Užitočné tipy

Ako zvýšiť RAM na notebooku

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekoľko notebookov je inovovaných (alebo v každom prípade je to ťažké), ale zvýšenie množstva pamäte RAM je v mnohých prípadoch celkom jednoduché. Tento krok za krokom, ako zvýšiť RAM prenosného počítača, je určený predovšetkým pre začínajúcich používateľov. Môže to byť tiež užitočné: môžem do prenosného počítača alebo počítača vložiť inú pamäť RAM.

Niektoré notebooky minulých rokov nemusia mať dobre vyvážené konfigurácie podľa súčasných štandardov, napríklad Core i7 a 4 GB RAM, hoci pre niektoré notebooky, ktoré s mnohými aplikáciami, hrami pracujú, sa môže zvýšiť na 8, 16 alebo dokonca 32 GB. Video a grafika môžu veci urýchliť a sú relatívne lacné. Je potrebné zvážiť, že pri práci s veľkým množstvom pamäte RAM bude musieť notebook nainštalovať 64-bitový systém Windows (za predpokladu, že sa teraz používa 32-bitový systém), viac: Systém Windows RAM nevidí.

Aký druh pamäte RAM je potrebný pre prenosný počítač

Pred zakúpením pamäťových prúžkov (moduly RAM) na zvýšenie pamäte RAM v notebooku by bolo pekné vedieť, koľko slotov pre pamäť RAM a koľko z nich je obsadených, ako aj aký typ pamäte je potrebný. Ak ste nainštalovali Windows 10, môžete to urobiť veľmi jednoducho: spustite Správcu úloh (môžete z ponuky, ktorá sa objaví kliknutím pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart), ak je správca úloh prezentovaný v kompaktnej podobe, kliknite na tlačidlo Podrobnosti nižšie a potom prejdite na kartu „Výkon“ a vyberte „Pamäť“.

Vpravo dole uvidíte informácie o tom, koľko pamäťových slotov bolo použitých a koľko sú k dispozícii, ako aj údaje o frekvencii pamäte v položke „Rýchlosť“ (z tejto informácie môžete zistiť, či sa na notebooku používa pamäť DDR3 alebo DDR4, typ pamäte je tiež uvedený v hornej časti stránky) ). Bohužiaľ, tieto údaje nie sú vždy presné (niekedy existujú 4 sloty alebo sloty pre RAM, aj keď v skutočnosti sú 2).

Vo Windows 7 a 8 nie sú žiadne takéto informácie v Správcovi úloh, ale tu nám pomôže freewarový program CPU-Z, ktorý zobrazuje podrobné informácie o počítači alebo notebooku. Program si môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky vývojára na adrese https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html (Odporúčam vám stiahnuť archív ZIP na spustenie CPU-Z bez jeho inštalácie do počítača, ktorý sa nachádza vľavo v stĺpci Stiahnutie).

Po stiahnutí spustite program a venujte pozornosť nasledujúcim kartám, ktoré nám pomôžu pri zvyšovaní pamäte RAM prenosného počítača:

 1. Na karte SPD môžete vidieť počet pamäťových slotov, ich typ, veľkosť a výrobcu.
 2. Ak sa pri výbere jedného zo slotov všetky polia ukážu ako prázdne, znamená to, že slot je pravdepodobne prázdny (keď som narazil na skutočnosť, že to tak nebolo).
 3. Na karte Pamäť sa zobrazujú podrobnosti o type, celkovom objeme pamäte a časovaní.
 4. Na karte Hlavná doska môžete vidieť podrobné informácie o základnej doske prenosného počítača, ktorá vám umožní nájsť špecifikácie tejto základnej dosky a čipovej sady na internete a presne zistiť, ktorá pamäť a v ktorých zväzkoch je podporovaná.
 5. Všeobecne platí, že vo väčšine prípadov stačí pozerať sa iba na kartu SPD, sú k dispozícii všetky potrebné informácie o type, frekvencii a počte prevádzkových intervalov, z ktorých môžete získať odpoveď na otázku, či je možné zväčšiť pamäť prenosného počítača a čo je na to potrebné.

Poznámka: v niektorých prípadoch môže CPU-Z zobrazovať 4 pamäťové sloty pre notebooky, v ktorých je v skutočnosti iba 2. Pamätajte na to, ako aj na skutočnosť, že takmer všetky notebooky majú 2 sloty (s výnimkou niektorých herných a profesionálnych modelov).

Napríklad z vyššie uvedených snímok môžeme dospieť k záveru:

 • Notebook má dva sloty pre RAM.
 • Jeden je obsadený 4 GB DDR3 PC3-12800 modulom.
 • Použitá čipová sada je HM77, podporované maximálne množstvo pamäte RAM je 16 GB (na internete sa vyhľadáva čipová sada, model prenosného počítača alebo základná doska).

Týmto spôsobom môžem:

 • Kúpte si ďalší modul 4-RAM RAM SO-DIMM (pamäť prenosného počítača) DDR3 PC12800 a zvýšte pamäť prenosného počítača až na 8 GB.
 • Kúpte si dva moduly, ale každý o kapacite 8 GB (4 bude potrebné odstrániť) a zvýšte RAM na 16 GB.

RAM pre notebook

Ak chcete pracovať v dvojkanálovom režime (a to je výhodné, pretože pamäť beží rýchlejšie, s dvojitou frekvenciou), sú potrebné dva moduly s rovnakým objemom (výrobca sa môže líšiť, ak napríklad použijeme prvú možnosť) v dvoch slotoch. Tiež si uvedomte, že pre všetky sloty je uvedené maximálne množstvo podporovanej pamäte: napríklad maximálna pamäť je 16 GB a existujú dva sloty, to znamená, že môžete nainštalovať 8 + 8 GB, ale nie jeden 16 GB pamäťový modul.

Okrem týchto metód môžete pomocou nasledujúcich metód určiť, aká pamäť je potrebná, koľko voľných priestorov existuje a koľko ju môžete zvýšiť.

 1. Vyhľadajte informácie o maximálnom množstve pamäte RAM špecificky pre váš prenosný počítač na internete. Takéto údaje nanešťastie nie sú vždy dostupné na oficiálnych webových stránkach, ale často aj na webových stránkach tretích strán. Napríklad, ak zadáte dopyt „laptop model max ram“ na Google - zvyčajne je jedným z prvých výsledkov stránka od výrobcu kľúčovej pamäte, ktorá má vždy presné údaje o počte slotov, maximálnom množstve a type pamäte, ktorá sa môže použiť (napríklad informácie o snímka nižšie).
 2. Ak to pre vás nie je ťažké, vizuálne zistite, ktorá pamäť je už v prenosnom počítači nainštalovaná, či existuje bezplatný konektor (niekedy, najmä na lacných prenosných počítačoch, nemusí existovať dokonca ani bezplatný konektor a existujúci pamäťový pásik sa pripája na základnú dosku).

Ako nainštalovať RAM do notebooku

V tomto príklade zvážime možnosť inštalácie pamäte RAM do prenosného počítača, keď ju poskytol priamo výrobca - v tomto prípade je prístup k pamäťovým slotom uľahčený, spravidla na to existuje samostatný kryt. Predtým to bol takmer štandard pre notebooky, teraz, v snahe o kompaktnosť alebo z iných dôvodov, sa samostatné technologické kryty na výmenu komponentov (eliminujúc potrebu odstránenia celej spodnej časti) nachádzajú iba na niektorých zariadeniach podnikového segmentu, pracovných staniciach a iných prenosných počítačoch, ktoré presahujú rámec rámec spotrebiteľských segmentov.

tj ultrabooky a kompaktné notebooky nemajú nič také: je potrebné odskrutkovať a opatrne odstrániť celý spodný panel a schéma demontáže sa môže medzi jednotlivými modelmi líšiť. Navyše, pre niektoré notebooky, takáto aktualizácia znamená stratu záruky, majte na pamäti.

Poznámka: Ak neviete, ako nainštalovať pamäť do svojho prenosného počítača, odporúčame vám ísť na YouTube a vyhľadať kľúčové slovo „laptop model ram upgrade“ - s vysokou pravdepodobnosťou nájdete video, v ktorom bude celý proces vrátane správneho odstránenia krytu jasne preukázaný. Citujem dotaz v anglickom jazyku z toho dôvodu, že v ruštine je zriedka možné nájsť demontáž konkrétneho notebooku a nainštalovať pamäť.

 1. Vypnite prenosný počítač aj z elektrickej zásuvky. Odporúča sa tiež vybrať batériu (ak sa nedá vypnúť bez otvorenia prenosného počítača, potom batériu po otvorení najskôr odpojte).
 2. Pomocou skrutkovača otvorte kryt a uvidíte pamäťové moduly nainštalované v slotoch. Ak potrebujete odstrániť nie samostatný kryt, ale celý zadný panel, pokúste sa nájsť pokyny, ako to urobiť správne, pretože existuje riziko poškodenia puzdra.
 3. Moduly RAM môžu byť odstránené alebo pridané nové. Pri vyberaní dbajte na to, aby boli pamäťové moduly spravidla pripevnené na boku zámkami, ktoré je potrebné ohnúť.
 4. Pri vkladaní pamäte to robte pevne až do okamihu, keď západky zaskočia na svoje miesto (na väčšine modelov). To všetko nie je ťažké, nebude fungovať tak, aby sa mýlilo.

Po dokončení nasaďte kryt späť, v prípade potreby vložte batériu - pripojte napájanie, zapnite prenosný počítač a skontrolujte, či BIOS a Windows „vidia“ nainštalovanú RAM.

Zvyšujeme množstvo pamäte RAM v prenosných počítačoch

Malo by sa tiež spomenúť, že existujú rôzne typy pamäte. V čase písania sú štyri z nich - DDR1 - DDR5. Odlišujú sa navzájom v rôznych frekvenciách a podľa toho aj v rýchlosti práce.

Pamäť RAM môže byť tiež jedno-, dvoj-, troj- a štvor-kanálová. To znamená, že jeden, dva, tri alebo štyri sloty spolupracujú. Čím viac vlákien, tým vyššia je konečná výpočtová rýchlosť. Zvýšenie výkonu v hrách, grafických editoroch a prehľadávačoch je obzvlášť výrazné (ak je otvorených veľké množstvo kariet).

Ako zistiť, aký typ pamäte RAM je v mojom notebooku

Existujú dve možnosti - rozbaliť laptop, odstrániť kryt a pozrieť sa na jeho typ na nálepke v pamäti RAM - bude to naznačovať frekvenciu, pri ktorej pracuje, a pohľad. Druhá možnosť je jednoduchšia - softvér, stačí stiahnuť bezplatný nástroj s názvom CPU-Z. Je to len na vás. Ak chcete rozšíriť objem pamäte s ľubovoľným prístupom, musíte stále odskrutkovať veko a odtiaľ vyberte pamäť. Pozrime sa na metódu programovania:

  Prejdite na oficiálnu webovú stránku programu CPU-Z,

 • Odtiaľ si stiahnite bootloader vo formáte .exe,
 • Nainštalujte program. Proces inštalácie je veľmi jednoduchý, nie zložitejší ako inštalácia akejkoľvek počítačovej hry - budete musieť niekoľkokrát kliknúť na tlačidlo „Ďalej“, potvrdiť súhlas s podmienkami používateľskej zmluvy a potom kliknúť na tlačidlo „Inštalovať“,
 • Nástroj je teda nainštalovaný a teraz ho musíte spustiť v mene správcu. Je to jednoduché: nájdite odkaz na pracovnej ploche, kliknite naň pravým tlačidlom myši a kliknite na položku „Spustiť ako správca“,

  Určite počet slotov RAM na prenosnom počítači

  Teraz musíme určiť počet slotov v notebooku. Pretože ako rozšíriť množstvo pamäte RAM, ak máte iba jeden slot? V tomto prípade musíme namiesto toho, aby sme v tejto chvíli stáli, nastaviť lištu s veľkým množstvom pamäte. Na určenie počtu prevádzkových intervalov potrebujete:

  1. Pozrite sa na program, ktorý je nám už známy - CPU-Z,
  2. Prejdite na kartu SPD,

  Kliknite na rozbaľovací zoznam, kde sa hovorí „Slot # 1“. V našom prípade k nemu bol pridaný ďalší,

 • Vyberte druhý slot a pozrite si nasledujúci obrázok: http://joxi.ru/ZrJV5leu1dOMor
 • Hovorí nám, že druhý slot je momentálne zadarmo - neexistuje RAM. Takže musíme veľa expandovať.

 • Najzaujímavejšie však zostáva - nastaviť druhú lištu. Podľa technických charakteristík tohto notebooku je podporovaných až 6 GB pamäte RAM. Inými slovami, môžeme nastaviť lištu pre ďalšie dva gigabajty a laptop bude fungovať „hravejšie“.

  Ako dať RAM na laptop

  V závislosti od výrobcu a konkrétneho modelu prenosného počítača sa množstvo pamäte RAM zvyšuje rôznymi spôsobmi alebo skôr, niekde je ťažšie sa dostať do pamäťových slotov a niekde je to jednoduchšie.

  Napríklad, pokiaľ ide o notebooky ASUS, budete musieť úplne odstrániť zadný kryt a potom klávesnicu, po ktorej môžete vložiť lištu vedľa prvej.

  Na niektorých starých prenosných počítačoch je všetko oveľa jednoduchšie, existuje samostatná časť, v ktorej sa nachádza pamäť RAM:

   Stačí odskrutkovať niekoľko skrutiek, odobrať malý kryt a vymeniť (alebo vložiť iný) lištu „RAM“,

  Ako si vybrať nový bar

  Skôr ako pôjdete na ďalšiu zátvorku, skontrolujte, či môžete zvýšiť prenosnosť pamäte RAM na prenosnom počítači. Ak máte starý prenosný počítač, jeho základná doska nemusí podporovať viac pamäte RAM. Naučíme sa model základnej dosky a vidíme jeho špecifikáciu na webovej stránke výrobcu:

  1. Stiahnite si obslužný program CPU-Z (stále ho budete potrebovať na určenie počtu voľných priestorov).
  2. Spustite program a prejdite na kartu „Hlavná doska“.
  3. Pozrite sa na model základnej dosky.
  4. Informácie nájdete na svojej základnej doske na webovej stránke výrobcu prenosného počítača.

  V špecifikácii základnej dosky musíte venovať pozornosť položkám súvisiacim s RAM.

  Z poskytnutých informácií by ste mali dostať nasledujúce informácie:

  • Podporovaný typ je DDR3. Ak je prenosný počítač starý, môže mať pamäť DDR2 alebo DDR1. Sú vzájomne zameniteľné, takže si musíte kúpiť iba tie prúžky, ktorých typ je kompatibilný so základnou doskou.
  • Maximálny povolený objem je 64 GB. Inštalácia nemá zmysel, ďalšie gigabajty nebudú zahrnuté.
  • Podporovaná frekvencia je od 800 do 1800 MHz. Frekvencia pamäte RAM by sa mala zmestiť do tejto medzery a mala by byť čo najvyššia.
  • 4 x DIMM - počet slotov pre lamely s tvarovým faktorom SO-DIMM.

  Aké vlastnosti by mal mať nový stĺpik?

  Pre maximálnu kompatibilitu je lepšie si okamžite kúpiť súpravy svojich dvoch identických modulov. Ak dáte ďalšiu konzolu, mala by sa úplne zhodovať s vlastnosťami už nainštalovaného modulu.

  1. Spustite CPU-Z.
  2. Kliknite na kartu „Pamäť“.

  Opäť skontrolujeme typ - DDR3. Venujte pozornosť riadku „Frekvencia DRAM“ - označuje šírku pásma.

  Nižšie uvádzame načasovanie (oneskorenie pred vykonaním žiadosti):

  Musíte si kúpiť panel RAM s presne rovnakými špecifikáciami. Ak sa pri výbere slotu na karte „SPD“ nič nezobrazí, potom k nemu nie je nič pripojené, to znamená, že do neho môžete nainštalovať ďalší modul RAM. V podstate je to všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako zvýšiť množstvo pamäte RAM. Existuje však aj iná možnosť, ako zrýchliť grafickú kartu - pretaktovanie.

  Zvýšenie frekvencie grafickej karty

  Ak vypočítate, koľko stojí zvýšenie pamäte RAM, je zrejmé, že ide o vážnu finančnú investíciu do vylepšenia notebooku. Ak sa však pozriete, nie je potrebné kupovať ďalší panel RAM.

  Zvýšenie frekvencie (pretaktovanie, pretaktovanie) sa vykonáva prostredníctvom systému BIOS v časti Advanced. V závislosti od modelu základnej dosky a verzie systému BIOS sa názov konkrétnych položiek zmení. Pozrime sa, ako zvýšiť množstvo pamäte RAM v systéme BIOS pomocou príkladu základnej dosky ASUS:

  1. Otvorte časť Rozšírené.
  2. Nájdite položku s názvom ako „System Memory Clock“, „DRAM“, „Memory Over Voltage“, „DRAM Timing Config“ atď.
  3. Stlačte Enter a vyberte prevádzkový režim „Ručne“.
  4. Zobrazí sa položka „Memory Clock Speed“, ktorá označuje frekvenciu pamäte RAM.

  Po rozšírení položky, v ktorej je uvedená frekvencia pamäte RAM, sa zobrazia dostupné hodnoty.

  Nenastavujte hodnotu, ktorá presahuje maximálnu povolenú hodnotu pre váš model RAM, inak by sa panel mohol vyhorieť.

  Po zvýšení frekvencie spustite test pamäte. Stlačte Win + R a napíšte príkaz „mdsched“, Súhlasíte s reštartom, počas ktorého bude RAM skontrolovaný na chyby. Ak sa nenájdu žiadne chyby, môžete frekvenciu trochu zvýšiť bez toho, aby ste prekročili maximálne povolené hodnoty.

  Odporúčame video od profesionála, ktorý zvyšuje RAM:

  Keď má zmysel zvýšiť RAM

  Prvým krokom je zistiť, kedy a kto môže potrebovať zvýšenie množstva pamäte RAM v notebooku.

  Faktom je, že prenosný počítač má takmer vždy oveľa menej pamäte ako stolný počítač. Vysvetlenie je veľmi jednoduché: každý výrobca chce umiestniť všetky vnútorné prvky zariadenia kompaktnejšie a pohodlnejšie, aby bol prístroj ľahký a mobilný. To je základná požiadavka priemerného používateľa, ktorý chce kúpiť notebook. Predovšetkým sa zaujíma o schopnosť nosiť zariadenie so sebou, aby pracoval alebo naopak, bavil sa odkiaľkoľvek.

  Ale nanešťastie musíte obetovať výkon. Jednou z funkcií notebooku je to, že je veľmi ťažké ho doma opraviť. A to všetko z dôvodu demontáže zariadenia, ktorú nebudete vždy schopní správne zostaviť a nedotknete sa žiadnych dôležitých kontaktov. Okrem toho mnohé prvky vnútorného systému nemožno jednoducho vymeniť - potom budete musieť kúpiť nový počítač alebo sa pokúsiť obrátiť na drahého špecialistu, ktorý vykoná dôkladné opravy.

  Ale zvýšiť RAM je celkom možné samo o sebe. Najjednoduchšou možnosťou by bolo samozrejme kúpiť zariadenie, ktoré má toľko pamäte, aby ste na tento problém zabudli niekoľko rokov alebo dokonca až do konca používania notebooku. Takéto modely sú však často príliš drahé a majú tiež veľké množstvo funkcií, ktoré pravdepodobne nebudú pre jednoduchého používateľa užitočné. Potom sa musíte zmieriť s tým, že v priebehu času budete musieť zvýšiť RAM. Kedy to bude potrebné?

  Prvým znakom bude, že niektoré obzvlášť „ťažké“ programy alebo hry prestali fungovať. Na obrazovke sa môže zobraziť správa „Nedostatok pamäte RAM“ alebo iné podobné správy. Laptop môže tiež pracovať veľmi pomaly alebo nesprávne, čo veľmi často naznačuje potrebu nahradiť tento prvok.

  Inštalácia môže byť tiež potrebná, ak je prenosný počítač dosť starý, ale má nainštalovaný veľký počet moderných programov, ako aj najnovšiu verziu operačného systému. Так как повысить производительность ноутбука сложнее, чем ПК, это может вызывать некоторые трудности в использовании.

  Dôležité! Перед принятием окончательного решения рекомендуется всё же попробовать почистить память. Таким образом можно отсрочить необходимость замены и продлить корректную работу устройства на некоторое время. Если быть аккуратным и избирательным в программах, которые устанавливаются на девайс, то увеличение оперативной памяти может никогда не понадобиться.

  Je možné vymeniť RAM na notebooku

  Vymeňte pamäť RAM, samozrejme, na rozdiel od iných dôležitých prvkov, ako je procesor alebo videoklip.

  Okrem toho to môžete urobiť sami, aj keď ste ešte nikdy nič podobné neurobili. Tento postup si nevyžaduje veľa času, takže aj nováčik, ktorý nemá špeciálne zručnosti a špeciálne znalosti v oblasti technológie, sa s touto úlohou poradí.

  Malo by však byť zrejmé, že svoj modul gadget rozložíte a namiesto jedného vložíte iný prvok - je dôležité byť veľmi opatrný a opatrnýa tiež dôkladne prečítajte podrobné pokyny pred začatím práce.

  Najprv musíte zistiť, aké RAM sloty sa používajú vo vašom notebooku a koľko z nich. Pomôže to pochopiť, aký typ pamäte by sa mal kúpiť a kam ju vložiť.

  Dôležité! Upozorňujeme, že vo väčšine prípadov nie sú všetky sloty obsadené. To znamená, že nemôžete vymeniť pamäť, ale jednoducho pridať ďalšiu k existujúcej. Umožní vám to získať viac voľného miesta, výrazne zvýšiť výkon počítača a uľahčiť prácu.

  Na kontrolu typu operačnej pamäte vo vašom zariadení môžete použiť špeciálny nástroj v Správcovi úloh, ktorý sa objavil pri poslednej aktualizácii operačného systému Windows 10. Najprv prejdite do Správcu úloh, kde je špeciálna karta Výkon. Potom budete potrebovať položku „Memory“, ktorá sa objaví v zozname naľavo.

  Na obrazovke sa zobrazia úplné informácie o pamäti vášho notebooku - počet slotov a množstvo voľného miesta, rýchlosť a typ pamäte, ktoré budú potrebné pre ďalšiu prácu.

  Ak nemáte nainštalovaný systém Windows 10, na nájdenie všetkých potrebných informácií budete musieť použiť iné metódy. Najjednoduchšou možnosťou je inštalácia niektorých aplikácií tretích strán. Napríklad CPU-Z, čo je najobľúbenejší nástroj používaný na tento účel. Potrebné parametre nájdete na karte SPD.

  Skúste prepnúť na každý dostupný slot. Ak sa ukáže, že jedna alebo viac z nich je prázdna, môžete do nej bezpečne nainštalovať novú pamäť RAM, čím výrazne zvýšite jej objem. Informácie o dostupnom mieste sa momentálne nachádzajú na karte Pamäť.

  Dôležité! Pred zakúpením novej pamäte RAM sa uistite, že sloty sú rovnaké. To umožní prenosnému počítaču pracovať v viackanálovom režime a zároveň sa tým odstránia možné problémy pri ďalšej prevádzke.

  Ako správne pridať RAM do notebooku

  Takže ste sa naučili všetky potrebné informácie. Potom by ste mali ísť do najbližšieho špecializovaného obchodu a kúpiť potrebnú pamäť. Potom môžete pokračovať v inštalácii.

  Je dôležité pochopiť, že rôzne modely od rôznych výrobcov sa môžu navzájom výrazne odlišovať, preto bude užitočné nájsť pokyny, ktoré sú špecifické pre váš prenosný počítač. Vo väčšine prípadov stále existuje možnosť nainštalovať ďalšiu pamäť, takže postup nebude príliš komplikovaný.

  Veľa modelov sa nemusí demontovať úplne - stačí odstrániť vrchný kryt. Ak sú však sloty niekde ďaleko, mali by ste byť opatrní - existuje vysoká pravdepodobnosť, že kontakty niečo zasiahnu alebo pokazia. Potom bude potrebné zariadenie opraviť a dať naň veľa peňazí.

  Ak sa výrobca vášho zariadenia domnieva, že používateľ bude možno musieť vymeniť pamäť ako takú a poskytnúť tak možnosť odstránením krytu, nezúfajte.

  Prvým krokom je úplné vypnutie počítača. Odpojte ju nielen pomocou špeciálneho tlačidla, ale aj zo siete, ak predtým bola nabíjaná. Potom vyberte batériu, Zvyčajne sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Potom odstráňte kryt, pod ktorým by mali byť konektory. Možno budete potrebovať skrutkovač.

  Ak sa moduly zistia, musia sa buď vymeniť, alebo vedľa nich umiestniť ďalšie. Upozorňujeme, že by sa mali nainštalovať čo najtesnejšie. V opačnom prípade ich počítač jednoducho neuvidí a môže dôjsť k narušeniu správneho fungovania zariadenia. Teraz zatvorte kryt a zapnite počítač. Skontrolujte, či sa na zariadení neobjavil nový model.

  Na tento účel môžete použiť vyššie uvedené metódy, pomocou ktorých ste predtým dostali potrebné informácie o pamäti nainštalovanej v prenosnom počítači.

  Dôležité! Vezmite prosím na vedomie, že pri výmene alebo inštalácii ďalšieho modulu RAM záruka stráca platnosť z akéhokoľvek notebooku. Preto v prípade neúspešného pokusu budete musieť zaplatiť za opravu, ako aj za iné škody. Buďte opatrní a opatrní. Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, bude lepšie poradiť sa s odborníkom. Nezávisle nainštaluje potrebný prvok do systému zariadenia bez poškodenia akýchkoľvek vnútorných prvkov.

  Ak sa nový modul v počítači neobjaví, skúste kroky zopakovať od začiatku do konca. Pamäť mohla byť uvoľnená., Starý a nový modul môžete tiež zameniť, ak ste ho neodstránili, ale nainštalovali ste iba ďalší.

  Teraz viete, ako môžete nezávisle zvýšiť množstvo pamäte RAM v notebooku a čo na to potrebujete. Postup je pomerne jednoduchý, takže s tým sa bude môcť vyrovnať každý bežný používateľ. Nákup nového modulu tiež nebude problémom - zvyčajne sa v každom obchode s hardvérom alebo elektronikou predáva niekoľko modelov. Ak existuje ďalší prázdny slot, môžete pridať ďalší modul a tým niekoľkokrát zvýšiť výkon prenosného počítača.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send