Užitočné tipy

Spustite systém Windows 7 v bezpečnom režime

Pin
Send
Share
Send
Send


Spustenie systému Windows 7 v bezpečnom režime môže byť potrebné v rôznych situáciách, napríklad v prípade, že nedôjde k obvyklému načítaniu systému Windows alebo je potrebné odstrániť banner z pracovnej plochy. Po spustení núdzového režimu sa spustia iba tie najnutnejšie služby systému Windows 7, ktoré minimalizujú pravdepodobnosť zlyhania počas bootovania, čo vám umožní vyriešiť určité problémy s počítačom.

Pre vstup do bezpečného režimu systému Windows 7:

 1. Reštartujte počítač
 2. Ihneď po obrazovke inicializácie systému BIOS (ale predtým, ako sa zobrazí šetrič obrazovky systému Windows 7), stlačte kláves F8. Vzhľadom na to, že tento okamih je ťažké uhádnuť, môžete stlačiť kláves F8 raz za pol sekundy od úplného začiatku počítača. Jediné, čo stojí za zmienku, je to, že v niektorých verziách systému BIOS vyberie kláves F8 jednotku, z ktorej chcete zaviesť systém. Ak máte takéto okno, vyberte pevný disk systému, stlačte kláves Enter a ihneď začnite znova stlačiť kláves F8.
 3. Zobrazí sa ponuka ďalších možností na spustenie systému Windows 7, medzi ktorými sú tri možnosti pre núdzový režim - „Núdzový režim“, „Núdzový režim s podporou sieťových ovládačov“, „Núdzový režim s podporou príkazového riadku“. Osobne odporúčam použiť posledné, aj keď potrebujete bežné rozhranie systému Windows: stačí spustiť systém v núdzovom režime s podporou príkazového riadku a potom zadať príkaz „explorer.exe“.

Spustenie núdzového režimu v systéme Windows 7

Po výbere sa spustí proces načítania bezpečného režimu systému Windows 7: stiahnu sa iba tie najnutnejšie systémové súbory a ovládače, ktorých zoznam sa zobrazí na obrazovke. Ak je v tomto momente sťahovanie prerušené - dávajte pozor na súbor, v ktorom sa vyskytla chyba - možno budete môcť nájsť riešenie problému na internete.

Na konci sťahovania sa okamžite dostanete na pracovnú plochu (alebo na príkazový riadok) núdzového režimu alebo budete vyzvaný, aby ste si vybrali medzi niekoľkými užívateľskými účtami (ak ich v počítači existuje niekoľko).

Po dokončení práce v bezpečnom režime počítač reštartujte a počítač sa spustí v normálnom režime Windows 7.

A zrazu to bude zaujímavé:

Prečo sa prihlásiť na odber?

Distribúcia nových, niekedy zaujímavých a užitočných materiálov z remontka.pro. Od autorov nie sú k dispozícii žiadne reklamy ani bezplatná počítačová asistencia predplatiteľom. Iné spôsoby prihlásenia (VK, Odnoklassniki, Telegram, Facebook, Twitter, Youtube, Yandex.Zen)

15.12.2014 o 09:31

ahoj Mám taký problém - zabudol som heslo na prenosnom počítači (Windows 7). Chcel som resetovať heslo v bezpečnom režime, ale moja pracovná plocha sa neobjaví po zapnutí núdzového režimu, stále si však vyžaduje heslo. Čo robiť Prosím, pomôžte!

15.12.2014 o 12:44

Prezrite si vyhľadávanie na mojej webovej stránke, kde nájdete články o tom, ako obnoviť heslo a ako nájsť heslo v systéme Windows. (dve z nich sú).

18/18/2015 o 14:12

Kláves f8 sa nestlačí vôbec, čo mám robiť?

1. spôsob zavedenia systému v núdzovom režime

Keď zapnete počítač, musíte bez toho, aby ste čakali na zobrazenie loga OS, stlačte a podržte kláves F8. Na niektorých modeloch prenosných počítačov sa na tento účel môže použiť jedno z funkčných klávesov F1-F12. Na obrazovke sa zároveň objaví ponuka ďalších možností sťahovania vo formáte:

Prvé tri možnosti sa týkajú požadovanej možnosti, ale mali by ste zvoliť prvú - na obrázku zvýraznenú bielou farbou. To sa vykonáva pomocou klávesov so šípkami a potom stlačte kláves „Enter“. Systém sa spustí, na konci ktorého sa zobrazí čierne okno s rozlíšením 640 × 480 pixelov a v rohoch okna sa zobrazí správa „Núdzový režim“.

Vyššie opísaná metóda je platná, iba ak je v počítači nainštalovaný iba jeden OS. Inak, aby ste mohli spustiť núdzový režim, musíte dvakrát stlačiť kláves F8. Prvé stlačenie vyvolá správu zavádzača o výbere zavádzacieho systému. Mal by sa vybrať aj pomocou klávesov so šípkami, stlačte kláves „Enter“ a okamžite stlačte kláves F8. Vyššie uvedené okno sa zobrazí s ďalšími možnosťami spustenia.

Druhý spôsob spustenia núdzového režimu

Túto metódu je možné použiť, keď je systém Windows 7 už načítaný. Pozostáva z nasledujúcich akcií:

 1. Kliknite na „Štart“, do vyhľadávacieho poľa napíšte „msconfig“ a stlačte „Enter“. Zobrazí sa okno zobrazenia:
 2. V nej je potrebné vybrať záložku „Download“, po ktorej sa otvorí okno s možnosťami spustenia systému:
 3. V tomto okne zaškrtnite možnosť „Núdzový režim“ a kliknite na tlačidlá „Použiť“ a „OK“. Ďalej sa zobrazí výzva na reštartovanie, s ktorým musíte súhlasiť. Windows 7 sa spustí v bezpečnom režime.

Najobľúbenejšia možnosť stiahnutia v núdzovom režime

Začnime teda najjednoduchším spôsobom. Spustíme počítač, ktorý bol predtým vypnutý, a okamžite začneme stlačiť kláves F8 najmenej raz za sekundu. Niektorí odporúčajú preskočiť šetrič obrazovky, do ktorého môžete vstúpiť do systému BIOS, ale ak sa na tento účel používajú iné klávesy, nie je to rozhodujúce.

V každom prípade, ak sa logo Windows už objavilo na obrazovke, mali by ste prestať znova skúšať a reštartovať počítač a opakovať ho znova.

V niektorých prípadoch možno budete musieť prejsť do nastavení „Boot Device“ vášho systému BIOS a označiť tak jednotku, na ktorej sú umiestnené systémové súbory. Obzvlášť pokročilí používatelia na počítači môžu mať aj niekoľko operačných systémov. Potom musíte zadať požadovaný OS.

Vyberieme, potvrdíme, uložíme a pokračujeme v zbere F8.

Teoreticky by ste mali vidieť obrazovku načítania, na ktorej sú informácie, ktoré potrebujete, napísané bielo a čierne s návrhom na výber možnosti núdzového režimu.

Existujú rôzne možnosti spustenia, z ktorých mnohé sú určené výlučne pre IT špecialistov:

 • Cez príkazový riadok
 • S protokolom sťahovania
 • Obnovením adresárových služieb
 • Režim ladenia

Ktorý si vybrať?

Možno nás budú zaujímať tieto úpravy režimu:

 • S minimálnym grafickým režimom (rozlíšenie VGA) pre problémy s nastavením displeja,
 • Posledná stabilne fungujúca konfigurácia systému (registre a ovládače),
 • S načítaním sieťových ovládačov (umožňuje vám používať informácie z internetu alebo sieťových zariadení).

Vo väčšine prípadov však bude stačiť zvoliť najjednoduchší „bezpečný režim“ s minimálnymi nastaveniami. Môžete ho vybrať presunutím kurzora zvýrazňujúceho text a stlačením klávesu „Enter“ na požadovanú možnosť.

Mnohí sa často pýtajú, na čo kliknúť, ak je ponuka v angličtine? Po prvé, sú tu slovníky, smartfóny s online prekladateľmi, ktoré vám pomôžu zvládnuť akékoľvek nepochopiteľné pokyny.

Ak je to pre vás ťažké, nezúfajte a vyberte „Núdzový režim“, čo je absolútne presný preklad vety „Núdzový režim“. Venujte pozornosť aj možnosti pomocou Postskriptu „so sieťou“, čo znamená schopnosť pracovať so sieťou.

Po aktivácii režimu vás systém upozorní, čo je to bezpečný režim, a ak ste nevybrali presne to, čo potrebujete, ponúkne alternatívne akcie. Ak ste si istí, že budete konať, súhlaste s pokračovaním. To je všetko, počítač načíta takmer holý systém a môžete s ním pracovať.

Používame „vnútorné rezervy“

Teraz navrhujem vysporiadať sa s druhým spôsobom, ktorým je núdzový režim aktivovaný priamo zo systému Windows 7. Aby sme to dosiahli, musíme zavolať príkazový riadok kliknutím na tlačidlo „Štart“ a tam zadajte „msconfig“.

Uvidíte okno „Konfigurácia systému“, kde sú rozsiahle nastavenia uvedené na niekoľkých kartách. Teraz potrebujeme „Prevziať“. Klikneme naň a študujeme obsah. Je zrejmé, že nás zaujíma „bezpečný režim“, oproti ktorému sa oplatí označiť „tick“. Súčasne bude aktívny výber možností režimu, ktoré sú presnými analógmi tých, ktoré boli uvedené na „čiernobielej“ zavádzacej obrazovke. Vyberieme jednu z nich a dodatočne kladieme opačný bod (ak je to potrebné). A kliknite na „Použiť“ a „Ok“.

Zobrazí sa okno s výzvou na výber vývoja udalostí v jednom z dvoch scenárov:

 1. Počítač okamžite reštartujte
 2. Režim spustite po ďalšom vypnutí („Ukončiť bez reštartovania“)

Zvyčajne si vyberú prvý, po ktorom sa systém reštartuje v „bezpečnom režime“ a okamžite vás oboznámia s tradičným varovaním o tom, čo to je.

Po dokončení vašich úloh môžete znova vyvolať ponuku „Konfigurácia systému“ a odstrániť nastavenia zavádzania v núdzovom režime.

Ak sa niečo pokazilo

Popísal som takmer dokonalú situáciu, v ktorej by pre vás malo všetko fungovať. Nevylučujte však možné problémy. Preto by som chcel poskytnúť niekoľko rád v prípade, že nie je načítaný bezpečný režim.

To sa stane, ak má počítač vážne problémy:

 • Programy a súbory napadnuté vírusmi,
 • Porušovanie práce s potravinami,
 • Porucha komponentov PC (základná doska, RAM, HDD),
 • Poškodenie systémových údajov a knižníc,

Druhá možnosť sa môže prejaviť priamo počas procesu sťahovania, zatiaľ čo môžete zistiť, v ktorom súbore došlo k zlyhaniu. Problém sa však zvyčajne musí vyriešiť drastickými opatreniami, ako napríklad:

 • Zmena nastavení konfigurácie systému,
 • Pomocou špeciálnych nástrojov na obnovenie
 • Plná inštalácia systému Windows 7.

Chcel by som dúfať, že to pôjde do extrémov. Teraz viete, ako spustiť systém Windows 7 v bezpečnom režime. Na obnovení vášho počítača pracujte pokojne.

V tomto sa môj príbeh skončil.

Môžem sa len rozlúčiť a želám všetkým veľa šťastia.

Metóda 1: „Konfigurácia systému“

Najprv zvážime možnosť prechodu na Núdzový režim pomocou manipulácií v už bežiacom OS. Túto úlohu je možné vykonať cez okno. „Systémové konfigurácie“.

  lis "Štart", crack „Ovládací panel“.

Poďte ďalej „Systém a bezpečnosť“.

V zozname pomocných programov vyberte položku „Konfigurácia systému“.

Potrebný nástroj je možné spustiť iným spôsobom. Aktivácia okna "Run" platiť Win + r a zadajte:

Nástroj je aktivovaný „Konfigurácia systému“, Prejdite na kartu "Loading".

 • V skupine Možnosti sťahovania pridať poznámku k riadkovej položke Núdzový režim, Nižšie uvádzame spôsob prepínania pomocou jedného z nasledujúcich spôsobov spustenia:
  • Ďalší plášť
  • sieť,
  • Obnova služby Active Directory,
  • Minimum (predvolené).

  Každý typ štartu má svoje vlastné charakteristiky. V režime "Sieť" a Obnova služby Active Directory na minimálnu skupinu funkcií, ktoré sa spustia po zapnutí režimu "Minimum", sa pridáva aktivácia sieťových komponentov a Active Directory. Pri výbere možnosti „Ďalší obal“ rozhranie sa začne vo forme "Príkazový riadok", Ak však chcete vyriešiť väčšinu problémov, musíte si vybrať jednu z možností "Minimum".

  Po výbere požadovaného typu stiahnutia kliknite na "Použiť" a «OK».

  Ďalej sa otvorí dialógové okno, ktoré ponúka reštart počítača. Pre okamžitý prechod na „Núdzový režim“ zatvorte všetky otvorené okná v počítači a kliknite na tlačidlo "Reset", Počítač začne v roku 2007 Núdzový režim.

  Ak sa však ešte nemáte v úmysle odhlásiť, kliknite na tlačidlo OK „Ukončiť bez reštartovania“, V takom prípade budete pokračovať v práci a Núdzový režim sa aktivuje pri nasledujúcom zapnutí počítača.

  Metóda 2: Príkazový riadok

  Choďte na „Núdzový režim“ môže tiež s "Príkazový riadok".

   lis "Štart", Kliknite na „Všetky programy“.

  Otvorte adresár "Standard".

  Hľadanie položky Príkazový riadok, kliknite naň pravým tlačidlom myši. vybrať „Spustiť ako správca“.

  Príkazový riadok sa otvorí. Enter:

  bcdedit / set bootmenupolicy dedičstvo

  Potom reštartujte počítač. lis "Štart"a potom kliknite na trojuholníkovú ikonu, ktorá sa nachádza napravo od nápisu „Ukončenie práce“, Otvorí sa zoznam, kde chcete vybrať "Reset".

  Po reštarte sa systém zavedie do režimu „Núdzový režim“, Ak chcete prepnúť možnosť spustenia v normálnom režime, musíte znova zavolať "Príkazový riadok" a vstúpiť do nej:

  bcdedit / set default bootmenupolicy

 • Teraz sa počítač znovu spustí v normálnom režime.
 • Vyššie opísané metódy majú jednu významnú nevýhodu. Vo väčšine prípadov je potrebné spustiť počítač v systéme Windows „Núdzový režim“ spôsobená neschopnosťou prihlásiť sa do systému obvyklým spôsobom a vyššie opísané akčné algoritmy sa môžu vykonať iba po prvom spustení PC v štandardnom režime.

  Metóda 3: Spustenie núdzového režimu pri zavádzaní počítača

  V porovnaní s predchádzajúcimi má táto metóda nevýhody, pretože umožňuje načítať systém Núdzový režim bez ohľadu na to, či môžete počítač spustiť podľa obvyklého algoritmu alebo nie.

   Ak už máte počítač spustený, musíte ho najprv reštartovať, aby ste dokončili úlohu. Ak je momentálne vypnutý, stačí stlačiť štandardné tlačidlo napájania na systémovej jednotke. Po aktivácii by mal zaznie zvuk označujúci inicializáciu systému BIOS. Ihneď po tom, ako to budete počuť, nezabudnite zapnúť šetrič obrazovky na uvítacom paneli systému Windows F8.

  Varovanie! V závislosti od verzie systému BIOS, počtu operačných systémov nainštalovaných v počítači a typu počítača môžu existovať ďalšie možnosti na prepnutie do režimu spustenia. Napríklad, ak máte nainštalovaných niekoľko operačných systémov, stlačením klávesu F8 sa otvorí okno výberu disku pre aktuálny systém. Po výbere požadovanej jednotky pomocou navigačných klávesov stlačte kláves Enter. Na niektorých prenosných počítačoch musíte tiež vytočiť kombináciu Fn + F8, aby ste prepli na typ zapnutia, pretože funkčné klávesy sú v predvolenom nastavení deaktivované.

 • Po dokončení vyššie uvedených krokov sa otvorí okno na výber režimu spustenia. Pomocou navigačných tlačidiel (šípky) "Up" a "Down"). Vyberte režim bezpečného štartu vhodný pre vaše účely:
  • S podporou príkazového riadku
  • S načítaním sieťových ovládačov
  • Núdzový režim

  Po zvýraznení požadovanej možnosti kliknite na vstúpiť.

 • Počítač sa spustí v Núdzový režim.
 • Ako vidíte, existuje niekoľko možností zadania Núdzový režim v systéme Windows 7. Niektoré z týchto metód je možné implementovať iba predbežným spustením systému v normálnom režime, zatiaľ čo iné sú možné bez toho, aby ste museli spustiť operačný systém. Musíte sa teda pozrieť na súčasnú situáciu, ktoré z možností na vykonanie úlohy si vybrať. Je však potrebné poznamenať, že väčšina používateľov dáva prednosť spusteniu „Núdzový režim“ pri načítaní počítača po inicializácii systému BIOS.

  Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send