet to nepotrebujú, pretože sú zamerané na hromadného kupujúceho, ktorý nemá vždy vo vrecku veľa peňazí.

Najaktívnejšie v našej krajine sú požadované tablety od týchto spoločností:

Pri výbere lacného tabletu sa môžete pozrieť v smere niektorých ďalších značiek. Malo by sa to však robiť veľmi opatrne - nezabudnite si prečítať recenzie produktu, inak riskujete problémy.

Vlastnosti tabletových počítačov.

Je pohodlnejšie pracovať s malým tabletom a držať ho iba v rukách - najmä v stiesnených podmienkach. 7-8 palcov v tomto prípade bude stačiť.

Tablety s uhlopriečkou 8 až 10 palcov sa môžu považovať za najuniverzálnejšie - takáto obrazovka je už pre väčšinu úloh pomerne pohodlná.

Tablety s uhlopriečkou viac ako 10 palcov sú vhodné pri prezeraní podrobných obrázkov a videí, ale ich mobilita je už zreteľne znížená - napríklad držanie takýchto tabliet jednou rukou je už dosť nepohodlné.

Rozlíšenie by malo zodpovedať uhlopriečke obrazovky - ak je rozlíšenie príliš nízke, obraz bude zrnitý a príliš vysoký obraz vedie k viditeľnému nárastu ceny zariadenia bez výrazného zlepšenia „obrázka“. Okrem toho sa so zvýšením rozlíšenia zvyšuje zaťaženie a podľa toho aj spotreba energie.

Pracovná vzdialenosť tabliet je oveľa menšia ako u monitorov, takže je to pohodlná hodnota hustota pixelov (PPI) je omnoho vyššia - približne 160 pixelov bude zreteľne viditeľná pri nižších hodnotách. Na uľahčenie výberu môžete použiť nasledujúcu tabuľku:

Technológia výroby obrazovky Má priamy vplyv na kvalitu „obrazu“ - na pozorovací uhol, reprodukciu farieb a jas obrazu.
- TN + Film - Najlacnejšia technológia na výrobu LCD obrazoviek. Bohužiaľ má aj najnižšiu kvalitu obrazu - pokiaľ ide o reprodukciu farieb, kontrast a najmä v zornom uhle, tieto obrazovky strácajú všetkých ostatných. Zároveň, ak nie je vykreslenie farieb tak dôležité a jeho účelom nie je prevádzka tabletu na priamom slnku, výber obrazovky TN pomôže ušetriť peniaze.
- IPS - Najmodernejšia technológia na výrobu LCD obrazoviek. Poskytuje dobrú reprodukciu farieb (plné pokrytie priestoru sRGB) a široký pozorovací uhol.
- PLS - druh technológie IPS od spoločnosti Samsung, má rovnaké výhody a nevýhody.

Aby ste tomu zabránili, v nastaveniach môžete jednoducho zmeniť režim obrazovky - zúženie farebného priestoru na štandardné sRGB.

Video procesor, rovnako ako grafická karta v počítači, má rozhodujúci vplyv na rýchlosť tvorby obrázka. Toto je obzvlášť dôležité pri používaní 3D grafiky a samozrejme hier.

Výber tabletu podľa modelu videoprocesora nestojí za to, ale informácie o ňom môžete použiť na objasnenie výberu. Z dnes predstavených video procesorov je najproduktívnejšia séria Adreno. Video procesory Mali nie sú za nimi príliš - sú lacnejšie, ale tiež oveľa bežnejšie. Video procesory Intel HD a PowerVR sú porovnateľné s Mali, ale nie sú také bežné, preto môžu ukázať nižšiu rýchlosť v reálnych aplikáciách kvôli nedostatku optimalizácie aplikácií špeciálne pre túto sériu. Všetky tieto porovnania sú, samozrejme, relevantné iba pre zariadenia rovnakej triedy - s rovnakou frekvenciou a rovnakým počtom jadier.

Operačný systém
Pri výbere operačného systému by sa malo pristupovať so všetkou zodpovednosťou - tablet v tejto veci je veľmi odlišný od laptopu alebo počítača: nie každý tablet môže zmeniť systém „nepáči sa“ a na tých, na ktorých je to možné, predstavuje značné ťažkosti a riziko úplne „Vykopajte“ zariadenie.

V súčasnosti sú v predaji tablety s tromi OS: Android, iOS a Windows.

Ale vedieť, že Android je nainštalovaný v tablete, si nestačí len vybrať - mali by ste zistiť, ktorá verzia je nainštalovaná a či ju možno aktualizovať. Mnoho lacných tabliet obsahuje zastaranú verziu systému Android a nemá možnosť ich aktualizovať. Moderné aplikácie už nemusia túto verziu podporovať.

Výhody systému Android:
- Obrovské množstvo aplikácií vrátane bezplatných. Okrem oficiálneho obchodu s aplikáciami Google Play existuje veľké množstvo neoficiálnych ponúk aplikácií rôznych funkcií.
- Bohaté možnosti prispôsobenia systému.
- Jednoduché pripojenie tabletu k počítaču na zdieľanie súborov.
nevýhody:
- Problémy so získaním úplného prístupu (root) k niektorým nastaveniam a operáciám. Väčšina používateľov však tento prístup nebude potrebovať.
- Vysoká spotreba energie - tablety so systémom Android „spotrebúvajú“ batériu oveľa rýchlejšie ako v iných systémoch.
- množstvo vírusov, trójskych koní a iného škodlivého softvéru. Otvorenosť systému viedla k značnému zníženiu bezpečnosti zariadení s Androidom. Rozumie sa, že aplikácie tretích strán by sa mali inštalovať opatrne. Virus sa však dá „chytiť“ aj v službe Google Play a niektoré lacné tablety vo všeobecnosti nesú systémové aplikácie s rušivými reklamami, ktoré nemožno odstrániť bez prístupu root.

klady:
- Vysoká stabilita a výkon.
- Takmer úplná absencia vírusov (izolované prípady sa nepočítajú - skutočnosť, že App Store nemá ani antivírusovú aplikáciu, hovorí veľa)
- Široký výber aplikácií
- Vysoká funkčnosť a primeranosť aplikácií - vďaka tvrdej politike spoločnosti Apple týkajúcej sa obsahu App Store v oficiálnom obchode prakticky neexistuje „odpad“.
nevýhody:
- Oveľa menej bezplatných aplikácií ako pre Android.
- Aplikácie tretích strán, po prvé, málo a po druhé, ich inštalácia je vo všeobecnosti nemožná bez úplného prístupu (útek z väzenia) - čo tiež nie je ľahké.
- Zdieľanie súborov s počítačom je omnoho zložitejšie.
- iOS nepodporuje všetky formáty videa - ak chcete zobraziť niektoré videosúbory (napríklad mkv), musíte ich najprv skonvertovať do formátu, ktorý je k dispozícii pre iOS
- Problémy s pripojením externej pamäte a iných externých zariadení - na úplné pripojenie jednotky Flash je potrebné zakúpiť špeciálny adaptér a získať plný prístup k zariadeniu (útek z väzenia).

Pri výbere CPU by ste mali venovať pozornosť počtu jadier, frekvencii a výrobcovi procesorov.

Počet jadier určuje, koľko príkazových tokov môže procesor súčasne pracovať. Záver je, že čím viac jadier, tým efektívnejší je procesor. Vo všeobecnosti je to pravda, ale dôležitá je aj frekvencia procesora, jeho architektúra, počet funkčných blokov a oveľa viac. Preto jeden 8jadrový procesor môže byť výrazne rýchlejší ako iný 10jadrový procesor.

Základná frekvencia CPU určuje, koľko operácií vykonáva za jednotku času. Čím vyššia je frekvencia, tým rýchlejšie jadro zvládne úlohu. Nevýhodou je, že so zvyšujúcou sa frekvenciou sa zvyšuje aj spotreba energie.

na výrobca procesorov mala by sa venovať veľká pozornosť. Ak sú všetky ostatné veci rovnaké, je lepšie uprednostniť procesor od jedného z popredných výrobcov: Qualcomm (Snapdragon), Samsung (Exynos), Huawei (HiSilicon), Intel (Atom), MediaTek (Helio).

Na tomto zozname nie sú žiadne dve populárne značky: Apple a Spreadtrum, ale z úplne iných dôvodov. Procesory Apple sa vkladajú iba do tabliet spoločnosti Apple, takže v skutočnosti nie je na výber. Pokiaľ ide o výkon, pokiaľ nie sú na vrchole podstavca, s istotou ho zdieľajú so špičkovými čipmi od spoločnosti Qualcomm.

Procesory Spreadtrum, hoci sú nainštalované v zariadeniach Lenovo, ZTE a Samsung, však od ostatných vynikajú iba za nízku cenu. Možno je to dočasný jav - pred niekoľkými rokmi bol MediaTek tiež outsiderom a dnes ich lacní spracovatelia vážne bojujú o prvé miesta. Pre túto chvíľu je však lepšie uprednostniť procesor z Spreadtrum.

Mnoho ľudí si zamieňa pojmy RAM a interná pamäť - dokonca aj konzultanti v obchodoch: na otázku „koľko pamäte je v tomto tablete“ je možné počuť veľmi podivné odpovede. V skutočnosti tu nie je nič komplikované.

K dnešnému dňu je pre riešenie každodenných úloh optimálne množstvo pamäte RAM 1 GB. Ak chcete používať kancelárske aplikácie a hry náročné na zdroje, je lepšie zvoliť tablet s 2 GB pamäte RAM. Profesionálne tablety s veľkou obrazovkou pre prácu s grafickými aplikáciami môžu vyžadovať 3 až 8 GB pamäte RAM.

Vstavaná pamäť („Pevný disk“) - dlhodobá pamäť určená na ukladanie aplikácií samotných a ich údajov. Ovplyvňuje to, koľko aplikácií je možné do zariadenia nainštalovať a koľko údajov (fotografií, videí, dokumentov atď.) Je možné v ňom uložiť. Nesmieme zabúdať, že systém použije najmenej 1 GB vnútornej pamäte tabletu.

Pri výbere sa môžete zamerať na objemy typických súborov, takže na tablete so vstavanou pamäťou 4 GB bude k dispozícii miesto iba pre dva celovečerné filmy vo formáte 720p. Mali by ste tiež venovať pozornosť prítomnosti slotov pre pamäťové karty. Ak môžete do tabletu nainštalovať pamäťové karty, môžete ušetriť množstvo vnútornej pamäte tým, že vezmete model s malým množstvom (8-32 GB) a nainštalujete tam iba aplikácie a uložíte údaje na pamäťovú kartu.

Dôležitou charakteristikou tabletu sú jeho komunikačné schopnosti - väčšina tabliet má prístup na internet, ale spôsob, ako sa k nemu pripojiť, sa môže líšiť:

Výraz „3G„Znamená to nielen mobilnú komunikáciu tretej generácie podľa nariadenia ITU, tento pojem spája rodinu technológií s maximálnou rýchlosťou prenosu údajov až 42 Mbps. Skutočná rýchlosť však závisí od mnohých parametrov a udržiava priemerne 2 - 8 Mbit / s - dosť na to, aby ste mohli sledovať video v príliš vysokej kvalite.

pod 4G Mám na mysli podporu LTE a WiMAX s podporou rýchlosti do 100 a 40 Mbps, v danom poradí. V praxi rýchlosti v týchto sieťach zriedka prekračujú 30 Mbps pre LTE a 5 Mbps pre WiMAX.

Pri výbere tabletu s podporou LTE by sa malo pamätať na to, že v Rusku pre LTE sa používa nesprávny dosah, ktorý sa používa v zahraničí a pravdepodobne sieť s podporou LTE jednoducho tablet „neuvidí“.

Niektoré tablety sa môžu používať ako mobilné telefóny, t. J. Na hovorenie a výmenu SMS správ. Ak sa má tablet používať na konverzáciu, môžete venovať pozornosť modelom pomocou podpora duálneho simu - jeden pre prístup na internet, druhý - pre lacné „konverzačné“ tarify.

2. Podpora Wi-Fi, Vo veľkých mestách je bezplatné Wi-Fi pripojenie na mnohých verejných miestach k dispozícii, takže dnes nedostatok celulárneho modulu už nie je prekážkou prístupu na internet. Väčšina tabliet navyše podporuje štandard 802.11 b / g / n a poskytuje rýchlosti až 600 Mbps.

Prítomnosť blesku Pomôže to urobiť slušný výboj pri slabom osvetlení, ale vážne by ste na to samozrejme nemali počítať - blesk na tabletoch sa spravidla realizuje pomocou jednej jasnej LED.

Počet megapixelov vo fotoaparátoch – не самый важный их показатель, многое зависит от процессора обработки изображений, размера матрицы и пр., но, в первом приближении, чем больше мегапикселей у камеры, тем четче и детальнее получится изображение. Но, в то же время, чем больше мегапикселей – тем больше места во встроенной памяти займет каждый снимок. С учетом этого для тыловой камеры вполне достаточно 4-6 мегапикселей. Для фронтальной хватит и 0,5-1 Мп – чем больше мегапикселей у фронтальной камеры, тем больше объем одного кадра и во время видеоконференции (для чего обычно и используется фронтальная камера) ширины канала связи с Интернет может просто не хватить для передачи большого изображения – «картинка» будет дергаться.

Емкость аккумулятора определяет, сколько времени планшет проработает без зарядки аккумулятора. Bohužiaľ nie je možné vytvoriť jasný vzťah medzi kapacitou a prevádzkovým časom - veľa závisí od veľkosti tabletu, nainštalovaného systému, prevádzkového režimu atď.
Niektorí výrobcovia to označujú odhadovaná doba behu tabletu, ak to nie je uvedené, potom s okom na 8 hodín prevádzky sa môžete zhruba zamerať na 3500 mAh pre sedem palcový tablet, 5 000 mAh pre desať palcov atď.
Malo by sa pamätať aj na to, že každá zvýšená aktivita znižuje výdrž batérie tabletu - či už ide o výmenu údajov Wi-Fi / 4G, časté využívanie pamäte aplikáciou alebo zaťaženie videoprocesorom z hier.

Ak plánujete pripojenie tabletu k televízoru, projektoru alebo monitoru, uistite sa, že sú vybavené Konektor HDMI alebo Podpora MHL (štandard pre pripojenie mobilných zariadení k televízorom a monitorom).

Kritériá výberu.

Najskôr by ste mali určiť, na aký účel sa tablet kupuje.

Ak sa chcete zúčastniť na online konferenciách, webových seminároch a blogovaní s videom, mali by ste venovať pozornosť charakteristikám prednej kamery a spôsobu, akým sa tablet pripája k internetu: na tieto účely sú vhodné modely s pripojením 4G a predná kamera s 1 megapixelom.

Aby sa všetky hry mohli začať na tablete a nie „spomaľovať“, musí sa na ňom nachádzať produktívny procesor videa a procesor.

Ako si vybrať tablet v roku 2019

Je ťažké prekvapiť moderného spotrebiteľa funkčnosťou mobilnej elektroniky. Najnovší vývoj nám umožňuje používať túto techniku ​​nielen ako prístroj na telefonické rozhovory alebo hranie hier, ale aj ako kameru, videoprehrávač, prehrávač, Wi-Fi router. Pri kúpe tabletu by ste mali venovať pozornosť komplexným vlastnostiam, ako aj nákladom a výrobcovi:

 • zobraziť
 • batérie
 • chipset,
 • montáž,
 • kamera,
 • množstvo pamäte
 • bezdrôtové rozhrania.

Na zjednodušenie výberu ponúkame podrobný prehľad charakteristík kvalitného zariadenia.

klasifikácia

Tablet kupujú všetci zákazníci na konkrétne účely. Niekto na prácu, niekto na hry a niekto ho potrebuje na zábavu. Existuje niekoľko klasifikácií zariadení:

 • rozpočet. Sú to lacné, ale dobré tablety s minimálnym súborom funkcií - internet, multimédiá, kamera, hovory, SMS. Takéto zariadenia vyrába väčšina výrobcov. Ich cena nepresahuje 5 000 rubľov,
 • pre dieťa. Moderné deti šikovne používajú akúkoľvek elektroniku - hrajú, sledujú karikatúry, počúvajú zvukové rozprávky. Odporúča sa, aby si kúpili zariadenie s dobrou obrazovkou, zvukom a schopnosťou blokovať surfovanie na webe,
 • Pracovné. Na tablete je vhodné pracovať s dokumentmi, skontrolovať poštu, viesť obchodnú korešpondenciu alebo videokonferencie. Preto potrebujete veľký displej, fotoaparát, vynikajúcu komunikáciu a veľkú batériu,
 • herňa. Hráči si už dlho vybrali tablet ako herný prístroj kvôli veľkej veľkosti obrazovky. Pre pohodlné hranie pri nákupe musíte objasniť prítomnosť výkonného procesora, video akcelerátora a energeticky náročnej batérie,
 • a image výrobky. Patria sem špičkové zariadenia od popredných spoločností. Majú rozpoznateľný dizajn a vysoké náklady, ale aj kvalita je rádovo vyššia ako iné zariadenia.

Po výbere kategórie si môžete vybrať konkrétny model podľa technických charakteristík.

Operačný systém

Dôležitým kritériom pri výbere tabletu je integrovaný operačný systém. Celkom sú 3 platformy: Android, iOS, Windows. Každá z nich má vlastnosti a princíp práce.


Android vlastní spoločnosť Google a zaberá viac ako 60% všetkých zariadení. Systém sa ľahko používa, podporuje všetky moderné funkcie a je úplne zadarmo. Tablety Android majú predinštalované služby Google:

IOS bol vyvinutý vývojármi značky Apple a je nainštalovaný iba na značkové produkty. Potrebné programy, aplikácie a multimédiá si môžete stiahnuť z App Store. Platforma nevyžaduje vysoké technické ukazovatele, ale často budete musieť platiť za licencované verzie súborov na stiahnutie.
Windows je mobilný operačný systém prispôsobený Microsoftu. Vyznačuje sa prítomnosťou predvolených programov a tiež mierne oneskoruje funkčnosť od systémov Android a iOS.

Pri rozhodovaní o tom, ktorý z tabliet je lepšie zvoliť, by ste mali venovať pozornosť obrazovke a jej vlastnostiam. Najdôležitejšie body na štúdium displeja:

 • uhlopriečka,
 • povolenie
 • typ matice
 • farebný rozsah
 • povlak.

Teraz je ťažké prekvapiť používateľov veľkosťou displeja. Tablety sa dodávajú vo všetkých veľkostiach:

 • malý - uhlopriečka od 6 do 7,9 palca,
 • stredne - od 8 do 9 palcov,
 • veľké - od 10 palcov.

Aby obraz vyzeral zreteľne a aby nebol rozmazaný, malo by rozlíšenie obrazovky zodpovedať jeho uhlopriečke. Čím vyššia je hustota pixelov a počet bodov, tým lepší je obraz.
Pre malé obrazovky je optimálne rozlíšenie WSVGA 1024 × 600. Displeje strednej triedy reprodukujú pohodlný obraz pri rozlíšení HD 1280 × 720. Veľké zariadenia vyžadujú formát FullHD 1920 × 1080 alebo QuadHD 2560 × 1440.
Matica by sa mala vyberať na základe finančných možností. Najdrahší je AMOLED, ktorý umožňuje, aby obraz vyzeral farebne a nasýtene a za jasného slnečného svitu nebol zakrytý oslnením. Prijateľné sú aj matice IPS a LPS zodpovedné za detaily.

Vnútorná výplň

Interakcia procesora a grafického urýchľovača je zodpovedná za výkon, rýchlosť a herný potenciál zariadenia. Ak chcete vybrať správny tablet, musíte poznať možnosti čipovej sady.


Výkon CPU závisí od počtu jadier a meria sa v GHz. Existujú tablety s 1 jadrom, 2 jadrá a 4 jadrá. Pre dieťa postačí jedno alebo dve jadrá. Na prácu, štúdium alebo hranie potrebujete dve a najlepšie 4 jadrá. Odporúčaný minimálny výkon je 1,2 GHz na jedno jadro.
3D grafický editor alebo urýchľovač videa ovplyvňuje kvalitu a plynulú reprodukciu grafiky v hrách, ťažkých aplikáciách. Výrobcovia často v pokynoch neuvádzajú urýchľovač. Nájdete ho v nastaveniach „GPU Renderer“.
Najrýchlejšie a najvýkonnejšie 3D urýchľovače pre tablety:

Lenovo TAB 3 Essential 710i

Tento tabletový počítač má širokouhlú obrazovku s rozlíšením 1024 x 600 pixlov. Pri uhlopriečke 7 palcov je to veľmi dobré, aj keď jednotlivé pixely sa môžu v prípade potreby stále rozlišovať. Displej je vyrobený pomocou technológie IPS, takže tu môžete sledovať video z ľubovoľného uhla - farby nie sú prakticky invertované.

Tu si nemôžete všimnúť prítomnosť operačného systému Android 5.0. Táto verzia nie je najnovšia, ale vývojári aplikácií ju dlhodobo neodmietnu.

Prístup na internet je cez modul Wi-Fi. Môžete tiež použiť pripojenie 3G, ale zriedkavý kupujúci to bude považovať za vhodný. Tvorcovia nezabudli na GPS - zariadenie možno použiť ako navigátor. Ale človek sa bude musieť vyrovnať s niekoľkými ďalšími faktormi.

Po prvé, zariadenie má fotoaparáty s extrémne nízkym rozlíšením, takže je lepšie nemyslieť na fotografiu. Po druhé, existuje iba 8 GB pamäte len na čítanie. To sa rýchlo nestačí, preto by ste mali okamžite doplniť zásoby na 32 GB microSD pamäťovej karte - to je maximálna podporovaná kapacita. Po tretie, existuje málo pamäte RAM - iba 1 GB. A s tým sa nedá nič robiť.

výhody:

 • Môžete použiť pripojenie 3G,
 • Veľmi nízka cena
 • Nie je najstaršou verziou systému Android,
 • K dispozícii je obrazovka IPS,
 • Stabilný softvér
 • Dlho funguje na jedno nabitie.

nevýhody:

 • Nedostatok pamäte RAM
 • Trvalá pamäť je tiež malá,
 • Nízka hustota pixelov
 • Nechutné kamery.

Kapacita pamäte

Pamäť RAM tabletu vám umožňuje inštalovať programy a používať ich bez zmrazenia. Lacné modely majú 512 MB alebo 1 GB pamäte. Na produktívnejšie používanie zariadenia potrebujete minimálne 2 GB.
Za zmienku tiež stojí množstvo voľného priestoru. Predinštalovaný softvér zvyčajne zaberá 30 - 60% pamäte RAM. Preplnená pamäť môže spôsobiť, že modul gadget zamrzne alebo prestane fungovať.
Druhá zabudovaná pamäť má väčšiu veľkosť - v moderných zariadeniach sa pohybuje od 8 GB do 256 GB. Optimálny objem je 32-64 GB, čo postačuje na plynulú prevádzku menu, rýchle načítanie, ukladanie ťažkých mediálnych súborov.
Každý tablet podporuje pamäťové karty, ktoré zväčšujú vnútorný priestor zariadenia. Výrobná spoločnosť zvyčajne uvádza maximálny dostupný objem. Technológia OTG je podporovaná špičkovými verziami a umožňuje vám pripojiť pevný disk, flash disky bez pripojenia k počítaču.

Životnosť batérie závisí od nainštalovanej batérie. Jeho výkon sa meria v mAh - čím vyšší je indikátor, tým dlhšie vydrží batéria. Výber vhodnej energetickej náročnosti je potrebný v závislosti od veľkosti a funkčnosti.


Gadget hry vyžaduje veľkú dodávku energie, takže bude ideálna batéria s kapacitou 5 000 mAh alebo viac. Ak nechcete zariadenie neustále nosiť mimo domu, môžete si vybrať lacnú tabletu so skromnými charakteristikami. Z výstupu dlhšieho ako 5 hodín je však nemožné vzdialiť sa.
Pri výbere vhodnej uhlopriečky obrazovky sa môžete zamerať na nasledujúce čísla:

 • 6 - 7 palcov - 3 200 - 4 000 mAh,
 • 8-9 palcov - 4600-6500 mAh,
 • od 10 palcov - od 7500 mAh.

Mnoho mobilných zariadení teraz podporuje možnosť rýchleho nabíjania - rýchle nabíjanie alebo Power Bank - bezdrôtové nabíjanie. Umožňujú tabletu udržiavať poplatok po dlhú dobu a zdieľať ho s ostatnými modulmi gadget.

Tablety sa zriedka používajú ako fotoaparáty. Vývojári inštalujú najjednoduchšie šošovky s minimálnymi funkciami a režimami. Fotografie môžu byť amatérske. Priemerné rozlíšenie zadnej kamery je 5 - 8 megapixelov.


Predná kamera hrá dôležitú úlohu pri videohovoroch alebo konferenciách. Na presný prenos obrázkov bez rušenia alebo pixelov si musíte vybrať z 5 megapixelov.
Snímanie videozáznamu sa uprednostňuje vo formáte FullHD. Nezabudnite na počet snímok za sekundu - mal by byť čo najvyšší.

Existujú dva spôsoby, ako používať internet prostredníctvom tabletu:

 • 3G, 4G, LTE - surfovanie na webe pomocou SIM karty ľubovoľného operátora,
 • Wi-Fi je bezdrôtová sieť, ktorá vyžaduje iba heslo.

Ak má zariadenie obe možnosti. Pri nákupe musíte skontrolovať úroveň signálu pri odosielaní a prijímaní údajov. Najlepšie sa to dá dosiahnuť pomocou špeciálnych zosilňovačov rýchlosti.

Vzhľad tablety je pre mnohých dôležitý. Malo by vyzerať dokonale, bez škrabancov alebo prasklín. Okamžite je viditeľná kvalitná zostava - nie je charakteristický vŕzgací povrch, každá časť puzdra prilieha tesne k sebe, nie sú žiadne medzery.
Najbežnejším materiálom je plast. Je dostatočne pevný a odolný, ale nie je odolný voči pádom. Kov spoľahlivo chráni tabletu pred nárazmi, poškriabaním, ale rýchlo uchopí škvrny.

Ak sa rozhodnete, či si zvoliť tablet - lacný alebo image, mali by ste sa rozhodnúť o účele nákupu. Široká škála elektroniky vám umožňuje vybrať si tablet pre každý vkus a rozpočet.

Prestigio MultiPad PMT3118

Tablet s 8-palcovou obrazovkou a veľmi skromnými špecifikáciami. Jeho tvorcovia sa snažili dosiahnuť minimálne náklady. Z tohto dôvodu používali najjednoduchšie komponenty, ktoré sa však veľmi dobre ukazujú.

Napríklad štvorjadrový procesor MediaTek MT8321 má dostatok energie na stabilnú prevádzku operačného systému Android 6.0 nainštalovaného tu. Skutočnosť, že displej bol vytvorený pomocou technológie IPS, by tiež mala potešiť kupujúceho. To znamená, že nevzniknú problémy so zobrazením uhlov alebo reprodukciou farieb.

Tvorcovia tohto „tabletu“ neukladali bezdrôtové moduly. K dispozícii sú GPS a Wi-Fi a štvrtá verzia „modrého zuba“ a dokonca aj slot na kartu SIM - na prenos údajov prostredníctvom pripojenia 3G. Ale nemôže taký lacný tablet urobiť bez nedostatkov?

Kupujúci sa budú starať o výdrž batérie. Niektorí ľudia nemajú radi plastové puzdro. Rozlíšenie obrazovky, ktoré je oveľa drahšie v drahších zariadeniach, je tiež trochu sklamaním. Ale predovšetkým tvorcovia uložili na fotoaparáty a RAM. A ak nie každý kupujúci bude fotografovať pomocou tabletového počítača, potom, ako viete, vždy budete potrebovať viac pamäte RAM.

výhody:

 • Existuje veľa bezdrôtových modulov,
 • Najnovšia verzia operačných systémov,
 • Lákavá cenovka
 • Môžete počúvať FM rádio,
 • Obrazovka je založená na matici IPS,
 • Stabilná práca so softvérom (na začiatku).

nevýhody:

 • Nie príliš vysoká hustota pixlov,
 • Chcel by som viac pamäte RAM a trvalej pamäte,
 • Je lepšie nemyslieť na fotoaparáty,
 • Životnosť batérie môže byť dlhšia.

BB-mobile Techno 8.0 TOPOL 'LTE TQ863Q

Tablet od ruského výrobcu, ktorý je na pokraji cenového segmentu, ktorý sme označili. V súvislosti s jeho hodnotou dostal už celkom hodné komponenty. Napríklad hlavná kamera „topoľa“ má rozlíšenie 8 megapixelov. A zvyčajne od takéhoto zariadenia neočakávate viac. A predná kamera zariadenia nezmeškáte - jej rozlíšenie 5 megapixelov stačí na pohodlnú komunikáciu v službe Skype.

Zariadenie s 8-palcovým displejom sa dá použiť ako mobilný telefón. Ak ho nechcete nosiť na uchu, môžete použiť headset. Vrátane bezdrôtového pripojenia - tablet podporuje štandard Bluetooth 4.0.

Tvorcovia ponúkajú kupujúcemu možnosť ísť na globálny web cez 3G, LTE alebo Wi-Fi 802.11n. Prehliadač sa zobrazí na displeji IPS s rozlíšením 1280 x 800 pixlov. Nízky parameter, ale je typický pre relatívne lacné zariadenie. Ešte dôležitejšie je, že zariadenie prijalo 2 GB RAM a osemjadrový procesor. To naznačuje, že by sa nemali očakávať problémy s výkonom aplikácií a systému Android 5.1.

výhody:

 • Použitý panel IPS,
 • Procesor nie je ani zďaleka najslabší,
 • Slušné množstvo pamäte RAM a trvalej pamäte,
 • Žiadne sťažnosti na bezdrôtové moduly,
 • Dobré fotoaparáty vzadu a spredu,
 • Sada obsahuje kábel OTG, náhlavnú súpravu a stylus.

nevýhody:

 • Pixelizácia je jasne viditeľná
 • Nie každý môže zavolať na lacné zariadenie
 • Oprava displeja nie je možná,
 • Zlý zvuk.

Archos 80 kyslík

Ako už názov napovedá, tablet Archos má 8-palcový LCD panel. Ako v prípade vyššie diskutovaných modelov, obrazovka je vo svojej podstate maticou IPS, ktorá vám umožňuje robiť si starosti s pozorovacími uhlami. Čo je však najviac prekvapujúce, je tu použité rozlíšenie.

Je to 1920 x 1200 pixelov. Z tohto dôvodu je zariadenie prísne odporúčané na nákup! Stále si však môžete pamätať na veľké množstvo pamäte - 32 GB stále a 2 GB funkčné. Pre peniaze sú to skvelé funkcie.

Zariadenie obsahuje niekoľko bezdrôtových modulov. Najčastejšie bude vlastník používať technológie Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11n. Ale tu nie je slot pre SIM kartu, takže budete musieť zabudnúť na prístup na internet na ulici.

Rovnaké slová možno povedať o fotografii, pretože obidve fotoaparáty majú veľmi malé rozlíšenie - 5 a 2 megapixely. O operačnom systéme však nemožno povedať nič zlé, pretože systém Android 6.0 sa používa v jeho kvalite.

výhody:

 • Hustota pixelov dosahuje 283 PPI,
 • Pamäťou je všetko v poriadku
 • Čerstvý a stabilný operačný systém,
 • Existujú moderné bezdrôtové moduly,
 • Obrázok je jasne viditeľný z akéhokoľvek uhla pohľadu,
 • Obrázok je možné zobraziť na monitore alebo televízore.

nevýhody:

 • Neexistuje gyroskop a svetelný senzor,
 • Batéria by mala byť nainštalovaná viac priestranne,
 • Fotoaparáty zle strieľajú.

Digma Plane 1601 3G

Náklady na matricu LCD väčšinou závisia od jej veľkosti. Preto teraz nenájdete veľmi dobré tablety, ktoré kombinujú 10,1-palcový displej a nízke náklady. Vy alebo tieto určité nedostatky na vás určite budú čakať. Napríklad, Digma Plane 1601 3G obsahuje nechutné kamery.

Rozlíšenie obrazovky pripojené tu je 1280 x 800 pixelov. To naznačuje viditeľnú pixeláciu voľným okom. Mätúce je tiež množstvo pamäte - 8 GB konštantnej a 1 GB RAM.

Napriek tomu je tento tablet lepší ako mnoho iných zariadení, ktoré predávajú také malé množstvo. Môžete tu nainštalovať aj pár kariet SIM, čo vám umožní hovoriť s priateľmi na náhlavnej súprave a pristupovať na internet prostredníctvom sietí 3G.

O softvéri, v ktorom tvorcovia používajú systém Android 5.1, sa nedá povedať nič zlé. Neexistujú žiadne špeciálne sťažnosti voči spracovateľovi, ktorý si svoju úlohu pomerne dobre poradí.

výhody:

 • Použitý panel IPS,
 • Podpora sietí 3G,
 • Tablet možno oprávnene považovať za lacný,
 • Stabilná GPS navigácia
 • Batéria má pomerne vysokú kapacitu.

nevýhody:

 • Zastaraná verzia Bluetooth 2.1,
 • Neexistuje žiadny svetelný senzor
 • Kamery by neboli vôbec lepšie,
 • Veľmi málo pamäte
 • Rozlíšenie obrazovky chcem vyššie.

BB-mobile Techno 10,1 LTE TQ060X

Ďalší 10,1-palcový tablet za veľmi nízku cenu. Jeho tvorcovia sa vydali trochu inou cestou. Investovali dostupné prostriedky do sady bezdrôtových modulov. Na interakciu s headsetom sa tu používa rozhranie Bluetooth 4.0.

Na prístup na internet sme zvyknutí na obvyklé Wi-Fi 802.11n. Ale nielen! Môžete použiť pripojenie 4G! Zaujímavé je, že pár SIM kariet je možné vložiť priamo do tabletu. Одна в таком случае будет использоваться для путешествий по глобальной паутине, а другая нужна для разговоров с друзьями.

К сожалению, на всех остальных компонентах российскому производителю пришлось серьезно экономить. Например, разрешение дисплея уменьшено до 1024 x 600 точек — заметная пикселизация вам точно надоест. Более того, этот экран выполнен по TFT-технологии, из-за чего наблюдаются проблемы с углами обзора.

Огорчает и объем оперативной памяти, равняющийся 1 Гб. А о камерах мы вовсе не будем упоминать, так как они построены на базе совсем устаревших матриц.

Достоинства:

 • Ценник — чрезвычайно низкий,
 • Аккумулятора хватает надолго,
 • В коробке с планшетом имеются стилус и OTG-кабель,
 • Поддерживаются LTE и Wi-Fi 802.11n,
 • Пара слотов для SIM-карт,
 • Operačný systém pracuje prvýkrát bez brzdenia.

nevýhody:

 • Jas podsvietenia nie je možné nastaviť automaticky,
 • Panel TFT je použitý
 • Nízke rozlíšenie obrazovky
 • Nedostatok pamäte
 • Hrozné zadné a predné kamery.

Aký lacný tablet kúpiť?

1. Pre milovníkov kompaktných zariadení bola vytvorená Lenovo TAB 3 Essential 710i. Tento tabletový počítač vás poteší 7-palcovou obrazovkou a pomerne tenkými bočnými rámami. Tu nainštalované komponenty sú dostatočné na čítanie knihy v metre, indexové prehľadávanie na webe alebo počúvanie hudby.

2. Prestigio MultiPad PMT3118 - jedná sa o trochu menej kompaktný príklad. O kúpe môžete uvažovať, ak máte bezdrôtový headset, ktorý pracuje s energeticky efektívnym štandardom Bluetooth 4.0. „Tablet“ má aj novú verziu operačného systému.

3. Nákupom BB-mobile Techno 8.0 TOPOL 'LTE TQ863Q podporíte ruského výrobcu. A budete mať k dispozícii tablet s modulom 4G, ktorý vám umožní prístup na internet aj niekde na ulici, mimo sietí Wi-Fi.

4. Ak si myslíte, že najdôležitejšou vecou v tablete je rozlíšenie obrazovky, mali by ste si kúpiť Archos 80 Oxygen. Na tomto zariadení sa filmy zobrazujú v rozlíšení Full HD dokonale. Zariadenie tiež poteší množstvo pamäte (vrátane prevádzkovej). Za rovnaké peniaze nemôžete v tomto ohľade nájsť najlepšiu ponuku.

5. Digma Plane 1601 3G je rozpočtové riešenie s 10,1-palcovým displejom. Nemá zmysel čakať na niečo nadprirodzené zo zariadenia. Má veľmi jednoduché komponenty. Android tu funguje, ale stále je relatívne dobrý - aspoň prvýkrát.

6. Ak potrebujete mať prístup na internet na ulici, venujte pozornosť službe BB-mobile Techno 10.1 LTE TQ060X. Toto zariadenie podporuje nielen siete 3G, ale aj LTE! Tento zoznam jeho výhod je, žiaľ, vyčerpaný. Inak je to výrazne nižšie ako všetky ostatné tablety, o ktorých sa dnes uvažuje.

Pin
Send
Share
Send
Send