Užitočné tipy

Ako hovoriť s Bohom

Pin
Send
Share
Send
Send


Spočiatku je chybná otázka: „Ako môže Boh počuť jednoduchého človeka?“ Kto je označený výrazom „jednoduchý“? S najväčšou pravdepodobnosťou je to obyčajný občan, ktorý nie je ani nezmenený, ale dokonca aj „Náš Otec“, ktorý sa nikdy v živote nedozvedel, niekedy dokonca zabudol, na ktorú stranu by ho mal pokrstiť ... Každú sekundu. A stále sa čudujú, ako priamo komunikovať s Bohom?

Skeptici a svätyne budú v zárodku prerušené úmysly a ľudia, ktorí majú hlbokú skutočnú vieru, sa určite rozveselia. Boh nepozná žiadne definície ako „jednoduchý“, „ťažký“, „dôležitý“, „nedôležité“. Pre neho sme všetci jednoduchí, preto v komunikácii s Všemohúcim nie je nič komplikované. Všetko záleží na túžbe a stupni viery.

Miesto stretnutia je možné zmeniť ... môžete

Spoločenstvo s Bohom je prístupné všetkým a všade - netreba vymýšľať, že nás Stvoriteľ alebo Ježiš počul iba na jednom konkrétnom mieste. Aj keď sa niekto v chráme cíti pohodlne, potom nie je možné vymyslieť lepší priestor na rozhovor s Pánom: skandovanie, horiace sviečky, celá atmosféra cirkvi vytvára úprimnosť.

Ale sú ľudia, ktorí sa cítia trápne, aby vyjadrili svoje pocity s cudzími ľuďmi - niekedy sa napokon obrátenie k Bohu prelomí slzou. Táto kategória farníkov však nebola zvyknutá plakať a demonštrovať svoje slabiny na verejnosti.

Ďalšou vecou je Boh. Nemôže byť outsider, môže (a musí!) Otvoriť svoje srdce tak široko, že vchádza a vidí všetko. Iba potom pomôže.

Priama komunikácia s Bohom môže byť „organizovaná“ na akomkoľvek pokojnom mieste: v parku, na okraji lesa, na brehu jazera (rieka, more), alebo to môže byť známe domáce prostredie. Hlavná vec je, že nikto sa neodvádza od najdôležitejšej konverzácie v živote.

A ešte jeden dôležitý bod: Písmo hovorí, že chrám nie sú kamenné múry, ale ľudská duša. Preto je potrebné prestavať tehlu po tehle - koniec koncov, Boh musí niekde žiť.

Príprava na konverzáciu

Predtým, ako začnete plnohodnotnú komunikáciu, musíte urobiť niekoľko predbežných vecí: upozorniť Boha, že je potrebná dôležitá a možno aj dlhá konverzácia, že nemôže začať spontánne, pretože je ťažké vybrať slová, a domácnosti alebo skutky rušia.

Bez skúseností s priamym komunikovaním s Bohom musíte začať s najjednoduchšou vecou: aby ste si prečítali modlitbu, ak viete, ak nie, je to v poriadku, najjednoduchšie slová vychádzajúce zo srdca nie sú v sile menej ako modlitebné. Ak je možné vyhradiť určitý čas pre Boha vo vašom rozvrhu - bude to stačiť od 15 do 30 minút denne - a túto komunikáciu urobte trvalou.

Musíte vnímať Boha ako svojho najlepšieho priateľa (áno, je), a bolo by pekné naučiť sa ho reprezentovať a správať sa k vám, akoby ste sa poznali už sto rokov (čo je tiež možné). Človek teda lepšie chápe, s kým hovorí, a rozhovor, ako sa hovorí, je „zlepený“.

Kto je iniciátorom stretnutia?

Človek je zvyknutý myslieť si, že to je ten, kto prideľuje stretnutie s Bohom. Do istej miery áno. Malo by sa však pamätať na to, že k Pánovi prichádzame iba vtedy, keď nás život tlačí alebo nás silne trasie. Nemáme taký zvyk - len poďakovať Stvoriteľovi vo chvíľach, keď sa cítime dobre, keď je všetko stabilné a v poriadku, ale toto je rovnakých 15 minút, ktoré na nás pacient a milujúci Pán čakajú roky.

A zatiaľ čo trávime čas premýšľaním o tom, ako komunikovať s Bohom priamo, a či to bude pre nás hriešnikov možné, je v plnej pripravenosti počúvať všetkých. Čaká na nás s našimi dobrými a zlými správami. Čaká na nás, aby sme sa konečne rozhodli pustiť ho do našich duší. Čakanie, vždy ako rodičia.

Kde začať konverzáciu

Hneď sa ponáhľať do konverzácie a „načítať“ Boha nie je problém: v prvom rade sa musíte upokojiť, vytvoriť atmosféru priateľskej dôvery. Toto je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí sa na dlhú dobu (a možno nikdy v živote) nikdy neobracali na Pána a nemajú tušenie, ako komunikovať s Bohom bez sprostredkovateľov. Tvorca koniec koncov potrebuje čas, aby si si zvykol na nového partnera.

Bežné frázy, ktoré zvyčajne používame pri rozhovoroch s ľuďmi, však nebudú v tomto prípade vhodné.

Najsprávnejším spôsobom je vyjadriť, čo sa v súčasnosti deje v duši. Ak je to hanba, mali by ste tak povedať: „Bože, nikdy som s tebou nikdy nehovoril, takže som trochu stratený, pomôž mi.“

Ak máte ťažkosti s formuláciou, povedzte to Bohu. A že teraz v mojej hlave nie je jediná myšlienka a rozhovor je taký dôležitý a cítim sa trochu unavený, ale nezabudnite zhromaždiť všetky sily na dnešný rozhovor.

Po takýchto vynaliezavých priznaniach sa srdce spravidla otvára a ďalšia konverzácia prebieha hladko a prirodzene.

Čakať na odpoveď ... čakať na odpoveď ...

Ak ste nemohli cítiť prítomnosť Pána okamžite, tu a teraz, nemusíte byť naštvaní: Určite nájde spôsob, ako kontaktovať. Najmä ak osoba splnila hlavné podmienky stretnutia - láska a úprimnosť.

A hoci niektorí ezoterici tvrdia, že dochádza k komunikácii s Bohom priamo cez jemné štruktúry mozgu, existuje iný názor - že Pán hovorí k ľuďom prostredníctvom sympatického nervového systému, konkrétne: solárny plexus - umiestnenie duše.

Nie je možné necítiť Božiu odpoveď - tam, v slnečnom poli, začína vytrhávať nekontrolovateľná radosť. Ako hovorili hrdinovia jednej hry, znie „kanón“. Existuje neochvejná dôvera, že všetko bude v poriadku a z ničoho nič (len od nuly) rastie obrovská láska a odpustenie pre všetkých na svete, dokonca aj pre nemilosrdných a nesympatických oponentov.

Takto to vlastne je, Božia odpoveď. Môžu existovať variácie - individuálne pre každého, ale vždy pozitívne a optimistické.

Hlavné spôsoby, ako vstúpiť do božského spojenia

Prvým z nich je modlitba. Dokonca aj najkratší, dokonca zložený na cestách, má veľký význam. Prostredníctvom modlitby sa človek stáva viditeľným pre Boha.

Druhým spôsobom je čítanie duchovnej literatúry. Boh sa prejavuje svojím Slovom.

Treťou je návšteva chrámu.

Po štvrté - dobré myšlienky, slová a činy.

Po piate - neustály pocit lásky ku všetkým veciam, a preto k samotnému Pánovi.

Metódy sú jednoduché, ale je veľmi ťažké z nich urobiť zásady vášho života a nie každý uspeje. Ale Pán je skutočný, rovnako ako každý z nás, takže vždy má zmysel hľadať vlastné spôsoby priameho styku s Bohom.

Nie je zbytočné, že pravda zostáva stále pravdou: ak je Boh na prvom mieste, všetko ostatné bude vlastným spôsobom.

Pozrite si video: Miroslav Hafera, Ako hovoriť s Bohom (Smieť 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send