Užitočné tipy

7 účinných metód propagácie výrobku na trhu

Pin
Send
Share
Send
Send


S potešením vás vítam, vážení čitatelia projektu Anatomy of Business! S vami webmaster Alexander. Dnes budeme hovoriť o podnikaní ao tom, ako ho propagovať. Ale skôr ako začneme, rád by som vám položil niekoľko otázok.

  • Ste pripravení riskovať?
  • Koľko hodín denne ste pripravení venovať svojej práci?
  • Možno je lepšie pracovať na prenájom?

V tomto článku by som vám chcel vyjadriť svoje stanovisko k týmto otázkam. Podnikal som viac ako štyri roky a počas tejto doby sa mi podarilo zostaviť tím odborníkov a spustiť niekoľko ziskových projektov. Desiatky ľudí sa na mňa obrátili so žiadosťou o pomoc pri propagácii ich podnikania. Keď som riešil problémy spoločností, v 90% prípadov som bol konfrontovaný s tým, že majitelia - začínajúci podnikatelia - mali o podnikaní nesprávnu predstavu.

Mnohí veria, že v podnikaní môžete dosiahnuť určité výsledky bez rizika alebo že prvé podnikanie bude určite úspešné. V skutočnosti, v 98% prípadov, prvé podnikanie končí neúspechom, potom sa len málo z nich vrátilo k podnikateľskej činnosti. A nie som výnimkou. Moje prvé tri obchodné projekty vyšli z komína. Neskúsenosť je tu veľká a veľká vina. Mohol som prestať a prestať skúšať, ale pevne som veril, že svoj cieľ dosiahnem. Nevzdal som sa pokusov a krok za krokom som sa priblížil k zamýšľanému cieľu. A výsledky sa začali objavovať: prvý predaj, prvý zisk, prvá radosť z uzavretia dohody ...

S tým všetkým som musel pracovať 16 - 18 hodín denne, takže túto lehotu nemožno nazvať ľahkou. Boj o prežitie sa zhoršil tým, že som prežil 5 000 km od môjho domu.

Toto sú skutočnosti podnikania, na ktoré musíte byť pripravení.

Koľko si môžete zarobiť podnikaním

Ako viete, všetko záleží na vašej túžbe a ambíciách. Všeobecne platí, že podnikanie je taká vec, ktorá vás môže oba povýšiť do bezprecedentných výšok a brutálne ho zvrhnúť. Sumy peňazí, s ktorými sa musíte vysporiadať, sa môžu líšiť od miliónov ziskov po milióny strát. Pre lepšie pochopenie špecifík práce odporúčam prečítať si článok „Ako začať podnikať“. V ňom som podrobne opísal tri hlavné spôsoby, ktorými môže začínajúci podnikateľ ísť.

TOP 10 tipov, ako „propagovať“ svoje podnikanie

Tip 1

Najprv premýšľajte o tom, kam zoberiete zákazníkov. Musíte jasne pochopiť, s ktorými kupujúcimi budete pracovať a koľko z nich bude vaša ponuka zaujímať.

Tip 2

Na prilákanie prvých zákazníkov použite vývesky AVITOand Hand-to-Hand.

Tip 3

Uverejňujte reklamy na verandách. Nemusíte to robiť sami: v súčasnosti existuje mnoho spoločností, ktoré poskytujú tento druh služieb.

Tip 4

Neustále testujte nové spôsoby, ako prilákať zákazníkov. V článku „Spôsoby zvyšovania predaja“ som opísal rôzne techniky, ktoré pomôžu prilákať nových zákazníkov a zvýšiť zisk vašej spoločnosti.

Tip 5

Na prilákanie zákazníkov používajte sociálne siete. Ako na to, som napísal v článku „Sociálne siete pre firmy“.

Tip 6

Vytvorte webovú stránku spoločnosti a blog autora. Toto vytvorí lojálne publikum v okolí vašej spoločnosti.

Tip 7

Usilujte sa zvýšiť svoj priemerný účet. Prejdite na veľkoobchody, uskutočnite ďalšie nákupy atď.

Tip 8

Prilákajte zákazníkov k sebe. Zadajte kumulatívny systém zliav, vymyslite nejakú akciu na povzbudenie predaja, napríklad pri piatich nákupoch, šiesty bude zadarmo, atď. To k vám na dlhú dobu pritiahne klienta.

Tip 9

Uistite sa, že vaši zamestnanci vždy komunikujú so zákazníkmi pozitívne. Keď som žil dosť dlho v zahraničí, došiel som k záveru, že na to, aby som bol v Rusku o krok vpred, stačí byť zdvorilý k svojim zákazníkom. J

Tip 10

Neustále bojujte. Pamätajte, že konkurenti nespia! Trh sa neustále mení, preto si uvedomte najnovšie trendy a sledujte ich. Je veľmi ľahké vynechať vzácny okamih a skončiť zlomeným žľabom.

Možno to sú hlavné odporúčania, ktoré by som rád dal začínajúcim podnikateľom. Ak chcete začať podnikať, ale neviete, kde začať, alebo už podnikáte a chcete rozšíriť jeho pôsobnosť prilákaním nových zákazníkov, môžete mi položiť všetky svoje otázky zaslaním osobnej správy spoločnosti VKontakte.

Pravidlá propagácie produktu na trhu

Pravidlo 1. Okamžitý predaj celého sortimentu tovaru alebo služieb. Keď niekto vstúpi do supermarketu, na trh alebo do bežného obchodu, jeho pozornosť upúta niekoľko výrobkov zdobených rovnakým spôsobom. Dohodnite sa, že keď je výrobok jedným a nie je na výber, človek bude hľadať ďalšie možnosti, v prípade ktorých sa ten istý produkt ponúka s rozmanitosťou a hojnosťou. Napríklad muž sa rozhodol urobiť dar svojej manželke na počesť dovolenky a išiel do obchodu s domácimi spotrebičmi, aby si kúpil fén alebo natáčky na vlasy. Ak na polici vidí iba jeden typ sušiča vlasov alebo zariadenia na starostlivosť o vlasy, nebude mať na výber ani porovnávanie s podobnými zariadeniami. Keď obchod police "Upchaté" Pri tovare si človek podvedome vyberie spomedzi rovnakých skupín tovaru presne ten, aký chcel.

Pravidlo 2. Zber tovaru. Zlatým pravidlom v tejto veci je motivácia prezentovať výrobky takým spôsobom, že ak si niekto kúpi jeden produkt, chce kúpiť druhý, tretí a v ideálnom prípade zbierať zbierku týchto výrobkov. Hlavným pomocníkom v tomto bude dizajn tovaru, musí byť vytvorený skupinou a musí vyzerať iba spoločne. Napríklad kupujúci kupujú šampón od jednej spoločnosti, ale pre vlasy to bude efektívne pri súčasnom nákupe balzamu, pleťového mlieka, sprchového gélu atď.

Pravidlo 3. Produkty: výhody a radosť z akvizície. Každý výrobok by sa mal používať nielen na určený účel, ale mal by tiež prinášať radosť z používania. Napríklad pri kúpe nožov do kuchyne venuje každá osoba pozornosť závažnosti tovaru, pohodlia pri domácom použití, ako aj dizajnu zariadení. Každá žena v domácnosti vyzdvihuje všetko v žiarivých farbách svojej kuchyne a nože zohrávajú v každodennom živote obrovskú úlohu. A aké milé je vyzdvihnúť nôž, ktorý prekvapuje svojím dizajnom a ostrosťou.

Pravidlo 4. Zlúčenie s populárnymi značkami. Mnoho firiem používa túto metódu na zvýšenie svojho predaja. Spoločná spolupráca umožňuje nielen odporučiť výrobok na trhu, ale tiež dať ľuďom úplne nový zaujímavý produkt, ale pod obľúbenou značkou. Najdôležitejším pravidlom je propagácia tovaru v tejto kategórii, je správne, aby ste si vybrali v obľúbenej spoločnosti. Ak napríklad hovoríme o domácich spotrebičoch, stojí za to nájsť samotnú spoločnosť, ktorá je známa obyvateľstvu a etablovala sa v spoločnosti. V žiadnom prípade by ste nemali používať značku pri propagácii elektrického tovaru, napríklad známej kozmetiky alebo odevov.

Pravidlo 5. Počúvanie názorov kupujúcich. Toto je najlepšie a najúčinnejšie pravidlo pri propagácii tovaru. Ľudová múdrosť hovorí „Kupujúci má vždy pravdu“, Sám vie, čo potrebuje a za čo je ochotný zaplatiť. Pri propagácii produktu je celkom bežné inštalácia "Horúce linky", kde sa osoba môže obrátiť na sťažnosti alebo poďakovanie a tiež zanechať vaše želania. Mnohé z nich namiesto telefónnej linky používajú aj knihu sťažností a návrhov. Zaujímavým marketingovým krokom je aj vykonanie anonymného testu pre zákazníkov, kde môžu vyjadriť svoj názor na produkt, ako aj vykonať vlastné úpravy.

Pravidlo 6. Prázdniny. Nový rok, vianočné sviatky, 8. marca, deň učiteľa atď. Obrovské množstvo prázdnin v našej krajine. A ako bude pre kupujúceho príjemné kúpiť niečo nové, a tak na oslavu urobiť čo najlepší dojem. Pred vydaním produktu s novým dizajnom alebo nejakou zaujímavou funkciou sa odporúča spustiť reklamnú spoločnosť a usporiadať niekoľko kampaní na zvýšenie dopytu medzi obyvateľstvom. Niekedy človek pred oslavou nevie, ako prekvapiť alebo potešiť, ale po sledovaní reklamy alebo prečítaní článku v novinách si uvedomí, že tento produkt zaujme narodeninového chlapca a bude užitočný v každodennom živote.

Pravidlo 7. Zhrnutie. Pomocou všetkých vyššie uvedených win-win pravidlá podpory trhu, vaše výrobky budú určite známe na spotrebiteľskom trhu a podnikateľ prinesie dobré zisky.

Záverečné slovo

Všetky tieto metódy nízkonákladového marketingu samozrejme nevyžadujú veľa peňazí, ale vyžadujú investíciu z iných zdrojov - je to čas, úsilie, trpezlivosť, energia, predstavivosť a vaše vedomosti.

Áno, a nemali by ste striekať na všetky opísané spôsoby propagácie - skúste každú z nich striedavo, viď - ktorý funguje pre vás najlepšie, vedie najviac zákazníkov? Zamerajte sa na niekoľko najoptimálnejších kombinácií času a práce / počtu transakcií pre vás.

A ešte jeden tip, o ktorom by som sa chcel zmieniť, ale na ktorý mnohí často zabudnú ... Pravdepodobne kvôli jeho múdrosti a ponoreniu.

Propagujte a nepredávajte svoju spoločnosť a svoje produkty, ale „emócie“ a „výsledky“ z využívania vašich služieb a kontaktovania vašej spoločnosti!

Kozmetické služby - len málo ľudí to potrebuje, ale krásny účes a perfektná manikúra - áno! Vôbec ma nezaujímajú služby reklamnej agentúry, ale tu je nárast predaja o 20% za 6 týždňov - čoskoro sa budeme venovať tejto téme! Za nízke ceny do Egypta a Grécka - plné, ale úplné odpojenie od súčasných starostí a ponorenie do absolútnej relaxácie na dva týždne - takéto ponuky sú málo! (ak vôbec existujú ...)

Takže zastavte, kolegovia, odpojte sa od zhonu, urobte si čas na jeden deň, choďte do parku, vypnite mobilný telefón, sadnite si na lavičku, relaxujte, pozrite sa na fontány, sledujte ľudí - nízkorozpočtové spôsoby, ako prilákať zákazníkov, sú na trhu, môžete na ne myslieť. Len v snahe o frenetický predaj a abstraktné výsledky ich nie vždy vidíme.

Výpredajové metódy

Po prečítaní článku budú mať mnohí pravdepodobne nejaké otázky týkajúce sa propagácie tovaru. Pokiaľ ide o prístupnosť a transparentnosť, existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť dopyt po produkte:

  1. Cenová politika. Pri umiestňovaní tovaru na policu v obchode je potrebné zvážiť vnímanie ceny kupujúcim. Takže prvý "Lure" drahé tovary, ktoré si nie každý môže dovoliť, a potom ponúkajú podobné, ale lacnejšie. S porovnávacími charakteristikami ceny kupujúci zastaví výber, a to s lacným výrobkom,
  2. Od extrémnych po extrémne. Nákupom lacného produktu človek nevedome pociťuje svoju chudobu, ale aké je jeho sklamanie, keď sa ukáže, že produkt má nízku kvalitu. Ľudia si preto zvyčajne vyberú strednú oblasť nákupu tovaru, pretože príliš drahý je neprijateľný a lacný na podvedomej úrovni bude mať zlú kvalitu,
  3. Priťahovanie pozornosti. Mnoho známych obchodníkov opakovane uvádza, že na propagáciu tovaru je potrebné použiť rôzne svetelné prvky: podsvietenie, svetlú nálepku atď.
  4. Spontánne nákupy. Náš názor je veľmi ovplyvnený spontánnosťou, naliehavosťou, únavou pri nákupe vyrážok, ktoré môžeme ľutovať. V dobrej nálade a vysokej nálade ľudia často nakupujú, dokonca aj tie, ktoré neboli plánované. Preto veľa podnikateľov v obchode zahŕňa príjemnú zábavnú hudbu, priateľský personál pozdraví kupujúceho, príjemnú vôňu a útulnú atmosféru priťahuje zákazníka.
  5. Magické číslo. Pravdepodobne neexistuje taká osoba, ktorá nenapadla cenu 1.99, 1099 atď. Ľudská podvedomie vníma iba prvú videnú postavu, ktorá v skutočnosti odlišuje iba jednu rubeľ od okrúhle ceny. Ale napriek tomu má osoba účinok zľavy alebo propagácie a určite dostane zbytočnú vec.
Okrem uvedených pravidiel, trikov a spôsobov propagácie produktu na trhu sú nápisy pomerne bežné „Propagácia“, „Zľavy“, „Predaj“ atď ..

Zlaté pravidlo predaja: individuálny priateľský prístup ku každému kupujúcemu, kompetencia obchodného konzultanta, ako aj súlad so všetkými vyššie uvedenými odporúčaniami. Vďaka službám profesionálnych obchodníkov môže byť akýkoľvek produkt alebo služba predaná za požadovanú cenu.

Umiestnenie produktu - lacný spôsob reklamy v médiách

Umiestňovanie produktov (z umiestňovania produktov v angličtine, ktoré sa prekladá ako „umiestňovanie produktov“), napriek zahraničnému názvu, vôbec nie je novým vynálezom. V Sovietskom zväze časopisy a noviny uverejňovali rozhovory s riaditeľmi tovární a tovární, ktoré spolu so správami o úspechoch posledných piatich rokov propagovali svoje výrobky. A v televízii boli celé programy venované sektoru služieb. Tieto dokumenty umožnili vznik moderných reklamných ťahov - produkt pre miestnika.

Umiestňovanie produktov je celkom efektívne, ak sa reklamná kampaň uskutočňuje vo veľkých médiách. Najmä často nájdete tento druh propagácie produktu v rôznych televíznych reláciách. Stavitelia opravujú byt pomocou materiálov určitej značky, nezabúdajú na to, aby o tom neustále informovali publikum, slávni kaderníci položili svoje vlasy na hrdinku prevodu iba pomocou určitej značky, atď. Výrobcovia tovaru veľmi často nemusia platiť za umiestnenie produktu. Jednoducho poskytujú svoje výrobky počas celého prenosového cyklu a poskytujú účastníkom ceny. A dokonca aj v prípade, že je program veľmi populárny a reklamný čas je drahý, umiestňovanie produktov je oveľa lacnejšie ako reklamy.

Okrem vysielania v televízii môžete do reklamnej spoločnosti zahrnúť aj umiestňovanie produktov v časopisoch a novinách, ako aj v rozhlase. Môže ísť o rozhovor so zástupcom spoločnosti, v ktorom sa uvádzajú služby a tovar, súťaže s prezentáciou cien spoločnosti, účasť na podujatiach organizovaných médiami (transparenty na koncertoch, logo na pozvánkach atď.). V prípade takejto spolupráce musíte najčastejšie platiť iba časť nákladov na výrobu pos-materiálov a udeľovanie cien.

Prítomnosť na mnohých reklamných platformách prostredníctvom umiestňovania produktov nie je horšia ako priama reklama - videá a moduly. A môžete to šetriť veľmi dobre.

Propagácie - lacná a efektívna forma marketingových opatrení

Jedným z najúčinnejších a zároveň lacných typov reklamy sú propagácie. Týmto spôsobom môžete inzerovať tovar aj služby. Náklady v tomto prípade budú iba na zaplatenie práce organizátorov a tlač pos-materiálov. Veľké nákupné centrá a hypermarkety najčastejšie poskytujú miesto na prácu zadarmo. Pretože oni sami sú ziskové, aby prilákali návštevníkov prostredníctvom rôznych propagačných akcií. V teplej sezóne je to efektívne a promo na uliciach. V takom prípade musíte zvoliť preplnené miesta - východy z metra, zastávky pozemnej dopravy, námestia pred veľkými nákupnými centrami a trhmi. Najlepšie je usporiadať propagačné akcie cez víkendy, keď ľudia nie sú v zhone pracovať, a majú čas počúvať informácie poskytnuté promótorom.

Kombinácia niekoľkých typov reklamy pomôže cieľovému publiku rýchlo sprostredkovať informácie o produkte alebo službe. Zároveň môžete umiestnením produktu a propagáciou výrazne ušetriť rozpočet spoločnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send