Užitočné tipy

Make-up pre každý deň - ako urobiť jednoduchý každodenný make-up sám

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 11 ľudí (a) pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 22. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Mnoho žien čelí problému výberu make-upu na prácu. Nie je vždy jasné, ktorý make-up bude za určitých podmienok prijateľný. V tomto prípade môže makeup hrať dôležitú úlohu. Na základe štúdie, ktorá sa uskutočnila v roku 2011 na Harvarde, sa zistilo, že ženy, ktoré používajú kozmetiku, ale s mierou vnímajú iné ako kvalifikovanejšie zamestnankyne, ktoré navyše spôsobujú súcit a dôveru. Tento článok vám ukáže, ako urobiť make-up, ktorý funguje pre akékoľvek pracovné prostredie.

Ako urobiť nahý make-up

Docela populárny make-up pre každý deň sa považuje za make-up v štýle nahého. Neviditeľný, maximalizuje krásu dievčaťa. Akt je charakterizovaný neprítomnosťou prízvukov, čo dodáva tvári maximálnu prirodzenosť. Stylisti často nazývajú tento typ make-upu „make-up bez make-upu“. Budete musieť stráviť veľa času vytvorením akt, aj keď sa zdá byť jednoduchý. Je potrebné upraviť tak, aby na pokožke a kozmetike neboli viditeľné žiadne nedostatky.

Aplikujte korektor na problémové oblasti tváre. Ďalej použite základ, vyrovnajte tón pleti. Ak chcete robiť každodenný make-up, nepoužívajte husté základy, urobí to ľahký krém.

Pokračujte do obočia. S make-upom by nemali vyzerať príliš svetle. Dievčatám s tmavým obočím sa odporúča, aby iba mierne zafarbili. Blondínka by mala zmeniť farbu na tmavšiu.

Oči. Pokiaľ ide o očný make-up, používajú sa béžové, pieskové, krémové a hnedé odtiene. Broskyňové a svetloružové tóny fungujú dobre. Nepoužívajte kozmetiku so iskrami, perleťové matné tiene sú vhodnejšie na každý deň. Naneste riasenku iba na horné mihalnice. Rôzne ceruzky a očné linky sa v aktoch nepoužívajú.

Použite rúž pokojnej prirodzenej farby. Skvelá voľba by bola béžová, svetloružová, bobuľovité. Na splnenie vašich pier môžete použiť rúž. Rovnako ako v prípade tieňov sa odporúča používať kozmetiku bez iskier, inak make-up stratí svoju prirodzenosť. Rúž by sa mal nanášať v jednej vrstve a potom sa miešať s končekmi prstov, aby farba bola jemná.

Doplniť každý deň použiť prášokzodpovedá farbe nadácie. Naneste na vrchnú časť prášku červenanie a v dôsledku toho by pokožka nemala mať svetlé škvrny.

Aký by mal byť obchodný make-up?

Jasné a honosné farby, iskry, perla sú v kancelárii absolútne neprijateľné. Najlepšie je nechať vymyslený vzhľad romantické rande a večierky. Obchodné etikety nariaďujú zdržanlivosť a minimalizmus, ale to nevylučuje skutočnosť, že kancelársky make-up by mal stále zdôrazňovať vaše silné stránky a skrývať nedostatky.

Firemný make-up: videonávody

Uprednostnite ušľachtilé pastelové farby (odtiene béžovej, svetlo šedej, svetloružovej a modrej, broskyňové, svetlo koralové). Ak ste si stále vybrali nasýtené farby, mali by byť matné a nie príliš svetlé, najmä rúže (vínové, vínové a slivkové odtiene).

Firemný make-up: videonávody

Bude lepšie, ak si pre firemný make-up vyberiete perzistentné produkty, potom nemusíte čas od času upravovať make-up.

Akú farebnú paletu použiť

Makeup pre každý deň, napriek tomu, že je obmedzený na jemné - prírodné tóny, môže byť úplne iný. Existuje mnoho tipov na rôzne typy vzhľadov. Pre make-up musíte zvoliť farby na základe farby očí.

zelenooký dievčatá musia byť obzvlášť opatrné pri výbere tieňov, pretože jasné farby sa často môžu spájať s farbou dúhovky. Predpokladá sa, že majitelia tejto farby očí sú najlepší make-up v hnedých odtieňoch. Pokiaľ ide o tiene, všetky odtiene fialovej budú vyzerať dobre od najsvetlejších po najtmavšie. Pamätajte, že diskrétne farby sú vhodné pre každodenné líčenie. Na pery používajte teplé odtiene.

Majiteľom modré oči Pred nanášaním make-upu je lepšie venovať veľkú pozornosť nastaveniu oblasti okolo očí, pretože táto farba často zdôrazňuje únavu. Dievčatá s modrými očami si môžu dovoliť, aby sa tiene nevyskytovali každý deň - ich oči sú už veľmi výrazné. V takom prípade použite červenkasté jemné farby: broskyňa, béžová, svetlo hnedá.

Ak chcete zdôrazniť oči, mali by ste zvoliť kozmetiku, resp. Odtieň vlasov. Blondínky a svetlé farby svetlých vlasov sú dobré: opál, šampanské. Taktiež stojí za vyskúšanie kontrastné farby: mliečna čokoláda, bronz, lila, lila, zlatá. Stylisti odporúčajú tučným nasýteným farbám brunetky: svetlé modré, tmavo hnedé, olivové, zelené a celý rad odtieňov šedej.

browneyed Dievčatá pre jemný každodenný make-up budú dobre fungovať v ružových, hnedých odtieňoch. Pre majiteľov tmavých očí s tmavou pokožkou je vhodný make-up bez tieňov, musíte použiť tmavé ruměnec, doplňte mihalnice čiernou riasou. Strieborné, fialové tiene vyzerajú krásne. Levanduľa - broskyňové farby sú vhodné pre svetlovlasé dievčatá. Hnedovlasé ženy by mali používať zlatohnedé odtiene. Pokiaľ ide o rúž, farba vína vyzerá lahodne s hnedými očami, koralové, červenohnedé alebo čerešne dodajú obrázku krásu.

Farba očí Považuje sa za neutrálny, do odtieňov takmer všetkých odtieňov sa zmestí. Dievčatá v tejto kategórii musia neustále experimentovať. Jediná vec, ktorú si musíte pamätať na blondínky: neaplikujte tiene svetlejšie ako oči - stratia svoju expresivitu.

Technika kancelárskeho líčenia

Odľahčenie tváre

Firemný make-up: videonávody

Prvým a najdôležitejším krokom je dokonalý tón vašej tváre. V kanceláriách sa spravidla umelé osvetlenie, ktoré dodáva pokožke žltkastý bolestivý odtieň. Preto uprednostňujte tónové prostriedky teplých odtieňov.

 1. V prípade prírodného pigmentu zmiešajte základ, ktorý zodpovedá farbe pleti a tmavšiemu odtieňu. zvoliť základový krém s tekutou textúrou na báze vody alebo gélu - vytvorí beztiažový, ale skôr hustý povlak.
 2. Použite korektor na retušovanie oblasti pod očami.
 3. Používajte zvýrazňovač. Dajte im správne prízvuky na skrytie príznakov únavy. Napríklad zvýrazňovač, ktorý sa aplikuje na rohy očí a pod obočie, zvýrazní vzhľad a zníži začervenanie očí.
 4. Ďalším krokom je nanesenie prášku, bez zvýraznenia.

obočie

Jasne definované obočie je hlavným dôrazom na obchodné zloženie. Udržujte svoje obočie v perfektnom stave: pravidelne opravujte.

Firemný make-up: videonávody

 1. Ak chcete, aby boli vaše obočie svieže a aby boli vynikajúce, použite ceruzku alebo tieň na obočie. Malý kúsok vám pomôže pri výbere odtieňa: svetlovlasé dievčatá potrebujú odtieň 1-2 odtieňov tmavší ako hlavná farba vlasov a brunetky potrebujú o 1 odtieň svetlejší.
 2. Aplikujte ceruzku bez tlaku malým, elegantným ťahom medzi chĺpky obočia.
 3. Spojte obočie pomocou kefy pomocou fixačného prostriedku (pena alebo gél), aby obočie vyzeralo perfektne počas celého dňa.

rúž

Firemný make-up: videonávody

 1. zvoliť rúž vo svetle ružovom alebo broskyňovom spektre odtieňov. Prvé sú ideálne pre ženy so svetlou pokožkou, druhé - pre mladé dámy s tmavším odtieňom pleti.
 2. Vyberte začervenanie by mal byť typ pleti. Krém je vhodnejší pre suchú a mastnú - drobivú.
 3. Na lícne kosti by sa mala nanášať červenkastá vrstva a dôkladne sa zatieniť.

oči

Firemný make-up: videonávody

bystrý dymové oči, ako aj dramatické šípy - nie vaša voľba. Trendové dráhy sa musia uplatňovať múdro a prispôsobiť sa štýlu kancelárie.

Firemný make-up: videonávody

1. Tiene pre obchodný make-up by mali byť v upokojujúcich farbách av súlade s farbou vašich očí.

Hnedé oči odtiene odtieňa okrovej, olivovej, čokoládovej farby, ako aj sivej a svetlo fialovej farby.

Firemný make-up: videonávody

Pre modré oči ideálne teplé hnedé a sivé farby, ako aj svetloružové a svetlo fialové odtiene.

Pre zelené oči urobia sa všetky odtiene hnedej, broskyňovej a terakotovej farby.

Firemný make-up: videonávody

2. Ak používate očné linky, skúste nakresliť tenkú, elegantnú líniu pozdĺž rastu horných alebo dolných mihalníc. Je lepšie zvoliť si ceruzku, ktorá nie je čierna, ale má neutrálne sivé alebo hnedé odtiene.

3. Čierna nepremokavá riasenka je ideálna na kancelársky make-up. Hnedá riasenka je tiež vhodná na vytváranie obchodného make-upu. Riasy opatrne zafarbte tak, aby sa na nich nevyskytovali hrudky. Stačia dve vrstvy riasenky, inak vaše riasy budú pripomínať pavúčie nohy.

pery

Firemný make-up: videonávody

 1. rúž musia byť matné, diskrétne a odolné. Ak sa make-up zameriava na oči, vyberte rúž v neutrálnych odtieňoch (mäso, svetloružová, karamelka alebo svetlo koralová).
 2. Povolené v kancelárskych mejkapoch a použití rúžov ​​v jasných farbách. Vyberte si tlmené a ušľachtilé odtiene (bobule, víno, nie príliš svetlá červená rúž).
 3. Ak používate pery, jej odtieň by sa mal presne zhodovať s farbou rúžu.
 4. A aby rúž vydržal dlhý čas a nekroutil sa, aplikujte základ na pery a posypte sypkým práškom.

Teraz viete, ako urobiť obchodný make-up. Známy umelci maskérstva sa s vami podelia o svoje tajomstvá v našich majstrovských kurzoch videa.

Jednoduchý prírodný make-up

Jeden príklad líčenia pre každý deň je uvedený nižšie. Pokúste sa použiť tento make-up, ale tiež zoberte do úvahy tipy z predchádzajúceho odseku, v prípade potreby ho upravte podľa svojho vzhľadu.

Predtým, ako urobíte tento make-up, očistite a navlhčite svoju tvár. Naneste základ na bradu, nos, oblasti pod očami a ďalšie problémové oblasti. Musíte ju brúsiť rovnomerne vlhkou špongiou. Dôležité: kozmetika by na pokožke nemala vyzerať ako maska, preto si vopred vyberte odtiene, ktoré zodpovedajú vášmu tónu pleti. Naneste číry prášok, pomôže to zvýšiť odolnosť tónu, ktorý je potrebný pre každý deň makeup, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť nejaký čas ísť týmto spôsobom.

Nakreslite šípky. Je dôležité, aby boli tenké a elegantné, pokiaľ možno tmavo šedé, čierne. Hrubé, jasné šípky nie sú vhodné na každodenné líčenie. Predtým naneste odtiene prírodnej farby. Použite jeden tón a spolu so šípkami to bude stačiť. Ak sa rozhodnete preskočiť krok, použite dve farby tieňov, musíte ich dôkladne odtieňovať, aby prechod nebol viditeľný. Nakreslite povrch viečka svetlými tieňmi, tmavé tóny by sa mali nanášať na vonkajší roh oka.

Vyberte začervenanie, s ohľadom na typ pleti. Ak nevieš, kde by sa malo začervenať, usmej sa. Zväčšia sa lícne kosti, ktoré potrebujú prízvuk. Svetlé pleti dievčenské obleky broskyne, ružové tóny. Tmavú pleť by mala používať tmavá červenanie: béžová alebo bronzová. Ak máte tenkú tvár, bude vám dobre vyhovovať kozmetika so iskrami, perlou a inými trblietavými časticami. Ak máte okrúhle tváre, potom vám takéto začervenanie urobí iba vizuálne väčšiu tvár, takže použite väčšinou matný make-up.

Posledným krokom v každodennom make-upe je rúž. Ak ste si vybrali možnosť líčenia pomocou šípok, zoslabte pery. Ak ste použili dva odtiene očných tieňov, použite pery na úpravu pier, alebo si vyberte priehľadný lesk alebo balzam.

Kancelársky make-up: video

Firemný make-up: videonávody

Ako urobiť biznis make-up bezchybný, uviedol vedúci maskérka značky Dior Artem Pustovit. Artem bude zdieľať profesionálne tajomstvá - ako aplikovať prostriedky na pokožku tváre a aké odtiene je najlepšie uprednostniť.

Yura Stolyarov, oficiálna vizážistka značky Maybelline New York, dáva majstrovskú triedu v aplikácii obchodného makeupu na čitateľov Passion.ru. V oblasti líčenia je veľmi dôležité, aby finančné prostriedky na tvári nevyzerali príliš kontrastne, a preto by mali byť starostlivo zatienené.

Theo Dean, stylistka, maskérka a kaderníctvo, navrhuje opakovať svetlý denný make-up s použitím neštandardných riešení, napríklad kompaktného prášku s termálna voda ako fixátor alebo lak na vlasy na tvarovanie obočia.

Príjemný bonus - stylistka vo videu ukáže, aké ľahké je premeniť denný pohľad na večerný vzhľad pomocou tieňov a balzam na pery viac nasýtených odtieňov.

Rýchly make-up pre každý deň do práce

Ráno často nie je čas na aplikáciu komplexného make-upu, ale počas dňa musíte vyzerať dobre. V takom prípade vám odporúčame aplikovať rýchly a prirodzený make-up pre každý deň. Predtým, ako sa pustíte do líčenia, očistite pokožku, Ďalej pomocou krúžku odstráňte kruhy pod očami. Ak je to potrebné, opravte ďalšie časti pokožky, ale nepreháňajte ju, inak sa môže objaviť tzv. Photoshop efekt. Produkt naneste tenkými čiarami pod očami a potom zmiešajte prstencom. Nezaberie to veľa času.

Potom naneste základňu. Najpohodlnejším spôsobom rýchleho nalíčenia pre každý deň je použitie základne vo forme ceruzky. Nakreslite hrubé čiary pozdĺž lícnych kostí na oboch stranách nosa nad obočie. Potom to zmiešajte prstami. Ak sa chcete zdať opálené, použite okrem základne aj základňu o niekoľko tónov tmavšiu. Aplikujte na rovnaké oblasti ako prvé, tenkými čiarami. Aby ste skryli všetky možné prechody, musíte svoju tvár oprášiť a urobiť z nej prirodzenú pokožku.

Prišiel zase červenanie. Nepreháňajte to s nimi, inak budete musieť prať a potom znova začať znova. V tomto prípade sa makeup nedá nazývať rýchlo. Naneste červenanie na hornú časť líc, ktoré sú obzvlášť zreteľne viditeľné pri úsmevu.

Pokračujte do tieňa. Ak ich chcete celý deň opraviť, použite základňu na viečka. Potom zdvihnite dva tiene tieňov, ktoré sú ideálne pre váš vzhľad. Ak chcete, aby oči boli vizuálne väčšie, mierne sfarbite vnútorné rohy očí bielymi tieňmi. Ak chcete, aby bol obočie jasnejšie, posúvajte ich dole svetlými béžovými alebo bielymi odtieňmi. Zvýši tiež obočie a vylepší vzhľad. Ak sa chcete zamerať na oči, potrebujete ceruzku. Tmavohnedá bude vyzerať dobre. Nakreslite tenkú čiaru pozdĺž rastu horných rias a zatiente ju trochu tieňmi. Naneste riasenku.

Teraz je čas na rúž. Ako už bolo spomenuté skôr, vyberte si odtieň sami, berúc do úvahy individuálne vlastnosti vášho vzhľadu. Ak chcete zachovať rúž alebo lesk dlhšiu dobu, aplikujte ho v dvoch vrstvách a pred poslednou pery trochu pery.

Jednoduchý kozmetický make-up so šípkami.

Šípky vyzerajú dobre s každodenným make-upom a treba poznamenať, že sú vhodné takmer pre každého. Existuje niekoľko spôsobov, ako zaujímavo doplniť tento make-up tah, je ľahké dosiahnuť iný efekt, ktorý dáva vzhľad zaujímavé vlastnosti.

Je potrebné poznamenať, že pre všetky typy očí existujú rôzne šípky. Amygdala je často zdôrazňovaná hrubou šípkou pozdĺž línie rias. Chcete vizuálne rozšíriť úzke oči? Horné a dolné viečka je potrebné odvrátiť od stredu tenkými čiarami. Pre okrúhle oči je tento druh šípky vhodný. Od začiatku do konca storočia nakreslite čiaru a vystúpte z vonkajšieho rohu dozadu. Takto dáte očiam umelý rez v tvare mandlí. Spodné viečko je zvýraznené šípkou nad spodnými mihalnicami. Ak sú oči umiestnené ďaleko od seba, z vnútorného rohu je nakreslená čiara, ktorá mierne nedosahuje vonkajšiu stranu. Ak sú naopak oči blízko seba, musíte ustúpiť od vnútorného rohu a šípku ukončiť.

Keď sa teda rozhodnete, ktorá šípka je pre vás najvhodnejšia, prejdeme každý deň na make-up pre oči. Na očné viečka naneste základný náter tak, aby sa tiene nerozpadli za deň. Potom na celé viečko naneste biely tieň. Potom by sa mal klásť dôraz na vnútorný roh pomocou bielych krémových tieňov. Vonkajší roh zafarbite svetlo hnedými odtieňmi a dôkladne premiešajte, aby nedošlo k viditeľnému prechodu. Nakreslite požadovanú šípku. Na líniu na hornom viečku použite tekuté očné linky a na spodok je lepšia mäkká ceruzka.

Prírodný make-up očný tieň

Ak chcete vytvoriť naozaj krásny make-up pre každý deň, stojí za to venovať mu veľa času. Ktoré tiene použijete, koľko sú tiež veľmi dôležité. Každodenný make-up by mal vyzerať prirodzene, aj keď sú v ňom svetlé odtiene.

Ak máte v úmysle použiť jeden typ tieňa, nezabudnite nakresliť šípku alebo si ceruzkou preneste oči. Ak ste vybrali niekoľko farieb, uistite sa, že sa navzájom zhodujú. Лучше всего использовать тона одной гаммы.Pri každodennom make-upe je možné použiť viac tieňov, ale v tomto prípade ich musíte dobre premiešať a vyhnúť sa ostrému prechodu. Nezabudnite na dôležité odporúčania pre výber farby kozmetiky, ktoré pomáhajú zdôrazniť vlastnosti vášho jedinečného vzhľadu, a potom vám to umožní vytvoriť zaujímavé a mimoriadne obrázky.

Kancelárska manikúra

Starostlivo upravené ruky a presná manikúra sú predpokladom pre vytvorenie imidžu úspešnej obchodnej ženy. Preto v manikúre nepoužívajte kyslé laky, umelý nechtový dizajn, kamienky.

Firemný make-up: videonávody

Najlepšie francúzska manikúra alebo maľte nechty kožným tónom.

Firemný make-up: videonávody

Klasické červené a vínové farby sú povolené, vyzerajú harmonicky s kancelárskym oblekom.

Firemný make-up: videonávody

Ak však má vaša spoločnosť prísny kódex obliekania, v manikúre je lepšie používať priehľadný lak.

Ak stále nemáte dostatok času na plnohodnotnú manikúru, krytím bude vaše spasenie šelakto trvá až 2 týždne.

Expresná starostlivosť

Firemný make-up: videonávody

Je dobré, ak na pracovnej ploche sú kozmetické výrobky potrebné na rýchle oprava make-upu, manikúry alebo osvieženie tváre.

1. Tepelná postrekovacia voda
V suchých klimatizovaných kanceláriách je to absolútne nevyhnutné. Cez deň to jednoducho striekajte na tvár. To osvieži pokožku, nasýti ju vlhkosťou a termálna voda zabráni šíreniu make-upu.

2. Matné servítky
Pomôžte vyrovnať sa s mastným leskom.

3. Neutrálna rúž, kompaktný prášok
Pred dôležitým stretnutím alebo rokovaniami môžete osviežiť svoj make-up a cítiť sa istejšie.

4. Prostriedky na rýchlu transformáciu
Ak chcete rýchlo zmeniť svoj denný kancelársky make-up na večer, jednoducho držte svetlú rúž alebo lesk, tekuté očné linky a svoj obľúbený parfém v zásuvke pre stolné počítače.

Julia MARKOVÁ

Čo o vás povedie obsah kozmetického vaku?
START TEST

Funkcie firemného make-upu

Maskérka na prácu je navrhnutá tak, aby zatraktívnila ženu, zakryla drobné nedostatky jej tváre, ale v žiadnom prípade ju nezarobila vulgárne alebo nadmerne namaľovanú, rovnako ako ju premenila v masku bábky. To je dôvod, prečo prvé pravidlo vylučuje akékoľvek svetlé odtiene rúžu, očných tieňov alebo červenanie, ako aj kozmetiku so iskrami, silným trblietkou alebo perlou, ktoré povoľujú iné neformálnejšie typy make-upu. Firemný make-up si stále vyžaduje preferenciu matných a saténových odtieňov prírodných jemných odtieňov, ako aj pokojných odtieňov rúžu a červenania.

Je potrebné spomenúť, že tieto pravidlá sú vhodné na denné obchodné doplňovanie, ale na večer (vhodné napríklad na obchodné večere alebo firemné večery) sa môžu použiť jasnejšie farby. Aj tu však platí všeobecné pravidlo obmedzenia.

Druhý make-up by vám mal vyhovovať a urobiť vás krajším. Podľa výsledkov výskumu sú odborníci v oblasti ľudských zdrojov s najväčšou pravdepodobnosťou uprednostňovaní tých kandidátov, ktorí majú prestíž a dôveru v to, že ich obchodné make-up, účes a oblek fungujú správne, ako tí, ktorí prichádzajú na pohovor bez akéhokoľvek make-upu. Preto si vyberte odtiene, ktoré sú vhodné pre váš typ farby, a urobte makeup tak, aby vás zdobili. To znamená, že nezanedbávate kontúry, správne vyberte lícne kosti, vyberte si tvar obočia, ktorý vám vyhovuje, atď. Hovorme o tom podrobnejšie.

Hladká, prirodzená a zdravá pleť je už v polovici bitky. Správne aplikovaný tón skryje podliatiny pod očami, pavúčie žily, čierne bodky a iné kožné vyrážky. Korektory a korektory dobre odstraňujú bodové problémy. Preto s nimi začnite líčiť. Pomocou korektoru nakreslite trojuholníky s obráteným vrchom pod očami (aby sa produkt miešal bez škvŕn) a rovnomerne ho rozdeľujte prstami alebo kefou. Môžete začať používať nadáciu.

Pri výbere nadácie si vyberte tie, ktoré majú vodnú bázu alebo zvlhčujúce zložky - vzduch v kancelárii je vždy príliš suchý a pokožka iba potrebuje vlhkosť. Okrem toho na pokožke vyschnú silné mastné krémy, vďaka čomu sú všetky vrásky ešte hlbšie a viditeľnejšie. Dajte prednosť aj odtieňom s ružovým podtónom - v elektrickom svetle (a vo väčšine kancelárií je to celý deň) bude tvár vyzerať sviežejšia.

Naneste teda na nos, čelo, lícne kosti a bradu základ a na tvár naneste kefu alebo prsty. Robte všetko opatrne, aby ste nezistili škvrny alebo pruhy. Venujte pozornosť brade a okraju tváre a krku - rozmiestnite tón tak, aby táto hranica mala plynulý prechod.

Podklad pripevnite čírym práškom. Naneste veľmi malé množstvo štetcom alebo práškom. Mimochodom, ráno pred odchodom z domu je lepšie použiť sypký prášok a aplikovať ho štetcom a dať do kabelky kompaktný prášok na korekciu make-upu v kancelárii.

Vo večerných alebo každodenných makeupoch platí pravidlo jedného prízvuku - jasné oči alebo pery. Makeup obchodnej ženy nemá takéto prízvuky. V tom sú oči aj pery vytvorené neutrálne a prirodzene. Pre oči je najlepšie použiť hnedú, sivú alebo modrú ceruzku. Môžu nakresliť čiaru pozdĺž horného viečka a trochu odtieňovať. Nezabudnite, že obchodný make-up neprijíma šípy, takže očné linky alebo čierny kajal nebudú fungovať. Do ceruzky môžete pridať tiene, ale mali by byť čo najprirodzenejšie - najvhodnejšie sú béžová, smotanová, piesková a sivá. Naneste niekoľko tieňov pomocou malej plochej kefy na celé pohybujúce sa viečko a zmes, natiahnite farbu do vonkajšieho rohu oka.

Teraz môžete použiť maskaru. Vyberte iba čiernu alebo hnedú farbu a nezohľadnite tú, ktorá sľubuje dramatický efekt alebo veľké zväčšenie dĺžky a objemu. Potrebujete prirodzené, dobre oddelené mihalnice, ktoré iba mierne zafarbili farbu.

Obchodné očné líčenie je pripravené. Jediné, čo môžete pridať, je trochu zvýrazňovač vo vnútornom rohu oka a trochu pod obočím, aby sa vzhľad otvoril a farba očí bola jasnejšia.

Tiež nevyžadujú jas. Napriek tomu, že teraz sú široké a jasné obočie v móde, pre obchodný makeup sú vhodnejšie pokojnejšie odtiene a jemnejšie línie. Perom by ste nemali kresliť čistým obočím. Lepšie používajte tiene na obočie a vo finále nezabudnite vlasy vyčesať a fixovať voskom.

Body nuansy

Mnohí v kancelárii nosia okuliare. Niekto sedí iba pri počítači a niekto uprednostňuje svoje šošovky na celý pracovný deň. Obchodný make-up pre dievčatá s okuliarmi má niekoľko špeciálnych pravidiel. Ak máte závažnú krátkozrakosť, okuliare okuliarov zredukujú oči, preto pridajte určité akcenty s predlžujúcou sa riasou alebo odtieňmi kávy alebo šedej, ktoré sú tieňované na pohyblivých viečkach a na vonkajšom rohu oka. Ale s ďalekozrakosťou je účinok okuliarov opak, preto použite mierne odtiene tieňov na mierne zníženie očí.

Pri nanášaní make-upu je prirodzené, že okuliare zasahujú do vás a robíte všetko bez nich, ale pri nanášaní červenania by ste mali nosiť okuliare - pri zohľadnení ich umiestnenia na tvár správne umiestnite farebné akcenty.

Ako sme už uviedli, obchodný make-up nemá akcenty, takže svetlá alebo tmavá rúž je úplne nevhodná, rovnako ako rúž s mnohými perličkami. Ideálnou možnosťou je lesk na pery bez veľkých trblietavých častíc. Môže byť pigmentovaný a dodáva perám svetlý prírodný odtieň - ružový, karamelový, koralový. A to môže byť priehľadné, potom jeho mokrý povrch dodá tvári zdravý a starostlivo upravený vzhľad.

Ak dávate prednosť rúžu, vyberte si svetlé a zvlhčujúce prírodné diskrétne odtiene. Ak ste zvyknutí používať pery, vyberte ich v tóne rúžu alebo v tóne pier. Po načrtnutí ich tvaru zmiešajte ceruzku v strede, aby ste dosiahli maximálnu prirodzenosť. Na ceruzku naneste rúž.

Dokončovacie dotyky

Keď je tón tváre, očí, obočia a pier dokonale upravený, je na čase pridať do svojho obchodného makeupu niekoľko konečných detailov. Toto je, samozrejme, začervenané. Vyberte ružovkasté priesvitné odtiene a naneste ich jemne skosenou kefou na lícne kosti zdola nahor (tj od nosa po spánky). Blush dobre premiešajte tak, aby neexistovali žiadne jasné hranice.

Vo finále môžete na vyčnievajúce časti lícnych kostí, na rebro nosa a kvapku jamky nad hornú peru aplikovať trochu suchého alebo krémového zvýrazňovača. V týchto miestach je potrebné trochu žiarenia, aby bola celá tvár svieža a zdravá.

Pin
Send
Share
Send
Send