Užitočné tipy

Nainštaluje diskovú jednotku do skrinky počítača

Pin
Send
Share
Send
Send


Pretože pred príchodom diskov typu flash sa musel používať výlučne disk (na dlhý čas to bol jediný spôsob, ako preniesť veľké množstvo informácií), existuje niekoľko fáz ich vývoja:

Hlavný rozdiel medzi rozhraniami (konektory) je rýchlosť ich práce. Iba IDE má ďalšie pravidlá, o ktorých sa bude diskutovať nižšie.

Jednotka USB

Najprv zvážte externú jednotku. Na inštaláciu a pripojenie jednotky DVD k počítaču so systémom Windows 7, 8, 10 budete potrebovať jedno z možných riešení:

 • Externý disk, Na trhu nájdete niekedy hotové externé zariadenia. Nie sú príliš drahé (5-10% drahšie ako obvykle).
 • Doska alebo adaptér, Mimoriadne zriedkavá možnosť, pretože sa zvyčajne používa v servisných strediskách (kvôli neatraktívnemu vzhľadu). Táto doska sa na jednej strane pripája k portu USB a na druhej strane sa pripája k štandardnej internej jednotke.

Externá optická jednotka CD-DVD je pripojená v 3 stupňoch:

 1. Pripojte kábel do konektora USB počítača.
 2. Čakať rozpoznávanie a nastavenia zariadenia, ktoré sa vyskytujú automaticky.
 3. Pokračujte do použitie.

Postup pripojenia prostredníctvom adaptéra je totožný s prenosným počítačom a je uvedený nižšie.

Kam umiestniť disk

Najobľúbenejším miestom na pripevnenie zariadenia je priehradka v hornej časti predného panela, ktorá má veľkosť podobnú veľkosti jednotky, teda 3,5 palca. Vo väčšine prípadov existuje niekoľko takýchto vreciek, ktoré vám umožňujú vložiť ďalšiu jednotku do hotového alebo zmontovaného počítača.

p, blokuj citáciu 4,0,0,0,0,0 ->

Spravidla je toto vrecko na začiatku skryté zátkou - plastovou alebo kovovou platňou, ktorú je potrebné pred inštaláciou jednotky vybrať. V niektorých prípadoch je jeden priestor so sklopnými dverami - najlepšie je nainštalovať zariadenie za nimi.

p, blokuj citáciu 5,0,1,0,0 ->

Najvýhodnejšie je namontovať jednotku na prednú stranu. Môže sa vložiť do otvoreného vrecka, tj so vzdialenou zástrčkou, pretože to rozmery umožňujú. Zostáva iba oprava zariadenia pomocou skrutiek, ako aj pripojenie napájacieho a SATA rozhrania na prenos údajov.

p, blokuj citáciu 6,0,0,0,0,0 ->

p, blokuj citáciu 7,0,0,0,0 ->

Nie sú potrebné žiadne ďalšie ovládače. V systéme BIOS by hlavnému zavádzaciemu zariadeniu malo byť priradený pevný disk s nainštalovaným systémom Windows a optická jednotka ako ďalšia.

p, blokuj citáciu 8,0,0,0,0 ->

Napriek tomu, že prípady rôznych tvarových faktorov môžu mať rôzne rozmery, rozmery ich vreciek sú štandardné, pretože sú určené na inštaláciu zariadení s rozmermi 2,5 alebo 3,5 palca.

Malo by sa pamätať aj na to, že tenké alebo ultra tenké kryty môžu vyžadovať vertikálnu montáž optickej jednotky.

p, blokuj citáciu 10,0,0,0,0 ->

Vyžaduje si to vhodnú úpravu so špeciálnou drážkou pre vertikálne zaťaženie optických diskov. Medzi pozíciou disku nie je zásadný rozdiel - každá z týchto možností funguje normálne.

p, blokuj citáciu 11,1,0,0,0 ->

Vypínanie starých

Ak chcete odstrániť starý disk, musíte vykonať niekoľko akcií:

 1. Odskrutkujte skrutkyaby sa vytvoril priestor pre nový a aby sa obal nezlomil (na obrázku je červený).
 2. Vyberte káble údaje a výkon (na obrázku sú zelené).
 3. Vytiahnite samotnú jednotku cez predný panel (nie vnútri puzdra, ale von).

Hlavným problémom je odpojenie starých vodičov. Vo veľmi zriedkavých prípadoch obsahujú zámky, ktoré sa musia najskôr otvoriť.

Inštalovať nový

Po odstránení starej jednotky postupujte takto:

 1. Nainštalujte disk cez predný panel.
 2. Zaskrutkujte na mieste opraviť CD-DVD ROM.
 3. Pripojte kábel napájanie a údaje na základnú dosku a napájanie.

Akcie sú v podstate opakom s jednou permutáciou. Nie je potrebné krútiť zariadenie, ale je lepšie „uchopiť“ pár skrutiek aspoň na jednej strane.

Spojenie pohonu

V okamihu, keď sú káble pripojené, proces inštalácie ešte nie je dokončený. Teraz by mal BIOS identifikovať a identifikovať prítomnosť zariadenia. V tejto fáze nie sú problémy so zariadeniami SATA. Táto technológia je mimoriadne jednoduchá a ak je napájanie napájané, jednotka je v prevádzke a dátový kábel nie je poškodený - určenie sa uskutoční automaticky a nebude potrebné nič konfigurovať.

Tiež si všimnite, že na/>

Jednotky a prenosné počítače

Notebooky používajú svoju vlastnú verziu diskov. Zložitosť zvyšuje skutočnosť, že každý model používa buď jednotku štandardného výrobcu alebo výhradnú možnosť. Metódy pripojenia zároveň sa nemenia. Iba formulár sa môže zmeniť.

Z tohto dôvodu sa na výmenu vyberie iba úplne vhodný model CD-DVD ROM. Na druhú stranu, pri úplnej absencii jazdy, sa musíte zo situácie dostať iným spôsobom. Dobré riešenie by mohlo slúži ako adaptér, ktorá pomáha pripojiť rôzne jednotky k rôznym zariadeniam.

Hlavnou črtou takýchto zariadení je dostupnosť samostatného zdroja napájania. Bude sa musieť pripojiť k elektrickej zásuvke a potom sa musí zapnúť samotný adaptér:

 • preSata: pripojte disk k výstupu (napájanie sa dodáva vedľa údajov),
 • preIDE: Pripojte napájanie k samotnej jednotke.

Potom sa zariadenie pripojí k USB na prenosnom počítači a funguje ako interné zariadenie. Existujú rôzne typy adaptérov, ale všetky fungujú podľa všeobecného princípu: napájajte samotný adaptér, prenášajte napájanie na disk, prevádzajte a prenášajte údaje prostredníctvom pripojenia USB.

Takéto adaptéry sú vhodné nielen pre notebooky, ale aj pre počítače.

Dva alebo viac jednotiek

Do jednej systémovej jednotky môžete vložiť aj dve alebo dve jednotky - napríklad samostatné disky DVD a Blu-ray. Rozdiely v inštalácii nie sú zásadné: najprv nainštalujeme a pripevníme prvý, potom druhý a potom k nim pripojíme rozhranie na prenos údajov a napájanie.

p, blokuj citáciu 12,0,0,0,0 ->

Externá jednotka je pripojená pomocou kábla USB a neznamená to, že by bolo možné zariadenie namontovať aj v prípade - dokonca aj samotný dizajn je navrhnutý ako logicky kompletný prenosný komponent počítača. Keď ho používate, môžete si ho nechať vedľa systémovej jednotky av prípade potreby ho odstrániť.

p, blokuj citáciu 13,0,0,0,0 ->

A posledná vec, ktorú by som chcel objasniť. Prípad bez jazdy získava na popularite, to znamená tie, ktoré jeho použitie vôbec nezabezpečujú.

Napríklad, niektoré top-end prípady pre herné zostavy naznačujú, že majiteľ udržiava krok s pokrokom a už dávno opustil používanie zastaralých optických diskov.

p, blokuj citáciu 15,0,0,0,0 ->

A vývojári majú úplnú pravdu - väčšina hráčov si dnes bez jednotky dobre poradí, ale sotva bez výkonnej grafickej karty.

p, blokuj citáciu 16,0,0,1,0 ->

p, blokuj citáciu 17,0,0,0,0,0 ->

p, blokuj citáciu 18,0,0,0,0 ->

Chcel by som vám trochu pripomenúť, že v tomto populárnom internetovom obchode nájdete potrebné komponenty na zostavenie počítača vrátane toho, či na niečo zabudnete. Tiež vám odporúčam prečítať si publikácie o pripojení napájacieho zdroja k počítaču a jednotke DVD k základnej doske.

p, blokovanie 19,0,0,0,0 ->

Pokyny na inštaláciu základnej dosky do systémovej jednotky nájdete tu.

p, blokuj citáciu 20,0,0,0,0 ->

Ďakujem vám za pozornosť, priatelia a nezabudnite sa podeliť o tento článok o sociálnych sieťach! Uvidíme sa zajtra!

p, blockquote 21,0,0,0,0 -> p, blockquote 22,0,0,0,1 ->

Schéma pripojenia disku k počítaču

Pred priamym pripojením jednotky vypnite počítač. Zástrčku môžete vytiahnuť zo zásuvky, ale presnejšie vypnúť napájanie samotnej systémovej jednotky. Toto sa vykonáva tu:

Na zadnej stene systémovej jednotky (v ľavom hornom rohu) je zástrčka. Musí sa vytiahnuť a jedlo zmizne. Nie je možné zameniť zástrčky: idú priamo k napájaciemu zdroju. Po vypnutí počítača môžete jednotku pripojiť:

  Odstráňte dva bočné kryty z puzdra systémovej jednotky. To je potrebné urobiť, pretože pohon je zaistený na oboch stranách. Za týmto účelom odskrutkujte skrutky na zadnej strane puzdra:

Potom jemne, jemným stlačením zatlačte kryt dozadu a vyberte ho z úchytiek. Potom je prístup k jednotke otvorený a proces jej pripojenia sa začína priamo.

Ak v zásade nie je jednotka (stará), tento krok preskočte. Ak je prítomný, musí byť odpojený, vytiahnutý a nahradený novým. Všetky káble, ktoré pripájajú zariadenie k systémovej doske, musia byť odpojené. Stačí ich odpojiť z jednej strany, od jednotky a potom vybrať samotnú jednotku z držiakov:

Nakoniec, keď je k dispozícii dostatok miesta, mali by ste začať pripájať novú jednotku. Je potrebné začať s jeho umiestnením a upevnením v tele.

Umiestnite disk mimo systémovú jednotku na prednú časť skrinky a opatrne ju zatlačte, kým sa nezastaví:

Ďalej podľa predchádzajúcej fotografie dotiahnite držiaky. Môže ísť o bežné skrutky alebo sofistikovanejšie spôsoby pripevnenia zariadenia. Ich podstatou je však to, že pevne drží disk v tele systémovej jednotky. Môže ísť o otočné ventily, západky atď.

Po upevnení zariadenia správne zapojte vodiče:

Tenkým a červeným káblom je SATA, ktorý ovláda zariadenie. Širší silový kábel.

Kábel SATA je pripojený k požadovanému konektoru na základnej doske (je označený ako SATA):

Napájací kábel jednotky nemusí byť nikde pripojený, pretože pôvodne vychádza priamo zo zdroja napájania:

Nakoniec je telo systémovej jednotky uzavreté krytmi, ktoré sú pripevnené za skrutkami. Po všetkých týchto krokoch sa proces inštalácie jednotky považuje za dokončený.

Úplne rovnakým spôsobom je pripojená aj disketová jednotka (pre diskety). On, samozrejme, nie je rešpektovaný, ale niektorí výrobcovia ponechali podporu pre tento typ zariadenia.

Je potrebné zvážiť konkrétne podrobnosti v procese pripojenia. Napríklad na pripojenie takejto jednotky potrebujete nasledujúcu zástrčku (konektor Molex) zo zdroja napájania:

A zariadenie je pripojené k základnej doske (konektor je označený ako IDE) výlučne pomocou kábla FDD:

Toto video ukazuje, ako pripojiť jednotku. Nezohľadňuje pripojenie vodičov, ale nie sú potrebné špeciálne znalosti. Hlavný problém vzniká počas fyzickej inštalácie zariadenia.

Pripojenie jednotky prostredníctvom systému BIOS

Ak ste si istí, že ste jednotku pripojili úplne správne, ale systém ju nerozpoznal automaticky, je možné, že je to BIOS.

Aby ste sa k nemu dostali, musíte počas zavádzania operačného systému stlačiť určité klávesy. Toto je často kláves DEL na klávesnici, ale môže sa líšiť v závislosti od verzie systému BIOS, konfigurácie počítača atď. Keď spúšťate počítač, v dolných rohoch sa môže zobraziť „Stlačením tlačidla X vstúpte do nastavenia“. Je to tlačidlo, ktoré bude označené namiesto „X“ a pre vstup do BIOSu musíte kliknúť.

Ďalej musíte nájsť príslušnú sekciu, pomocou klávesov so šípkami navigovať a potvrdiť svoju voľbu pomocou klávesu Enter´a:

 • Zariadenie SATA (pre jednotku s konektorom SATA),
 • Zariadenie IDE (pre jednotky IDE),
 • Zariadenie USB (pre jednotky USB vrátane externých).

V tejto časti by ste mali nájsť názov vašej jednotky. Ak je vedľa textu napísané Zakázané, musíte zmeniť hodnotu na Zapnuté (rusky sú zapnuté). Potom zariadenie systém rozpozná a bude fungovať.

Prenos jednotky PC do prenosného počítača a naopak

Existujú situácie, keď musíte jednotku používať, ale nie je to na počítači (alebo na stacionárnom počítači, ale nie na prenosnom počítači). Existujú dva spôsoby, ako to urobiť. Prvý z nich je najkomplexnejší, vyžaduje úplné pochopenie toho, čo sa plánuje, zvládnutie znalostí o spájkovaní a rádiotechnike. Samotný postup spočíva v pretavovaní kontaktov a mnohých ďalších nuanciách. Túto metódu nebudeme brať do úvahy kvôli jej zložitosti a často nevhodnosti z hľadiska „vynaložených síl / konečného výsledku“.

Druhým spôsobom je kúpiť adaptér. V príslušných obchodoch je veľké množstvo adaptérov pre každý vkus:

 • PATA / USB
 • SATA / USB
 • IDE / USB
 • SATA / IDE ďalej v poradí podľa priority.

Postup pripojenia pohonov je totožný s postupom opísaným vyššie. Zástrčky SATA sa vkladajú na špeciálne určené miesta na základnej doske. Sú označené textom na doske - USB konektor do USB portu atď.

Ako príklad uvážte schému pripojenia jednotky IDE z prenosného počítača k počítaču pomocou adaptéra SATA:

 • Kábel IDE je vložený do adaptéra a zadný koniec do jednotky,
 • zadná strana adaptéra (SATA) je pripojená k systémovej doske,
 • kábel z napájacieho zdroja je pripojený k jednotke štandardným spôsobom.

Od tejto chvíle jednotka z prenosného počítača úplne funguje a je pripojená k počítaču. Ak používate adaptér SATA / USB, nemusíte pripojiť napájanie. Prúd v konektore USB je úplne dostatočný na to, aby zariadenie fungovalo. Ak to chcete zistiť, prečítajte si dokumentáciu k jednotke (ak je k dispozícii).

Presne rovnaká metóda funguje aj pri pripojení jednotky počítača k notebooku (tu sa často používa adaptér USB). Toto pravidlo platí pre externé disky.

Pripojenie jednotky je hračka, hoci na prvý pohľad sa môže zdať trochu mätúca. Všetky konektory sú podpísané a je nepravdepodobné, že bude nesprávne pripojenie zariadenia bez prerušenia procesu. Dodržiavaním bezpečnostných opatrení vypnite napájanie, ale inak to nebude mať žiadne ťažkosti.

Pin
Send
Share
Send
Send