Užitočné tipy

Ako vyrobiť kúzelný náramok pomocou nití?

Pin
Send
Share
Send
Send


Už ste niekedy chceli nájsť náramok, ktorý vyzerá ako bláznivý potok? Teraz to môžete urobiť sami! Tento náramok vyzerá úžasne na vašom zápästí. Okrem toho bude relevantný pri akomkoľvek oblečení.

Krok 1 Korálky pripravujte v troch odtieňoch (svetlý, stredný, tmavý), spona, šijacia niť, meracie pásmo, nožnice.

Krok 2 Zmerajte si zápästie a zistite, akú veľkosť náramku potrebujete.

Krok 3 Výsledok zdvojnásobte a k výslednému číslu pridajte ďalších 25 cm. Je lepšie, ak máte niť, ako jej chýba.

Krok 4 Zmerajte požadovanú dĺžku závitu.

Krok 5 Odrežte niť.

Krok 6 String 1 medium, 1 dark bead, spona, 1 dark a 1 medium bead.

Krok 7 Uzol priviazajte tak, aby sa zbiehal len v strede guľôčok. Utiahnite konce.

Krok 8 Pridajte jednu guľôčku do oboch vlákien. Mal by padať presne na uzol, ktorý ste zviazali.

Krok 9 Teraz navlečte dve nite osobitne do dvoch guličiek (tmavých a svetlých).

Krok 10 Na obidva konce nite položte súčasne tenký lem. Táto schéma sa ďalej použije na tkanie náramku.

Krok 11 Uistite sa, že výsledkom je požadovaná dĺžka náramku.

Krok 12 Nakoniec položte druhú časť spojovacieho prvku na jedno zo závitov.

Krok 13 Vytvorte uzol a pevne ho zviažte.

Krok 14 Odrežte zvyšky drôtu. Pozor, nedotýkajte sa uzla!

Krok 15 Teraz si môžete užiť nové šperky a pochváliť sa svojim priateľom!

Vyberte farbu

Teraz veľa ľudí nosí amulet vyrobený z nití, pretože to považuje za jednoduchú a originálnu ozdobu, ale energia, ktorú naši predkovia vložili do slovanských „lemov“, postupne ovplyvňuje jeho majiteľa. Ak chcete, aby to nebolo len ozdoba pre vás, ale skutočný kúzelný náramok, môžete si ho vyrobiť vlastnými rukami a dať mu taký význam, aký potrebujete.

Tkanie talizmanu je možné jednoduchým pigtail a zložitým vzorom, zatiaľ čo je veľmi dôležité používať prírodné vlákna. Aké farby si vybrať? Bude záležať na tom, aký význam chcete naplniť náramkom s príveskom.

 • Náramky z červeného vlákna tejto farby najlepšie chránia ich nositeľa pred „zlým okom“, bojazlivosťou a letargiou a tiež pomáhajú pri amorových záležitostiach.
 • Orange - radostné a odvážne, vyžarujúce teplo a priťahujúce zdravie, pomáha posilňovať silné vôle. Je veľmi dobré urobiť si oranžový amulet vlastnými rukami, keď potrebujete po chorobe znovu získať silu.
 • Žltá je symbolom slnečného svetla, letu myšlienok, zdravia, aristokracie a bohatstva. Žlté amulety budú užitočné pre tehotné ženy a mladé matky.
 • Zelená je symbolom rýchleho rastu, enormnej vitality. Zelená je užitočná pre tých, ktorí chcú získať kontrolu nad svojimi pocitmi a slovami, potrebujú súlad mužských a ženských princípov alebo sa snažia prekonať prekážky.
 • Modrá je symbolom božskej pravdy, duchovného rastu človeka, vernosti a dôvery.
 • Modrá je znakom vznešenosti, nepoškvrnenej povesti, ako aj finančnej nezávislosti získanej čestne. Pomáha rozvíjať oratórium a tvorivosť.
 • Fialka je znakom lásky a múdrosti, amulet tejto farby bude nevyhnutný pre niekoho, kto sa snaží nájsť cestu v živote.
 • Biela je kombináciou všetkých farieb spektra. Biely amulet môže dať jeho majiteľovi harmóniu a pokoj. Slovanské kúzla boli vždy vyrobené z bieleho.
 • Šedá - neodporúča sa používať v amuletoch, iba striebro, ako symbol mesiaca a ženy.
 • Čierna - bola pridaná k slovanským amuletom vo veľmi malom množstve, ako symbol materskej zeme.
 • Brown je znakom tvrdej práce a vytrvalosti.

Tí, ktorí sa chystajú vyrobiť náramok prvýkrát ako talizman, môžete si vziať nitky všetkých farieb dúhy. A neskôr, po zrelých myšlienkach, vyberte jednu, dve alebo tri farby na ďalšiu.

Darujte alebo získajte ako darček

Ak samotný farebný symbolizmus nestačí na to, aby ste sa rozhodli, aký by mal byť amulet, ktorý si sami vytvoríte, môžete si zvoliť farbu v závislosti od vášho znamenia zverokruhu. A okrem toho, na vytvorenie vzoru, vyzdvihnite vlákna jednej alebo dvoch farieb - tie, ktoré symbolizujú vlastnosti, ktoré v súčasnosti nemáte, alebo ktoré by ste sa chceli rozvíjať v sebe.

Aké farby budú vyhovovať rôznym znameniam zverokruhu?

 • Pre baranov - červené.
 • Pre orgány - zelené.
 • Pre dvojčatá - čiernu, hnedú.
 • Pre raky - striebro.
 • Pre levy - žlté alebo zlaté.
 • Pre panny - biela.
 • Pre váhy - svetlo zelená.
 • Pre škorpióny - karmínové.
 • Pre lukostrelcov - modrá.
 • Pre kozy - čierna.
 • Pre vodnár - sivá.
 • Pre ryby - indigo.

Ak ste sa rozhodli pre kvety, musíte si zvoliť techniku ​​tkania, v ktorej bude vyrobený váš náramok-maskot. Ak nepoznáte zložité techniky tkania - nezáleží na tom, kúzelný náramok vyrobený z nití môže byť tkaný v podobe jednoduchého úpletu z troch prameňov. Hlavná vec je, že by sa to malo robiť vlastnými rukami.

Tradične boli slovanské kúzla vykonávané iba ženami, takže nikto sa nebude rozptyľovať cudzími vecami, kým nebude práca dokončená. Je to veľmi dôležité, pretože vám to umožní sprostredkovať amulet vašim myšlienkam a ambíciám v maximálnej možnej miere, vytvoriť si pre seba účinnú ochranu a základ pre rozvoj chýbajúcich kvalít. Ak vás rozptyľujú iné veci, je možné, že vytvoríte veľmi krásnu dekoráciu, ale nebude vykonávať úplne ochranné funkcie.

Vytvorenie kúzla vlastnými rukami je najlepším spôsobom, ako nájsť ochranného talizmana. V tomto prípade bude spočiatku „naladená“ na svojho vlastníka. Musíte to však urobiť buď čítaním modlitieb alebo primeraného ohovárania, alebo nahlas vyslovením túžob, ktoré vložíte do talizmanu, vlastnými slovami.

Ak nie ste úplne priatelia s výšivkou a naozaj chcete získať kúzelný náramok, nie sú zakázané iné spôsoby, ako ho získať. Náramok si môžete kúpiť od majstra, ak máte pocit, že bez neho nemôžete jednoducho odísť. Musíte sa len opýtať, či je vyrobený z prírodných vlákien, a predtým, ako ho položíte na ruku, si prečítajte modlitbu alebo pomluvu.

Je veľmi dobré, že maskota vo forme náramku vyrobeného z nití vám predstavuje osoba, ktorá s vami úprimne zaobchádza. Zároveň by ste sa mali k darcovi cítiť dobre. Iba v tomto prípade bude darčekový amulet „fungovať“.

Ako doplniť a ako nosiť

Ukazuje sa, že vytváranie skutočných slovanských amuletových náramkov nie je také ťažké, je dôležité, aby existovala horúca túžba a trochu trpezlivosti. A potom si môžete urobiť silný amulet, ktorý vám pomôže v ťažkých situáciách. No, samozrejme, musíte vyzdvihnúť silné vlákna pre svojho talismana.

Ruky a zápästia Slovanov boli považované za jedno z najzraniteľnejších miest ľudského tela. Prostredníctvom nich je najaktívnejšia energetická výmena s vonkajším svetom. Kúzelné náramky boli navrhnuté tak, aby chránili ľudské telo pred útokmi zlých duchov.

Niekedy, aby sa zvýšila ochranná hodnota náramkov, boli do nich tkané korálky, korálky alebo k nim boli vyrobené prívesky. Ak si vytvoríte náramok vlastnými rukami a chcete ho doplniť príveskami na šperky, bude dobré zistiť, čo tieto symboly znamenajú.

 • Kľúčom je „nalákať“ peniaze.
 • Hrad - chráni váš domov a jeho pohodu.
 • Slnko - pomáha rýchlo dostať do života „bielu líniu“, chráni rodinu a jasnejšie vníma svet.
 • Srdce je teraz pravdepodobne najpoužívanejším symbolom, ktorý nepotrebuje žiadne vysvetlenie.
 • Anjel - symbolizuje nebeskú ochranu a sponzorstvo.
 • Podkova je znakom pohody a sily krbu.
 • Loď - cesta do vzdialených krajín.
 • Slon - dáva šťastie, pokoj a úsudok.
 • Mince - „priťahujú“ život držiteľa náramku svojich „príbuzných“.
 • Dýka, sekera alebo iná zbraň - ak sú na ženských šperkoch, potom je jej majiteľ pod ochranou silného muža.

Do náramku môžete pridať jeden alebo niekoľko príveskov podľa toho, čo si prajete. Ak prívesky zvonia, potom ich „hlasy“ ochránia aj majiteľa náramku.

Keď je amuletový talisman pripravený, vôbec nejde o to, ako sa majú nosiť slovanské náramky vyrobené z nití. Ak sú pre vás v tejto chvíli dôležitejšie volebné vlastnosti alebo logické myslenie, je lepšie dať to na pravú ruku. A ak sa chystáte robiť nejakú tvorivú prácu alebo ste pripravení na priateľskú komunikáciu, potom vľavo.

To je veril, že ak je náramok vyrobený z nití roztrhané, potom by ste sa nemali báť: odvrátil ťažkosti od vás. Oprava to nestojí za to, ale musíte si urobiť nový. Autor: Olga Inozemtseva

Master class

 1. Vložte niť do ihly a pripevnite uzol.
 2. Vezmite pásku, urobte trojnásobný záhyb podľa typu akordeónu.
 3. Navlečte ihlu a nite do ryhy.
 4. String korálek.
 5. Celý náramok vyrobte podľa tohto vzoru.
 6. Zviažte luk.

Odporúčam sledovať video master class!

Pin
Send
Share
Send
Send