Užitočné tipy

Upraviť pdf

Pin
Send
Share
Send
Send


Povedzte mi, ako pracujete na úprave súboru PDF. Potrebujem v ňom opraviť nejaký text, ale to sa mu nepodarí.

V programe Word sa súbor neotvorí (presnejšie, keď sa pokúsite otvoriť, objavia sa hieroglyfy), stiahol som si veľa programov: ale všade, kde ma žiadajú, aby som zaplatil za nákup (so všetkým týmto nie je jasné, po zaplatení - môžem dokument upravovať?).

Existuje nejaký voľný spôsob práce?

Dobrý deň!

Áno, s úpravami súborov PDF boli určité ťažkosti, existuje (a pravdepodobne to bude aj dlho). Najmä pokiaľ ide o veľmi veľké súbory (pri otvorení na slabých počítačoch jednoducho zamrznú.).

Vo všeobecnosti v tomto článku ponúknem pomerne jednoduchý a efektívny spôsob úpravy PDF (vhodný pre veľkú väčšinu súborov).

Poznámka: v článku úmyselne neposkytujem žiadne online služby (keďže v dokumentoch PDF sa pomerne často nachádzajú dôverné a súkromné ​​informácie, ktoré je mimoriadne nežiaduce ukázať cudzincom!).

Čo sa vyžaduje

1) Súbor (vo formáte PDF), ktorý sa má upraviť. Ak čelíte takémuto problému - určite ho máte.

2) Kancelársky balík Libbre Office.

Jedná sa o bezplatný a veľmi výkonný kancelársky balík. Prekonáva Microsoft Office v niektorých jeho funkciách a funkciách! Najmä ak hovoríme o našej téme, vo svojom arzenáli je program Draw, ktorý dokáže ľahko a rýchlo upravovať väčšinu súborov PDF (dokonca aj tie, ktoré program Word neodmieta otvoriť)!

Všeobecne odporúčam mať tento balík na vašom pracovnom počítači / notebooku (kto vie?).

Ďalší dôležitý bod!

Súbory PDF môžu byť rôzny (Nemyslím teraz počet listov alebo tém, ale štruktúru súborov.). Sú tu súbory PDF s textom, naskenované hárky alebo fotografie (v skutočnosti ide o súbor obrázkov usporiadaných v poradí).

Môžete teda upravovať iba prvý typ súboru (t. J. Text)! Ak máte druhý typ, musíte ho najprv preložiť do textovej verzie (táto operácia sa nazýva uznanie , na tento účel špeciálne. Program). Viac informácií o tom nájdete tu: https://ocomp.info/kak-otskanirovat-dokument.html#i-4

Štruktúra súboru PDF

Príklad úpravy

1) A tak budeme predpokladať, že balík Libre Office je nainštalovaný a beží (inštalácia balíka je štandardná, takže ho nezohľadňujem. Mimochodom, vyberte plne balenie (bez odizolovania).

A tak prvá akcia: kliknite na odkaz „Otvoriť súbor“ v ponuke vľavo. Pozri príklad nižšie.

Open File - Libre Office

2) Ďalej označte svoj súbor (spravidla po 2-3 sekundách bude súbor importovaný do programu Draw a automaticky otvorený). Upozorňujeme, že po otvorení dokumentu môžete okamžite umiestniť kurzor na správne miesto a upraviť text.

Poznámka: Súbor s tabuľkou som vzal špeciálne pre príklad (spravidla je ich úprava zložitejšia ako len text).

Dokument bol otvorený v službe Kreslenie Libre

3) Ak potrebujete nielen upraviť nejaký blok textu, ale aj pridať ďalší, potom:

  1. kliknite na ikonu vkladania textu (číslo 1, pozri obrazovku nižšie),
  2. nastavte textovú oblasť na správne miesto a vytlačte požadovaný text (2),
  3. na pravej strane (v ponuke) kliknite na ikonu pomocou klávesu a nastavte požadovanú veľkosť písma, podčiarknutie, zvýraznenie atď.

Začneme upravovať riadok v tabuľke (príklad) / Kliknuteľný (veľká obrazovka)

4) Aby som jasne ukázal, ako som zmenil text, rozhodol som sa umiestniť dve časti dokumentu na jednu obrazovku (pozri príklad nižšie). Pridaný text „Ocomp.info“ som navyše zvýraznil žltou farbou, aby upútal pozornosť.

Riadok v tabuľke bol upravený!

5) Po dokončení úprav dokumentu prejdite do ponuky "Súbor" a vyberte „Export do PDF“ , Aby sme povedali, kde sme začali, ideme tam.

Poznámka: Okrem PDF je možné dokument uložiť aj v iných formátoch: GIF, ODF, HTML, TIFF atď.

Súbor - export do dokumentu PDF / Libre Office Draw

Ďalej vo väčšine prípadov stačí kliknúť na tlačidlo "Export" (bez zmeny nastavení). Potom musíte jednoducho pomenovať súbor a označiť priečinok, v ktorom bude uložený.

Export (nastavenia vo väčšine prípadov môžu zostať nezmenené)

6) Ako test som otvoril výsledný súbor v Adobe Reader: dokument vyzeral ako predtým, iba jedna jeho časť vynikala „žltou“ (ktorú som upravil, pozri príklad nižšie).

Výsledný súbor bol otvorený v aplikácii Adobe Reader.

Všeobecne bol problém vyriešený.

Alternatívna možnosť

Ak máte jednoduchý textový dokument vo formáte PDF (bez tabuliek, obrázkov, diagramov), potom sa vo väčšine prípadov s ním „na rozdiel od Libre“ vyrovná bežné slovo (ktoré navyše inštaluje väčšina používateľov, na rozdiel od Libre). office).

Poznámka: Niektorí používatelia si mimochodom neuvedomujú, že program Word dokáže otvoriť veľa súborov PDF a dokonca im umožňuje ukladať ich vo formáte DOC / DOCX.

Ako upraviť súbor PDF v aplikácii Word (relevantné pre Word 2016, 2019):

1) Najskôr vyhľadajte požadovaný súbor PDF a otvorte ho v programe Word (pozri príklad nižšie).

Otvorte súbor PDF v programe Word

2) Ďalej prijmite varovanie od Wordu (že bude prevádzať váš PDF). Všimol som si, že pri veľkých súboroch PDF môže trvať značný čas (najmä ak sa váš počítač „nevykonáva“ s výkonom).

Word prevádza vaše PDF

3) Potom môžete začať s úpravami. Ako príklad som naformátoval text a pridal poznámku o adrese stránky (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Všimol som si, že program Word otvára niektoré súbory „veľmi zle“: všetky značky zanechávajú text sa posúva, namiesto štítkov sú niektoré pruhy. Preto je táto metóda relevantná iba pre „jednoduché“ dokumenty.

Bol to - stal sa - dokument bol upravený

4) Pre uloženie zmien kliknite na Msgstr "Súbor / uložiť ako." .

Súbor - uložiť ako

Ďalej zadajte typ súboru PDF (oblasť je zvýraznená na obrázku nižšie) a kliknite na tlačidlo "Save" .

Vyberte formát PDF, ktorý chcete uložiť

Všeobecne platí, že! Súbor bol upravený.

Existujú nejaké ďalšie pracovné spôsoby úpravy? (bez online služieb)

To je zatiaľ všetko. Veľa šťastia

Ako upraviť súbor PDF

Ak chcete nahrať súbor, presuňte ho do vyššie uvedeného poľa. Dokument si tiež môžete stiahnuť z počítača alebo z cloudu.

Takto funguje univerzálny editor PDF. Vľavo uvidíte miniatúry stránok. Vyberte ten, ktorý chcete upraviť. V režime ukážky nad stránkou vyberte požadovanú akciu. K dispozícii sú ďalšie akcie (vrátiť späť, vrátiť zmeny, zvýšiť). Ak chcete zmeniť farbu alebo písmo, otvorte ponuku Možnosti.

Program na úpravu súborov PDF

Existuje niekoľko programov na úpravu dokumentov PDF. Nasleduje niekoľko z nich - bezplatné a sharewarové editory PDF.

Adobe Acrobat DC je freewarový editor. Skúšobnú verziu si môžete stiahnuť z webovej stránky Adobe a používať ju zadarmo 30 dní.

V budúcnosti budete musieť tento produkt kúpiť alebo použiť alternatívne nástroje.

Pozrime sa podrobnejšie na to, ako zmeniť súbor PDF v tomto programe.

Spustite program a vyberte úlohu „Upraviť PDF“.

Potom zadajte cestu: ktorý súbor sa má otvoriť súbor PDF.

Ak chcete text upraviť, kliknite ľavým tlačidlom myši a upravte ho podľa vášho želania. Zmena umiestnenia textu sa uskutoční pretiahnutím textového poľa na požadované miesto v dokumente.

Zmena formátu písma je k dispozícii na karte „Nástroje“, aktivujte ju a zadajte potrebné parametre.

Hľadanie potrebných slov v texte a ich nahradenie druhým sa vykonáva pomocou menu „Edit“ - „Find“ alebo stlačením Ctrl + F.

Ak chcete upraviť obrázok, kliknite naň myšou a oblasť aktivujte pomocou obrázka.

Ak chcete zmeniť veľkosť obrázka, kliknite na jeho roh a potiahnite ho do požadovanej výšky a šírky.

Ak chcete obrázok orezať, prevráťte ho zvisle alebo vodorovne na paneli nástrojov, aktivujte kartu „Nástroje“ a vyberte požadovanú akciu.

Možnosti programu tu nekončia. Adobe Acrobat DC je jedným z najlepších softvérov na úpravu PDF. Umožňuje zmeniť text dokumentu, optimalizovať grafiku a orezať obrázok.

Foxit Advanced PDF Editor je ďalší sharewarový nástroj. Môžete ho voľne používať prvých 30 dní.

Po stiahnutí, inštalácii a spustení programu sa zobrazí jeho pracovné okno (pozri nasledujúci obrázok). Ak chcete otvoriť dokument, prejdite do ponuky „Súbor“ - „Otvoriť“ a zadajte cestu k požadovanému súboru.

Pracovný priestor Foxit Advanced je do značnej miery podobný iným textovým editorom, takže jeho správa je intuitívna, napriek rozhraniu v anglickom jazyku.

Ak chcete text upraviť v súbore PDF, aktivujte ho kliknutím myši a potom môžete urobiť zmeny v dokumente PDF.

Venujte pozornosť paneli nástrojov, tu môžete zmeniť veľkosť a písmo vybratej vety, uviesť jej zarovnanie: vľavo, v strede, vpravo a tiež určiť štýl: tučné alebo kurzíva.

Ak chcete zmeniť obrázok, kliknite naň myšou počítača. Na okrajoch obrázka sú zobrazené špeciálne posúvače, ktorých pohyb mení veľkosť obrázka. Ďalšie funkcie pre prácu s obrázkami sú v ponuke Object.

Nový obrázok sa vloží cez záložku ponuky „Edit“ - „Images“ - „Insert“ alebo stlačením klávesov Ctrl + Shift + D. Vyberte stiahnutý obrázok a presuňte ho na požadované miesto na stránke.

Inkscape - grafický editor, ktorý dokáže upravovať súbory PDF. Na rozdiel od predchádzajúcich programov je tento produkt bezplatný.

Funkčnosť programu je podobná ako u iných editorov vektorovej grafiky, ako napríklad: CorelDraw, Illustrator alebo Xara X. Program podporuje prácu s textúrami, kontúrami, textom, značkami, sklonmi a inými objektmi.

Pretože program je bezplatný av ruštine, mnohým používateľom sa to bude páčiť.

Takto vyzerá vyskakovacie okno Inkscape.

Ako vidíte, podarilo sa mu zmeniť text v súbore PDF.

Programy sme preskúmali a teraz prejdeme k online službám. Sú užitočné pre tých, ktorí nechcú inštalovať ďalší softvér do svojho počítača.

PDF editor online

Súbor PDF môžete zadarmo upravovať online pomocou nasledujúcich webových služieb:

Dokumenty Google je bezplatný online editor súborov PDF a iných formátov dokumentov. Môžu rozpoznať text online.

Prihláste sa do služby Dokumenty Google pomocou Gmailu. Ak nemáte poštovú schránku, prečítajte si túto príručku: Ako vytvoriť e-mail.

Pozrime sa, ako zmeniť PDF online v Dokumentoch Google. Funkčnosť tejto služby je na prvý pohľad neobvyklá. Napriek tomu, že ho nejaký čas študovali, môže pochopiť princíp práce editora PDF.

Po prihlásení sa dostanete na Disk Google. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nastaviť odovzdávanie súborov. Vpravo hore kliknite na ikonu ozubeného kolieska a potom prejdite do časti Nastavenia sťahovania. Skontrolujte, či je začiarknutá každá podpoložka.

Stiahnite si súbor - vľavo hore kliknite na ikonu šípky nahor a vyberte ten, ktorý potrebujete v počítači.

Po načítaní dokumentu naň kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť „Otvoriť pomocou“ - „Dokumenty Google“.

V otvorenom editore sa zobrazí obsah dokumentu PDF - stránky budú vo forme obrázkov, pod každým z nich by mal byť rozpoznaný text.

Pôvodné obrázky je možné odstrániť a text môžete podľa vlastného uváženia zmeniť.

Ak chcete pridať obrázok do súboru, použite ponuku „Vložiť“.

Úpravy súborov PDF online vám teda umožňujú zmeniť starý alebo na základe toho vytvoriť nový dokument.

Uloženie zmien do dokumentu sa uskutoční prostredníctvom ponuky „Súbor“ - „Stiahnuť ako“ - „Dokument PDF“.

PDFescape je ďalší bezplatný editor PDF online. Funguje s dokumentmi, ktoré neobsahujú viac ako 100 strán.

Po prechode na hlavnú stránku online editora kliknite na tlačidlo Upraviť. Potom vyberte akciu „Upload to PDFescape“ a zadajte cestu k požadovanému súboru. Po načítaní dokumentu PDF ho môžete upraviť.

Všetka práca s dokumentmi sa vykonáva prostredníctvom panela nástrojov umiestneného v ľavom hornom rohu.

Funkcie dostupné v arzenáli PDFescape sú rozdelené do kariet: Vložiť (vložiť), Anotovať (komentáre), Stránka (strana).

Po krátkom čase na službu pochopíte jej možnosti.

To je všetko, teraz viete, ako upravovať PDF online a upravovať dokumenty v programoch: správny text a vkladať grafiku.

Pozrite si video: Vložení vlastního textu do PDF souboru (Január 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send