Užitočné tipy

Ako získať právnu časť v Kalifornii

Pin
Send
Share
Send
Send


Proces získania vodičského preukazu v štáte Kalifornia (možno v iných štátoch je všetko podobné) je podobný získaniu vodičského preukazu v Rusku, ale prekvapivo to zaberie menej času. Pozostáva z dvoch etáp: absolvovanie teoretickej skúšky a absolvovanie skúšky za účelom riadenia. Existuje niekoľko pozitívnych funkcií: všetky skúšky sa môžu a mali by sa zaznamenávať telefonicky alebo prostredníctvom internetu, skúška jazdy autom sa vykonáva na vašom aute, na mieste sa nenachádzajú cvičenia s prvkami vyrovnávacieho účinku (začínajúc na stúpaní, zrýchlením, brzdením atď.).

Pred odovzdaním by ste si mali preštudovať pravidlá a vlastnosti cestnej premávky, ako aj precvičiť jazdu na miestnych cestách, ak máte platný vodičský preukaz. Pred absolvovaním teórie môžete svoje znalosti otestovať pomocou mnohých online testov. Jeden z najpohodlnejších: PermitTestPractice.com, v ktorom všetky otázky idú v rade a môžete prejsť celú teóriu v jednom teste.

Absolvovanie teoretickej skúšky

Keď sa budete cítiť pripravení, musíte navštíviť webovú stránku Ministerstva motorových vozidiel v Kalifornii (DMV) a vybrať si oddelenie (časť „Kancelárie“), v ktorom chcete prijať teóriu. Potom sa v tomto oddelení dohodnite (sekcia „Online služby“) a zadajte „Žiadajte, nahradte alebo obnovte“. Ako cieľ si vyberte vhodný čas na nasledujúcej stránke. Potom vytlačte potvrdzovaciu stránku alebo jednoducho prepíšte číslo aplikácie.

Asi 10 minút pred stanoveným časom príďte do vybraného oddelenia DMV, nezabudnite si so sebou priniesť cestovný pas s vízom a preukazom sociálneho zabezpečenia (SSN), ak ste na to oprávnení (pre príbuzných nepotrebujete kartu H4). V kancelárii uvidíte dlhú čiaru k jednému z okien. Vedľa tohto okna sú dve tablety, ktoré označujú, ktorý front je podľa dohody (podľa stretnutí) a ktorý je bez. Zaregistrovali ste sa (!), Najprv teda, čo je zvyčajne niekoľkokrát kratšie. V tomto okne musíte odoslať výtlačok stretnutia a povedať, že chcete získať vodičský preukaz kategórie „C“ (Tse). V odpovedi dostanete lístok s číslom fronty a formulár žiadosti na samokopírovacom papieri (niekoľko kópií) s poľami označenými značkou, ktoré musíte vyplniť.

Prejdete k jednej z mnohých tabuliek pozdĺž stien kancelárie a vyplníte dotazník, potom sledujete vzhľad čísel frontov na monitoroch a prejdete do okna označeného pre vaše číslo. V tomto okne prebieha papierovanie. Pasy predložíte spolu s vízom, ako aj ruským vodičským preukazom, ak existuje, a zamestnanec DMV urobí kópie. Musíte sa tiež podrobiť lekárskej prehliadke - vizuálnemu testu: na oknách visia tabuľky s latinskými písmenami, najskôr si musíte prečítať riadok pomenovaný zamestnancom dvoma očami, potom postupne zatvorte jedno oko. V procese papierovania sa vás opýta, či chcete túto teóriu prejsť v ruštine alebo v angličtine - odporúčame v angličtine, potom pochopíte prečo. V tom istom okne budete musieť zaplatiť vodičský preukaz - DMV prijíma hotovosť, šeky a debetné karty (ATM). V roku 2012 bola suma 31 USD, ktorá je uvedená na webovej stránke DMV.

Ďalej vám dajú nejaké papiere a vtiahnu ich do samostatného okna, bude tu bežný front (alebo možno nebude). V tomto okne musíte urobiť tri dôležité veci: odfotiť sa (úsmev!), Naskenovať odtlačok prsta na pravej strane a zapísať si vzorku podpisu. Podpis zostáva na zariadení, podobne ako terminál v obchode, zatiaľ čo vy môžete urobiť toľko pokusov, koľko chcete. Pokúste sa vyplniť celý obdĺžnik, inak bude podpis práv pomerne malý, aj keď to nie je dôležité.

Potom v tom istom okne dostanete skúšobný list, ceruzku a pôjdete do mierne oploteného priestoru kancelárie, kde budete robiť písomnú skúšku. Pravidlá skúšky sú jednoduché: ak zložíte test v angličtine, musíte zodpovedať 36 otázok (3 možné odpovede, z ktorých jedna je správna), pričom nesmie urobiť viac ako 6 chýb. Ak urobíte test v inom jazyku (napríklad v ruštine), k týmto 36 otázkam sa pridá samostatný hárok s 20 otázkami o preklade dopravných značiek, aby ste si boli istí, že rozumiete základnému anglickému jazyku, ktorým sú tieto značky napísané. Stále však musíte urobiť celkom 6 chýb, zodpovedajúcich 56 otázok. Okrem toho je preklad otázok na mieste úžasný a nenecháva šancu pochopiť, ktorá odpoveď bola v origináli správna. Preto dôrazne odporúčame brať teóriu v angličtine - po absolvovaní online testov to nie je vôbec ťažké.

Zdá sa, že čas na skúšku nie je obmedzený, hlavnou vecou je to, že by ste nemali používať žiadne pomocné nástroje a materiály (telefón, knihy atď.). Po zodpovedaní všetkých otázok budete presmerovaní do iného okna (keď odovzdajú skúšobné listy, oznámia jeho číslo), kam odovzdáte hárok a zvyšok príspevku. Zamestnanec skontroluje odpovede pomocou šablóny (hárok s nakreslenými štvorcami je presne rovnaký ako štvorce na hárku) a vypočíta nesprávne odpovede. Ak nie je viac ako šesť, prešli ste teóriou. Ak ste už mali práva inej krajiny (napríklad ruštiny), dostanete dočasný certifikát po dobu 90 dní, ak predtým neexistovali žiadne práva, vydá sa vám jednoročný výcvikový certifikát, ktorý vám umožní viesť vozidlo, ak je iný vodič v Kalifornii blízko vodičského preukazu v Kalifornii ,

Vodičský test

Keď sa budete cítiť dostatočne pripravení, môžete vyskúšať skúšku za volantom - praktickú skúšku. Ak to chcete urobiť, musíte sa zaregistrovať bez skúšky. Táto skúška nie je akceptovaná. To sa dá urobiť prostredníctvom webovej stránky DMV alebo telefonicky (najmä nie každý môže prostredníctvom webovej stránky zaznamenať). Užitočné rady: obyčajne je ťažké sa s nimi zoznámiť, ale môžete zavolať na svoje telefónne číslo na spätné volanie - ak je operátor zadarmo, zavolá vám na číslo, ktoré ste zadali, a môžete sa prihlásiť na praktickú skúšku. Na záznam musíte mať číslo preukazu vodiča výcviku získaného po absolvovaní teórie a tiež uviesť dátum narodenia a telefónne číslo kontaktu. V budúcnosti si prostredníctvom stránky môžete skontrolovať prihlášku na skúšku av prípade potreby ju zrušiť.

15 - 20 minút pred stanoveným časom musíte doraziť do kancelárie DMV v aute, kde zložíte skúšku. Predpokladom pre prijatie na skúšku je úplná funkčnosť vozidla (svetlá, stierače, elektrické ovládanie okien, klaksón, atď.), Ako aj prítomnosť poistenia, ktoré pokrýva škody spôsobené tretím osobám a osobám vo vozidle (inšpektor, ktorý skúšku vykoná). Pri nahrávaní vám povedia, do ktorého okna sa musíte obrátiť. Zvyčajne sa jedná o okno, v ktorom sa snímajú a naskenujú odtlačky prstov. Tam predložíte osvedčenie o poistení a osvedčenie o registrácii vozidla, tieto dokumenty sa skontrolujú a dostanete povolenie na vstup na skúšku.

Ďalej sa musíte prihlásiť na skúšku na nádvorí DMV autom. Po absolvovaní frontu sa k vám priblíži inšpektor, ktorý zloží skúšku. Najskôr si overte svoje znalosti o aute: budete musieť zapnúť smerové svetlá, svetlomety, stlačiť brzdu, ukázať, kde sa rozsvieti poplach, ohrev skla, parkovacia brzda, zvukový signál, keď to povie skúšajúci. Inšpektor potom vstúpi do vášho vozidla pred sedadlom spolujazdca a vy ste na skúšku. Na pokyn examinátora budete rekonštruovaní z jedného pruhu na druhý, odbočíte na križovatke a na jednom z miest budete požiadaní, aby ste zaparkovali pri obrubníku a jazdili na krátku vzdialenosť dozadu. Vaše chyby sú uvedené v skúšobnom liste. Chyby sú rozdelené na kritické a bežné. Medzi kritické chyby patria:

 • zásah skúšajúceho pri šoférovaní
 • biť prekážku alebo obrubník,
 • nesúlad s požiadavkami dopravných značiek alebo dopravných signálov,
 • porušenie rýchlosti (viac ako 10 km / h),
 • nedodržiavanie pokynov cestného personálu (stavebných robotníkov atď.) alebo špeciálnych vozidiel,
 • nebezpečný manéver
 • nesprávne použitie príslušenstva
 • jazda v nesprávnom jazdnom pruhu.

Bežné chyby zahŕňajú:

 • zlý výber jazdného pruhu pred a po odbočení,
 • zmena usporiadania alebo rotácie bez kontroly nad zrkadlami a cez rameno,
 • neschopnosť ovládať pohyb dozadu
 • brzdové chyby, zastavenie, keď to nie je potrebné,
 • nesprávne použitie signálov,
 • Chyby pri udeľovaní práva na cestu.

Skúška sa považuje za úspešnú, ak ste neurobili jedinú kritickú chybu a neurobili ste viac ako 15 bežných (navyše, každé otočenie a priechod križovatky sa posudzuje osobitne, rovnaké chyby sa môžu urobiť viackrát).

Tipy na zloženie skúšky:

 1. Pozorne sledujte dopravné značky, ktoré nastavujú rýchlosť a jazdnú dráhu. Nikto vás nebude žiadať, aby ste sa otočili tam, kde to nie je možné, ale vy sami budete musieť zvoliť ten správny jazdný pruh.
 2. Pri cúvaní sa pokúste dostať z obrubníka. Neschopnosť viesť vozidlo pri cúvaní je častou chybou a kritika je kritická.
 3. Pri otáčaní a prestavovaní nezabudnite pozerať cez rameno, pri cúvaní sa tiež otočte a pozerajte cez zadné okno.
 4. Pri odchode z areálu DMV venujte čas a sledujte autá a chodcov - to je tiež súčasťou skúšky.

Po návrate na parkovisko DMV (examinátor vám povie miesto označené „pre automobily po absolvovaní skúšky“) dostanete list so skúškou a ak je test úspešný, povie vám, v ktorom okienku máte získať vodičský preukaz. Dostanete dočasný certifikát, ktorý je platný 90 dní, ale už vám umožňuje riadiť bez obmedzenia. Musíte tiež skontrolovať všetky údaje (priezvisko, dátum narodenia, adresu), po ktorých vám bude vodičský preukaz zaslaný poštou na uvedenú adresu.

Pin
Send
Share
Send
Send